500 25 EERSTE BLAD No.78- 69e Jaargang 1931 DONDERDAG 2 APRIL, aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniüinü „de nederlandsche dagbladpers Stads- en Provincienieuws BUITENLAND VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct llillin: Firni f. IR 111 VELDE Ir, IMsM Sl-ll, Vlissingen. TeteL II. Postrikening 6628? ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11-25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer beslaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 2 APRIL. Verkiezing gemeenteraad. In de jl. gehouden vergadering van de af- deeling Vlissingen der SX>.A.P. is de voor- loopige candidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen als volgt samengesteld A. C. van Hal, J. de Mey, A. Rorije, F. van Spanning, A. R. König, mevr. P. van der Vlist, W. Castel, P. A. Plompen, P. Platteeuw, A van Baaien, J. de Bart. De definitieve volgorde zal nader door middel van stemming onder de leden worden vastgesteld. Lezing C.K.W.O. Gisterenavond hield in de Nieuwe Kerk de C.K.W.O. haar laatste winterlezing in dit seizoen. De voorzitter, de heer J, Marys, opende de goed bezochte bijeenkomst op de gebruike- lüke w«ze, en gaf daarna het woord aan den spreker van dezen avond, ds. P. Ch. van der Vliet, Geref. predikant te. Utrecht, die sprak over het onderwerp „Het huis met den roo- den draad". Spreker nam ons mede naar het Heilige Land, doch het doel was niet. Jerusalem, maar Jericho, uit den Bijbel bekend als de Palmstadde eerste stad waar de kinderen Israëls na hun woestyntocht aankwamen., De opgravingen van den laatsten tdjd heb ben eenige belangrijke .ontdekkingen ge daan. De muren zyn blootgelegd en daaruit blijkt dat wy ons geen te groote voorstelling moeten maken van den omvang der stad in dien tijd. Jericho was echter een belangryk centrum en de poort van het land Kanaan. De geschiedenis van de stad is een zeer merkwaardige. Na de verwoesting doe»* Jozua heeft men telkenmale getracht de stad te herbouwen, maar ook is de vloek in vervul ling gegaan, welke Jozua over haar uitge sproken had. In Jericho stond het huls met den rooden draad, welker bewoonster in de H. Schrift genoemd wordt onder de heldinnen des ge- loofs. Jericho is een beeld in zyn opbouw en ver woesting van de wereld en. het is ook de ge schiedenis van de hedendaagsche wereld cultuur. De moderne mensch ziet alleen den cultuur-zegen en vergeet den cultuur-vloek, en daarom zal deze cultuur ondergaan. Het huis met den rooden draad bleef staan toen de muren van Jericho vielen en hierin zien wij het beeld van het Evangelie-huis door alle eeuwen heen. De tegenstelling tus- schen de wereld en Jezus Christus. Onder groote aandacht werd de begaafde spreker gevolgd. Tijdens een korte onder breking gaf de heer W. Schmidt, orgelist der Nieuwe Kerk, een orgelsolo ten beste. Ds. Van der Vliet eindigde met dankgebed. Bevorderingen der Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Van de le naar de 2e klasse Oh. J. Ardewyn, Iz. Bo9selaar, G. van Bel- zen, Joh. Bertyn, D. H. Beneder, C. J. But, J. Buys, G. M. van Breugel, H. Doense, J. Die- rickx, B. van den Ent, Iz. Eversdyk, A..den Engelsman, J. Eckhardt, L. van Eenennaam, F. Fleurbaay, Iz. P. Gazan, P. van Gemst, Joh. Gyselman, A. H. Hendrikse, Ch. P. Hey- man, G. C. Hangoor, C. F. Hokke, C. van der Hooft, S. J. J. van Houcke, W. Huibregtse, W. van der Hoeven, G. van der Heyden, G. C. Hagedoorn. J. Jongepier, M. A. van Ege- raat, H. Kappen, M. Kuzee, C. Klaasse, Joh. Klaassen, J. de Kam, Chr. Kats, J. G. Kuy- pers, A. W. Krijger, H. Louwerse, W. J. Lou- werse, J. Martens, P. Maljers, C. Marinisse, J. Minnaard, J. Meyer, J. de Nooyer, J. A. de Nooyer, H. NagtegaaJ, A. S. Pihl, Iz. Patte- rier, E. de Priester, L. J. Roelse, A. Roelse, W. Roelofs, Joh. de Ruyter, J. P. Risseeuw, P. Rykse, D. Schuiling, J. Scharloo, L. P. Ster- zenbach, M. Swennen, L. van