GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND IVo firma F. Mi [aangesloten EERSTE Stads-en Provii I *nigen Uap te£en 1-i FIETSPAD T. B. C. Ja ziet u eens hier En kijkt u eens an, Er loopt daar een fietspad U weet er wel van. Maar ziet u eens daar En kykt u eens hier, Dat pad heeft de tering In graad nommer vier Het is veel te dun Veel te smal veel te teer, Heeft overal gaten Van tering in teer. Het teert op de tering Van vijf jaar geleên En heerenmenikkie Waar moet dat toch heen U loopt en u trapt Zijn tering kapot, Maar geld voor een dokter Dat vindt u te zot U valt en u botst Van fiets tegen fiets „Te nauwe passage" 't Is nietser dan niets. Maar ziet u er eens hier En kijkt u eens daar, dat padje bestaat Zcj ik meen al vijf jaar. Het voert u door duin, Door bosch en door veld, Door 't schoonste des eilands „En dat kost veel geld" Maar ziet u eens hier, En hoort u eens aan Waar komt nu dat geld Dan toch wel vandaan Met zien en met hooren, Met hooren en zien Met kijken en fietsen En loopen nisschien Daar schiet er aat padje Niet bijster mee op. Het loopt zóó niet door duinen - Maar vlak in een strop Dus lidlooze leden Komt, dok-ter eens geld, Zoodat u uw nummer 2000 vermeldt Komt dokt eens vier kwartjes Of zijn het er twee Geneest eens dit padje Van 't „geld t-b-c-" Uw „zien" en uv* „kijken" Dat leidt toch tot niets. Dus dok vlug vier kwartjes Of drie of zoo iets HA-VEE-WEE. Den luitenant ter zee 2e klasse N. Koore- snan, thans geplaatst in het commandement der marine te Willemsoord, wordt 1 Juli de betrekking van hoofd der pyrotechnische werkplaats bij 's Rijkswerf aldaar opgedragen. De reserve officieren van gezondheid 2e klasse S. G. Meihuizen, L. Stas, S. Simons en D. H. Hellema worden binnenkort bevorderd tot reserve-officier van gezondheid le klasse {kapitein) De officier van den marine-stoomvaart dienst 2e klasse A. J. Krom wordt 18 dezer overgeplaatst van den onderzeedienst te Wil lemsoord naar het wachtschip te Vlissingen. Ondervolgende schepelingen worden den 5en Juni a.s. per stoomschip „Simon Bolivar" naar West-Indië uitgezonden sergeant-ma joor der mariniers S. Faber, korporaal der mariniers A. Dourlein, P. v. d. Vrede, mari niers le klasse H. M. J. Soemer, P. Lion, J. A. Wolff, W. Kwakkel, mariniers 3e klasse G. Byïeveld, A. J. v. d. Berg, E. Meeuwsen, O. Laxmmerts, H. v. Merkesteijn, A. J. J. Jans sen, H. J. Hofstra, F. Mieremet, C. van 't Riet, J. v. Garsel, J. de Graaff, H. Maaswinkel, G. A. v. d. Linden, H. F. J. v. Galen, P. Baren- dregt, G. J. Meddeler. Bond van Marinepersoneel. Het Cambo heeft in den Helder een open bare vergadering gehouden, waarin door de heeren De Nijs en De Zwart het plan van de Indische Regeering om ook de soldijen voor binnen de keerkringen van het Marine personeel te verlagen, werd besproken. Eerst genoemde spreker gaf een historisch over zicht van de salarieering van het marine personeel wanneer dit binnen de keerkringen dient. De tweede spreker behandelde de redenen waarom de Indische Regeering tot de verla ging van de salarieering van het geheele Gouvernementsambtenarendom is gekomen, ja.l. een tekort op de begrooting. Ten slotte werd de volgende motie aange nomen Het in de C.A.MB.O.