500 300 25 |ik NOORD BRABANTSCHE SCHOENHANDEL A DONDERDAG 3ERSEN .RICHT LRTLIJNEN ND A Auto's, Fietsen ertuigen. ,NO. 107- ©9e Jaargang: 1931 Itgave: Firma F. I'M OF VEIBE Ir., Walslraal 58-60, tflissingen. Telel. 10. Postrekening 66287 7 MEI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE blad TE VUSSNGEN KAMEROVERZICHT Stads- en Pro vincienieu ws N1EUWSTRAAT 57 O» IS ALTIJD GOEOKOOPER! MARINE EN LEGER SPORT LUCHTVAART BUITENCAND van deze opera be- 6.30 uur. Van 6 tot itters een inleiden- >era.1 WISSELING EN AMERIKA. and uitgeschakeld? president van de mpany of America, iropa, waar hij be- eiders van de groo- latschappij in ver- mogehjkheid na te rogramma-uitwisse- reenigde Staten en l Duitschen omroep i, dat een vast plan ;elen van program- door de NBC eens ciaal programma op izonden, dat door de •den overgenomen. >k door den korte- ausen eenmaal in mma voor Amerika met Italië, Frank- ds besprekingen ge ns onwaarschijnlijk, zelfde regeling zal Duitschland. Phohi-zender reeds eerste zulke prach- ze trans-atlantische ;al nu aan de pro- Amerika geen deel ohizender is immers De Amerikanen gen kunnen hooren mbollen en windmo- heeft blijkbaar de is ons land voor- 6 Mei 1931, des nam. jersen. erkooper 2.48% Londen rlijn 59.25—59.28; Parijs 9.729.72 )ler. 19 Ponden 12.04— 59.35 Belgische Fransche Francs id 772.5 te Stockholm, nd 751.0 te Valencia. avond van 7 Mei: d uit Oostelijke rich- olkt, droog weer, be iets warmer.. tott. van Australië te Adelaide Perim Mei van Cadix te Tampico. Rott. van Durban 4 Mei Gibraltar Mei v. Port Soedan van Batavia Mei te Soerabaya Mei van Suez p. 5 Mei Galle >nde" (uitr.) 5 Mei te Mei te Algoabaai Mei van Marseille Mei van Wladiwostock Mei van Sjanghai van Rio de Janeiro Mei van Barcelona tavia van Rott. Mei Perim Mei 6 uur te South- xmakelijkheden, agen, enz. 3.52 4.45 16.17 17.05 Mei 6 7 uur VLISSINGSCHE COURANT BONNEMENTSPRIJS VoorVlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, anco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ianden bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kieine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. )e abonné's in 't bezit eener 'olis, zijn GRATIS verze- erd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Uitvoering Christ. Ge- eniging „Hoop op Ze- iendschap", 8 uur. Vergadering „Gemeen- „de Oude Vriend- ag 15 Mei Generale rt Gemengde Zangver- ;ebouw, resp. 8 uur en ILBURG. ag 12 Mei. Generale 'oering zangvereenlging n Uitspanning", Con- al", resp. 7.30 en 8 uur. TWEEDE' KAMER. Vergadering van Woensdag. De Drankwet. Vele leden hebben alsnog hun licht laten •hijnen, maar veel helderder is het er niet oor geworden. Zü zijn öf voor de plaatselijke óf zij willen alleen binnen het systeem er bestaande wet eenige veranderingen en erbeteringen aanbrengen. Over het pacht- telsel loopen de meeningen uiteenvelen anvaarden het, maar anderen verwerpen et met evenveel kracht. Algemeen is de klacht, dat deze wet onlees- aar is en een opgelapte wet, die honderd aoeiiykheden bevat, waaruit niemand wijs worden. De tegenstanders eener plaatse- ijke keuze hebben er altijd op gewezen dat le gemeenteraden heel veel kunnen doen altijd weer het maximum-aantal ver- unningen te verlagen en zelfs op den duur ot nul te reduceeren. Waarom sommige ge- ;eenteraden die in meerderheid vóór geheel onthouding zijn dit niet doen? De heer imeenk heeft geantwoord, dat men het al- een wil doen als het de uitgesproken wil der icvolking met 2/3 meerderheid is. Bij raads- lerkiezingen is vóór of tegen drooglegging liet het criterium en dus mag een toevallig n meerderheid zijnde geheelouhoudende ;emeenteraad dien dwang niet opleggen. maximum-stelsel ook voor verloven :ordt bestreden omdat men in de verloven en geleidelijke overgang naar de geheelont- itffiüng zietterwijl anderen juist er een Sin van drankmisbruik zien in het gebrui- ran bier en wijn. alle punten is er dus tegenstelling van leerlingen die bij de amendementen wel nader aan het licht zal komen. Zonder- is dat men telkens een ander effect ziet fan een maatregel. De vrijzinnig-democraten villen de slijterijen boven het maximum toe laten, maar toch meetellen bij dat maximum lat de vergunningen die komen te verval len niet worden aangevuld. Liever zagen zij maximum gesteld en de bepaling aan de ïmeenteraden overgelaten, maar daarop be staat niet de minste kans. Veel steun heeft de Minister niet gekregen in alle punten zijn aangevochten. De heer loon heeft er ook terecht op gewezen dat iet bier-gebruik gering is en heb wijngebruik last niets in ons land. Het is dus dwaas heid daartegen te gaan ageeren door beide de Drankwet op te nemen. Het gevaar [voor drankmisbruik zijn de kleine kroegjes en m men die kan tegengaan was er veel ge- [wonnen. Geen maximum van aantal vergun- maar veel hoogere eischen aan de lokaliteit stellen zou z.i. beter zijn. Nu men zich niet alleen tegen misbruik [gaat verzetten, maar ook tegen gebruik wil vele leden niet meedoen en zoo is bijv. de iheer Van Vuuren er tegen. Hij aanvaardt het jftaximum-stelsel voor de verloven niet en als dit niet verandert zijn stem niet aan N ontwerp geven. Hiermede zijn wel de belangrijkste punten mgeduid. Er valt niet te zeggen wat ten [slotte het eindresultaat zal zijn. VLISSINGEN, 7 MEI. Gemeenteraadsverkiezing. De vrijzinnig-democratische ldesvereeni- heeft de candidatenlijst als volgt samen gesteld: 1. M. J. Harts (aftr.), 2. mr. F. J. IHartelust, 3. mevr .ir. L. van Nouhuijs I Van Zwanenberg4. A. C. Hildernisse5. A, Bor en 6. K. B. de Kat, 8.01 8.03 Een bijzonder jubileum. °P den 9en Mei 1871 trad de heer J. van 0Ven> thans een populaire en algemeen lachte Vlissingsche figuur, in dienst bij de Wrgadoorsfirma De Groof Co. alhier. Het I °et ons veel genoegen, dat wij dit gedenk waardig en zeldzaam jubileum mogen ver fden, waar de heer Van Boven nog steeds "fouter en opgewekt zijn plichten als zaken- 111511 en als Belgisch henevens Zweedsch WQsui vervult. In deze functies is hij nog onafscheidelijk aan boulevard en ha- ,en verbonden. Een echte zoon van den wa lkant. meenen niet te mogen volstaan met het korte bericht aan „de Tel." ontleend en deelen naar aanleiding van dit jubileum nog de volgende bijzonderheden mede Reeds vroeg kwam de heer Van Boven in het scheepvaartbedrijf, waaraan ongetwijfeld de fascineerende bekoring van de drukke vaart langs „de slagader van het verkeer met de Zuidelijke Nederlanden" de hoofdschuldi ge was. Als 15-jarige jongeling kreeg de jong ste bediende bij zijn firma al spoedig met de practijk te doen, die toen vooral veel durf en initiatief vereischte, doch tevens ook meer romantiek en de maarschalksstaf van den self-made man meedroeg. Men moest er op uit, weer of geen weer, met roei- of sleep boot, steeds paraat zijn om de toevertrouwde belangen zoo nauwgezet en krachtig mogelijk te dienen. Het waren nog de oude tijden van de zeilvaart en der ouderwetsche zeeman schap. Als het stormde, zat er bij Westkapelle een schip omhoog en daner heen Op ieder uur moest men klaar staan. Een druk en hard, doch interessant leven. De krasse heer Van Boven is op zijn 75- jarigen leeftijd het doorslaande bewijs, dat een werkzaam leven nog niet zoo ongezond is, mits men ook de noodige opgewektheid bezit. Een Amerikaansch spreekwoord zegt „Every man is the architect of his own for tune". Wel is dit van toepassing op onzen stoeren, jovialen Vlissinger. De