500 300 100 25 DINSDAG eerste blad foster's maag pillen No. 111 69e Jaargang 1931 rtlijnen :richt 'e vlissngen nda Firma F. UAH DE VELDE Ir., Halstraat §3-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 60207 12 MlEI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws rechtszaken marine en leger SPORT luchtvaart gemeenteraad van groede BUITENLAND t een oogpunt van maximum werking. van isoleerend soleerende lak, is het irder. Deze spoelen immers 25, 35, 50, 75, >0. ntvangst zijn niet al ummers noodig. Ter iviteit wordt als an- >elentoestel, de sjpel in een 3 spoelen- ebruik gemaakt van Dit is een honig, f twee aftakkingen van beide aftak- gezet, de andere beste is de Peeters' orzien is van twee waarin de antenne t in drie type's, nl. ing van het lange type KG voor de -575 M. en type ;ations van 175—375 ,chtige ontvangst op 275 te korfspoel, die ge- draad als de honig- tdere wijze gewikkeld, dijk aan die van de n duur zal de korf- lar de wikkeling met mgevat en daardoor ,ngst van de kortere M. zijn de korfspoe- deze zich beter laten type worden daarom gemaakt, nl. 5, 8,10, zooals bijv. schema ïen met deze spoelen [flengte afstemmen, ontvangst onder de [ere spoelen gebruikt, oelen met blank ver- kunnen ook gemaakt montagedraad (ge- gen iets uit elkaar te iegd op klosjes met over den omtrek Het zelf maken van ivoudig en goedkoop .ltra-korte golf gebied Len aan de spoelen 1, Men rolt het „Gla- etgeen meteen een 't. De wldus gevormde eerd aan platte, zgn. >d worden voor onze door onzen radio- msteldijk 92, Amster- /[ei van Marseille ;e Suez ïeden vanHavre lei te Calcutta daart van Colombo 8 Mei Perim an Antw. Mei van Djadda Vlei van Bombay Mei Finisterre Vtei van Sydney Mei te Kaapstad van Montevideo /lei te Dairen p.8 Mei Gibraltar Batavia van Amst. Slew-York n. Rott. si te Suez van Port-Said Mei van Genua nd 770.3 te Memel, and 747.0 te ThorS- i avond van 12 Mei: delijke tot Zuid-Wes- ïwolkt met tijdelijke ijk eenige regen met verandering in tem- 10.13 22.31 11.09 23.19 11.48 Vuto's, Fietsen ■tulgen. ei uur 8.11 8.12 8.14 m makelijkheden, gen, enz. r 15 Mei. Generale Gemengde Zangver- bouw, resp. 8 uur eö Landdag Vereenigin* 'uin voormalige WÜ- 20 uur. stvergadering Vereeö. r onderwijs op Gerei. rk, Paul Krugerstraat, VLISSINGSCHE COURANT J ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. I Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. I De abonné's in 't bezit eener I Polis, zijn GRATIS verze- kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" uit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 12 MEI. Verkiezing gemeenteraad. Heden had de verkiezing (candidaatstel- lling) voor den gemeenteraad plaats. pe namen van de candidaten zijn als volgt Vrijheidsbond 1. J. C. Paap, 2. H. C. Wes- seling, 3. W. Anker Sr., 4. G. J. J. Kuijpers, I5. G. Laernoes, geb. Zoutman, 6. W. F. Nij- I zink, 7. J. Sloovés. Vrijzinnig-democraten 1. M. J. Harts, 2. (mr. F. J. W. Hartelust, 3. ir. L. van Nouhuijs, geb. Van Zwanenberg, 4. A. C. Hildernisse, Ij G. A. Bor, 6. K. B. de Kat. R.-Katholieken1. W. P. Edelman, 2. E. lAndriessen, 3. Ha. Ma. Meijer, 4. J. C. Le- Iraerts, 5. P. C. van Wezel, 6. W. J. G. Brans. S. D. A. P. 1. A. C. van Hal, 2. J. de Meij, |3.A. Rorije, 4. F. J. G. van Spanning, 5. A. R. IKönig, 6. mevr. J. v. d. Vlist, geb. v. d. Broe- Ifce, 7. W. J. Castel, 8. P. A. Plompen, 9. P. Ipiatteeuw, 10. A. van Baaien, 11. A. de Bart. Christelijk-Historischen 1. W. L. Huson, 12. W. de Ridder, 3. L. J. Polderman, 4. 'M. van IderBeke Callenfcls, 5. A. Cappon, 6. M. Dek- Iker, 7. W. H. van Breen, 8. J. Looisen Sr., 9. Is. Roose, 10. W. Schmidt. 