500 300 150 25 1000 Wij étaleeren Darrab Karpetten DONDERDAG 30 APRIL, EERSTE BLAD BRIEK IVo. MM 69e Jaargang 1931 A VLISSNGEN Uitgave: Firma F. VAN OE VELDE Jr., V/alsfraat 58-60, Vlissingsn. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS FIH A 3. PERVOOST MARINE EN LEGER INGEZONDEN STUKKEN AANBESTEDINGEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS April. 8.00 Avro. Gramo, iwijding. 10.30 Gra- cert door werklooza Gramofoonplaten, cenuurtje. 5.00 Gra. sluiting uit* Leiden. Hollander. 7.00 8.00 Concert, or- 9.30 Concert. 10.00 .15 Gramofoonpla- g- n K.R.O. Gramo- Dameskoor. 10.30; Gramof oonplaten. rtje. 12.00 Politiebe, 1.45 Gramofoon- ndwerkcursus. 2.45 nuurtje. 5.00 Cursus ;ugd. 5.45 Concert lipcursus. 7.00 Vra- berichten. 7.45 Gra. yke herdenking van ïses Juliana. Na af- rfoonplaten. ,35 Morgenwijding, concert. 12.20 Con- scholen. 1.50 Le- nsmuziek. 3.50 Con- uurtje. 5.20 Lezing. Vioolmuziek. 5.20 oncert. 8.20 Nieuws. >5 Zang. 9.55 Dans- 725 M. 7.05 Gra- ,25 en 5.20 Gramo- uziek. 8.50 Opera- .25 en 9.35 en 11.30 Irkestconcert. 4.20 •t. 8.00 Tooneel. 9.20 11.20 Orkestcon- declamatie. 7.20 Orkestconcert. 10.00 Orkestconcert. 5.05 oonplaten. 7.20 Or. 4.20 Orkestconcert, amofoonplaten. 7.20 causerie. Tijdsein. 5.50 Gym- en. 9.20 Berichten ofoonplaten. 12.15 •nplaten. 2.20 Le- Lezingen. 7.20 Dra- ben, daarna dans- D VAN DEN ERZEEER. tede de Amerikaan het ijs door den van een speciale ie worden voorzien, erbinding met de ten worden onder- over deze interes orden gedaan. De wijze een grooten mtdekkingsreiziger, r stap door de be- •olgd en bij even- alle hulpverleening !T BUITENLAND. ich erover verwon- Tamma's van vele op het oogenblik beëindigd worden na half twaalf ele stations in den ïvolg van het feit, landen den zomer- Wanneer wij in hertijd weer zullen heel normaal zijn, 's van Duitschland, rt, schijnbaar een worden gehoord dezen zomer weer voor half twee des naar de Duitsche i luisteren. IJF VAN „DIE iEZONDEN. wordt vanaf 7.35 iden en „Midland" eede bedrijf van sonden. Deze opera oyal Opera House" rn deze opera krij- indruk van Wag- e handeling in dit rkt. ,1 tkelijkheden, [feest SJD.AP. en (bond, Concertge- banda-avond, Vlis- teeniging „Maia- jritannia, 8 uur. 12.01 to's, Fietsen |igen. uur 7.51 ft VLSSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen Wijziging der Visscherijwet. Bij nota van wijziging wordt alsnog voor gesteld in het betreffend ontwerp in art. 1 punt 10 vóór de woorden „in de gevallen" in te voegen de woorden „voor zooveel de Zuid- Kollandsche en Zeeuwsche stroomen betreft." Hierdoor wordt de bevoegdheid tot het stel len van uitzonderingen op den algemeenen regel van art. 13, 4e lid beperkt tot deze stroomen. Alleen op deze wateren toch heeft gedeeltelijke verpachting van het vischrecht plaats. Besmettelijke ziekten. In de week van 19 tot en met 25 April zijn in ons land aangegeven 11 gevallen van buik- typhus (Amsterdam 4), 1 geval van febris undulans, 1 geval van dysenteria bacillaris, 1 geval van dysenteria amoebica, 169 van roodvonk (Rotterdam 27, Arnhem 6, Ensche de 7, Leeuwarden 6, Amsterdam 37), 110 van öiphterie (Rotterdam 15, Arnhem 15, Am sterdam 8, Tegelen 7), 3 van nekkramp en 1 geval van ecephalitie lethargica. In dezelfde week is afgeleverd door de entstofinrichting te Amsterdam koepokstof voor 1769 personen, te Rotterdam voor 80 personen en te Groningen voor 243 personen, totaal voor 2092 personen In de week van 19 tot en met 25 April zijn geen gevallen van encephaitis na inenting ter kennis van het staatstoezicht op de