een oord in op AG od TWEEDE BLAD W Liefde laat zich niet Men! IMEERD Dinsdag 21 April 1931. No. 93. GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON MISTER'S 'LTTH'JMIT.I van da n aansluiting op de idvertentie „Melk- blad van gisteren denhand, mij ter d), bericht ik het Vlissingen, dat de ilk bij ml] vanaf ents per Liter Is, rorgd, rechtstreeks rderlj. De melk» t de melkwlnnlng, boer) altijd het taald. Wanneer op 0 40 verdiend it ten koste van n consument. Als concurreerenden it wordt Is dat dan of broodroof" 7 aan U. eefd aanbevelend, amens enkele elkveehouders, TSE, Koudekerke. voor bezoek rne aangenomen! JERSTRAAT 68. (PIJNLOOS 1 volgens afspraak. JkMYPARK <STRAAT B nderden prijs. jermede geëtaleerd. libbo-Bonbons, (inds- en halfponds- 10 cent per ons, Oorlog. Markt, klbum. \5% uur. DIENSTPLICHT. Vrijstelling: wegens kostwinnerschap. De Burgemeester van Vlissingen brengt, in gevolge artikel 30 2e lid van het Dienstplicht besluit ter openbare kennis, dat door den Minister van Defensie, by beschikking van J6 April 1931, 7e afd. no. 255 V met ingang van 1 Mei 1931 voor goed van den dienst plicht is vrijgesteld wegens kostwinnerschap, de ingeschrevene voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1930 Anthony van Eenennaam. Tegen deze uitspraak kunnen uiterlijk den tienden dag na den dag, waarop de uit spraak ter algemeene kennis is gebracht in beroep komen de ingeschrevene wien de uitspraak geldt, elk der overige voor de ge meente ingeschreven personen of de wettige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, aan de Koningin te richten, moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester, waar de persoon, wien de uitspraak geldt, voor den dienstplicht is ingeschreven. De Burgemeester zendt het verzoekschrift aan de Kroon door. Vlissingen, 21 April 1931. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. HINDERWET. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. Burgemeester en Wethouders der gemeente Vlissingen gelet op het verzoek, onder dagteekening van 26 Februari 1931, ingediend door J. Vis ser te Vlissingen, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het plaatsen van een kaas- I schrapmachine met ingebouwden electro- I motor van 1 P.K. en 1 electro-motor van 2 PK. voor het drijven van 3 poetsmachines in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie A, no. 2277, plaatselijk ge- merkt Kasteelstraat no. 108. Overwegende, dat de beslissing op dit ver- zoek niet kan worden genomen, binnen den termijn, bepaald in art. 8, eerste lid, der Hinderwet, op grond dat het technisch onder zoek nog niet zijn beslag heeft gekregen. Gelet op art. 8, tweede lid, der Hinderwet Besluiten: De beslissing op voormeld verzoek te ver dagen. Vlissingen, 20 April 1931. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Nederland en België. De „Vingtième Siècle" publiceert een inter view door den Belgischen minister van lands verdediging De Broqueville, toegestaan aan een medewerker van de „Lavoro Fascita" waarin naar aanleiding van de polemiek, ontstaan rondom de fortenplannen van het kabinet Jaspar door den minister wordt ver zekerd, dat België vurig den vrede wil, maar zich verplicht ziet voor zijn veiligheid te waken. Het herstellen der oude vestingen zal ongeveer vijf jaar duren. Mocht verder eenig gevaar oprijzen, dan kan België onmiddellijk 250.000 man mobiliseeren. Niemand zal er dan nog belang bij hebben door België te trek ken als in 1914 het geval was. Op de vraag van den journalist, of het Frajisch-Belgisch militair accoord in strijd Uit het Engelsch van L. G. MOBERLY. 