Vlissingsche Courant ZOON e SANDE NING kosteloos op ei, vier. ais s Nieuws uit Filmland. derde blad van de van Zaterdag 2 Mei 1931. No. 103. iende oesems le evo- anceer- classiek lansers, wenaars, agen de ihoven iressen, hrijden. een tot Apen, nsossen sen van bessinië alleen en dui- cend de tioneele len, zijn sterende sfiguren 1 in een zware itervolk, rgroeide Tscher- ranaf de gaarsche engsten, milieu, s op de wijze, eden en ooit een VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. 5 7. Obligaties Stoomwasscherij Volharding" Telei. 50 - Vlissingen aan Heerencostumes 5 t.25. iCHE CIRCULAIRES JSCHE KAARTEN sende Enveloppen. VAN DE VELDE Jr. Stoomwasscherij Volharding" Telef. 50 - Vlissingen N ALLE SOORTEN VACHTEN. NBEDDCN /ankleeden Door Burg. en Weth. zijn de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Eervol ontslag. Overeenkomstig het daaïtoe door hem ge dane verzoek hebben wij de eer U voor te stellen, aan den heer W. P. Edelman eervol ontslag te verleenen als leeraar in scheeps bouwkundig teekenen aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs en den datum van ingang van het ontslag te bepalen op 1 Sep tember 1931. Leden schattingscommissie. Ter voldoening aan het bepaalde bU de artikelen 58 en 60 der wet op de Inkomsten belasting 1914, moet weder worden overge gaan tot de benoeming van vier leden der schattingscommissie, waarvan de inspecteur der directe belastingen ambtshalve lid en yoorzittex is. In verband hiermede hebben wij de eer uw vergadering voor deze benoeming voor het tijdvak 1 Mei 1931—1 Mei 1935 aan te be velen de heerenW. L. Huson, J. J. Krijger, j. Loois Azn. en P. de Visser. De drie eerstgenoemde heeren waren ook Voor het tijdvak 1 Mei 19271 Mei 1931 met genoemde functie belast. De heer P. de Vis ser, landbouwer, wonende aan den Hoogeweg 171, wordt in de plaats van den heer J. de Meü aanbevolen, welke laatste voor een her benoeming niet meer in aanmerking wenscht te komen. Vanuit de commissie was de wensch gedaan om een landbouwer voor een benoeming te willen voordragen. Alle aanbevolenen hebben zich bereid ver klaard een eventueele benoeming te zullen aanvaarden. Secretaris-rentmeester Burgerlijk Armbestuur. hl verband met de voorziening in de vaca ture van secretaris-rentmeester van het Bur gerlijk Armbestuur is door ons college de vraag overwogen, of niet de tijd is aange kken om tot een reorganisatie van deze in- Btelüng van weldadigheid over te gaan. De vraag is wijders op den voorgrond ge treden, nu zulke groote financieele offers van het Burgerlijk Armbestuur gevraagd worden voor het verleenen van wekelijksche uitkeeringen aan de gezinnen van de gere- geld-werkloozen en andere armlastigen, over de maanden Januari tot en met April jl. be droegen de uitgaven rond 17.000, terwijl op de begrooting van het Armbestuur voor 1931 voor deze maanden was geraamd rond 12.000. Het behoeft geen betoog, dat het onderzoek naar den financieelen toestand van al die personen, het toekennen van de steungelden en het toezicht en de controle op de ver schillende inkomsten der armlastige gezinnen oen te veel omvattende taak is voor de leden van het Burgerlijk Armbestuur, die hun vrij en tijd willen opofferen aan de behartiging van zulk een groot algemeen belang. EEN WAARLIJK INTERNATIONALE FILM 7 Een Nederlandsche film ïn de persmededelingen van het Algemeen Europeesch Filmverbond wordt met vrijmoe dig, commercieel chauvinisme een nieuwe Ülm „De zingende stad" uitgemaakt voor een Nederlandsche film. Is de titel al on-Neder- landsch, daar wij bij feestelijke gelegenheden nog slechts gevorderd zijn tot blèrende ste den, het aangevoerde bewijs is ook poover. Ongetwijfeld zijn bij de Kuechenmeisters In ternationale Mij. voor acoustlek, waarvan de Asfi, in wier