500 25 laccfft Je *cl. ccnen eerste blad DINSDAG 21 APRIL, 91 ICRUSTAM flTLIJNEN LICHT No.93 69e Jaargang 1931 DA liliaie firraa I. fU DE MIE Ir., Ifnlslrul Sl-fO, llissinp.lilil. ID. fisIrstuinitElOI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieuws rE VLISSNGEN jofoonplaten. 2.30 Knipcursus. 4.00 Kinderkoorzang, jert, orkest. 6.30 7.00 Engelsche 19.30 Voordracht. |rt, orkest. 11.00— .R.O. Gramofoon- iten. 11.30 Gods- Politieberichten, .ïofoonplaten. 2.00 jfoonplaten. 6.00 iertje.6.45 Schrift- programma Staf ~n. 8.00 N.C.R.V. fquiem van Verdi. Ide pauze causerie, mofoonplaten. 35 Morgenwijding. 1. 12.20 Orkestcon- [mofoonplaten. 3.20 1.50 Orkestconcert. ,ig. 6.35 Berichten. Lezing. 7.05 Con- jezhig. 9.00 Hoor- )rkestconcert. 6.05 [eert, orkest en so- concert. 6.05 Gra- ert, declamatie en |25 en 9.35 en 10.55 12.25 Orkestcon- 20 Volksconcert en 125 M. 7.05 en mofoonplaten. 8.05 11.20 Orkestconcert ;k, solist. 7.50 Too- t. 10.20 Dansmu- Voordrachten. 11.50 erichten. 2.20 Gra den. 3.50 Concert, uziek. 9.20 Lezing LI.20 Concert. fcAMMA'S. diospel uitgezonden ■er. een nieuw radio- .Altona 19097 und [iospel duurt onge- It Dinsdag 21 April ;r uitgezonden. Het 1. n Geleen" voor de ufkens uit Heerlen eïnterviewd worden en titel „Vorst van I zullen dezen vorst, gs beslag werd ge- iet belastingplichtig gn spreken. 7 April Gibraltar ril te Port Said il te Buenos-Ayres il v. Pernambuco 17 April Perim (April te Bremen IJ April Ouessant 8 April Gibraltar 18 April Galle April te Suez ril te Sabang ipril van Madeira uitr.) 19 April van pril te Kaapstad \pril te Algoabaai (thuisr.) 17 April v. 117 April v. Belawan April v. Port Soedan il te Port Said 9 April Cape Race atavia n. Amst. id 769 te Stornoway. d 752.7 te Calais, avond van 21 April elijke tot Noordelijke mikt. Weinig of geen ng in temperatuur. Iwingsdlenst. hedenmorgen te 9-45 DelfzijlHoek van leer 1 nakelükheden, ben, enz. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren/2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betrefiendeHuur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS'1 Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 21 APRIL. Concert, Vereeniging muziek, Grand Hotel 3.04 15.27 3.37 16.03 Vuto's, Fietsen tulgen. [pril uur 7.36 7.37 Internationale propaganda voor de yiissingsche haven en voor Walcheren is schoonheid. Het is niet genoeg op prijs te stellen, dat wij beschikken over een van locale belangen onafhankelijk, machtig internationaal middel tot propaganda van Vlissingen als havenstad en van Walcheren als badplaats. En zeer ge lukkig is, dat wij menschen hier hebben, die dit moderne, wereldomvangende werktuig handig weten in te schakelen in den moei lijken strijd naar een betere waaröeering van Vlissingen en haar gunstige geografische lig ging aan de slagader voor het verkeer met de Zuid-Nederlanden, met welke laatste dus al lereerst een gunstige sfeer en relaties moeten aangeknoopt of verstevigd worden. De pen van den heer Van Grol beschreef het verleden, journalisten en, naar wij mee- ren, Duitsche studie-menschen, kwamen in het geweer voor Vlissingen's toekomst, opdat de interesse van handel en scheepvaart voor onze stad zou ontwaken. Want daar moet het heen. De menschen van de zakenwereld moeten in Vlissingen iets zien, en daar moet cp gewerkt worden. De belanghebbenden zelf moeten op den duur de deskundige leiding nemen na de periode van propaganda en voorbereiding. Moge die leiding dan werkelijk deskundig en zakelijk zijn en de belangen van onze stad in betrouwbare handen rusten lHet zegt bijv. boekdeelen, dat wij in bladen, Idle sterk voor hun plaats opkomen als de T„N.R.Cfc." een droog, niet enthousiast verslag (vonden zonder zegewensch over de Konink- Jlijke opening van de haven, slechts een paar j|marine-kieken en geen luchtfoto's onzer ■prachtige ligging