1090 500 300 25 L—iVo. IOO WOENSDAG 29 APRIL EERSTE BLAD loeden. 69e Jaargang 1931 artlijnen :nda te vlissngen Uitgave: firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstrsat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 op Stads- en Pro vincienieu ws aanbestedingen BUITENLAND 'iCHE MODEBRIEF nentjes terwijl op een i een aigrette prijkt, netjes staan het beste n paardehaar die door met zoo'n fijn toiletje rdige versiering is dan •en aan een zijde, van Interessant vonden w\j ering bij een hoed van vat tusschen de beide platte bloemen gelegd iehtige bedekking heen nder leuk deed. Veeren tens de meest geliefde jogenblik waartoe we jn rekenen. Vreemd en >ie rand wordt omhoog t, dat door twee kleine is gehaald. En op dit gestoken. genopte zijde vormen e versiering. worden veel gegarneerd ïopte zijde in de kleur g met een reep japon- nopt foulard toiletje strooien hoed kiezen, snopte stof. Hierbij een zij gestrikt met een bt een donkerblauw en waarbij keurig een ma ted, met een rand van n. aardige tafzijden ba- jassende sjaal. En voor >edjes van platte bloe- og altijd kleine, om het ïs gedragen. Men kan ;ren met knopjes-bor- kraaltjes, git, enz. •end is. WILHELMINE. !5 April van Suez 27 April v. Marseille 7 April Kaap Bon »ril van Havana ipril van Suez 5 April Las Palmas p. 27 April Gibraltar p. 26 April Kaap del 29 April te Port Said p. 26 April Gibraltar p. 26 April Ouessant fr.) p. 26 April K. Bon 26 April te Port Natal 7 April te Suez 27 April te Newcastle 27 April te New-York tr.) p. 25 April Perim p. 25 April Perim April te Marseille 26 April Lizard 27 April van Bremen April te Sabang April te Sabang sr.) 26 April van Beira 25 April van Port Said 6 April te Antw. p. 27 April Perim p. 26 April Perim ermakelykheden, ingen, enz. Mei-feest S.D.A.P. en turenbond, Concertge- 11.14 12.01 23.28 Auto's, Fietsen ertuigen. April uur 29 7.49 30 7.51 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 29 APRIL. Concert Bellamypark. Programma van het concert, te geven p Donderdag 30 April a.s., des avonds 8 uur, in de kiosk Bellamypark, door de har monie „Ons Genoegen", onder leiding van haar directeur, den heer C. G. Goovaarts. l.Oud Wilhelmus (1626) Adr. Valerius V.V.V. Marsch C.G.Govaarts 2. „Orphée aux Enfers", ouverture, Jac. Offenbach 3. „Dolores", walzer E. Waldteufel 4. „Atilla", fantaisie sur l'opera de Verdi, A.J. Roeien Pauze. 5. „Deutsche Marschperlen", grosses potpourri, H.L. Blankenburg 6. „Quand l'Amour ref leurit", Valse, O. Cremieux 1, a, „Die Mühle im Tale", charakterstuck, Max Rhode b. „Tit-Bits", intermezzo ,Otto Wittéborn !.„Forêts Légendaires", Fantaisie, Jean Preckher Finale, Vereenlging voor Instrumentale Muziek. Sam Swaap. Britannia. Theo Höfelein leidde het 3e concert der ,NMngsche Instrumentale" in met Haydn's IMilMre Symphonie, welke delicaat gegeven werd. Wat is ze eenvoudig, klaar en door- Ècbiig, deze melodieuze en tot het hart spre- iende muziek van den goeden „Papa Haydn". Zooals Haydn in al zijn doen en laten vriendelijk en hartelijk was, gaarne vreugde bracht en gelukkig maakte, zoo heeft ook zijn. muziek een weldadigen invloed. Welk een schat van oorspronkelijkheid, welk een rijk dom heeft hij in zijn werken neergelegd. „Niemand als Haydn kan alles, schertsen en aangrijpen, vroollijkheid en diepe ontroering verwekken, en alles even goed", heeft Mozart gd. En terecht. We hebben het weer kun- ervaren in dit kunstwerk, welks repro ductie getuigde van degelijke voorbereiding en ernstigen wil om zich in te leven in deze wereld van bevallige schoonheid. Mozart moge op de directe ontwikkeling van den vorm der symphonie niet zulk