1000 500 300 25 HITS 27 APRIL, No. o®. 69e Jaargang 1931 M.AAIVDAG UigaveFirma F. VAH DE VELDE Ir., Walstreai 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen EERSTE BLAD Stads- en Provincienieuws geland 155, Duitsch- Frankrijk selchts 74. Europeesch continent economisch en ma. iken worden met de Lë, gelegen in de delta an Schelde, Maas en vervoer op de havens verpen bedraagt thans, onbarmhartige con- millioen ton, hetgeen eheele maritieme ver. !erland. Op internatio. de economische een een mogendheid zijn Op het continent zou de vierde der handel- Als uitvoerend land Ierland 2.5 België totaal, als invoerende omzet van respectieve- het wereld-totaal. Ook stand uitstekend. Bei. ;e mogendheden waar- itenlandsche vorderin. ïdsche schulden over- 'ermogen van België 'rancs, dat van Neder- ncs. Het totaal daar. nes, wordt in Europa rootste mogendheden ezonderd), Engeland, md overschreden. Uit voor België en Neder- aanwezig is, om het ;e bouwen tot een eco- in den vorm eener de noodzakelijkheid, :hten Duitsch-Oosten- 3 en het dreigend ge. hooger opgetrokken ch sterker doet gevoe- ïrs in November 1918, eekening van den wa- el vertrokken, moesten ïer Nationale Bank het erlaten van niet min- M. Het papier-volume tapeld aan 150.011.791 mte in van meer dan ita-verwikkelingen in bedrag voor de Belgi- waardeloos. In jaren- ui kwamen Duitsch- deze kwestie tenslotte bedrag, gelijk aan bo naar de waarde van de November 1918, zal aan che stortingen worden e storting heeft verle- de laatste zal plaats en vergissing in de re st bleek echter dat de ot wettig betaalmiddel it juridisch bleven tot Om te vermijden dat ►pnieuw zouden gevoerd de Duitschers, na hef ut, als voorwaarde, dat •ste storting der over- vernietigd of dat er g dai bankpapier aan 3e Belgische regeering iccoord en zoo werden ,g overgedragen aan de waar ze zullen wor- japier en speelkaarten, geld had plaats door en. onder controle van Oberhampf, respectie- en referendaris aan anciën te Berlijn. De ;n te Genval bestemde ;zamenlijk gewicht van moesten 150 ton papier worden. Oorspronkelijk marken in den oven - die voor de verriieti- latie onttrokken bank- dt en bijna permanent branden, doch dit werk jd gevorderd hebben, Duitsche controleurs :ers. van Genval thans rwerken tot pakpapier er eenige weken zullen >t de Duitsche oorlogs- ïsit I W. v. M. NDA •rmakeïijkheden, ngen, enz. Concertavond, gemeng ing „de Volksstera"i tannia", 8 uur. Concert mandoline- lo", „de Oude Vriend- Concert, Vereeniging e muziek, Grand Hotel TE VLISSNGEN 7.29 8.58 10.20 11.14 20.03 21.34 22.43 23.28 Auto's, Fietsen irtuigen. tpril 16 57 uur 7.44 7.46 M 7.48 M 7.49 VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS,: Voor Vlissingenende gemeenten op Walcheren f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.KIeine advertenties betreffendeHuur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 27 APRIL. De verkiezing voor de Prov. Staten. Hedenmorgen vergaderde ten stadhuize te Middelburg het centraal stembureau voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten ter vaststelling van den officieelen uitslag. Uit het vastgestelde proces-verbaal bleek, dat zijn uitgebracht Op de lijst-Bauwens in den kieskring Sluis 198, in den kieskring Hulst 692 stemmen, totaal 890. Op de Anti-Rev.Middelburg 4451, Vlis singen 3879, Zierikzee 2071, Tholen 2174, Goes 4247, Sluis 1052, Hulst 2612, totaal 20486. Op de S.D.A.P. Middelburg 2638, Vlissin gen 3566, Zierikzee 2218, Tholen 1154, Goes 2505, Sluis 2231, Hulst 2209, totaal 16521. Op de Staatk. Geref. Middelburg 1202, Vlissingen 878, Zierikzee 974, Tholen 3007, Goes 2219, Sluis 190, Hulst 940, totaal 9410. Op de Roomsch Katholieken Middelburg 659, Vlissingen 1179, Zierikzee 406, Tholen 384, Goes 3632, Sluis 3435, Hulst 9619, totaal 19314. 