-tjonden georgani seerde marinepersoneel, in openbare verga dering bijeen in Casino in Den Helder gehoord de besprekingen betreffende de voornemens van de Indische Regeering om de soldijen voor binnen de keerkringen van het marinepersoneel beneden den rang van officier te verlagen op grond van het feit dat er een tekort is op de Indische begroo ting constateertdat de soldijen voor binnen de keerkringen van genoemd personeel sedert 1925 in het algemeen reeds te laag zijn, het geen in belangrijke mate het geval is met de soldijen van het overgroote deel van het ma rinepersoneel dat het dienen binnen d® keerkringen voor het marinepersoneel vooral op het moderne oorlogsmateriaal een zeer zwaren arbeid vormt en aan het lichaam en de zenuwen bijzonder hooge eischen stelt dat de Minister van Defensie bij de behan deling van de laatste begrooting nog heeft verklaard, dat hij in overleg zal treden met zijn ambtgenoot van Koloniën om ook voor het marinepersoneel, dienende binnen de keerkringen, den kindertoeslag door te voe ren op grond van het feit dat voor enkele categorieën gehuwden met kinderen de nood zakelijkheid bestond de soldijen te verhoo- gen.Komt er dan ook met klem tegen op, dat thans de soldijen van genoemd marineper soneel, ondanks dat ze dus reeds te gering zijn, ook nog zullen worden verlaagd, alleen op grond van het niet sluitend zijn van de Indische begrooting. Draagt de Bondsbesturen op alles in het werk te stellen om de genoemde voorstellen tot verlaging van de soldijen voor binnen de keerkringen van het marinepersoneel niet te laten doorgaan. Doodslag op de kermis te Groningen. De Groningsche kermis, die Zaterdag begon, heeft een slecht begin gehad, ondanks het feit, dat zij is drooggelegd. Zaterdagnacht omstreeks half één heeft een vechtpartij plaats gehad in een café in de Visseherstraat. Een neef van de vrouw van den caféhouder wond zich vreeselijk <p, toen hij hoorde, dat hij twintig cent voor een glas bier moest betalen, terwijl hij in andere zaken vijftien cent betaald had. Hij greep een stoel en sloeg den café-inventaris kort en klein. Ook den caféhouder en zijn vrouw sloeg hij met den stoel op het hoofd. De vrouw be kwam eenige builen, doch de caféhouder stortte ineen en overleed kort daarna. De dader, zekere R., is gearresteerd. Omtrent de vechtpartij kan nog worden gemeld, dat de oorzaak van de ruzie eigenlijk een oude schuld betrof van het vorige jaar. De ruzie ging zoo hoog, dat de neef van de caféhouder den geheelen inventaris met een stoel aan gruzelementen sloeg. Toen de da der, den 42-jarigen Vos en diens vrouw met een stoel op het hoofd sloeg ontstond er een worsteling, waarbij R. een hamer greep en er in het wilde mee rond sloeg. Hij verliet daarna met zijn kameraden het café. De caféhouder wankelde nog achter de tapkast en zakte daar in elkaar. De politiedokter constateerde den dood bij het slachtoffer. Het lijk is in beslag genomen. Denzelfden nacht is de dader gearresteerd. Hij heeft in zooverre een bekentenis afge legd, dat hij toegeeft geslagen te hebben, doch, dat hij zelf het eerst een klap heeft ontvangen. Geconstateerd is dat de man, die schipper van beroep is en 26 jaar oud, niet dronken was. Hij is een oude bekende van de politie. Behalve de ruzie in de Visseherstraat heeft hedennacht omstreeks 2 uur, na afloop van de kermis, een tweede