Vlissiitgsche Courant SI FINGERS RIJWIELEN tweede blad G ~OTEENTEBESTUUR FEUILLETON DE DROOMER BINNENLAND Sa ONDERWIJS SSE A )ncertgeb., Emraastr. inderoperette in drie ,CKEN. -r.) verkrijgbaar bij lobstraat en deVev aypark. Voor ouders der van de van Woensdag 13 Mei 1931. No. 112. aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad der Lmeente Vlissingen op Woensdag 13 Mei 1931, des namiddags 2 uur. Te behandelen punten 16 voorstel van Burg. en Weth. om aan ■den'agent van politie J. C. den Broeder we- langdurige ziekte nog 0 van zijn ■bezoldiging uit te betalen tot zijn pension- Ineering. |7 17. Idem tot het verhuren van een perceel [weiland aan de Kerkhoflaan, groot 3300 M2., tot 24 November 1931 voor 15. 18 Idem tot het wsder verhuren van het badpaviljoen gedurende het seizoen 1931 aan e N.V. Maatschappij tot exploitatie van on- oerende goederen voor ƒ500. 19. Idem tot het aanvaarden om niet van i gedeelte tuin, gelegen buiten de rooilijn het huis Kerkhof laan no. 52, toebehoo- 19 aan den heer J. A. Edelman, onder {voorwaarden. idem tot het vaststellen van een wijzi- van de gemeente-begrooting, dienst (Kosten werkverschaffing). ZOMERTIJD. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter penbare kennis dat vanaf Vrijdag 15 Mei ijt)31 de wettelijke tijd met één uur wordt {vervroegd. 1 De overgang geschiedt in dezer voege, dat, Lanneer de middelbare zonnetijd van Am sterdam twee uur aanwijst in den nacht van 4 op 15 Mei 1931, het wordt geacht drie uur j den nacht te zijn. Mitsdien moeten alle klokken om 2 uur in i nacht van 14 op 15 Mei 1931 (of wan- )T men zich op 14 Mei 1931 des avonds ter juste begeeft) één uur vooruit gezet worden. Vlissingen, 9 Mei 1931. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Burg. en Weth. van Vlissingen maken id, -dat vanaf Maandag 11 Mei tot en Imet Zaterdag 23 Mei e.k. gelegenheid hestaafc Uangifte van nieuwe leerlingen voor de Inbare Lagere Scholen ter gemeente-se- ItTflirie le Afdeeling (Kamer 7) iederen |rskdag van 912 /2 uur en van 2514 uur lags alleen van 912 f4 uur.) I Het nieuwe schooljaar begint 18 Augustus 1931. Toegelaten kunnen worden de kinderen, die vóór of op 18 Februari 1931 vtff jaar zijn geworden. die in het bezit zijn van een trouw- fcoekje, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 13 Mei 1931. Buig. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De 'Secretaris, F. BISSCHOP. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de OPENBARE U.L.O. SCHOOL. Burg. en Weth. van Vlissingen maken &end, dat vanaf Maandag 11 Mei tot en naar het Engelsch. 14) >£n uw vader en moeder »Ik ben een wees. Mijn moeder is gestorven Hl mijn geboorte mijn vader is in actieven ó»enst gesneuveld, toen ik nog geen zeven jaar was. De dame, aan wier zorgen hij mij toevertrouwd, is onverwacht gestorven. Later ging mijn voogd er met mijn geld van Zoo stond ik op mijn zestiende jaar alleen op de wereld." Simon huiverde bij de gedachte dat dit teere kind, dat zóó zeer bescherming behoef-, bu al vier jaar lang op zichzelve had ^ten staan. »Hoe heeft u er zich doorgeslagen vroeg I' ten eenenmale niet begrijpend. "Misschien wel met bloemen verkoopen op 'aat. vindt u niet, dat ik een goed bloe menmeisje had kunnen zijn ■Maar dat is toch niet waar vroeg hij. •Heen, met bloemen heb ik niet geloopen Jaar wèl ben ik aan het tooneel gegatn. heb ik pantomimes gespeeld en ging ik J66 ttet een reizend gezelschap slechts be- ahngf slechte voeding, koude, slecht-ver- Ichti» kleedkamers, weinig rust, nóg minder jjerief.... Ziedaar de korte inhoud van een orgelijk bestaan.... En dan: ik was er te jool voorSchoonheid voor een arm meisje alleen maar tot veel geplaag van de der mannen Op allerlei wijzen werd ik door onwelkome attenties, 't Is geen verdryving, als ik zeg, dat ik in het leven at ik toen leidde, maar één