500 300 25 eerste blad DINSDAG 5 MEI IVo. SOS 69e Jaargang 1931 Uitgavefirma F. VAH DE VELDE Jr., Matraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen SPORT L E N eter, geb. van de Vy, de Feijter, d, D E N UBRIEK Mei. Avro. 8.00 Gramo- inwijding. 10.30 Gra- >ncert, viool, piano en gramofoonplaten. 2.30 4.00 Viool-recital, :kest. 5.15 Lezing. 6.41 les. 7.30 Lezing. 8.00 eest. 8.45 Voorlezing. .45 Lezing. 1.15 Va? est. 11.00 Gramofoon- K.R.O. 8.00 en 10.00 Godsdienstig half. ichten. 12.15 Concert, ziek. 2.00 Vrouwenuur- ten. 4.00 Concert. 5.00 6.30 Lezing 7.00 Cur- 7.30 Politieberichten. .00 Concert, orkest. 11.00 Gramofoonpla- e. 1.35 Morgenwijding, lelspel. 12.20 Orkest- .25 Uitzending voor ïcert. 4.35 Kinderuur- Nieuwsberichten. 6.00 :.45 Lezing. 7.05 Or- daarna concert. 8.20 9.00 Vaudeville-pro- iziek. 6.25 en 9.35 en 11.30 en 7.20 Orkestconcert. .20 Orkestconcert. 6.05 Concert, orkest, trio .20 Orkestconcert. 6.05 Concert, orkest en so. 1725 M. 7.05 en Gramofoonplaten. 7.20 volg concert. 8.50 Con- 11.20 Orkestcon- rt en voordracht. 7.20 oneelspel. 9.05 Liede- kestconcert. .05 Tijdsein. 5.50 Gym- Diaten. 9.30 Lezingen. 12.15 Berichten. 1.20 Lezingen. 3.50 Con* Militair concert. 9.50 Daarna concert. EPdCHT and 768 te Yanmayen. and 744 te Den Helder, en avond van 5 Mei: ke tot Zuidelijke wind, èljjke opklaring, waar met kans op onweer, temperatuur. ïuwingsdienst. hedenmorgen om 8.50 „Weest op uw hoede". ARTLIJNEN 1 Mei te Hamburg Mei van Colombo m Batavia n. Rott. van Suez Mei van Bahia 2 Mei te Antw. 1 Mei van Marseille 2 Mei Perim 30 April van Suez nevelt" (thuisr.) 1 Mei [ei van Suez 2 Mei Perim r.) 1 Mei van Belawan gonde" (uitr.) 1 Mei v. lei te Soerabaya 1 Mei Kaap del Armi Mei van New-York m 1 Mei van Zanzibar isr.) 2 Mei te Dar-es- Vlei te Port Said Mei te Suez Mei te Kaapstad Mei te Alexandrië ND A ermakeiykheden, ngen, enz. Uitvoering Christ. Ge- ieniging „Hoop op Ze* -iendschap", 8 uur. ag 15 Mei. Generale rt Gemengde Zangver- ;ebouw, resp. 8 uur cn TE VLISSNGEN 3.04 15.30 3.52 16.17 Auto's, Fietsen ertuigen. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener j Polis, zijn GRATIS verze- I kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen-vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen brieven uit de hofstad De Haven. Verkiezingen. Scheveningen heeft feest gevierd, heeft Lenige dagen op zijn hoofd geloopen en de I blommetjes buiten gezet. Alle karakteristieke [uitdrukkingen welke er in de Nederlandsche [taal voor feestvieren en uitgelatenheid be- |staan, zijn hier toepasselijk. Over de Kroningsfeesten van 1898 bestaat leen boekje van een Fransche journaliste, die Ideze feesten had meegemaakt. Zij vertelt daarin dat „le jeu le plus national" in Hol land is osse-osse-osse. Zc begreep niet wat de Ibeteekenis van dat woord was, maar ze [bracht het in verband met „les boeufs". Het meest nationale vermaak van de Sche- |veningers is nog altijd osse-osse en dan liefst [achter de muziek van mond-orgeltjes aan. [Men zegt dat die muziek de Scheveningsche „gek" maakt. Dan moeten ze nu wel I„stapel" geworden zijn in deze feestdagen. De aanleiding -tot deze feesten was de |opening van de tweede binnenhaven, een ge beurtenis die gewichtig kan worden als daar- i het gevolg is de opbloei van het vissche- IrijbedriJf. Intusschen dient dat te worden afgewacht. Het was bij het officieele gedeelte van het feest, culmineerend in de aanwezigheid van |de geheele Koninklijke familie, zeer genoe glijk. In een groote soldaten-tent werd deze familie ontvangen en werden lange redevoe ringen gehouden, die de lichtpunten uit de ■geschiedenis van de totstandkoming van de- |ie haven nog eens releveerde en de donkere ■punten lieten rusten. Het was er overigens lk. die veel te