vechtpartij plaats ge had, waarbij een publieke vrouw zwaar ge wond is. Deze vrouw, zekere G. d. J., liep omstreeks dien tijd met twee mannen op het Zuider- diep. Onverwachts viel een der mannen, met wien de vrouw samenwoonde, haar aan en bracht haar enkele messteken toe in den rug en in een der bovenarmen. De vrouw zakte ineen, waarop de man, de schipper A. K., op de vlucht ging. De vrouw werd hevig bloedend een woning binnengedragen, waar zij het bewustzijn ver loor. Een lid van de E.H.B.O. verleende de eerste hulp. Waarschijnlijk is een slagader getroffen. Later is de vrouw in ernstigen toestand naar het Academisch ziekenhuis overgebracht. De politie slaagde erin den da der te arresteeren. De oorzaak van de twist is waarschijnlijk minnenijd. De vrouw had n.l. te kennen gegeven, dat zij niet meer met A. K. wilde samenwonen. Auto rijdt tegen een boom. Te Wageningen is gisteren middag een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een luxe-auto, een Renault van de garage „De Meteoor" te Amsterdam, geraakte bij het uitwijken voor een hond tusschen de rails van de electrische tram en reed vervolgens in volle vaart tegen een boom langs den weg. De auto werd totaal vernield. In den wagen zaten vijf personen, twee dames en drie hee ren uit Amsterdam, die den auto gisteren morgen hadden gehuurd. Drie van hen, een dame en twee heeren werden ernstig gewond en per brancard naar het ziekenhuis „Zie kenzorg" vervoerd, waar de dame spoedig na aankomst is overleden. Ook de chauffeur is later in het ziekenhuis opgenomen. De inzittenden van den auto waren, be halve de chauffeur, de heer Martini en zijn 30-jarige echtgenoote E. R. MartiniHubert, de heer P. Nijsten met zijn echtgenoote en de heer W. J. Sluyter allen te Amsterdam. Doordat mevrouw Martini naast den chauf feur zat, geraakte zij, toen de auto naar links uitwijkende tegen den boom opbotste, tus schen auto en boom bekneld, .waardoor zij zoo ernstig aan hoofd en bovenlichaam werd ge wond, dat zij een uur later in „Ziekenzorg" overleed. De heer Martini en het echtpaar Nijsten werden ernstig gewond. De heer Sluy ter minder ernstig. Allen zijn in „Zieken zorg" opgenomen, ook de chauffeur. Hun toe stand is redelijk wel. De politie heeft het lijk van mevrouw Martini en den auto in beslag genomen. —•Een ernstige trambot sing. Zaterdagmiddag is een tramtrein van lijn 11 te Amsterdam, welke van de Hoogesluis kwam, achter op een bijwagen van lijn 6, welke aan de halte Oosteinde stil stond, ingereden. De botsing geschiedde, door dat de wagen van lijn 11 doorglipte. De schok was zeer hevig en veroorzaakte groote materieele schade. Vier passagiers op het voorbalcon van lijn 11 werden door weg springende glassplinters en stukken hout licht gewond. Een dokter, die toevallig in de buurt was, verleende hun de eerste hulp, waarna zij op eigen gelegenheid hun weg konden ver volgen. -- De aanranding te Kla re n b e k. De dader van den te Kla- renbeek op een 25-jarige onderwijzeres ge- pleegden moordaanslag heeft bekend, zijn slachtoffer te hebben aangerand met oneer bare bedoelingen. De man zeide te hebben getracht het meisje te dwingen, onder bedrei ging met moord, niets van het geval aan de politie mede te deelen. Het bebloede mes is gevonden, verborgen in het rieten dak der woning