en verbinding met Antwer- ipen en het Rijnland en vooral geen foto van ■onzen burgemeester Van Woelderen. Dit be lwijst op zijn minst eens te meer, dat wij zelf, eendrachtig, steeds op de bres zullen moe iten staan en naar alle zijden waakzaam zijn, |niefc het minst daar, vanwaar steun moest Men moet nu eenmaal onze positie zake- Ilijk en reëel zien, wil er iets ten voordeele uit groeien. Een goede oriëntatie is een begin tot succes. t kortelings schreven wij, dat, waar wij geen concurrentie aan bestaande havens be doelen, doch noodzakelijke en nuttige inscha keling in het moderne, internationale verkeer, bij de groote, eigenlijke havenfeesten de ge- noodigden en geïnteresseerden moeten ver schijnen, waarvan wij het als haven moeten hebben. Wij noemden de vertegenwoordigers van handel en verkeer, en de autoriteiten uit Antwerpen, aan welke aloude Dietsche stad wij als voorhaven diensten, voor beide van waarde, kunnen bewijzen, uit Brabant en jLimburg, uit de groote steden van het Rijn- van de Vlaamsche kust voor sa men- Iwerking in het badplaatsverkeer en ten slotte uit Engeland. Dankbaar kunnen wij zijn, dat geen koude [onverschilligheid of pessimisme beletten kan, [dat deze week 5.000.000 personen den naam >n zullen lezen, dat 5.000.000 paar 5°ogen Minister Reymer zullen zien wijzen fiaar de uitgestrektheid van de Vlissingsche aanloophaven, dat 5.000.000 menschen den langen kademuur een voortreffelijke ligplaats zullen vinden en dat 5.000.000 paar ooren het •-Wilhelmus" zullen hooren, dat oude strijd lied der Nederlanden tegen een overmachti- Essn vijand, waarbij kloek volhouden en Ischrander beleid toch de overwinning brach ten. Dit alles door middel van de geluidsfilm, jdit allermachtigste wapen, dat de moderne '""1 verstond te maken, en dat Vlissingen, [over plaatselijke of partijdige bladen en cou ranten wist in te schakelen. hebben een gesprek gehad met beide feden van den Duitsch-Amerikaanschen staf, jwelke het geluidfilm-journaal over de geheele jwereld verzorgt. Dezen deelden ons mee, dat jbet publiek in het groote en schitterende Ufa.Palast te Berlijn reeds Zaterdagavond opening van de Vlissingsche haven bij ge- puidsfilrn-weergave aanschouwde en naar de pelefoon. meldde zeer enthousiast waren. In réén week zien 5.000.000 toeschouwers dit [journaal, waarbij het niej, blijft. De prachtige, suelle organisatie heeft dan nog niet geheel [Amerika afgewerkt en tallooze kleine plaat- In Nederland bijv. draait de Zeeuwsche [opname a.s. Vrijdag in Amsterdam, Rotter- Km, Den Haa£' Haarlem, Utrecht, daarna in bioscopen over 4 maanden verdeeld. En |*oo werkt deze ^rganisatie over de geheele wereld, overal snel, overal in elkaar passend De Zeeuwsche opname, waarbij wij den opnemers nog dringend luchtfoto's van onze prachtige havenligging en haar verbindingen alsmede van het béloodsen en de drukke scheepvaart aanraden, is niet alleen de ope. ning der haven. Met vreugde citeeren wij de snedige opmerking der lieftallige prinses Ju liana over de eenige schoonheid van Wal cheren en dat men daarvoor niet naar het buitenland behoeft te gaan. Zoo'n eerlijke, spontane uiting geeft styders en werkers voor de badplaats moed en hoop, dat men op Wal cheren eensgezinder en krachtiger de schoon heid zal beschermen tegen prutserige, sma- kelooze bebouwing en voortgaande ontsiering. Ook de menschen van de film, die toch ai heel wat gezien hebben en niet voor niets hun goed salaris verdienen, getuigden hun bewon dering voor het schoone Walchersche land schap. Waar het elders aan geld mangelt en de propaganda voor de badplaatsbelangen no? maar op schrale middelen en karige hulp van de ingezetenen mag steunen, daar bren gen wij dank aan de activiteit en het initiatief der firma Smits, die voor deze propaganda weer een paar duiten durfde wagen, want woorden alleen zijn niet