Vlissingsche Courant SI SEMA I rven i tweede blad Illlllllliiilüliilllli ior f 4.00 or f 1.25 ordijnen, i en, enz. >n 452 iiiiiniiiiiiiiiiiHii Advertentiën 4 iddelburssche idü v. Stoomvaart tot moord op zijn vrouw FEUILLETON DE DROOMER Wanneer Vlissingen vleegl! DE ST. JACOBSTOREN ouvier taeefft de Helt )ING DE rering. beter. 5 thuisbezorgd, 5 iburg. "TW oomwasscherij Mhardlng" :Ief. 50 - Vlissingen N SCHOENEN 11e kleuren. :n Verbunr, Koop en Verkoop, en Dienstaanvragen, enz. betaling van 15 regels regel meer 15 cent :en net «EIS JE. STRIJD, Nieuwen. toote ast met Boeken. dinghal „Vliss. Crt." vee tSFIETSEN, ïrsstraat 37, beneden, loderne )ERWAGEN, ïaalstraat 94. elieden zoeken nette APKAMER. tters K. V., bureau int". TZINGER, Badhuis- aagt een flinke HtNSTBODE n 1 Juni a.s. Leeftijd rar. Aanmelden des uur. wegens ziekte, ien der tegenwoordige dienstmeisje, d. 1ALDEGEM, Buteux- Souburg. oning te huur gevr. i Juli voor gez. met Huurpr. 25 k 30 gld. Br. letters K. F., bur. int". .N MEISJE or halve dagen, niet 15 jaar. Ilamypark 22. id te koop een [NKELHUIS bijbehoorende pak-l Crt.j jdinghal „Vliss. llddelburg-Rotterdani mgelegen plaatsen VAN PASSAGIERS, EREN EN VEE v.Rol». vm.uu< 9 v.Midd. Mei v.m.unr 4 8 5 7 8 8 11 8 12 tlën r.v. h. te bekomen i. Transport- en EflJ Erven G. VOS, Telefl —52018. 3. EENHOORN, Tel. 1» DOSTERHOUT, Tel. S» XTENHEK, Telel. 101. van de van Zaterdag 2 Mei 1931. No. 103. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. poor de rechtbank te Middelburg werden cisteren de navolgende zaken behandeld C. v. S., 52 jaar, garagehouder te Goes, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij v/egens overtreding van de Motor- en Ry- ■vvielweb (als eigenaar van een motorrijtuig dit rijtuig over een openbaren weg laten rij den, terwijl niet behoorlijk zichtbaar is een nummer met letter, was veroordeeld tot een jldboete van 10 of 10 d. hts. Eisch: Bevestiging van het vonnis, waar van hooger beroep. A, p. v. A., 44 jaar, bakker te Ter Neuzen, Y,as door den kantonrechter te Ter Neuzen ontslagen van rechtsvervolging van de hem ten laste gelegde overtreding van de Veilig heidswet, tegen welke beslissing de ambte naar van het O. M. hooger beroep aantee- kende. EischVernietiging van het vonnis waar van hooger beroep. 2 maal 5 boete of 2 maal 5 d. hts. J. R., 40 jaar, reiziger te 's Heerenhoek, ^as in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waar. bij hij wegens overtreding van de Drankwet (zonder de vereischte vergunning sterken drank in het klein verkoopen) werd veroor deeld tot een geldboete van 25 of 25 d. hts. EischVernietiging van het vonnis van den kantonrechter en veroordeeling tot 2 geldboeten ieder van 12 of 2 maal 12 dagen hechtenis. P. van S., 29 jaar, schoenmaker te Vlissin gen, in voorarrest, verdacht van diefstal van 25 te Vlissingen op l April 11. ten nadeele van G. van Soelen. Eisch6 maanden gevangenisstraf met af- (trek voorarrest. L, I. L., 27 jaar, huisknecht te Koudeker- ke, verdacht van verduistering van 1.85 ten nadeele van B. Blauw te Middelburg op 14 Februari 11. z Eisch1 maand gevangenisstraf voorwaar delijk en een geldboete van 25 of 25 d. hts. N. A. M., 18 jaar, arbeider te Zonnemaire, verdacht van oplichting voor een bedrag van 0.50 ten nadeele van zijn patroon te Zon nemaire op 21 Januari 11. Eisch 10 b. s. 10 6. hts. Uitspraak 13 Mei a.s. Ter openbare terechtzitting van de recht bank te Middelburg, werd gisteren behandeld de zaak tegen den 34-jarigen