30P TBLANC 1000 500 300 150 25 eerste blad n ANBEVELING E VELDE Jr. estraat 421 ousselines e Stoffen) VRIJDAG 8 MEI -IVO. I08 69e «laargangi 1931 RTI KELEN iCOOP Zaan. Uitgave: firma F. IIAH DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen iStads- en Provincienieuws j De zomerdienst van de spoorwegen brengt [op de Zeeuwsche lijn geen verandering. Al- 1 zullen de mailtreinen eenigszins ge wij- worden. In deze mailtreinen zullen ook „e klasse rijtuigen loopen. Deze treinen ko- Len hier aan om 12.32 en 13.58 en vertrekken v1ïi 18.15 en 18.23. In de Noord-Duitsche mail treinen loopen Pullman-rijtuigen Vlissingen -Amsterdam en terug. iet de Typ* 3rieven met ters L. B., >urant". KERK- EN SCHQOLNIEUWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER SPORT BUITENLAND ijSi VLISSINGSCHE COURANT RG idacht voor en zeer bij- RWELDIGENl). ARDY als: I|DEN. Matinée liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniii *INQ: [IJZEN iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiii 'ten. 'ten. ten. i ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. '1 franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- |rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct :0e abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze il tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 8 MEL Gemeenteraadsverkiezingen. De Vrijheidsbond heeft tot candidaten van jen gemeenteraad gesteld J. C. Paap 2. H. mC, Wesseling (beiden aftr.) 3. W. Anker Sr. ■4. G. J. J. Kuijpers5. mevr. G. Laernoes— ■Zoutman6. W. F, Nijzink en 7. J. Slooves. De zomerdienst op de spoorwegen. [Raad van beroep voor de directe belastingen 1 Door Ged. Staten is met ingang van 1 Mei Ijl, herbenoemd tot lid van den Raad van roep voor de directe belastingen in Zee- id de heer J. W. Wagtho te Domburg en .a herbenoemd tot plaatsvervangende leden |deheeren mr. F. B. Evers te Middelburg, W. leeke te Goes en mr. H. van der Beke Icallenfels te Vlissingen. Verkiezing gemeenteraad te Middelburg. De bezuinigingspartij te Middelburg komt raadsverkiezing met de volgende lijst fe: 1. A. Jeronimus (aftr.), 2. mr. A. H. Knijpers, 3. H. W. Naezer (aftr.), 4. M. Polak, [U Vermeulen. Doorloopende telefoondienst. I Zoowel te Middelburg als te Goes zullen pet ingang van a.s. Zondag de speruren bij ie telefoon, die voor Middelburg waren op |Zon- en feestdagen van 10 tot 12, van 15 tot |19 en van 20 tot 22 uur en te Goes van 9 tot 3 en van 14 tot 22 uur, worden opgeheven, )dat beide gemeenten dan doorloopend en nachtdienst zullen hebben. I N.V. Houthandel voorheen G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg. J Naar wij vernemen zal aan de algemeene [vergadering van aandeelhouders van de N.V. [Houthandel voorheen G. Alberts Lzn. Co. i Middelburg worden voorgesteld over het Jafgeloopen boekjaar een dividend uit te kee- n van 6 n.V. The Vitrite Works te Middelburg. I Aan de algemeene vergadering van aan deelhouders van de N.V. The Vitrite Works e Middelburg zal, naar wij vernemen, wor- jflen voorgesteld over het afgeloopen boekjaar 1 dividend uit te keeren en de gemaakte die 135.000 bedraagt, te bestemmen |toor afschrijving. Concerten Middelburgsch muziekkorps. Het Middelburgsch muziekkorps is voorne- Zondag 17 Mei het zomerseizoen te penen met een uitvoering in de Abdij van P2 tot 1 uur en zal Vrijdag 22 Mei de eerste polenwateruitvoering geven te 8 uur. uw Toumée K.R.O.-sextet in Zeeland. I Het K.R.o.