voldoende, daarbij behooren geld en daden. Veel moeite heeft het gekost om den kost baren sound-wagen met de nog duurdere be diening op den juisten tijd in Vlissingen te krijgen, maar wij hopen, dat de opnamen, die zij meenemen, vruchten mogen afwerpen. Behalve dan de haven werd de oester-cultuur te Ierseke vereeuwigd, alsmede een kerkuifc- gang met orgelspel in Ritthem, waar een paar honderd personen in de typische Wal chersche kleederdracht de kerk verlaten. Meer kleurrijke folklore werd hedenmorgen Gods, op den grondslag van de H. Schrift. De Vrijheidsbond heeft haar grootste tri omfen gevierd in het midden der vorige eeuw, doch na dien tijd is haar invloed be langrijk verminderd. Eén der grootste oorza ken hiervoor noemt spreker de godsdienstige opwaking van ons volk en de wijziging der kieswet, waardoor aan de overheersching van het liberale regiem een einde kwam. Het zwakke punt van den Vrijheidsbond is dat deze partij niet het geheele volk verte genwoordigt, doch alleen een bepaalde groep van de maatschappij omvat. Dit zal oorzaak zijn, dat zij zal blijven een kleine, eenigszins afnemende partij. De Vrijheidsbond beroept er zich op te zijn d e partij die palstaat voor de vrijheid. Doch daartoe bezit zij allerminst het recht. De liberalen, voortgekomen uit de beginselen der groote revolutie, loochenen de souverei- teit Gods op alle terrein en missen daardoor den vasten grondslag waarop de Christ. Hist, partij i*1 haar beginselen rust. Daarom acht spreker den Vrijheidsbond een gevaar voor ons volk, daar zij mist den ruggesteun welke zoo zeer noodig is. Vervolgens behandelde spreker het socialis me. De soc.-dem. partij is niet alleen be langrijk door haar grooten aanwas, maar ook moeten wij haar ontstaan in het verle den zien als de schuld van ons voorgeslacht. Hiertoe wees spreker op de gruwelijke ar beidstoestanden in het begin van de vorige eeuw. De gevolgen van de liberalistische beginselen waren in haar uitwerking ontzet tend en de opkomst van het socialisme is dan niet te verwonderen. Een zware schuld rust op ons voorgeslacht. Gelukkig is hierin verandering gekomen en zonder aarzeling kunnen wij zeggen dat de indienststelling van de veerboot Vlissin gen—Breskens. Spreker wees op de vele subsidies die door de Staten worden toegestaan aan verschil lende instellingen van algemeen nut en be sprak tenslotte de werkloosheidsvoorziening en het optreden daarbij van de Christ.-Hist. fractie om te eindigen met te constateeren dat door het rechtsche college van Ged. Sta ten, gesteund door de Prov. Staten in de af- geloopen periode veel is tot stand gebracht. Beide sprekers werden met aandacht ge volgd. De heer Van der Feltz eindigde den goed geslaagden avond met dankgebed. De S.D.A.P. en de Provinciale Staten verkiezing. Voor een openbare vergadering, die zoo druk bezocht was, dat verschillende bezoekers zich met een staanplaatsje tevreden moesten stellen, spraken gisterenavond de heeren A. C. de Baare, lid van de Prov. Staten en W. H. Vliegen, lid van de Tweede Kamer, in „de Oude Vriendschap" over bovenstaand onder werp. Na ingeleid te zijn door den voorzitter, den heer Van Hal, die zijn bevrediging over de zeer drukke opkomst uitsprak en in dit verband wees op de zeer geringe belangstel ling bij andere partijen, kreeg allereerst de heer De Baare het woord, die in een kort, doch niettemin duidelijk betoog uiteenzette wat in de laatste vier jaren de revue, is ge passeerd in de Prov. Staten. Hij besprak de houding der christelijke en liberale partijen, die thans weer de massa trachten wijs te maken, dat in hun handen de belangen vei lig zijn. Hadden de Prov. Staten vroeger meer plattelandszaken te behandelen, tegen woordig komen in dit ooilege meer en meer belangen van de geheele bevolking aan de te Koudekerke vastgelegd, waarbij de school kinderen liedjes ten beste gaven. Curieus zal ook zijn de opname van het klompenmaken te 's Heerenhoek met een klompendans en de handharmonica-begeleiding, terwijl als eenig slot hierbij het antieke klompenwinkeltje in het Groenewoud fungeert. Zonder goed georganiseerde, moderne pro paganda bereikt men tegenwoordig zijn doel niet en het is zeer juist gezien den mach- tigsten strijder van nu, de geluidsfilm, mo biel te maken in het belang van de haven stad Vlissingen, in het belang van de bad plaats Walcheren l Christ. Hist, kiesvereeniging. