NOOTJES UIT DRAAD EN LUCHT De Nederlandsche treiler „Victoria" heeft Fraserburgh verlaten met aaii boord het stoffelijk overschot Van de negen omgeko men opvarenden van den treiler ^Noord pool", welke 1 Maart op de rotsen bij Rose- hearty vergaan is. Uit Oslo wordt gemeld dat op 10 April. jl. van de Noorsche handelsvloot 294 schepen met een draagvermogen van 1.15 millicen tons waren opgelegd. Op 31 Dec. 1930 had Berlijn 4.332.043 in woners, of 14.403 minder dan in het begin van het jaar. Er waren 5866 sterfgevallen meer dan geboorten. Het cijfer van vestiging was 283.471, dat der vertrekkenden 292.008. Er werden 45.426 huwelijken gesloten, doch slechts 42.816 kinderen geboren. In het paleis Velen bij het gelijknamige dorp in Munsterland, dat aan graaf Lands berg behoort, is gisterenochtend een felle brand uitgebroken, die vermoedelijk het hee- le paleis, dat uit 1250 dagteekent, zal vernie tigen. Er zijn tal van kostbaarheden en schilderijen gered. Omtrent den brand in de rioleringswer ken van Chicago wordt nog gemeld, dat men .thans negen dooden telt. Men gelooft, dat nog 9 anderen zijn omgekomen. Er zijn 48 personen in het ziekenhuis opgenomen. rem voor de gezonde democratische ontwik keling der gemeenten. Ook met het oog op de landsregeering zijn de Prov. Staten van veel belang. Spreker wees er op dat wij in ons land een democra tisch bestuursstelsel hebben, maar er dreigt thans een groot gevaar dat dit democratisch stelsel wordt ondermijnd, wat spreker nader aantoonde. Als bewijs noemde spreker het extra-par lementair kabinet, hetwelk al zeer ver af wijkt van een democratischen regeerings- vorm. In de laatste maanden werden her haaldelijk wetten aangenomen tegen den zin der meerderheid van de Kamer, bijv. het meng- en maalgebod, de verhooging van den drankaccijns, omdat de Kamer zwichtte voor den wil der regeering. De volksvertegenwoordiging is tegenwoor dig uitermate zwak en hier schuilt een groot gevaar voor het democratisch parlementaire stelsel. De oorzaak hiervan is dat helaas in ons land het politieke leven wordt be- heerscht door het religieuse leven. Spreker stelt er prijs op te verklaren dat ihij een groot voorstander is van de religie en ervan overtuigd, dat deze in ons volksleven ïiiet kan worden gemist. De overgroote meer derheid van ons volk is dan ook religieus. Maar het verkeerde is dat politiek en godsdienst samen gaan. Er zijn op het oogen- blik geen groote vraagstukken in ons land die door de religie moeten worden beïn vloed. Spreker is van meening, dat bijv. de kwestie van vrijhandel of bescherming, het sociale vraagstuk of de militaire toerusting ïiiets met de religie te maken hebben. Als geloovig Christen kan men hierin partij kiezen zonder zijn godsdienstige overtuiging geweld aan te doen. Dringend noodig is ook dat in ons land de geestelijke en maatschappelijke vrijheid groo- iter wordt dan zij nu is. Spreker wees op het geval met „de Tribune". De vrijz.-dem. zijn hartstochtelijke tegenstanders van het sov- aetregiem, maar de geestelijke uiting mag Sliet van hooger hand aan banden worden gelegd. De uitwassen moeten strafrechterlijk behandeld worden. Verder wees spreker op de houding der overheid inzake de radio-eensuur, waarbij de geestelijke vrijheid van ons volk op erbarme lijke wijze wordt beknot. Met kracht is door de vrijz.-dem. hiertegen opgekomen, maar men ondervindt tegenwerking van de kerke- jiijke partijen en ook van den Vrijheidsbond. Men verwijt de vryz.-dem. partij dat zij leen aanhangwagen zou zijn van de S.D.A.P., maar niets is minder waar. De vrijz.-dem. zijn tegen den klassen-strijd en aanvaarden het privaat eigendom, omdat dit kan zijn pen kracht ten goede in de maatschappij. Dat zij zooveel kunnen samen gaan met de S.D.A.P, komt hierdoor dat de soc.-dem. zooveel bezadigder zijn geworden en veel uit hun bloedrooden wijn hebben weggedaan, y.at blijkt bij de behandeling der groote maatschappelijke vraagstukken van dezen Jtijd. Spreker kwam nu tot den Vrijheidsbond, waartegen de vrijz.