30) «Kwaad gedaan?" herhaalde hij opgewekt. «Je hebt mij opstandig gemaaktEven zweeg hy en toen klonk het vleiend„Olive, je komt toch nog eens gauw terug «Heel gauw", beloofde zij, terwijl zij zijn hand een oogenblik vasthield. lederen dag, als ik mag." ..Olive, zou je me.... zou je me een kus willen geven vroeg hij half-smeekend, half-plagend, „bij wijze van onderpand Ue verpleegster had zich weer bescheiden teruggetrokken en Olive boog zich over hem heen en drukte een kus op zijn gloeiend voorhoofd. „Daar -- bij wijze van onderpand", zei zij 2aeht, „als garantie dat ik ieder woord heb HOOFDSTUK XVIIT. Eva's bekentenis. Verwonderd keek Rupert op, toen er zacht °h Ue deur van zijn atelier geklopt werd, toaar zijn verwondering veranderde in blijd schap, toen hy Eva op den drempel zag staan. .Kind, wat aardig van Je", riep hy opge- moet geacht worden met de onafhankelijk heid van België en of het juist is, dat het Belgische leger ten gevolge daarvan onder gezag van den Franschen staf komt te staan, zeide de heer De Broqueville, dat dit absoluut valsch is en het militair accoord de zelfstan digheid van ieder der beide staten en legers eerbiedigt. Het is, zeide hij verder, zelfs geen accoord in den waren zin van het woord, maar een technische overeenkomst, méér niet. De Franschen zullen bij ons komen, indien wy het hun vragen. Ik zeg, dat het een technische overeenkomst is, die geen der beide staten bindt. Alleen kennen wy thans de voorwaarden van onze samenwerking in zake het transport.de voedselvoorziening enz. Voor ons is het een veiligheidsaccoord. Andere vragen beantwoordend, verklaarde minister De Broqueville, dat hij het niet mo gelijk acht thans een defensieve overeen komst met Nederland te sluiten, hoewel een dergelijke overeenkomst van groote waarde zou zijn voor de landverdediging, zoowel van Nederland als van België. Deze onmogelijk heid spruit niet voort uit het Schelde-vraag- stuk. Deze stroom zal nooit oorlogsterrein worden. België maakte er trouwens geen ge bruik van in 1914, maar er zijn andere rede nen, die het sluiten van een accoord met Ne derland in den weg staan. Inderdaad De reden is dat Nederland geen militaire ac- coorden wenscht, niet met België en niet met wien ook, merkt het. „Hbld." op. Aangaande het Albertkanaal zeide de heer De Broqueville tenslotte nog, dat tot het gra ven van dezen waterweg besloten is, ten einde de economische ontwikkeling van Bel gië te bevorderen zonder twyfel voegde hij er aan toe, zal het echter ook voor militaire doeleinden worden gebruikt. Een onderscheiding. Bij Kon. besluit is bevorderd tot groot-offi cier in "de orde van Oranje Nassau mr. J. Limburg, te 's-Gravenhage, voorzitter van de bij besluit van 31 October 1930 ontbonden staatscommissie inzake den aanleg van een verbeterden scheepvaartweg van Amsterdam naar den Boven-Ryn. De Ziekenfondswet. Bet bestuur van den Bond van Vereenigin- gen van vertegenwoordigers van Verzekering- maatschappijen en ziekenfondsen in Neder land heeft zich in verband met de aanhan gige ziekenfondswet met een adres tot de Tweede Kamer gewend. Het doel van dit adres is, dat de Kamer bij het tot stand brengen van deze wet rekening houdt met de belangen van de leden van be doelde vereeniging. Gevraagd wordt een wettelijke regeling van de overgangsbemid deling, hetgeen te bereiken zou zijn als het mogelijk werd gemaakt, dat bij algemeenen maatregel van bestuur bepaald werd, dat by