Soelen, A. A. Sommeyer, Joh. Schipper, D. Valkier, M. Verhey, A. van de Vrede, C. Vertregt, M. de Vos, J. Vollemaere, G. van de Voorde, J. de Vin, L. J. de Vin. Niet bevorderd 10 leerlin gen. Van de 2e naar de 3e klasseM. A. Ale- wynse, L. Brasser, K. M. Begemann, P. Boer, J. A. Buys, J. K. Burgerhof f, W. R. Burg- meyer, J. Beleveld, J. B. Byleveld, C. Bos- schaert, C. A. Claes, P. A. Dupon, P. J. van Dierendonck, B. Danckaerts, G. A. Eckhardt, E. A. Goor, J. Gunter, W. J. Huibregtse, A. Janse, W. M. Janssen, Iz. de Jonge, J. Jilleba, J. H. Kemeling, W. W. van der Kop, Joh. Koningstem, J. Lems, M. Lameyn, C. J. Lich tenberg, A. van Langeraad, M. Nouse, M. Nieuwdorp, B. A. Nagtegaal, P. Nagtegaal, J. Poppe, J. Polderdyk, W. Pleijte, J. van der Pas, S. Schout, R. Schmidt, D. K. Smit, L. Timmermans, C. Vaes, P. J. Vroonland, E. Wanjon, J. A. Wanst, K. van der Want, C. de Witte, J. Wijga. A. Geelhoed, G. P. Donse, M. Houmes, J. A. Dupon, L. Kloosterman, J. Naerebout, K. Schoolmeester, A. de Pagter, J. W. Vreke. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse M. C. Aer- noutse, J. Ch. L. van Akkeren, A. C. Bouwe- raats, P. J. Binkhorst, F. J. de Bruyne, A. J. van Bloppoel, A. Bronke, K. F. H. Begemann, S. Ph. Buwalda, A. Boucherie, P. Bosselaar, G. van den Driest, A. J. Dirks, A. Ch. Elfring, Ch. C. van Eekelen, A. J. Feij, J. J. Feij, L. van de Gruiter, J. Hoogesteger, J. van der Heydt, H. van Hoorn, B. van Hoorn, A. Houtzager, I. M. Houtzager, J. F. Harting, M. H. J. van der Hof, Abr. de Joode, H. Kopmels, G. A. Kole, K. Lommers, D. Lako, G. Meulman, P. Meulberg, J. Oreel, D. van Oorschot, J. van Opbergen, L. A. van den Outer, Chr. Parent, J. J. van Roo, F. de Rid der, I. A. van Roo, P. Suurmond, E. Simonse, D. Schmelzer, C. Schout, A. Smit, M. H. Schroevers, J. Sohier, J. Valkier, Chr. J. van Wezel, J. L. van Wynen, A. A. de Waal. Niet bevorderd 9 leerlingen. Van de 4e naar de 5e klasseC. A. Ale- wynse, C. J. Bos, A. Baljé, A. Boer, J. Bos selaar, H. de Boo van Uijen, J. van de Buusse, C. Cleeren, B. J. Danckaerts, H. F. B. Dissen, W. van Duijn, M. P. van den Ent, J. C. Fa- noij, A. Geelhoed, J. van Houcke, J. P. Helm, C. J. Heijboer, P. J. Kentin, J. de Kam, B. J. SI Louwerse, A. Meerman, A. C. Maquelin, Matthyssen, M. de Nooyer, J. de Nooyer J. Post, J. Th, Poirot, M. J. Pluymers, S. W. M. Roest, F. R. van Roosevelt, C. Roelse, J. Stroo, D. P. van Splunder, J. van Steendam, Ph. A. van de Velde, N. Verhoef, C. A. Ver wijs, A. Vlaanderen, J. de Wolff, F. J. Witte, N. J. Walrave, C. L. J. Wanst. Niet bevorderd 4 leerlingen. Een ree la me gids. De stoomvaart-matschappy „Zeeland" heeft een nieuwen geïllustreerden reisgids uitgegeven voor het seizoen 1931. Hierin worden de reizigers voorgelicht hoe aangenaam en vol afwisseling een uitstapje naar Engeland is. De overtocht met de snel varende booten van de „Zeeland" is voortref felijk en de gids somt daarvan alle voordee- len op. Het beschutte promenadedek geeft ook by minder gunstig weer toch een heerlyk, rustig zitje, omdat men van daaruit zonder last te hebben van wind of tocht of regen, gezeten op een gemakkelijken stoel, ten volle kan ge nieten van een aangename zeereis. De gids geeft verder uitvoerige byzonder- heden over wat Engeland aan de toeristen biedt en dat is niet weinig. Er worden dezen zomer goedkoope retour biljetten uitgegeven en wie daaromtrent meerdere bijzonderheden wil weten, vrage aan de stoomvaart-maatschappy „Zeeland" den reisgids aan, die gratis wordt toegezon den. Ir. J. Boelen t Ingewyden wisten reeds geruimen tijd, dat de gezondheidstoestand van den heer ir. J Boelen, hoofddirecteur der gemeentebe- ryven te Middelburg, te wenschen overliet en hy de laatste jaren meermalen aan het ziek bed gekluisterd was. Dinsdagmiddag is de overledene op zyn kantoor onwel