-dem. de groote grief hebben dat hun houding niet in overeen stemming is met hun theoretische leuzen. Als mr. Fock zegt dat de Vrijheidsbond een party is van democraten, heeft men moeite niet te glimlachen. Spreker wees op de hou ding van den Vrijheidsbond in de Tweede Kamer ten aanzien van de sociale wetge ving, de winkelsluitingswet, arbeidsbemidde ling, minimumloon in de huisindustrie, waaruit duidelijk de anti-sociale geestesge steldheid van den Vrijheidsbond blijkt. Ten slotte besprak de heer Joekes het Standpunt der vrijz.-dem. ten opzichte van het vredesvraagstuk. Als een lichtzijde van den vreeselijken wereldoorlog is gekomen de organisatie van den Volkenbond, die In op- pet en bedoeling een vredesorganisatie is. Het groote doel moet zijn te geraken tot ontwapening, omdat wapentoerusting den oorlog uitroept. Als klein land hebben wjj de taak op den weg der ontwapening voor te gaan. Dit is geen illusionisme, maar «en aanvaarden van de nuchtere werkelijkheid, daar een klein land zich onmogelijk kan verdedigen. Niemand zal durven beweren dat onze oorlogstoerusting op de hoogte van den tijd is, wat spreker nader aantoonde. Ten ernstigste waarschuwde spreker tegen ie politiek dezer regeering, die bezig is zich met het oog op Indië aan Engeland te kop pelen. Wij zijn bezig met in Indië het oor logsgevaar in huis te halen. Wanneer het oorlog werd dan kregen wij den schrikkelijken lucht- en gasoorlog, waar tegen wij ons absoluut niet kunnen verde digen, met de vreeselijke ellende voor de burgerbevolking. Nederland kan niet in militaire toerusting zijn beveiliging vinden, doch heeft tot taak zich met andere kleine landen te verstaan om te komen tot ontwapening en alzoo het voorbeeld te geven en ons land kan inder daad een groot werk doen met over te gaan tot het instellen van een veiligheidswacht. Spreker eindigde onder applaus met de aanwezigen op te wekken mede te werken aan dit grootsche doel. N.V. „Verpleeghuis" te Middelburg. Volgens het 32ste jaarverslag van boven genoemde N.V. werkten in 1930 de beide wijkverpleegsters zuster Tismeer en zuster Van Eenennaam met toewijding voor haar patiënten. Zuster Van Eenennaam werd 1 November vervangen door zuster Wanjon. Ir. de vacantie nam zuster Van Schagen den dienst eenige weken waar. De zusters gera- menlijk brachten 7630 bezoeken in 114 ge zinnen, dus ongeveer 600 bezoeken meer dan in 1929. Ook dit jaar werden de meeste pa tiënten kosteloos geholpen. De opbrengsten der verpleeggelden waren echter aanmerkp- liik hooger dan in voorafgaande jaren. De zusters gaven ook verschillende malen finan- cieelen steun in de huishouding. De heer Eggel, die sedert vele jaren als bode aan de vereeniging verbonden was, overleed dit jaar. Het bestuur zal van zijn goede, trouwe zor gen steeds een aangename herinnering be houden. Het bestuur brengt dank aan allen, die in 1930 voor de vereeniging werkten of haar op andere wijze steunden. De rekening der wijkverpleging wijst aan ontvang en uitgaaf aan 5342.12y2 met een batig saldo van 1170. De vennootschap heeft een reservefonds van 84.013.07. De rekening van het pensioenfonds geeft een eindcijfer van 1100.71 met een batig saldo van 394.11. Rijksgebouwendienst. Met ingang van 1 Mei a.s. is benoemd tot bouwkundig ambtenaar le klasse bij den rijksgebouwendienst B. Dentz te Middelburg. Instellingen van openbaar nut. De minister van financiën heeft op de lijst van instellingen van openbaar nut, be doeld in artikel 123, eerste lid, onder b, der Ambtenarenwet 1929, deen opnemen de Hulpbank te Middelburg. Electriciteit in den landbouw. Het is bekend, dat zoolang pootaardappe- len aan licht blootgesteld zijn zy slechts langzaam uitloopen en dikke scheuten vor men. Bevindt een pootaardappel zich in het donker, dan zoeken de uitbottende stengels net zoolang tot ze licht bereiken, waarom de moderne landbouwer zijn pootaardappe- len in een opslagplaats met glazen wanden en in kistjes opbergt. De winternachten zijn echter lang, zoodat desondanks nog ten na- deele van den poter lange slappe stengels voorkomen. De landbouwvereeniging te Souburg nam met medewerking van de N.V. PZEM een proef om gedurende de nachturen nog eens extra electrisch te belichten, welke proef volkomen is geslaagd, zoo zelfs, dat de laat ste maand geen electrische bijverlichting behoefde plaats te vinden. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Heinkenszand 29.34. Algemeene R.-Kath. Ambtenarenvereeniging. Door de afdeeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Algemeene R.-Kath. Ambtenarenver eeniging is in hotel „de Arend" te Ter Neu zen een algemeene ledenvergadering gehou den onder voorzitterschap van den heer L. A. Leushuis uit Sas van Gent. Volgens het jaar verslag van den secretaris den heer A. C. Ververs te Sas van Gent, werd door splitsing der afdeeling een zusterafdeeling opgericht „Zeeland Noord"het totaalp aantal leden bedraagt 60. Daarna werd de rekening van den penning meester goedgekeurd en de begrooting vast- gesteud. Ook dit bestuurslid werd dank ge bracht. Tot lid van het bestuur, vacature Edelman, werd gekozen de heer F. van Oppen uit Sas van Gent. Tevens werd het bestuur uitge breid met 2 leden. Voor de groep burgemees ters werd gekozen de heer G. Stevens van Overslag en voor de groep gemeentepersoneel de heer Van Haelst uit Westdorpe. GOES. Burg. en Wefch. schrijven den raad dat tengevolge van toename van het aantal leer lingen van de scholen A en C verandering moet komen in den toestand van het gym nastieklokaal dat verbonden is aan de school C en slechts van geringe afmetingen is waar van sedert 1928 gebruik wordt gemaakt voor het gymnastiekonderwijs aan alle openbare en bijzondere lagere scholen, met uitzonde ring van de R.-Kath. scholen, die daartoe het gymnastieklokaal bezigen verbonden aan de R.-Kath. Jongensschool. Het gevolg van een en ander is, dat men zich wegens geringe afmetingen van het lo- KONING ALFONSO. GisVren nog Koning Naast God van zijn land. Heden verbannen Zijn troone verbrand. Gist'ren nog machtig, Geëerd en gevleid, Heden ach arme, Ter slachtbank geleid. Mensch'lijke liefde, Mensch'lijke haat, Hoe zijt ge, hoe wilt ge, Ten goed of ten kwaad. HA-VEE-WEE. kaal van school C veelal moet beperken tot de zgn. vrije- en orde-oefeningen. Met het lokaal is tot nu toe genoegen ge nomen, omdat werd opgezien tegen de hooge kosten, verbonden aan de stichting van een nieuw, aan alle eischen voldoend, lokaal. Burg. en Weth. hebben verschillende op lossingen overwogen en stellen thans voor le. het bestaande gymnastieklokaal der openbare lagere school C om te bouwen tot twee gewone leslokalen. 2e. de bestaande ambtswoning van het hoofd der openbare lagere school C te doen afbreken en ter plaatse te stichten een nieuw gymnastieklokaal met toebehooren, bestemd voor alle lagere scholen in Goes, uitgezon derd de R.-Kath., die reeds zulk een lokaal bezitten. 3e. voor een en ander de noodige gelden beschikbaar te stellen, t.w. plm. 1600 voor de werken bedoeld onder 1, plm. 24.109 voor het werk bedoeld onder 2 en ongeveer 1200 voor nieuw meubilair, in totaal dus ongeveer 26900. Het R.-Kath. kerkbestuur vraagt de noo dige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor veranderingen der inrichting van de St. Jacobusschool, nl. twee lokalen der bewaarschool zullen veranderd worden en bestemd voor 1 lokaal voor het gewoon lager onderwijs en 1 lokaal voor ulo-onderwijs, ter. wijl een bestaand lokaal voor gewoon lager onderwijs in gebruik zal worden genomen voor het bewaarschoolonderwijs. Burg. en Weth. stellen voor de gevraagde medewerking te verleenen. 4 BRESKENS. De candidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing, opgemaakt door de Christ.- Hist. kiesvereeniging luidt: W. Luteijn (aftr.) Iz. Cappon (aftr.) L. Lijk (aftr.) Ant. Monjé, J. Verduijn, Joh. Woittiez, A. van Melle, Jac. Dierings, M. P. Meeusen. De candidatenlijst, opgemaakt door de Liberale Staatspartij, was niet volledig. Hier onder volgt zij W. C. Carels (aftr.)L. Bruijnooge J. W. Woittiez (afr.) mevr'. Tazelaar, A. Cambier, D. Mookhoek, H. J. Weijkman, J. Verschel- ling, J. van Donk, I. de Hullu, mevr. Verbo- ven, S. M. de Vuijst. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is bij den heer P. Brugge op de Scheldekade te Breskens een geval van kolendampvergifti ging voorgekomen. Toen de bewoners naar bed gingen, hadden ze den sleutel van de kachel dichtgezet, doch het klepje onderaan was open gebleven. Te vier uur werd hun zoontje wakker, die nog juist uit bed kon komen met zware pijn in het hoofd en bra kend. Door het gestommel werd zijn vader wakker, die zich ook niet lekker voelde. Nadat hij een glas water voor zijn zoon gehaald had, rook hij de kolendamp. Direct werden deu ren en ramen opengezet, zoodat frissche lucht kon binnenkomen. Eerst tegen den middag waren allen her steld. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden gisteren de navolgende strafzaken behan deld J. de K., 31 jaar, arbeider, wonende te Axel, was door den kantonrechter te Ter Neuzen wegens openbare dronkenschap gepleegd bij herhaling, veroordeeld tot een hechtenisstraf van 3 dagen, tegen welke beslissing de amb tenaar van het O.M. die destijds opzending naar een rijkswerkinrichting had geëischt, hooger beroep aanteekende. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter met uitzondering van de straf, 21 dagen hechtenis en opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 1 jaar. Door A. M., 65 jaar, en N. F., beiden van beroep industrieel, en wonende te Ixelles (België), bestuurders van een bouwwerk aan de cokesfabriek te Sluiskil, was hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kan tonrechter te Ter Neuzen, waarbij zij wegens overtreding van de veiligheidswet, werden veroordeeld ieder tot een geldboete van 150 of 25 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. De landbouwer H. P. P., 44 jaar, te Zaam- slag, was door den kantonrechter te Ter Neuzen, wegens strooperij, veroordeeld tot een geldboete van 10 of 5 dagen hechtenis, tegen welk vonnis hij hooger beroep aantee kende. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Door den ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Ter Neuzen was hooger be roep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter, waarbij J. de F., 51 jaar, land bouwer te Axel en S. de F., 16 jaar, zonder beroep eveneens wonende te Axel, werden schuldig verklaard, doch zonder oplegging van straf van de hen ten laste gelegde over treding van de jachtwet (jagen zonder schrif- trüjk bewijs en vergunning van den eigenaar of echlhebbende). Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Door W. de K., 32 jaar, chauffeur te Goes was hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waar bij hij wegens overtreding van de politiever ordening te Goes (in de gemeente Goes zon der vergunning van Burg. en Weth. een voor- werp (auto) onbeheerd op en aan openbare gronden laten staan), werd veroordeeld tot een geldboete van f 7.50 of 5 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. J. Th., 50 jaar, boer en J. B., 38 jaar, huis houdster, beiden wonende te 's-Heer Arends- kerke, waren in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij zij wegens overtreding van de paar den wet (als eigenaar van een goedgekeurde hengst overtreden den algemeenen regel van bestuur, genoemd in de paardenwet) werden veroordeeld ieder tot een geldboete van f 25 of 10 dagen hechtenis. Eisch voor ieder, bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep. Im Westen nichts Neues. Men zal zich nog wel herinneren, dat on langs in de „Vlissingsche Courant" adver tenties stonden van de directie van de Uni versal Picture Corporation en de directie van het Alhambra-theater te Vlissingen, waarin het publiek gewaarschuwd werd tegen het be zoeken van de opvoering van het tooneelstuk „lm Westen nichts Neues", welke opvoering door een Nederlandsch gezelschap zou plaats vinden in het Concertgebouw te Vlissingen, omdat de inhoud van het stuk niets te maken zou hebben met de binnenkort in het Alham bra-theater te Vlissingen te vertoonen film van dien naam. Het tooneelstuk zou daarvan een slechte imitatie zijn en volgens ontvan gen mededeelingen, bij een opvoering te Utrecht door het publiek zijn uitgefloten. Blijkbaar heeft de inhoud van deze adver tenties de directie van het tooneelgezelschap