Overwin slapte, vergroot Uw eet lust,verbeter Uw slaap. eJ yinr* NOOTJES UIT DRAAD EN LUCHT BEURS VAN AMSTERDAM CORRESPONDENTIE MARKTBERICHTEN WISSELKOERSEN Vermoeidheid ia gewoonlijk een toeken van ver. zwakte zenuwen. jl$i De meest uiteenliggende Icwalen en klachten kunnen het gevolg zijn van verzwakte zenu wen neurasthenie, spoedige vermoeidheid, prik kelbaarheid, slapeloosheid en maagkwalen, om er slechts enkele te noemen. Herstel van gezondheid is slechts te vinden door de oorzaak van het kwaad te bestrijdende ver zwakte zenuwen moeten worden versterkt. En dat kan, met Sanatogen. Sanatogen voert aan de zenuwcel de natuurlijke herstelstof voor zenuwkrachtphosphorus en zuiver melkeiwit in die verhouding toe, waarin deze levensbelangrijke stoffen gemakkelijk wor den opgenomen. Door Uw zenuwstelsel met Sanatogen nieuwe kracht toe te voeren, zult gij op geheel natuurlijke wijze Uw vermoeidheid en prikkelbaarheid over winnen, terwijl maagkwalen en slapeloosheid als sneeuw voor de zón verdwijnen. Neem eens een proef met Sanatogen en gij zult weldra aan de toeneming van Uw gezondheid kunnen bemerken welk een gunstigen invloed Sanatogen op het geheele lichaam uit oefent. Ga nog vandaag naar Uw Apotheker of Drogist. Hij verkoopt Sanatogen vanaf fl. 1.- per bus. Zenuwcel 600 keer vergroot. Als een netwerk is door Uw geheele lichaam geweven het zenuwstelsel. Slapeloosheid, prikkelbaarheid, maagbezwaren, zijn gewoonlijk ge- volgen van zenuw, zwakte. „Sanatogen ïs het aangewezen voed- sel voor de zenuw, cel, voor de gezon de,maar vooral voor de zieke, wier func ties gestoord zijn. Zoo blijkt zonne klaar het nut van Sanatogen bij de ziekte van onzen tijd: „neurasthenie',' schreef Dr.K.H. Moscoviter te 'sGravenhage. Zenuwsterkend Voedsel. De speciale trein met post en passagiers in aansluiting op het motorschip „Christiaan Hujjgens" zal Woensdagmorgen 22 April te 10.20 uur van Genua vertrekken. Aankomst Donderdag 23 April te 7.05 uur te Zevenaar, 7.57 uur te Arnhem, 8.48 uur te Utrecht. 9.50 uur te Den Haag S.S., 9.36 uur te Amsterdam W.P., 9.35 uur Amsterdam C.S., 10.01 uur ts Rotterdam-Maas. Gedurende de maand Maart werd in de rijkspostspaarbank 1.540.888.42 meer inge legd dan terugbetaald. Het tegoed der inleg gers bedroeg op ultimo Maart 387.181.390.09. In de week van 13 tot 18 April werden in ons land uitgesproken 48 faillissementen. Het bioscoopconflict te Groningen is nog steeds niet opgelost. De dooi' Burg. en Weth. voorgestelde vermindering der vermakelijk heidsbelasting wordt door den bioscoopbond niet voldoende geacht. Men vermoedt daarom dat de theaters zeker nog den geheelen zomer gesloten zullen blijven. Een mandoer van het cocosbedrijf in de gevangenis te Pekalongan stak tijdens een twist een veroordeelden Atjeher met een dolkmes dood. nen 111 schepen van 241.868 bruto ton (voor Nederland 1 stoomschip van 250 bruto ton en 15 motorschepen van 11.390 bruto ton) en te water gelaten 134 schepen van 397.372 bruto ton (voor Nederland 3 stoomschepen van 3413 bruto ton en 10 motorschepen van 21.321 bruto ton). jaardag van prins hendrik. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) De verjaardag van Z.K.H. Prins Hendrik, welke vandaag in 's-Gravenhage wordt gevierd, gaf aan de re- residentie den gebruikelijken feesttooi van vlaggen uit torens, rijks-, provincie- en ge- meentegebouwen, zoomede uit legatie en par ticuliere gebouwen. De trams waren gepavoi- seerd. Op verschillende punten van de stad worden openlucht-concerten gegeven en voor hedenavond staan op het programma feest verlichting van het Vredespaleis en bij de beide Kamers, terwijl in verschillende ker ken herdenkingsdiensten zullen worden ge houden. De felicitatieregisters ten paleize worden druk geteekend. kruis van verdienste roode kruis 's-GRAVENHAGE. (VD.) Heden werd ten overstaan van het dagelyksch bestuur van het Ned. Roode Kruis door Z.K.H. Prins Hendrik als voorzitter het kruis van verdien ste uitgereikt aan H.K.H, Prinses JuUana. de winkelsluitingswet. 