1000 500 300 25 MAANDAG II MEI EERSTE BLAD HE VEA-F,etsban de N No. HO 69e Jaargang 1931 EK Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws ;gels worden land van voorbeelden flan één trek. letoogd dat het nuttig [spel, waarin meer dan openen op één trek, le biedingen beter te :n tot een manchebod len. Hierbij is er dus i werkelijk kans moet ndere spelers een bod iard uitgesloten, wan. ft, dat zoodanig met dat het vrijwel on- geacht, dat een der an beschikken waarop daan. Natuurlijk moet rden gedaan, en moet ïeteen de volle kracht kte van 9 10 slagen op 4 trek. men op meer dan één er men een Leeft. Zeker, ook nnen zijn om eens te hebben, doch de ze. t de anderen ook bie. ^ïzijdige spel toch moet dan is er geen enkel ten om de tegenpartij He tegenstanders gele der nader in te lichten, [en aas-vrouw-boer-10 jiet aas-heer klaveren, dat gij bij openen |van de anderen zoudt zoudt gij dat doen? dat gij in elk geval |)ok al zou uw partner Gij beschikt dan over Jit op 4 harten. Zijt ge en dan op 3. Uw part- r 4 van maken, wan- een aas heeft. [hopen we destijds vol. kamd om daarop niet jkomen. illen wij eerst weer |en, waarin men niet ioewel deze gevallen feiin van de vermoede rten, zooals die uit de |g is gebleken, kunnen ten geldende gevallen friiet, wanneer met het de manche niet zou jk dat het bij doublee. pkele slag, terwijl door ;ij vaak gewaarschuwd [moet snijden. Dit kan [ekenen, en aangezien nen wordt, beteekent de partij een veel te de kans op wat down- Ie overweging alleen! ïblet, ik zal maar dou- ;eer gevaarlük stand, bj met uw partner sa- paan. Hy zal dan ver- tschikt over meerdere loor u genoemde troef- eenzijdig spel, dan is om op dat eenzijdige tnt voor het doublet ïiets tegenzitten. Re- iade. Jneer de tegenpartij 2 of behalve een kleur Zoudt gy in dat ge- |)t ge alle kans, dat de de andere kleur of it het geval zyn, wan- eur lager in waarde is. ling is de tegenpartij schoppen en gü hebt od vrouw, boer vijfde ,an, dat ge daar nog dan kunt ge er zeker iparty down is. Toch |ren, want de kans is partij overloopt naar |n plaats van 5 slagen waard, want de ge- Jrtij zal zelf nooit de zoodat ge die niet k opent met 1 harten, len. Neem nu aan dat [hebt (we zullen het jelyk maken) zoowel uiten als van harten, enbod niet doubleeren, uiten het manchebod iet, wanneer uw part uren had geboden. De choppen gaan, en gil >r de zyne, terwyi gü •uiten achter den spe- [ten we ook noemen! gebaseerd zyn op een we dat nader uiteen. tegenwoordig gema- in den winter voor. d worden, want zoo* .1 is het onbruikbaar. Irtikel van vertrouwen» of het gemaakt van klaver, die boven later gewon- Innen by gebrek van Ingelwortelen, rapen, Langt ïede t Ite is fijn gesneden uien de meeste dezer hakken en door het Nooit mag er onge in de ren. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenen de gemeenten op Walcheren f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad f 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct Ui ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 11 MEI. De gemeenteraadsverkiezingen. In verband niet de a.s. raadsverkiezingen kwamen Zondag 3 Mei een aantal personen bijeenter bespreking van de vraag of op den grondslag der vroegere Socialistische Party aan de verkiezingen zal worden deelgenomen. Algemeen was men van oordeel, dat de heeren L. P. van Oorschot en P. Poppe in den raad op hun plaats zijn en men het zou be treuren indien zü geen candidatuur zouden aanvaarden. Resultaat der besprekingen was, dat men besloot als onafhankelijke socialistische groep uit te komen. Daarna werd de lijst als volgt samenge steld 1. L. P. van Oorschot, 2. P. Poppe, 3. J.J. Joosse, 4. mevr. S. M. WisseBraun. Een zeldzaam jubileum. De heer J. van Boven heeft ter gelegenheid van zijn 60_jarig jubileum, tal van biyken van belangstelling ontvangen, zoowel schriftelyke als telegrafische. De receptie welke de jubilaris heeft ge houden was druk bezocht en vele autoriteiten en vrienden hebben den heer Van Boven ge luk gewenscht met zijn zeldzaam jubileum. Igen Zilveren jubileum als kerkmeester. Donderdag 14 dezer hoopt de heer W. P. Edelman zyn zilveren jubileum als kerkihees- ter der R.