NOOTJES GEMENGD NIEUWS MEDEDE VAN ONZE A! De gemeenteraad te Dordrecht heeft na heftige discussie, aangenomen een voorstel ingediend door twee leden van den Vrijheids bond en één S.D.A.P.-er, tot invoering van een verordening op het dansen. De gemeenteraad te Zwolle heeft met 13 tegen 9 stemmen afgewezen de verzoeken tot het instellen van een zomerfeest met kermis- vermakelijkheden. Door den gemeenteraad te Hoorn is een verzoek van de anti-rev. kiesvereeniging tot afschaffing van de kermis met op één na al- gemeene stemmen afgewezen. De crisis in het visseherij bedrijf te IJmui- den heeft zulke afmetingen aangenomen, d~t thans, reeds ongeveer 1.0.0.0. visschers werkloos zijn. Deze visschers ontvangen een uitkeer in g, doch het daarvoor bestemde fonds zal deze uifckeeringen nog slechts enkele weken kun nen betalen. Wegens de geweldige konijnénplaag in de Wouwsche Plantage is aan een aantal jagers te Wouw bij ministerieele beschikking toe stemming verleend om op dit wild te jagen. De Engelsche vlieger-millionnair Qlen Kid- stön is in Natal met den kapitein-vlieger T. A. Gladston doodelijk verongelukt. Kidsto.i had de vorige week een nieuw record behaald door het traject LondenKaapstad in 6 da gen af te leggen. Uit Cambridge wordt gemeld dat Waghorn, de bekende winnaar van den Schneider Cup, die Dinsdag bij een vliegongeval werd gewond, hedenmorgen is overloden. Bij Kronstadt is een autobus, die geheel bezet was, in een sloot gestort. Er werden 14 personen gewond, van wie 7 ernstig. Tege lijkertijd verengelukte te Sehaessburg een auto, waarbij 1 persoon werd gedood en 5 gewond. Een student aan de Technische Hooge- sehool te Leningrad moet er in geslaagd zijn een methode te vinden, waardoor het moge lijk wordt de snelheid der treinen op te voe ren tot 209 a 250 K.M. per uur. Volgens berichten van de 25 groote steden aan de speciaal door president Hoover in gestelde werkeloosheidccmmissie is de werk loosheid in de Ver. Staten gedurende de maand April weinig veranderd. Een enorme brand heeft het grootste deel van de bekende Japansche badplaats Yama- haka verwoest. Ongeveer 700 huizen en 30 hotels zijn een prooi der vlammen geworden. De materieele schade wordt op millioen pond sterling geraamd. In 1826 toen New-York 120.000 inwoners telde, telde men 2750 olielampen voor de straatverlichting. Thans heeft New-York bij na 7 millioen inwoners en wordt de metro polis verlicht door 124.226 lantaarns. De verlichting kost 14 millioen gulden per jaar. technici het niet eens zijn over het systeem der forten, welke geconstrueerd moeten wor den. Over de plaats der forten is men het niet eens. Het is noodzakelijk, dat België zijn verde diging voorbereidt. Ongetwijfeld is het ver drag van Locamo van groote waarde voor ons, maar niemand zou durven beweren, dat wij nooit meer aan een overval het hoofd te bieden zullen hebben. Wij kunnen met ons leger niet een te uitgestrekte linie verdedigen. Antwerpen en Gent zullen ons in staat stel len met de legers, die ons te hulp zullen ko men, in verbinding te blijven. De verdediging van Antwerpen en Gent zal ons ook in staat stellen om deel te nemen aan den aanval op den overweldiger door die geallieerde legers. Het verdedigingssysteem, dat de Belgische regeering wil opbouwen, is tegen niemand gericht, en is alleen bestemd om ons land tegen eiken aanval te verdedigen. Tegen lucht- en gasaanvallen zijn maat-, regelen genomen. Luik en Namen moeten onze mobilisatie en het samentrekken van onze troepen dekken, en 'n plotselingen over-i val beletten. Het bestaan