1 Anti-revolutionnairen 1. P. G. Laernoes, |2,H. C. V. Sorel, 3. G. van Westen, 4. Ph. J. I Woltering, 5. J. Marijs, 6. J. Baarschers, 7. J. ■de Brüijne, 8. L. de Nooijer, 9. J. L, de Wit, |]0. P. A. Sommeijer, 11. C. de Zwart. J Onafhankelijke socialisten l. L. P. van |oorschot, 2. P. Poppe, 3. J. J. Joosse, 4. S. M. se, geb. Braun. J De stemming heeft plaats op Woensdag 17 la J Te Middelburg zijn ook nog lijsten inge- liiend door de Staatkundig Gereformeerden lende communisten. Nieuw schip voor den Rotterdamschen Lloyd Naar de „N.R.Ct." verneemt, zal de „Kota Nopan", het nieuwe motorvrachtschip, dat voor rekening van den Rotterdamschen Lloyd op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier in aanbouw is, op 25 Juli zijn eerste haar Indië aanvaarden. Op 15 Juli ver trekt het schip van Hamburg, 18 Juli van Bremen en een week later van Rotterdam. Reeds op 20 Augustus wordt de „Kota No pan" te Batavia verwacht, zoodat het nieuwe de reis in 26 dagen zal doen, hetgeen «ven snel is als de mailschepen. Toch loopt de boot niet zóó snel als de mailschepen. Het verschil schuilt in het niet aanloopen van Marseille, waardoor een paar dagen worden lard. Intusschen zal de „Kota Nopan" de reis toch nog sneller doen dan de andere snelvrachtschepen uit de Kota-klasse, waar van tot dusver .de snelste loopers de reis in 21 dagen deden, zonder aanloopen van Mar seille. De zgn. Kota-klasse van den Rotter damschen Lloyd zal met het in de vaart ^ngen van de „Kota Nopan" compleet zijn. bestaat dan uit de volgende schepen Kota Agoeng (7331 ton, gebouwd in 1930), Kota Baroe (7214 ton, 1929), Kota Gedé (7227 lon> 1928), Kota Inten (7191 ton, 1927), Kota Binang (7225 ton, 1930), Kota Radja (7166 ton, 1927), Kota Tjandi (7200 ton, 1930), en Kota Nopan 7000 ton, 1931). Voor den Rotterdamschen Lloyd is thans by de maatschappij „de Schelde" in aan duw het vrachtschip „Bengalen". Belgische plezierreizigers. Zondag is hier aangekomen het stoomschip "Mercator", met een gezelschap plezierreizi- Sers uit Antwerpen. Erbevonden zich circa [50 personen aan boord, die een bezoek aan «et strand brachten. Gedurende dezen zomer zal de „Mercator" Gegeid iederen Zondag tusschen Antwerpen en Vlissingen varen. Een vechtpartij. Gisterenmiddag ontstond op den Nieuwen- voor het' hotel „Goes" een vechtpartij 'Osschen twee personen. Een hunner kréég ^odanigen klap tegen het hoofd dat hij op «e straat viel en een ernstige hoofdwonde be- De man liep een hersenschudding op enmoest naar een ziekenhuis worden over bracht. Ergerlijke baldadigheid. Een io_jarige jongen schoot een 8-jarig ^Pje dat voor hem stond met een pijl en boog in het oog. De knaap moest in een zie kenhuis worden opgenomen, omdat het oog ernstig gekwetst is geworden. Voorzichtigheid bü het afbranden van gevels noodzakelijk. Gisterenmiddag werd de politie gealar meerd voor een begin van brand in een per ceel in de Badhuisstraat, welke door haar ge- bluscht is geworden. De oorzaak van den brand was hieraan toe te schrijven dat een schilder den gevel met een spiritus-lamp af brandde, waarbij vonken zich aan het ver molmde hout mededeelden, dat daardoor vlam vatte. Vereenïging Wederzijdsch Belang. De vereeniging ter bevordering van de ver krijging van onroerend goed door landarbei ders „Wederzijdsch Belang" te Middelburg, heeft haar jaarvergadering gehouden te Middelburg op het kantoor van den rijkszui- velconsulent. Het jaarverslag wees uit, dat de vereeni ging in hst bezit is van 3.67.05 H.A. bouw land, dat verhuurd is als los land in pacht, aan 15 landarbeiders, verdeeld over de ge meenten Serooskerke, Grijpskerke, Biggeker- ke, Ritthem en Arnemuiden. De pachtsom men hiervan kwamen geregeld binnen. Jam mer dat de landarbeiders op Walcheren neg te weinig doordrongen zijn van de voordeelen die de Landarbeiderswet