geworden en gisterenavond is hy aan zyn gezin en zyn werkkring ontval len. De heer Boelen was 31 Mei 1879 geboren en bereikte dus nog niet den 52-jarigen leef- tyd. Na aan de technische school te Hanno ver zyn studies te hebben voleindigd, was de heer Boelen als volontair werkzaam te Char- lottenburg en keerde daarop naar Nederland terug, toen hy benoemd werd in gemeente dienst te Rotterdam. Na enkele jaren volgde zyn benoeming tot directeur der electrische centrale te Enschedé en met ingang van 1 Mei 1919 die tot hoofddirecteur der drie ge- meentebedryven te Middelburg, gasfabriek, waterleiding en electrisch bedryf. De gemeente verliest in den heer Boelen iemand, die zich met zyn geheele kracht en kennis gaf aan de aan zyn zorg toevertrouw de bedrijnen. Welke groote veranderingen zyn er niet aan de gasfabriek aangebracht, hoe is deze niet gemoderniseerd volgens zyn' plannen. Welke groote werken heeft hy niet voorbereid aan de prise d'eau der waterlei ding, die als wy het goed hebben zelfs nog niet geheel zijn voltooid, hoe gedocumenteerd zyn niet de door hem uitgebrachte rapporten inzake de nog steeds hangende drinkwater voorziening op Walcheren en ook het elec trisch bedrijf toont de kennis van hem, die veel te vroeg heenging, o.a. in het nieUwe gebouw aan den poeledalesingel. Ook op zijn ziekbed gingen zyn gedachten steeds uit naar hetgeen in het belang van de bedrijven noodzakelijk werd geacht en zyn werklust heeft zeker niet steeds zijn gezondheid be vorderd. De ter aarde bestelling van het stoffelijk overschot is bepaald op Zaterdag a.s., des namiddags te half twee van het sterfhuis. Het Middelbnrgsch Muziekkorps. Gisterenavond hield de vereeniging „Het Middelburgsch Muziekkorps" haar jaarver gadering onder voorzitterschap van den heer mr. J. Adriaanse. Nada de secretaris-penningmeester zijn rekening had overgelegd en deze op voorstel van de kascommissie was'goedgekeurd, bracht de heer P. Luteyn, in die functie het jaar verslag uit, waaraan het volgende is ont leend Het korps heeft in 1930 gegeven 12 Molen waterconcerten, 6 Abdyeoncerten, 1 contri buantenconcert, 2 wandelconcerten, waarvan 1 gevolgd door een concert op de Markt. Op de bovengenoemde concerten werden in totaal uitgevoerd 124 nummers, waaronder 13 nieuwe. Voor het herhalen der oude en het instudeeren der nieuwe werden 52 repetities gehouden, waaronder 13 extra. Het aantal werkende leden bedroeg op 31 December jl. 37, terwyi op de verschillende cursussen in opleiding waren 5 personen voor ziekenhuisverpleging in Zuid- en Noord- Beveland. Op de betreffende agenda komt voor een voorstel van het bestuur om het ba tig saldo over 1930 6288.88) te storten in het reservefonds, dat dan 13.842.62 zal be dragen. Ook stelt het bestuur voor de uitkee- ringen over 1931 aanmerkelyk te verhoogen. Het aantal verzekerden bedroeg op 31 Decem ber 1930 8330 (v. j. 6441), waarvan betalend 7319 (v. j. 5531). Bank voor Zeeland. Tot directeur van de Bank voor Zeeland N.V. te Goes is benoemd de heer W. H. Smits, terwijl als onder-directeur der vennootschap is benoemd de heer A. J. Koppe. Benoeming gemeente-veldwachter. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot gemeenteveldwachter te Brou wershaven W. Jonker, thans agent van po litie te Zierikzee. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's ryks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) by den inspecteur oer directe belastingen te Middelburg 265.57, 103.56, 13.14Ter Neuzen 148.47. Besmetteiyke ziekten. In de week van 22 tot en met 28 Maart zyn in onze provincie 2 gevallen van roodvonk, 1 te Middelburg en 1 te Zaamslag en 2 geval len van diphtherie, 1 te Goes en 1 te Sas van Gent, voorgekomen. lissfl «1« «Hel® o etira voor clarinet, 1 voor saxophone en 2 voor koper. Betreffende de financiën vermeldt het ver slag, dat ontvangen is 7336.76 en