van den dader, die een bebloeden zak doek in den grond had begraven. De toestand der getroffene is vrij goed. De dader wordt gevangen gehouden. Weer een overval op een postbode. Zaterdagmorgen is een postbode in een woning, door drie personen overvallen. Zij hadden van tevoren de vrouw des huizes onschadelijk gemaakt. Toen de postbode verscheen, knevelden zij hem, waar na zij zich met den buit, 3000 mark, uit de voeten maakten. Moord op een ontrouwe verloofde. André Bourdin, een nog jonge ingenieur van de Ecole centrale des arts et manufactures, doodde den 4en Sep tember 1.1. Christiane Aubin, zijn 21 jaar oude verloofde. Hij had het meisje bij gemeen schappelijke kennissen leeren kennen, was tot over de ooren verliefd op haar geworden en had zich spoedig met haar verloofd. Het meisje, wier ouders in Fontainebleau waren gevestigd, woonde op kamers te Parijs, waar zij Engelsch studeerde. Dit zeide zij althans, want in werkelijkheid leidde zij een zeer duis ter leven en onderhield met verscheidene jon ge mannen betrekkingen. André Bourdin, die het leven slecht kende, merkte van dat alles niets. Hij had ten volle vertrouwen in het mooie meisje, zooals hij in de oprechtheid van haar liefde voor hem ge loofde. Totdat een schijnbaar onbelangrijk incident twijfel bij hem deed opkomen. Hü dacht na, en onderzocht. Met een slag stort ten zijn illusies ineen zijn meisje had ver scheidene minnaars en was gewoon haar maandgeld op zeer oneerbare wijze te ver- hoogen, teneinde aan haar zin voor luxe toe te geven Een pijnlijke discussie volgde. De ten doode bedroefde jonge man kocht een revolver, be gaf zich naar het meisje en doodde haar met enkele schoten. In de rechtzaal stond vrijwel iedereen aan zijn kant. Slechts getuigen a décharge traden op, de vermaarde rar. de Moro-Giafferri ver dedigde hem. Zijn vrijspraak was van meet af aan verzekerd. Geen misdaden in de courant. De Chileensche regeering heeft besloten, aan de publicatie van misda den in de pers een einde te maken. De leidende politieautoriteiten zullen met de uitgevers tot overeenstemming zien te ko men en met hen overleggen, op welke manier deze maatregel het best te verwezenlijken is. Men stelde vast, dat de politie-president, dagelijks een aantal politieberichten zal sa menstellen, welke dan in vastgestelden vorm door de pers kunnen gepubliceerd worden. Het gaat alleen om een bloote weergave der feiten, zonder eenigen opsmuk of uitbreiding van de zijde der pers. TIEN GEBODEN VOOR DE KEUKEN. 1. Proef nooit kokend heete spijzen of dranken het zou u een ernstige maagkwaal kunnen bezorgen. 2. Gebruik nooit geëmailleerd keukengerei, dat van binnen beschadigd is. Onze maag en ingewanden kunnen geen stukjes email ver dragen. 3. Zet nooit pannen of teilen, waarin heet water is, op den grond. De grootste ongeluk ken zijn reeds door dergelijke struikelblokken veroorzaakt. 4. Raap geen scherven van kristal, glas of aardewerk met uw vingers op gij kunt er u leelijk aan bezeeren. 5. Steek geen spelden, spijkers, punaises of naalden in den mondhet is een gevaarlijke gewoonte. 6. Geef een ander nooit een mes aan met het lemmet van u afgewend en droog geen messen, met het snijvlak naar den binnen kant van uw hand gericht. 