's-GRAVENHAGE. (VD.) Naar aanleiding van de dezer dagen in de pers verschenen mededeeling dat binnenkort een Kon. besluit zou zijn te verwachten, waarin zou worden bekend gemaakt, dat de winkelsluitingswet op 1 Juli a.s. in werking zou treden, verne men wij van bevoegde zijde dat omtrent in werkingtreding dier wet nog geen definitieve beslissing is genomen. j. W. QUINTUS f 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Te 's-Graven- hage is in den ouderdom van 77 jaar overle den jhr. mr. J. W. Quintus, oud-raadsheer in hét gerechtshof. De thans ontslapene ving in 18B4 zijn loopbaan bij de rechterlijke macht aan, als kantonrechter-plaatsvervanger te Groningen. Vervolgens werd hij in 1888 al daar rechter-plaatsvervanger, in 1891 kanton rechter te Amsterdam, in 1897 rechter in de rechtbank te Haarlem, in 1903 vice-president van de rechtbank te 's-Gravenhage en in 1909 raadsheer in het gerechtshof aldaar, ■welk ambt hij tot voor eenige jaren heeft vervuld. de achterstallige salaris bedragen. 's-GRAVENHAGE. (VD.) In antwoord op het verzoek van den C.N.A.B. ingevolge het door hen gewonnen proces inzake de achter stallige salarisbedragen, aan ambtenaren toe komende, heeft de minister-president aan den bond mededeeling gedaan van een uni forme uitbetalingsregeling, waarbij bepaald is, dat in alle gevallen waarop de onwettig verklaarde maatregel van 1922 is toegepast, volledig kwijting moet worden verleend aan den betrokken ambtenaar of erfgenamen, omvattende uitbetaling van bezoldiging, kin dertoeslag, huwelijkstoelage, garantietoelage, pensioenpremieaftrek, vaststelling grondslag, wachtgeld en dergelijke zonder rentevergoe ding. TT' overval en schietpartij. AMSTERDAM. (V. D.) Op den Muider- straatweg onder de gemeente Diemen heeft in den afgeloopen nacht een overval plaats gehad. Een zekere M. uit Weesp, die liefdes betrekkingen onderhield met de dochter van een woonschuitbewoner uit Diemen, tegen welke verhouding de vader van het meisje bezwaar maakte, is in den afgeloopen nacht bij die schuit aan dek gekomen om te trach ten het meisje te spreken te krijgen. De va der was echter wakker en begaf zich naar buiten. Toen m. den man ontdekte, loste hij een schot dat evenwel miste. De woonschuit bewoner nam daarop een stuk ijzer en gaf M. daarmee een klap op het hoofd, waarop M. pogtfnaals twee schoten loste, die echter ook misten. M. was tengevolge van den slag op het hoofd ernstig gewond. De gemeenteveld wachter en een rijksveldwachter waren spoe dig ter plaatse, evenals een dokter uit Die men, die de eerste hulp verleende. Later verscheen ook de burgemeester. M. werd on der toezicht van de politie naar het Burger- ziekenhuis te Rotterdam vervoerd, waar hij onder bewaking blijft. Tegen den aanvaller M., die den nachtelijken overval verrichtte, bestaat ernstige verdenking van den moord die het vorig jaar te Abcoude is gepleegd. De politie heeft deze zaak in onderzoek. branden. GIETEN. (V.D.) Hedennacht omstreeks 3 uur is tengevolge van een defect aan een schoorsteen brand ontstaan in het dubbele v.oonhuis, bewoond door de gezinnen Zijlstra en Pater. De brand ontstond in de woning van laatstgenoemde. Het geheele huis als mede de beide inboedels werden een prooi der vlammen. De schade wordt door verze kering gedekt. een auto-ongeluk. WINSUM. (VD.) Te Ranum, gemeente Winsum, is gisteravond bij het passeeren van een anderen auto, een auto, waarin drie jongelui uit Winsum zaten, J. B., v. S. en B. v D., tegen een boom gereden. J. B. kreeg zeer ernstige verwondingen aan het hoofd. De beide anderen kregen lichts blessuren. De auto werd zwaar beschadigd. hoofdprijzen staatsloterij. Trekking van 20 April 1931. 