'Op de Christelijk-Historischen Middelburg 3i39, Vlissingen 3201, Zierikzee 1667, Tholen 2030. Goes 6269, Sluis 882, Hulst 2110, totaal 19298. 'Op de lijst-van DalsumSluis 101, Hulst 2133, totaal 2234. Op de Liberale Staatspartij, den Vrijheids bond: Middelburg 1270, Vlissingen 1365, Zie- xikzee 3161, Tholen 1415, Goes 3012, Sluis 2927, Hulst 2043, totaal 15193. Op de Vrijzinnig-Democraten Middelburg 1159; Vlissingen 1709, Zierikzee 585, Tholen 372, Goes 1045, Sluis 669, Hulst 217, totaal 6136. Ljjst-Coppenolle Hulst 216. Totaal zijn uitgebrachtMiddelburg 15008, Vlissingen 15777. Zierikzee 11082, Tholen 10536, Goes 22929, Sluis 11685 en Hulst 22791 of samen 109.808 geldige stemmen. De kiesdeeler was 2614 en 10 een en twin tigsten. Evenals bij den officieuzen uitslag werden toegekend aan de Anti-Rev. 8, de S.D.A.P. 6, de Staatk. Geref. 4, de R.-Kath. 8, de Chr.- Hist. 7, de Vrijheidsbond 6, de Vrjjz.-Dem. 2 zetels en één aan den heer Van Dalsum. Gekozen werden verklaard de reeds eerder genoemde candidaten. De heer De Pauw was gekozen zoowel op de S.D.A.P.-lijst in de groep Tholen—Goes Sluis als op de lijst in den kring Hulst. Het centraal stembureau besliste, door het lot, dat de heer De Pauw gekozen is voor de eerste groep. Daardoor werd als zesde lid van de lijsten 3 gekozen verklaard de heer K. C. Hamelink Kzn. te Axel, Een afscheid. Zaterdagmiddag 3 uur vereenigden zich in de hall van het kantoorgebouw der N. V. Kon, Maatsch. „de Schelde" de directie, hoofdambtenaren en ambtenaren om den heer mr. Jan Smit Az., die na 32 jaren aan de maatschappij verbonden te zijn, met in- Iftng van 25 April zijn functie als directeur neerlegt, te huldigen. Mede waren aanwezig de commissarisen der maatschappij, benevens mevrouw Smit Coster, mevrouw C. Smit—Dyserinck en nog enkele familieleden. Bij het binnenkomen van het kantoorge bouw werd aan mevrouw SmitCoster een bouquet aangeboden door mej. Lodder. Nadat allen plaats genomen hadden, nam de heer C. M. Kok, voorzitter van het hul digingscomité, het woord en sprak den heer Smit als volgt toe Hooggeachte Heer Smit, Mij is de vereerende taak opgedragen, bij het nederleggen van uw functie als directeur' der N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" namens ambtenaren een afscheidswoord tot U te richten. Eenmaal komt er een oogenblik in 's men- schen leven, dat men zijn werkkring verlaat, °m het werk, eens begonnen, aan een opvol ger over te dragen. Om alles op te- sommen, wat door uw initiatief aan de maatschappij '.de Schelde" tot stand is gekomen, zou een beele lijst vormen, doch ik wil mij bepalen wfc enkele der voornaamste, en dan noem ik de eerste plaats de groote veranderingen en verbeteringen op de werf zelf, moderne kranen en hellingen, waardoor „de Schelde" een model-inrichting is geworden. Ten twee de de medische dienst. Bij uw komst een pri mitieve inrichting, thans een moderne ver- bandkamer met een staf van 3 doktoren en 2 verbandmeesters een inrichting, die ten voorbeeld gesteld kan worden aan andere werkgevers. Verder memoreer ik het fonds „Aanmoedi ging tot sparen", waaruit ontstaan is het ambtenaren-pensioenfonds met weduwen- pensioenfonds het verleenen van gratifica- tin en medailles voor 25- en 40-jarigen dienst, gratificaties voor de jeugdige werklieden voor overgang- en eindexamens aan de Avond school voor Nijverheidsonderwijs, Ook de huisvesting der werklieden had uw volle aandacht. Eerst begonnen met een complex woningen op het voormalig Glacis, stichtte U later de Vereeniging tot Verbete ring van de Volkshuisvesting, waardoor de werklieden thans goed gehuisvest zijn. Welke sociale wetten zijn er in werking ge treden gedurende uw directeurschap, die niet uw volle aandacht hadden, en die te veel zijn om op te noemen, waarvan het personeel nu de vruchten trekt, zooals het aanvullingspen- sioenfonds „Voorzorg", Ondersteuningsfonds, Werkloosheidsverzekeringskas, enz. Ik wil het hierbij laten, want ik zou teveel van uw geduld vergen. Toen wij vernamen, dat U op 25 April als directeur zoudt aftreden, werd onmiddellijk het plan gevormd, om U bij uw afscheid te huldigen ofschoon wij weten, dat U wars is van elke huldebetuiging, toch willen wij ons daaraan niet onttrekken. Ik dank U uit naam van alle ambtenaren voor hetgeen U in hun belang hebt tot stand gebracht, en hoop, dat velen daarvan de vruchten mogen blijven plukken. Voorts hoop ik, dat het U gegeven moge zijn, de maatschappij „de Schelde" nog tal van jaren van uw zeer gewaardeerde advie zen te doen profiteeren. Als aandenken bied ik U namens de amb tenaren een zilveren theeblad met inscriptie aan, benevens^ een album, vermeldende de namen der deelnemers, zoomede een ontwerp van een gedenkraam, te plaatsen in het kan toorgebouw, als blijvend aandenken aan U tot in het verre nageslacht. Hierna nam de heer Smit het woord, om allen te danken voor de gebrachte hulde en in het bijzonder voor de hem aangeboden souvenirs, die hij zeer op prijs stelde. Van het smaakvol uitgevoerde album is het titelblad geteekend door den heer C. J. van der Eijk Czn., terwijl de namen gecaligra- feerd werden door den heer C. G. Dillen, beiden ambtenaren bij de N.V. Kon. Maat schappij „de Schelde". Van de gelegenheid om persoonlijk van den heer Smit afscheid te nemen, werd door alle ambtenaren gebruik gemaakt. Hierna bleef men nog eenigen tijd bijeen, waarmede deze plechtigheid ten einde was. Gemeenteraadsverkiezing. Gisteren werd door de R. Kath. Kiesver- eeniging alhier een proefstemming gehouden voor het opmaken van de definitieve lijst van candidaten voor den gemeenteraad. De uitslag van deze stemming was als volgt1. W. P. Edelman, 2. E. Andriessen (aftr.), 3. Mej. H. Meijer (aftr.), 4. J. C. Le- naerts, 5. P. C. van Wezel, 6. W. J. Brans. Emmabloem-collecte. Dank zij de groote offervaardigheid van de ingezetenen onzer stad is deze collecte weer bizonder geslaagdde opbrengst was 1013.511/2. Het Dames-Comité verzoekt ons hartelijk dank te zeggen aan allen, die tot dit schoone resultaat hebben medeewerkt, in het bizon der aan Dames-collectanten. Gemengde Zangvereeniging „Door Oefening Vereenigd". 