500 100 BERKO ERRES VRIJDAG ÏO APRIL, EERSTE BLAD ■No. 84' 69e Jaargang 1931 Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef. ID. Postrekening66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienicu ws wintet. 1.45 Gramo- orkest. 5.00 Gramo- 3.00 Gramofoonpla- 7.15 Causerie. 7.45 mofoonplaten 8.15 aal te Leiden. Con- G ramof oonplaten. .0.35 Morgenwijding, t, sopraan en piano, n. 1.50 Gramofoon- 5.35 Kinderuurtje. Hi 7.00 Concert. 7.20 egende van de on- 9.20 Berichten. 9.40 10.40 Lezing. 10.55 1725 M. 8.05 en 7.50 Gramofoonpla- oncert, Zang, piano 6.20 en 9.35 en 11.30 Orkestconcert en 7.20 Sprookjes-ope- a tot 10.05 gramo- mcert en alt. 11.20 Orkestconcert, ing. 7.30 Deensche Symfonieconcert. JO Concert, quintet. Donplaten. 8.20 Con- 5.20 Concert. 6.20 Gramofoonplaten. jezingen. 11.20 Gra- :hten. 1.20 Gramo- $.50 Concert. 4.50 orkest en solisten, iten, daarna con- 0RWERPEN •olitie te Vlissingen evonden is gedepo- ingplaatje in étui sutelheerenrijwiel en met zakdoek, en men zijn omtrent lentjes bij Van der rijwielbelasting- ier, Walstraat 55 wiel bij Pieterse, 'fc burgrijwielbelas- Van Eenennaam, O. en W. Souburg icobs, Glacisstraat issaint, Noordtraat Dijk, Oranjestraat Antonissen, Groote rmbandje bij Grool, Gilette mesjes bij fietspomp bij Van polsmof bij Blind, ïdtaschje bij Ovaa, en W. Souburg nhoud op het post- mportemonnaie bij naamarmbandje Kerkslop 4 pad- 'erkuijl Quakkelaar- Hendrikse, Koren- ierenhandschoen bij straat 16hondje ter, Branderijstr. 20 [TLIJNEN •ril te Antw. n. New-Orleans pril Gibraltar April te Tanga pril te Antw. Lpril Galle 8 April van Suez 8 April Suez pril te Antw. Rott. van Durban ■il te Adelaide •il van Padang >ril te Southampton 8 April Land's End il van Madras atavia n. Rott. April v. Duinkerken te Wladiwostock VLISSNGEN 6.58 18.17 8.24 21.06 9.59 22.35 11.11 23.29 ito's, Fietsen uigen. 7.17 7.18 7.20 7.22 DA akelijkheden, n, enz. ïcert R.-Kath. Da- ,de Oude Vriend- 'eestavond, Vereeni- Walcheren", Grand uur. URG. 15 April. Gene- rt Vereeniging voor Concert- en Ge- VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove- rige landen bij wekelijksche verzending f 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerbuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 10 APRIL. De havenfeesten. Het bestuur van de buurtcommissie Ver kuil Quakkelaarstraat heeft besloten geen financieelen steun te verleenen aan den Vlissingschen Oranjebond, omdat de kas niet van dien aard is, dat, behalve de 15 af dracht aan het centraal comité, een gelde lijke bijdrage aan eenig lichaam kan worden afgestaan. Bovendien is de commissie van oordeel, dat de Oranjebond de onkosten niet had mogen verhalen op de buurtcommissies, doch het beter ware geweest, indien de bond met het inzamelen van gelden had gehandeld, zooals dat door hem voorheen geschiedde. Een gift aan den Oranjebond. Eenige bewoners van de Walstraat en Kleine Markt, die zich niet kunnen vereeni gen met het besluit van de buurtvereeniging, hebben een bedrag van 25 ter hand gesteld aan den voorzitter van den „Vlissingschen Oranjebond". Het keurloon voor ingevoerd vleesch te Vlissingen. In het Paaschnummer van „de Vee- en Vleeschhandel" komt het volgende artikel voor i in ons nummer van 13 Februari Jl. bespra ken wij een artikel, voorkomende in het maandblad „de Keurmeester", betrekking hebbende op het keurloon voor ingevoerd vleesch te Vlissingen, in verband met het coöperatief slachthuis aldaar. Dit keurloon is vastgesteld op 4 cent per K.G., waarvan de gemeente 2 cent