3e Klasse le Lijst. (Onder voorbehoud.) 1000 No. 16608 400 No. 50817 16553 200 No. 18808 19182 100 No. 808 7696 12275 de typografenstaking te brussel. BRUSSEL. (VD.) Hedenmorgen is de sta king der Brusselsche drukkers ingegaan. De arbeid is vrijwel algemeen neergelegd. Het middagblad „Midi" is met 4 pagina's ver schenen. De andere bladen hebben het voor nemen hetzelfde te doen. Door redacteuren en kantoorpersoneel wordt wordt het zetwerk verricht. Een katho liek blad laat zetten op een stadsdrukkerij in de provincie. Hedenmorgen hebben ruim 2000 stakers een betooging gehouden. Er hebben zich geen incidenten voorgedaan. Nader vernemen wij nog dat hij de staking van zetters ruim 3000 personen zyn betrok ken. Alle dagbladgebouwen worden door po litie bewaakt. Bij- alle bladen is het geheele zetterspersoneel weggebleven, behalve bij de „Soir" en de „Vingtième Siècle", waar niei werd gestaakt. dr. emile trinklerf BREMEN. (V.D.) De Azië-onderzoeker dr. Emil Trinkler, is in den afgeloopen nacht aan de gevolgen van het auto-ongeluk, waar bij hij acht dagen geleden, op weg naar Bre- mershafen, ernstig werd gewond, overleden. Dr .Trinkler verwierf vooral bekendheid door zijn twee reizen door Afghanistan en Thibet. Hij wilde juist dit jaar een nieuwe expeditie voorbereiden. Hij was een der belangrijkste figuren onder de jongeren op het gebied der geografische wetenschap in Duitschland. de dusseldorfsche moordzaak. DUSSELDORF. (V.D.) Vandaag is het de 7e dag van het proces tegen den moorde naar Kürten. Er zijn voor heden ongeveer 5G getuigen gedagvaard, voor een deel slacht offers, grootendeels echter personen die in lichtingen zullen verstrekken over den per soon van Kürten. Er zijn o.a. 3 broers en 1 zuster van Kürten bij. Bij het begin van de zitting deed de directeur van het landsge- recht, Dr. Hertel, die het voor-onderzoek had geleid, eenige mededeelingen over de bekentenissen van Kürten. Hij verklaarde dat Kürten lichamelijk en geestelijk gezond was. Het voor-onderzoek had uitgewezen dat Kürten's bekentenissen aan de politie groo tendeels juist waren geweest. verkiezingen in oostenrijk. WEENEN. (V. D.) De uitslagen van de verkiezingen voor den landdag in Opper-Oos- tenrijk toonden een sterke stijging van het stemmental der Christelijk-socialen, die ech ter voornamelijk vooruitgingen ten koste van het extremistisch-rechtsche heimatblok. Niettemin daalde ook het stemmental der socialisten. De uitslagen zijn Christelijk-socialen (217.674) 239.983 stem men, winst 22.300 stemmen heimatblok (42.727) 18.818 stemmen, verlies 22.909 stem men sociaal-democraten (135.988) 128.376 stemmen, verlies 7612nat. economisch blok en landbond (71.847) 50.832 stemmen, verlies 21.015 stemmennat.-soclalisten (11.562) 15.770 stemmen, winst 4208 stemmencom munisten (2193) 3707 stemmen, winst 1514. Volgens deze stemmencijfers krijgen de Chr.-socialen in den nieuwen landdag 28 mandaten, de soc.-democraten 15„ het nat.- economische blok en de landbond, die een kiesgemeenschap hebben gevormd, 5 zetels. Deze cijfers kunnen niet worden vergele ken met die van den ontbonden landdag, aangezien deze 60 zetels telde en de nieuwe landdag slechts 48 zetels zal tellen. De soc.