koster H. J. P. I., wonende te Ovezande, in voorarrest te Middelburg, aan wien, blijkens de ter terecht zitting voorgelezen dagvaarding, wordt ten gelegd, dat hij in den avond van 5 Fe bruari 11. te Ovezande gepoogd heeft zijn vrouw van het leven te berooven, na in kalm en na rijp beraad het voornemen daartoe te hebben opgevat en het plan ta hebben gemaakt. Verdachte zou nl., ter uit voering van het voornemen, op eenige meters van zijn slachtoffer, een geweer heb ben gericht en afgeschoten, waardoor die vrouw een levensgevaarlijke verwonding aan den hals opliep. Dat het schot niet doodelijk was geweest en het misdrijf van moord niet voltooid, zou aan een niet van ver- aachte's wil afhankelijke omstandigheid heb- Verdachte, die ter terechtzitting was ver schenen, werd rechtskundig bijgestaan door tar. C. M. Kegge, advocaat te Goes. Van de zijde der justitie waren een 20-tal getuigen en deskundigen gedagvaard. De behandeling dezer zaak vond onder zeer groote belangstelling van de zijde van het publiek plaats, naar het Engelsch. 5) Ja.-' Ja. kind, daar heb jij zoo geen verstand van i Laat mij nu ook maar met Simon al leen! Wacht eens, wat hebben wij voor lunch ..Koud schapenvleesch antwoordde Fay. 'Koor eens, ik geloof niet dat wij, in onze veranderde omstandigheden, aan de lunch al ^sch moeten hebbenBewaar dat voor >navond. Brood en kaas is nu goed genoeg." ».Wat meent u met die „veranderde om standigheden" vroeg Simon. ..De vraag is niet kiesch, vriendliefHet schijnt helaas dat het bezit van geld doo deng werkt op de fijnere gevoelens. Maar nu n.eeI Philip mijn naam geschrapt heeft uit testament...." .Keem mij niet kwalijk 1" viel Simon in. jAls u na zijn dood dan al niet beter af ent u is toch ook niet slechter afr zou ik Neenen »Kijk eens, Jongen, ik mis nu het uitzicht P betere dagen en dit op zichzelve is een €rlies» zoodat wij ons dan ook genoodzaakt zien, onze huishouding op nog een- meliger voet te schoeien tenzij er hulp otnfc van buiten Nou Fay, voor de lunch 001 Jou een gebakken eitje en voor mij brood E KOOi-S Verdachte door den president ondervraagd, ontkent zich aan de feiten te hebben schul dig gemaakt. Als eerste getuige werd voorgeroepen M. M. de Blok, vrouw van verdachte, die, op een vraag van den president, verzocht zich van getuigenis in deze zaak te mogen verschoo- nen. Op een vraag van den officier van justitie, hoe zij tot dat verzoek komt, zegt getuige, dat zelf te wenschen, hetgeen de officier van justitie sterk vindt. In verband daarmede stelt het O.M. thans op het verhoor van het zoontje van getuige eveneens geen prijs. De getuige E. Knopjes, dienstbode te Ove zande, zag op 5 Februari 11. verdachte, te on geveer half vier in den tuin. Volgens get. was het tusschen de echtgenooten herhaaldelijk ruzie. Op een vraag van den president, wat daarvan de aanleiding was, antwoordt ge tuige, dat de vrouw vreeselijk jaloersch was. Verdachte had nog tegen getuige gezegd, dat het dien dag weer raak was met Marie (ver- dachte's vrouw)Ze was weer zoo kwaad. Ver dachte is toen zijn spa op gaan bergen, terwijl zijn vrouw, die uit een raam hing, hem toe riep, „dat moet je vanavond maar doen". Op een vraag van den president, of got. verdachte wel eens met een geweer heeft zien loopen, of hem op kraaien heeft zien schieten, antwoordt getuige ontkennend. Ook had verdachte nog gezegd r „ik moet vanavond om 11 uur naar Goes, maar dat zal wel niet noodig zijn", welk gezegde get. vreemd voorkwam en waarover