GAATDOOR 19 Tandarts VIN KETEL MAGGI5 SOWÉÜ VOLKSONDERWIJS SOORTEN Fiets-Annex Autotocht Zuid-Beveland en Burg, en We •ijheid te behouden. ix hoopt dat het bureau I ieeren en hij is voor het I [et spijt hem dat de B.Q, f voorstel om het aantal I :eiden van 15 op 17. Het I ;t in het getal. De com. vindt hij niet noodig. Lt vooral opvoedend t voorstel van de S.D.AJ, I lijk om het geheel op te [moeten wij gaan 1 volslagen kracht voor I iaald noodig. Vooral als I |e organisaties gaat wordt reel werk ontlast, en kan ook niet zien dat I et aantal leden met twee I zooals de S.D.A.P. voor. loodzakelijkheid daarvan I [formaties is hij voor het I [n Weth. tot het aanstel. IQ kracht, emoes zeide dat Burg. en I uitbetaling voor de crl.f ïii loopen over de vak-1 [rwaarde dat het voorstel! blijft zooals het is inge-1 [ft moeten zij blijven t leden voor de gezamen-J van een ambtenaar be- iat er een groote uitbrel-1 t. Dit werk moet verricht] die ondervinding en er- |erk dient zoo goed moge- evoerd. Er dient dadelijk voor een goede kracht, I [e voor zijn taak geschikt llerminst worden overge. kracht. Bovendien is het| lm personeel. Reeds lang bij Burg. en Weth. oral komen als thans in in» sterfgeval is dit voorstel] id. Oorschot antwoordde hij I fh. geen bezwaar hebben stige gezindten te veran- ende gezindten. [de hij er echter nog opl stellen van een volledige] [ngend noodig is. bezuiniging, internum. jMeij. |ernoes zeide, dat juist dit] bezuiniging, want er zij: iie dit werk op zulk een| |als wij. in ernstige overweging] nemen. Hij beveelt na-| or dit werk een |an te stellen. Hij it men tegen dit ft. Hij kan moeilijk de] [agen als geen volledige] [steld. Een zoodanig amb-J vinding en ervaring he kracht wordt aanges [t goed werken. De worden gemist voor tój thans belast is. anders had gekund bei] voorstel ingediend, lerstreèpte gaarne het bé jLaernoes. Het werk tol [aatje worden opgedragen,] it/fcen volwaardige kracht Inning zeide dat wij moe-I lij een goede kracht zullen! heer Wolf zijn wij j nog afwachten en hun* p beginnen met eenhSve] Jan niet gevoelen flat het loet zijn. De klerk die I driekwart van zijn weil \>x het aanstellen van eei ernstigste werk van hel Lur moet geschieden d< L Het aanstellen van spreker voldoende en Irstel. waar het aantal bestuur* ien, mits de vakorgani [nredigheid vertegenwoor* I commissie. Spreker toting vertegenwt |venredigheid en hij ht ijn dictators-houding I billijkheid van het vc ld voelen. lan den wethouder, dat [[en tot moeilijkheden 1 de uitbetaling zal pl®at ganisaties als er crisis ^eds verschil bestaan of [is kan worden gesproto ■j een bona fide werklc ganisaties zal worden trouwens feitelijk reeds Igaderingen beslist, ■de, dat reeds herhaalde!! 1 betere vertegenwoordis b in verschillende collo [het niet billijk is als lig wordt ingevoerd, zoo Van Spanning is uiteet* 1 standpunt, dat de bi de commissie beter v kt. Als er geen behoorUl» 1 komt, zal er ernstig Jde Bestuurdersbond dftj Inwoordigd zal willen Trschot zeide dat in de (ten Rorije en Van Span» |d aanwezig is. Al8 ,1 [ging samenstellen naar Wat een practische °P I |g van den heer Laeh Thting in de commit gelijke wijze wordt behandeld, zal hij daar mede genoegen nemen. Hij is voor het aanstellen van een jonge gracht aan het bureau, omdat hierdoor de zuinigheid wordt betracht en het werk toch op behoorlijke wijze kan worden vervuld. De heer Sorel wees op de bezwaren van jret aanstellen van een