volksge zondheid gebracht. VLISSINGEN, 30 APRIL. Vereeniging: „Rijwielpad Walcheren". Onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen vergaderde gisterenavond de afdeeling Vlissingen van bovengenoemde ver- eeniging. De vergadering was hoofdzakelijk belegd om een actief bestuur aan het hoofd te stellen. Alle heeren uitgenomen de heer Th. Höfelein, die zich echter bereid verklaard had ten allen tijde zijn medewerking te ver- leenen die op de feestuitvoering van 11 April jl. door den burgemeester candidaat gesteld waren, verklaarden zich bereid in het bestuur zitting te nemen. Zij werden door de leden met algemeene stemmen benoemd, waarna de voorzitter hen installeerde. Van het oude bestuur hadden de heeren A. E. Dudok van Heel en J. P. van Bel zich terug getrokken, zoodat het bestuur van de afdee ling Vlissingen thans bestaat uit de heeren M. van der Beke Callenfels en F. G. Lem mers (oude formatie) plus J. P. van Krieken, P. Eiff Jr., A.' R. Müller, B. J. K. van Dijk Soerewijn, A. C. Hildernisse, J. L. Buising, C. J- van der Eijk en A. C. Jansens. De func ties zullen nader onderling worden verdeeld, de heer Eiff nam voorlöopig het secretariaat ^aar. De heer J. Louwerse, Sfecretaris-pen- ningmeester van het hoofdbestuur heeft tot beden toe ook voor de afdeeling Vlissingen deze betrekkingen verricht. Een concept huishoudelijk reglement werd ingenomen, de begrooting werd ten kennis gebracht en goedgekeurd. Het resultaat van de gevoerde actie en pro paganda beliep 496 netto afdracht en 328 nieuwe leden,waarvan 267 door de commissie aangeworven. Waar in Walcheren 14000 wiel rijders zijn en slechts 1500 personen zich op gaven als lid V.R.W. en alleen in Middelburg en Vlissingen 8500 berijders van een wiel ^onen,zoo zal door het nieuwe bestuur, wat ais commissie bereids zijn sporen verdiende, n°g wel meer vruchtbaar werk worden ver richt. In ons land bestaan vele rjjwielpadvereeni- gingen (Gooi- en Eemland, Salland enz.) Velke jaarlijks een algemeene vergadering bouden. De afgevaardigde van ons pad zal daar entameeren het rijden met driewielsbak- ïietsen over rijwielpaden alsmede het dragen van insignes. He voorzitter deelde nog mede, dat getracht *°rdt bijdragen te verwerven uit het wegen fonds dit zal mettertijd wel gebeuren, de A.N.W-B. betuigde er zijn instemming mede doch thans is dit fonds nog te overbelast. He heer Van Krieken dankte zijn mede bestuurders voor het vertrouwen in hem ge- 'Steld en verzekerde, daar iedereen, ongeacht ^eur of richting, prijs stelt op het rijwielpad, dat het ledental spoedig verdubbelen zal. De voorzitter hoopte, dat deze prognose, welke van optimisme en energie sprak, zou bewaarheid worden. Daar door jonge boomaanplant het aesthe- tisch aspect van het pad aanmerkelijk zal worden verhoogd, wordt vertrouwd, dat het publiek en vooral de jeugd, deze verfraaiing zullen weten te respecteeren. Het ligt in de bedoeling het pad tot aan Dishoek op deze manier te garneeren. Met den wensch, dat de afdeeling Vlissin gen onder het nieuwe bestuur tot bloei moge komen, sloot de voorzitter de vergadering. Feestavond C.K.W.O. Was de zaal Dinsdagavond geheel gevuld, gisterenavond was ze stampvol, toen.de twee de voorzitter, de heer P. Sinke, om precies 8.15 uur de vergadering opende. Ook thans gaven de spelers en speelsters blijk volkomen voor hun moeilijke taak be rekend te zijn. Ook het spel van mej. De Hondt, die met een vol orkest aanwezig was, viel zeer in den smaak. Omdat het de laatste avond van dit seizoen was, memoreerde de secretaris even, wat zoo al