-sextet onder leiding van Piet pstenhouwer maakt een tournée door de Provincie Zeeland. Op de bijeenkomsten 'Preekt pater lector J. Dito O.P. een propa- d^dlstisch woord. Het ensemble bezocht een 7 plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen. K.R.o. salon-orkest zal op 16 en 17 Mei 'tieveljjk te Hulst en te Goes zich doen fooren. Vrywillige voldoening van belasting. 06 minister van financiën maakt bekend, kn behoeve van 's rijks schatkist wegens Ver vorige jaren te weinig betaalde belas tbaar inkomen en/of vermogen (gewe- 1 is ontvangen bij den inspecteur der belastingen te Terneuzen 179.77. H. Bloed-processle te Brugge. [Nader wordt gemeld, dat de processie te I ru8ge niet zooals eerst was gemeld te 10 doch in den namiddag te 3 uur op a.s. zal vertrekken.- SOUBURG. Door de vrijzinnige kiesvereeniging „Ge meentebelang" zijn de navolgende candidaten gesteld voor de a.s. raadsverkiezing der ge meente Oost- en West-Souburg 1. J. Goed- bloed, 2. J. C. W. Pluymers, 3. A. la Soe, 4. W. A. Jongepier, 5. J. Walraven, 6. J. P. Meertens, 7. M. M. Risseeuw. Lijst van personen welke zich gedurende de 2e helft der maand April in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten. INGEKOMEN: Mej. M. C. de Kroo, Vlissingsche straat B 356, van Middelburg. Mej. T. Hermanssen, N. Vliss. weg C 176, van Nieuwvliet. D. van Poelje en gezin, Kanaalstraat B 7, van Kruiningen. A. Daane, Van Teijlingenstraat B 331, van Vlissingen. T. van Eijk en gezin, Van Turnhoutstraat E 72, van Maassluis. J. P. Goeman, Nieuwe Abeele C 259, van Den Helder. F. N. Jansen, Marnixplein C 22, van Kou- dekerke. J. Louwerse, Vlissingsche straat B 261, van Oostkapelle. P. van Langeraad, Wissel C 116, van Mid delburg. P. W. Polderman, Wissel C 116, van Mid delburg. J. N. Blok, Tuindorp D 71, van Den Haag. VERTROKKEN: A. Brasser, Burchtstraat B 349, naar Rot terdam. P. Vos, Deinsvliet B 330, naar Vlissingen. W. van Keulen, N. Vliss. weg C 205, naar Eindhoven. Mej. S. C. Goedegebuur, Middelb. straat, naar Vlissingen. P. Dietz, Ritthemsche straat B 221, naar Dordrecht. J. M. Ober, Vlissingsche straat E 66, naar Ned.-Indië. J. Jansen en gezin, De Deckerstraat E 33, naar Den Helder. M. Schout, Middelburgsche straat A 264, naar Ritthem. J. de Moor, Braamstraat B 35, naar Wis- senkerke. J. Castel, Braamstraat B 39, naar Vlissin gen. GROEDE. Door Burg. en Weth. is de navolgende al- phabetische voordracht voor het burgerlijk armbestuur opgemaaktVacature de heer J. L. Boone 1. A. F. Bosschaart. 2. P. M. Hoste. Vacature de heer Joh. Risseeuw1. J. de le Lijs, 2. A. J. Risseeuw. Woensdagavond hield de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, departement Groede, een algemeene vergadering in de zaal van den heer Lagendijk. De vergadering werd met een toepasselijk woord door den voorzitter geopend, waarbij hij zijn leedwezen uitsprak over de opkomst, daar nog geen tiende deel aanwezig was. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Amsterdam werd benoemd de heer Jac. Frelier en als plaatsvervangend afgevaardigde de heer A. J. van Lare. Besloten werd dit jaar evenals vorig jaar weer een cursus In handenarbeid te geven, zoo mogelijk dezen nog te doen uitbreiden. Over den gehouden cursus was men hoogst tevreden, 28 jongens en 24 meisjes hadden den cursus met goed succes voleindigd. Vervolgens werd met algemeene stemmen besloten de thans bestaande bibliotmeek, die dusdanig in verval is geraakt, dat daarvan toch weinig of geen gebruik meer wordt ge maakt publiek te verkoopen en deze verkoo- ping te houden op 7 October a.s. Tevens werd besloten wederom zooals vorig jaar een kist boeken te laten komen van de reizende bibliotheek te Broek in Waterland. SCHOONDIJKE. Gisteren vergaderde de raad der gemeente. Tegenwoordig 6 leden. Eén vacature. Voorzitter, de burgemeester, de heer M. A. Bleiker. Nadat de notulen van de vorige ver gadering ongewijzigd waren goedgekeurd, werden de geloofsbrieven van het nieuw-be- noemde lid, den heer I. K. Schijve, onderzocht en met algemeene stemmen tot diens toela ting besloten. Vervolgens werden verschillende ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Op het adres van de afdeeling Schoondijke van den Algemeenen Ned. Bond van arbeiders in het land-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, ver zoekende met het afdeelingsbestuur of enkele afgevaardigden overleg te plegen bij het zoe ken naar en ontwerpen van werk-objecten voor de werkloozen, werd gunstig beschikt. Vervolgens werden de pensioensgrondslagen van enkele ambtenaren opnieuw vastgesteld en geregeld. Daarna had de algemeene vijfjaarlijksche herziening der strafverordeningen plaats, waarbij alle nog geldende verordeningen ble ven gehandhaafd. Overeenkomstig haar verzoek werd aan mej. Zoethout eervol ontslag verleend als on derwijzeres, belast met het geven van onder wijs in de nuttige handwerken aan school B., terwijl in haar plaats als zoodanig met alge meene stemmen werd benoemd mej. Hame- linck te Hoofdpïaat. In de gemeentebegrootingen van 1930 en 1931 werden eenige wijzigingen gebracht, waarbij als voornaamste wijziging de post werkverschaffing aan werkloozen belangrijk werd verhoogd. Tevens werd aan Burg. en Weth. machtiging verleend, inzake de werk verschaffing naar bevind van zaken te han delen. In verband met het groot aantal processen- verbaal, deze week opgemaakt, voor het over schrijden van de maximum-snelheid in de kom der gemeente, vroeg de heer Quist bij de rondvraag hierover het woord. Hij wees er op, dat het gestelde maximum van 20 K.M. per uur feitelijk te gering is. Daar volgens hem het gevaar uitsluitend zit bij de roeke- looze rijders, die met een snelheid van 60 K.M. per uur en meer door de gemeente tuf fen, doch die eigenaardig, slechts zelden wor den bekeurd, zou hij willen voorstellen de maximumsnelheid te bepalen op 30 K.M. per uur. Naar zijn meening levert een zoodanige snelheid geen gevaar op voor de veiligheid van het verkeer. De voorzitter antwoordde hierop, dat het voorstel van den heer Quist al heel weinig effect zal sorteeren, omdat de politie geen verbaal maakt voor een snelheid van minder dan 30 K.M. De toestand, die de heer Quist verlangt, bestaat in wezen dus reeds. In verband daarmede zag wethouder Ris seeuw geen bezwaren in het voorstel van den heer Quist te treden. Do voorzitter zeide toe in de volgende ver gadering met een zoodanig voorstel te zullen komen. De heer A. J. Bruijnooge, ambtenaar ter secretarie te Schoondijke, is als zoodanig tij delijk benoemd te Nieuwerkerk aan den IJsel. IJZENDIJKE. Door de R. Kath. kiesvereeniging alhier zijn voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de volgende heeren candidaat gesteld 1. P. B. van der Weijde aftr.), 2. J. A. van Pamelen, 3. A. Dellaert (aftr.), 4. Em. Haverbeke(aftr.) en 5. Ch. Onderdonk. Eindexamens H.B.S. De minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen heeft bepaald, dat de eindexa mens aan de B-afdeelingen der openbare hoogereburgerscholen met vijfjarigen cursus en ingevolge art. 45redecies der Middelbaar onderwijswet aan gewezen bijzondere hoogere burgerscholen met vijf-jarigen cursus, als mede die der gevormde A-afdeelingen aan de Rijkshoogereburgerscholen te Zierikzee, Goes, Vlissingen, Middelburg en Oostburg, dit jaar zullen worden afgenomen op de hieronder voor elke school aangegeven dagen en aan gewezen de navolgende deskundigen (gecom mitteerden) met wier medewerking deze examens zullen worden afgenomen. Voor de B-afdeelingbij de eindexamens der R.H.B.S. te Vlissingen 16, 17, 18 Juni R.H.B.S. te Ter Neuzen 19, 20 JuniR.H.B.S. te Middelburg 23, 24, 25, 26 JuniR.H.B.S. te Zierikzee 1, 2, 3, 4 Juli R.H.B.S. te Oostburg 8, 9, 10 JuliR.H.B.S. te Goes 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 Juli. Deskundigendr. R. Weitzenböck, hoog leeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, te Blaricumdr. J. M. Bijvoet, lector aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, te Amsterdam, Z.H. P. Geerke, oud-leeraar M.O., te 's-Gravenhage A. Kolk man, oud-leeraar M.O., te Blaricumds. R. Blommert, Waalsch predikant te Middelburg. Voor de A-af deelingR.H.B.S. te Middel burg 29, 30 JuniR.H.B.S. te Vlissingen 1, 2 JuliR.H.B.S. te Oostburg 3, 4 JuliR.HB.S. te Goes 6, 7 JuliR.H.B.S. te Zierikzee 8, 9, 10 Juli. GecommitteerdenJ. Rranbergen, oud- leeraar M.O., te Amsterdamprof. H. A. Kaag, hoogleeraar aan de R.-K. Handels- hoogeschool te Tilburgdr. E. E. Messing, docent aan de Handelshoogeschool te Rotter dam dr. J. G. Bruins, oud-leeraar M.O., te Dordrecht. Mishandeling door een onderwijzer. Een 32-jarige onderwijzer, werkzaam aan een bijzondere school te Scheveningen, is door de rechtbank te 's-Gravenhage veroor deeld tot een geldboete van 60 wegens mis handeling van aan zijn zorg toevertrouwde leerlingen. Van dit vonnis is verdachte in verzet ge komen, zoodat deze zaak gisteren opnieuw voor de rechtbank diende. De dagvaarding legt hem ten laste, dat hy op 30 Augustus 1930 opzettelijk gewelddadig Joan Stael, 12 jaar en Johannes Petersen, 12 jaar, met een houten stok, op het zitvlak heeft geslagen, waardoor zy pijn hebben ondervonden. Als getuigen èt décharge werden gehoord het hoofd der school, een collega en een der ouders, die gunstige inlichtingen omtrent den persoon van verdachte gaven. Mr. Polman, het O.M. waarnemend, wees op het ontactisch optreden van verdachte, die een houding aanneemt, alsof hy niets verkeerds heeft gedaan en het geheel voor stelt als een comedievertooning. Gezien dit feit vraagt spreker vernietiging van het ver- stekvonnis en veroordeeling van verdachte tot een week hechtenis. Officieren-vlieger bij de zeemacht. In de memorie van antwoord op het voor- loopig verslag over het ontwerp van wet tot wijziging van de voorschriften betreffende de bevordering en het ontslag van officieren vlieger by de zeemacht verklaart de minister van defensie Aan den eisch van diensttyd als officier wordt de beteekenis gehecht „diensttyd by de zeemacht als officier-vlie ger". Het is de bedoeling, die officieren eerst in de gelegenheid te stellen, het examen voor officier-vlieger der eerste klasse af te leggen, wanneer zy in de practijk, zoowel hier te lande als in Ned.