1921—1931. Concertgebouw. Der goede Zeeuwsche gewoonte getrouw herdacht deze vereeniging Zaterdag haar 10- jarig bestaan met feestelijk cachet. Bloemen op boezems en borsten verrieden al direct bij het binnenkomen, dat er een „jarige" was. Zooals de voorzitter, de heer A. Overweel, in zijn welkomstrede dan mededeelde, werd de sedert 12 Juni 1918 te Vlissingen bestaande Gemengde Geheelonthouders Zangvereeni ging „Door Onthouding Vereenigd", den 4en Mei 1921 omgezet in een neutrale vereeniging onder den naam „Door Oefening Vereenigd". Tot directeur werd benoemd de heer J. F. J. Machgeels, die thans nog den dirigeerstok zwaait en die ook in de eerste vereeniging bereids de leiding van den eersten directeur, den heer Cornelissen van Souburg, had over genomen. De heer Machgeels vierde dus ook zyn 10-jarig directeurschap, met welk feit de voorzitter hem feliciteerde onder aanbieding, van een mooie eiken muziekkast namens de vereeniging. Sedert 1925 is D.O.V. aangesloten bij den Zeeuwschen Zangersbond „Zang Veredelt" en regelmatig werd met stijgend succes aan de concoursen van dien bond deelgenomen. Er wordt thans in de tweede afdeeling gezongen en op het nationale concours te Hulst werd nog een le prijs, met bijzondere felicitatie van de jury voor het hoogst aantal punten, behaald. Voorts treedt D.O.V. sinds 1926 op bij de avonden van de werkliedenvereeniging „De Schelde", steeds tot beider genoegen, en me nigmaal zong zij voor de ouden van dagen in ons gasthuis. De macht van het kleine kwam wel uitste kend tot haar recht in de aanschaffing van de fraaie vereenigingsvlag in vereenigings- kleuren blauw-wit-blauw, welke op dezen avond door het oudste lid, tevens bestuurslid, mej. Van der Peijl, werd onthuld. Door aller lei kleine giften was het vereischte bedrag bij elkaar gekomen en thans is D.O.V. in het be zit van een sprekend symbool van kracht en trouw. Een veertiental medailles aan de kroon, zijn het zinnebeeld van den goeden staat van dienst, dien de vereeniging in de zangers wereld heeft doorloopen. Nadat de voorzitter allen, die D.O.V. mo reel en financieel in den loop der jaren heb ben gesteund, hartelijk dank had gebracht, werd van de gelegenheid tot complimenteeren een ruim gebruik gemaakt. Medailles werden aangeboden door de accordeon-vereeniging „Crescendo", de gemengde zangvereeniging „U.d.I." te Souburg, de mandoline-vereeni- ging „T.O.V.I.D.O.", de tooneelvereeniging „Koningin Wilhelmina". De „Kleine Stem" en het mannenkoor „D.O.U." schonken bloem stukken, terwijl schriftelijke gelukwenschen waren ingekomen van de harmonie „St. Cae- cilia", de zangvereeniging „De Volksstem", de tooneelvereeniging „Vriendenkring", de mandoline-vereeniging „Apollo" en de zang vereeniging „Hosanna". Aan belangstelling en medeleven heeft het D.O.V. op haar twee de lustrum dus niet ontbroken. Na dit officieele gedeelte is een keurig programma op zeer verdienstelijke wijze ^n gehoore gebracht. We hebben er al eens meer op gewezen, dat de directeur, door de keuze van zijn nummers, bewijst steeds iets schoons te willen uitvoeren. Doordat men op andere, dan de oorspronkelijke teksten, zingt moge aan schoonheid iets worden ingeboet, een feit blijft het echter, dat Beethoven's „Lofzang der Natuur" (Die Ehre Gottes aus der Na- tur) en Kreutzer's „Herders Zondagslied" Schafers Sonntagslied) steeds gaarne wor den gehoord. Van Zijderlaan zong het koor „Zacht zingt de zee" en ,,'t Liedeke van den schilder", evenzeer bijzonder melodieuse lie deren, evenals Lanner's pakkende, wiegende wals „Zomeravondlied". Het ensemble wist in den reinen capella zang een aardig klankgeheel te ontwikkelen, ongetwijfeld het resultaat van ernstige studie en voorberei ding. Behalve Beethoven, werden ook „Onze Leus" (arr. Jan Machgeels) en het „Bonds lied" van