volle tent zoo benauwd, dat je lie den doezel raakte J De tocht met de gepavoiseerde loggers was |l£el aardig. Het terrein langs de havens is breed zoodat wel honderdduizend pienschen konden toeschouwen. Die waren a ook wel op de been en het weer was zoo priendelijk om heel goed te zijn, zoodat alles z'n best was. De duinen waren met een ■dichte haag menschen bezet, die vooral met |kijkers gewapend een interessant schouwspel i hebben gehad. I De nebten-percola was als een herinnering [uit oude tijden toen op die wijze de Keizer-, eens versierd was. Inderdaad heel Aardig deden de drie meisjes in iScheveningsch costuum van vóór honderd |jaar en de echte Scheveningers in hun jak net hoogen hoed aan. J Het was cr gemoedelijk en genoegelijk, in Ivreedzamen Scheveningschen trant. De Ha- [genaavs vormden de buitenwacht1*, die dit- 1 door de feestvierenden vriendelijk werd [bejegend. Dat is vroeger wel eens anders ge pest, want in het diepst van zijn hart heeft We Scheveninger toch eigenlijk het land aan |fe „stadsmenschen". Hij voelt zich zelf als Jwaardig afstammeling van de Kaninefaten. J De verkiezingen voor de Provinciale Staten PÜn afgeloopen. Wat ons voor Den Haag het jmeest frappeert zijn de cijfers der blanco Lemmers en der thuisblijvers. Er zijn 233 Luizend kiezers, waarvan er bijna 17 duizend jblanco stemden en bijna 19 duizend doodbe daard niet opkwamen. Precies 15 heeft [dus aan de verkiezingen „lak". De blanco- ftemmers zijn natuurlijk alle menschen die f® den stemplicht naar de stembus gaan, paar anders waren thuis gebleven. Dan zijn natuurlijk ook nog zeer velen die ten 'tte maar een keus doen omdat ze nu een maal op het stembureau zijn aangeland en :o-stemmen eigenlijk ook stemmen is. i®mers, de zetels worden toch verdeeld naar "to van de verhouding der stemmencijfers. [De politici verdiepen zich niet graag in i over de oorzaak van die blan co-stemming en de thuisblijverij, maar als verschijnsel is 15 toch wel de Juoeite van beschouwing waard. De strijd in |ps land gaat over een paar zetels, die den geven voor het verkrijgen van een Meerderheid. Het stelsel van de evenredige Vertegenwoordiging heeft nu eenmaal in zijn [perschotten-berekening een middel om de der kiezers precies anders uit te Joggen dan de bedoeling is. Wanneer men 1 Percentage van 15 maar eens toepast op e Tweede Kamer, dan ziet men hoe daar 15 pWs een gansch andere meerderheid zou- .en kunnen vormen en altijd den dporslag I unnen geven. Lu? 21111611 ons nïet verdiepen in de vraag Jon rnotieven er voor die duizendvoudige K.,Verscllilli&heid kunnen bestaan, ze kunnen Mei 5 uur Vele zyn eh naarmate de bemoeiing der over- Joeneemt, nemen ook zij in aantal toe ieder iets anders heeft waarover hij en ontevreden is. Dit groote aantal maakt, dat allerlei ver rassingen ten allen tijde mogelijk blijken, want als er eens een onderwerp aan de orde zou komen dat weer eens algemeene belang stelling had, dan zou de groep der thuisblij vers en blanco-stemmers den doorslag zeer radicaal kunnen geven. Saai zijn overigens de hedendaagsche ver kiezingen vergeleken bij die van vroeger ja ren. De stemplicht heeft een goed deel van de levendigheid aan den verkiezingsdag ont nomen. Men bespeurde nu letterlijk niets van eenige drukte. Geen papieren oorlog meer, geen controle van partijen, alles loopt van zelf en niemand kijkt er naar om. De kran ten sloven zich nog wat uit om snel te bul letineeren, maar ook dat waardeert het pu bliek niet; het kijkt er niet naar om. Gelukkig is dat vieze geklad op muren en straten afgeloopen. Het effect daarvan zal ook zeer gering geweest zijn 't was meer een sport van plakkers en ververs dan een serieus verkiezing s -reclame-middel. EIBER. VLISSINGEN, 5 MEI. Gemeenteraadsverkiezing. Door de