hun biedt, om van deze gelegenheid meer gebruik te maken. In het verloopen boekjaar is het eerste plaatsje tot stand gekomen te Grijpskerke. Door bemiddeling van onze vereeniging en de medewerking van den raad van Grijpskerke is hiervoor een rijksvoorsphot verleend. Na verloop van 30 jaren is dit plaatsje dan ook geheel eigendom van den aanvrager. Tragisch overlijden. Gisteren overleed te Middelburg de heer Van de Woestijne, juist op den dag, dat hij 50 jaar gehuwd was en 50 jaar in hetzeifde huis een barbierszaak uitoefende. De voorge nomen feestellijke herdenking was reeds uit gesteld, wegens ernstige ziekte van de echt- genoote. Het looncontract in den landbouw. In verband met de vast te stellen nieuwe arbeidsvoorwaarden in het landbouwbedrijf in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, zal in een aantal gemeenten deze aangelegenheid aan arbitrale uitspraak worden onderworpen. Te Stoppeldijk echter hebben de werkgevers een dergelijke beslissing van de hand gewezen. Naar men mededeelt, zijn de besprekingen tusschen vertegenwoordigers van de af dee lingen van den Noord-Brabantschen Ohriste- lijken Boerenbond (N.C.B.), waarin de land bouwers zijn georganiseerd, en afgevaardig den van den Nederlandschen R. Kath. Land- arbeidersbond „St. Deus Dedit" begonnen. Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de pro vincie Zeelandtot dijkgraaf van „De Ver- eenigde polders van Ossenise" P. J. Perdaen te Ossenissetot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Rapenburgerpolder J. Crucq Fzn. te Nieuw- en St. Joosland tot gezworene van het waterschap Waarde M. van Fraassen te Waardè. Aan M. van Strien te Wolfaartsdijk is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ge zworene van den Westerbekepolder. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens als bestuurder van een rij wiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden G. J. de B., te Arnhem 3 b. s. 3 d. h.dronkenschap op den openbaren wegJ. van E., te Middelburg 10 b. s. 10 d. h.idem, gepleegd bij tweede herhaling binnen een jaar nadat de eerste veroordeeling wegens herhaling onherroepelijk is gewor den J. H. Z., te Vlissingen, 14 d. h.houden van een loterij, tot het houden waarvan de bij de loterijwet vereischte toestemming niet is verleend, na tegen het verstekvonnis ge daan verzet J. G., te Amsterdam, vervallen verklaring van het verzet, wegens niet ver schijning. Bevordering bij de marine. Korporaal-torpedomaker G. Linning tot sergeant-torpedomaker korporaal-konstabel A. Maagdenberg tot sergeant-konstabelma troos-ziekenverpleger L. Folkers tot korpo raal-ziekenverplegerbootsman A. Overduijn tot schipper; korporaal-vliegtuigmaker A. Quispel tot sergeant-vliegtuigmaker serg.- schrijver J. F. A. Ling tot majoor-schrijver korporaal-vliegtuigmaker J. J. H. Buikes tot sergeant-vliegtuigmaker sergeant-schrijver S. J. H. Smits tot majoor-schrijverkorpo raal-schrijver J. de Vries tot sergeant-schrij ver sergeant-telegrafist D. Dekker tot ma joor-telegrafist. Bij beschikking van den minister van de fensie is de officier van den marinestoom vaartdienst der 2e klasse C. Sanders den 15en Mei 1931 geplaatst in het commandement der marine te Willemsoord. De officier van den marinestoomvaart- dienst 2e klasse B. J. Kimmel, die aangewe zen is voor den dienst in Oost-Indië, zal 19 dezer met het motorschip „Christiaan Huy- gens'" uit Amsterdam die bestemming vol gen. Een transport van 2 onderofficieren en 13 minderen der zeemacht is aan boord van het motorschip „Christiaan Huygens" uit Oost- Indië teruggekeerd. VOETBAL. AllianceTer Neuzen 21. De te Roozendaal gespeelde promotie-wed strijd tusschen AllianceTer Neuzen is door Alliance gewonnen met 21. De