man heb -onfc- met Zaterdag 23 Mei e.k. gelegenheid, bestaat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de openbare school voor uitgebreid lager onder wijs, ter gemeente-secretarie, le Afdeeling (Kamer 7) iederen werkdag van 912% en van 25% uur Cs Zaterdags alleen van 9— 1214 uur). Onderwijs wordt gegeven in de vakken voor gewoon lager onderwijs, benevens in de drie moderne talen, wiskunde en handels kennis. De school leidt op voor de diploma's A en B der Vereeniging voor M.U.L.O. Zij, die 'in liet bezit zijn van een trouw boekje, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 13 Mei 1931. Buig. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. VISSCHERIJWET. Uitnoodiging tot aanvraag van vischhengelakten. De Burgemeester van Vlissingen noodigt de ingezetenen, die voor het dienst jaar 19311932 een viseh- of hengelakte mochten verlangen, uit zich daarvoor in den lcop van deze maand ter Secretarie (2e Af deeling Kamer 4) aan te melden. Vlissingen, 13 Mei 1931. De Burgemeester voornoemd. VAN WOELDEREN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 11 Mei 1931 aan het R.-Kath. Parochiaal Arm- en Weesbestuur te Vlissin gen vergunning is verleend tot het oprichten van een wasch- en strij kinrichting, waarin zullen worden geplaatsteen lage druk stoomketel van 0.5 Atm. ten behoeve van de droogcolissen een electro-motor van 5 P.K. voor het drijven van een centrifuge, een waschmachine en een wolstamper een elec tromotor van 14 P.K. voor het drijven van een muldemahgel, een voedingapparaat en een exhauster, in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissinge- Sectie B, no. 1313, plaat selijk gemerkt Van Dishoekstraat no. 22. Vlissingen, 13 Mei 1931. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMEROVERZICHT TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag, v De Drankwet. Vandaag een voor de zooveelste maal, her haald debat over de plaatselijke keuze. Geen millimeter zijn vóór- en tegenstanders tot elkaar gekomen. Zelfs was de stemming dit maal onvriendelijk tegen over elkaar. De ar gumenten zijn alle bekendde voorstanders willen het volk uitspraak laten doen, de te genstanders wenschen de bestaande regee- ringscolleges te laten regeeren. Geen nieuw argument is gehoord, geen nieuw gezichts punt is geopend. De Minister heeft zich bij de tegenstanders aangesloten. Het was, gelijk te begrijpen valt de voor ganger van den Minister die de verdediging voerde van het stelsel dat uit zijn ontwerp is weggenomen. Met hem waren de heeren Lingbeek en Kersten het niet eens de eerste betoogend, dat God den sterken drank niet verbiedt en de tweede omdat de overheid moet regeeren en niet het volk. Al naar ge lang het dezen heeren in hun kraam te pas komt, zijn ze vóór of tegen overheidsbemoei ing. Op ander gebied moet de overheid met öe meest krasse maatregelen optreden als zij er vóór zijn dat iets geschiedt. De bestrijder was de heer Marchant, die een twistpunt ziet ontstaan door de plaatse lijke keuze, omdat deze een minderheid in haar moraliteit wil dwingen. Ditmaal kreeg de heer Marchant steun van den heer Beu- mer, die natuurlijk zWare juridische bezwa ren aanvoerde. De Minister verklaarde kort en goed het amendement tot invoering van plaatselijke keuze onaannemelijk, omdat het een referen dum is dat vóór één onderwerp wel gehouden wordt en voor andere niet. Hy acht dit in constitutioneel en wees dus het amendement absoluut af. De heer Slotemaker de Bruine was zoo ver standig het amendement in te trekken, orn aat anders het principe in een. stemming zou worden verworpen. En dat wilde hij niet. Eén gevaarlijke klip van dit ontwerp is dus al van de baan. Het plan tot herdenking van den tiendaagschen veldtocht. Het Tweede Kamerlid Albarda heeft den minister van binnenlandsche zaken en land bouw, voorzitter van deh raad van ministers, de