Anti-Rev. kiesvereeniging alhier is de candidatenlijst voor de gemeenteraadsver kiezingen als volgt samengesteld 1. P. G. Laernoes, 2. H. Ch. V. Sorel, 3. G. van Wes ten, 4. Ph. J. Woltering, 5. J. Marijs, 6. J. Baarscbers, 7. J. de Bruijne, 8. L. de Nooijer, 9 J. L, de Wit, 10. P. A. Sommeijer en 11. C. de Zwart. De middenstands-vereeniging „Gemeen schappelijk Belang" verzoekt ons opname van het volgende In verschillende vergaderingen van de Middenstandsvereeniging „Gemeenschappelijk Belang" alhier, was de wensch uitgesproken om zoo mogelijk een vertegenwoordiger in den gemeenteraad te krijgen die, wat meer dan tot op heden geschiedde, de midden- stands- zakenbelangen zal kunnen behartigen. Het is toch een vreemd verschijnsel waar binnen afzienbaren tijd een beslissing moet worden genomen van diep ingrijpenden aard in ons zakenleven, dat er niet één winkelier aanwezig is, die een woord ten onzen gunste ter tafel kan brengen. Daarom is dan ook op een gisterenavond daartoe speciaal belegde vergadering beslo ten, om aan den wensch van de groote meerderheid der leden tegemoet te komen en te trachten een neutraal Middenstandsverte genwoordiger te krijgen. Om hiertoe te geraken worden volgens ach terstaande advertentie alle Vlissingsche mid denstanders bijeengeroepen. Daar de tijd ontbreekt om nog alle vereenigingen van winkeliers aan te schrijven (vóór 12 Mei a.s. moeten de candidaten opgegeven zijn) wor den ook zij bij deze uitgenoodigd. Een 60-jarig jubileum. De heer J. van Boven hoopt 9 Mei a..s. te herdenken, dat hij, zestig jaar geleden op 15- jarigen leeftijd als jongste bediende in dienst trad bij het cargadoorskantoor van de firma De Groof Co. Sinds 1897 voert hij daar met den heer P. F. Auer de directie. Dit jubileum valt samen met eenige an dere opmerkelijke data, meldt „de Tel." De heer Van Boven is namelijk een der oudste consuls hier ter stede. Zoo is hij thans ook 30 jaar consul van België, 33 jaar vice-consul van Zweden en 41 jaar vice-consul van Por tugal. Voorts is hij drager van verschillende onderscheidingen. Ondanks zijn hoogen leef tijd neemt de heer Van Boven op alleszins krasse wijze nog dagelijks de diverse functies In onze TijdinghaL Van de werf der N.V. Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam is te water gelaten het motorvrachtschip „Ta- jadoen", gebouwd voor de maatschappij „Ne derland". Mevr. Romer verrichtte de plech tigheid van de tewaterlating. Wij geven enkele interessante kiekjes van den voetbalwedstrijd België—Holland, Zon dag te Antwerpen gespeeld. Van het militair wapenfeest te Breda eta- leeren wij een foto tijdens het nummer wor stelwedstrijden te paard. Leidster der damesafdeeling van de Vlissingsche Zwemclub. Voor het diploma van zwem-leerares, afge nomen door den Nederlandschen Zwembond, is te Utrecht geslaagd onze sfcadgenoote, mej. F. M. Prins. Naar wij vernemen is mej. Prins voor het a.s. seizoen als zwem-leerares benoemd aan de Vlissingsche Zwemclub en zal zij worden belast met de leiding van de dames-afdeeling en het onderwijs aan de meisjes der school- afdeeling. Brandgevaar bij afbranden van gevels. Sedert eenige dagen is men bezig den voor gevel van het Oost-Indisch huis aan de Rot- terdamsche kade te Middelburg af te bran den. Alleen de verf van de steenen mag wor den afgebrand. De schilder die hiermede be zig was hield zich streng aan de instructies. Toch zijn hedenmorgen bij het afbranden eenige vuurspatjes rondgesprongen en deel den deze zich mede aan het vermolmde hout van den gevel. De politie werd zoo spoedig mogelijk gewaarschuwd en deze wist met een minimax het vuur in den aanvang te stuiten, zoodat hierdoor erger voorkomen werd. Hieruit blijkt dus dat niettegenstaande de grootste voorzorgsmaatregelen, het afbranden