1 E I en itaders Liefde laat zich niet Men! Fa Van de Velde TWEEDE BLAD DRUKKERIJ >OP GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON MARINE EN LEGER GOED EN GOEDKOOP Y van de egd op twingen. iAR'S iREN! 14 jaar. treffen VMYPARK BESTRAAT Donderdag 2 April 1931. No. 78. GRONDBELASTING. Kadastrale metingen en schattingen. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat vanaf heden gedurende dertig dagen ter gemeente secretarie, 2e afdeeling, ter inzage is nederge- legd die opgaaf der uitkomsten van de me tingen en vastgestelde schatting van eenige m deze gemeente gelegen eigendommen. Vlissingen, 2 April 1931. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Besmettelijke ziekten. In de week van 22 tot en met 28 Maart 1931 zijn in ons land aangegeven 2 gevallen van buiktyphus (Rotterdam 1), 2 van paratyphus, 9 van dysenteria bacillaris, 138 van roodvonk (Rotterdam 17, Amsterdam 28), 127 van diphterie (Rotterdam 14), 2 van nekkramp, 1 van poliomyelitis anterior acuta en 2 gevallen van encephalitis lethargica. In dezelfde week is afgeleverddoor de entstofinrichting te Amsterdam koepokstof voor 1879 personen, te Rotterdam voor 239 personen en te Groningen voor 604 personen, totaal voor 2722 personen. In de week van 22 tot en met 28 Maart 1931 zijn geen gevallen van encephalitis na inenting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid gebracht. Paaschcollecte „Bio-Vacantieoord". In de Paaschweek vanaf Vrijdag 3 tot en met Donderdag 9 April a.s. zullen in de Ne- derlandsche bioscopen, na vertooning van een filmpje waarop in beeld is gebracht het fraaie landgoed „Het Russenduin" te Bergen aan Zee hetwelk door de stichting Bio-va- cantieoord is aangekocht om daarin een va- cantieoord voor arme kinderen te stichten, geldinzamelingen ten bate van deze stichting gehouden worden. Het bestuur van het Bió-vaeantieoord hoopt, dat met de opbrengst der Paaschcol lecte een groot deel der kosten voor de in richting van "het nieuwe"vacantieoord gedekt zal kunnen tforden. Bond van mobilisatie-invaliden. Onder voorzitterschap van den heer P. de Boer hield de Bond van mobilisatie-invaliden en van hunne nabestaanden zijn 6de jaarver gadering te Drachten. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental over 1930 met 724 is gestegen en drie maanden van 1931 reeds wederom met 824. Het ledental bedraagt momenteel 2474. De procedure met den Staat is in verband met de op handen zijnde wetswijziging voor- loopig aangehouden. Een voorstel om de contributie te verdub belen werd afgewezen. De voorzitter gaf. tenslotte een uitvoerige uiteenzetting van den stand van zaken den Bond betreffende, waarna een geanimeerde bespreking volgde. Nieuwe vinding in de Nederlandsche schoenindustrie. Na langdurige proefnemingen is het gelukt schoenen te fabriceeren met anatomischen bodembouw. Door een vernuftige leestconstructie geeft het zoolvlak van deze schoenen aan den voet de juiste ligging en steun, hetgeen tot dus- Uit het Engelsch van L. G. MOBERLY. 17, De oude man had wel gelijk gehad sponnen haar gedachten voort, dat het hier een van de mooiste plekjes van het kerkhof was. Over den muur heen zag zij de wijde velden hier en daar dooi* bosch-partijen af gewisseld en heel in de verte sloten de gol vende heuvels zilverig den horizon af. Met een hart vol twijfel en schaamte staar de zij naar den grafheuvel aan haar voeten, toen, in een opwelling die ze zelf niet geheel begreep, knielde zij neer, als om het meisje dat hier begraven lag, vergiffenis te vragen. En op den terugweg naar huis en nog vele lange dagen daarna liet de herinnering aan het graf bij den kerkhofmuur Eva niet los. Hiet beeld was een voortdurende aanroep óm ■eerlijk te zijn, om haar leugen uit te wis- sehen. Maar ze kon niet, ze durfde niet. Hoe zou Rupert het opnemen...". HOOFDSTUK X. De