bestuur verschillende Neder landers zitten, een Engelsche dochter maat schappij is, machtige financiën uit ons nog steeds, gelukkig, rijke land betrokken, doch daarom krijgen de films uit de verschillende hultenlandsche studio's nog geen Neder- landsch stempel. Het is trouwens de vraag, of liet publiek dit zou willen, daar men steeds sis echt Nederlandsch wil doen gelden bur gerlijk-middelmatig, tevens in-saai en tot geeuwens vervelend of banaal. En. daar kan de film niet van draaien. Zoodat, wat aanbeveling leek als streelend saken - chauvinisme, wel spoedig het tegen deel zal blijken. ïn ware films kunnen bovendien de bij komstigheden folkloristische tintjes hebben, ^aar film is film, zooals kunst kunst is, en rouziek muziek. Mengelberg int overal ovaties als internationaal kunstenaar, omdat een zelfde gevoel alle auditorium ontroert en Srijpt. Het ls juist een kenmerk wan ware kunst, dat zij universeel is. Zoodra ook een Alm film wordt, wordt zij kunst, dus univer. algemeen menschelijk. Dit is onafschei delijk. lezen verder, dat de wel zeer mooie Rolprent „Sous les Toits de Paris", welke aan den zoo typischen zelfkant der samenleving in Wij achten den tUd dan ook thans aange broken om dezen tak van sociale overheids zorg aan. een herziening te onderwerpen en daarbij den weg te volgen welke reeds meer dere gemeenten hebben ingeslagen, om tot meerdere centralisatie te geraken. In de praktijk is het meermalen gebleken, dat het van het grootste belang is, indien bij het toekennen van steun aan armlastigen en aan werkloozen of het verschaffen van arbeid aan hen, die tengevolge van de economische crisis of om andere redenen werkloos zijn ge worden, rekening kan worden gehouden met tal van gegevens, welke omtrent de betrokken personen vooraf konden worden verzameld. Ten aanzien van het toekennen van steun aan werkloozen en het opnemen van hen in de werkverschaffing, verstrekte het bureau voor arbeidsbemiddeling en werkloosheids verzekering steeds vele waardevolle gegevens, daar dit bureau doorloopend in verbinding staat zoowel met de werkzoekenden als met de werkgevers en geheel op de hoogte is met de uitkeeringen, welke door de werklozen kassen worden gegeven. Deze gegevens verlichtten dan ook niet wei nig de moeilijke taak, welke op de schou ders was gelegd van.de commissie van advies voor de werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling, die bij uw besluit d.d. 30 Janu ari jl. tevens is belast met de behandeling van de aangelegenheden der werkverschaf fing. ook de commissie voor maatschappelij- ken steun genoot van de zakelijke adviezen van het bureau bij de beoordeeling van de gegrondheid der tot haar gerichte aanvragen om toekenning eener uitkeering. Rekening houdende met deze feiten heb ben wij, evenals meerdere gemeenten, de re organisatie van het armwezen en de werkloo- zenzorg gedacht in een uitbreiding van de werkzaamheden van het bureau der arbeids bemiddeling, met het toekennen van de be naming Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken, en het in het leven roepen van een gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Wij zouden daarbij niet gaarne afstand willen doen van de vele ervaring welke de thans zitting hebbende leden van het Bur gerlijk Armbestuur in den loop der jaren bij do uitoefening van hun betrekking hebben verkregen, noch van de toewijding, kennis en ijver, welke zij steeds bebben bewezen te be zitten. Bij de voorbereiding onzer plannen richtten wij ons dan ook tot den voorziter en de leden van het Armbestuur met het verzoek, of zij bereid zouden zijn als overgangsmaatregel eventueel te aanvaarden een benoeming tot lid van de nieuwe instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Daarbij deelden wij hun mede, dat het in ons