volgende vragen gesteld 1. Is by het legerbestuur het plan opgevat of het denkbeeld in overweging genomen om in de maand Augustus van dit jaar, op of omstreeks denzelfden tijd des jaars, waarop in 1831 de tiendaagche veldtocht begonnen werd, een legerrevue te houden, ongeveer terzelfder plaatse waar iii 1831 de troepen werden geschouwd, die"gereed stonden tegen België op te trekken 2. Ijidien dit denkbeeld-, of een daarmee in hoofdzaak overeenkomend plan, inderdaad in overweging is genomen, wil de minister president dan de verzekering geven, dat tot de uitvoering van dat denkbeeld zonder de goedkeuring van den raad van ministers niet zal worden overgegaan, en dat zonder die goedkeuring ook geen voorbereidende maat regelen zullen worden getroffen 3. Is de minister-president niet van oordeel, dat de aanvaarding en de uitvoering van zulk een plan zouden indruischen tegen de eischen van goed beleid 4. Kan de minister-president de verzeke ring geven, dat een plan, als het in de eerste vraag aangeduide, niet zal worden uitgevoerd en dat evenmin, voor zoover dit van het te genwoordige kabinet afhangt, op andere wyze en op andere tijdstippen sóortgelyke militaire revues zullen worden gehpuden - Een jaar Ziektewet. De ziektewet is nu ruim een jaar in wer king-en -aangezien ^in deze wet voor de uit voering ervan een geheel nieuw principe werd neergelegd, namelijk dat van het zelf doen door de betrokken werkgevers en arbeiders, is het ongetwijfeld, van belang om eens na te gaan, hoe pen en apderin de practyk is geloopen. r Volgens de wet kan duitvoering plaats vindén door zgn. bedrijfsvéreenigingenwelke moeten worden opgericht door de organisaties van werkgevers en arbeiders. De bedrijfsver- eeniging heeft verschillende voorwaarden in acht te nemen, o.a. mag zij niet beoogen winst te maken en moet het verzekeringsplichtig loon van de arbeiders, die -bij haar zijn ver zekerd, ten minste 2.5 millioen gulden per jaar bedragen. In het geheel zijn er 54 bedryfsvereenigin- gen opgericht, een grooter aantal, dan men bij de vaststelling der ziektewet had verwacht. Men moet echter niet vergeten, dat wij nu eenmaal in Nederland leven waar het indi vidualisme zeer sterk ontwikkeld is en waar iedereen liefst, als het eenigszins mogelijk is, zijn eigen boontjes wil doppen. Daardoor zijn er onder de 54 bedrijfsvereenigingen verschil lende kleine, die nauwelijks aan 2.5 millioen gulden loon toekomen. Bovendien moet men ook niet denken, dat bedrijfsvereeniging en tak van industrie el kander dekken. Verschillende bedrijfsvereeni gingen zijn algemeen, d.w.z. werkgevers uit alle soorten bedrijfstakken kunnen zich er bij aansluiten, terwijl in andere takken van be drijf meer dan één bedrijfsvereeniging werk zaam is. Zoo is indertijd eens uitgerekend, dat een werkgever in de bouwvakken voor de ver zekering zijner arbeiders de keus had tus- schen 15 bedrijfsvereenigingen. Nu is dit op zichzelf niet erg. Hoofdzaak is, dat de ziekte wet goed wordt uitgevoerd, d.w.z. dat de zieke arbeider zijn uitkeering krijgt en dat de ad ministratiekosten zoo gering mogelijk zijn. Dit laatste is nu zeer de vraag bij een zoo groot aantal bedrijfsvereenigingen, doch aan den anderen kant is de administratie van de ziektewet voor de verschillende punten nu niet zoo geweldig ingewikkeld. Bovendien heeft een aantal van de belang rijkste bedrijfsvereenigingen zijn administra tie aan hetzelfde lichaam (centraal beheer) opgedragen, dat daardoor reeds een zeer be langrijk gedeelte van de geheele ziektever zekering omvat. Daar komt nog bij, dat 42 bedrijfsvereeni gingen zich hebben vereenigd in de federatie van bedrijfsvereenigingen, die verschillende werkzaamheden, welke, zich voor centralisatie leenen, bijv. de rechtspraak, de controle, de statistiek enz., voor deze bedrijfsvereenigin gen verricht. De