7. Gooi nooit schillen achteloos op den grond een onnoozel sinaasappel- of bana nenschilletje heeft menigen verstuikten voet, menig gebroken been veroorzaakt. 8. Draag, als gij bezig zijt bij het fornuis, geen japon met wijd-uitloopende mouwen de trechtervormige manchet vat zoo gemak kelijk vlam. 9. Bedenk, dat het tillen van te zware vrachten een ernstige ongesteldheid ten ge volge kan hebben. 10. Waak ervoor, dat geen enkele kachel in uw huis met behulp van petroleum wordt MIDDELBURG. ONDERTROUWD: M. D. Vermaire, 26 J. en W. J. Braber, 29 j. P. Vogel, 25 j. en F. K. C. Adriaansen, 24 j. J. van Wijck, 29 j. en E. A. van Kalkeren, 23 j. GETROUWD: C. C. van Hoorn, 22 j. en J. C. van Moo- lenbroek, 24 j. M. Lous, 22 j. en A. C. Wolf, 21 j. BE V A L L E N J. van der Weel—den Heijer, z. L. Pop- pe—van de Putte, z. A. P. Looise—Ver- hage, d. GOES. ONDERTROUWD: H. van Klooster, 24 j. en E. Vermont, 20 j. M. Kole, 21 j. en H. W. Vermaire, 20 j. L. J Oudeman, 28 j. en A. M. Pieters, 20 j. B J. Paasse, 59 j. en N. Groen, 53 j. J. J. Fitendijk, 53 j. en P. J. van der Bliek, 45 j. D Lansen, 30 j. en D. Trimpe, 29 j. GETROUWD: D. V. C. Boel, 40 j. en J. Middelweerd, 39 j. R. A. M. Blomme, 26 j. en D. J. de Dood, 19 j. BEVALLEN: A. M. van Leest, geb. Koreman, d. OVERLEDEN: F. C. A. Bookelaar, z., 6 j. IJZENDIJKE over de maand April 1931. GETROUWD. C. J. Versprille, 24 j. en M. V. v. d. Broecke, 24 j. F. B. Mercy, 30 j. en L. van de Bosteijne, 40 j. J. B. Hamelijnck, 28 j. en A. M. T. Varin, 30 j. A. P. van de Vijver en M. M. Dusarduin. 22 j. BEVALLEN. A. J. de Smet, geb. Minnaert, z. M. Ver- koosel, geb. de Smet, d. M. L. Stuijvaert, geb. v. d. Wynckel, z. M. J. M. Boone, geb Thienpond, z. C. M. van Hijfte, geb. van Gassen, d. C. L. Cornelis, geb. Aspeslagh, d. M. van Voorn, geb. Plog. d. C. Dreve, geb. Donze, d. M. L. Hamelijnck, geb. de Waele, z. OVERLEDEN. J. B. de Reu, 72 j., man van F. de Block, Th. L. de Smet, 67 j., man van M. de Vuijst. RADIO-RUBRIEK Dinsdag 12 Mei. Hilversum, 298 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Gra mmofoonplaten. 11.00 Concert, piano, viool, zang. 12.00 Kwartet. 2.00 Lezing. 3.00 Knip cursus. 4.00 Piano-studiemuziek. 4.30 Kinder koorzang. 5.00 Gramofoonplaten. 5.15 Om. roeporkest en zang. 6.30 Muziekhalfuurtje. 7.00 Engelsche les. 7.30 Gramofoonplaten. 8.15 Aansluiting Concertgebouw Amsterdam. In de pauze voordracht. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Or kest en zang. Huizen, 1875 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig half uurtje. 12.00 Politieberichten. 12.15 Concert, trio. 1.45 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuur tje. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Gramofoon platen. 4.30 Concert. 6.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6.30 Schriftverbeteringscur sus. 7.00 Causerie. 7.30 Politieberichten. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Concert, orkest en declamatie. 9.00 Vaz Dias. 11.30 Gramofoon platen. Daventry, 1514.4 M. 9.31 Morgenwijding. 10.03 Lezing. 11.20 Orgelspel. 12.20 Orkestcon cert. 1.15 Televisie. 1.25 Uitzending voor scholen. 3.50 Orkestconcert. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Lezing. 5.35 Berichten. 6.00 Trio-concert. 6.20 en 6.45 Lezing. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Lezing. 