voornemen lag U voor te stellen, deze commissie te splitsen in twee afdeelingen. De eerste afdeeling zou worden belast met het verleenen van steun aan hen die door ouderdom, ziekte of andere omstandigheden steun behoeven en omtrent het verleenen van geneeskundige of verlos kundige hulp, terwijl de tweede afdeeling zich zou bezig houden met het verleenen van steun aan hen, die door tijdelijke maatschap pelijke omstandigheden steun behoeven. Tot onze voldoening verklaarden de voor zitter en de overige zes leden van het Arm bestuur zich bereid zitting te nemen in het bestuur van de instelling voor Maatschappe lijk Hulpbetoon. Het spreekt van zelf, dat deze wijze van benoeming slechts zou kunnen geschieden als overgangsmaatregel, zoodat bij het ontstaan van vacatures in deze afdeeling der instelling de benoeming van de leden zal geschieden op reglementaire wijze uit een door ons college op te maken voordracht van twee personen voor elke vacature, in overleg met het bestuur. Voor de eerste voorziening in de benoe ming van leden der tweede afdeeling ligt het in onze bedoeling U voor te stellen, daarvoor in aanmerking te doen komen eveneens bij Parijs speelt, een Nederlandsche film wordt genoemd. Wat wel een zeer groote vrijmoedig heid is, al hebben misschien een paar duiten wij weten het niet van een Nederland sche maatschappij geholpen. En hoe Neder landsch Is dan nog die maatschappij of zijn die Nederlandsche kapitaalbezitters En wat bedoelt men eigenlijk hier met Nederlandsch In deze door het bureau van het Algemeen Europeesch Filmverbond verspreide reclame wordt verder verteld, dat in deze echt-Neder- landsch film, waarbij onder Nederlandsch patronaat zes verschillende nationaliteiten het beste gaven om deze film tot stand te brengen dit wil nog al wat zeggen en dat de hoofdrol vervuld wordt door den Pool- schen tenor Jan Kiepura, terwijl de buiten opnamen in Pompei, Napels en op Capri werden gemaakt. De grootste aanbeveling voor deze Zingen- Stad zijn verder wat onbenullige „gebeur tenissen" uit het leven van den beroemden tenor Jan Kiepura, en tot slot, dat de boot bijna, Ja zeker, bij een opname omsloeg. Wij zullen onzen lezers deze flauwe kost niet voorzetten. Wjj dienen niet om dergelijke reclame, en als zoodanig is het ook vrij dun netjes zelf te slikken of door te geven. Is de provincie er weer goed genoeg voor? De „N.R.Ct." scheef in haar recensie over „deze waarlijk internationale" en „Nederland sche film" dat staat er f „Juist nu men allerzijds blijk geeft, met de sprekende film ook in haar meest „nor malen" vorm als amusement op den goeden weg te zijn, komt er uit pure behoefte aan contract af en toe zoo'n dwaas naief, door en door verouderd, negendeelig onding tusschen door, dat nog eens extra de aandacht ves tigt op den afgelegden afstand, die sinds het eerste woord in de film „gesproken" werd, toch ten minste eenige duizenden kilometers celluloid bestaat. Het filmpje is eigenlijk zoo goedig in zijn onhandig speculeeren op wat zelfs het weinig critische groote publiek niet meer slikt. N.V. Stoomwasscherij „Volharding" Singel 1 - Telefoon 50 - Vlissingen Oppersen van Heerencostumes a 1.25. wijze van overgangsmaatregel de thans zitting hebbende leden der commissie van advies der arbeidsbemiddeling, die tevens met de werkverschaffing is belast. Zooals be kend zal zijn bestaat die commissie uit 4 le den-werkgevers en 4 leden-werknemers. Deze laatstgenoemde leden zijn benoemd uit de door de besturen der centrales van de vier vakvereenigingen verstrekte aanbevelingen. De samenstelling van deze afdeeling zouden wij in het reglement op de bestaande wijze geregeld willen zien, zoodat deze afdeeling uit 8 leden blijft bestaan. Voor de administratieve werkzaamheden, het onderzoek van