van forten rondom bepaalde steden zal het gevaar voor de bevolking dier steden niet verhoogen. De Broqueville leverde vervolgens critiek op de houding der socialisten, die tegen de credieten zullen stemmen, en vrgeg hun, hoe zij de verdediging van het land willen organi- seeren. De minister vond het een beetje vaag, om die te. baseeren op een internationaal plan en de samenwerking van alle pacifisten. Het zon niet voldoende zijn, dat wij de wapenen zouden neerleggen om Europa hetzelfde te laten doen. Aan hen, die. de regeering verweten drie provinciën aan den vijand prijs te geven, antwoordde De Broqueville, dat de plannen voldoende, soepelheid hebben,, om aan alle eventualiteiten aangepast te worden. Zijn rede in de Kamer ter verdediging van de buitengewone credieten - cor de landsver dediging voortzettend, beantwoordde de mi nister degenen die zeggen dat de bewapenin gen gericht zijn tegen Nederland. De minister zeide dat de Nederlandsche- bladen aan België het recht, toekennen zijn defensie te organi- seeren zooals, het dit wenscht. Bovendien zou een oorlog tusschen Nederland en België een monsterachtigheid zijn. Niemand in Bel- gin denkt, er aan, de Belgen denken trouwens, gan geen enkelen oorlog. De denkbeelden die hebben voorgezeten bij de vaststelling van onze plannen, aldus ver volgde. de minister, zijn gezond en de eenige die te verdedigen, zijn, gegeven de krachten waarover wij beschikken. Centra van, tegen- Stand zullen worden gevormd, in Luxemburg. en ook speciale eenheden van Ardenner ja gers, uitsluitend belast met de verdediging van het land. De werken om Antwerpen zijn voor het oogenblik uitgesteld maar het is van belang om te Gent onmiddellijk een bruggehoofd te vestigen wegens het gewicht van het zoo snel mogelijk organiseeren van het gedeelte des lands waar het leger zich opnieuw zou kun nen vormen. De minister legde er den nadruk op dat niet wordt afgezien van de reorganisatie der werken van de stelling van Antwerpen. De gevraagde credieten bedragen 600 mil lioen. Hiervan zullen 350 millioen worden be steed aan de inrichting van het bruggehoofd Gent en het weder in goeden staat brengen van de forten van, Luik. De overige 250 mil lioen zullen dienen voor de aanschaffing van zwaar gesehr' EEN ONTWAPENINGSMOTIE VAN DEN RAAD VAN VLAANDEREN. Namens den onlangs opgerichten „Raad van Vlaanderen" deelt men het volgende mee Het bestuur van den Raad van Vlaander- ren-, vergaderd te Antwerpen op 9 Mei jl. overwegende dat de veiligheid der kleine volken alleen kan worden verzekerd door de voortschrijdende ontwikkeling der internatio nale rechtgedachte, die, naar bet woord van Paus Benediktus XV in zijn vredesboodschap van 1917 en volgens deresoluties der in 1.923 te Hamburg weder opgerichte Arbeiders In ternationale, de moreeie macht van het recht most doen zegevieren boven de materieele macht, dat de deskundige kritiek op de militaire plannen zoowel op die, welke door generaal Hellebaut als door den chef van den Belgi schen generalen staf, generaal Galet, zijn uitgewerkt, het afdoende bewijs levert, dat in bewapening geen veiligheid is te vinden, dat de annexatie van Eupen, Malmedy en St. Vith, alsmede de eenzijdig naar Frank rijk georiënteerde buitenlandsche politiek van de Belgische regeering, waarvan het Fransch-Belgisch militair akkoord van 7 September 1920 de hoeksteen vormt, het oor logsgevaar in West-Europa oproept stelt vast, dat het kabinet—Jaspar èn zich zelf èn de Fransehe regeering misleidt wan neer het mibtaire plannen bouwt op de vol komen ongegronde