Hewetsens. „Hoogstwaarschijnlijk een echt brutaal, co quet nest „Maar Nelly, wat kom jij toch altijd tot schrikwekkende conclusies. Er is geen enkele reden om te veronderstellen, dat ze een bru- verre bij machinaal gemaakt schoeisel niet bereikt werd. Deze vinding is door vaklieden als de beste erkend en zullen hierdoor bij vele voetlijders verrassende resultaten worden bereikt. De directeur van het Zander-instituut te Nijmegen schrijft o.m. over deze uitvinding het volgende; De schoen voldoet mijns inziens aan de eischen, die men aan goed schoeisel kan stel len. Ik geloof dat heel wat voetklachten en de gevolgen daarvan zullen worden voorko men en zelfs worden opgeheven hij een voort durend dragen van deze schoenen. Nederlandsche octrooi is onder no. 54589 aangevraagd. Teneinde deze schoenen te fabriceeren en in den handel te brengen heeft zich. een con cern gevormd van vijf groote Nederlandsche schoenfabrieken te Dongen, Waalwijk, Gilze, Moergestel en Nijmegen. Voor het product, dat onder den naam Anatoom-schoenen in den handel wordt ge bracht bestaat groote belangstelling. „De Wandelaar". Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren verschen de April-aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuur studie, natuurbescherming, heemschut, geolo gie, folklore, buitenleven en toerisme. Dr. H. van Cappelle herdenkt in een uit voerig artikel wijlen dr. Herman ten Kate, den geleerden Nederlandschen wereldreiziger. Door A. Hallema wordt de schoonheid ge schetst van het Valkenberg, Breda's beroem de park, terwijl Jan van Mourik en zijn bij drage over het kinderspel stilstaat bij het zakdoek j e -leggen A. C. de Kok zet helder uiteen, wat aan het verschijnsel der zon- en maansverduis teringen vast zit en A. Joman vertelt van de schoonheid, die te genieten valt voor hen, die een uitstapje maken door Midden-Neder land. In de rubriek „Van en voor de lezers" natuurhistorisch allerlei wordt zoowel de aandacht gevestigd op het verschijnsel der polygamie bij kieviten als het aantrekkelijke van katten geschetst. De aflevering is weer buitengewoon rijk geïllustreerd. Het weer in Maart. Mededeeling van het K. N. M. I. te De Bilt. Gemiddeld over de 5 hoofdstations was in Maart de ochtend temperatuur 2'/2 0 te laag. In de 3 dekaden resp. 5i/2, 2/2 en f2 grootste afwijkingen kwamen voor op den lOen en 23en, resp. 9/2 beneden en 5. bo ven normaal. De gemiddelde maximum tem peratuur was iy2. Het gemiddelde minimum 3 beneden normaal. Het aantal dagen met een minimum temperatuur beneden het vriespunt bedroeg te De Bilt 23, tegen 12 normaal. De neerslag was overal vèr beneden normaal. In Zuid-Holland, Zeejajid, Gelder land, Oost-Brabant en Ümburg -.viel 40—50 pCt., in het overige deel van het land slechts 2040 pCt. van de normale hoeveelheid. Te De Bilt werden 195 uren zonneschijn waar genomen tegen 111 normaal. De intelligentie van links- en van rechtshandige kinderen. Dr. Ralph Haefner, hoogleeraar aan de Columbia-universiteit te New-York, heeft een onderzoek ingesteld naar de vraag of linkshandige kinderen bij hun meer „rechts georiënteerde" speel- en schoolmakkers ook ten achter komen en of hun intelligentie minder is. De professor had uitgebreid testmateriaal en hiermede onderzocht hij of er eenige relatie bestond tusschen links- en rechts- handigheid en intelligentie, alsmede, of het aanbeveling verdiende om door systemati sche training linkshandige kinderen te ver anderen in rechtshandige. Tot het onderzoek werden 68 paar kinderen van Brooklyn's opleidingsschool uitverkoren. In elk paar was er één linkshandig, de ander rechtshandig en ieder kind correspondeerde met zyn koppel- genoot in geslacht, leeftijd, rang op school en algemeenen toestand, schrijft het Ameri- kaansche blad „Child Welfare". Het bleek dat de hier bedoelde „handig heid" weinig te maken heeft met de