uitvoering van de federatie is ook in handen van centraal beheer, zoodat men wel mag zeggen, dat de ziekteverzeke ring, al is zij dan over 54 bedrijfsvereenigin gen verdeeld, lang niet zoo versnipperd is als dat op het eerste gezicht wel zou lijken. De resultaten van de bedrijfsvereenigingen zijn nog niet bekend, doch gezien de eigen schap van het Nederlandsche volk, om, zoo gauw er onrecht geschiedt, ingezonden stuk ken en dergelijke in de couranten te schrij ven, of op andere wijze de groote trom te roeren, mag men aannemen, dat, gezien dit alles vrijwel geheel achterwege is gebleven, de uitvoering der ziektewet door de bedrijfsver eenigingen in het algemeen zeer bevredigend is. Dit stemt zeer tot voldoening en misschien geeft dit aanleiding om binnen niet al te langen tijd ook met betrekking tot de an dere verzekeringswetten eenzelfde richting in te slaan. Weliswaar zijn er voor de ziektewet ook nog de Raden van Arbeid, waarbij de werkgevers zich kunnen verzekeren, die zich niet bij een bedrijfsvereeniging wenschen aan te sluiten, doch de overgroote meerderheid der verze kerden valt onder de bedrijfsvereenigingen en wanneer eenmaal statistisch komt vast te staan, dat de uitvoering door de bedrijfsver eenigingen zoo goed geschiedt als dat bij een sociale wet verwacht mag worden, dan zullen zij ongetwijfeld nog verder in bloei toenemen. Men zal niet anders dan verheugd kunnen zyn, dat het eerste jaar der Ziektewet héefïr bewezen, dat de uitvoering dezer wet in het algemeen bij de bedrijfsvereenigingen in goe de handen is. beidslijst een met inkt geschreven bekend making opgehangen, waarop vermeld worden de namen van de betrokken arbeiders en de feestdag, waarop de regeling wordt toegepast (Hemelvaartsdag, tweede Pinksterdag). Werktijdenbesluit in verband met de komende feestdagen. Bij het bureau van den Kon. Ned. Midden- standbond is een schrijven ingekomen van den directeur-generaal van den arbeid, waar in wordt medegedeeld, dat de ministerieele beschikkingen van 14 April, 29 Juli en 16 De cember 1930 niet slechts bedoeld zijn voor het jaar 1930, doch pertinent gelden. De verschuiving van den vrijen halven dag, te geven in weken, waarin erkend Christelijke feestdagen en de R.-Kath. feestdagen van Maria Hemelvaart en Allerheiligen vallen, naar die feestdagen, waarop immers de win kels toch gesloten zijn, kan dus op eenvoudige wijze geschieden. Daartoe wordt naast de ar moet, die oprecht was: Hetzij dan jong of oud geen van allen eerbiedigden zij de vrouw. Zij beschouwden haar als koopwaar, die ze zich konden aanschaffen als hun beur zen het toelieten, en die ze dan ook weer naar believen konden weggooien. Neen, in dat le ven heb ik slechts één ouderen man ontmoet, die mij met ware ridderlijkheid en hof felijkheid bleef behandelen. En een zachte vriendelijkheid van optreden had hij, zoodat een ieder zich tot hem aangetrokken voelde." „Zoo iets had neef Philip ook over zich. Ik wilde wel, dat u hem gekend had." „Toe, vertelt u eens iets van hem. Ik heb meer dan genoeg van al mijn eigen ellende, die ik weer zoo opgerakeld heb Ja, vertel my van den ouden generaal. U heeft hem immers zoo goed gekend Ik heb zijn por tret gezien in de galerij. Was hij waarlijk zoo braaf en zoo edel als hij er uitziet „O, nog oneindig veel beter 1" klonk het met warme overtuiging. „Maar hij heeft u toch slecht behandeld, naar ik hoor Simon schudde het hoofd. „Met zijn eigen bezit mag men toch doen, zooals men wil „Maar hy had u toch beloofd, dat u zijn erfgenaam zoudt zijn In ieder geval heeft hij u dan teleurgesteld „Daar wil ik liever niet over spreken." „Omdat het u te moeilijk valt Hij knikte. „Ja, maar toch kunt u het neef Philip niet kwalijk nemen. Ik dacht, dat hij belang stel de in mijn plannenwij hadden er samen veel over gesproken maar ik schijn het ver keerd opgevat te