halve kracht op het Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Hij zeide, dat het in het belang van het Bureau js dat een volle kracht wordt aangesteld. Hij kon het voorstel van Burg. en Weth. gaarne ondersteunen. Hij had bezwaar tegen uitbreiding van het aantal leden van de commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon en hij ondersteunde Wat daarvan door den heer Van Oorschot js medegedeeld.. Verder besprak hij de uitbetaling van steun over de organisaties. Wij kunnen dankbaar zijn dat Burg. en Weth. thans verder gaan als de vorige keer en dat moeten wij accep teeren. De heer De Ridder heeft het standpunt in genomen dat de commissie zoo ruim mogelijk jjioet worden genomen. Bij deze commissie lieeft men rekening te houden met een ge voelskwestie. Het valt bij hem weg hoe groot (je organisaties zijn. De commissie heeft één doel, nl. d&fc de menschen geholpen moeten worden die hulp noodig hebben. Hij hoopte ftiet dat de Vlissingsche Bestuurdersbond zal gaan tegenwerken, omdat zij hun zin niet krijgen. Hij vertrouwt dat er geen ruzie zal komen en dat op dezelfde wijze aangenaam zal saamgewerkt kunnen worden als met den vertegenwoordiger der S.D.A.P. in het Burger- I jjjk Armbestuur, die door de organisaties is 1 aangewezen en waarmede op de prettigste Wijze is samengewerkt. Hij hoopte dat de wethouder nog zal wil- Jen overwegen of een volledige kracht op het j Bureau zal worden aangesteld. De heer De Meij zeide, dat hij het moe Wordt dat hij steeds moet vechten voor een I evenredige vertegenwoordiging in bepaalde commissies. Het verwondert hem dat zelfs de I lieer Van Oorschot hem op dat punt niet wil steunen. Alleen blijkt er uit dat alles mogelijk is. Wat de verklaring van den heer Rorije be treft, hiermede kan hij volledig medegaan. De commissie gaat oordeelen over werk lozen en werkverschaffing. Het dient op prijs gesteld te worden dat zijn fractie-ge- nooten in deze commissie zitting willen ne men. Met de voorgestelde regeling kan spr. geen genoegen nemen. De zaak zal door spr. ernstig onderzocht worden en later worden medegedeeld hoe verder de houding van spr. I en zijn fractie zal zijn. De heer Andriessen zal zich neerleggen bij de concessie door Burg. en Weth. gedaan en dit voorstel aannemen, omdat wij in de goede I richting gaan. Hij kan niet inzien dat er twee afgevaardigden van de S.D.A.P. in de com- l missie moeten zitten. I De heer Van Oorschot herhaalde, dat hij in I het verzoek van de heeren Van Spanning en I Rorije een rechtsgrond zag. Hij heeft alleen 1 gezegd dat, wanneer de getallen gaan spre- Ln, dan moeten wij vertegenwoordiging van aantal hebben. Hij heeft het voorstel -wv, practisch gevonden, hoewel hij er vóór J jou stemmen, omdat hij den modernen Vlis- [lingschen Bestuurdersbond vertegenwoordigd 1 uil zien naar het aantal. I De heer P. G. Laemoes had eigenlijk meer I taardeering verwacht voor het voorstel. De crlttek op het aanstellen van een persoon, I dien hij noodig acht, had hü allerminst ver- vacht. Als hij een halve kracht had voorge- I steld, zou er misschien gezegd zijn, dat dit weer maar half werk is en er voor zulk werk een goede kracht noodig is. De critiek was J juist tegenovergesteld, waar hü voor dit ge- I wichtige werk een volledige kracht voorstelt, I hoort hü thans bezwaren. Het is werkelijk een belangrijk voorstel en daarom is de zaak I door Burg. en Weth. van alle kanten bekeken I en willen zij een goede kracht