-Indië, hebben bewezen in alle opzichten als marine-vlieger bekwaam en bruikbaar te zijn. Aan die bedoeling zou niet worden voldaan, indien hierbij zou worden medegerekend diensttyd, waarin geen erva ring op watervliegtuigen werd opgedaan. De officier van den marin^stoomvaartdienst le klasse N. M. de Vos, dienende aan boord van Hr. Ms. pantserdekschip „Gelderland", wordt overgeplaatst op het wachtschip te Willemsoord. De schipper H. Brinksma, de bootsman C. M. Straat, de sergeant-ziekenverpleger G. W. J. Nieuwenburg, en de majoor-machinist K. Strous worden den llen Mei a.s. geplaatst aan boord van dp „Vulcanus", welke bodem dien datum te Willemsoord in dienst wordt De korporaal-telegrafist J. H. Cromjoung is geslaagd voor het examen voor sergeant-tele grafist. KorfbaL Zaterdagmiddag vindt op het Scheldeter- rein aan het Eiland een ontmoeting plaats tusschen de korfbalclubs C.K.W.O.Zee vaartschool. Hoewel de C.K.W.O. hard zal moeten wer ken tegen haar sterken tegenstander, is dit voor beide partijen een zeer goede trainings- wedstryd voor de seriewedstry den te Kloe- tinge. Beide clubs hebben daar de eer van Vlissingen hoog te houden en de Zeevaart school, die hier geen slecht figuur slaat, heeft toch een oefenwedstrijd wel noodig, daar zy te Kloetinge uit moet komen tegen Zeelandia uit Hansweert, die haar Zaterdag geklopt heeft. Ook C.K.W.O. behoeft den moed niet te laten zakken, want als zy kalm en rustig speelt, kan zij mooi spel laten zien, daar zy over goede krachten beschikt, die wel voor hun taak berekend zyn. Nu kunnen beide partyen zich morgen nog eens meten en dan zullen wy zien wat zy in Kloetinge presteeren. De heer L. van der Steen zal als scheidsrechter optreden. DE ON T W APENING S - CONFERENTIE. De berichten in de buitenlandsche pers over een mogelijk uitstel van de ontwape ningsconferentie, in verband met een moge- ïyke mislukking der FranschItaliaansche vlootonderhandelingen, worden, naar van be voegde zyde vernomen wordt, in de kringen van het secretariaat van den volkenbond be slist tegengesproken. Verzekerd wordt, dat de raad van den vol kenbond in zün vergadering van Mei alle noodige besluiten zal treffen o.a. den voorzit ter en ook de plaats, waar de conferentie ge houden zal worden, zal aanwijzen. Wat de verkiezing van den voorzitter be treft, moet de meerderheid van de in den raad van den volkenbond vertegenwoordigde regeeringen voor een verkiezing van Hender- son zijn, die ongetwijfeld ook door Duitsch land en'Italië gesteund zal worden. Frankrijk daarentegen zou nog steeds den Tsjecho-Slowakschen minister van buiten landsche zaken, Benesj, als candidaat voor '6 voorzitterschap willen voorstellen. Mocht ten gevolge door deze houding van Frankrijk geen overeenstemming te bereiken zyn, dan zou, zooals reeds vroeger gemeld, waarschynlijk een vertegenwoordiger vaneen neutrale mogendheid, waarschijnlijk Neder land het meest in aanmerking komen. In dat geval zouden oud-minister van Karnebeek en de voorzitter van de tolwapenstilstand- conferentie, Colijn, de in aanmerking ko mende candidaten zyn. Wat de plaats betreft, waar de conferentie gehouden zal worden, meent men, dat Ge- nève de meeste kans heeft, nu Barcelona, ten gevolge van de revolutie in Spanje, als plaats voor de conferentie wel zoo goed als uitgesloten is. STUDENTENBETOOGINGEN TE LEUVEN Gisteren heeft te Leuven in tegenwoordig heid van het Belgische koninklyk paar ert vertegenwoordigers van buitenlandsche uni versiteiten de inwijding plaats gehad van