in het afgeloopen seizoen is gegeven 8 openbare vergaderingen werden gehouden 13 bestuursvergaderingen en 5 comité-verga deringen. Hij begon, met er op te wijzen, wat mej. De Hondt met haar orkest voor de C.K.W.O. dezen winter is geweest. Zonder haar zou de vereeniging haar ontwikkelings- en genot avonden niet kunnen geven. Haar orkest is voor de vereeniging onbetaalbaar. Toch wilde het bestuur een kleine belooning geven in den vorm van een bloemenhulde, voorstellende een harp. Eén der aanwezige dames overhandigde dit fraaie bloemstuk, symbool van het kennen en kunnen van mej. De Hondt. De secretaris sprak den wensch uit, dat er voor haar veel muziek uit zou komen. De le verancier, de heer P. van der Meer, had veel succes met dit ontwerp en een hartelijk ap plaus volgde op deze toespraak. Daarna wendde de spreker zich tot de me despeelsters en spelers. Het was hem niet doenlijk, allen persoonlijk te bedanken, doch hij wees er op, dat de comité- en bestuursle den hun medewerking op zeer hoogen prijs stelden. Welk een studie aan het opvoeren van een dergelijk stuk voorafgaat, kunnen al leen zij waardeeren, die de voorbereiding van meer nabij hebben gadegeslagen. Tevens dankte hü alle bestuurs- en comité leden voor de prettige samenwerking, terwijl hij ten slotte het publiek dankzegde voor de trouwe opkomst, hen opwekkende, veel pro paganda voor de C.K.W.O. te maken. Dat de avond bijzonder in den smaak viel, bleek wel uit het herhaaldelijk applaus. Oefeningen met geschut te Vlissingen. In een bericht aan luchtvarenden wordt het volgende medegedeeld Op 5 en zoo noodig op 6, 7 en 8 Mei 1931 zal worden geschoten met geschut, geplaatst op den Westelijken oever van de Marineha ven te Vlissingen en ten Zuiden van het licht van Kaapduinen. De schietoefeningen van gen aan te 9 uur. Op of nabij de batterij, van waar wordt geschoten, zal van één uur voor den aanvang af tot het einde der schietoefe ning een roode vlag geheschen zijn. De sectoren, waarin geschoten wordt, strek ken zich onderscheidenlijk uit over a. een gedeelte van de Westerschelde en van de reede van Vlissingen, tusschen de lij nen getrokken van de batterij aan de Mari nehaven in de richting Oost, onderscheiden lijk Zuid, tot op een afstand van 6500 M. en tot een hoogte van 350 M b. een gedeelte van Galgeput, Oostgat en Deurlo tusschen de lijnen, getrokken van de batterij bij Kaapduinen in de richting N.W. onderscheidenlijk Zuid tot op een afstand van 10.800 M. en tot een hoogte van 450 M. Aan vliegtuigbestuurders wordt verzocht zich niet zonder noodzaak of niet onnoodig lang in bovenbedoelde sectoren op te houden. Landdag Volksonderwijs. De landdag, die door den kring Walcheren van Volksonderwijs, welke landelijke vereeni ging onlangs haar 60.000e lid inschreef, zal gehouden worden op Donderdag 14 Mei op de achterplaats van de voormalige kazerne Willem III, belooft een succes te worden. De harmonie „Ons Genoegen" heeft haar medewerking reeds toegezegd, terwijl de .Kleine Stem" uit Middelburg de Bloemen- cantate van Beertr. van Vladderaken zal uit voeren. Als spreker zal optreden de heer Smit uit Helmond. Scheepvaartberich t en. De Nederlandsche motorschoener ,3ergen- dal" is hedenmorgen na volbrachte reparatie naar zijn bestemming vertrokken. Het telefoonkantoor te Middelburg. Het Comité dat zich ten doel stelde de te lefoon te Middelburg ook des Zondags den geheelen dag onafgebroken open te hebben, heeft na een paar jaar van actie thans be richt ontvangen dat dit zal geschieden. Zoo lang het aantal abonné's nog geen 1000 