verwachting, dat het Vlaamsehe volk opnieuw bereid zou zijn de levende strijdkrachten te leveren voor een oorlog, waarbij Vlaanderen geen enkel belang heeft verklaart, dat de nationale bewustwording in Vlaanderen de moreeie zekerheid schept,, dat de politieke zelfstandigheid van het Vlaamsehe volk in een nabije toekomst zal worden verwezenlijkt dat de eerste daden van het zelfstandige Vlaanderen behooren te. zijn de erkening van het zelfbeschikkings recht der bevolking van Eupen, Malmedy en St. Vith, om desgewenscht zich opnieuw aan te sluiten bij haar Duitsche vaderland 2. de afbraak der forten en militaire ver sterkingen, die op Vlaamschen bodem zijn gebouwd 3. de afschaffing van het leger, dat ver vangen behoort te worden door een beperkte veiligheidswacht doet een beroep op de gekozenen van het Vlaamsehe volk om te stemmen tegen alle kredieten voor militaire doeleinden, die uiter aard als een gevaar voor den vrede en als volkomen nutteloos voor de veiligheid moeten orden verworpen. de economische toestand in duitschland. In de zitting van de Duitsche rijkscommis sie voor handel en industrie heeft de partij leider Dingaldey het woord gevoerd over den economischen toestand. Wij zien thans al dus spreker wat de gevolgen zijn van aller, lei dwaalleeren, die den enkeling meer en meer van de verantwoordelijkheid verwijde ren, zoodat hü zich slechts beschouwt als een lid van den staat, die hem verzorgt. Wij zien dit niet slechts bij het marxisme, doch ook bij de bourgeoisie, waar in breede kringen een volkomen onduidelijke opvatting omtrent de brandende kwesties te aanschouwen valt. De nationaal-soeialistische partij is hiervan, een sprekend bewijs. Wij moeten het volk zijn duidelijke, heldere privaat-economische ideeën teruggeven. Van de politieke parle mentaire krachten heeft spreker niet veel verwachtingen. Onder de tegenwoordige om standigheden kan de redding slechts hierin bestaan, dat er mannen moeten worden ge vonden, die bereid zijn om, bewust van hun verantwoordelijkheid, hun eigen weg te gaan. Massameetings kunnen ons lot niet verbete ren. Met allen eerbied voor de grenzen der staatsbemoeiing is heden ten dage in Duitschland geen politiek persoon meer te vinden, die in staat is in de plaats te treden van den rijkskanselier. Beslissend kan nu sleohts zijn het samenwerken van mannen, die het eens zijn over diagnose en therapie. De te nemen maatregelen zullen ongetwijfeld impopulair zijn. DE FRANSCHE KOLONIALE POLITIEK. In zijn rede bij de opening der koloniale tentoonstelling heeft de commissaris-generaal Lyautey zijn medewerkers bedankt, in het bijzonder de buitenlandsche commissarissen- generaal. t Hij zeide, dat de tentoonstelling zal bewij zen, hoe de koloniale actie in de eerste plaats constructief en weldadig is. De Fransche ko loniale politiek in het, bijzonder is een orga nisatie» die zich tot taak- stelt om kracht aan den dag te leggen, om het gebruik ervan te vermijden, om een politiek van aantrekkings kracht uit te oefenen, d.w.z. den inboorling bij den arbeid te betrekken door hem van moderne werktuigen te voorzien* Hij besloot, dat de tentoonstelling een groote les zal zijn voor de eenheid tusschen de rassen, tusschen de uit onze beschaving voor.tgpsproten volkeren, tusschen qös, einde" lijk, Franschen, wier toekomst aan de over zijde van de zee gelegen is. De Italiaansche minister, prins di Scala, sprekend namens de buitenlandsche commis sarissen, betuigde bewondering voor de groot- sche revue van koloniaal leven, waarvoor Frankrijk de vriendschappelijke