samenvloeiing van fondsen of overgang van leden-verzekerden van bestaande fondsen naar erkende Ziekenfondsen, als gevolg van deze wet, er rekening moet gehouden worden met de belangen van het incasseerend per soneel. POLDER WALCHEREN. Voor de Zaterdag a.s. te houden vergade ring van het Polderbestuur van Walcheren zijn de volgende stukken, ter behandeling verschenen Jaarverslag 1930. Herinnerd wordt aan het in bedrijf stellen van het electrisch gemaal „de Boreel", en met groote erkentelijkheid gewaagd van de Rijksbijdrage in de kosten van verbetering der afwatering. De schuldenlast van den polder was op 1 Januari 1931 groot 1.327.600 met rente van 4 tot 5 tegen ƒ939.650 op 1 Januari 1930. Betreffende stormen en rampen vermeldt het verslag, dat de Noordwatering in de tweede helft van het jaar en dat ook in zo mermaanden belangrijke schaden in de steenglooiïng van den zeedijk bekwam. Door den hevigen storm in den nacht van 22 op 23 November werden de staketwerken en enkele paalhoofden belangrijk beschadigd, terwijl aan de ryshoofden op de stranden aanzien lijke schaden ontstonden. Op het Zuider- v/ekt uit, terwijl hij haar haastig tegemoet liep en haar beide handen nam. „Ik stond al op het punt om te zeggen, dat ik niet wil gestoord worden, maar nu jij het bent...." Hy zweeg en wilde haar in zijn armen ne men, maar zy ontweek hem, alsof zij bang voor hem was en staarde hem een oogenblik aan zonder iets te zeggen. „Zeg liefste", vroeg hy bezorgd. „Je kijkt alsof er iets aan scheelt. Wat is er Eva „Den heelen nacht heb ik er over liggen nadenken, dat ik naar jou toe moest", ant woordde zij somber, „ik wilde het niet, maar ik möèst, Rupert." Haar stem klonk toonloos en Dane keek haar verbijsterd aan. „Kindje, ik begrijp er niets van", zei hij zacht. „Waarover heb je dan zoo liggen pie keren Zij gaf geen antwoord en vriendelijker nog dan eerst ging hy voort„Wat kijk je mij toch aan Wat is er Eva Heusch, wat er ook aan scheelt, we kunnen het met z'n bei den altijd wel weer in orde brengen. Heb je soms een brief ontvangen die je overstuur gemaakt heeft, of ben je geschrokken door die plotselinge komst van je oom Hij glimlachte in de hoop, dat zij zijn glim lacht zou beantwoorden. Maar ze bleef ang stig staren en schudde langzaam het hoof. „Ik.... ik weet niet, hoe ik het je vertellen zal...." stotterde zij. „En toch.... moet ik je alles vertellen. Mijn geweten laat my geen oogenblik met rust, Rupert, geen oogenblik." En wanhopig wrong zij haar handen. strand nam de duinvoefe bijna over de ge- -heele lengte af, terwijl op het Noorderstrand de duinvoet afnam tusschen de strandpalen 717 en 57—71. De kosten van herstel der stormschaden bedroegen voor de Noordwate ring 50.529.38. In den morgen van 13 Januari strandde gedurende een hevigen Zuidwesterstorm een Belgische lichtboei, de aangerichte schade ad 375.20 werd door. den Belgischen Staat ver goed. In den morgeh van 14 Februari liep bij mistig weer de motorvisschersschuit VI. 5 op paalhoofd no. 36, waarbij geen schade aan dit paalhoofd werd toegebracht. Minder goed liep het af met de stranding op denzelfden morgen van de motorvisschersschuit VI. 26, die geheel wrak sloeg. De kosten van herstel der schade aan den dijk toegebracht belie pen 300. Daar de eigenaar van het vaar tuig financieel niet bij machte was deze schade te vergoeden, kwam zij ten laste van den polder. Op 15 December liep wegens mist de Belgische stoomloodsboot no. 5 op de steenglooiïng, doch kwam weer na 'ee.n uur vlot en de schade aan-dë werken