hebben. Zou hij er nicht Annette wel eens iets van meegedeeld heb ben..,'. „Zij. heeft in het geheel niet op met plan nen Zij is volstrekt niet idealistisch, maar heel practisch aangelegd." Dit op zichzelve was weer een groote teleur stelling voor Simon. „Maar u vondt het dus niet zoo erg voor het verlies van het geld op zichzelve vroeg miss West. „Neen. Het kan mij niets schelen om rijk te zijn Wat zou ik persoonlijk nu hebben aan al dat geld „Wel, u kon er paarden en auto's en sport terreinen voor koopen ,Neen, ik houd niet van sport." „Hoe onmannelijkHoudt u niet van de jacht „Neen. Ik heb het nog eens geprobeerd en ben samen met Ronald op jacht gegaan. Hy schoot een haas, én.... Hebt u zoo'n arm dier wel eens hooren schreeuwen Het was net een vrouw, die kreunde. Nancy zag, dat hem een huivering door de leden voer en ontroerd vroeg zij „Vertelt u mij eens van uw plannen „Zoudt u daar graag van hooren Zy knikte. En Simon sprak van het onderwerp, dat hem het naast aan het hart lag, met een bepaalde welsprekendheid, en zóó innig ge tuigde die van zijri diepgevoeld verlangen om het leed van zijn vroegere lotgenooten te verzachten, dat zy geheel onder den indruk kwam. Tóch vatte "zij haar rol weer op en zei, met groote onverschilligheid een geeuw onder drukkend „Nu, ik beloof u, dat ik bij gelegenheid een goed woord voor u zal doen. Maar ik vrees, dat het bij mrs. Hastings niet in goede aarde zal vallen." Ze stapte uit het bootje, wierp hem een kushand toe en was verdwenen. De „droomer" stond haar na te kijken en hij veroordeelde haar niet. „Zij mag dan al wat vreemd-luchthartig lijken", dacht hij, „waarschijnlijk heeft het leed, dat zij ondervond, haar gevoelloos ge maakt voor veel ander soort lijden. Was haar gemoed maar eerst tot rust gekomen, dan zou baar hart ook wel meer gaan spreken. Daar twijfel ik niet aan." HOOFDSTUK X. In het prieeltje achter in den tuin van de ..Duiventil" was Fay bezig aan de prozaïsche taak van kousen-stoppen, terwijl zij intus- schen zachtjes voor zich heen neuriede. Niet, dat zij nu zoo opgewekt gestemd mocht heeten, maar ze deed dit meer voor de gezelligheid, om toch althans eenig geluid om zich heen te hooren. Haar vader was den laatsten tijd steeds prikkelbaarder geworden en hij weigerde ten eenenmale om aan zijn boek voort te werken. Van alle kanten staken de schuldeischers de hoofden op en daarbij kwam dan nog mis schien wel het grootste leed voor haarRo nald had zy nu al in geen maanden gezien het laatst was hij met haar samen geweest, toen zij op dien avond van Westlands waren teruggewandeld. Of hij nu liefde voelde voor Vera, daar kon zij eigenlijk niet goed uit wijs wordendie twee werden den laatsten tijd wel veel samen gezien maar met iemand als Ronald be duidde dit nog niet veel. Terwijl zij intusschen yverig voortwerkte, zag ze Vera over het grasperk naderbij ko men, allerbevalligst gekleed in een gebloemd mousselientje, waarbij Fay's grijs-linnen ja ponnetje nog eens zoo grof en zoo saai moest lijken. „Ik kom hier even een paar minuten rus Gemeente- en Waterschapsarchieven in Zeeland. De rijksarchivaris en inspecteur der ge meente- en waterschapsarchieven in Zee land, mr. A. Meerkamp van Embden, deelt in zijn jaarverslag als inspecteur mede, dat hy in 1930 weder veel aandacht heeft geschon- kèn aan de voorzieningen tegen brand in ar chief lokalen. Op zijn verzoek heeft de heer D. Vleming, commandant der brandweer te Utrecht, hem ingelicht over de beste metho den ter beteugeling van een begin van brand. Daar water de archiefstukken sterk bescha digt, verdient plaatsing van een bak droog zand met doelmatige schop bij de archieven aanbeveling. Voorts lichtte de heer Vleming den inspecteur in over de verdiensten der verschillende bluschmethoden van minder eenvoudigen aard. Aan het einde van het verslagjaar was de