-Kath. kerk alhier te herdenken. In het Kerkbericht voor katholieken heeft ie Hoogeerw. deken P. van der Aa alhier, in verband met dit jubileum een zeer waar. deerend woord geschreven, waarin den jubi laris ook uit naam van alle parochianen dank wordt gebracht voor zijn arbeid, welken hij gedurende 25 jaren met zooveel toewyding en nauwgezetheid ten bate der parochie heeft verricht en hem toegewenscht dat God hem daarvoor overvloedig zegene en dat het hem gegeven zij nog vele jaren met denzelfden ijver zich te kunnen geven aan het ambt, hetwelk hy nu gedurende een kwart eeuw met eere heeft waargenomen. Vlissingsche Speeltuinvereeniging. Klokke vier uur ging Zaterdagmiddag het hek van den dam en een juichende, glunde re, levenslustige kinderschaar betrad voor de eerste maal in dit jaar den Kinderspeeltuin aan de Bloemenlaan, welke voor deze gele genheid geheel was versierd met door het loodswezen welwillend ter beschikking ge stelde vlaggen. Aan den ingang ontvingen alle kinderen uit handen der bestuursleden een reep chocolade en onmiddeliyk daarop zwermden zy over het veld naar de verschil lende vermakeiykheden. Het was een wedloop om een plaatsje te bemachtigen in caroussel, schommel, glijbaan of zweef, weer anderen trokken met emmer en schop naar den zand bak of begonnen een balspel onder leiding van een bestuurder. In minder dan geen tijd prijkte het uitspanningsoord in de volle glorie van zyn bestemming, waartoe het mooie, zy het dan ook frissche, Meiweer het noodige bijdroeg. Orgelspel verhoogde de feestelijke heropeningsstemming. Wanneer men de jeugd zich zoo ten volle ziet uitleven in spel en amusement komt men tot de eerlijke overtuiging, dat de oprichting on exploitatie van den speeltuin een heerlijk sociaal werk genoemd mag worden, hetwelk steun en sympathie uit breede lagen verdient. De kinderen zijn er den ganschen dag onder óe hoede van een opzichter, terwijl het ac tieve bestuur er met pynlyke nauwgezetheid voor waakt, dat de toestellen de vereischte veiligheid bieden. Dezen winter werden alle touwwerken vernieuwd, houtwerk en verbin dingen werden grondig nagezien en daar het °°S nu eenmaal ook wat hebben wil, werd een on ander in een fleurig versch kleed van wit- rood (Vlissingsche kleuren) gestoken. Het bestuur, wat zich uit smalle beurs behelpen moet (er zyn 200 leden en de contributie be draagt slechts tien cent per gezin en per Week, uit welke inkomsten de opzichter een matige vergoeding ontvangt) verrichtte alle werkzaamheden persoonlyk en belangeloos, waarvoor het een woord van lof er. dank dan °°k niet onthouden mag worden. Buitengewoon practisch en prettig, buiten btf het open vrye veld, waar licht en lucht en ^nneschyn wonen, en toch weer vlak by v°lkryke buurten, is deze speeltuin gelegen m°gen de uitbreidingsplannen van onze ge beente het voortbestaan op deze plaats in de toekomst niet in gevaar brengen. Waar een wil is, is een weg en waar nieuw-Vlissingen in menig opzicht getuigt van ruimen aanleg, plantsoenen, parken, pleinen en tuinen in het belang van de volksgezondheid zijn te ach ten, zullen ons gemeentebestuur en gemeen tewerken zeer zeker ook voor deze materie een open oog hebben. Bovendien wordt door de aanwezigheid van een kinderspeeltuin in zoo'n flink bevolkt stadsdeel de spreekwoor- delyke baldadigheid van de jeugd goeddeels ondervangen, waardoor de taak van de po litie wordt verlicht en den inwoners verschil lende onaangenaamheden worden bespaard. Ongeveer 400 kinderen passeeren op alleszins genoeglyke wijze hun