was van weinig beteekenis, zoodat* hiervoor geen ver goeding is geëischt. Aan de Oostwatering kwam geen storm schade voor, aan de Zuidwatering in Novem ber wel, wat ƒ1000 aan herstel kostte. Aan de Westerwatering was de stormschade vrij aanzienlijk en bedroegen de kosten van her stel 4420.74. De motorschoener „Zelpha" liep in den nacht van 10 op 11 Januari voor strandpaal 2 aan den grond, doch veroor zaakte geen schade aan de zeeweringen, op 23 September deed de „Leander" het tusschen paal 4 en 6, wat e'en* schade van ƒ2659 ver oorzaakte, die betaald is door de reedery. In het begin van het jaar viel zeer weinig regen, zoodat de vry aanzienlijke regenval in den zomer het polderpeil weinig deed ver- hoogen, en de waterstand met de sluizen goed kon beheerscht worden. In September, October en November viel zeer veel regen, van eind September af heeft het gemaal bijna elkèn dag gewerkt. In-1930 heeft het gemaal rond 700 uur met 2 pompen gewerkt, waardoor rond 17 mil- lioen M3. water uit den polder geslagen werden, overeenkomende met een regenval van rond 160 m.M. Aan stroom gebruikte het gemaal rond 210.000 K.W.U. Tengevolge van den grooten regenval in het najaar traden in het gedeelte van den Polder beoosten het kanaal hooge waterstan den op. In het deel van den Polder bewesten het kanaal kon de waterstand met behulp van het gemaal bijna steeds beneden het zo- merpeil gehouden worden in de omgeving van Middelburg, Vlissingen, Koudekerke, St. Lau rens en Grijpskerke. De waterstanden die optraden in de buurt van Aagtekerke waren niet zeer hoog. Nabij Biggekerke, Zoutelande en Westkapeïle kwamen nog te hooge water standen voorde oorzaak hiervan is de on voldoende capaciteit der sprinken. De hooge waterstanden in Schellach zijn in hoofdzaak een gevolg van de onvoldoende diepte onder 'de bruggen, óver dè ,Vest.,v Met het uitbaggeren van een deel van den Veerschen watergang by Middelburg is be gonnen. Het uitdiepen van de bruggen over de vest, welk werk door de gemeente Middel burg moet uitgevoerd worden, zal in 1931 ge schieden. Herinnerd wordt aan het werk aan de Lan- gevielebuitenbrug, aan het tot overeenstem ming komen inzake het uitdiepen der vesten en aan het uitbaggeren van den Domburg- schen watergang, dat gereed kwam. Buitengewone werken. Daar de groote som aan herstel van storm schade besteed o.a. een gevolg is het versleten zijn van gedeelten van de dijkglooïmg, stelt het dagelyksch bestuur overeenkomstig het adivies van den ingenieur voor 48.000 te be stemmen aan het vernieuwen van versleten glooiing en het vervangen van glooiing van betonplaten door steenstrook van aanwezige basalt. Na den Novemberstorm van 1928 is de schade tusschen de strandpalen 10 en 16 van de Westwatering voorloopig hersteld door het aanbrengen van rijsbeslag, bezwaard met zuilenbasalt, met de bedoeling dit voorloo- pige werk later te vervangen door glooiing van zuilenbasalt. Daar het rijsbeslag nu grootendeels vergaan is, stelt het dagelijksch bestuur voor thans tot aanbrengen dier glooi ing over 'te gaan, waarvan de kosten op ƒ56.600 worden geraamd. „Je geweten herhaalde Rupert verbaasd. „Wat bedoel je toch, Eva Is er sedert giste ren iets 'gebeurd „Neen", glimlachte zij ^bijna droevig. „Niet sedert gisteren. Veel langer geleden." Rupert heek Laar vragend aan. „Als je alles weet zul je mij haten. Je zult het my nooit willen vergeven. Je hebt ge zegd, Rupert", ging zij zacht voort, „dat je bedrog niet kunt uitstaan. „Bedrog Wat praat je van bedrog In vredesnaam, Eva, vertel