aanleiding gegeven, tegen de directie van het Alhambra-theater te Vlissingen by de justitie een aanklacht in te dienen omdat gisteren deze zaak voor de rechtbank te Middelburg in behandeling werd genomen. Blykens de ter terechtzitting voorgelezen dagvaarding wordt J. M. S., hotelhouder te Vlissingen, daarin, door het plaatsen van die advertenties, een bedriegelijke handeling ten laste gelegd, omdat de inhoud van de adver tenties als opzettelijk bedriegelijk en in strijd met de waarheid wordt beschouwd tot mis leiding van het publiek, waarbij wordt aan genomen, dat daaruit nadeel kon ontstaan voor de Nederlandsche vereeniging „Vereenig- de Tooneelisten" en voor de N.V. tot Ex ploitatie van het Concertgebouw te Vlissingen. Als getuige in deze zaak werd gehoord B. Elfrink, directeur van het tooneelgezelschap, wonende te Utrecht, die zeide, dat hem het opvoeringsrecht van het tooneelwerk „lm Westen nichts Neues" toekomt. De exploitant van het Concertgebouw te Vlissingen, Ots, had getuige over het voorkomen van de be wuste advertentie opgebeld. Het gevolg van die advertentie is geweest, aldus getuige, dat er bij de opvoering van het stuk te Vlissin gen zeer weinig publiek is geweest. Verdachte door den president ondervraagd, zegt de advertentie te hebben doen plaatsen, omdat hem het uitsluitend vertooningsrecht van de gelijknamige film voor Vlissingen toekwam. De president merkt naar aanleiding daar van op, dat dit dus geldt de film en niet het tooneelstuk. Er is nog telegrafisch verzocht, zegt ver dachte, het tooneelstuk onder een anderen titel te doen opvoeren, doch dit is geweigerd, althans er is verder niets over vernomen. Het was mijn doel, zegt verdachte, het publiek in te lichten, dat het tooneelstuk niets te ma ken had met de film. Verdachte vreesde dat het publiek zou worden misleid. Ook hij was van oordeel, dat de strekking van de adver tentie te ver ging, doch ze was hem opge geven door de Universal Picture Corporota- tion. Op een vraag van den president, hoe ge tuige er toe komt het tooneelstuk onder den zelfden naam als die de film draagt, op te voeren, zegt getuige, dat dit was te doen om publiek te trekken. Getuige doet nog voor lezing uit een tweetal dagbladen, waarin gun stige bcoordeelingen over het door zijn ge zelschap gebodene, zijn opgenomen. De officier van justitie, requisitoir nemen de, zegt, dat enkele couranten, waaronder ook de „Vlissingsche Courant", gunstige versla gen bevatten over de opvoering van het too neelstuk, doch dit raakt de kwestie niet. De feitelijke kwestie in deze is, zegt de officier, dat verdachte zich door het doen plaatsen van de bewuste advertentie, met de daarin voorkomende strekking, heeft schuldig ge maakt aan oneerlijke mededinging. Het too neelstuk wordt in de advertentie afgemaakt. Het zou te Utrecht zyn uitgefloten, doch de opvoering is juist daar in den smaak geval len, volgens de perr. De officier eischt een boete van ƒ200 of 40 dagen hechtenis. Verdachte zegt nog de advertentie ter plaatsing te hebben opgekregen, dooh de president maakt hem er op opmerkzaam, dat hem zulks niet van de verantwoordelijkheid in deze ontlast. Uitspraak 24 April a.s. Onderhoud van een zeedijk. Het Haagsche gerechtshof heeft arrest ge wezen in een procedure over het onderhoud van een zeedijk. De pachter De V. te Kloetinge had van de familie le B. voor den fcyd van 13 jaren, in gaande 1 Maart 1913 gepacht den Egbert Petruspolder op Zuid-Beveland met daarin staande gebouwen en daarin gelegen bouw en weilanden, den zeedijk en een plateau Voor aanlegplaats van schepen. Art. 3 van het pachtcontract luidde de pachter heeft gedu rende den geheelen pachttijd voor zyn reke ning den geheelen onderhoud van welken Aard ook van den zeedijk met daarbij behoo- rend plateau, dienende voor aanleg van sche pen enz. In de onderhavige procedure stelde de ver- pachtster, dat de pachter zijn verplichting tot onderhoud niet, althans niet voldoende is nagekomen. Van den pachter werd wegens wanprestatie een schadevergoeding van 50.000 gevorderd met van waarde verklaring van gelegde be slagen. De pachter