afstaat aan het coöpera tief slachthuis. Het maandblad „de Keurmeester" achtte dezen gang van zeken in strijd met art. 8 der Vleeschkeuringswet, men mag, zoo be toogde het blad, slechts rekening houden met het keurloon in de gemeente van invoer voor aldaar geslachte dieren om het keurloon voor van elders aangevoerd vleesch vast te stellen. In het no. van 13 Februari Jl. nu beweerden wij, dat men bij de toepassing van art. 8 der Vleeschkeuringswet het oog dient te houden op alle lasten, welke het in de gemeente ge slachte vleesch drukken, dus ook op het slachtgeld aan abattoirs. Nu is het slacht- geld voor het coöperatieve slachthuis, zoo als vanzelf spreekt, niet gestoken in het kleed eener belastingverordening, maar niettemin is dit slachtgeld door den raad bij verorde ning vastgesteld. Het gaat hier dus zuiver om de zeer formeele vraag of het slachtgeld, vastgesteld bij een andere verordening, dan een belastingverordening m den zin van art. 238 der Gemeentewet, als een op het vleesch drukkenden last moet worden beschouwd in de beteekenis van art. 8 der Vleeschkeurings wet. Practisch moet deze vraag o.i. bevesti gend worden beantwoord. In een artikel in het no. van Maart 1931 komt „de Keurmeester" op deze zaak terug en spreekt daarin de meening uit, dat ons bovenuiteengezette standpunt tot zeer eigen aardige toestanden aanleiding zou geven. ,De Keurmeester" schrijft dan o.a. „Wij kennen bijv. een gemeente, waar de slagersvereenigingen een lokaal bezitten, waar krachtens gemeente-verordening, de le vende keuring moet geschieden. Voor het gebruik van deze lokaliteit betaalt ieder, lid of geen lid, eenige vergoeding. Moet nu zoo'n gemeente bij het berekenen van haar invoer- keurloonen ook dit bedrag in bedoeld recht verrekenen ..De Keurmeester" heeft de kern der zaak niet begrepen. Het spreekt vanzelf, dat in het door „de Keurmeester" gestelde voorbeeld de vergoeding voor het gebruik maken van het lokaal der slagersvereeniging niet bij veror dening kan worden vastgesteld. Hierop komt bet aan. Te Vlissingen heeft de gemeente het slachtgeld, te heffen door het coöperatief slachthuis, wèl door middel eener verordening geregeld. Zij kon dit doen, omdat de bewoor dingen van art 4, onder 3 der Hinderwet, daartoe de gelegenheid geven. In^dit artikel toch is bepaald, dat de gemeenteraad bij ver ordening de voorwaarden moet vaststellen, waaronder van een slachthuis gebruik kan worden gemaakt. Onder slachthuis is dan te verstaan een inrichting, waarbuiten elders in de gemeente niet geslacht mag worden. Het is zooals wij reeds meermalen betoogd heb ben, de vraag of art. 4, onder 3e, der Hinder wet ook toepassing kan vinden op niet-ge- meentelijke slachthuizen, d.w.z. of dit de be doeling van den wetgever is geweest. De Kroon of eventueel de rechter zullen dit heb ben te beslissen. Het moge, naar wij vertrouwen, nu duide lijk zijn, dat wij geenszins bedoelen om aller lei betalingen, betrekking hebbend op slach ten van vee, mede te doen tellen bij de be rekening voor de vaststelling van het keur loon voor ingevoerd vleesch. Dit mag slechts geschieden ten aanzien van door den ge meenteraad by verordening vastgestelde ver plichte betalingen. De formeele vraag blijft daarbij echter nog bestaan of die verordening persé een „belasting'-verordening moet zijn. De maquette van de nieuwe havenwerken. De maquette van de nieuwe havenwerken van Vlissingen, waaraan op de wereldten toonstelling te Antwerpen een grand prix is toegekend en het diorama van de Schelde- monding, dat door de groote