samenwer king verzocht heeft van alle koloniseerende landen. De minister van koloniën zeide, dat de tentoonstelling een oogenblik van koloniaal leven vastlegt, dat het resultaat is van drie eeuwen van inspanning en een hulde is aan de staatslieden, die ondanks het verkeerd voorgelichte volkssentiment en de hartstoch ten der vergaderingen er in geslaagd is om verre provlneies te stichten, die in geval van oorlog het moederland te hulp gekomen zijn. De tentoonstelling is dan ook bezield door een gevoel van dankbaarheid en trots. *De koloniale politiek van Frankrijk moet ten doei hebben om de koloniën van kapita len te voorzien en de productie te rationali- seeren. Zoodoende zal men het werk van onze kolonisten, administrateurs, officieren en ge neeskundigen voltooien, die de politiek van samenwerking met de inboorlingen hebben ingeluid. De minister beslootLaten wij niet verge ten, dat het koloniale feit een Europeesch feit is, dat de Europeesche samenwerking vereischt, waartoe Frankrijk bereid is. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND, Volgens telegrammen uit Berlijn heeft de commissie van advies voor het vraagstuk der werkloosheid een nieuw rapport uitgebracht, dat de bestrijding van de werkloosheid door Y/erkverschaffirug behandelt. De commissie- ontwikkelt daarin vérstrek kende plannen, die belangrijke middelen vorderen, welke zqq mogelijk met behulp van het buitenland verkregen moeten worden, De commissie wijst er op, dat op het gebied der electriciteit nog veel gedaan kan worden en 't hiervoor te gebruiken kapitaal vrucht dragend belegd kan worden. Hetzelfde geldt voor de gasfabrieken, van welke er vele gedeeltelijk verouderd zijn. Ook voor de levering van gas over lange afstan den kan nog veel geschieden, Evenzoo is werkverschaffing mogelijk op het gebied van de verkeerswegen en dear woningbouw. Hierbij waarschuwt de commissie echter voor den aanleg van wegen uitsluitend voor het binnenlandsch verkeer, aangezien daar door aan de spoorwegen concurrentie zou worden aangedaan. Ook voor den aanleg van kanalen gevoelt de commissie niet ve-eL Daarentegen pleit de commissie voor de uitvoering van werken door de spoorwegen, o.a. voor de electrifica- tie. Evenzeer acht de commissie verbetering van het oude wegennet, dat gedeeltelijk niet meer beantwoordt aan de eischen van het moderne verkeer gewenscht. Verbetering van den bodem voor den landbouw wordt even eens aanbevolen, temeer, daar dit veel ar beidskracht en betrekkelijk gering kapitaal vereischt. VERLOVING VAN PRINSES ILEANA VAN ROEMENIE. De correspondent van de „N. Fr. Presse" te Boekarest meldt, dat volgens betrouwbare inlichtingen de officieele verloving aanstaan de is van prinses Ileana met Anton Habs- burg, een zoon van Leopold Salvator en Blanca van Bourbon. Prinses Ileana is 23 jaar oud. Eenigen tijd geleden werd haar verloving bekend met graaf Friedrich von Hochberg, een zoon van den Fürst von Pless. Deze ver loving echter werd na enkele maanden afge broken, toen bleek, dat de graaf in zijn jeugd in een duistere affaire was verwikkeld ge weest, die hem met het gerecht in aanraking had gebracht. De vroegere aartshertog Anton werd in 1901 als de zevende zoon van Leopold Salva tor geboren. Het huwelijk zou in Juni geslo ten worden. --De moord te Amsterdam. „Het Volk" meldt over den moord op het Rokin, dat de heer Fahrenholtz, die het mis drijf heeft ontdekt, heeft verklaard, dat toen hij Maandagavond tegen acht uur het per ceel verliet om in de buurt te gaan eten, het hem is opgevallen, dat Van der Velde op de eerste verdieping in de kamer van den tand arts op een stoel voor het raam zat. Nooit te voren was dit gebeurd. In den regel was de concierge in het keukentje. De heer F. kreeg dan ook den indruk, dat de conoierge zat uit te kijken naar iemand, wiens komst hij ver wachtte. Auto tegen een spoor boom gereden.