zij met haar mevrouw heeft gesproken. Getuige A. Ganseman, brigadecommandant der rijksveldwacht te Ovezande zegt, dat, op den bewusten avond, de chauffeur Schreurs bij hem is gekomen, mededeelende, dat er op de vrouw van den koster was geschoten. Get. is een onderzoek gaan instellen en vond voor de deur van de woning een geweer liggen met den loop gericht naar de deur en daarbij een electrische batterij en een sleutel. In de wo ning lag de kostersvrouw te bed met een groote wonde in den hals. Op een vraag van den president of men van buiten zien kon, wanneer het donker is, als er iemand met een brandende kaars in de kerk loopt, antwoordt get. bevestigend. In de garage bij de kosters-woning heeft getuige patronen gevonden van dezelfde soort, als waarmede geschoten is. Dr. Huese, chirurg te Goes, zegt door dr. Folmer te zijn ontboden bij het slachtoffer, dat een ernstige wonde aan den hals had. Op een vraag van den president, zegt get. dat het schot over den schouder van de vrouw is heengegaan eri er later nog kogels in het lichaam zijn gevonden. PresidentWas de wond levensgevaarlijk Getuige De wonde was niet levensgevaar lijk. Op een nadere vraag van den president, wat het oordeel is van get., die ook wel eens jaagt, over de wijze van het schieten van verdachte, antwoordt getuige, dat verdachte en kaas en verder zullen wij voor het oogen- blik nu die prozaïsche onderwerpen aan kant zetten en ons in het romantische gaan ver diepen, hè, Simon HOOFDSTUK III. ,Wel, wat doen jullie hier eigenlijk» als ik vragen mag riep Roland, toen hij zijn zus ter en zijn nichtje bijeen vond zitten in de hall. „Ik dacht, dat het thee-tijd was." „Ja", nam Vera het woord, „dat is ook zoo. Maar we zagen daar het Simon de oprij laan inkomen en we wilden hem vragen om met ons thee te drinken." „Zoo, zoo Dan toch zeker niet met Simon den droomer, maar met Simon den million- nair „Houd Je plagerijen voor je, Ronald", zei Maud bits. „We hoeven ons heusch voor'elk aar niet groot te houden 1 Denk je, dat wij niet heel goed merken, hoe jij het er op toe legt om zijn paarden voor hem te koopen, die je dan zelf berijden zult en al de verbe teringen in de jacht aan te brengen, waar van jij dan ook weer hoofdzakelijk profitee- ren zult.... „Nu goed, kinderen I Laten wij elkander maar niet bemoeilijkendan kunnen wij ieder ons slagje slaan 1" „Ik ben niet van plan om mijn slag te slaan", zei Vera kalm. „Er is maar één ding, dat ik graag hebben zoubegrijp Je wat dat is „Lu, of ik het begrijp Je meent den paar- len halsketting met het opalen slot, hè lachte Ronald eens fijntjes. En Vera ontken de dit niet. Miss Dene was een onweerstaanbaar lief tallig persoontje om te zien. Ze had een-slank figuurtje, een fijn regelmatig gezichtje, met hemelsch-blauwe oogen, bezat een muzikale stem en een helderen parellach. Maar zoo als een roos van bijzondere schoonheid veelal den geur mist, dien haar mindere soortge- nooten bezitten, zoo ontbrak het haar ook aan het sympathieke, dat er altijd uitgaat van iemand met een warm-voelend hart, al is die dan ook lang niet mooiNiet, dat Vera slecht was, maar ze was in hooge mate zelfzuchtig. „En jjj, Maud Heb jij 't ook op de parels voorzien plaagde haar broer verder. „Kom Vera, ga mee 1 Ronald heeft weer een onuitstaanbare buizei Maud en ver liet het haar nichtje de hall. „Mooier kan het al niet I" meende Ronald. „Nu heb ik den millionair voor my alleen, als Ik hem opvang Zoo trof het dan ook, dat, toen Simon