Ed. Flipse met piano-accompagne- ment vertolkt. Tot slot werd de cantate voor soli, duo en koor „Laatste Zonnestraal" van Paardenkoper zeer lofwaardig uitgevoerd. De heer Charles Haaze verzorgde ook hierbij met accuratesse de pianobegeleiding. Niet alleen in ledental, doch ook in prestatie is het koor goed vooruitgegaan, zoodat het z'n derde vijfjarig tijdvak onder zijn wakkeren, werk- zamen directeur Machgeels met vertrouwen tegemoet mag treden. De groote zaal was geheel gevuld met een aandaéhtig luisterend publiek, wat de uit voerenden met veel applaus heeft beloond. Ook de tooneelisten oogstten met Rentmees ters blijspel „Een knap stel" veel succes en zorgden, dat er nogal eens hartelijk gelachen werd. Een gezellig bal besloot den wel ge slaagden avond. Mandoline-vereeniging „Apollo". De Oude Vriendschap. Drie concerten op één avond, we wezen Vrijdag reeds op de overstelping van de laat ste dagen, is voor Vlissingen beslist te veel. Wanneer men leest, hoe in groote steden be roemdheden optreden voor nagenoeg ledige zalen, dan mogen wij daaruit toch wel lee ring putten. Waar we bij de jubilea der ver schillende vereenigingen ervaren, dat er in derdaad vriendschapsbanden bestaan en prettige verhoudingen, is er o.i. wel een mid del om, met eerbiediging van ieders rechten, tot gezonde samenwerking op dit gebied te geraken. Indien iedere vereeniging een be stuurslid laat zitting nemen in een comité, waarin over de data's van uitvoering, con cert enz. overleg wordt gepleêgd, dan zullen de vereenigingen. die toch al zoo'n zwaren bestaansstrijd hebben te strijden, niet bloot staan aan het risico van thans, waardoor men noch elkander, noch zichzelf een dienst bewijst. Enkele uitzonderingen daargelaten, plukt ieder er de wrange vruchten van. En een oplossing in dien geest lijkt ons een waarachtig Vlissing's vereenigingsbelang. Wij schrijven deze inleiding niet als een aanklacht tegen of als een beschermingsont- Winkelen op een Verlaagde prijzen - Stokvis fabrikaat boezeming ten gunste van „Apollo" in het bij zonder, doch met de oprechte bedoeling een weg te wijzen in het algemeen, op de hoogte als wij zijn van de belangstelling, die voor de uitspanningsavonden in al hun schakeeringen bestaat. Daar we onzen tijd hebben moeten verdee- len, konden we slechts enkele nummers van het program hooren, nl. een wals van Pan- nocchia „Rève bleu", een fantaisie van Bou- cheron, „Ballet des Fées" en Maciocchi's marsch „Aux Arènes", beide laatste werden reeds eerder uitgevoerd. Wat deze vereeniging presteert kan geheel den toets der critiek verdragen het muzikaal geoefende ensemble geeft onder de bekwame leiding van zijn di recteur, den heer P. C. Oorschot, inderdaad mandolinemuziek, welke in haar genre als kunst bestempeld mag worden. Een mandoline werkt bijv. niet als een viool op het gevoel, en de grootste bekoring is de melodieusheid van de heerlijke subtiele ro mantische muziek, doch wat hier aan voor dracht en nuanceering wordt bereikt, dwingt beslist bewondering af. Het klankgeheel is frisch en liefelijk, met mooien donkeren on dergrond. De gestreken bas voldoet bij het tremolo der andere instrumenten uitstekend. De directeur is met deze opvatting in zeer goed gezelschap, daar ook de beroemde com ponist Mazio Maciocchi de strijkbas verkiest. Voor ensemble bevatte het program voorts een marsch van dezen componist „Forsa e coraggio", een air de ballet „Profumo di Ro se" van