min- taal en coquet en een nest is. Waarom zou zij dat zijn „Hoor eens, Martin, het is zooals ik altijd zeg, jij bent veel te goedhartig antwoordde mevrouw Hewetson vroolijk, hoewel zij in wendig een weinig zich ergerde. „Ja, ik weet wel, wat je zeggen wiltAls dominee mag je van iemand niet dadelijk het kwade denken, maar heusch, het is niet goed geblinddoekt door het leven te gaan en jezelf wijs te ma ken dat het heele menschdom uit louter hei ligen bestaat." De predikant glimlachte. Hij kende lang zamerhand de stokpaardjes van zijn lieve vrouw, die hy overigens op de handen droeg en daarom antwoordde hij kalm en vriende lijk „Neen Nelly, ik beschouw de wereld volstrekt niet als een verblijfplaats van lou ter heiligen, zóóveel menschenkennis heb ik nog wel, maar toch zie ik geen enkele reden om dat meisje te veroordeelen op de manier waarop jy dat doet, zonder haar ooit gezien of gesproken te hebben." „Vind jij dan de wijze, waarop ze in Marchmere aangeland is misschien nor maal „Och, ik voor mij vind een spoorwegonge luk altyd iets abnormaals", was het laco nieke antwoord. „Goed", gaf mevrouw Hewetson toe, „maar alles Is naar my'n smaak een beetje te toe vallig Die juffrouw Campbell belandt 'in Marchmere, juist op het oogenblik dat Ru pert iemand a.s zij noodig heeft voor zyn schilderij en ze heeft, precies het gezicht dat .hy schilderen wilHet is heusch te mooi om der-, of meer-waardigheid van het kind. Ver der brqcht het onderzoek aan het licht, dat het linkshandige kind niet in meerdere .mate dan zijn rechtshandige broeder of zuster voorbestemd is om een zwakkere stumperd, in lichamelijk of geestelijk opzicht, te zijn. De „handigheid" zou dus niet, zooals tot dusver algemeen wordt aangenomen, mogen worden gebruikt als een sleutel tot lichame lijke of geestelijke waarde. linkshandige kinderen zijn in alle opzich ten normaal. Zij hebben evenveel belangstel ling in het spel als rechtshandige kinderen, zij zijn even schrander, denken even snel, voeren hun besluiten even snel uit en be kommeren zich evenveel (of even weinig) om hun schoolmoeilijkheden. Spraakgebreken, zooals stamelen en stotteren, kwamen meer voor bij linkshandige kinderen. Maar, zegt dr. Haefner, dit vindt niet zijn oorzaak in 't feit, dat deze kinderen links zijn, maar moet worden toegeschreven aan het feit, dat vol wassenen met hun aansporingen om de rech terhand te gebruiken, zulk een druk hebben gelegd op het zwakke zenuwgestel van het kind dat een of ander spraakgebrek ontstond. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Samenwerkende Zendïngs-corporaties. Was het verblijdend, dat in de maanden Januari en Februari de inkomsten der Sa menwerkende Zendingscorporaties wat hoo- ger waren dan in dezelfde maanden van het vorig jaar, al waren zij nog- lang niet in even redigheid met de noodzakelijke uitgaven, die vreugde is in Maart weer getemperd. In Maart toch bleven de ontvangsten ongeveer 20.QQ0 achter bij die van het vorig jaar. Het is te hopen, dat het naderend Paasch- feest hierin een gunstige wending brengt. Paschen is het lentefeest, het feest van het leven, dat den dood overwon. Uit dankbaar heid voor wat men zelf ontving, wordt men begeerig om de zegeningen van het Paasch- evangelie door te geven aan de millïoenen, die er tot nu toe van verstoken bleven. De volken van Indië wachten er op. De samenwerkende Zendingscorporai'es cn en het Jav?r Comité. Op den len April trad ook het Java-Co- mité te Amsterdam toe tot de Samenwerken de Zendingscorporaiies, wier getal hiermee op acht gebracht wordt. Van deze acht zijn er 5 Nederlandsche Corporaties, die een zeer nauwe samenwerking verkrijgen in het Zen dingsbureau .te Oegstgeesthet Ned. Zende ling-Genootschap, de Ned, Zendings-Vereen., de Utr. Zend. Vereen., het Sangi- en Talaud- Comité en het Java-Comité. De samenwer king is een