-— Gisterenavond reed een luxe-auto, bestuurd door den heer C. B, met vrij groote snelheid op de Amsterdam- sche vaart in de richting van Amsterdam. Bij den overweg van den Haarlemmermeer spoorweg gekomen, bemerkte de heer B„ waarschijnlijk ten gevolge van de vrij slechte verlichting ter plaatse» niet dat de afsluit- boomen naar beneden waren. De auto reed door een der afsluitboomen, draaide vervolgens een heelm slag om en reed nog eenige meters in de richting uit welke hij gekomen was. Hoewel het voertuig zwaar beschadigd was, kreeg de heer B. geen letsel. Het mag een geluk genoemd worden, dat de auto na het ongeval nog even doorreed en niet op de spoorbaan tot stilstand is ge komen, daar de wagen door den trein die even later passeerde zeker verbrijzeld zou zijn geworden. Een ladelichter betrapt. Gisterenavond ongeveer half acht liep een ongeveer 40-jarig persoon de winkel binnen van het sigarenmagazijn „Centraal" van de firma van Hasselt aan den Nieuwendijk te Amsterdam. Van de gelegenheid, dat de winkel onbewaakt was, maakte de man gebruik, de toonbanklade te openen en daarin een greep te doen. Het leven dat hij daarby maakte, trok de aandacht van de vronrr van den winkelier, die onmiddellijk haar echtgenoot waarschuwde. Deze bedacht zich geen enkel oogenblik en zette den diet, die dadelyk beenen had ge maakt,'achterna. Op de Prins Hendrikkade wist hij hem te grijpen, waarna hij hem aan een politieagent overleverde. De man werd overgebracht naar het bureau Warmoesstraat waar by zijn touilleering bleek, dat h« een bedrag van negen gulden uit de toonbank lade gestolen had. HIJ biytt in bewaring. Een geruchtmakend fail lissement. De rechtbank te Haarlem heeft gisteren failliet verklaard jhr. C. A. H. C. Elias, wonende te Halfweg. In verband met het bovenstaande vernemen wy, dat de heer Elias zich meerdere malen schuldig heeft gemaakt aan misbruik van vertrouwen, waar van velen 'ot een vrU aanzieniyk totaal be drag de dupe zün geworden, onder wie ook de firma, waarby de heer Elias den laatsten tijd te Amsterdam in ondergeschikte positie in betrekking was. De heer Elias schynt tevens misbruik gemaakt te hebben van namen van welbekends Amterdammers, die echter op geenerlei wyze by zyn machination betrokken waren. Diefstal van een acte- t a s c h. Esn dame te 's-Gravenhage heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een actetasch met 250, ge pleegd in een modemagazijn in de binnen stad. Een vrouwenbeul. in de Zaanstreek zijn in den laatsten tyd een aan tal aanvallen op vrouwen gepleegd, waarvan de dader totnogtoe aan de nasporingen van de politie ontkomen is. Er zijn aanwyzingen cm te vermoeden, dat deze aanslagen door denzelfden persoon zyn gepleegd. Telkens werden vrouwen aangevallen, meestal 's avonds laat na aankomst van den laatsten trein en steeds bediende de dader zich van een hard voorwerp, waarmede de slachtoffers op het hoofd werden geslagen, totdat zij bewusteloos werden. Het is niet ge bleken, dat deze aanslagen met onzedelijke oogmerken geschieden. Dergelijke aanslagen op wouwen zijn achtereenvolgens geschied te Zaandam, Wormer, Westzaan, Wormer veer, Beverwijk en tenslotte ook te Hilversum. Omtrent den dader bestaan nog geen aan wijzingen. De