Nederlandsche scheepvaartmaatschappijen aan het gemeen telijk havenbedrijf is geschonken, zijn op alle werkdagen van 6 tot 10 uur nam. kosteloos te bezichtigen in de voormalige Geref. Kerk in de Korte Vrouwestraat. De arbeidende Jeugd. Gisterenavond had voor den Christ. Be sturenbond de laatste lezing plaats door ds. H. A. Wiersinga over bovengenoemd onder werp. Na opening door den voorzitter, den heer J. Marijs, die met genoegen constateerde dat de belangstelling voor deze lezingen in steeds stijgende lijn was gegaan, begon de spreker met een citaat uit het boek van dr. Piechowski over het arbeidersleven in Ber lijn die in donkere kleuren schildert hoe de breede arbeidersmassa zwoegt in den monotonen gang van het jagende leven. De arbeiders verliezen elk religieus besef. Tot voor 20 jaar was dit anders, er was nog een band aan kerk en godsdienst. Van Rusland -uit wordt in dezen tijd de haat tegen het Christendom weliswaar met alle kracht gepropageerd, maar er is volgens spreker een nog ernstiger gevaar, vooral in Berlijn, nl. de volkomen godsdienstloosheid van de breede massaer bestaat een abso lute onverschilligheidGod is zelf geen vraag meer. Spreker behandelde nu o.a. verder de ver schillende antwoorden door 2400 jongens ep meisjes aan pastor Dehn gegeven op de vraag hoe men denkt over God. Hieruit blijkt dat het overgroote deel het persoonlijk geloof aan God verloren heeft. Voor het grootste deel is deze jeugd van 14 tot 18 jaar pantheïstisch of heidensch ge worden in het religieus besef. De natuur is God en in dien natuurdienst gaat men op. Zij meenen dat de religie alleen goed is voor armen of voor hen die in nood verkee- ren. Eigenaardig is echter dat velen nog wel God willen erkennen in tijd van nood, maar hieraan mag men toch niet te veel waarde hechten. De gedachte aan den dood wekt vooral bij de jongens haast geen enkele religieuse aan doening meer op. Bij de meisjes is er nog meermalen vrees voor het ontzettende van het sterven. Bij de jongens is echter een kalm aan vaarden van het feit van het sterven. Velen zouden den dood zelfs als een verlossing beschouwen. De wereldbeschouwing van deze jeugd is uitsluitend materialistisch geworden. Dit verschijnsel beperkt zich niet alleen tot Duitschiand, doch ook in Zwitserland heeft men dezelfde ervaringen opgedaan. Het is een wereldverschijnsel en spreker zag onder het oog hoe het in ons land ge steld is en hoe wij zelf als ouders en opvoe ders daartegenover moeten staan. Hij wees op de taak dat de ouders met hun kinderen moeten spreken over de geestes- stroomingen van dezen tijd en niet alleen moeten letten op hun stoffelijke belangen. Naast de Kerk is ook voor de Christelijke vakorganisatie in dit opzicht een groote taak weggelegd. De jeugd moet bij haar "staan in het centrum der belangstelling, zy moet de jongeren den weg wijzen en beschermen te gen het opgaan in puur materialisme. Na een drukke gedachten wisseling was de voorzitter de tolk van alle aanwezigen met ds. Wiersinga dank te zeggen voor deze reeks onderwerpen door hem over dit brandende vraagstuk; gegeven. Ds. Wiersinga eindigde daarna-met dank zegging. Het Duitsche consulaat in Zeeland. De heer H. Dronkers, burgemeester van Veere is afgetreden als consul van Duitsch iand voor de provincie Zeeland, en tot zijn op volger is benoemd de heer mr. J. G. Veltman Fruin, directeur der Rotterdamsche Bank- vereeniging, kantoor Middelburg, die in af wachting van de Exequatur, met de waarne ming van het Konsulat Middelburg inmid dels is belast. Na in 1921 