van gevels steeds gevaar oplevert. Middelburgsche Bestuurdersbond. Het jaarverslag van den Middelburgschen Bestuurdersbond vermeldt op 31 December 1930 een ledental van 1212. In totaal waren 1414 leden werkloos in 1930, met 20612 werk- looze dagen. Een deel van het verslag is ge wijd aan de groote werkloosheid en de voor de leden in dezen gevoerde actie, waarbij te vens gewezen wordt op de goede samenwer king met het gemeentebestuur en dank ge bracht wordt aan wethouder Onderdyk voor zijn aandeel in de werkloozenzorg, meldt „het Volk". Het financieel verslag vermeldt aan ont vangsten en uitgaven een bedrag van 1907, waarin begrepen is een voordeelig saldo op 31 December 1930 van 319.44. Het bureau voor arbeidsrecht behandelde in het jaar 1930 102 zaken. Als behaalde voordeelen worden genoemd in zake arbeids contract 148.88, inzake belastingen 196.19 en in zake de Ziektewet 80 van het löon. Voorraad tarwe. Het resultaat van de inventarisatie van de tarwe van oogst 1930 in onze provincie is als volgt Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen 4.268.000 Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen 3.196.000 Zuid-Beveland 3.850.000 Noord-Beveland 930.000 Walcheren 939.000 Tholen en St. Philipsland 816.000 Schouwen en Duiveland 1.370.000 totaal 15.369.0040 K.G. Belgische onderscheidingen. Bij besluit van den koning van België is benoemd tot officier in de Kroonorde de heer ir. C. J. Witteveen, hoofdingenieur van 's rijkswaterstaat, vroeger te Ter Neuzen, thans ts 's-Gravenhagetot ridder in die orde is benoemd de heer ir. W. C. Richter, ingenieur van 's rijks waterstaat, destijds tjjdelijk te Ter Neuzen werkzaam, en tot ridder in de Orde van Leopold II de heer B. Benard, technisch ambtenaar bij dezen dienst te Ter Neuzen. Deze onderscheidingen zijn te be schouwen als een blijk van bijzondere waar deering van de zijde van België voor de in verband met de stremming der vaart door de Westsluïs te Ter Neuzen in het vorig jaar door aanvaring genomen maatregelen, waar door op korten tijd de werken konden wor den hersteld. Het douanereglement voor het kanaal GentTerneuzen. De Belgische regeering heeft thans toege stemd in de reeds geruimen tijd geleden in uitzicht gestelde wijziging van het douane reglement van het kanaal Gent—Terneuzen. Voortaan zullen de uit zee of Nederland ko mende zeeschepen, voor de haven van Gent bestemd, niet meer verplicht zijn, aan het douanekantoor te Selzaete aan te leggen, ten einde er te worden ineklaard. De douane zal voortaan te Selzaete aan boord gaan en de schepen tot Gent vergezellen, waardoor men wat tijd kan winnen. Brand te Hoedekenskerke. Hedennacht ongeveer 12 uur is brand uit gebroken in de schuur en het woonhuis van den klein-landbouwer L. de J. te Baarland. Eeide perceelen brandden tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. SOUBURG. In den nacht van Zondag op Maandag jl. zijn alhier bij twee verschillende ingezetenen, klaarblijkelijk uit baldadigheid, ruiten inge gooid. De politie heeft de zaak in onderzoek en is het te hopen, dat de dader of daders gevonden en gestraft worden. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrenteen jongensjas, by Kasse, Braamstraat twee sleutels, bij Janse, Buteuxstraat B 196 een belastingplaatje, bij Machielse, A 228 een belastingplaatje, bij Guuron, D 34. OOSTBURG. Door de R. Kath. kiesvereeniging zullen bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen de volgende heeren candidaat gesteld worden P. van de Waeter, E. H. L. de Milliano, beiden aftr., H. P. C. van der Vleuten, M. A. Mabesoone, E J. Fijnant en J. L. Aers. In het beursgebouw te Oostburg zal te be ginnen op a.s. Zaterdag elke week 's Zater dags een bloemendag of bloemenmarkt wor den gehouden. GROEDE. De dag