ingekomen aanvragen om steun en het uitbetalen van steun kan het bestuur beschikken over den bijstand van het bureau voor sociale zaken. Aan den secretaris van het bestuur, die tevens de functie van administrateur van het bureau zal bekleeden, kunnen bij het re glement verschillende werkzaamheden, als het eerste onderzoek der aanvragen, controle der ondersteunden, enz. worden opgedragen. Wij zouden U willen voorstellen voor deze betrekking te benoemen den heer W. de Wolf, die in zijn tegenwoordige functie van amb tenaar op het bureau voor arbeidsbemidde ling en werkloosheidsverzekering, tevens se cretaris der daaraan verbonden commissie, naar onze overtuiging bewezen heeft de rechte man op de rechte plaats te zijn. Met vol vertrouwen in de voor genoemd ambt vereischt wordende geschiktheid en be kwaamheid van den heer De Wolf kunnen v;ij hem voor die taak met gerustheid aan bevelen. Aan die betrekking zouden wij verbonden willen zien een jaarwedde, overeenkomende met die van commies ter secretarie en op zichter der le klasse, van 2700 met 5 twee- jaarlijksche verhoogingen van 100 tot en met ƒ3200, met toekenning thans van drie verhoogingen van 100 in verband met zijn tegenwoordige bezoldiging van 2600 en zijn belooning van 400 als tijdelijk secretaris van het Burgerlijk Armbestuur. Tevens zouden wij U machtiging willen vragen voor de benoeming van een assistent in den rang van klerk der le klasse, op een bezoldiging van 1900, met 4 éénjaarlijksche verhoogingen van 50 tot 2100. Wij schromen niet U thans reeds dit voor stel te doen, omdat wij overtuigd zijn, dat bij een scherpere controle der ondersteunden, zooals deze voortaan van gemeentewege mo gelijk zal zijn, de toekenning van de steun bedragen op een meer juiste wijze dan tot dusver zal kunnen plaats hebben, hetgeen voor de gemeente van groot belang zal zijn. Daarbij zal het mogelijk zijn door het instel len van een onderzoek bij het verleenen van steun geldelijke bijdragen te vorderen van hen, die op grond van de wet tot onderhoud verplicht zijn. Tevens wijzen wij U er op, dat de betrek king van secretaris-rentmeester van het Burgerlijk Armbestuur, waaraan een jaar wedde was verbonden van 600, tegelijkertijd wordt opgeheven. In verband met het comptabel beheer van den administrateur achten wij het gwenscht dat door hem, op kosten der gemeente, een borgtocht wordt gesteld, ten bedrage van 6000, door middel van de Vereeniging van tot zekerheidstelling verplichte gemeente ambtenaren. Daar wij ons inmiddels genoodzaakt zagen in de vacature van secretaris-rentmeester van het Burgerlijk Armbestuur te voorzien, hebben wij, in overleg met dit bestuur, tot tijdelijk secretaris-rentmeester benoemd den heer W. de Wolf, op een bezoldiging, bere- Zooals men weieens zwaargewicht-boksers en uit zee opgevischte oceaanvliegsters pardoes in het centrum plaatste van een vergissing, die alleen om de solidariteit van het chemisch begrip „celluloid" ook „film" genoemd werd, zoo wierp een wanhopige Weensche Maat schappij zich in dit geval op den „wereld- beroemden heldentenor" Jan Kiepura om hem zingende op reis te sturen naar het droomenland van alle verloofden en behalve dat, de vaderstad van den grooten concur rent CarusoNapels, Napoli, Neapel. Men kan niet zeggen, dat Kiepura zijn verplich tingen slecht na kwam, al is dan ook de „sound" in deze film beneden critiek, zoodat men van den gesproken tekst slechts zelden een woord verstaat. Hij zingt van het eerste oogenblik af zjjn aria's en de beelden van Napels, de zee, d« waschvrouwen, de straat jongens en de witte huizen onder den blau wen hemel schuiven als een mooi stukje „journaal" voorbij. Hij zingt in het „teatro superto" van Pompei, als donkeroogige gids voor romantische en alleen reizende wedu wen, en