Culemborgsche moord Omtrent het nieuwe onderzoek aangaande den moord te Culemborg en de arrestatie van Auke Opdam weet „de Tel." nog mede te deelen, (lat de huiszoeking in de woning van O. eenig resultaat schijnt te hebben opge- everd, daar de justitie uit dit huis een pak- xet heeft meegenomen. Volgens den zegsman van genoemd blad is de ryksrechercheur Heiting, die het voor onderzoek verrichtte, overtuigd, thans volko men te weten hoe de moordzaak In elkaar zit. Naar diens meening zal een zevental ar- restaties moeten plaats vinden. Reeds destijds zyn na een onderzoek door den rechercheur Heiting en den veldwach ter De Roode, Auke Opdam en Visser aan gehouden, doch de toenmalige officier van justitie bij de rechtbank te Tiel, mr. Oosting gevenrde t0t lnhechtenisnem"'g te Het Amsterdamsche blad voegt hieraan nog toe, dat in den laatsten tyd door de justitie de herkomst is vastgesteld van de twee ano nieme brieven over de Culemborgsche moord zaak, waarin de zgn. daders werden aange wezen, De een is door den politie-deskundige Uesselink te Arnhem met zekerheid her kend als te zijn geschreven door een der ge- broeders Colié. De andere, in zeer vreemd schrift, is zeer waarschyniyk afkomstig van Auke Opdam. M et een byi gewond. De landbouwers, de gebr. K. van den Hoofdweg te Hillegersberg stelden gisterenmiddag de politie ervan in kennis dat zij hun 20-jarigen knecht G. V., wonende te Rotterdam in een schuur geheel met bloed bevlekt hadden aan getroffen. Spoedig daarna was de politie ter plaatse en constateerde dat aan de V. met een bijl vier slagen tegen het voorhoofd waren gegeven. De met bloed bevlekte byi lag nog naast hem. Nadat de wonden voorloopig ver bonden waren is de V. per auto van den G. G. en G. D. overgebracht naar het zie kenhuis Bergweg te Rotterdam, waar hy ter verpleging is opgenomen. De landbouwers hebben verklaard dat V. des morgens had ge- zog< dat h(j naar huls wilde gaan omdat hy zich niet goed gevoelde, zy hebben hem daartoe onmiddeliyk verlof gegeven en wa ren hoogst verwonderd dat zy hem ln dien toestand in de schuur aantroffen Later ln den avond heeft het slachtoffer aan de po litie verklaard dat hy.... zichzelf deze sla gen had toegebracht. Hy zou dat gedaan heb ben om hulselyke omstandigheden. Een ver der onderzoek wordt ingesteld. Ongelukken. Een 19-jarige vrouw te Eindhoven, die dezer dagen thuis van de trappen was gevallen en sindsdien bewusteloos was gebleven, is aan de gevol gen overleden, Te Exloo Is een 73-jarige vrouw te water geraakt en verdronken Te Nieuwe Schans is een zes-jarig knaapje te water geraakt en verdronken. Te Heyen Is een auto, waarin zich vyf Duitschers be vonden, door een defect aan de stuurinrich ting tegen een boom gereden. De eigenares van den ai-'o werd de borstkas ingedrukt zy werd in deerniswekkenden toestand naar het ziekenhuis te Gennep overgebracht. Een andere passagier werd een hand ernstig ge- kneusd. De anderen kwamen met den schrik vry. Gisteren heeft bij Heeg een ernstig autoongeluk plaats gehad. Een handelsrezi- ger komende met zyn motorrijwiel uit de richting Sne^k, moest uitwijken voor een PRINS CHARMING ALS HANDELS. REIZIGER. Zie je zooiets moet het worden, Dat een Prins met vorstenbloed, Niet alleen in jachtvermaken, Maar ook „in negotie doet". Hij moet als toekomstig vader Van zijn dierbaar vaderland Hier en daar reclame maken, Adverteeren in de krant. Om maar stil te blijven zitten Hoogverheven op zijn troon, Is totaal uit deze tijden Past niet aan een vorstenzoon. Buiten in de wijde wereld Vliegend over zee en