be draagt, komen de 8 uur welke de telefoon thans gesloten is, voor rekening van het co mité. Thans beloopt het aantal aangeslote nen tusschen 600 en 700. J. W. Perrels f Op 66-jarigen leeftijd is te Veere overleden de heer J. W. Perrels, gemeente-veldwachter aldaar, welke betrekking hij bijna 45 jaren heeft vervuld. De heer Perrels was een zeer bekend oud heidkundige en als zoodanig was hij dan ook ver buiten Veere bekend. Aangehouden. Door de politie te Rilland-Bath is aange houden en ter beschikking van de Justitie gested, zekere V. zich uitgevende voor bas culereparateur en reizende met een woonwa gen, die in de gemeente Rilland-Bath en omliggende plaatsen bij diverse winkeliers kwam en dezé dan mededeelde dat hij was gestuurd vanwege de Warenwet uit Amster dam, om de weegschalen na te zien, en daar bij een kaartje afgaf waarop vermeld een firma uit Amsterdam, weegwerktuigkundigen. Door de verschillende verhalen van V. lie ten de winkeliers hunne weegschalen nazien, waarvoor dan diverse geldsbedragen in reke ning werden gebracht en betaald 's mans gansche verhaal was evenwel gefingeerd. P. T. en T. Met ingang van 1 Mei a.s. is de telefoniste le klasse J. M. van Riet verplaatst van het post- en telegraafkantoor te Goes naar dat te Helmond. GROEDE. De heeren Iz. J. Herman en Jac. Frelier, hebben zich beschikbaar gesteld om als can didaat voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing te worden geplaatst op een neutrale vrije lijst. Het bericht dat deze heeren zich candidaat hadden gesteld voor de vrijzinnig-democrati sche partij» berustte op een misverstand. BIERVLIET. Op de candidatenlyst der Chr.-Hist. Unie voor leden van den gemeenteraad zyn de volgende candidaten geplaatst 1. W. Naeye, 2. W. Verplanke, 3. J. F. Dekker, 4. P. Deseijn, 5. P. J. Keukelaar, 6. A. Lqenhouts. De heer J. A. Dees wenscht niet meer voor een candidatuur in aanmerking te ko men. Stijgende zorgen. Het Zendingsbureau te Oegstgeest meldt ons De ontspanning door milder toevloeiende fcydragen, waarop wij hoopten, is helaas uit gebleven. Ook in de afgeloopen week waren de dagelij ksche inkomsten klein, véél kleiner dan de dagelijksche behoeften. Ook de twee de circulaire heeft niet aan de verwachtin gen beantwoord en het is nu wel duidehjk, dat de inkomsten in de maand April zóó ver beneden die van April 1930 zullen blyven, dat de by dat jaar vergeleken vooruitgang over de eerste maanden in een achterstand verandert. Intusschen gaan wij voort met de voorbe reiding van de Pinkstercollecte. En gezien de teekenen van voorbereiding daarvan in vele gemeenten, voeden wij de hoop, dat de toe komst ons althans van een deel der nu stij gende zorgen zal bevrijden. Zeeuwsche Ouderlingen-Conferentie. Gisteren had te Bergen op Zoom in de Geref. Kerk de 12e Ouderlingen-conferentie plaats van de Ger. Kerken, die zeer druk be zocht was. De conferentie stond onder leiding van den heer Bastmeijer uit Goes. In de ochtendvergadering werd een refe raat gehouden door ouderling E. Tange, over het onderwerp„De ouderling en het ge zinsleven, in verband met het huisbezoek", terwyl in de middagvergadering prof. dr. G. Ch. Aalders refereerde over het onderwerp „Doop, Belydenis en Avondmaal". In het comité werden gekozen de heeren A C. Catsman, AardenburgC. Douw, Oude- lande A. Brouwer, Vlissingen E. Tange, Rilland en P. L. Dees, Geersdijk. Examens, Voor het voorloopig machinisten diploma is geslaagd de heer J. Monnier, alhier. Het edele product der Kon. Vereenigde Tapijtfabrieken, Nederlandsch fabrikaat. Uit voorraad