Ha- zelwood binnenging, hij juist kapitein Tre- maine in de halL bezig vond een sigaret te rollen. „Ik wilde je wel eens spreken, man", zei Ronald, bij wyze van begroeting. „Laten we naar jouw kamer gaan." „Het was verwonderlijk", dacht de million- nair, hoe iedereen hem nu ineens „wel eens spreken wilde". Bereidvaardig als altijd zei bii„Dat is goed. Maar zouden we niet lie ver. bij het, vuur blijven Me dunkt, dat zal aangenamer zijn, dan bij mij op de kamer." „Maar, kerel, daar zal toch wel de haard branden „Ik weet het niet. Toen ik uitging, heb ik het vuur nog wel eens opgepookt, maar het kan best uitgebrand zijn." Simon's kamer lag aan het andere einde van den langen corridor, die behangen was met familieportretten. Hij ging vóór en op den drempel zagen zy al het warme schijn sel van een knappend haardvuur. Een echte verrassing was dit, want hoe ontelbare malen was hij, ook op de koudste dagen, hier bin nen gekomen, dat er geen vonkje meer gloeide in den haard 1 Ronald wierp zich in den makkeljjksten stoel en geeuwde. „Waar heb je al dien tijd gezeten Je bent niet eens thuis geweest voor de lunch Simon, wiens afwezigheid in den regel niet eens opgemerkt werd, voelde zich gevleid en zei„Neen, ik heb ook niet gelunchtik ben bij de Ferrols geweest." „Heb je Fay gezien „Ja. Zy had het weer allesbehalve makke lijk. De oude heer was geweldig uit zyn hu meur en je weet, hoe ongenietbaar hü dan kan zyn I" „Een onuitstaanbare kerel, met zyn ver warden baard.. 1 Nu, wat is er, Simon Deze laatste vraag kwam van Ronald, om dat hy zijn broer in de grootste verbazing overal zag rondkyken. „Wel.... Myn boeken zyn afgestoft en myn papieren opgeruimdEn er staan zelfs bloemen op myn schryftafelriep Simon verrast. Ronald haalde de schouders op. N.V. Stoomwasscherij „Volharding" Singel 1 - Telefoon 50 - Vlissingen Wasschen per Kilo en tegen stuktarief. by het schieten moet hebben gestaan, en de vrouw moet hebben opgewacht en toen deze de deur van de woning opendeed, op haar moet hebben geschoten. Op een vraag van den officier van justitie, of het toegebrachte letsel zwaar lichamelyk letsel is, antwooxdt get. bevestigend. Op een vraag van den verdediger, naar de richting van het schot, antwoordt getuige, dat van beneden naar boven is geschoten. Op een vraag van den president aan ver dachte, of deze aanmerkingen heeft op de verklaringen van getuige, zegt verdachte, neen, en niet te begrijpen waarom het gaat. De deskundige, dr. Spuijman te Vlissingen, heeft een plaatselyk onderzoek ingesteld en acht poging tot zelfmoord van de zijde der vrouw, uitgesloten, hetgeen hij ter zitting demonstreert. De deskundige Herwynen, mr. geweermaker te Middelburg, heeft verschillende afstand- proeven genomen met het geweer, en komt tot de conclusie, dat op een afstand, waar mede met het geweer is geschoten, men iemand doodelijk kan treffen. Getuige deskundige jhr. Boogaart te Mid delburg, acht, onder de gegeven omstandig heden, poging tot zelfmoord, met dit ge weer, uitgesloten. Dr. Folmer, arts te Driewegen, heeft de vrouw het eerst onderzocht. Zij had een ern stige schotwonde in den hals. Slachtoffer had hem in het ziekenhuis medegedeeld, „hij (verdachte) zal het wel gedaan hebben". Get. vroeg haar toen waarom zij dat meende, waarop zy antwoordde „dat denk ik zoo". Getuige kwam herhaalde malen by de echte lieden aan huis, doch heeft niets van ruzie bemerkt, bij zijn laatste bezoek heeft ver dachte tegen getuige gezegd, dat zijn vrouw erg