een invloed gehad hebben als zijn tijdgenoot Jo- Haydn, de symphonie weid door hem van verpoozend tonenspel, verhoogd tot aesthetische gemoedsuiting. Edele warmte, charme en gratie kenmerken zijn Symphonie in Es gr. t., welke, verrukkelijk gespeeld, was als een teer gedicht, wat boeit, bekoort en fascineert. De stemming was er direct by het met gToote innigheid vertolkte Adagio heer- viool-cantilenes, waarin men den schoo- toon der eoncertmeesteresse, mevr. Höfe lein—-Bekker immer ontwaart, stempelden het Andante tot een subtiele zieleschilderij. De door het orkest zeer verdienstelijk ten gehoore gebrachte ouverture „Coriolan" van Beethoven (ook deze spelwijzer vermeldde abusievelijk von Beethoven), verleende aan het programma iets zeer bijzonders. Dergelijke composities hooren we in Vlissingen niet el- hen dag, behalve radiografisch. Doch tegen mechanische radio kan niemand concur reren. De avond bracht In dit licht bezien meer de kennismakingenmet den violist Sam den eersten concertmeester van het Besidentie-orkest en met het vioolconcert van hn. Dit geniale werk blijft steeds Bfeuw, vooral als het geïnterpreteerd wordt door een violist van extra-klasse als Sam Het werd een vertolking van bril- pracht en stralende ontroering, vol- vam toon, edel van klank, prachtig breed uitzingend in het Andante, veerkrachtig Van rhythme, ijl en snel in de Finale. Het °rkest, onder de toegewijde leiding van Höfe- fehi, stond den solist in rhythmische bewe- en kleurige illustratie er waren mooie combinaties met en in de onderscheidene orkestgroepen alleszins lofwaardig terzijde, ^paald jammer, dat de paukenist bij de cadenza te vroeg inzette. Met buitengewoon hartelijk applaus en een tuil clivia-bloemen de begaafde violist gehuldigd. Inne mend, dat hy in die hulde dirigent en con- csrfcmeesteresse betrok. Nog liet Swaap zijn ^tenten schitteren in een aantal kleinere berken: „Gebet" met zijn ontroerende G- ^ar-ttielodie (uit Te Deum „Verleih uns 2u schirmen uns heut vor aller Sünd") een stuwenden „Marsch" uit „Die Wahl 03 Herakles" (Hier perlt der Ncktar Schau- mend) beide van HandelFlesch met Sonore pianobegeleiding van Bruno Eisner, „Melodie" van Gluck—Kreisler en „Zigeunerweisen" van Sarasate. Ook nu klonken geestdriftige bij valsbetuigingen, zoodat de violist zich ge noopt zag een toegift te geven, waarvoor hij „Serenade" van G. Pierné koos. Mevrouw W. van Doornvan Lookeren Campagne, die den kunstenaar aan den vleu gel begeleidde, gaf geacheveerd, pittig en kleurig spel, wat den stempel droeg van ge voelige muzikaliteit en juist begrip. De voor treffelijke accompagnatrice deelde in zijn succes en ontving een fraaien korf met bloeiende clivia's. De goed gevulde zaal heeft ook het orkest voor zijn prestaties hartelijk beloond. Theo Höfelein, den knappen, rustigen, zekeren lei der werd een keurige panier azalea's ge schonken de hulde hem gebracht endosseer- de hij aan de orkestleden, 't Was een avond, door Schoonheid gesierd. O. Feestavond C.K.W.O. Gisterenavond had in het Concertgebouw voor een geheel gevulde zaal de eerste op voering plaats van het tooneelspel „de Fa milie Stastok". Na de gebruikelijke opening door den voor zitter, den heer J. Marijs, heette deze de aan wezigen welkom en wees er met vreugde op, dat de vereeniging zich nog in grooten bloei mag blijven verheugen, ondanks de moeilijke economische omstandigheden. Aangemoedigd door het groote succes met de opvoering in het vorig seizoen van „de familie Kegge", besloot het bestuur nu te doen spelen „de familie Stastok", een ander beeld gevende van het Hollandsch familie leven van een eeuw geleden. Spreker zeide