7.50 Vervolg concert. 8.20 Berichten. 8.40 Lezing. 9.00 Concert. 10.10 Dansmuziek. Parys, „Radio-Paris", 1725 M. 7.05 en 11.50 en 12.25 en 5.20 Gramofoonplaten. 7.20 Concert, orkest en viool. 8.05 Zang. 8.50 Con cert, orkest en zang, Langenberg-, 473 M. 6.15 Gramofoonpla ten. 9.35 en 11.30 Gramofoonplaten. 12.25 Or kestconcert en zang. 4.20 Orkestconcert. 7.20 Gewijd concert. 7.50 Tooneel. Kalundborg, 1153 M. 11.20 en 2.20 Or kestconcert. 7.50 Radiobal. Brussel, 508.5 M. 4.20 Orkestconcert. 5.05 Kinderuurtje. 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 So listenconcert. 8.50 Gramofoonplaten. 338.2 M.4.20 Orkestconcert. 5.00 Kinderuurtje. 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Orkestconcert en causerie. Zeesen, 1635 M. 5.05 Tijdsein. 5.50 Gym nastiek en gramofoonplaten. 9.30 Lezingen. 11.50 Gramofoonplaten. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonplaten. 2.20 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Concert, orkest en solisten 8.50 Lezing. 9.20 Berichten en lezing. 9.50 Concert. BLIKSEMGEVAAR BIJ NET- ONTVANGERS. Bij de goede, oude batterijtoestellen werd de antenne tijdens een onweer of bij een andere atmosferische strooming geaard om te voor komen, dat de electrische ontladingen door het toestel gingen. Ontelbare malen werd het publiek voorgehouden om „de antenne te aar den En die gewoonte behield men ook nk de invoering der net-ontvangers, hoewel daarbij de verhoudingen toch eenigszins an ders zijn, vooral wanneer het electrische hoogspanningsnet uit bovengrondsche leidin gen bestaat. Dan is er nl. een groote kans, dat deze bovengrondsche leidingen overeenkom stig den elecfcrischen toestand der atmosfeer ook geladen worden met hoogere spanningen, terwijl tevens de bliksem via deze leidingen zijn weg naar de aarde zoekt. Het is dus wel mogelijk, dat de bliksem een electrische ontlading in den net-ontvanger komt, waar vooral schade kan worden toegebracht aan den primairen transformator en aan de gelijkrichterlamp. Daarom moet niet alleen de antenne bij voorkeur worden geaard, doch door het uittrekken van het stopcontact, moet de verbinding tusschen toestel en licht- net worden verbroken I PRIMA MATERIALEN VOOR ZELFBOUW. Spoelen. -- De twee spoelsoorten, a. ver wisselbare en b. onverwisselbare, zijn weer ieder onder te verdoelen in een groot aantal type's. De oudste en meest populaire is de verwis selbare honigraatspoel. Hoewel het wel eens anders wordt gezegd, verklaar ik, dat geen spoelstel, zelfs het allerduurste niet, zoo goed is als de verwisselbare honigraatspoelen. De ontvangst-resultaten zijn in het laatste geval beduidend beter, vooral de selectiviteit is onovertrefbaar en de geve Gligheid en geluid sterkte veel beter. Het eenige goede van de spoeleenheid is, dat de omschakeling van lange- op korte golf eenvoudiger gaat. Met honigraatspoelen moet men 2 of 3 spoelen verwisselen. Wie voor dit gemak selectiviteit en gevoeligheid wil opofferen en bovendien 25 30 meer wil uitgeven, neme een spoeleenheid. Als verwisselbare spoelen zijn honigraat spoelen te prefereeren uit een oogpunt van mechanische sterkte en maximum werking. De ongelakte spoel, d.w.z. van isoleerend draad gewikkeld zonder isoleerende lak, is het beste. Deze zijn iets duurder. Deze spoelen worden