firma, die nu 102 jaar geleden door de heeren De Groof werd opgericht, kwam toen de beide broeders zich uit de zaken terugtrokken om zich in Antwerpen en Brussel te vestigen, ten slotte in handen van de twee nog thans dirigee- rende firmanten, de heeren J. van Boven en P. F. Auer. Beiden volbloed Vlissingers, steeds bereid voor de belangen van onze Schelde- stad pal te staan en geheel met haar up- and-downs meelevende. Terloops wijzen wij hier op het Amerikaansch consulaatschap van den heer Auer, zijn vroeger wethouder schap en talrijke functies te algemeen nut. De heer Van Boven is geboren in Vlissin- gen, doch zijn vader was Nederlandsch ri- vierloods te Antwerpen, in welke oude Diefc- sche stad de familie zich natuurlijk geheel thuis voelde. Vermoedelijk dagteekenen bij den heer Van Boven de genegenheid voor- en goede betrekkingen met België al uit die da gen, daar het gewoonlijk slechts onbekend heid is, die onbemind maakt. De Belgische regeering deed dan ook 10 November 1901 een goede keuze door dezen Vlissinger tot consul te benoemen. In het belang van beide, zeer verwante staten, wier belangen zóó hecht in elkaar grijpen, dat het steeds om beider, gezamenlijken bloei gaat, was hij steeds werkzaam, niet het minst in den vluchtelingentijd, toen er niet alleen zooveel leed en ellende te stillen viel, maar ook het consulaatschap op deze neutrale, strategische plek wel zeer eigenaardige moeilijkheden meebracht, die echter door geduld en het „keep smiling" overwonnen werden. De Bel gische regeering waardeerde het werk van dezen Nederlander op eervolle wijze, o.a. door hem te benoemen tot ridder in de Kroonorde van België en in de Leopoldsorde. Ook andere regeeringen stelden den yverigen, plichtsge trouwen man tot haar vertegenwoordiger aan, nl. Portugal, Zweden en Noorwegen, waarvan Zweden bewezen diensten beloonde met de benoeming bot officier le klasse in de Kon. Wasa-Orde. Tijdens den oorlog stonden de zaken stil, doch thans is opbloei weer te constateeren en vol interesse vestigt de 75-jarige, die de opening der eerste haven meemaakte en van de stille tegenwerking weet mee te praten, de oogen op burgemeester Van Woelderen's werk, de nieuwe Vlissingsche aanloophaven. Hij is ten volle overtuigd, dat de groote Scheldestad Antwerpen onze haven van noo- de heeft, zooals iedere groote havenstad een voorhaven, en omgekeerd wij, Antwerpen. De plannen tot kortere spoorverbinding, lucht- verbinding, opheffing der douane-belemme ring, altemaal moderne denkbeelden, die ge tuigen van nieuwe oriëntatie en durf, vinden bij hem een goede ontvangst. Het is alles een kwestie van relaties, elimineeren van gifgas persberichtjes, het scheppen van een gunstige sfeer door overleg en bespreking en aanhou dende propaganda en ongetwijfeld zal hij niet nalaten steeds te bevoegder plaatse in de Antwerpsche reederswereld onze belangen te propageeren, alsmede te getuigen van de voortreffelijkheid der standplaats Vlisslngen voor de Belgische loodsen. Ook het welvaart- aanbrengende vreemdelingenverkeer, waar voor hier een nieuwe wind waait, waardoor men niet star conservatief op het onmiddel lijke voordeel of zijn concurrent zal staren, doch de algemeene lijn van krachtige en een_ drachtige samenwerking tot Aller behoud zal volgen, kan nog profiteeren van de belang stelling van den heer Van Boven. Steeds meer zal er ook contact moeten komen met het energieke badbedrüf der Vlaamsche kust en de groote, internationale kapitaalkrachten al daar, waar men immers van andere zijde niets te wachten heeft. In zijn positie en met zijn relaties kan de heer Van Boven nog veel nut verrichten voor ons gemoderniseerd Vlis- singen, waarvoor nieuwe perspectieven zich