mij toch wat er is I Ik begrijp er niets vanwaarom zie je er zoo ellendig uit Kom, meisje, vertel mij alles." Hij deed een stap naar voren en raakte zacht haar arm aan, maar zij huiverde en deinsde achteruit. „Je weet niet, hoe slecht ik ben, Rupert", riep zij plotseling uit, „en ik weet niet, hoe ik het je vertellen moet.' „Je wilt me toch niet vertellen dat je niet meer van my houdt?" „Neen, absoluut niet. Er is niemand zoo als jij...." „Wat is het dan Werkelijk, Eva, je maakt het veel erger dan het is. Wat je oom vindt of niet vindt", lachte hij, „ik noem je voort aan, zooals ik je altijd genoemd heb." „En wanneer ik nu eens werkelijk zoo heette", antwoordde zij met den moed der wanhoop. „Wanneer ik nu eens niet Pru dence Campbell heette Rupert keek haar aan, alsof zij plotseling haar verstand verloren had, maar zij liet hem geen tijd om iets te zeggen. Opruiming kazemat. Voor het afbreken van de Noordelijkste kazemat en den Nolledyk, wat voor een goede oeververdediging noodzakelijk is, wil Vlissin gen 2000 geven, en stelt het dagelyksch be stuur voor hem een crediet van 4000 te ver- leenen. Overdracht onderhoud. In verband met het aanbrengen van 25 badcabines in de zeewering vóór den Boule vard Bankert te Vlissingen stelt het dage lijksch bestuur voor het onderhoud van den dy'k ter plaatse aan de gemeente over te dra gen, waarmede de gemeenteraad zich reeds vereenigd heeft. Aankoop duinen. Het dagelyksch bestuur stelt voor van den heer H. J. Baron van Doorn van Westkapeïle voor 3000 te koopen de hem toebehooreride duinen onder Westkapeïle, groot 58.32.70 H.A., omdat het gewenscht is, dat de polder deze duinen in eigendom heeft. De voorwaarde, dat de polder den grond gedurende 30 jaar niet mag verkoopen, vervreemden of in erf pacht geven van den bouw van villa's, woon huizen of andere gebouwen, acht het dage lijksch bestuur geen bezwaar, daar niet het trekken van baten uit die duinen het motief van aankoop is. Verkoop zijkanten weg. Het dagelijksch bestuur stelt voor aan de provincie te verkoopen 50177.8 c.A. zijkant weg langs den weg MiddelburgWestkapeïle en dit tegen ƒ0.10 per c.A., terwijl dit an dere steeds 0.25 is, doch rekening houdende met het feit, dat de zijkanten noodig zijn voor verbreeding van den weg. De koopsom is dus ƒ5017.78. Nog wordt voorgesteld aan de gemeente Biggekerke 1084.5 M2. zijkant weg te ver koopen eveneens tegen 0.10, dus voor 108.45. Uitdiepen vesten te Middelburg. Volgens het plan om de vesten tusschen de Seisbrug en Poelendale uit te diepen, zal de bodem van dit gedeelte der vesten, die thans op enkele plaatsen niet lager dan 50 c.M. min Z.P. ligt, op 1.50 M. min Z.P. gebracht worden. De kosten van het werk zijn ge raamd op 46.000 door het Rijk is daarin een bijdrage van 25 toegezegd, terwijl het resteerende bedrag voor 26 zes en veertigsten door de gemeente en voor 20 zes en veertig sten door den polder wordt gedragen. De afwatering van den Polder op de vesten is geregeld bij overeenkomst van 8 Februari 1889 en wel voor een tijdvak, dat 31 Decem ber 1939 eindigt. Bij die overeenkomst heeft de gemeente zich verplicht, voor éénmaal de helft van de kosten van uitdieping, welke toen heeft plaats gehad, bij te dragen. Ver der heeft zij ten aanzien van het op diepte houden der vesten slechts verplichtingen met betrekking tot de gedeelten onder de brug gen op zich genomen, terwijl zij eenmaal 'sjaars de waterplanten langs den bódem moet afmaaien en verwijderen. De thans voorgenomen uitdieping moest dus het