bestreed deze vordering en eischte in reconventie opheffing van genoem de beslagen en vergoeding van de daardoor geleden schade. De rechtbank te Middelburg heeft daarop de verpachtster opgedragen de door haar ge stelde nalatigheid van den pachter door ge tuigen te bewijzen, terwijl zij na gehouden getuigenverhoor besliste, dat de verpachtster niet in het haar opgelegde bewijs was ge slaagd, waarna de rechtbank de reconven- tioneele vordering van den pachter toewees. In hooger beroep heeft thans het Hof be slist, dat de pachter, ondanks de ruime om schrijving van zyn onderhoudsplicht kon vol staan met het gewone onderhoud van den dijk', bestaande in afdekking met krammat na aanvulling van het bij eiken stormvloed zich voordoend grondverlies, doch dat van hem als pachter niet gevergd kon worden, dat hij, als dit gewone onderhoud niet toe reikend mocht blijken om den dyk in den zelfden staat te behouden, verbetering bracht in de wijze van verdediging van den dijk. In dit verband overwoog het Hof, dat nu juist van dit laatste de noodzakelijkheid ge bleken is en met de rechtbank nam het Hof aan, dat het bewijr, dat de pachter zijn on derhoudsplicht niet behoorlijk is nagekomen, niet geleverd is, zoodat de ingestelde vorde ring wegens wanprestatie behoort te worden afgewezen. Het Hof bevestigde dan ook het vonnis van de rechtbank te Middelburg. AANBESTEDINGEN Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg werd heden aanbe steed het maken en leveren van den ijzeren bovenbouw van een dubbele draaibrug ter vervanging van de bestaande dubbele draai brug over het buitenhoofd van de Midden schutsluis te Terneuzen, raming ƒ3300. Inschrijvers F. Kloos Zonen, Kinder dijk 3540 Alg. Ned. Staalwerken, Rotter dam 3105 N.V. Hollandsche Constructie werkplaatsen, Leiden 2975 N.V. Swart- touws Constructiewerkplaats, Sliedreclit 2950 N.V. Neuzensche Scheepswerf, Ter Neuzen 2935 KÖlsch Folzer Werke te Sieger (Westfalen) 2800 N.V. Kon. M\j. „de Schelde", Vlissingen 2785 N.V. „De Lelie", Amsterdam 2750 P. Beelen Co., Eindhoven 2720 en Eiserwerke Jozef Koning te Buer (Westfalen) 2350. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN VLISSINGEN. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De Koningin zal zich Vrijdagochtend met den boottrein om 10 uur naar Vlissingen begeven, in verband met de opening van de haven aldaar. Met dienzelfden trein begeven zich de Prins en Prinses Juliana naar Vlissingen. De Koningin zal des avonds weer naar Den Haag terugkeeren. EEN NOODLANDING. GORINCHEM. (VD.) Hedenmorgen heeft het militaire vliegtuig 107, komende van Soesterberg, een noodlanding gemaakt in een weiland nabij den Spykschendijk. Het toe stel kwam op het landingsgestel terecht, waardoor dit werd beschadigd. In de machine waren gezeten de bestuurder, korporaal-vlie ger De Graaf en de mecanicien Van der Linden. De bestuurder voerde de noodlanding goed uit. De vliegmachine zal worden gedemonteerd en naar Soesterberg worden overgebracht. Als oorzaak wordt opgegeven een storing in de benzineleiding. HET BIOSCOOPCONFLICT TE GRONINGEN. GRONINGEN. (V.D.) In verband met het bioscoopconflict hebben Burg. en Weth. van Groningen de verordening op de heffing van de vermakelijkheidsbelasting in Groningeu aan ernstige studi eonderworpen, en thans 'n voorstel ingediend dat hier op neerkomt, dat van de bioscopen in het vervolg 25 van de netto-opbrengst zullen worden gevraagd. EEN KIND LEVEND VERBRAND. KOEVORDEN. (V. D.) Eenigen tijd gele den is in het Krimkanaal een strooschip ge zonken, waarvan men de balen stroo langs den weg heeft gezet. Herhaaldelijk stak de jeugd de vlam in de balen stroo en dit ge beurde ook weer hedenmorgen, met het noodlottig gevolg dat een 5-jarig knaapje, te Koevorden woonachtig, in de vlammen is omgekomen. OPLICHTING. 's-GRAVENHAGE (V. D.) Gisteren zijn alhier aangehouden 2 kooplieden, die ver dacht werden van oplichting in November te Brussel gepleegd. Zy gaven zich daar uit bij een damesconfectiemagazyn als vertegen woordigers van een fictive Hollandsche on-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2