leverbaar. De heer A. D. F. van der Wart heeft tegen 1 September ontslag aangevraagd als leeraar aan de R.H.B.S. te Goes. De luitenant ter zee le klasse T. K. baron van Asbeek, tijdelijk belast met het bevel over het wachtschip te Willemsoord, wordt 1 Mei overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck" te Nieuwediep. De officier van gezondheid le klasse der zeemacht J. W. Vos, wien vergund is uit Oost-Indië terug te keeren, is 15 dezer aan boord van het s.s. Prins der Nederlanden" van Tandjong-Priok vertrokken. Bij Kon. besluit van 25 April zijn, met in gang van den datum van dit besluit, bevor derd tot officier van den marine-stoomvaart dienst der lste klasse de officieren van den marine-stoomvaartdienst der 2de klasse H. de Vries H.zoon en W. J. Dalinghaus. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven SPELDJESDAG TE SOUBURG. Mijnheer de Redacteur, Op 26 Mei a.s., de z.g. 3e Pinksterdag, zal te Souburg ten bate van het Marine Sanato riumfonds een speldjesdag worden gehouden. Om dezen dag goed te doen slagen, doet de propaganda-commissie van voormeld fonds te Vlissingen een ernstig beroep op vrouwen en jonge dames boven den 18-jarigen leeftijd, om zich voor dezen dag disponibel voor voor noemde commissie to stellen tot den verkoop van deze speldjes, opdat het succes voor het mooie doel, bestrijding der T3.C., verzekerd moge worden. Zeer vele krachten zullen noodig zijn om tot dit doel te kunnen geraken, waarvoor men zich bij onderstaande adressen kan op geven J. de Smit, Lampsinsstraat no. 4 beneden, Vlissingen L. A. Langstraat, Ka naalstraat 104 boven, Vlissingen J. de Jager, Breewaterstraat 19 boven, Vlissingen C. L. Deurwaarder, Turnhoutstraat 44, O.-Souburg. Helpt allen mee het succes te verzekeren door aan bovenstaande oproeping in grooten getale gehoor te geven. DAMES WIJ REKENEN OP U. Propaganda-Commissie Marine-Sanatoriumfonds. Afd. Vlissingen. Het bestuur van den polder Walcheren heeft heden aanbesteed de uitvoering der werken en leveranties tot verbetering en on derhoud der zeeweringen, in 5 perceelen. Ingeschreven was voor het eerste perceel (Noordwatering eerste deel) door de heeren C. van der Klippe, Vlissingen 33.350 A. A. de Wilde, Middelburg 31.900 J. Linden- bergh Cz., Wemeldinge 27.800 en L. Min- derhoud, Westkapelle 27.316. Tweede perceel (Noorwatering tweede deel). Inschrijvers de heeren De Wilde 84C0 Lin- denbergh 7870 en Minderhoud 7311. Derde perceel (Oostwatering). Inschrijvers de heeren Lindenbergh f 1830, Minderhoud 1810 en De Wilde 1775. Vierde perceel (Zuidwatering). Inschrij vers de heeren Lindenbergh 4480, De Wilde 4250, Van der Klippe 4150 en Minder houd f 4107. Vyfde perceel (Westwatering). Inschrijvers de heeren Lindenbergh 9980, Van der Klip pe f 9840 en De Wilde 9570. Nog werd aanbesteedde uitvoering van werken aan de zeeweringen aan de Oost-, Zuid- en Westwatering. Inschrijvers waren voor het eerste perceel (Oostwatering) de heeren Lindenbergh 2880, De Wilde 2820 en Minderhoud 2753. Tweede perceel (Zuidwatering) de heeren Van der Klippe f 7378, Minderhoud 7107, Lindenbergh ƒ6920 en De Wilde ƒ6880. Derde perceel (Westwatering). Inschrijvers de heeren Lindenbergh 6630, De Wilde 6375, Van der Klippe 6368 en Minder houd f 5907. DE VERDEDIGING VAN BELGIE. Gisteren werden in de Belgische Kamer do buitengewone credieten voor de nationale defensie besproken. De minister van oorlog, De Broqueville, zeide in zijn rede niet te gelooven dat heb aan België staat om te ontwapenen, daar; het omringd is door machtige buren. Heb vredelievende