onderwerp van een bijzondere rege ling uitmaken, waarbij de verdeeling van de kosten wel het hoofdpunt uitmaakte. Het dagelijksch bestuur heeft het standpunt in genomen, dat de mate waarin de polder bij de..uitdieping belang heeft, het aandeel van den polder in de kosten moet bepalen, zon der dat het is getreden in een afweging der voor hem overigens moeilijk te beoordeelen belangen van de gemeente Middelburg. Daar bij is het dagelyksch bestuur aanvankelijk uitgegaan van de huidige capaciteit van het gemaal, met welks stichting het belang van den polder bij de uitdieping samenhangt. Voor den polder zou een geul van 25 M. breed genoeg zijn en de kosten daarvan zou den op 13.000 komen, doch bij het plaatsen van een derde pomp waren de belangen van den polder op 19.500 te ramen. Er zijn nog twee andere factoren die aan leiding hebben gegeven het belang van den polder hooger te schatten. Ten eerste omdat anders van tijd tot tijd toch het verbreed gedeelte van den Vlissingschen watergang zal moeten worden uitgebaggerd en omdat de uitdieping niet beperkt blijft tot een geul, maar over de heele breedte wordt uitgestrekt, wat de waterberging ten goede zal komen, en het spoedig droog vallen -der vesten zal be perken. Op grond van een en ander stelt het „Luister, Rupert", ging zij gejaagd voort. „Laat ik je nu alles ronduit vertellen, voor dat de moed my ontzinkt. Ik ben zoo laf ge weest, Rupert, zoo vreeselijk laf. Nog steeds begrijp ik niet, hoe ik ooit zoo heb kunnen zijn. Maar ik was bang, bang voor Nigel..., ik wilde niet gedwongen worden om met hem te trouwen. Mijn tante was zoo vastbesloten dat het gebeuren zou en ik.... ik was zoo bang voor hem." „Voor wie Wie is Nigel Rupert's toon klonk streng en Eva's lippen trilden. „Nigel Bannister", antwoordde zij zacht. „Nigel Bannister....? Wat had jij uit staande met Nigel Bannister Heb je hem dan gekend? Je hebt me daarvan niets ge zegd, toen ik je vertelde, hoe hij my Violet afgetroggeld had. Wat heb jy met Nigel Ban nister te maken „Niets...." riep zij hartstochtelijk uit. „Niets, ik haat hem, Rupert, ik haat hem. Hij deed mij altijd denken aan een slang. Maar.... In vredesnaam, Rupert, kyk mij toch niet zoo streng aan. Het is moeilijk om je zóó de waarheid te moeten vertellen." „Het is zeker niet moeilijk voor mij om die aan te hooren", antwoordde hij bruusk. Ver tel me dan toch, wat jij met Nigel Bannister te maken had." „Ik was.... met hem verloofd. Ik had .een afkeer van hem, maar. „Verloofd met Nigel Bannister, zeg je Dus daarom was je zoo bang om ontdekt te v/orden?' Maar Nigel Bannister.... Ben jy is al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstopping. Neem I meer beweging en ge- gebruik Foster's Maag- ■fyLh pillen, het afdoende VvX laxeermiddel. 0.65 per Flacon dagelijksch bestuur voor het belang van den polder op ƒ7000 te stellen. Verbetering Noordweg. Volgens een rapport van den ingenieur wórden de kosten van verbetering van den Noordweg geraamd op 47.000, waarbij de weg in vier vakken is verdeeld. Het dage lyksch bestuur acht het gewenscht de uitvoe ring dezer werken geleidelijk te doen te ge schieden, doch het merkt op dat de ƒ200 per K.M. voor onderhoud uit het wegenfonds alleen wordt uitgekeerd als de weg of de wegsgedeelten beantwoorden aan de minimum gestelde eischen. Het dagelyksch bestuur meent intusschen, dat de financieering zoo danig moet zijn geregeld, dat althans voor loopig geen vermeerdering van directe pol- derlasten haar oorzaak vindt in het uitgeven van gelden