van stemming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad is voor deze gemeente bepaald op Dinsdag 16 Juni a.s. Door den heer J. L. Boone, secretaris-ont vanger van het Burgerlijk Armbestuur alhier is wegens zijn leeftijd eervol ontslag uit die betrekking gevraagd, en is door den heer J. Risseeuw eveneens eervol ontslag gevraagd en wel in zijn kwaliteit als voorzitter van ge noemd college. De secretaris-ontvanger heeft die functie gedurende ruim 22 jaar en de voorzitter ge durende ruim 20 jaar vervuld. RECHTSZAKEN Poging tot moord op zijn vrouw. De rechtbank te Middelburg deed heden vervroegd uitspraak in de zaak van den 34- jarigen koster B. te Ovezande, in voorarrest te Middelburg, die Vrijdag 1 dezer terecht stond als verdacht van poging tot moord op zijn echtgenoote, gepleegd te Ovezande in den aviid van 5 Februari 11. De rechtbank achtte het aan den verdachte te laste gelegde niet bewezen, en sprak hem vrij, tevens zijn onmiddellijke invrijheidstel ling bevelende. Zooals men weet eischte de officier van justitie destijds tegen hem een gevangenis straf van 7 jaar. Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende strafzaken behandeld De ambtenaar van het O.M. bij het kanton gerecht te Ter Neuzen was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kanton rechter, waarbij Ph. A. K., 49 jaar, autover huurder tè Zaamslag werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde ovetreding van de motor- en rijwielwet. Verdachte zou nl. op 21 Januari 11. te Sas van Gent als bestuurder van een auto gereden hebben over de West kade, terwijl hij onder den invloed van ster ken drank verkeerde, en vervolgens met een der wielen in aanraking zijn gekomen met een meerpaal, tengevolge waarvan hij met zijn auto in het kanaal terecht kwam. De ambtenaar vorderde destijds 14 dagen hech tenis en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. Eischvernietiging van het vonnis waar van beroep en vrijspraak. J. K., 29 jaar, landbouwer te Axel, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Ter Neuten, waarbij hij wegens overtreding van de jachtwet (jagen op een met een Zondag gelijk gestelden dag) werd veroordeeld tot een geldboete van 1 of 1 dag hchtenis en verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen jachtgeweer of 20 boete subs. 5 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan beroep. A. S., 25 jaar, chauffeur te Ierseke, was in hooger beroep gekom entegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij we gens overtreding van de motor- en rijwiel- wet, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis waar van beroep. De ambtenaar van het O.M. bij het kan tongerecht te Ter Neuzen was in hooger be roep gekomen tegen een vonnis van den kan tonrechter, waarbij P. E., 41 jaar, werkman te Watervliet, werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van het provinciaal reglement op de wegen en voet paden in Zeeland. Eischvernietiging van het vonnis waar van beroep en ontslag van rechtsvervolging. E. L., 31 jaar, koopman te Sint Laurens, verdacht van poging tot diefst-1 te St. Kruis op 1 Januari 11., bij den caféhouder Blondeel aldaar. Eischvier maanden gevangenisstraf. J. de J., 48 jaar, landbouwer te Haamstede, verdacht dat hij, na op 19 Januari 11. door de rechtbank te Middelburg te zijn failliet ver klaard een hoeveelheid goederen, huisraad aan den boedel heeft onttrokken en deze goederen niet aan den curator heeft verant woord, toen deze bezig was met de boedel beschrijving, en op een vraag van den cura tor aan verdachte of hij niets meer had te verantwoorden, daarop ontkennend heeft ge antwoord. Eischvier maanden gevangenisstraf. Door de rechtbank te Middelburg werden verder de navolgende vonnissen uitgespro ken Overtreding