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissin gen der Christ. Hist. Unie een vergadering in het Militair Tehuis, welke onder leiding stond van den heer w. de Ridder, die na de gebruikelijke opening mededeelde, dat de voorzitter der afdeeling, de heer B. de Jager, door uitstedigheid verhinderd was. Spreker zeide dat getracht was prof. dr. Slotemaker de Bruine te doen optreden, maar deze kon niet anders dan op 17 April, welke datum voor ons met het oog op de haven- feesten niet geschikt was. Hij heette welkom den eersten spreker van dezen avond, baron Van der Feltz te Middelburg en gaf hem daarna het woord. De heer Van der Feltz begon met er op te wijzen dat er velen zijn die de Statenverkie zingen van ondergeschikt belang achten, doch die zoo denken hebben ongelijk. De taak van de Prov. en ook van Ged. Staten wordt steeds belangrijker en voortdurend meer be langen worden aan hun zorgen toebetrouwd. De Ged. Staten hebben zelfs in dezen tijd een groeiende macht, en spreker wees o.a. op hun toezicht op de gemeentebesturen. Wij mogen daarom niet zeggen, dat de Statenverkiezingen minder belangrijk zijn en voor den Statenkring Vlissingen is er zelfs een dubbele reden voor de Christ. Histori- schen om ijverig ter stembus te gaan, omdat er gezien de laatste cijfers dan misschien kans is een trweeden candidaat gekozen te krijgen. Spreker kwam nu tot de scheidingslijn tus- schen rechts en links, die nog terdege be staat, al wordt dit door velen ontkend. Er wordt gezegd dat deze scheidingslijn geen reden van bestaan meer heeft, maar ook in het politieke en maatschappelijke leven moeten de beginselen van het Woord Gods het richtsnoer zijn en dit wordt bij de par tijen ter linkerzijde niet gevonden. Ook niet bij den Vrijheidsbond, die wel een godsdienst wil voor de binnenkamer, voor het particuliere leven, maar niet op het pu blieke terrein des levens. De Vrijheidsbond is wel niet anti-gods- dienstig, maar toch op politiek terrein neu traal en hier ligt het diepe verschil met de Christ.-Hist. Unie, die ook het publieke ter rein wil geregeerd zien naar de ordinantiën de Christ.-Hist. partij steeds op de bres staat voor het recht der sociale beinselen. Spreker zette de beginselen der soc. dem. partij nader uiteen in haar historisch-mate- rialistischen en vaak anti-godsdienstigen grondslag en deze zijn niet te aanvaarden en tegenovergesteld met de christ.-historische levensbeschouwing. Ook de christ.-hist. partij erkent verschillende sociale misstanden en ijvert met kracht voor verbetering. Spreker belichtte scherp de onwaarachtige taktiek der soc.-dem., die niets doen dan de tegenstanders belasteren en verguizen en al wat er voor goeds geschiedt voor zich alleen opeischen. Het zou wel eens kunnen worden Wie wind zaait, zal storm oogsten, waarvan de verschijnselen al reeds te zien zijn, ge tuige de oppositie op het laatstgehouden congres der S.D.A.P. te Arnhem. Wanneer de soc.-dem. tot de regeering ge roepen worden, zooals in Engeland, blijft er van hun theorieën niet veel over en geven zij groote sommen uit voor leger en vlootin Duitschland maken zij het bouwen van een tweeden pantserkruiser mogelijk en ook in België zijn de voornaamste leiders tegen eenzijdige ontwapening. Tegen de slapheid van den Vrijheidsbond en het groote gevaar van het socialisme stel len wij het optreden der rechtsche partijen en spreker wees in het bijzonder op de taak der Christ.