hébben. Hü mag toch wel vertrouwen hebben, dat wan- I heer hij een volle kracht noodig heeft, dit als I noodzakelijk wordt beschouwd. Hü heeft aller- I minst willen handelen als een dictator. Er I Wordt nu gepeuterd aan het voorstel en hü 1 had allerminst van uiterst links critiek op I dit gedeelte van zün voorstel verwacht. De I jonge man die thans op het Bureau zit kan I hü voor het werk niet gébruiken. I De heer Van Hal vroeg de verhooging van jaarwedde van den heer De Wolf te moti- 'eeren. De heer P, G. Laernoes zeide dat het werk I Van den heer De Wolf, dat zeer belangrijk Is, behoorlijk moet worden betaald. Het is sociaal werk van groote beteeken is en de betrokken ambtenaar verdient de voorgestel de verhooging ten volle. WÜ zün aan den la gen kant, als wü een vergelijking maken met I fcndere plaatsen. Deze belooning is allesbe- balve aan den hoogen kant. De heer Rorije vroeg of de betrokken amb- tornar, die reeds zooveel werk heeft, dit hleuwe ambt er behoorlük door hem bü kan fcorien waargenomen. De heer P. G. Laemoes zeide dat met dit I Voorstel jg gekomen, omdat van de practische ervaring van den ambtenaar kan worden ge bruik gemaakt. Daarom moeten wü niet hebben een Jonge kracht. Al het werk dat Voor dit Bureau moet worden verricht moet gedaan worden door een volle kracht. Het kan nu eenmaal niet anders en daarom is hü |tnet dit voorstel gekomen. Wat nu betreft de kwestie van de verte genwoordiging, het zou hem spüten als het 1 anders ging als tot nu toe de gewoonte was. Jfcooals het op het oogenblik gaat gaat het lEoed en daarom kunnen wü eerst eens zien |hoe deze commissie werkt. Als het later noo- blijkt verandering aan te brengen, kan Iö0& altüd gebeuren. I Hierna werden in stemming gebracht de I amendementen van de S.D.A.P.-fractie. met alleen de stemmen van de socialisten vóór. Het voorstel van Burg. en Weth. wordt aangenomen met 13 tegen 2 stemmen, die van de heeren Rorije en Van Oorschot. (Slot in het volgend nummer.) mannen werden aangehouden en de auto in beslag genomen. De 3 dieven zullen naar Am sterdam worden overgebracht. Het amendement sub a wordt verworpen 9 tegen 6 stemmen, die van de socialis- I ^en den heer Andriesseru amendement sub b wordt verworpen EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Aan de orde is de aanvulling der leeningwet en de verhoo ging van de sigarettenbelasting. De heer Wibaut zou tegen verhooging der sigarettenbelasting stemmen, indien gesplit ste stemming mogelük ware. De heer Gelderman zou de voorkeur hébben gegeven aan uitstel tot dekking der huidige crisisuitgaven, tot daarover beter zou zyn te oordeelen. Hü dringt aan op afschaffing der opcenten voor de grondlasten op het onge bouwde. De heer De Gijzelaar acht minder ge- wenscht de crisisuitgaven te dekken met gel den voor aflossing der schulden. De heer Slingenberg kan zich met het ont werp vereenigen. De heer Van Lanschot is eveneens voor stander en beveelt overigens instelling van een benzinebelasting aan. De heer Van Citters zou de voorkeur heb ben gegeven aan dekking der huidige crisis uitgaven buiten het leeningsfonds om, bijv. de maatregelen ter voorziening in den crisis nood in centrale handen blüven. Na de pauze was het woord aan minister De Geer. door leening op korten termijn. De heer Blomjous acht het gewenscht dat Minister De Geer, het ontwerp verdedigend, acht beter de overschotten van het leenings fonds thans tezamen met de belasting op sigaretten te gebruiken voor dekking der crisis-uitgaven. Het ontwerp wordt daarna zonder hoofdelüke stemming aangenomen evenals eenige kleine andere ontwerpen, waarbü de wijziging van de wet op het nota risambt. De vergadering werd gesloten tot Dinsdag avond 9 uur. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Bü de wetsont werpen die heden door de Eerste Kamer zon der hoofdelüke stemming werden aangeno men, was ook dat inzake onteigening noodig voor den aanleg van een bosch door de ge meente Amsterdam. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (V.D.) De Kamer gaat eerst in comité-generaal ter raming van de huishoudelyke uitgaven. Te kwart voor twee werd de vergadering heropend. De voorzitter deelt mede, dat de centrale afdeeling besloten heeft het wetsontwerp tot rechtgeving op de dividend- en tantième belasting te verzenden naar de commissie van belasting. Hierna werd voorgezet de behandeling van de drankwet. De heer Van Hellenberg Hubar verdedigt een amendement om de combinatie beroeps militair vergunninghouder uit te sluiten. De heer Oud bestrijdt het amendement Slotemaker, dat z.i. te groote beperking brengt. DE NIEUWE SPAANSCHE GEZANT. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Naar wü ver nemen is thans benoemd tot Spaansch ge zant in Nederland, als opvolger van graaf de Pradère, die naar men weet, ontslag uit zijn functie heeft verzocht en verkregen, de heer Vicente Gonzalez Arnao, afdeelingschef aan het departement van buitenlandsche za ken te Madrid. Naar ons werd medegedeeld i3 de heer Arnao in het Spaansche corps diplomatique geen onbekende en geniet hü algemeen de achting van zü'n collega's. Hü staat bekend als een hoogstaande persoon lijkheid- van groote bekaamheid en intelli gentie. DE MOORD TE 'S-GRAVENHAGE. '6-GRAVENHAGE. (CJB.) De tweede ver dachte in de zaak van den moord op den heer E., de 30-jarige kantoorbediende P., is hedenochtend met het lijk van zijn slachtof fer geconfronteerd. Heden zal de politie nog enkele kleinigheden uitzoeken, waarna het politie-onderzoek gesloten wordt en de bei den verdachten ter beschikking van de justi tie worden gesteld. DE BEKENDE VOETBALZAAK TE BLOKZIJL. ZWOLLE. (V.D.) De rechtbank te Zwolle heeft heden uitspraak gedaan in de bekende voetbalzaak uit Blokzül. De rechtbank heeft alle verdachten in deze zaak vrijgesproken. Wat betreft de verdachten P. Koopman, tegen wien 6 maanden geëischt was en Kiel- stra, Klinkert en B. van Oosten, tegen wie 3 maanden gevangenisstraf was geëischt, achtte de rechtbank het wettig en overtui gend bewijs niet geleverd. Wat betreft de verdachte J. Zootjes achtte de rechtbank den opzet niet bewezen. Tegen laatstgenoemde was 25 boete subs. 15 dagen hechtenis ge- eischt. AUTO-DIEVEN. NIJMEGEN. (V. D.) op aanwijzing van den parkwachter zün heden te Nümegen aangehouden zekere A. N., koopman te Am sterdam, G. H. W., boekbinder te Amsterdam en A. J. K., schoenmaker te Weesp, die gis terenavond te Nümegen, aankwamen in een 8 cylinder Willy's Knight. Hun optreden in Nümegen kwam de politie verdacht voor en toen het signalement van den auto overeen kwam met dat wat per radio was doorgezon den, was er geen twyfel meer. De 3 jonge- EEN DRAMA. MED AN. (Aneta-Vaz-Dias). De Dell Courant" weet te melden, dat een hoogge plaatste Atjeher, een familielid van den Oeloe-balang in een kampong in het Langsa- sche twee mannen en een vrouw doodde. Bü een poging hem te arresteeren liep hü op de militairen