met de waarneming van het voormalige consulaat Vlissingen te zijn belast, werd de heer Dronkers in 1922 consul te Middelburg. Hij heeft in dien tijd gelegenheid gehad zich, afgezien van de talrijke verstrek te inlichtingen aan deir Duitschen handel en industrie, bovendien verdienstelijk te maken voor noodlijdend Duitschiand. De afgetreden consul heeft destijds ter hand genomenen de verzorging van 28 Kriégergraber (soldaten- graven) door geheel Zeèland verspreid. Deze zijn alle van een grafsteen met inscriptie voorzien, aan de familieleden zijn 'foto's ver zonden en de verdere instandhouding is ver zekerd. Een en ander is door den heer Dron kers tot stand gebracht zonder bezwaar voor de Duitsche schatkist, waarom hij dan ook destijds een zeer waardeerend schrijven mocht ontvangen van den „Volksbund Deut sche Kriegsgraberfürsorge e.V." te Berlijn voor de liefdevolle bemoeiingen. Vervolgens vond de consul gelegenheid zich verdienstelijk te maken voor Oberschlesien, waarvoor hij „im Anerkennung seiner Ver dienste um Oberschlesien" van het bestuur van den „Oberschlesischer Hilfsbund Ver- einigte Verbande heimattreuer Oberschle- sier" een Ehren-Brief in ontvangst mocht nemen. Ook de in het werk gestelde pogingen om in Duitschiand iets te doen voor degenen die in den oorlogstijd zoo zeer verzwakt waren en mitsdien met t.b.c. enz. bedreigd werden, hadden zijn volle belangstelling. De gelegenheid werd geschapen kosteloos ge bruik te maken van de geneeskrachtige bron nen enz., die Duitschiand zoovele bezit, zoo mede kostelooze opname in sanatoria. In een vergadering van 19 Maart 1924 door de Ver-- einiging „Kriegerdank der Auslandsdeut- schen" te Berlijn gehouden werd de heer Dronkers als „Stifter auf Grund der Satzung gefahrte Liste eingetragen, ten bewijze waar van hem een Ehrenkunde werd verleend. Ook had de consul meermalen de gelegen heid behulpzaam te zijn voor Duitsche zeelie den in Vlissingen in het ziekenhuis verpleegd, alsook door verschillende overleden Duit- schers (meeripalen zeelieden) naar hun ge boorteland te doen vervoeren, hun nalaten schap te regelen of ook hun een rustplaats in vreemden bodem te bezorgen. Toen Duitsche dienstboden en werklieden Zeeland overstroomden, was het ook weer de heer Dronkers, die hen met raad en voor lichting diende. Het is uit dit alles wel dui delijk, dat het hem tijdens zijn consulaat schap niet aan arbeid ontbroken heeft, maar ook, dat hij steeds heeft mogen ondervinden, dat de Duitschers waardeerden wat voor hen werd gedaan. Het is dan ook alleen om dat zijn burgemeesterschap hem geen gele genheid geeft zich aan de belangen van het consulaatschap te kunnen wijden, zooals hij zou willen en zijn wonen te Veere, die hem tot ontslag vragen noopten. Er is nog sprake van geweest het consulaat weer naar Vlissin gen te ve^laatsen, maar het blijft te Mid delburg. P. T. en T. Aan den hulpbesteller bij den post- en te legraafdienst P. Polderman te Vrouwepolder is op verzoek eervol ontslag verleend en is in dienst als zoodanig aangewezen J. Polder man aldaar. SOUBURG. De alhier gehouden Emmabloempjesdag heeft opgebracht 113.20. Gevonden voorwerpen. Lederen damestasch, in 't kanaal, bij Hen driks, Marnixplein C 54gouden ring, bij Lantsheer de Keuning, Tuindorp D 81. SCHOONDIJKE. INGEKOMEN: Th. A. de Buck, van IJzendijke. A. A. Minnaert, van Biervliet. C. S. Verhage, van Cadzand. I. van de Walle, van Cadzand. W. H, Swartelé, van IJzendijke. VERTROKKEN: P. van de Velde, naar Biervliet. T. de Blaeij, naar IJzendijke. W. de Blaeij, naar