-Hist. partij, die op de bres staat voor de doorvoering der christelijke beginse len in het landsbestuur en een open oog en warm hart heeft ook voor de sociale nooden van ons volk. De geest van Christus moet ons geheele volksleven doordringen en spreker wekte zijn hoorders op mede te werken aan de uitbreiding der schoone beginselen van de Christ.-Hist. Unie. De tweede spreker, de heer W. de Ridder, alhier, gaf allereerst een uiteenzetting van de diepere beteekenis van de beginselen der Chr.-Hist. partij en op de geestelijke strek king daarvan, daar zij belijdt de harmonie welke door God, bij alle verscheidenheid, in de schepping is gelegd. Daarom gelooven wij ook dat de oorzaak van de slechte eco nomische omstandigheden, waaronder wij nu leven, niet alleen het gevolg zijn van de crisis, maar dat hier ook geestelijke factoren in medewerken. Doch juist deze overtuiging geeft ons de kracht al het mogelijke te doen om te komen tot opheffing van dezen nood. Daarna ging de spreker na hetgeen in de afgeloopen periode door de Prov. Staten is tot stand gebracht, en waaraan ook de Chr.- Hist. fractie heeft medegewerkt en spreker wees op het leugenachtige in de pamfletten der tegenstanders, die zeggen dat door de Staten niets is gedaan. Als dit zoo was dan zouden de Staten zeer in hun roeping zijn tekort geschoten. Spreker wees op het vele belangrijke dat gedaan is ten opzichte van de electrificatie der provincie en op het verkeersnet dat be langrijk is verbeterd en in het bijzonder op orde, in welk verband spr. wijst op de elec trificatie, gas- en waterleiding. De meerder heid die zoowel in Prov. als in Gedeputeerde Staten regeert is aarts-conservatief, behoud zuchtig en heeft dan ook geen enkel sociaal gevoel. Ondanks de voortdurende verzoeken onzerzijds geeft de provincie niet meer dan 2500 gulden per jaar subsidie aan de verple ging van zwakke kinderen, waarvoor bijv. de gemeente Vlissingen, waar onze fractie ver houdingsgewijze veel sterker is, reeds 3000 gulden geeft. Voor koeien, geiten en varkens geeft men echter gaarne enkele duizenden guldens uit. Het schoolarts-wezen, dat van anti-rev. zijde, als „voornaam gedoe" wordt bestempeld, is door de meerderheid van deze Prov. Staten om hals gebracht, ondanks dat het bekend is, welk noodzakelijk en nuttig werk door schoolartsen wordt verricht, waar voor voorbeelden u:t deze gemeente en Mid delburg te over zijn. Dat de liefde voor de werkloozen be neden het vriespunt is, behoeft aldus spr. hier te Vlissingen feitelijk geen nader be toog. Inplaats van de hulpende hand te bie den, zendt men de gemeentebesturen een cir culaire, waarin wordt medegedeeld, dat wan neer er gemeentebesturen mochten zijn, die voor dezen post gelden zouden uittrekken, de begrooting niet zou worden goedgekeurd. Eventueele vooruitstrevende gemeenteraden tracht men aldus te remmen en te noodza ken de werklooze arbeiders naar het armbe stuur te zenden. Na breedvoerige discussie is in de laatste zitting een motie-Onderdijk aangenomen, waarmede 15000 is uitgetrokken voor de werkloozen. Met slechts één stem meerder heid kon dit voorstel worden gered. Ook hier voor hadden de anti-rev. geen belangstelling en werd de motie dan ook fel bestreden door verschillende dezer leden. Voor den aankoop van de electr. centrale te Vlissingen heeft men onnoodig het dubbele meer moeten geven. Deze veel te dure aan koop moet thans uit de zakken van de stroomverbruikers terug komen. Hij komt dan ook tot de slotsom dat met deze samenstelling niets is te bereiken en het vandaar dringend noodig is, dat het de mocratisch element bij de a.s. verkiezingen belangrijk wordt versterkt. De tweede spreker, de heer Vliegen, begint met de opmerking, dat Prov. Staten onge twijfeld