vrijen tijd in deze in richting, waarmede wy maar zeggen willen, dat de Vlissingsche Speeltuinvereeniging aan haar doel beantwoordt. Uitbreiding van de attracties zweeftoestellen en draaimolen is gewenscht. Daarvoor is echter geld noo- dig, waarover het bestuur vooralsnog niet beschikt, temeer daar de tand des tyds, die ook de toestellen van den spe'èltuin niet spaart, noodzakelijk maakt, dat dit college aan de vorming van een reserve-fonds zijn aandacht wydt. Gaarne wekkén wij alzoo tor het lidmaatschap of steun in anderen vorm op. Denken we daarbij aan het dichterwoord Geniet blij de jeugd, u gegeven. Want ras gaan haar zoetheên voorbij Haar krans, met gebloemte doorweven, Duurt enkel uw lentegetij. V. H. C. Britannia. Het bestuur der V. H. C. heeft de goede gedachte gehad ditmaal een litéraire cause rie te organiseeren. De heer C. P. Zandijk uit Middelburg was uitgenoodigd, die gaarne aan de invitatie gevolg had gegeven en met humor en gevoel een en ander over Hein- rich Heine vertelde, daarby rekenend met den leeftijd en mentaliteit van het jeugdig auditorium. Zeer te betreuren is, dat, als bij menigen openbaren avond hier er steeds enke len zyn, die hun kwebbelzucht niet alleen thuis weten bot te vieren. Uitermate hinderlijk is dergelijk onbeschaafd, aanstellerig gedoe èn voor omgeving èn voor den spreker, wiens taak onnoodig zeer en onaangenaam ver zwaard wordt. Het bestuur, dat met andere clubafgevaardigden vóór had plaats genomen, dient in het vervolg scherp hierop te letten en onmiddeliyk, zonder aanzien des persoons, ongemerkt afdoende maatregelen te treffen. Als gastvrouwe heeft een vereeniging voor ongestoord genieten te zorgen. Den geest van Heine wist de spreker te leg gen in de inleiding, waarin hij de jeugd aan ried haar geloof in het goede en daar opti misme zoo lang mogelijk te bewaren, daarbij gewagend van de opwekking, die hij, als leeraar, vindt in zijn dagelykschen omgang met jonge menschen. Wij vonden dit uit stekend in de causerie, zoo te laten voelen wie Heine eigenlyk was. Vooral in Vlissingen met den actieven en opgewekten geest en drang naar vrijheid, die vernuft en blymoedigheid omvat, moet dit gevoeld worden. Wy hooren een leeraar gaarne in dien zin over zich over zijn werk uiten. Al te vaak is er nog alleen tegenstelling en verbod, inplaats van samen werking en begrip, welke oorzaak wel zal lig gen, zooals de H. P. laatst schreef in de op leiding, waarby leiders worden gevormd, die de jeugd voor het volle leven moeten voor bereiden en welke het best slagen, wanneer zij zich het hardnekkigst tusschen vier muurtjes van het leven langdurig afsluiten. De levende Duitsche dichter Heinrich Heine werd in 1797, als zoon van een armen Joodschen koopman te Düsseldorf geboren. Spreker deed meermalen een pelgrimstocht naar het geboortehuis, waarin Heine echter niet geboren is en vermeldde leuk, hoe de vreemdelingen de bewoners zoo Heine-wys gemaakt hadden. Trouwens de geheele cause rie was doorstraald met geestige vonkjes, waarvoor echter een zekere mate van in tellect en gedisponeerdheid noodig is om die naar waarde te savoureeren. Eenige jaren werkte Harry aan het handelshuis van zyn rijken oom Salomon H. te Hamburg, die hem, omdat er geen koopman in stak, in de rechten liet studeeren. Hier was gelegenheid de op merking te placeeren, dat het fabeltje over gebrek,aan moed by de Joden verdachtmaking is, waarby gewezen werd op het Joden- legioen in Palestina, dat zich even dapper als kogeldoelwit liet gebruiken ,als andere ster velingen. Tweemaal duelleerde Heine, omdat het nu eenmaal „stond". Die wijsgeerige op vatting pleit voor het Joodsche intellect, dat ook in godsdienstige richting, tot nu toe, aan millioenen het spoor wees. Toen het Heine's beurt was om te schieten bij het duel „om de eer", schoot hy in de lucht. Waarom ook iemand om een paskwil