Ciglia en Hardy's ouverture „Petite Princesse". De dames W. M. Kuijper en S. van Aartsen speelden een vijftal duetten voor mandoline en guitaar „Menuet" van Beet hoven (deze componist heet van Beethoven), een mazurka „Quelques fleurs" van Macioc chi, een wals „Le chasseur joyeux" en een boléro „Amour de gitano", beide van com- tesse O. Delys benevens „Czardas" van Mou- ti. We hadden ons plan de campagne zooda nig geregeld, dat we deze „solisten" zouden kunnen beluisteren, doch daar een der con- certeerende vereenigingen een half uur later dan aangekondigd was, begon, liep zulks mis. We vernamen, dat beiden dames welverdiende bloemstukken overhandigd waren. De tooneelafdeeling gaf de militaire klucht in drie bedrijven van D. Janse „Kwatta-sol- daten", een bal met attracties vond na af loop plaats. De zaal was matig bezet. Gemengde zangvereeniging „De Volksstem". Britannia. Aanvankelijk had het in de bedoeling ge legen, dat deze vereeniging een van Joh. Seb. Bach's 198 kerkelijke cantates „Wachef auf, ruft uns die Stimme", (no. 140) zou uitvoeren. De voorzitter, de heer L. J. Pieterse, deelde in zijn openingswoord mede, dat zulks afge stuit was op de zware financieele offers, wel ke instrumentale bezetting en solisten vra gen. Zoo was men gekomen tot een program met een keurcollectie a cappella nummers, afgewisseld door viool-soli van den directeur, den heer A. Bleekrode, met pianobegeleiding van mevr. R. BrandBekker. Men begon een half uur te laat (de aan kondiging luidde 8 uur precies) en als eerste nummer van het programma, wat geheel in volgorde veranderd werd, hoorden we het mooie slotkoraal uit vorengenoemde Bach- cantate. Er was goede evenredigheid in den harmonischen samenklank, de voordracht moet echter aan overtuigingskracht winnen, wil de jubel van het „Gloria zij u gezongen" tot volle uiting komen. Het „Avondlied" van Franz Abt (waarom geen Duitschen tekst werd prachtig gezongen, het solo-kwartet voldeed en de climax werd fraai genomen, de bassen ontwikkelden een goede basis. Van den laatsten grooten meester der Nederland- sche school Orlando di Lasso (eigenlijk Ro land de Lattre, 15201594) werd de bekende Serenade van een Landsknecht teekenend weergegeven. Wijders vermeldde de spelwij zer het beroemde motet „Ecce quomodo Moritur justus" van Jacob Handel (Jacob Gallus 15501591), „De Vesper" van L. van Beethoven (het programma gaf aan v o n Beethoven), „Zondagmorgen" van Dopper (met piano), „Hei Vogel van Mei" en een der strijdliederen „Stort, o, arbeiders" van Joh. F. Keja. De heer Bleekrode had zijn koor goed in de hand, het volgde zijn in tenties met gemak. 't Was goed gezien de afwisseling in het vocale program te vinden op instrumentaal gebied. Bleekrode had daarvoor gekozen Beethoven's beide Romances in F en G dur (op. 50 en op. 40, oorspronkelijk met orkest begeleiding), een Andante en Rondo uit een concert van Mozart, werken die hij zeer gaarne speelt benevens „Caprice Viennois" en „Praludium en allegro" van Kreisler. We hebben alleen maar Beethoven kunnen be luisteren. De solist trof hierin door een be- heerschte voordracht en gevoelige muzikali teit. Mevrouw Brand, die ook in Dopper be geleidde, secundeerde pianistisch voortreffe lijk en kweet zich muzikaal en artistiek van haar taak. Solist en accompagnatrice hadden spon tane bijvalsbetuigingen te incasseeren, ook het koor oogstte veel succes. De in cabaretstijl opgestelde zaal was heel aardig