- democraten hebben bij de gemeenteraads verkiezingen hun positie in de hoofdstad van opper-Oostenrijk en in de stad Steyr kun nen handhaven. een schip door een bom vernield. LONDEN. (V.D.) In de haven van Kanton is een Chineesch passagiersschip door een bom explosie vernield. Veertig passagiers en 1 de bemanning kwamen om het leven. De bommen moeten aan boord van het schip zijn gelegd door Chineesche zeeroovers, die van den kapitein van premie hadden verlangd om een overval op het schip af te koopen. De kapitein had het betalen van deze premie geweigerd. een bom-aanslag in britsch-indie LONDEN. (V.D.) Juist 24 uur voor de aan komst van den nieuwen onderkoning van In- dië, lord Willingdon, die Zondag uit Bombay naar Delhi vertrok, ontplofte op een neven- spoor naast het hoofdstation een bom, waar door 4 Indiërs werden gewond. Hoewel men niet gelooft dao deze ontploffing iets te ma ken heeft met de aankomst van den express- trein die op het hoofdspoor BombayDehli loopt, zijn alle voorzorgsmaatregelen voor de ontvangst van lord Willingdon genomen. revolutie in honduras. NEW-YORK. (V.D.) Te New-Orleans zijn berichten ontvangen dat in het Noorden van de republiek Honduras een revolutie is uit gebroken, die zich verrassend snel naar de kust uitbreidt. Reeds eenige steden zouden den goed gewapenden opstandelingen in han den zijn gevallen. Tot nog toe heeft de be weging een onbloedig verloop gehad. De Ame- rikaansche marine-autoriteiten hebben on middellijk een kruiser naar Tela gedirigeerd om de Amerikaansche belangen in Honduras te beschermen. Waarschijnlijk zal ook een vliegtuigmoederschip naar Honduras worden gezonden. Twee andere kruisers zijn eveneens bestemd om de kust van Honduras te con troleeren. De leiding van den opstand, die reeds geruimen tijd broeide, berust bij gene raal Ferrera. De directe aanleiding was de inneming van de stad Prógressox, door gene raal Ramon Diaz, aan het hoofd van een duizendtal rebellen. De rebellen trekken thans naar de hoofdstad van Honduras, Teguci galpa, op. Het Amerikaansche staatsdeparte- ment verklaart dat de opstand in Honduras een geheel ander karakter draagt dan de re- volutionnaire beweging in Nicaragua, en dat de Amerikaansche strijdkrachten zich in Hon duras zullen beperken tot bescherming der Amerikaansche eigendommen en onderdanen. NEW-YORK. (VD.) De opstand in Houdu- ras schijnt zich aanzienlijk uit te breiden. In verschillende plaatsen hebben de opstande lingen de macht in handen en langs de ge heele Oostkust en op verschillende plaatsen in het binnenland kwam het tot gevechten. Zooals gemeld zijn de leiders der opstande lingen, generaal Dias en generaal Gregoria Ferreraz, die candidaat was voor het presi dentschap, doch niet gekozen werd. Zij eischten het aftreden van generaal Colindres. Tengevolge van de groote werkloosheid be schikken de opstandelingen over een zeer grooten aanhang. De Amerikaansche gezant te Washington maakt zich zeer ongerust over het lot van de 1316 Amerikaansche onderda nen, die in Honduras zijn gevestigd. De Ame rikaansche bezittingen in Honduras worden geschat op een waarde van 71 millioen dollar. Amsterdam, 20 April, 3 uur. De tendenz bleef heden wederom zeer flauw en overal werden nieuwe verliezen geleden. Het publiek is verkooper en boven dien worden zwak liggende posities geliqui deerd en waar de kooplust nihil is kunnen reacties niet uitblijven. De betere tendenz in Wallstreet had op de ochtendbeurs een lichtelijk