zachtjes troont de camerareisgids ons mee naar de azuren grotten van Capri..." "....Wie van die onwaarschijnlijke schoon heid houdt, die alleen in fraai-uitgegeven reisgidsen en op aanplakbiljetten voorkomt, wie reisplannen heeft of wel herinneringen aan zijn huwelijksreis wil ophalen, kan in het begin van deze „visie" op Napels genieten. Curt Courant, die expert in het opnemen van landschappen is, maakte er heele series, die tijdens de aria's van Kiepura goede dien sten bewijzen. Wat het aandeel van de re gisseuse in deze film was, is ons niet heelemaal duidelijk geworden, hetzij dan dat eenige mooie opnamen van tafelkristal en een juiste sfeer in het cabaret de „Jockeyclub" op haar aanstichting vervaardigd werden. Voor de rest heeft een dergelijke film slechts interesse voor reisbureau's en fabri kanten van gramofoonplaten. En typeerend is in zooverre het slot, waar het weeuwtje en eenige harer vrienden in de artistiekerike kend naar 400 per jaar. Wij stellen U voor deze tijdelijke benoe ming te willen bekrachtigen. Een ontwcrp-besluit tot het vaststellen van een reglement voor de gemeentelijke in stelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon en van een verordening op het gemeentelijk bu reau voor Sociale Zaken wordt overgelegd. De inwerkingtreding van het reglement en van de verordening zouden wij vastgesteld willen zien op een nader door ons college te bepalen dag na ingekomen bericht van goed keuring door Ged. Staten van Zeeland. Extra bijdrage Vereeniging Rijwielpad Walcheren. In uw vorige vergadering werd door een lid van uwen raad o.a. voorgesteld om een extra bijdrage voor dit jaar te verleenen aan de Vereeniging Rijwielpad Walcheren om te kunnen overgaan tot verbetering van het ge deelte rijwielpad in de zgn. 2e duinen tus schen Zwanenburg en Dishoeck. Waar uw raad, na gegeven toelichting door den voorzitter, zich in beginsel met dit voorstel kon vereenigen, hebben wij ons in verbinding gesteld met het dagelijksch be stuur van voornoemde vereeniging. Dit bestuur deelde ons mede, dat haar in den loop der jaren verschillende klachten hebben bereikt over het steeds smaller wor den van het pad in de duinen, door het af brokkelen van de zijkanten en het voorkomen van aanrijdingen op het gedeelte van het pad gelegen tusschen Zwanenburg en Dis hoeck. Daarbij komt, dat door het toenemen van het bezoek aan de duinen genoemd' ge deelte van het rijwielpad in bet zomerseizoen overbelast wordt. De geringe inkomsten dezer vereeniging, welke juist voldoende zijn om op bescheiden wijze het pad te doen onderhouden, laten niet toe, dat de kosten voor verbetering van het pad geheel uit eigen middelen worden bestreden. Voor de door de vereeniging voornoemd voorgestelde verbetering van het pad is een begrooting ingediend ten bedrage van 2505.20, waar onder een bedrag van 835.20 aan arbeidsloonen. Waar echter het bedoelde gedeelte van het rijwielpad gelegen is op het grondgebied der gemeente Koudekerke, hebben wij ons tot het bestuur van deze gemeente gewend, met het verzoek, ons te willen mededeelen of hun gemeente bereid zal worden bevonden een gedeelte van deze te maken kosten voor haar rekening te nemen. Blijkens mededeeling van den burgemees ter van Koudekerke is zijn gemeente bereid deze werken in werkverschaffing met haar arbeiders voor haar rekening uit te voeren, onder voorwaarde, dat dit werk als een ob ject voor werkverschaffing door den betrok ken minister wordt goedgekeurd. Mocht dit laatste niet het geval zijn, dan is de gemeen te Koudekerke toch bereid een deel van de arbeidsloonen tot een maximum van 60 voor hdHr rekening te nemen. Aangezien een verbetering van het rijwiel pad aan den voet der duinen niet alleen strekt tot het doen toenemen van het vreem delingenverkeer