briefwisseling nog niet afgeloopen, maar reeds de ontvangen wen ken zullen veel nut kunnen stichten. Met den inspecteur der gemeente- en wa terschapsarchieven in Noord-Brabant vond eenig overleg plaats over de afbakening van de resp. bevoegdheden ten opzichte van pol ders, welker grondgebied gedeeltelijk in Noord Brabant, gedeeltelijk in Zeeland ligt. Inzake de gemeente Axel herinnert de in specteur aan het door hem toegejuichte plan om de drie lokalen onder de burgemeesters kamer en de raadszaal tot archiefkluis in te richten, wat helaas door den raad werd af gestemd. De inspecteur hoopt, dat bij bet in treden van gunstiger tijden het lofwaardig voornemen van het dagelijksch bestuur der gemeente alsnog tot uitvoering moge komen. De inspecteur beval de aanschaffing van een of twee Boyce-toestellen aan naast de drie aanwezige bluschapparaten. Betreffende de gemeente Burgh merkt de inspecteur op, dat het tijdelijk raadhuis een vrijstaand gebouw is. Van den inventaris be staat een complete lijst. Er is water leiding en de burgemeester zal een brand slang aanvragen op het verzoek van den in specteur, alsmede aankoop van een hand- brandbluschapparaat voorstellen. Er bestaan plannen voor een nieuw gemeentehuis met een archiefkluis, die echter moeten wachten op uitvoering tot betere tijden. Het oud-archief van de gemeente Drei- schor, wat in 1929 door een misverstand was toegestuurd aan den inspecteur, lag geheel door elkander en stelde de inspecteur voor het archief bij hem te laten hem te mach tigen polderarchiefstukken aan de betrokken polders terug te geven en ten slotte om een klein erudiet toe te staan voor restauratie van de geschonden stukken. In Odtober her innerde de inspecteur er nog eens aan en toen kwam de mededeeling, dat de raad geen gelden beschikbaar stelde voor restauratie en verpakking van het archief. Voorloopig zijn maatregelen genomen om de ergste wanorde te herstellen. Sedert het bezoek van den inspecteur in 1922 is het archief van Duivendijke opnieuw geordend. De stukken worden chronologisch gerangschikt in portefeuilles en geborgen in de raadzaal, die niet vrij van vocht is. De burgemeester zal hier en daar zakjes onge- bluschte kalk doen aanbrengen. Tot bet bou wen van een kluis is in beginsel besloten, ^arogevan JcvHoul AUTO-VERHUUR - INRICHTING TELEFOON 133 ten als je 't goed vindt", zei ze, en liet zich in den makkelijken stoel vallen, waarschijn lijk voor den heer Ferrol bestemd^ „Ronald moet ergens in het park aan het visschen zijn en hij heeft mij verzocht hem langs de zen weg tegemoet te gaan. Ik denk, dat hij nu ook wel gauw hier zal zijn. Hè, wat een saai werk moet dat wezen, om rurar zoo steeds te zitten stoppen I" „Jaeen hartverheffende bezig cield kan ik het nu ook niet vinden. Maar het moet toch gedaan worden, nietwaar 9" „Hoor eens, Fay, je hebt toch natuurlijk ook je oogen en ooren flink open gehouden. Vind je niet, dat Ronald den laatsten tijd bijzonder in de gunst staat by ni:ht An nette „Ach ja, maar hy staat over het geheel bij de dames in de gunst." „Ik ben blij, dat je dit met my eens bent. Omdat Simon bij neef Philip numero één was, was ik al bang, dat zijn weduwe zich gedrongen zou achten, dit gevoelen op hem over te dragen. En het zou voor mij ook van groote beteekenis zijn, als wij beiden goed hadden gezien." „Waarom „Omdat ik er nu haast zeker van ben, dat hij liefde voelt voor mij." „Ja, dat kan wel" zei Fay ofschoon haar gemoed vol schoot. „Zooals de zaken nu staan", ging Vera voort, „kan er toch niets van komenzoo min als indertijd met jou Ik heb geen geld en hij heeft niets dan schulden I Dus kan het enkel iets tusschen ons worden als hy door nicht Annette met November aanstaan de tot erfgenaam van de honderdduizend pond wordt benoemd." (Wordt vervo.'gd.)

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 5