wedstrijd was zeer spannend en de partijen waren ge heel tegen elkaar opgewassen. Fransche vliegbooten op de Mok. Op hun vliegtocht naar d* luchtvaartten toonstelling te Stockholm zijn gisterenmiddag drie Fransche vliegbooten op het vliegkamp De Mok op Texel aangekomen onder com mando van admiraal Esteva en bestuurd door de luitenants ter zee Nomy, Lacoste en Cail- laud. De booten zijn van het type CAMS, type 55, en voorzien van twee Hispano Suiza mo toren van 600 P.K. Zij hebben elk een radio toestel aan boord. Zij waren Maandagmorgen uit Cherbourg vertrokken en kwamen om benzine te laden, waarvoor een speciale tank boot van de B.P.M. uit Rotterdam was over gekomen. Op den terugtocht, 22 Mei, zullen zij eveneens De Mok aandoen om benzine in te nemen. Admiraal Esteva heeft na aankomst zijn opwachting gemaakt bij schout-bij-nacht Brutel de la Rivière, commandant der marine in Den Helder. Des middags hebben de hee- ren het terrein van de Boltha nabij Den Hel der bezocht. De Poolexpeditie van de „Graf Zeppelin". De Berlijnsche correspondent van „Da- gens Nyheter" meldt aan zijn blad, dat dr. Eckener zeer verwonderd is over de kritiek die prof. H. U. Sverdrup heeft geoefend op het plan om in Juli met de „Graf Zeppelin" een expeditie naar de Noordelijke poolstreken te ondernemen. Dr. Eckener verklaarde, dat men alle moeilijkheden, die zich bij een der gelijke expeditie voor zouden kunnen doen, rijpefijk heeft overdacht. De mist, die prof. Sverdrup zoo gevaarlijk achtte, meent dr. Eckener wel te kunnen vermijden en al zal het zoeken naar de „Nautilus" er misschien door bemoeilijkt worden het navigeeren van de „Graf Zeppelin" zal er toch niet onmoge lijk door worden. Indien zich een ijslaag op het luchtschip zou afzetten, waardoor dit verzwaard zou worden, dan zou men den bal last kunnen verminderen. Doch dit behoeft niet te geschieden, voor er zich 20 ton ijs op het luchtschip heeft afgezet. De geleerden aan boord van de „Graf Zep pelin" zullen o.a. de luchtstroomen onderzoe ken en voorts thermometische en meteoro logische waarnemingen doen. De „Nautilus" en de „Graf Zeppelin" zullen toestellen voor draadlooze telegrafie en voor draadlooze tele fonie aan boord hebben. Het is van belang te weten, in hoeverre de radioverbindingen storingen van het magnetisme in de poolstre ken zullen ondervinden, zeide dr. Eckener voorts. En hij voegde er aan toe„men zou van mij toch niet mogen verwachten dat ik mijn luchtschip en de bemanning opzettelijk in levensgevaar zou brengen Dr. Eckener verklaarde voorts, dat de voor bereidingen voor de pool-expeditie reeds in vollen gang zijn. Van de opvarenden krijgt elke vierde man een sledehonden worden echter niet meegenomen. De speciale instru menten, die voor deze expeditie noodig zijn, heeft men reeds besteld. Een aantal tenten van fel gekleurd goed zal eveneens meegeno men worden. Dr. Eckener zal zelf het commando over de „Graf Zeppelin" voeren voorts maken de ka piteins Flemming, Lehmann en van Schiller deel uit van de bemanning. Engeland zal geen luchtschepen meer bouwen Het kabinet Mac Donald heeft besloten, dat in Engeland geen luchtschepen meer zullen worden gebouwd. Dit besluit zal Donderdag ter kennis van het Lagerhuis worden gebracht bij de beraad slagingen over de Engelsche luchtvaartpoli- tiek. Men neemt aan, dat het kabinet tot deze beslissing is gekomen naar aanleiding van het rapport der parlementaire commissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar de ramp, welke het luchtschip „R 101" heeft getroffen. Duitsche vliegers in Engeland. Gedurende het afgeloopen week-end heeft wederom een aantal Duitsche sportvliegers Engeland bezocht. De voormalige Pruisische minister Dominicus heeft als voorzitter