federatieve, waarbij elke Corpo ratie hare zelfstandigheid en dus ook het be heer over haar eigen finahciën bewaart. Hoe wel zij elk haar eigen bestuur hebben, hebben zij toch een gémeëriscéappelykè directie, die leiding geeft aan het zehdingswerk, en een gemeenschappelijk bureau, dat de belangen 'dór Corporaties in NedeMnd dienK De drie andere, het Riisch^Zendings-Gë- nootschap, de Bazelèr Zer/ding en het Zeister Zend. Genootschap hebben rich bij het Zen dingsbureau aangesloten voor vertegenwoor diging in Nederland en het behartigen harer belangen hier te lande. Dft Rïjnsche Zending heeft haar zetel te Barmep, de Bazeler Zen ding te Bazel, maar aangezien een deel van haar arbeid in Ned. Oost-Indië ligt, hebben zij ook hulp uit Nederland, noodig. Het Zen dingswerk te Suriname gityg uit van de Broe dergemeente te Herrnhut, maar verlegde in 1929 haar zetel naar Zeist, waar het Zeister Zend. Gen. een zelfstandige Corporatie werd, die steeds nauwe aanraking zoekt met het Zendingsbureau te Oegstgeest. Nu ook het Java-Comité erby gekomen is, wordt de samenwerking hechter met de be doeling om daarmee Indië te dienen. De in komende giften worden overeenkomstig een jaarlyks vast te stellen percentage onder de verschillende Corporaties verdeeld, die nu samen elkanders lasten dragen. Ook hier geldtEendracht maakt macht. Kalenderhervorming. In een bijeenkomst, gehouden in de verga derzaal der Ned.-Isr. hoofdsynagoge te Am sterdam, heeft het corhitê van actie voor het petitionnement tegen de kalenderhervorming aan de kerkbesturen der beide Israëlietische heelemaal in orde te zijnj" De predikant glimlachte.1 Zij zaten aan de ontbijttafel en Nelly vroeg zich af zooals zy zich al zoo dikwijls gedaan had hoe het mogelijk was dat haar man niet ervan was te overtuigen, dat ieder menschelijk we zen niet alleen een goede, maar ook een slechte zijde had. Zijn onwankelbaar geloof in de menschheid prikkelde haar en ver vulde haar tegelijkertijd steeds weer met een diepe, warme bewondering voor hem. „Ik blyf er bij", zette zij haar akte van beschuldiging voort, „dat die Prudence Campbell coquet en berekend moet zyn. Dat ze bij het spoorwegongeluk in Marchmere is terechtgekomen kan zij natuurlijk niet hel pen, maar dat ze in dat afgelegen oord is blijven hangen en op den koop toe kamers heeft genomen vlak bij Rupert's huis, dat geeft me te denken. Van den vroegen mor gen tot den laten avond loopt zij het atelier in en uit. Waarom is zij niet naar haar fa milie gegaan ik verzeker je, dat ze, toen zij in dien trein stapte, er geen oogenblik aan gedacht heeft om zich in Marchmeer te ves tigen. Ik blijf volhouden, Martin, dat hier iets niet klopt „Maar waarom wind je je toch zoo op over die juffrouw Campbellwat kan het jou schelen, dat zy in Marchmere is blijven hangen, zooals je het noemt?" „Omdat Rupert rich net zoo door de men- schen laat inpalmen als jij en nqoit kwaad van iemand denkt. Vóór hij wéét wat er eigenlijk gebeurd, is hy goed en wel met dat model van hem -getrouwd en is hy voor zijn gemeenten de verzamelde handteekeningen overhandigd. Het petitionnement bevatte ruim 35.000 handteekeningen. Ger. Kerken. Tweetal te Goes ds. H. Knoop te Delf shaven en ds. J. Meier te Hoogeveen. Monument voor wijlen Kardinaal Mercier te Leuven. De onthulling van het monument van kar dinaal Mercier, opgericht bij openbare in schrijving, zal plaats hebben op 7 Mei in den tuin van het Instituut voor wijsbegeerte te Leuven. Vooraf wordt een academische ver gadering gehouden, waarin professoren der katholieke universiteit te Parijs, de National University of Ireland, prof. Roels van de uni versiteit te Utrecht, rector Ladeuze van de universiteit te Leuven en kardinaal van Roey het woord zullen voeren. „Weg met Paschen In de sovjetunie zijn de Paaschdagen met nadruk tot arbeidsdagen verklaard. Het Rus