te dooden Na zyn promotie te Göttingen ging H. tot den Protestantschen godsdienst over, waarby Harry verwisselde Voor Heinrich. In het einde van zyn leven is echter weer de invloed van de oude sfeer te bemerken. Toch gelukte het hem niet een vaste plaats in de Duitsche maatschappy te veroveren, en na de Juli-revolutie, die hij in woord en ge schrift geestdriftig begroet had, leek het hem raadzamer het reactionnaire Duitschland te verlaten, dat hy nog slechts twee keer (in 1843 en '44) heimelyk bezocht. H. vestigde zich dadelyk te Parijs, huwde er na eenige jaren de schoone, maar onbeschaafde Juliette Mirat en stierf er na eèn tienjarig, smartelijk ziekbed, de erfelyke belasting van zyn voor geslacht, in 1856. Na Goethe is er geen Duitsch dichter in en buiten zyn land beroemder geweest en geen heeft een grooter invloed geoefend dan Heinrich Heine. Heine is en blijft een dichter voor alle menschen ieder vindt er op zijn beurt iets in, dat hem aantrekt of afstoot, want meer, waarschijnlijk, dan eenig ander dichter is hy degene, die de grappigste, vluchtigste f ladde ring weet af te wisselen met den diepsten menschelijken ernst, en die ook de na,akste natuur aan de weloverlegde kunst verbindt. Zyn groote liefde voor zijn moeder R. Heine, geboren von Geldern gaf de heer Zandyk weer in een mooi citaat. Hoewel, wanneer de dichter zijn heimwee naar sauerkraut uit, blykt, dat hij die slechts éénmaal at, en wel te Parijs. De lezing kan er toe bydragen, dat de jongelui zelf naar Heine grijpen, wat de be doeling is. Dan wordt zelf een meening ge vormd, wat veel beter is dan napraten. Een hartelijk applaus was de dank voor de geestige causerie. Rijkspostspaarbank. Opgave gedurende de maand April 1931 Vlissingen ingelegd 32.949.08 terugbetaald - 33.750.68 minder ingelegd 801.60 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 21. Op de staatschuldboekjes werd ingelegd nominaal ƒ2100.— afgeschreven - 100.— Meer ingeschreven 2000.- Oost-Souburg: ingelegd 3706.32 terugbetaald - 2500.70 Meer ingelegd 1205.62 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 5. Op staatsschuldboekjes werd ingelegd nominaal 1000.— Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld boekjes bedroeg 1. Koudekerke: Ingelegd 955. terugbetaald - 620.98 Meer ingelegd 334.02 Breskens: ingelegd 8940.96 terugbetaald - 3070.68 meer ingelegd 5870.28 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 4. Op de staatsschuldboekjes werd ingelegd nominaal 1000.— Gr o e d eingelegd 6664.04 terugbetaald - 1568.05 Meer ingelegd 5095.99 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 3. Schoon dyke ingelegd 3288.50 terugbetaald - 2285.31 Meer ingelegd 1003.19 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 3. Oostburg ingelegd 7472,86 terugbetaald - 4894.78 Meer ingelegd 2578.08 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 7. IJ z e n d y k eingelegd 8558.52 terugbetaald - 9323.23 Minder ingelegd 764.71 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 6. Op de staatsschuldboekjes werd afgeschreven nominaal ƒ1300. Landdag voor Volksonderwijs. De openlucht-samenkomst van den kring Walcheren van Volksonderwijs, wordt op Hemelvaartsdag des middags half drie ge houden op het binnenplein van de voorma lige kazerne Willem III. By ongunstig weer wordt de byeenkomst in een der zalen gehouden. Een kinderkoor zal de bijeenkomst opluis teren, terwijl „Ons Genoegen" ook enkele nummers zal uitvoeren. Eervol ontslag verleend. Aan den rijksveldwachter-brigadier-majoor S. Nyeboer te Vlissingen is met ingang van 1 Augustus a.s. op diens verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend. Veertigjarig bestaan Chr. School Kasteelstraat. Op 1 Mei jl. was het 40 jaar geleden dat te dezer stede de eerste school voor Gerefor meerd Lager Onderwijs in een huis gelegen in de Nieuwstraat geopend werd. Dit