België heeft allerlei invasies gekend, en het heeft het recht te willen dat dit in de toekomst niet meer het geval zal zijn. Laten de groote naties ontwapenen, zeide hij, van ons hebben ze niets te vreezen. Sprekende over het door de hooge militaire autoriteiten voorgestelde defensiestelsel zeide De Brocqueville dat dit door de gebeurtenis sen van 1914 is geïnspireerd. Men tracht zich tegen de aanvaarding ervan te verzetten dooi; aan het bestaan van den Volkenbond te her inneren, doch de werking van het orgaan te Genève is noodgedwongen langzaam en heeft niet de macht tot zijn beschikking om zyn besluiten op te leggen. Laten wij hopen dab wij bij onze verdediging geholpen zullen wor den, doch laten wij beginnen met ons zelf t3 helpen. Wij kunnen niet meer op verdragen rekenen. Wij dienen te weten dat de door. Frankrijk op de Oostgrens opgeworpen ver sterkingen een aanval van die zijde onmoge lijk maken, zoodat een overweldiging van België dus meer en meer te vreezen is. Zij, die het tegendeel beweren, zijn óf onwetend, óf leugenaars (protesten op de banken der, Fronters en op esnige der socialisten). De minister zeide voorts dat België niet de uitgaven kan dragen van den aanleg van een vestingketen langs de geheele Belgische grens. De effectieven zouden onvoldoende zyn, en men dient niet te vergeten dat er groote uitgaven zouden moeten worden ge daan om de luchtmacht voor haar taak be rekend te doen zijn. Het door de regeering voorgestelde defensiestelsel is door bevoegde lieden goedgekeurd. In antwoord op critiek, geoefend in heb jengste socialistische congres, zegt De Bro queville, dat Vandervelde niet wilde inzien, in welke mate de forten in 1914 België heb ben beschermd. Hy verliest uit het oog, dat de oorlog ons heel wat dingen heeft geleerd, waarvan Frankrijk gebruik maakt voor den aanleg zyner oostelijke defensielinie. De Broqueville tracht aan te toonen, dab een verdedigingslinie die doorloopt in Lu xemburg en de provincie Luik, gevaren zou opleveren voor een eventueelen terugtocht. Z.i. moet een redoutestelsel worden aange legd, waar het Belgische leger de hulp van het Engelsche leger kan afwachten en een inyal uit het noorden kan afslaan. DE WERKLOOSHEID IN SPANJE. Een groot aantal werkloozen is voor heb stadhuis te Sevilla brood en werk komen eischen. De secretaris van den burgemeester stond hen te woord. Daarna trokken zij door de hoofdstraten om voedsel roepende. Daar hun houding dreigend leek, sloten vele win keliers hun zaken. Anderen deelden levens middelen uit. De minister van binnenlandsche zaken heeft verklaard, dat het probleem, wat hem het meest bezig hield, dat van de werkloos heid was. Deze is ernstiger geworden, door dat tal van arbeiders uit de provincie te Ma drid zijn aangekomen. De minister ontving een delegatie van werkloozen, die een drei gende houding aannamen. Hij beduidde hen, dat zij een andere houding dienden aan te nemen en zich niet door agents-provocateur moesten laten leiden. Minister Maura verklaarde voorts, dab grondbezitters in den omtrek van Sevilla moeilijkheden vreezen tijdens den zaaityd. Ter hunner bescherming zijn daarom 25 gendarmen op motorrijwielen uitgezonden. Onweer. Dinsdagmiddag ont lastte zich boven Kloosterhaar (Ambt-Har enberg) een onweersbui Een landbouwer was met een paard op het land aan het werk. De eenige bliksemstraal, die uit die bui voort kwam, trof bedoelden landbouwer, terwijl hij vóór het paard stond om te schuilen. Beide (man en paard) waren op slag dood.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1