verbeterde stemming teweegge bracht, maar in het officieele verkeer was de markt wat in een gedeprimeerden toestand gebracht. KoninkU.jken waren hooger, maar in den middag liep de noteering tot 240 te rug. Buitenlandsche soorten waren lager. Van Industrieele fondsen moesten Philips een verlies aantoonen ondanks steun van een der particuliere bankfirma's. Unie Levers kwamen op een verlaagd niveau evenals Nederl. Fordaandeelen en Acoustiek's bleven op peil evenals Aku's. In Suikerwaarden daalden H.V.A.'s beneden 340. Java-Cultures en Nisu's handhaafden zich. Rubberaandee- len lagen zwak in de markt. Tabakken waren maar weinig veranderd, maar desondanks bestond er een neiging tot reactie. Mynaan- deelen hadden een ongeanimeerd verloop. De ontslagname van 3 der 4 commissarissen van Boutons deed den koers van dit aandeel rea- geeren. Scheepvaart-Unies werden lager ge noteerd. De Amerikaansche fondsen waren meerendeels goed prijshoudend. Prolongatie 1% K. Uw schrijven kan niet voor plaatsing in aanmerking komen. De rubriek „Ingezon den Stukken" kunnen wij niet beschikbaar stellen voor een openlijke of bedekte aanbe veling van candidaten bij verkiezingen. Red. Binnenlandsche granen. Tarwe 6 a 6.50, uitgezochte kwaliteit 7.50 a 10, Chevaliergerst 6 a 7, Ha ver 5 a 6.25, Erwten (kleine groene) 6.5Ö a 9, Schokkers 10 a 11.50, Dui- venboonen 6 a 9, alles per 100 K.G. Veemarkt. Aanvoer 1668 varkens, 362 vette runderen, 311 vette kalveren, 77 schapen of lammeren. Prijzen per i/2 Kilo 47i/2—50, 41—43, 23— 33 ct.i kalveren 80—85, 65—70, 50—55 ct. schapen 40—50 per stuk 2027 lamme ren per stuk 2634 varkens 1819 ct. OverzichtVette koeien tamelijken handel, prijzen van le en 2e soort gelijk, 3e soort iets hoogervette kalveren zeer tragen handel, zelfde prijzen werden met moeite bedongen; schapen stuggen handel, prijzen stationnair; slachtvarkens wegens kleinen aanvoer vlug gen handel, prijzen weer iets lagervoor zouters was de handel niet zoo vlug, hier werd 19 a 20 ct. besteed. Aardappelmarkt. Brielsche eigenheimers 55.50 Zeeuw- sche blauwen 6.25—6.75Zeeuwsche eigenheimers 44.75 Zeeuwsche bonten 6.25—6.75 bravo's 66.25 Friesche eigenheimers 55.25 poters 3.50— 4.75 red star 5.756.25industrie aardappelen 44.30Maltha's (winter) 15—16 ct. per KG. Met redelijken aanvoer, kalme vraag. Vlasmarkt. 4720 K.G. Blauw 45—60 8000 K.G. wil en Holl. geel 50—60 5000 KG. D.R. 40—47>/2. Aanvoer blauw niet groot, wit en DR. han del sleepend. Amsterdam, 20 April 1931. Veemarkt. Aanvoer459 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kwaliteit 98105 ct., 2e kwaliteit 84—96 ct., 3e kwaliteit 72—82 ct., mindere soorten 64—70 ct. per KG. slachtge- wicht100 melk- en kalf koeien per stuk 260370 120 vette kalveren 2e kwali teit 8492 ct., 3e kwaliteit 6680 ct. per KG. levend gewicht121 nuchtere kalveren per stuk 7—12 750 varkensvleeschvarkens wegende van 90110 K.G. 49—50 ct., zware varkens 4749 ct., vette varkens 4346 ct. per KG. slachtgewicht94 paarden per stuk 100—220. Aan het abattoir werden heden aangevoerd 11 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Aardappelmarkt. De pry zen waren heden onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, 1830 H.L. Noteering van heden, 20 April 1931, des nam. 2 uur (niet-officieel) Cheque-koersen, Koopen en Verkooper New-York 2.48%—2.49Londen 12.09%12.10; Berlijn 59.26—59.28; Brussel 34.60—34.65 Parijs 9.73—9.75 Bankapier. Dollars 2.46'/2—2.49% Ponden 12.08 12.11Marken 59.20—59.35 Belgi sche Francs 34.50—34.80 Fransch# Francs 9.71—9.80.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2