hartelijk dank aan mej. De Hondt met haar orkest, die op deze avonden weer haar gewaardeerde medewerking zal verleenen. Na een korte uiteenzetting te hebben gege ven van het spel en de verschillende personen door den heer Labruijère, opende het orkest met een keurig uitgevoerd „Der Calif von Bagdad" van A. Boildieu, dat een dankbaar applaus oogstte. Het tooneelspel „de familie Stastok", naar de bekende „Camera Obscura" van Hilde- brandt, verplaatst ons in den „goeden ouden tijd" van omstreeks 1840. Aangezien het familieverhaal niet genoeg aanknoopingspunten bood om de geheele dialoog er aan te kunnen ontleenen is ook gebruik gemaakt van andere fragmenten uit Hildebrandt's werk, zoo byv. van „Gerrit Witze", „de Noord-Hollandsche Boer" en „de Veerschipper", waardoor de bewerker er vol komen in geslaagd is een prachtig geheel te scheppen, en dit is de bekoring van het uit 5 bedrijven bestaande spelze zijn vrij van elke romantische en dramatische tendenz. Ze geven den toeschouwer een aanschouwelijk beeld van de hoedanigheden der burgermen- schen uit het begin der 19e eeuw. De oude heer Stastok en diehs vrouw, be- hooren tot die menschen, die, hun zaken aan kant gedaan hebbende, tegenstanders zijn van de opkomst der machinale industrie, zich tevreden stellende met een vrij aardig inko men en de „Haarl. Crt." Rondom hen en hun zoon Piefrer, een leergierige, maar verwende student, en hun neef Hildebrand, groepeeren zich de andere personen en allen zonder on derscheid hebben de verschillende rollen goed gespeeld. Met groote aandacht werd door de aanwe zigen het spel gevolgd, dat herhaaldelijk door hartelijk applaus en gullen lach werd onder broken. De costumes waren geheel in overeenstem ming met de kleederdracht van dien tijd. Na de pauze werd door den heer H. An jermans de vioolsolo „Si j'étais Roi" van Ad. Adam met pianobegeleiding gespeeld, terwijl de pauzes door het orkest werden aangevuld. De voorzitter was zeker de tolk van alle aanwezigen met allen medewerkenden dank te zeggen, waarna hy den uitstekend ge slaagden avond sloot. Hedenavond wordt voor de andere leden hetzelfde programma uitgevoerd. Concert zangklasse „Hosanna*. Blijkens achterstaande advertentie zal de uitgestelde uitvoering van bovengenoemde koren plaats hebben op Dinsdag 5 Mei a.s. in het Concertgebouw aan de Emmastraat. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den Gemeentelijken Dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 2 letterzetters, 1 boekdrukker, 1 mastieker, 7 grondwerkers, 2 opperlieden, 2 schilders, 9 timmerlieden, 1 voeger, l waterbouwkundig opzichter, 1 ijzer-betonvlechter, 1 manden maker, 2 meubelmakers, 1 kapper, 1 schoen maker, 1 teekenaar bekend met werktuigkun de en bouwkunde, 215 metaalbewerkers, 1 tuinman, 1 kruideniersbediende, 3 magazijn bedienden, 1 loopjongen, 2 chauffeurs, 1 kell- ner, 25 transportarbeiders, 16 kantoorbedien den (w.o. 7 vrouwelijke), 1 huishoudster, 1 werkster, 3 portiers, loopers, enz., 17 varens gezellen en 68 losse arbeiders. Totaal 388 ingeschrevenen, vorige week 374 personen. Alzoo een vermeerdering van 14 werkzoekenden. Vlissingsche Burgerwacht. Gisterenavond werd in het Militair Tehuis de 12e algemeene vergadering gehouden. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer D. L. H. van Raalte, en lezing der notulen door den secretaris, bracht de heer C. B. J. Wijtenburg verslag uit namens de commissie die de boeken van den Ned. Bond van Vrijw. Burgerwachten heeft nagezien, en waarvoor o.m. de afdeeling Vlissingen was aangewezen. De voorzitter deed nog eenige belangrijke mededeelingen aangaande dezen bond. Na behandeling der ingekomen stukken bracht de secretaris, de heer M. van der Be- ke Callenfels, zijn bezielend jaarverslag uit, waarvoor hem door den* voorzitter dank werd gebracht. Het financieel beleid van den penning meester werd, nadat door een commissie de bescheiden waren nagezien, door de vergade ring goedgekeurd. Aan de beurt van aftreden waren de be stuursleden de heeren M. Barentsen, J. P. Pluymers en G. Laernoes, welke laatste zich niet meer herkiesbaar stelde. Bij gehouden stemming werden herkozen de heeren M. Ba rentsen en J. P. Pluymers, terwyl de heer Th. W. de Lange als nieuw bestuurslid werd gekozen. Bij de rondvraag werden nog enkele huis houdelijke zaken besproken, waarna de voor zitter overging tot uitreiking der behaalde prijzen gedurende de winter-schietoefenin- gen. Bureau voor Arbeids-recht, Volgens de in dit blad voorkomende ad vertentie zal de Ambtenaar van het Bureau voor Arbeids-recht van den Vlissingschen Bestuurdersbond a.s. Vrijdagavond wegens het 1-Meifeest geen zitting houden. De zitting wordt ditmaal op Donderdag avond gehouden op dezelfde uren. Een propaganda-avond. De Vlissingsche Athletiekvereeniging „Ma rathon" houdt Zaterdag a.s., des avonds 8 uur, in Grand Hotel Britannia, een propa- ganda-avond. Het programma vermeldt enkele nummers muziek, athletische standen damesleden en trainingslesje door dames- en heerenleden. Een gezellig samenzijn besluit den avond. Brand in een pakhuis. Gisterennamiddag ontstond in een pak huis, gelegen aan de Lange Zelke, een begin van brand, die echter door het spoedig aan wezig zijn van de politie weldra was ge- bluscht, waardoor erger werd voorkomen. Scheepvaartberichten. De Nederlandsche motorschoener „Bergen- dal", komende van Antwerpen en bestemd naar Londen, is hedenmorgen wegens motor- schade alhier op de haven gekomen. Het Engelsche stoomschip „Kilmey" van Londen naar Antwerpen is by het Wande laar-vuurschip in aanvaring geweest met den Belgischen locdsschoener no. 14. Beide sche pen hebben de reis voortgezet. Examen typografische vakken. Op 27 en 28 April jl. werden door de Leer lingen-Commissie voor de Typografie in het district Zeeland de jaarlijksche examens voor handzetter en drukker afgenomen. Alle candidaten konden na onderzoek van de ingeleverde proefstukken aan het practisch en theoretisch examen deelnemen. Geslaagd zyn de leerlingen-handzetter A. H. Schrijver te Goes en W. Broodman te Middelburgde leerling drukker E. Th. Soe- tewei te Ierseke. Het practisch onderzoek werd afgenomen op de drukkerij der firma G. W. den Boer te Middelburg. Voor de eerste maal werden deze examens bijgewoond door den op 15 Maart jl. door den minister van onderwijs aangestelden contro leur der Vereeniging tot bevordering van de vakopleiding in het typografisch bedrijf, den heer R. J. Kok te Amsterdam. Posterijen en telegrafie. Verplaatst met ingang van 1 Mei a.s. de adjunct-referendaris der posterijen en tele grafie C. Polderman, van het telegraafkan toor te Den Haag naar het post- en tele graafkantoor te Middelburg. RITTHEM. De gemeenteraad hield Maandagmiddag een openbare vergadering. Alle leden waren tegenwoordig. De waarnemend burgemeester J Meliefste opende de vergadering op de ge bruikelijke wijze en herdacht het overlijden van den burgemeester M. Barentsen, die zoo plotseling is weggenomen. Hij noemde den overledene een zeer actief persoon, die de be langen der gemeente zeer voorstond. De raads leden sloten zich bij deze woorden van waar deering aan. Verschillende stukken werden voor kennis geving aangenomen, zooals 't verzoek van de gemeente Z aamslag om te komen tot verla ging der jaarwedden van Burgemeester, Se cretaris en Gemeenteontvanger. Door uitloting van 1000 5 Mij. Hyp. Cred* en van 1000 5 Nederland 1918 werd met algemeene stemmen besloten hiervoor aan te koopen 1000 4'/£ Mij. Hyp. Cred. en 1000 4 Nederland 1931 (koers 99'/2). Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven der P.Z.E.M. om een stukje van den tuin bij de woning van Joh. de Visser te kunnen koopen, werd met algemeene stemmen beslo ten hierop niet in te gaan, daar het verkeer moeilijkheden zou kunnen ondervinden en door bebouwing het vrije uitzicht wordt weg genomen. Op verzoek van dhr. W. P. S. Meyers om ontslag als secretaris-penningmeester van het burgerlijk armbestuur werd besloten dit ontslag eervol te verleenen met ingang van den datum, waarop in de vacature zal zyn voorzien. In verband hiermede zullen voor deze vacant komende betrekking sollicitan ten worden opgeroepen. Tot lid van 't burgerlijk armbestuur werd met 6 stemmen herbenoemd dhr. H. U. van de Putte, dhr. C. Wisse verkreeg 1 stem. De heeren J. Meliefste, H. M. van de Putte en C. Wisse werden met algemeene stemmen herkozen als leden van de schattingscom missie. Op voorstel van den heer H. M. van de Putte werd besloten de vacature M. Ba rentsen voorloopig aan te houden. Vervol gens werd de strafverordening (art. 178 der gemeentewet) vastgesteld. Op een verzoek van H. Lobbezoo om van gemeentewege bij het slachthuis een welput te plaatsen, waarbij hij zich verbindt jaarlijks 7 der kosten te betalen, werd goedgunstig beschikt. B. en W. werden gemachtigd een welput te doen graven. Breedvoerig werd gesproken over een voor stel van B. en W. om, in samenwerking met de gemeente Oost- en West Souburg en met steun van de Provincie in den vorm van een renteloos voorschot, over te gaan tot een grondige verbetering van den Ritthemschen straatweg. De heer A. Hoefkens, gemeente opzichter, ter vergadering aanwezig, beant woordde verschillende vragen, de technische zijde van het voorstel betreffende. Ook om trent de financieele zijde van 't voorstel wer den door de raadsleden vragen gesteld, welke door den voorzitter en den secretaris werden beantwoord. Zoo werd o.a. gevraagd of de lasten, voortvloeiende uit de aanneming van het voorstel, wel door de gemeente kunnen gedragen worden, meente kunnen gedragen worden. Deze vraag werd bevestigend beantwoord. Uit de verdere besprekingen bleek, dat zoo het voorstel niet werd aangenomen, de on derhoudskosten voor de gemeente in de eerstvolgende jaren niet minder zullen be dragen dan de onkosten, voortvloeiende uit de verbetering van den weg. Ook zou de ge meente nog vele jaren met een yeel te smallen weg blijven zitten. Algemeen was dan ook he oordeel van den raad om het voorstel van 13. en W. aan te nemen, aangezien ook de gemeente Souburg haar medewerking heeft toegezegd. Het voorstel tot vernieuwing en verbreeding van den straatweg volgens het ontworpen plan werd daarop met algemeene stemmen aangenomen. Tot tydelyk wethouder werd benoemd de heer J. Lijnse. De heer H. M. van de Putte verkreeg 2 stemmen. Rondvraag. De heer W. Boogaard wees er op, dat de aschbak vol is. De voorzitter zei, dat de bak geledigd zal worden. De heer J. de Pagter vroeg of de ingang van 't zoogen. Kortens- wegje kon verbeterd worden, daar dit deel van den weg bijna onberijdbaar is. De voor zitter beloofde het te zullen onderzoeken. Ook merkte de heer J. de Pagter op, dat de af sluiting van de brandplaats diende ver nieuwd te worden. De voorzitter zei, dat hierover reeds is onderhandeld. De heer J. de Visser vroeg inlichtingen over het onderhoud der begraafplaats. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat de grond, afkomstig van dé bermen van den dorpsweg, zal worden weggevoerd. GOES. Aan den heer P. C. Hubregtse, le klerk bij het gemeente gasbedrijf alhier, is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend in verband met zijn benoeming tot adjunct-commies bij de boekhouding van de gemeente-bedrijven te Hengelo, ingaande 15 Juni a.s. BRESKENS. Burg. en Weth. benoemden tot waarne- mend burgemeester den heer J. Cappon. GROEDE. De lijst der Chr. Hist, partij voor de a.s. verkiezing van leden voor den gemeenteraad! van Groeds luidt1. J. I. Brakman, 2. S. van Strien, 3. Iz. Basting en 4. C. Cijsouw. OOSTBURG. In verband met de een dezer dagen te Oostburg plaats gehad hebbende aanrijding, waarbij een 5-jarig knaapje door een auto werd aangereden, is Dinsdag j.l. door een deskundige een onderzoek ter plaatse inge steld, waarbij gebleken is dat de remmen, volkomen in orde waren. Namens Ged. Staten van Zeeland is hedert aanbesteed het uitvoeren van verbeterings- werken aan den toegangsweg tot den steiger te Stavenisse. Raming 25.300. InschrijversA. P. Heijt, Stavenissd 25.255 J. A. Dorst, Stavenisse 25.200 J, v. d. Ven, Vlissingen 24.858 M. W. Knuist te Goes en J. Knuist te 'sHeer Arendskerke 24.600 W. Wandel, Nieuwer- kerk 23.999 firma F. Duinhouwer Sr. te Goes 23.990 M. Stoutjesdijk, Stavenisse 23.858 J. Knuist, St. Maartensdijk 23.590 j L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke 23.470 N. Nelisse, St. Maartensdijk 23.436.75 A. West dorp, Stavenisse 21.980 A. J. Verhaal te Dreischor en J. den Oude te Zierikzee 21.960. De hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat te Middelburg heeft heden aan besteed het vernieuwen van palen in de hoofden van de zeewering te Vlissingen, be- hoorende tot de zee- en oeverwerken in Zee- land, met bijkomende berken. Raming 3550. InschrijversW. Klootwijk, Papendrecht 3980 C. v. d. Klippe, Vlissingen 3880 J. J. Jansen, Middelburg 3850 en P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge ƒ3790. DE VLOOTONDERHANDELINGEN. De besprekingen tot opstelling van den definitieven tekst van het Londensche Vloot- verdrag worden opnieuw eenige dagen onder broken. De „Daily Herald' verklaart, dat er nog wel eenige dagen zullen verloopen, voordat de Fransche regeering zal hebben geant woord op de Engelsche tegen-voorstellen. Zoolang dit antwoord nog niet ontvangen is, moeten de werkzaamheden van de Engel sche, Fransche en Italiaansche marine-des kundigen worden stopgezet. De werkzaamheden van deze experts wer den, naar men zich herinnert, in het begin dezer maand reeds voor tien dagen onderbro. ken tengevolge van het vertrek van enkele Fransche gedelegeerden. PRINSES ASTRID ONDERSCHEIDEN. Een delegatie van de souvereine en mili taire orde van Malta begaf zich Maandag naar het palais de Bellevue te Brussel, waar zij de insignes van dame-grootkruis in de orde van Malta aan prinses Astrid, hertogin van Brabant overhandigde. De delegatie be stond uit prins de Croy Soire, baljuw en pre sident prins Albert de Ligne, coadjutor baron de Troostenbergh, kanselierbaron de Vinck de Deux Corps, penningheester prins de Mérode Westerloo en prins Ettdenne de Coy Sole. De insignes werden, aldus de ,N. R. Ct.", door den baljuw gegeven aan prins Leopold .an België, die ze zelf om den hals van zijn echtgenoote hing. DE TOEKOMSTIGE CONSTITUTIE DER SPAANSCHE REPUBLIEK. De Spaansche minister van justitie heeft in een onderhoud met den correspondent van het Fransche blad „L.Oeuvre", enkele mededeelingen gedaan met betrekking tot de toekomstige constitutie van de Spaansche re publiek.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1