openen. Moge hij nog zien, dat aan vele zijden het werken en propageeren voor Vlissingen suc ces heeft in verhoogde welvaart en stijgen den bloei. Uitbreiding Vlissingsche Zwemschool. Dat de zwemsport in onze gemeente meer en meer beoefend wordt, is een verblijdend verschijnsel. Voor een niet onbelangrijk deel is dit mede te danken aan de „Vlissingsche Zwemclub", wier actief bestuur alles in het werk stelt om groot en klein van dezen gezonden tak van sport te laten genieten. Toen verleden jaar bleek dat het aantal kleedkamertjes in de goed geoutilleerde zweminrichting aan het kanaal door Walche ren, noodzakelijk uitgebreid moest worden, waren spoedig plannen gereed tot het bij bouwen van een flink aantal cabines. Deze uitbreiding bleek te meer noodig, toen ook voor schoolkinderen de gelegenheid om zwemonderwijs te ontvangen werd openge steld. Dat daarvoor liefhebberij bestaat, bleek uit de aanmelding van ruim. 400 jongens en meisjes. Na gehouden aanbesteding werd het werk opgedragen aan den heer F. van der Peijl, aannemer alhier, die ook het eerste deel der zwemschool zeer ten genoege van het bestuur had afgeleverd. Nu de uitbreiding zoo goed als voltooid is, hebben we gaarne gevolg gegeven aan het verzoek om een kijkje te komen nemen. De ruimte die vroeger .bestond tusschen den wal en het getimmerte op het water, is benut om een 30-tal cabines bij te bouwen. Aan de noordzijde verrees bovendien een flink bordes, waar het'droogzwemmen onderwezen zal worden. Hieraan grenzend ligt in het water een afgesloten ondiepe ruimte, waar de eerste oefeningen worden herhaald.. Naar wij vernamen zal op het bordes een zg. Zweedsche bank worden geplaatst, waar vijf personen tegelijk les in het droogzwem men ontvangen. Terzijde van dit bordes werd een kantoortje gebouwd voor de instructricl en een toilet-inrichting voor de dames-af- deeling. De geheele zwemschool, die een breedte heeft van 8% M.,' strekt zich thans uit over een lengte van ruim 40 M. Voor de dames en heeren zijn nu 100 cabines beschikbaar. Beide afdeelingen, die door aparte ingangen worden bereikt, beschikken nu over een douche-inrichting, aangesloten op de water leiding en eigen toilet-gelegenheden. Het spreekt vanzelf, dat ook aan de vei ligheid de noodige aandacht werd geschon ken. Zoowel in het kantoortje van den "zwemmeester als in dat van de instructrice zijn verbandtrommels aanwezig en apparaten die bij ev. ongelukken dienstig kunnen zijn. Als zwemmeester is ook voor dit seizoen weer aangesteld de heer P. Pantus en zooals wfj reeds hebben gemeld van de dames-af- deeling en de schoolkinderen mej. F. M. Prins, gediplomeerd instructrice. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om de inrichting open te stellen op Maandag 18 Mei a.s. Nutsspaarbank. In de Nuts-Spaarbank aan de Coosje Bus- kenstraat alhier werden in de maand April 955 inlagen gedaan tot een bedrag van 101.506.58 en 492 terugbetalingen tot een bedrag van 100.233.53. Er werden in die maand 38 nieuwe boekjes uitgegeven, waar door het aantal spaarders steeg tot 6747 en hun tegoed tot 2.377.130.64. Ter lediging werden 66 spaarbusjes aange boden inhoudende 999.86 en met 4582 zegels werd bespaard 229.10, welke bedragen op de spaarboekjes werden bijgeschreven. Sportafdeeling C.K.W.O. Gisterenavond vergaderde de sportaf dee ling der C.K.W.O., onder voorzitterschap van den heer C. de Zwart. In zijn openingswoord wees deze op den greoten bloei van de sport- afdeelingen, die nu weer uitgebreid werd met een voetbalafdeeling. Staande de vergadering v/erd deze club met 18 leden geïnstalleerd en als technisch leider aangewezen de heer S. de Graaf, terwijl de heer H. Blaauw deze club in het sportbestuur zal vertegenwoor