gaf het schoolbestuur aanleiding ge noemd feit niet onopgemerkt te laten voor- bygaan en zal dit jubileum gevierd worden in een feestvergadering, welke wordt gehou den op Vrijdag 15 Mei a.s., des avonds 8 uur, in de Geref. Kerk aan de Paul Krugerstraat, waarin als feestredenaar hoopt op te treden prof. dr. J. Waterink, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, de bekende paedagoog van den nieuweren tijd en een van de meest geziene figuren uit het tegen woordige Gereformeerde schoolleven. De Christ, zangvereeniging „Hosanna" ver leent haar medewerking. Wij verwijzen verder naar achterstaande advertentie. Scheepvaartberïchten. Het Noorsche stoomschip „Realf" is giste ren binnengekomen van Cuba via Londen met een lading melasse. Verdronken. Gisterenavond is W. H., die tot Zaterdag in het Oude mannen- en vrouwenhuis te Middelburg als verpleegde inwoonde, doch dien dag wegens herhaalde dronkenschap was geweigerd en aan wien de politie giste renavond nachtverblyf verleende en hem daarvoor een bon voor een logement ver strekte, toen hij dien in zyn bezit had, op de kade, vermoedelyk toen hij de Bellinkbrug op wilde gaan, mis geloopen en in het water terecht gekomen. Zeer spoedig was hulp aan wezig en door het inslaan van de ruit van het hokje van de reddingsbrigade op den £©ek van de Nieuwstraat kon men hem een reddingsgordel aan een touw toewerpen, die H. wist te grijpen. Ook op andere wyze, o.a. met de reddingshaak, die aan de Koningsbrug hangt, werd de drenkeling boven water ge houden tot een schipper hem met een roei boot aan wal kon brengen. Hier bracht men hem nog goed by kennis in de bakkerij hoek KadeNieuwstraat, waar hy echter toch kort daarna is overleden. Het lijk werd door de politie naar het gasthuis overgebracht. Groot zangersfeest tevens concours. De ring Zeeland van Christ, zangvereni gingen hoopt op Hemelvaartsdag 14 Mei a.s. haar 17e Zangersfeest te Biezelinge te hou den. Er zal door 27 vereenigingen aan dit concours worden deelgenomen met ongeveer 1200 zangers (essen), waarvan drie vereeni gingen uit Walcheren. Het zyn „Hosanna" uit Vlissingen, directeur de heer J- W. Bom- meljé, welke vereeniging uitkomt in de eerste afdeeling„Looft den Heer", 't Zand by Middelburg, directeur de heer J. W. Bom- meljé, in de tweede afdeeling en „Soli Deo Gloria" van Souburg, directeur de heer G. de Ru, in de derde afdeeling. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is de bronzen eeremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend aan C. Grimminck, landarbeider op de hofstede van den heer P. Boonman te Nieuwdorp (gem. 's-Heer Arendskerke). Zuid-Beveland in bloei. De bloesem-Zondag op Zuid-Beveland is gisteren door prachtig weer begunstigd. Vele honderden personen hebben zich verlustigd in het prachtig schouwspel dat de boomgaar den thans opleveren. Het aantal fietsers was zeer groot en per auto waren uit Walcheren en Zuid-Beveland zeer vele personen haar bloeiend Zuid-Beveland gekomen. Als het weer medewerkt kan men op He melvaartsdag ook nog met volle teugen ge nieten van het sohitterend bruidskleed der boomgaarden. In verband met het bezoek door de leden van de Vereeniging Rywielpad „Walcheren" aan Zuid-Beveland op Hemelvaartsdag a..s, vestigen wy er de aandacht op, dat dien dag het mooiste gedeelte van Zuid-Beveland zal worden bezocht. Nu de boomgaarden in vol len bloei staan, zal een tocht door Zuid-Be veland een onvergetelyken indruk achterla ten. Veel schoons zal er Donderdag a.s. bij //c/2 t/oo/j e/2d- //zersferA prachtig weer te genieten zijn. Voor verdere by zonderheden omtrent dezen tocht verwy- zeh wy naar de advertentie in dit blad. Verplaatsing en bevordering. Ingaande 16 Juni a.s. is aangesteld tot rijksveldwachter-brigadier-majoor H. Prins, thans rijksveldwachter-brigadier ter stand plaats Oost-IJsselmonde, met zijn verplaat