gevuld. Er was bal na. Vergadering buurtcommïssie. De buurtcommïssie voor de Joost de Moor straat, Evertsenstraat, Bankertstraat en Ar senaalstraat heeft Zaterdag een vergadering gehouden. Aan het bestuur werd dank ge bracht voor de wijze waarop het de feeste lijkheden heeft georganiseerd bij gelegenheid van het Koninklijk bezoek. Aan deze feesten werd door 125 kinderen deelgenomen. Aan het muziekgezelschap „St. Jozef" zal een dank betuiging gericht worden voor de goede be geleiding, terwijl het bestuur erkentelijk was voor de algemeene medewerking welke het bij de feestelijkheden heeft ontvangen. Besloten werd, mede met het oog op de werkloosheid, tot nadere aankondiging geen contributie te heffen. Onderschriften bü foto's. Het is ons reeds meermalen opgevallen hoe weinig juist de onderschriften vaak zijn ge plaatst in geïllustreerde bladen bij foto's be treffende gebeurtenissen, die in onze omge ving hebben plaats gehad. Thans kregen wij daarvan weder twee frappante staaltjes on der de oogen na het bezoek van de Konink lijke familie aan Vlissingen, In een blad komt een overigens zeer goede foto voor van Koningin, Prinses en Prins in gesprek met den minister van waterstaat aan boord van de motorveerboot „Koningin Wilhelmina", doch het onderschrift deelt mede, dat dit aan boord van de „Noord-Bra bant" is, waar de minister niet eens ge weest is. Een ander blad heeft een eveneens goede foto van het oogenblik, dat de Koningin het marineterrein verlaat. Het onderschrift vangt aan „H. M. de Koningin op de Marine- werf' Het was wel te wenschen dat de fotografen niet alleen zorg dragen voor goede foto's, maar eveneens voor goede en passende onder schriften. Jaarvergadering der Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek. Zaterdag werd te Middelburg gehouden de jaarvergadering der Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek. Na voorlezing en goedkeuring der notulen werd door den pen ningmeester, den heer H. Pieters, rekening en verantwoording gedaan van de geldmiddelen over het afgeloopen vereenigingsjaarde re kening sloot met een batig saldo van 10.48. Uit het verslag van de secretaresse, mej. dr. Ghijsen, bleek o.m. dat de vereeniging telt 97 werkende leden en 19 begunstigerseen 20- tal medewerkers verleenen bovendien steun bij het Dialectenonderzoek. Uitgegeven werden dit jaar zes nummers van het vereenigingsnieuws met dialectlijst 621 woorden en uitdrukkingen werden hier door gecontroleerd. De secretaresse bracht dank aan de inzenders en in het bijzonder aan de niet-officieele woordenboek-commis sie voor haar getrouwe opkomst en ijver bij de voorbereiding der dialectlijsten. De inzenders der dialectlijsten zijn wel over geheel Zeeland verspreid, doch niet alle dee- len zijn in voldoende mate vertegenwoor digd. O.a. voor Schouwen en Duiveland zou het aantal inzenders grooter moeten zijn. Dank zij de bemoeiingen van leden en be stuursleden ter plaatse hoopt men hier ech ter binnenkort verbetering te zien, evenals op Goeree en Overflakkee. Een lijst van stukken in het archief der vereeniging berustend werd door de secretaresse overgelegd. Bij de voorziening in de bestuursvacatures werden herbenoemd de heer C. Beaudoux, districtsbestuurslid voor Tholen en mej. dr. Ghijsen, 'eerste secretaresse. Tot tweede se cretaresse werd gekozen mej. K. van de Putte te Domburg, inplaats van den heer L.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1