een monument ter nagedachtenis van kardinaal Mercier. De Vlaamsche studenten van de universi teit van Leuven hebben van de aanwezigheid van den koning gebruik gemaakt om een Vlaamsche betooging op touw te zetten. On geveer 300 studenten hadden zich in de straat verzameld, welke de koning zou pas- seeren. Twee tegenover elkaar gelegen hui zen waren geheel met studenten bezet en toen de koning voorbykwam, ontplooiden zij de Vlaamsche kleuren, terwijl zij uitriepen i „Leve Oranje 1" De politie, die werd bijgestaan door dé gendarmerie, trad niet tegen de betoogers op, DE SPAANSCHE KONINKLIJKE FAMILIE. Ver van de staatszorgen en van de echoën der revolutie leidt de Spaansche koninklykei familie thans een rustig leven in Fontaine- bleau en zijn prachtige boschrijke omgeving, meldt „de Tel." De inwoners van Fontainebleau, gewend als zy zyn aan veel bezoek van vreemdelin gen, die er eenigen tijd vertoeven om te ge nieten van het vele schoone, dat de omge ving er biedt aan bosschen en grillige rots- partyen, of die van Parijs uit een bezoek brengen aan het paleis, dat zoo rijk is aan historische herinneringen, de inwoners van. Fontainebleau eerbiedigen stipt den wenscb der Spaansche koninklijke familie om onop gemerkt te blyven. De infanten kunnen ech ter niet onopgemerkt blijven, want by na el- ken dag ziet men ze in de schilderachtige straten van het kleine stadje, waar ze zich even vry bewegen als de andere, gewone, be zoekers. Iedereen herkent ze don Jaime, dia sprekend op zijn vader gelykt, don Gonzalo, een athletisch gebouwden jongeman van by na 17, prinses Beatrice en prinses Maria Cristina, die onveranderlijk Baskische muts jes dragen. Iemand uit de omgeving van de koninklijke familie vertelde, dat deze een zeer kalm le ven leidt. In een particuliere kapel, die voor hen in gereedheid is gebracht, hooren dö leden van het gezin iederen morgen de mis, De rest van den dag wordt besteed aan wan delingen, aan sport en aan winkelen. De prinsessen scheppen hierin groot behagen;' ze frequenteeren gaarne de kleine winkels en zoeken er allerlei uit, dat van haar gading is. Vaak ook begeeft men zich per auto naar Parys om daar te winkelen, doch voor het diner is de familie steeds weer voltallig byeen. Op Zondag 31 Mei zullen koning Alfonso en koningin Ena hun 25-jarig huwelyksfeest vieren, in alle stilte natuurlyk. De bevolking van Fontainebleau is echter van plan aan het zilveren paar als blyk van sympathie een geschenk te geven. Ieder in het stadje, ar beiders, notabelen, officieren van het garni zoen, wil gaarne aan het plan meewerken. De vrouwelyke bewoners toonen ook thansi reeds haar sympathie. Er gaat geen dag voor- by of koningin Ena ontvangt tal van bou- quetten, kostbare ruikers, die in Parys zyn besteld, en eenvoudige tuiltjes bloemen, door een simpel dorpsmeisje in de omgeving ge plukt en afgegeven aan het hotel, roerende blijken van medegevoel voor de Spaansche vorstin, die zich hierdoor steeds buitenge woon getroffen toont. EEN REDE OVER DE ECONOMISCHE WERELDCRISIS. De minister van de Amerikaansche schat kist heeft een rede over de economische we reldcrisis gehouden. Hy verklaarde, dat ver sterking van de köopkracht het beste middel tot bestryding van de crisis is. Hy deelt in dit opzicht de opvatting van den Duitschen ge delegeerde op het congres van de Internatio nale Kamer van Koophandel, oud-minister

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1