gemaakt in de nummers 25, 35, 50, 75, 100, 150, 160, 200, 250, 300. Voor normale omroepontvangst zijn niet al deze verschillende spoelnummers noodig. Ter verhooging van de selectiviteit wordt als an tennespoel (in een 4 spoelentoestel, de sjjpel die geheel apart staat en in een 3 spoelen toestel de spoel links) gebruik gemaakt van een zgn. selectiviteitsspoel. Dit is een honig, raatspoel, waarop één of twee aftakkingen aangebracht zijn. Aan een van beide aftak kingen wordt de antenne gezet, de andere blijft onverbonden. De beste is de Peeters' selectiviteitsspoel, die voorzien is van twee stekkerbusjes op de spoel, waarin de antenne past. Deze wordt gemaakt in drie type's, nl. type L.G. voor afstemming van het lange golfgebied 10001950 M.type KG voor de kortegolf stations van 275—575 M. en type 298 voor de korte golfstations van 175—375 M. en speciaal voor krachtige ontvangst op de 298 M. golflengte. Goedkooper is de platte korfspoel, die ge maakt is van hetzelfde draad als de honig raatspoelen, echter op andere wijze gewikkeld. De werking is geheel gelijk aan die van de honigraatspoelen. Op den duur zal de korf spoel minder voldoen, daar de wikkeling met de handen wordt aangevat en daardoor spoedig slijt. Voor ontvangst van de kortere golflengten onder de 250 M. zijn de korfspoe. len te prefereeren, daar deze zich beter laten koppelen. In dit spoeltype worden daarom ook nog lagere nummers gemaakt, nl. 5, 8,10, 15, 20, 25. Met een goed toestel, zooals bijv. schema Super Serie nr. 9 kan men met deze spoelen zelfs tot ca. 100 M. golflengte afstemmen. Voor ultra-korte golf ontvangst onder de 100 M. worden weer andere spoelen gebruikt. Het beste voldoen de spoelen met blank ver zilverd draad, doch zij kunnen ook gemaakt worden van „Glazite" montagedraad (ge ïsoleerd). Om de windingen iets uit elkaar te houden worden ze ingelegd op klosjes met inkepingen. Drie stuks over den omtrek verdeeld is voldoende. Het zelf maken van deze spoelen is zeer eenvoudig en goedkoop bovendien. Voor het ultra-korte golfgebied ca. 15 tot 50 M. heeft men aan de spoelen 1, 2, 3, 4, 5 en 6 voldoende. Men rolt het „Gla zite" om een flesch, hetgeen meteen een goede doorsnede aangeeft. De -ldus gevormde spoelen worden gemonteerd aan platte, zgn. luidspreker-stekkers. Vragen op radio-gebied worden voor onze lezers gratis beantwoord door onzen radio redacteur W. Peeters, Amsteldijk 92, Amster dam (Z.) STOOMVAARTLIJNEN „Baloeran" (thuisr.) 8 Mei van Marseille „Bali" (thuisr.) 9 Mei te Suez „Bondowoso" (thuisr.) heden vanHavre „Bovenkerk" (uitr.) 8 Mei te Calcutta „Indrapoera" (uitr.) 9 Maart van Colombo „Jagersfontein" (uitr.) p. 8 Mei Perim „Kedoe" (uitr.) 9 Mei van Antw. „Kota Tjandi" (uitr.) 9Mei van Djadda „Kota Inten" (uitr.) 8 Mei van Bombay „Menado" thuisr.) p. 9 Mei Finisterre „Meekerk" (thuisr.) 8 Mei van Sydney „Meliskerk" (thuisr.) 9 Mei te Kaapstad „Orania" (uitr.) 8 Mei van Montevideo „Oostkerk" (thuisr.) 8 Mei te Dairen „Poelau Laut" (thuisr.) p.8 Mei Gibraltar „P. C. Hooft" 8 Mei te Batavia van Amst. „Rotterdam" 9 Mei v. New-York n. Rott. „Slamat" (thuisr.) 9 Mei te Suez „Tawali" (thuisr.) 9 Mei van Port-Said „Waalkerk" (thuisr.) 