land, Brengt hij als reclamemaker Heel wat „business" tot stand. Hij spint fijne handelsdraden Teer onzichtbaar maar toch hecht, 't Is voor 't welzijn van zijn volk, Dat hij slim dit webje vlecht. Ziet de tijd, die all'verslinder, Ziet die groote moralist, Heeft al heel veel der „traditie" Van dit aardrijk weggewischt. Tegen „tijd" lean niemand strijden, Ook geen vorst wie hij ook zij. Tijd alleen is de dictator, Een massief stuk dwingelandij. HA-VEE-WEE. AmerikaaJ De auto. Hij viel van zijn motor en werd naar het ziekenhuis te Sneek overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. Een veldwachter a a n ge. vallen. De veldwachter P. Leenente Mierlo werd Maandagavond herhaalde malen lastig gevallen door den 20-jarigen K. L., uit Helmond, tegen wien hU Zondaj proces-verbaal had opgemaakt wegens een zedenmisdrijf. Des avonds 11 uur, toen de veldwachter toezag op het sluiten van de café's, kwam hij L. op het Hout tegen. Deze nam dadelijk een uitdagende houding aan en wou veldwachter te lijf. Met zijn gummistok wist de politieman zijn aanvaller van zich ai te houden, totdat deze met een geopend mes op hem afvloog. De veldwachter trok zyn revol. ver en loste op zijn aanvaller een schot, door L. in het bovenbeen getroffen werd ta neerviel. ITa door een ontboden geneesheer te zijn verbonden, werd de getroffene naar zyn woning vervoerd. Het mes is in besla genomen. Een Belgisch dienstwe! g e r a a r. Een 20-jarige protestantse!» Waalsche meubelmaker heeft voor den krijgs raad te Luik terecht gestaan, omdat hij we gens gewetensbezwaren weigerde zijn mili tairen dienstplicht te vervullen. Gehoord wer- den o.a. zijn vader, die het met zijn zoon eens was, en twee predikanten, die verklaarden alles gedaan te hebben om den jongenman tot andere gedachten te brengen. Geëischt werden twee maanden opsluiting, waartoe de krijgsraad hem veroordeelde. Een merkwaardig bezoell op spreekuur. Een Berlljnsch dok.' ter heeft dezer dagen op zijn spreekuur etaj wel heel merkwaardig bezoek gehad. In zijn spreekkamer verscheen een dame. die, toen de dokter haar naar haar klachtea vroeg, zonder iets te zeggen hem een 10 M. stuk overhandigde, waarop zij verklaarde niet ziek te zijn en hem niet als dokter kwam raadplegen. Met deze woorden wilde zy weer vertrekken. De dokter, die niets van dit „geval" begreep, weigerde het geld aan te nemen, zoodat d« bezoekster verzekerde, dat hy er onvoorwaar delijk aanspraak op had en dat zij de 10 M. onmogelijk langer kon houden. Met groote moeite ontrukte de dokter tea slotte zijn zonderlinge bezoekster haar ge- heira. Niet minder dan 29 jaar geleden was dl door den vader van den jongen dokter, ook een medicus behandeld. Zy had hem be dankt, maar niet het honorarium van 5 M. betaald. Jaren later was de patiënte lid geworden van een godsdienstige secte, waarbij vlijtig inkeer en boete werden gepredikt en toen had zij zich de niet-betaalde 5 M. herinnerd. Het geweten was haar gaan kwellen en thans had zy besloten om te handelen volgens de voor. schriften van haar vereeniging en haar schuld alsnog, met de rente erbij, te voldoen. Daar de vader inmiddels overleden was, zij zich tot den zoon gewend om van haar schuldbesef bevrijd te worden. De dokter zag in, dat hU ten slotte toch met een patiënte te doen had, zoodat hij na deze bekentenis het geldstuk aannam, zoodat zyn bezoekster geheel genezen zyn spreek kamer verliet. Een Belgisch vaartuig opgepikt. Het Belgische visschers- vaartuig „Notre Dame de Lourdes N. 30". schipper Desgant, van Nieuwpoort komende, is gisteren