een belangrijke schakel in de staat kundige huishouding innemen en men deze verkiezing dan ook niet moet onderschatten, 't Gaat niet direct om de eene persoon door een ander in dit college te doen vervangen, 't gaat om de macht van de arbeidersklasse tc versterken. Door de tegenstanders, waar voor de belangstelling miniem is, worden methodes gevolgd, die misleidend zijn. De liberalen, die altijd schreeuwen geen politiek in den aether, zijn de eenigsten, die den radiostrijd, voor zoover hier nog sprake van is. misbruiken om hun candidaten aan te be velen. Deze verkiezing heeft hiermede niets AMANDELTJES"! PUDDING PUDDINCFABR* J POLAK' GRONINGEN en nog eens niets te maken, en is deze leuze derhalve zuiver bedrog. Dat het over de sa menstelling der Eerste Kamer zou gaan ia eveneens puur verzinsel, daar deze Prov, Staten geen aandeel zullen hebben in de ver* kiezing van Eerste Kamerleden. Hiermede ia de Vrijheidsbond, die steeds voor recht en Vrijheid wil doorgaan, met zijn bedrogleuzeni afgehandeld. De christelijke partijen, die men nergens ter wereld in de politiek aantreft, laten da geestelijken aanbevelingen voor hun candi* daten schrijven, zooals bijv. de christ.-hist. Hier spant men dus den dominee voor helj politieke karretje. De S.D.A.P. doet aan der* gelijke praktijken niet mee. Alles wat heerscht en regeert, alles behoo* rende tot de bezittende klasse, daartegen! gaat ons verweer. De christelijken zijn voor orde en gezag, doch wij socialisten staan op het standpunt, dat God den grond niet heeft gegeven aan enkelingen, doch aan de menschheid. Zoo lang die enkelingen deze macht in handeri houden kan er geen sprake zijn van orde. Ondanks de vele jammerkreten is het bezit de laatste tien jaren met 2.382 millioen gul den toegenomen. Niettegenstaande duizenden, en duizenden arbeiders door de werkloosheid geteisterd worden, is het kapitaal belangrijk vergroot. Men dweept met rationalisatie, economie, enz. enz., doch de belangen der arbeiders ver geet men en daartegen gaat onze strijd. De S.D.A.P. wil betere verzekeringen voor den arbeider, d.w.z. beter werkloozenzorg, betere invaliditcits- en ouderdomspensioen. Beter onderwijs, het bijbrengen van kunsteni er. wetenschappen, hetgeen spreker nadeij, uiteenzet. Hij besluit met de opmerking, dat de uit slag van de laatste Kamerverkiezing in dit! gewest uitstekend was, hij hoopt dat de a.s. uitslagen niet minder goed zullen zijn. Er werd geen gebruik gemaakt van ge dachten te wisselen of vragen te stellen, waarna de heer Van Hal deze uitnemend ge slaagde vergadering onder dank sloot. Gem. zangvereeniging „De Volksstem". Bovengenoemde zangvereeniging geeft op Zaterdagavond a.s. een concertavond in „Britannia" waarop, naast den zang, ook nog viool-soli's met pianobegeleiding zullen gege ven worden. Daarvoor is de médewerking ver kregen van den heer A. Bleekrode, violist te Amsterdam en van mevr. Brand-Bekker, pianiste alhier, beide wel bekende solisten. Het programma bevat werken van Bach, Mozart, Beethoven en Kreisler. Orkestvereeniging Vlissingen. De orkestvereeniging „Vlissingen" geeft Vrijdag, a.s., des avonds 8 uur, een concert avond in het Concertgebouw. Als solist zal medewerken de bekende violist, de heer Boris Lensky uit Amsterdam. Het scheidsgerecht voor ambtenaren. Bij de verkiezing van leden en plaatsver vangende leden in het scheidsgerecht voor de ambtenaren in dienst der provincie Zeeland, zijn de candidaten der moderne arbeidersbe weging met groote meerderheid gekozen te* genover de van burgerlijke zijde gestelde can didaten, meldt „het Volk". Tot leden zijn gekozen de heeren J. de Meij te Vlissingen en J. Onderdijk te Middelburg, terwijl als plaatsvervangende leden werden gekozen de heeren W. P. Comelisse te Middeburg en A. C van Hal te Vlissingen.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1