motor- en rijwielwetA. I. F., 19 jaar, fotograaf te Biervliet, vernietiging van het vonnis van den kantonrechter, vrij spraak. Vaischheid in geschrifte R. A. v. d. V., 38 jaar, smid te Hontenisse, 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Overtreding arbeidswetA. J. de V., 27 jaar, aannemer te Zaamslag, vernietiging vonnis van den kantonrechter, geen straf opgelegd. Overtreding VeewetW. du B., 29 jaar, vrachtrijder te Breskens, vernietiging vonnis van den kantonrechter, vrijspraak. Overtreding politieverordening Ter Neu zen M. v. F., 57 jaar', koopman te Middel burg, bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep 3 boete subs. 3 dagen hech tenis. OplichtingP. B., 43 jaar, brillenkoopman te Bergen op Zoom, 1 maand gevangenisstraf. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter heeft veroordeeld we gens rijden met een motorrijtuig zonder platen, waarop aangegeven fabriek, het fa- brieksnummer enz. van het rijtuig M. de J., te Breskens en A. S. de V., te Middelburg, ieder f 1 b. s. 1 d. h.rijden met een motor rijtuig zonder dat behoorlijk zichtbaar is nummer met letter L. de D.*, te Goes 3 b. s. 3 d. h.als bestuurder van een motorrij tuig niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren zijn rijbewijs vertoo- nen P. V. v. H. te Vlissingen 3 b. s. 3 d.h.dronkenschap Me. de K., huisvr. W. F. K. te Vlissingen 10 b. s. 10 d. h.terwijl het hem uit den aard zijner betrekking niefc vrijstaat uit een (tram) rijtuig gaan, terwijl de trein in beweging is P. J. G. te Koude- kerke f 3 b. s. 3 d. h.in de gemeente Melis- kerke vleesch ten verkoop in voorraad heb ben in een lokaal dat niet voldoet aan de eischen, gesteld krachtens artikel 19 der Vleeschkeuringswet 1919 P. W. te Melis- kerke, vrijspraak te Middelburg wateren buiten de daai'toe bestemde bakken K. K. te Middelburg 3 b. s. 3 d. h. Een vroolijke dag in Ierseke. Bij de viering van den verjaardag der Ko ningin in September jl. had de burgemeester van Ierseke de dansvergunningen ingetrok ken, hetgeen een gedeelte der inwoners niet welgevallig was. Hier en daar ontstonden volksverzamelingen en ruiten werden inge gooid. Men maakte het de politie lastig en een dienaar der maréchaussee kreeg van J. van s. een slag in het gezicht. Wegens mis handeling van een ambtenaar werd v. S. door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaarde lijk, maar in hooger beroep werd de straf door het Haagsche Hof onvoorwaardelijk op gelegd. Van dit arrest teekende v. S. cassatie aan. Het beroep wei*d gisteren door den Hoo gen Raad behandeld. Namens den requirant lichtte mr. S. van Oyen deze cassatiemidde len toe. Conclusie O.M. 18 Mei. Voetballen op Zondag. De kantonrechter te Zuidbroek heeft de drie bestuursleden van de voetbalclub te Mid- wolda, die terecht stonden wegens ordever- storen (voetballen op Zondag) vrijgesproken. Korfbal. Zaterdag heeft hier de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van den Zeeuwschen Korfbalbond tusschen de Vlissingsche Korf bal combinatie en „Zeelandia I" van Hans- weert plaats gehad. De wedstrijd werd gewonnen door Hans- weert met 1—7, waardoor „Zeelandia" op nieuw kampioen is van den Zeeuwschen Korfbalbond. LUCHTVAART Noodlanding militair vliegtuig. Gisterenmiddag te ongeveer kwart voor 2 heeft een militair lestoesfcel van het vlieg kamp De Kooy, waarin gezeten waren een of ficier-vlieger en een korporaal-leerling, we gens een motordefect, een noodlanding ge maakt op een weiland nabij den Rijksstraat weg achter het „Groene Kerkje". De landing verliep vlot. Het toestel bleef onbeschadigd. Des avonds arriveerde een auto uit De Kooy met personeel, om het vliegtuig te demontee- ren. Men besloot echter te trachten het de-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1