Hoek. J. van Lare, naar Biervliet. J. van den Broeke, naar Groede. C. L. Goossens, naar St. Laureijns (B). J. J. Buize, naar Groede. D. Lere, naar Oostburg. M. V. van den Broeke, naar IJzendyke. W. Boogaard, naar Maastricht. L. M. Geluk, naar Rotterdam. P. de Smidt naar O. en W. Souburg. A. Merrelaar, naar Winkel. WATERLANDKERKJE. INGEKOMEN: J. C. Enters, van Axel. Zes fietsers met zes Berko Erres lampen. Weet U hoe het komt, dat men aan Berko Erres de voorkeur geeft? Omdat Berko Erres ook bij langzaam rijden een helder licht geeft, omdat deze lamp looit gesmeerd behoeft te vorden. Omdatmaar vraag er zélf Uw winkelier naar, maar let erop, dat U Berko Erres ontvangt, spe ciaal voor Holland gemaakt en gegarandeerd door N.V. Hmij. R. S. Stokvis en Zonen Rotterdam. VERTROKKEN: L. Stokx, naar Hoofdplaat. J. de Vuijst, naar Breskens. J. I. Meesen, naar IJzendijke. C. Rijk, naar Schare. CRITIEK OP DE BELGISCHE DEFENSIE PLANNEN VERBODEN. Enkele dagen geleden is medegedeeld, dat het departement van landsverdediging een circulaire had gereed gemaakt, waarbij aan alle officieren in actieven dienst verbod werd opgelegd, voortaan nog aan lezingen van gepensionneerde officieren, tegen de fortenplannen van den generalen staf ge richt, deel te nemen. Deze circulaire is thans aan de officieren van het actieve leger be zorgd. Zij verbiedt, practisch gesproken, alle critiek op de defensieplannen der regeering en geldt niet alleen voor officieren in actie ven dienst, maar ook voor de reserve-officie ren. Verscheidene bladen stellen naar aan leiding van dit ministerieel besluit de vraag, of het de bedoeling is aldus ook het zwijgen op te leggen aan de in het parlement zete lende reserve-officieren als oud-minister De- vèze, het Waalsche Kamerlid Bovesse, enz., en aan de vele reserve-officieren, die tot de journalistiek behooren. Te voorzien valt wel degelijk, dat deze maatregel tot heel wat commentaar aanleiding zal geven en ook in de Kamer weerklank zal vinden. EEN REDE VAN PRESIDENT DOUMERGUE. President Doumergue is gisteren te Nizza aangekomen. Hij werd begroet door de bur gerlijke en militaire overheid alsmede door een geestdriftige menigte. Na een bezoek aan het monument der ge sneuvelden, waar hij een krans neerlegde, begaf Doumergue zich naar de prefectuur. Daarna bezocht hij achtereenvolgens den prins van Monaco en den hertog van Con- naught. Aan een door het gemeentebestuur aange- richten feestmaaltijd hield Doumergue een rede, waarin hij hulde bracht aan de nabuur natie, welke deelgenoot is geweest in de ver schrikkelijke beproevingen en roemruchtig aan de zijde der Fransche wapenen heeft ge streden voor de verdediging en overwinning van de groot zaak. Het Fransche patriotisme, aldus de presi dent, is niet agressief en bedreigt niemand. Het betoogt niet Frankrijk boven de andere landen uit te heffen en overmacht op deze uit te oefenen. Het wil Frankrijk slechts de plaats doen behouden, waarop het recht heeft. Het wil de onafhankelijkheid bewaren, waar het niet buiten kan. Volkomen veiligheid, is voor Frankrijk onmisbaar om te kunnen, werken en zich ontwikkelen in vrede, en ini de grootst mogelijke mate mede te werken aan den vooruitgang en het geluk der menschheid. Doumergue herinnerde vervolgens aan de schitterende bewijzen, die Frankrijk van zij ra liefde voor den vrede heeft gegeven, o.a. door eigener beweging zijn effectieve strijdkrach ten te verminderen en den militairen dienst tijd te bekorten. Frankrijk, zeide hij, heeft echter te veel ervaring opgedaan, dan dat het