sing naar Zierikzee. Examens Stichting „Vrederust". Op 6 en 7 Mei jl. werden op de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom de over gangsexamens gehouden. Als commissie uit het bestuur der Vereeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen in Zeeland waren hierbij tegenwoordig ds. J. de Vries te Wilhelminadorp en L. J. van Voorthuijsen te Domburg. Als gecommitteerde van den Geref. Bond van Vereeniging en Stichtingen van Barmhartigheid in Nederland woonde ds. J. M. Mulder te Veldwijk—Ermelo de exa mens bij. Aan het overgangsexamen van het le naar het 2e leerjaar namen deel 7 broeders en 16 zusters. Hiervan slaagdende broeders M. Duine, J. Fioole, J. M. de Graaf, F. Open neer, M. Staal, C. W. Keim en J. W. van Soelen en de zusters J. H. Houtop, T. J. C. van Breda, T. J. Jumelet, L. Kempe, J. L. de Laater, J. M. van Kuyk, M. Perestam, P. L. Roks, C. Schipper, K. v. d. Veer, P. Verkam man, T. G. A. Verkamman, N. Visser en B. H. v. d. Wal. Aan het overgangsexamen van het 2e naar het 3e leerjaar namen deel 14 broeders en 15 zusters. Hiervan slaagden de broeders H. Bassie, D, Broekhuizen, C. Buitendijk, J. Cal- jouw, W. Th. Driessen, R. Kleinjan, J. de Kok, A. v. d. Kreeke, A. Mulder, B. Ruijten- berg, P. A. van Ryswijk en de zusters E. Barentsen, J. Boender, P. Boon, C. v. d. Guchte, Ad. L. M. den Hollander, M. Hoog land, C. J. van Maaren, M. M. Perestam, A. Robbe, S. de Schipper, L. M. Schooff, M. W. Schuilwerve en J. J. Suurland. Aan het eindexamen in de Leer der Waar heid namen deel 7 broeders en 16 zusters. Hiervan slaagden de broedersA. Cal jouw, J. Geertse, F. van Ipenburg, C. v. d. Kreede, A. Schipperen de zusters C. Z. Bosselaar, J. C. Everaers, E. H. Hokke, J. Jansen, L. Mesu, J. Minderhoud, T. Tukker, C. N. Ver- duyn, T. Vermeulen en A. van Vliet. Op 8 en 9 Mei jl. werd het Rijksexamen voor het diploma Krankzinnigenverpleging (Ryksdiploma B) gehouden. Als regeerings- gedelegeerden waren hierbij aanwezigJ. G. Dikshoorn van Medemblik, dr. Th. Meinema van Zuidlaren en dr. S. T. Heidema van Am sterdam. Aan dit examen namen deel 11 broeders en 16 «zusters. Hiervan slaagden de broeders A. Caljouw, J. Geertse, W. Goedhart, F. van Ipenburg, P. v. d. Kreede, Oh. F. Lagendijk, D. de Putter, A. Rietdijk, A. Schipper en A. de Wolf en de zusters E. Dingemanse, J. C. Everaers, C. Fieret, K. H. Hokke, J. Janson, P. M. Kole, L. Luhrman, H. J. Minheere, P. J. de Roode, T. Tukker, M. J. Veenendaal, T. Vermeulen en A. van Vliet. BRESKENS. Bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing komt de afdeeling Breskens van de Vryz.-dem. party met onderstaande lijst uitI. W. Vas- seur, 2. J. van Luijk, 3. A. L. van Overbeeke. SCHOONDIJKE. Voor de candidaatstelling voor leden van den gemeenteraad zal een vrye lyst worden ingediend, waarop de namen voorkomen van J. A. van der Walle Pz.n, C. Geelhoed, I. Hennekey, A. J. Gossye, I. Hubregtse en S. van der Plas. De werkloozenkas „Helpt Elkander" hieldi Zaterdag haar jaarvergadering, die druk be zocht was. In zyn openingswoord memoreer de de voorzitter, dat het de kas voor den wind gaat, dat op een aanvrage aan den minister van arbeid de uitkeering voor ge huwden per dag was gebracht van 1.20 op 1.40 en voor ongehuwden van 1 op 1.20 en dat de laatste dagen een sterke vooruit gang van leden viel waar te nemenhet ge tal 21 was thans opgeloopen tot 37. Echter wilde de voorzitter ook niet verheelen, dat die ledenaanwas het noodzakelyke gevolg was van de heerschende werkloosheid. Uit de rekening bleek, dat in het winter seizoen een totaal was uitgegkeerd van 848.40. Het saldo bedraagt ruim 900, zoo dat met de nog steeds aanhoudende uitbrei ding van het ledenaantal tegen den komen den winter op een ruim actief kan worden Sgerekend. De vereenigingskas had voor in-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1