van de Duitsche luchtvaartvereeniging een inter view met eenige Engelsche persvertegen woordigers gehad, waarin hij verklaarde, dat de internationale week-end-bezoeken door vliegtuigen de vriendschappelijke verhouding tusschen beide landen zeer gunstig zal kun nen beïnvloeden. Hij wees o.a. op de beperkin gen, die de Duitsche sportluchtvaart door de overeenkomst van Parijs van 1926 zijn op gelegd. Engeland staat op het gebied van het gebied van het sportvliegen voornamelijk zoo vooraan, omdat de regeering de sportvliegerij op allerlei manieren steunt en omdat in En geland allerlei mogelijkheden bestaan, die in Duitschland verboden zijn. Vergadering van den gemeenteraad op Maandag 11 Mei 1931. Voorzitter de heer M. Waghto. Tegenwoordig alle leden. Van een zevental personen is een verzoek ingekomen, wa'arbij zij' ingevolge art. 13 der L.O wet 1920 om een vergoeding uit de ge meentekas vragen ter bestrijding des kosten voor het bezoeken hunner kinderen van de R. Kath.school alhier. Aangezien de verzoe ken pas zijn ingekomen wordt besloten, deze in handen te stellen van het college van Burg. en Weth. om praeadvies. Door Ged. Staten is goedgekeurd het be- suit tot het aangaan der geldleeening groot 26.000. Verder deelt de voorzitter mede, dat door Burg. en Weth. de dag voor de stemming ter verkiezing voor* de leden van den gemeente raad is bepaald op 16 Juni a.s. Als punt 2 komt op de agenda voor „vast stelling pensioensgrondslagen". Van den Pen sioenraad is bericht ontvangen, dat de vast gestelde pensioensgrondslagen van den heer M. Waghto als ambtenaar van den burgerlij ken stand in de vergadering van 10 April jl. niet juist zijn vastgesteld. Met ingang van 1 Januari 1922 wordt deze nader vastgesteld en bevestigd op 172, wedde 50 en met ingang van 1 Januari 1926, 1928 en 1931 even eens op 172, met een wedde van 40, 30 en 40 De voorzitter doet voorlezing van een op 5 Mei jl. ingekomen verzoek van de afdeeling Groede van den Ned. Landarbeidersbond om herziening van de ingevoerde steunregeling alhier. Na voorlezing bespreekt de voorzitter de moeilijkheden die aan het samenstellen van een dergelijke regeling verbonden zijn. Een bespreking in het college van Burg. en Weth. heeft tot resultaat gehad, dat den raad wordt voorgesteld, naast het Burgerlijk Armbestuur nog een commissie uit de leden van den raad te benoemen, die dan met de leden van het Burgerlijk Armbetuur, steun aanvragen zullen behandelen en afwikkelen. De heer Van Haneghem vraagt of het de bedoeling van het college van Burg. en Weth. is dat de steun wordt geregeld in ge zamenlijk overleg of alleen door het Burger lijk Armbestuur, waarna de heer Brakman informeert of de commissie onderzoekt en de raad tenslotte beslist, waarop de voorzitter antwoordt dat de beide lichamen gezamenlijk de steunaanvragen afwikkelen. De heer Van Haneghem zegt een voorstel te willen doen hierop neerkomende, man en \touw ieder 3 per week te verstrekken plus 1 per week voor ieder kind. Wethouder De Vlieger merkt op, dat de werkloozen thans 6 per week uitbetaald krijgen en zich nu reeds personen hebben aangemeld die reclameeren op die uitkeering, waar zij als ouden van dagen slechts 5 ouderdomsrente krijgen. Hij zou willen voor stellen per gezin uit te keeren 5 verhoogd met het bedrag dat georganiseerden als lid van den bond aan contributie aan hun ver eeniging schuldig zijn en voorts 0.50 per kind per week. De heer Herman kan zich niet met de naar vorengebrachte opmerking van den wethou der vereenigen, jongeren hebben meer levens behoeften dan ouderen en hij vindt het ook billijk jongeren meer steun toe te kennen en alle spijs vertering s- stoornissen verdwijnen onmiddellijk bij het ge bruik van Foster's