sische volk hield van ouds buitengewoon veel van het Paaschfeest en vierde dit zeer opge wekt. Maar des te strenger is thans vastge steld, dat de arbeiders die deze dagen niet op hun werk verschijnen oogenblikkelijk ontslagen zullen worden. Op Paaschzondag zal in Moskou een anti-religieus carnaval plaats vinden, dat inzonderheid tegen den Paus gericht zal zijn. Tot tijdelyk onderwijzeres aan de Chr. school te Kruiningen is benoemd mej. M. J. den Hollander te Middelburg. Kapitein ter zee P. Swaan t Op 73-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden de oud-kapitein ter zee P. C. Swaan. Als adelborst trad hij in dienst der Kon. Marine in September 1873. In 1878 werd hij benoemd tot luitenant ter zee 2e klasse en in 1890 tot luitenant le klasse. In 1910 volgde zyn benoeming tot kapitein-luitenant ter zee en 1 Juni 1915 die tot kapitein ter zee. De overledene was officier in de orde van Oranje-Nassau en in het bezit van het eereteeken niet gesp van Atjeh, Met ingang van 1 April 1908 werd aan kapitein ter zee Swaan eervol ontslag ver leen! uit den zeedienst. De hoofdofficier van den marinestoom vaartdienst 2e klasse A. H. Voetelink en de luitenant ter zee 2e klasse J. G. A. Veerman worden terugverwacht met het motorschip „Baloeran", dat 25 Maart Priok verliet. De luitenant ter zee le klasse P. B. M. van Straelen is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 27 Mei aan boord van het stoomschip „Insulinde" van den Rotterdam- schen Lloyd derwaarts vertrekken. De luitenant ter zee 3e klasse A. G. den Boesterd, dienende aan boord van Hr. Ms. pantsercfefochip „GercTSriand", is ingaande 7 dezer overgeplaatst op Hr. Ms. opnemings vaartuig „Eilerts de Haan" te Willemsoord. De sergeant-torpedomaker P. van Eeten is benoemd tot majoor-torpedomaker de kor poraals-bottelier M. J. van der Velde en J. H. Moose tot sergeant-bottelier en de korporaal- schrijver J. C. Blok tot sergeant-schrijver. Onderstaande schepelingen der marine rijn per stoomschip „Sibajak" naar Oost-Indië uitgezonden Majoor-bottelier D. Domerchie sergeants- vliegtuigm. B. van Laar, A. J. Daniels serg.- torpedom. K. Leeuwenstein kwartiermeester P. C. Voogtkorporaals-telegrafist W. P. T. Munze, H. Verhage, P. A. van den Boven korp.-bottelier K. C. G. Weerheijm korpo- raals-ziekenverpl. N. Kruik, Y. Durand, G. Achterberg korporaals-schrijver J. F. X. van der Linden, H. Jansen, C. Prins, F. W. den Heldtkorporaals-hofmeester P. Spa, F. Ybes, M. Hooquekorp.-kok F. van Deurse ma trozen 2e kl. J. Wa Beumer, A. C. Petitjean, V. G. van Haasen mariniers le kl. A. Vis- scher, A. Coule mariniers 3e kl. J. Boon, G. van de Blaak en D. van den Hoek. De tweede luitenant J. van Dormolen, van de mitrailleur-compagnie van het 14e regi ment infanterie te Middelburg, is overge plaatst naar Bergen op Zoom. leven gebonden aan dat gezicht, dat hij met zooveel vreugde ontdekt heeft.... en dat hem op den duur misschien gloeiend gaat vervelen Heusch, Martin, hoe enthousiaster hij over die jonge dame schrijft, hoe minder ik de heele geschiedenis vertrouw. Ik denk er sterk over om Rupert te vragen of ik op den terugweg van Londen een paar dagen bij hem logeeren kan." „Ik wist heelemaal niet, dat 'je van plan was naar Londen te gaan, Nelly." „Tot voor enkele minuten geleden w&s ik dat ook niet van plan, het idee is juist by mij opgekomen. Transfield is niet zoo ver uit de richting, al ligt het dan ook niet precies aan de lijn naar Londen." „Neen, dat scheelt nog wel iets", verklaarde de predikant goed-gehumeurd. „Ik heb in Londen wat boodschappen en Rupert heb ik in geen eeuwen gezien,en. „En dus heb je prachtig gelegenheid om eens wat meer over die juffrouw Campbell te weten te komen, hè vulde dominee Hewet son lachend aan. „Blyf maar eerst een paar dagen in Londen, kind, dat zal je goed doen. Peldethley is ook niet wat je