niet zou weten, dat er geen duurzame vrede bestaat zonder een volkomen verzekerde be veiliging der :;renzen. Frankrijk heeft even eens het recht om aan te nemen, dat zoolang de Volkenbond geen voldoende militaire macht tot zijn beschikking heeft om voor de naleving zijner beslissingen te zorgen, inge val men deze niet vrijwillig nakomt, het zelf moet waken en slechts op zichzelf vertrou wen, en dat vooral na de jongste onverwacht gekomen gebeurtenis, welker belangrijkheid voor het heden en welker gevolgen voor de toekomst men niet mag miskennen. De ge schiedenis immers van het land, waar deze gebeurtenis is voorgevallen, bevat precedenten, die een les geven, welke Frankrijk niet zon-* der gevaar zou kunnen vergeten. Doumergue deed dan een beroep op het gezond verstand aller Franschen om te wa ken voor den goeden toestand der financiën. Met nadruk betoogde hij, dat, zoolang geen stevige internationale strijdmacht gevormd is, Frankrijk moet nalaten zijn eigen materieele strijdmacht te verminderen tot onder het peil zijner behoeften voor de veiligheid en onaan tastbaarheid van het land en zijn koloniën.' Opdat wij kunnen werken aan de vestiging van den vrede onder de volken, aldus besloot d3 president, is de eerste voorwaarde, dat er tusschen ons Franschen zelf eenheid van hart, geest en belan en zij. Omtrent de rede van het Fransche Staats hoofd meent men in politieke kringen te Berlijn, dat het wel opvallend is, dat van een bedreiging van Fr ankrijks veiligheid gespro ken wordt in onmiddellijk verband met de plannen van een Duitsch-Oostenrijksche tolunie. Men noemt het in politieke kringen te Ber lijn een gewaagde constructie, wanneer een zuiver economische aangelegenheid zoo wordt voorgesteld, als kan deze de veiligheid in ge vaar brengen van een land, dat militair zoo sterk gewapend is als Frankrijk. GESPANNEN TOESTAND IN PORTUGAL Gisterennacht zijn twee schepen met Por- tugeesche troepen naar Madeira vertrokken, en gisterenavond zijn nog twee oorlogsbo dems gevolgd. Ook in Portugal is de toestand thans zeer gespannen. Gisterenmorgen werden verschei den personen gearresteerd* w.o. twee oud- ministers. De telegraaf?^ en postkantoren, worden door soldaten bewaakt. Allerlei ge ruchten doen de ronde en verwacht wordt, dat in Lissabon de staat van beleg zal wor den afgekondigd, aldus wordt aan „de Tel." gemeld. Bovendien wordt gezegd, dat de garnizoe nen te Punta Delgada en Horta, beide op de Azoren, in opstand zijn gekomen. Van Madeira wordt gemeld, dat het leven, daar oogenschijnlijk zijn gewonen gang gaat, doch tengevolge van de militaire toebereid selen is er een groote uittocht begonnen uit de kustplaatsen naar het binnenland en de hotels zijn reeds overvol. De prijzen stijgen, en een tekort aan levensmiddelen doet zich al gelden. De revolutionnairen hebben nieuwe ge meentelijke en provinciale raden gevormd, waarin echter geen der vooraanstaande per sonen van het eiland zitting heeft willen nemen. De aankomst van den Britschen kruiser heeft op de geheele bevolking een geruststellenden invloed gehad, doch men vreest, dat er bij de aankomst der Portugee- sche troepen ernstige moeilijkheden zullen, plaats hebben. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND Binnenkort zal het gedeeltelijk advies ge publiceerd worden, dat de commissie— Brauns tegen Paschen heeft uitgebracht. Het advies, dat in groote lijnen reeds be kend is, bevat echter nog enkele zeer inte ressante bijzonderheden over de resultaten,

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1