in het algemeen, maar niet het minst tot het verhoogen van het genot dat talrijke Vlissingsche ingezetenen zoeken door per rijwiel van de schoone Walchersche natuur te genieten, hebben wij vrijheid kun nen vinden uwen raad voor te stellen voor de verbetering van het bovenomschreven ge deelte rijwielpad in de duinen een extra bij drage over 1931 te verleenen aan de Vereeni ging Rijwielpad Walcheren, groot 835. Mitsdien hebben wij de eer U te adviseeren dienovereenkomstig te willen besluiten, Verbetering brandweer-materieel. De gewijzigde Gemeentewet, welke on langs in werking is getreden, omschrijft meer dan haar voorgangster de zorg, die aan Kreuzersonatehouding die men in deze film meer aantreft, naar een „mooie plaat" van haar huiswaarts gekeerden minnaar Giovan ni luisteren, die thans weer te Napels andere vreemdelingen dezelfde Kodakrijpe hoekjes toont. Boort een reclamefilm zich met zulke iro nie, als hier eindelijk, eindelijk doorbrak, niet zelf den grond in Wat is het publiek an ders, als het deze film gaat zien en van den „echten" Kiepura droomt Om van den toe. schouwer, die dit celluloid ziet afdraaien en droomt, dat het ook „film" is, nog maar te zwijgen I" „FILMKINDEREN" en hun gezondheid, Menige bioscoop-bezoeker die zich wel eens vermaakt heeft met film, waarin kinderen meewerkten, zal zich ook wel eens afgevraagd hebben, met eenige bezorgheid, of het ver moeiende werken voor de camera aan de ge zondheid der kleintjes afbreuk doet. Uit Amerika komen dienaangaande de meest geruststellende berichten. We geven ze hier weer voor wat ze zijn, ze zullen onge. twijfeld menige filmliefhebber ten zeerste interesseeren. De lichamelijke ontwikkeling van Amerl- kaansche filmkinderen, is van tien tot twin tig procent beter dan van het gemiddelde Amerikaansche schoolkind, terwijl de jongens en meisjes, die in de studio's werken, ook in geestelijke ontwikkeling boven het normale kind geplaatst moeten worden. Dit is het re sultaat van tests, gehouden door dr. Charles K. Taylor, een psycholoog, te New-York, die kort geleden een bezoek bracht aan de Para mount studioschool, die onder controle staat van de Los Angeles Board of Education. Op uitnoodiging- van de Board of Educa tion verrichtte dr. Taylor, de directeur van het Educational Records Bureau van New- York, die naar Los Angelos gekomen was om te spreken op de jaarlijksche vergadering van leeraren, de meetingen en tests, die hem in Burg. en Weth. wordt toevertrouwd ten aan zien van de brandweer. Beperkte de oude Gemeentewet die taak tot het houden van toezicht op de brand- bluschmiddelen, de tegenwoordige acht, met het oog op het groote belang aan een doel matige brandweer verbonden, het noodzake lijk, deze in bijzonderheden aan te duiden. Art. 209, onder letter n, draagt aan het da gelijksch bestuur der gemeente op de zorg voor de doeltreffende verdeeling en den goe den staat van voldoende brandbluschmidde- len, alsmede voor de deugdelijke voorberei ding van hun onmiddellijk gebruik in geval van brand, benevens het toezicht op al wat brandgevaar zou kunnen opleveren. Reeds lang voor deze wetswijziging waren, wij ons ervan bewust, dat er noodzakelijk in ons brandweermaterieel verbeteringen moe ten worden aangebracht, vooral nu in de laatste jaren zoo'n belangrijke uitbreiding van de stadsbebouwing plaats vindt. Vooral bij het uitbreken van branden van eenigen omvang en bsteekenis verschaft het tegen woordige materieel ons geen voldoende ze kerheid, dat zij door de brandweer kunnen worden bedwongen. Vandaar, dat wij met den commandant der brandweer in overleg zijn getreden, om tot het aanschaffen van nieuw en meerder materieel te geraken en aan de geuite wen- schen van het personeel tegemoet te komen. In de eerste plaats moet van belang