op Terschelling binnengebracht door het rijksbetonningsvaartuig, schipp«r Drijver. Het Belgische vaartuig was hulpeloos aangetroffen in het Vliegat en is daar op gepikt. De bemanning van drie koppen had geen voedsel of drinkwater meer. Het schip- dat slechts veertig ton meet, was visschende bij kaap Skagen, toen de motor defect raakte- De schipper besloot toen met een paar stuk jes zeil den terugtocht te aanvaarden. HU was echter reeds drie weken op zee, voor dat hij Terschelling bereikte, terwijl de reis gewoonlijk slechts enkele dagen duurt. motor wordt op Terschelling hersteld, van waar de schipper heden weer hoopt zee kiezen, dank zy de hulp van de Eilanders» voorzien van nieuwe provisie. Waar een Parljsch 8 dent zijn roes uitsliep. gaan vele Parijsche studenten onder zwa zorgen gebukt en is er van het frivole sta* dentenleven uit het begin dezer eeuw wc®* 6 uu ca a tof Ol SI In het Concertgebou] middag van 1 tot houden van Ai houdapparaten De A.B.C. huishoij maakt werkende brikaat. De mechanis ingebouwd en loopen zij een menschenleeftj slijtage dienst kunnen] Het huishoudappara door de N.V. v.h. De straat 24, Leiden. t geh] studel heerd 1 hel derl m groij wal li overgebleven, toch parnasse nog niet „de Tel.". De juridische met eenige vrienden afloop waren de men. Waarom en waa absoluut niet en zoo k< helderen hoe hij op die hy had uitgekoze slapen, was gekomen Des morgens had van den nachtwacht getrokken, dat een tribune der zaal, waar gaderen openstond, in en wilde juist het het vensterkozijn, dat ven den beganen dent ontdekte, die gevaarlijke positie, te slapen. De nachtwj man naar binnen en Toen Carton weer woorden kwam hij r. stappen in de taxi. avonturen was voor mysterie als voor de wacht, die maar niet student het Palais BouJ Redding va[ De zes mijnwerkers leden by een insti Hornu (Berlyn) leven een diepte van 750 IV uit hun benarden toe De koning had een zijl ren afgevaardigd, om hem en de koningin onderscheidingen te ders. Zoodra de slachtoff^ kwamen, hebben zij Het geheele dorp was die in den put nieuwe gen, waren zeer kalm andere ontberinge dragen. De directeur van dt beneden in den put echtgenoote noodigde glas wijn bij haar th De souvereinen hadde peringen gezonden. —Hoog wate Door de warmte de Zweden overal in de 1 smelten. In verschille water thans 1 2 Me voorjaarspeil en vele i waterreservoirs en -rei ten hun oevers getrede ln Midden-Zweden zi bouwland overstroomd aan het wintergraan i toegebracht. -Veroordei geneesheer. Brussel heeft een gen wegens het veroorzak ^rove onvoorzichtighe een zuigeling van drie ter een oogwassching door den apotheker 20 moest worden gedaan slordig geschreven, d gram uit las. De dokt< ae oogwassching toe. 1 het kind blind. De g< deeld tot het betalen ding van 100.000 franc Dé dep: schee psbou sche scheepsbouw v lijden, blijkt weer e Jaarverslag van een schappij in Hartlepool oen kapitaal van 1 sluit het boekjaar 19 46.681 pdst. af. In gedeeld, dat sinds Ju] ders voor scheepsmad °°fc zijn binnengekorj houw betreft, wijst *in« in den toestand] iangwekkend, dat de aandacht er op vestig afschrijvingen op mac hen plaats gehad l gi he A 1 c o h o torbrandst overproductie, iate toestand op 1 waarva de i benzineprijzen reeds veau dalen. Thans vestiging van het regeering voornemens dichte bijmenging spiritus) door de l alcoholindustrie in aft ook al met ®en of andere den. Bovendien van inheemsche botoren het la.. ^afhankelijk van k ger ben he enorn t manie i meen brai land i he

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2