in, waarna hü werd doodgescho ten. Het drama heeft geen politieken achter grond. OPROER IN SPANJE. MADRID. (V.D.) Te Madrid heerscht een ongewoon nerveuse stemming. Allerlei ge ruchten doen de ronde. Op drie plaatsen in de stad ziet men rook en vlammen opstügen. Er zouden wederom kloosters en kerken zün aangevallen. Hardnekkig doet het gerucht de ronde dat communisten hebben getracht een overval te doen op de Bank van Spanje, waardoor talrijke personen zouden zün ge wond. Op de voornaamste pleinen en straten le geren groote troepenmachten. Op eenige stra tegische punten staan tanks en machinegewe ren opgesteld. De communisten deden een vergeefsche po ging om opnieuw te demonstreeren. De toe stand in de stad blijft zeer gespannen. Het oproer zou ook zün overgeslagen naar Anda- lusië, waar te Murcia verscheidene kloosters en het gebouw van een katholiek dagblad in brand zouden zijn gestoken. De prelaten van Malaga en Sevilla zijn afgetreden. De bewo ners van de kloosters te Logrono en Sara- gossa zün voorzichtigheidshalve vertrokken, gezien de dreigende houding, die de bevolking tegen hen aannam. Te Cordova ontstond ten. gevolge van de communistische demonstratie een schietpartü, waarbij 3 dooden en 8 ge wonden vielen. Ook des nachts brandden de kloosters. Te Valencia werden de kloosters be stormd en de bewoners verdreven, evenals te Bilbao. Het sociaal-democratische hoofdorgaan te Madrid eischt de onmiddellijke bijeenroeping van de Nationale Vergadering om de repu bliek te redden. Te Barcelona werden in den afgeloopen nacht de troepen gealarmeerd om de stad te bezetten, aangezien het gerucht ging, dat de communisten voornemens zouden zün een aanval op de banken en de kloosters te doen. Het bleek echter een loos alarm te zün. DE PRESIDENTS-VERKIEZING IN FRANKRIJK. PARIJS. (V.D.) Nog slechts eenige uren scheiden Frankrük van de verkiezing van den nieuwen staatspresident die het paleis van het Elysée voor 7 jaar zal betrekken. De 2 voornaamste candidaten, Briand en Dou- mer, zy'n sedert 48 uur de 2 mannen wier namen in Frankrük het meest worden ge noemd. De bladen hebben de verkiezings campagne betrekkelijk laat ingezet, aange zien de minister van buitenlandsche zaken eerst Maandag definitief tot het aanvaarden der candidatuur heeft besloten. In parlemen taire kringen was men gisteren van meening dat minstens één herstemming noodig zou zün. Men verwacht dat bij de eerste stem ming Briand en Doumer ongeveer evenveel stemmen zullen halen en In sommige krin gen gelooft men zelfs dat het stemmenver- schil hoogstens 15 20 stemmen zal bedra gen. Te Versailles zün omvangrük© maatre gelen genomen om de orde en rust te hand haven en om het verkeer te regelen. Naar verluidt heeft men in rechtsche kringen het voornemen nog hedenavond een masa-demonsfcratie te houden indien Briand gekozen zou wordên. Ongeveer 5000 betoo- gers zouden zich tot dat doel naar Versailles begeven. Ook de communisten schijnen voor nemens te zijn een betooging te houden. PARIJS. (V.D.) Verschillende geruchten doen de ronde omtrent dengeen die Briand zal opvolgen als minister van buitenlandsche zaken indien hü tot president zou worden gekozen. In de wandelgangen van de Kamers werd gisteren Tardieu genoemd als een der genen die de grootste kans zou maken. An derzijds wordt echter opgemerkt dat de voor malige minister-president in zün huidig de partement juist een uitgebreid plan tot or ganisatie van den landbouw aanhangig