wor den geacht het aanschaffen van een auto motorspuit, met een capaciteit van 1200 L. water bij een opvoerhoogte van 75 M., waar van de kosten zullen bedragen 6500. Deze auto-motorspuit wordt noodig geacht, omdat de twee aanwezige motorspuiten, met 12 P.K. en 500 L. niet meer voldoende kun nen worden beschouwd voor grootere bran den. Daarbij komt, dat de snelheid van het ver voer van deze spuiten veel te wenschen over laat en tevens rekening moet worden gehou den met het feit, dat voor controle of repa ratie tijdelijk een spuit bulten dienst moet kunnen worden gesteld. De aanwezige stoomspuit (300 L en 50 M.) beantwoordt niet meer aan de te stellen eischen en zou voor verkoop in aanmerking moeten komen. De hooge exploitatie-kosten van deze spuit wegen niet op tegen de ge ringe capaciteit van deze machine. Ten aanzien van het overige materieel deelen wij U mede, dat het laddermaterieel geheele vernieuwing vraagt. Tengevolge van het zeer groote gewicht is met de bestaande ladders zeer bezwaarlijk om te gaan. Aangeschaft zouden moeten worden een klein model mechanische ladder, ter lengte van 12 M., geraamd op 850, twee uitschuif - bare ladders a 42.50 85 en drie haak- ladders k f 57.50 172.50. Van groot belang moet worden geacht het bezit van reddinggordels en rookmaskers, waarvan tenminste drie stuks aangekocht dienen te worden, resp. voor 108 en 120. De verlichting van het terrein tijdens den brand iaat veel te wenschen over, hetgeen bij den brand in de Koestraat weder is ge bleken. De aankoop van 6 electiische accu lampen a 95 570 wordt noodig gevon den. Verder zal nog een en ander moeten wor den aangeschaft, als koppelingen voor 14.50, 2 verbanddoozen kf 55 110, 12 helmen k f 3 36, 2 broekstukken voor de bestaande motorspuiten k 60 1201 bakfiets voor den politieslangenwagen voor 250 en een motor-bagagewagen voor 300. Met inbegrip van de auto-motorspuit be dragen de geraamde kosten van het nieuwe materieel 10.695.20. Reeds lang wordt de behoefte gevoeld aan doelmatige kleeding voor de manschappen. Deze kleeding bestaat uit leeren- of olie- jassen, schoenen en wanten. Geraamd wordt staat stelden de algemeen gangbare meening te weerleggen, dat „filmkinderen" lichame lijk en geestelijk achter zijn. Hij schreef de buitengewone physieke ont wikkeling van de onderzochte kinderen toe aan het feit, dat de jongens en meisjes dans lessen nemen, schermen en zwemmen en veel aan gymnastiek doen in de zalen, die daar voor in de studio's zijn ingericht. De gunstige uitslag van de gehouden tests werd nog bevestigd door het oordeel van miss Rachel Smith, hoofd der kleine studio- school, die verklaarde, dat de kinderen meest al zeer hooge cijfers verdienden in vergelij king met de kinderen van openbare scholen. De kinderen, die van de opnamen werden weggeroepen voor het onderzoek, waren Mitzi Green, het eerste kind, dat ooit door Paramount onder contract geplaatst is, Paul Guertsman, Paul Eoien, Dick Winslouw, Johnson, Austen Juwell, Billy Buts. Louis Campbell, Catherine Cotter, Douglas Haig en Buck Black. Dr. Taylor werd vergezeld door Guy M. Hoit en J. Harold Thomas, leden van het bureau van toezicht op kinderarbeid. EEN GELUIDSFILM VAN HET CONCERTGEBOUWORKEST, ONDER LEIDING VAN DR. W. MENGELBERG. Op 30 April jl. werd in de Parijsche ate liers van het Kuechenmeister-acoustiek con cern (de studio's der Tobis francaise) ge luidsfilmopnamen gemaakt van het Amster- damsche Concertgebouworkest, onder leiding vandr. Willem Mengelberg. In een voor deze gelegenheid gebouwd dé cor, dat de groote zaal van het Amsterdam- sche Concertgebouw voorstelt, zijn drie op namen gemaaktDe ouverture Oberon, de Arlésienne Suite van Bizet en de Marche Hongroise van Berlioz.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 9