8 Mei van Genua WEERBERICHT Hoogste barometerstand 770.3 te Memel. Laagste barometerstand 747.0 te Thors- havn. Verwachting tot den avond van 12 Mei: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid-Wes- telijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer. Weinig verandering in tem peratuur. HOOGWATER TE VLISSNGEN Mei Dinsdag 12 10.13 22.31 Woensdag 13 11.09 23.19 Donderdag 14 11.48 Licht op voor Auto's, Fietsen en Voertuigen. Mei uur Dinsdag 12 8.11 Woensdag 13 8.12 M Donderdag 14 8.14 N AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Woensdag 13 en Vrijdag 15 Mei. General® repetitie en concert Gemengde Zangver- eeniging, Concertgebouw, resp. 8 uur en 8.15 uur. Donderdag 14 Mei. Landdag Vereeniging „Volksonderwijs", Tuin voormalige Wil lem III kazerne, 2.30 uur. jdag 15 Mei. Feestvergadering Vereen, voor bijzonder lager onderwijs op Geref. grondslag, Geref. kerk, Paul Krugerstraat, 8 uur. ABONNEMENTSPRIJS Franco door het geheele rige landen bij wekelijkse I De abonné's in 't bezit [Polis, zijn GRATIS v I kerd tegen ongelukken Dit nummer bestaa vliss: Verkiezing gemec Heden had de verkiezi I ling) voor den gemeentera De namen van de volgt Vrijheidsbond 1. J. C. 1 seling, 3. W. Anker Sr., |5. G. Laernoes, geb. Zoutr zink, 7. J. Sloovës. Vrijzinnig-democraten |jnr. F. J. W. Hartelust, ;b. Van Zwanenberg, 4. G. A. Bor, 6. K. B. de Ki R„Katholieken 1. W. lAndriessen, 3. Ha. Ma. M Iraerts, 5. P. C. van Wezel, 5. D. A. P. 1. A. C. van |3.A. Rorije, 4. F. J. G. van jriig, 6. mevr. J. v. d. Vli: 7. W. J. Cast el, 8. P. |piatteeuw, 10. A. van Baali Christelijk-Historischen |2. W. de Ridder, 3. L. J. Po IderBeke Callenfels, 5. A. C r, 7. W. H. van Breen, Roose, 10. W. Schmidt. I Anti-revolutionnairen 12. H. C. V. Sorel, 3. G. van ■Woltering, 5. J. Marijs, 6. IfieBruijne, 8. L. de Nooije ilö, P. A. Sommeijer, 11. C. j Onafhankelijke socialist (Oorschot, 2. P. Poppe, 3. J. se, geb. Braun. I De stemming heeft plaat |M. Middelburg zijn ook ■tiend door de Staatkundi lende communisten. ■Nieuw schip voor den Rott I Naar de „N.R.Ct." verne n", het nieuwe moto Ivoor rekening van den Rot |op de werf der Kon. Maa I alhier in aanbouw is, op Nis naar Indië aanvaarde: het schip van Ham I Bremen en een week lat ds op 20 Augustus wo te Batavia verwacht, p de reis in 26 dagen ■«ren snel is als de mailsc Ice boot niet zóó snel als d( ■verschil schuilt in het n Marseille, waardoor een p lard. Intusschen zal Ifle reis toch nog sneller d< Ifnelvrachfcschepen uit de 1 ■Wh tot dusver de snelste |27 dagen deden, zonder aa l&llle. De zgn. Kota-klasse foschen Lloyd zal ftgen van de „Kota Nop bestaat dan uit de iKota Agoeng (7331 ton, jKota Baroe (7214 ton, 1929: |bn, 1928), Kota Inten (71£ ig (7225 ton, 1930), Ko (1927), Kota Tjandi (7200 Nopan 7000 ton, 1931). Voor den Rotterdamscb I by de maatschappij „d l^uw het vrachtschip „Be Belgische plezier I g is hier aangekon I "Mercator", met een gezel I Sers uit Antwerpen. Er I [50 personen aan boord, I "et strand brachten. Gedurende dezen zomer Gegeid iederen Zondag ti 1611 Vlissingen varen. b( ld Een vechtpa: I „Jkterenmiddag ontstond I Ju* voor hef hotel „G I osschen twee personen, "^at viel en een ernsti De man liep een h 11 moest naar een zieken ,Goe 1. het Ergerlijke balda Een JO-jarige jongen I ^Dje dat voor hem stoi

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 6