heeft gemaakt, waardoor het hem onmogelük zou zün dit werk thans in den steek te laten. Men acht het ook niet onmogelük dat de minister-president Pierre Lava zelf de por tefeuille van buitenlandsche zaken aan vaardt en binnenlandsche zaken overdraagt aan den huidige onderstaatssecretaris van binnenlandsche zaken, Frangois Poncet. Een definitief besluit is echter nog niet genomen. Reeds vroeg in den morgen begaven zich duizenden belangstellenden uit Parüs per auto en trein naar Versailles om te genieten van het schouwspel, dat rich daar ééns per 7 jaar afspeelt. Ook de personen die bü de beurtenis een belangrijke rol spelen vertrok ken reeds vroegtydig naar Versailles. Te 10 uur vertrok een der extra-treinen, waarin reeds verscheidene deputé's en senatoren padden plaatsgenomen. Het gemeentebestuur van Versailles had voorzorgsmaatregelen getroffen en reeds vroegtijdig gezorgd voor de afzetting van de binnenstad en van den weg, die naar het wereldberoemde kasteel leidt. Deze weg was bestrooid met rood gekleurd zand, zoodat het leek alsof een tapüt de straat dekte, die naar het centrum der belangstelling voert. Tegen 12 uur hedenmiddag had de ver keersdrukte reeds een hoogtepunt bereikt. Zooals gewoonlük werd door vele vooraan staande personen te Versailles de lunch ge bruikt en alle restaurants van eenigen naam hadden dan ook al verscheidene dagen van tevoren al hun tafels gereserveerd. Het lükt alsof het heele mondaine leven van Parys naar hier is overgebracht. Alleen de ministers, senatoreai en afge vaardigden mogen tot den binnentnain van toet slot ryden. De journalisten hebben, dit keer de byzondere gunst verkregen dat ook zü hun wagens op het binnenplein mogen zetten. 5000 man troepen zorgen voor de hand having van de orde onder leiding van den prefect van het departement Oiste en Meuse en den heer Vidèl. Op de Place de D'Ames lijkt het wel kermis. Achter de afzetting wordt op verschillende plaatsen, muziek ge maakt en koopliepen met tenten venten mét portretten der verschillende candidaten. Reeds ziet men Briand getooid met linten en orden van het legioen van eer, doch ook het portret van Doumer, met deze eereteekenen versierd, wordt verkocht. Langzamerhand beginnen de loges van de congreszaal zich te vullen. De meeste sena toren zün reeds aanwezig. Er zün ongeveer 900 belangstellenden. Te 2 uur luidde Dou mer de bel en was de zitting;, welke voor Frankrijk van zooveel belang is, geopend. Doumer las art. 3 van de grondwet, waarby de regeling van de verkiezingen vermeld staat. MINISTER HENDERSON TE PARIJS. PARIJS. (V.D.) De Britsche minister van buitenlandsche zaken, Henderson, is gisteren middag te Parijs aangekomen en heeft zich direct naar de Britsche ambassade begeven, waar hy zün intrek nam. MJet het oog op de presidentsverkiezing waardoor Briand ten zeerste in beslag wordt genoanen, heeft Hen derson er van af gezien hem persoonlyk een bezoek te brengen. Door bemiddeling van den chef van het protocol heeft hy hem echter zijn beste wenschen voor de komende ver kiezingen doen toekomen. Henderson wordt vergezeld door een aan tal hooge ambtenaren, die met him Fran- sche collega's overleg zullen plegen inzake de voornaamste punten die te Genève aan de orde komen. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken, Zaleski, zal heden te Parijs aankomen. Een onderhoud met Briand zal hy waar schijnlijk niet hebben. EEN WOLKBREUK. BOEKAREST. (V. D.) In den afgeloopen nacht heeft een hevige wolkbreuk het Dob- roedsja-gebied geteisterd. Een groote opper vlakte land werd overstroomd en vele dorpen staan onder water. Er is veel vee verloren gegaan, terwijl ook eenige menschenlevens te betreuren zijn. BEZUINIGING OP LEGER EN VLOOT. NEW-YORK. (V.D.) In verband met de door de Amerikaansche regeering aangekon digde maatregelen ter bezuiniging op leger en vloot, hoofdzakelyk bestaande in het ophef fen vah een 30 k 40-tal garnizoenen, die in een grooter troepenverband zullen worden ge voegd, schrüft de „New York Times", dat deze plannen internationale beteekenis heb ben. Een wezenlijke beperking der bewape ning van andere grootere mogendheden zou, volgens de opvattingen in sommige regee- rlngskringen aanleiding kunnen zijn voor een herziening der internationale geallieerde schuldenregeling. In werkelijkheid beteeke- nen, naar uit de wyze waarop de bezuini gingsmaatregelen worden uitgevoerd blykt, deze maatregelen slechts een verplaatsing van troepen en geen vermeerdering van de effec tieve sterkte van het Amerikaansche leger. BRAND IN EEN BIOSCOOP-THEATER. TOKIO. (V. D.) Te Schimonaki op het schiereiland Hokaido brak brand uit bü het vertoonen van een Amerikaansche film in het uit hout opgetrokken bioscoopgebouw. Het gebouw brandde geheel af. Tot nog toe konden uit de puinhoopen 17 lyken ge borgen worden, doch waarschü'nlijk liggen nog meer lijken onder de verbrande resten van het gebouw. Men vermoedt dat de ope rateur tijdens de vertooning een sigaret ge rookt heeft, waardoor de film in brand is geraakt. Maandag 18 Mei a.s. hopen mijn geliefde Ouders PIETER SANDERSE en JOHANNA LOUS, 4e den dag hunner vijf en twin- tig jarige Echtvereeniging te herdenken. g D. SANDERSE 5 en Verloofde. Vüssingen, 13 Mei 1931. I Korte Zelke 16. is tot Maandag afwezig Allen, die genoeg hebben van de versplintering op onderwijsge bied en van het dure bijzonder onderwijs, worden opgewekt tot bijwoning van de OPENLUCHT SAMENKOMST te Vlissingen op de binnenplaats van de v.m. Kazerne Willem 111 op Hemel vaartsdag 14 Mei a.s. Aanvang 's nam. half 3. Spreker: de Heer R.J. SMIT, van Helmond. Onderwerp: ,Vol vertrouwen voorwaarts". MUZIEK EN ZANG. IT Zie de verspreide biljetten 1 Vertrek fietsers 8 uur van Befje Wolffplein. Vertrek Auto's 9 uur van Betje Wolffplein. Voor den Fietstocht kunnen zich nog een tiental leden opgeven. Ver. Rijwielpad Walcheren" Afd. Vlissingen. De Schietoefeningen van den B. V. Land storm vangen aan 16 Mei op de gewone schietbanen van 2 tot 6 uur en worden voortgezet iederen len en 3en Zaterdag van de maanden Juni tot en met October. De Plaatselijke Leider. In het faillissement van PETRUS JOHANNES HAAZE, hotel- en koffiehuishouder, wonende te Vlis singen, behooren de schuldvorde ringen vóór 1 Juni a.s. bij den Curator te worden ingediend. De verificatievergadering is bepaald op Zaterdag, 27 Juni 1931, des voormiddags om half elf uur in het Gerechtsgebouw op het Hof plein te Middelburg. De Curator, Mr. F. B. EVERS. Het faillissement van JOHANNES RAAMSDONK, zeilmaker, wonen de te Vlissingen, is op 11 dezer geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingsiijst. v Middelburg, 12 Mei 1931. Mr. E. F. J. A. ADRIAANSE, Curator. bitden een rijke afwisseling. Smakelijkheid, voedzaamheid, lichtverteerbaarheid, gemak kelijke bereiding, matige prijs, dat zijn overtuigende voordeelen der Maggi's Soepen

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 3