digen. Aangezien het sportveld bespeeld moet worden door de korfbal en de voetbalclub, v/erd na eenige bespreking vastgesteld, dat de korfbal op Maandag- en Woensdagavond oefent, de voetbalclub Donderdag- en Vrij dagavond zal spelen, terwijl de Zaterdagmid dag bij nader overleg zal worden verdeeld. In beginsel werd nog besloten dat de sport- afdeeling uit zal komen in den in Juni te houden Boulevard-loop' alhier. Verkiezing gemeenteraad te Middelburg. De liberale lijst van candidaten voor den gemeenteraad luidtmr. Th. Portheine (aftr.), mr. J. G. Veltman Fruin, W. Bosman, J. L. Diesch, C. W. D'huij, jhr. A. E. Bod- daert, mej. A. W. Ermerins en mr. F. W. Adriaanse. Besmettelijke ziekten. Gedurende de week van 26 April tot en met 2 Mei zijn in onze provincie voorgekomen 2 gevallen van roodvonk, en wel 1 geval te Vlis singen en 1 geval te Ter Neuzen. SOUBURG. Bij de verpachting van standplaatsen op de kermis, die tweeden en derden Pinksterdag alhier wordt gehouden, zijn plaatsen gegund voorTurksche luchtschommel, draai- en zweefmolen, gebakkramen, accrobatentent, tent voor werpsport en vliegbom en eenige ververschingstenten. Waarschijnlijk zal alsdan ook het bekende ringsteken te paard plaats hebben. Tot bruggeknecht te Sluiskil is benoemd de heer C. Sanderse alhier. KOUDEKERKE. In de gisterenavond gehouden vergadering van de kiesvereeniging „Gemeentebelang" zijn voor de gemeenteraadsverkiezing op 17 Juni 1931 candidaat gesteld 1. J. A. Con tant (aftr.), 2. J. Verhage (aftr.), 3. A. van der Mijle, 4. J. P. Bakker, 5. A. J. Ridder en 6. B. K. Steenland. De luitenant ter zee le klasse P. Kroonen- berg, thans dienende te Vlissingen, wordt 1 Juli belast met de betrekking van officier der artillerie bij 's rijks werf te Willemsoord. De luitenants ter zee le klasse H. C. Nieuwenhuis en A. J. van Hemert, aangewe zen voor den dienst in Oost-Indië, zullen hun bestemming op resp. 10 en 17 Juni volgen met de motorschepen „Johan van 01denbarnevelt,, va.: Amsterdam en „Dernpo" van Rotterdam. Met het stoomschip „J. P. Coen" is een marinetransport van 6 onderofficieren naar Oost-Indië uitgezonden. Het politievaartuig „Vulcanus" wordt a.s. Maandag te Nieuwediep in dienst gesteld onder bevel van den luitenant ter zee le kl. van de marine-reserve J. M. Moerdijk, Dit jaar zullen weer eenige plaatsen be schikbaar worden gesteld voor officieren van verschillende wapens tot het volgen van een cursus van 3 jaren voor hoogere technische vorming aan de technische Loogeschool te Delft. VOETBAL. Gering in aantal waren de wedsrijden, die Zondag 11. gespeeld werden, doordat enkele ontmoetingen in verband met den wedstrijd in Antwerpen uitgesteld werden. De Zeeuwen zonden Walcheren met een flinke nederlaag naar huis. A.s. Zondag spe len de Zeeuwen weer een thuiswedstrijd thans gaat het tegen Zierikzee. Dan wordt nog gespeeld de wedstrijd Sinoto—Hulst. Voor de promotie-competitie staat op het program de wedstrijd Alliance-Ter Neuzen, die Zondag 11. werd uitgesteld. De Rosenda- lers zullen deze ontmoeting wel in een over winning weten om te zetten. In de derde klasse B wordt verder gespeeld de wedstrijd Dosko IIBoeimeer. INSIDER. Zwaluwen-Roode Duivels. Voor den wedstrijd op Donderdag 14 Mei te Rotterdam te spelen werd het elftal der Roode Duivels als volgt samengesteld DoelBraet (C.S. Brugge) echter Scherps (F.C. Mechelen), Chantraine (F.C Luik) middenVerboven (Berchem Sport) Stynen (Berchem Sport), van Ingelghem (Daring Club) voor Verbiest (T.F. Meche len), Luyten (Belgica), A. Ellemans (Belgica), Provo (Lijra), Ledent (Standard), Reserves Truyts (F. C. Mechelen), de Vos (R.C. Gent), Verstraeten (F.C. Mechelen), Grimmonpres (R.C. Gent) en van Campenhout (F.C. Me chelen). Seriewedstrijden Korfbal. Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan organiseert de korfbalclub ELTO te Kloetinge op 14 Mei (Hemelvaartsdag) seriewedstrijden, waarvoor groote deelneming bestaat. Er werd door 12 twaalf-tallen ingeschre ven en wel in de le afdeeling door Zeelandia, HansweertVIOS, 't Zand Excelsior, ZierikzeeH.M.S., Dinteloord Zeevaartschool, Vlissingen, terwijl ELTO zelf ook in deze afdeeling meespeelt De uitslag der loting in de le afdeeling is ZeelandiaZeevaartschool H.M.S.V.I, O.S.ELTO—Excelsior. Voor de tweede afdeeling schreven 7 clubs in, nl. H.D.S., OuwerkerkZeelandia II, HansweertVolharding, Ierseke De Mus- schen, Vlissingen Seolto, Terneuzen C.K. W.O., Vlissingen en Rust-Roest, Zierikzee. De loting had tot uitslag: H.D.S.De Mus- schen C.K.W.O.—Volharding Zeelandia II —Seolto, terwijl Rust-Roest heeft vrijgeloot. Vliegtuigen in botsing. Twee vliegeniers van de Engelsche Royal Airforce, die deelnamen aan oefeningen, welke door twee escadrilles in de nabijheid van Aldershot gehouden werden, hebben hun leven te danken aan het gebruik van de pa rad ute. De twee machines botsten tegen elkaar op en stortten van een hoogte van on geveer 3000 voet neer. De bestuurders spron gen per parachute overboord en daalden be houden op den beganen grond. De Zeppelin naar de Noordpool. Tusschen de luchtschepenwerf Zeppelin en de Amerikaansche Hearstpers is een over eenkomst gesloten, volgens welke de „Graf Zeppelin" een wetenschappelijke expeditie naar het Poolgebied zal ondernemen met het uitdrukkelijk vastgesteld doel te trachten met de Pool-expeditie, die door sir Hubert? Wilkins wordt ondernomen met den onder zeeër „Nautilus" in verbinding te komen of deze in de nabijheid van de Noordpool te ontmoeten. Omtrent de overeenkomst wordt nog ge meld, dat deze vlucht een deel zal zijn van de wetenschappelijke expeditie naar de Pool streek, welke reeds eenigen tijd in het voor nemen lag. Het ligt in het voornemen te on derzoeken of het luchtschip een geschikt middel is voor onderzoekingsexpedities in het Poolgebied, de verbinding te onderhouden met andere expedities of levensmiddelen enz. te brengen, naar expedities, die zich in het Poolgebied bevinden. De „Graf Zeppelin" zal een volledige Pool- uitrusting medenemen met sleeden, booten, kleeding, voorraden, enz. Acht of negen vooraanstaande geleerden en Poolonderzoekers, onder wie ook een vrouw, zullen aan de vlucht deelnemen. Duitschland, Amerika, Engeland en dë sovjet-regeering zullen op dezen tocht ver tegenwoordigd zijn. Met inbegrip van de bemanning zullen waarschijnlijk 45 personen aan boord van de „Graf Zeppelin" zijn. De start van de „Graf Zeppelin" hangt af van het tijdstip waarop sir Hubert Wilkins met den onderzeeër „Nau tilus" vertrekt. Daar het luchtschip veel snel ler is dan de onderzeeboot, zal het eerst van de basis op Franz Jozefland vertrekken, wan neer de „Nautilus" nog twee dagen van de Pool verwijderd is. Men gelooft, dat dit eerst tegen midden Juli het geval zal zijn. Hearst financiert de expeditie. DE VERDEDIGING VAN BELGIE. Minister De Broqueville heeft bij de voort zetting van zijn rede by de behandeling van de buitengewone credieten voor de organisatie der nationale verdediging verklaard, dat de verdedigingswerken van Antwerpen en Gent een overval van uit het Noorden en van uit Luik en Nederlandsch Limburg met behulp van de 300.000 man, waaruit het Belgis, lie leger zal bestaan, moeten verhinderen. Dei verdedigingslinie zal van groote kracht zyn. Het is niet juist, dat de oorlog van 1914 de ondoelmatigheid van vestingen heeft bewe zen. Evenmin is het juist te zeggen, dat de

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1