voor de aan te brengen verbete ringen. Daarom stelt het dag. bestuur voor zich in 1931 te beperken tot het aanbrengen van een rijwielpad ter breedte van 0.75 M., ter weers zijden van een deel van den weg Middelburg— Serooskerke, dat daardoor aan de eischen voldoet en waarvoor 200 per K.M. of 320 tegemoet kan worden gezien voor onderhoud. De kosten worden op 14.000 geraamd, waar van 3500 voor rekening van den polder ko men, welk bedrag kan worden gevonden uit het verschil van 216.600, zijnde het bedrag aanwezig voor wegen en ƒ211.644, welk be drag is ontvangen voor afkoop van tollen en waarvan de rente alleen voor onderhoud mag worden gebruikt. Dit verschil is ƒ4956. Bijdrage voor ivegsverbeterlng Overeenkomstig de algemeene regelen stelt het dag. bestuur voor in de kosten van ver harding van een gedeelte van den Koker - heulweg te Serooskerke te betalen ƒ365.11 en voor geedeelten van den Molenweg en den kleine Putweg aldaar resp. ƒ545.26 en ƒ730. Pensioenen. Het dag. bestuur stelt voor aan wed. M. Noorderbroekde Kat ook dit jaar een toe slag van 20 op haar pensioen toe te ken nen of 100. Verder om ingevolge de periodieke verhoo ging van de- jaarwedde van den griffier, diens pensioensgrondslag nader vast te stellen op 2300. Begrooting 1931. Op de begrooting 1931 wordt als opbrengst van het gewone dijkgeschot genoemdi 428.378.31. Voor de gewone werken wordt geraamd Noordwatering 108.000, Oostwatering 10400, Zuidwatering ƒ16500, Westwatering ƒ22500, herstel stormschade resp. 83680, 500, ƒ1500 en ƒ1500. Aan rente is opgenomen ƒ62304.50 en aan aflossingen 67550, en aan onvoorzien ƒ5679.75. Dit alles geldt de gewone inkom sten en uitgaven. De begrooting van de buitengewone inkom sten en uitgaven, wijst aan een goed slot 1929 ad ƒ251.88 een geldleening van ƒ58.600 en ontvangsten van Rijk, provincie en gemeen te voor bijdrage in de kosten van afwatering; voor bijdrage in de kosten van de nieuwe brug in den Vlissingschen singel te Middel burg en in die van opruiming van het oude verdedigingswerk in den Nolledyk, samen. ƒ22.000, totaal ƒ80.851.68. Voor uitgaven is geraamd 60.600 voor bui tengewone werken aan de Westwatering (w.o. ƒ4000 voor het opruimen van de kazamat) ƒ20.000 voor verbetering der afwatering en ƒ251.88 onvoorzien. Op de begrootingen voor de straat- en zandwegen komt voor gewone werken 13500 voor en voor de buitengewone 19475. Uit de krankzinnig of ben ik het „Rupert, Rupert, probeer my toch te be* grijpen. Alles zal ik je vertellen, alleen... O, Rupert, kijk me toch niet aan alsof je mij niet kent...." „Het lijkt er ook veel op, alsof ik je met ken", antwoordde hy schamper. „Nog steeds kan ik er geen tuow aan vastknoopen." „Rupert", hernam zij en ze trachtte kalm te spreken. „Ik heb verkeerd gehandeld van het oogenblik af dat ik wakker werd in jouw atelier dien avond van het ongeluk. Maar ik was zoo bang om ontdekt te worden en gedwongen te worden met Nigel te trouwen, dat ik...." „Nu wat „Dat ik my voor een ander uitgaf, dan ik werkelijk ben." Het scheen alsof haar stem terugkaatste tegen den wand van het atelier en toen plot seling wegstierf. Rupert stond op eenige afstand van haar en' keek haar strak aan. En hij zweeg zoolang, dat zy tenslotte hoar oogen smeekend naar hem opsloeg. „Een ander dan je werkelijk bent her haalde hij eindelijk. „En wie ben je dan wel Voor wie heb je je dan uitgegeven Vertel me alles er bestaat nu geen enkele reden meer om mij nog langer voor te lie gen (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 5