Maag- pillen, het aangenaamste en zekerste laxeermiddel. Alom oerkrijgbaar f 0.65 per flacon. dan de gepensionneerden ingevolge de Inva- liditeits- en Ouderdomswet. De voorzitter zegt in het bezit te zijn van een steunregeling voor een andere gemeente, die door den minister is goedgekeurd, en die luidtKostwinners 6 per week plus 0.50 per kind beneden 15 jaar tot een maximum van 8.50 per week. Deze regeling geldt voor de georganiseerden. Voor niet georganiseer den is het 5.50 per week per gezin en even eens 0.50 per kind per week tot een maxi mum van 8.50 per week. Voor kostgangers bedraagt de uitkeering 5. Deze regeling is slechts geldig voor een uitkeeringsperiode van 14 dagen. Na 14 dagen moet weer op nieuw een regeling ter goedkeuring worden voorgedragen. Het voorstel van Burg. en Weth. is dan ook iedere aanvrage om ondersteuning door oen vaste commissie uit den raad met het Bur gerlijk Armbestuur munitieus te doen onder zoeken, waarna die heeren gezamenlijk hun beslissing nemen. Dit voorstel wordt met al- gemeene stemmen aangenomen, waarna wordt overgegaan tot het benoemen van 2 leden uit den raad die zitting zullen hebben in de commissie. Was aanvankelijk de bedoe ling. deze commissie te doen bestaan uit 3 of 4 leden, op voorstel van wethouder Lombaard, ondersteund door den heer Becu werd be sloten de commissie te doen bestaan uit 2 leden. Vóór stemden de heeren De Vlieger, Lombaard, Becu en De Milliano. Het voorstel—Herman om de commissie uit te breiden tot 4, werd verworpen met 4 tegen degen 3 stemmen. Tegen stemden de beide wethouders en de heeren Becu en eD Milliano, zoodat de commissie alzoo uit 2 le den zal bestaan. Bij stemming voor het eerste lid werd ge kozen de heer Van Haneghem. Als tweede lid werd benoemd de heer Becu. Beiden namen hun benoeming aan. Van den heer J. L. Boone is een verzoek ingekomen om ontslag als secretaris-ontvan ger van het Burgerlijk Armbestuur. Op de meest eervolle wijze werd dit ontslag verleend, onder dankzegging voor de langdu rige en nauwgezette waarneming van zijn funcie, en wel met ingang va 15 Mei a.s. Ook het verzoek van den heer J. Risseeuw om ontslag als voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur wordt op dezelfde wijze verleend. In deze vacatures werden benoemd de hee ren A. F. Bosschaart met 5 en A. J. Risseeuw met 4 stemmen. Het punt verharding toegang oprit nabij molenaar Risseeuw komt thans aan de orde. De voorzitter zegt dat deze zaak door Burg. en Weth. is nagegaan en dat door den ge meente-architect 2 plannen zijn opgemaakt. Het eerste plan betreft verharding van de geheele strook grenzende aan den Molenberg, het 2e plan betreft verharding van een op en afrit naar den Molenberg. Waar het hier grootendeels een particulier belang, dus geen 'gemeentebelang betreft, stellen Burg. en Weth. voor niet op het eerste plan in te gaan, en het tweede plan eerst dan uit te voeren, wanneer blijkt, dat Risseeuw met verharding van zijn perceel grond is voor gegaan. Het voorstel van Burg. en Weth. werd na eenige discussie aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Van de oudercommissie te Kruisdijk is een verzoek ingekomen om aanleg van een speel plaats voor de kinderen die de school aldaar bezoeken. Het voorstel werd gesteld in handen van Burg. en Weth. om advies. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. BRIAND AANVAARDT DE CANDIDATUUR VOOR DE PRESIDENTSVERKIEZING. Naar Havas mededeelt, is de minister van buitenlandsche zaken Briand voor het aan dringen van zijn politieke vrienden ge zwicht en heeft hij zich bereid verklaard, zich candidaat te stellen voor de presidents verkiezingen, die op 13 Mei zullen plaats vinden.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1