lastig en prikkelbaar was. Getuige F. Huf, pastoor te Ovezande, zegt 5 jaar te Ovezande te zyn. Op een vraag van den president, of hy over zyn koster tevreden was, antwoordt getuige uitstekend. Get. was volkomen bekend met de verhouding der echtelieden en wist dat die niet goed was, hetgeen verdachte hem meermalen had medegedeeld. Ook heeft ge tuige verdachte's hand wel eens verbonden, die bij die gelegenheid zeide, dat zijn vrouw hem gesneden had, wat get. bij zich zelf deed denken, „daar komt nog moord of doodslag van". Get. achtte de vrouw abnormaal en heeft meermalen gezegd, dat zij in een ge sticht thuisbehoorde. Op een vraag van den president, of ver dachte tot de gedragingen van zijn vrouw aanleiding gaf, zegt get.nooit of te nimmer. Op een vraag van den officier van justitie, of verdachte overdreven klaagde, antwoordt get. ontkennend, en merkt op, dat hy de Woorden als het ware uit ''s mans inond moést- halen. Toen get. van de feiten hoorde, kon hij niet gelooven, dat verdachte het zou heb ben gedaan. De getuige Willemsen, destyds pastoor te Ovezande, legt over de bruikbaarheid van verdachte, als koster en diens huiselyke om standigheden een gelijkluidende verklaring af, als zijn voorganger. Om 7 uur des avonds van den bewusten dag heeft getuige, ver dachte nog in de kerk gezien en hem opge dragen de lampen uit te doen, waarna hy is weggegaan. Omstreeks 9 uur werd aan de pastorie aangebeld en deelde men hem mede, dat er op de vrouw van den koster was ge schoten. In de keuken van de pastorie ko mende, vond hy verdachte zeer ontdaan. Get. is toen naar de woning van den koster gegaan en vond daar de kostersvrouw met een groo te halswon Je op een stoel zittende. Zij zeide tegen get., dat de koster op haar zou hebben geschoten. Get. vroeg haar of zy het niet zelf had gedaan, waarop zy ontkennend ant woordde. Later heeft get. het haar nogmaals gevraagd en bleef zy er by, dat de koster het gedaan moest hebben. De indruk, dien getuige later kreeg uit een gesprek dat hy met den koster had, was, dat de vrouw zelf de hand aan haar leven had willen slaan. Op een vraag van den president aan ge tuige, of verdachte, toen hy hem in de keuken van de pastorie ontmoette, heelemaal geen „Een" millionnair is een belangryk perso nage Je moet nu voorbereid zijn op derge lijke attenties, Simon Maud heeft zeker den bedienden orders gegeven tot deze verbete ring en dat schikken van de bloemen in de vaasjes wel ik denk, dat dit een attentie is van Vera want het zyn hóAr lievelings chrysanten 1" „Het is verwonderlyk", zei Simon van zyn kant volkomen-oprecht gemeend „welk een macht in het leven het geld is Ik zou het nooit geloofd hebben." En andermaal kreeg hij stof tot verbazing, toen de butler zich op den drempel vertoon de met de vraag „Wilt u hier thee-drinken, of in den salon by de dames, sir „O, ja.... dat is waar ook!" stamelde Simon. „Neen, liever hier, als het niet te veel moeite is. Denk je, dat Parker ook al kwam, omdat ik nu millionair ben?" vroeg hy, toen de man weg was. „Waarschynlyk wel", antwoordde Ronald laconiek. „Zoo Nu, het belooft dan een aange naam leven in het vervolg", zei Simon pein zend haalde zyn pijp te voorschyn en keek rond naar de tabaksdoos. „Neem een sigaar", zei Ronald en hield hem zyn eleganten koker voor, met zyn mo nogram versierd. „Je hebt nog onlangs gezegd, dat ik eigen- lyk geen fyne sigaar waard was. Vindt je het dan niet jammer (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 5