noemt een we reldstad, hè En oordeel nu niet te streng over dat meisje, Nelly. Tien tegen een, dat ze heusch niet zoo erg is als jy je haar had voorgesteld." „H'm", was het eenige antwoord dat zij zich verwaardigde te geven. Zy stond op en maakte zich gereed om haar dagtaak te beginnen. Mevrouw Hewetson was gewend hard te werken> en haar man was er zich dan ook ONZE UITSTEKEN D INGERICHTE BEDIENT U SNEL ZOOWEL VOOR GROOTE ALS VOOR KLEINE ORDERS WIJ DRUKKEN ALLES WAT IN BOEKDRUK TE VERVAARDIGEN IS WALSTRAAT 58-60 VLISSINGEN LUCHTVAART Het nieuwe vrachtvliegtuig der K.L.M. Gisteren heeft het nieuwe vrachtvliegtuig van de K.L.M. zijn eerste vlucht op Londen gemaakt. Het toestel is ontworpen door den heer J. D. Carley te Voorburg, constructeur der K.L. M. Het is een tweedekker, geheel uit hout vervaardigd door Werkspoor, en op Waalha ven door den technischen dienst der K.L.M. gemonteerd. Ingebouwd is een Le Rhóne et Guóme motor van 500 PK. Het stabilo is verstelbaar. De kruissnelheid bedraagt 160 K.M. per uur. De werkingsstraal is 800 K.M. De maximum-lading is 1609 K.G., bij een totaalgewicht van 4000 K.G. Het toestel is voorzien van'dubbele bestu ring en voert een radio-installatie mee. Het werd op deze eerste vlucht bestuurd' door den heer F. Wiersma. Het kwam om half drie van Amsterdam op Waalhaven aan, vanwaar het tegen drie uur weer startte. Het toestel voer de een flinke lading post en bloemen mee, doch was toch reeds na een aanloop van 5 seconden los van den grond. Vliegongelukken. De vliegerofficier Little is gisteren nabij Rochford met zijn éénspersoons gevechts machine van 100 meter hoogte neergestort hij was op slag dood. De bestuurder had assitentie willen verleenen aan een anderen vlieger, die een noodlanding moest maken. Dit is reeds het 34e menschenleven, dat de Royal Force dit jaar te betreuren heeft. Bij Deurne is een vliegtuig neergestort. De bestuurder en een passagier zijn gedood. Manoeuvres met 672 vliegtuigen. Aan de Amerikaansche luchtmanoeuvres in Mei a.s. zullen 672 vliegtuigen als eerste di visie deelnemen, t grootste aantal, dat ooit bijeen is geweest. Commandant zal zijn bri gadier-generaal Foulois, een der vliegvetera- nen. De radio-orders zullen door twee zend- maatschappijen worden doorgezonden, zoodat, terwijl de divisie in aotie is, boven Boston en andere steden in Nieuw-Engeland, luisteraars in Californië naar het gonzen der motoren en de stemmen der vliegcommandanten zul len kunnen luisteren. De slotmanoeuvre zal op Memorial Day ge houden worden en bestaan uit een aanval op Washington en de omringende streek door alle 672 vliegtuigen. volkomen van bewust hoeveel hij aan haar verschuldigd was. Hun beide jongens waren op kostschool, haar huishouding nam haar dus niet heelemaal in beslag en al haar vry- en tijd gebruikte ze om haar man in zyn dagelijkschen arbeid in de parochie behulp zaam zyn. Aan de primitieve stopplaats, vanwaar een locaaltreintje haar brengen zou naar een station aan de groote lijn, nam dominee He wetson hartelijk afscheid van zyn vrouw. „Veel pleziei hoor, en denk er aan, dat je haar nu niet érger maakt dan zy is, enkel en alleen om haar uit pure zusterliefde te kun nen afkammen", schertste hij. „Pas maar op, ik zie het er nog van komen dat die juffrouw Campbell en jy de dikste vriendinnen wor den...." Als de Hewetsons in Londen waren, lo geerden zij altijd in hotel Debenham, een rustig gelegenheid in een stille straat, waar men meestal allerlei interessante buitenlan ders en reizigers uit koloniën en dominions aantrof. Den avond van haar aankomst in Londen zat Nelly in den kleinen, gezelligen salon en maakte kennis met een heer niet zonge bruind gezicht en spierwit haar, die al spoe dig een kruisvuur van vragen, op haar open de over het leven in Engeland. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 5