uitgege ven 7571.36, zoodat er een tekort is, nl. 234.60. Dat deze rekening een nadeelig saldo oplevert, is o.m. een gevolg van het feit, dat in 1930 een hoog bedrag, byna 500 i-5 uitgegeven voor 't aankoopen van nieuwe istrumenten. Ongeveer de helft hiervan keert by gedeelten in de kas terug, omdat 4 muzi kanten hun instrument in eigendom willen hebben en daarom maandelyks afbetalen. Overlyden, vertrek en bedanken vormen ieder jaar een vrij groote som, terwyl het bedrag aan nieuwe contributie gering is. Als bewys hiervoor de mededeeling, dat in 1930 ongeveer 175 circulaires verspreid en ook weer afgehaald zijn, hetgeen een bedrag van 32 aan nieuwe contributie opleverde. En als de teekenen niet bedriegen, ziet het er voor 1931 nog slechter uit. Vooral keurt de secretaris het bedanken bij het aanbieden der kwitantie af, als men bedanken wil dient men dit voor het einde van het jaar te doen. Intusschen zal het bestuur genood zaakt zyn de kwestie der dalende contributie nader onder het oog te zien. Met de opbrengst? der Abdy-concerten gaat het evenmin voordeelig. Er is nog een overschot, doch het is niet groot meer. Moge lijk is het slechte zomerweer van 1930 van invloed geweestmisschien is 1931 gunstiger. De vergadering koos den heer P. Luteijn bij acclamatie tot bestuurslid en koos in een nog bestaande vacature den heer J. P. Ph. Doorenbos. Beide heeren namen de benoe ming aan. Examencommissie boekhouden en handelskennis. In de commissie, in 1931 belast met het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwys in het boek houden, of tot het geven van lager onderwys in de beginselen der handelskennis, zyn tot leden benoemd de heeren W. Kosten en mr. dr. H. Smidt Degener, beiden te Middelburg. In vrijheid gesteld. Naar wij vernemen heeft het gerechtshof te 's-Gravenhage de invryheidssfcelling ge last, na een geldelyke cautiestelling, van den ex-bankdirecteur van de De Kanter- en Hordijksbank te Goes W. v. R., die in hoo- ger beroep was gekomen tegen een bevel schrift van de rechtbank te Middelburg, waarbij, op grond van valschheid in ge schrifte, zyn gevangenhouding werd bevolen. Ziekenhuisverpleging in Zuid- en Noord-Beveland. Zaterdag 25 April zal te Goes de algemeene vergadering worden gehouden van de vereen. Lyk niet herkend. Het is der politie niet mogen gelukken, het dezer dagen uit het kanaal onder de ge meente Sas van Gent opgehaalde lijk van een ongeveer 30-jarigen man te doen her kennen. Het lijk is thans begraven. SOUBURG. In de gisteren gehouden vergadering der kiesvereeniging „Souburgsch Belang" werden voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen de volgende candidaten gesteld 1. W. Louwer se, 2. J. F. Jacques, 3. M. Faaze, 4. L. Koppe- jan, 5. L. F. de Grave, 6. M. J. Strijd, 7. L. Wisse, 8. L. G. van den Broeke, 9. B. A. Die- venbach, 10. D. van den Berge. AARDENBURG. De gemeenteraad te Aardenburg heeft tot wethouder benoemd in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Catsman (anti-rev.), mevrouw E. J. van den Broecke- de Man (vrijz. dem.) Een voorstel van den heer Catshoek om de kermis op Zondag, nu eenmaal besloten is dien dag ook kermis te houden, eerst te doen aanvangen des middags 4 uur, werd aangeno men met 4 tegen 3 stemmen. De wethouder Van der Hooft stelde een wijziging der politieverordening voor, welk voorstel hy spoedeischend noemt. Het werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Na schorsing der vergadering werd het voorstel aan de orde gesteld. Na breedvoerige discussies werd het echter om advies gesteld in handen van Burg. en Weth., omdat het op bezwaren stuitte reeds dadelyk een beslissing te nemen. HET DUITSCH—OOSTENRIJKSCHE ACCOORD. De Parysche bladen schenken buitenge woon veel aandacht aan de rede van den Duitschen ryksminister van buitenlandsche zaken dr. Curtius in den Ryksdag gehouden. Het „Journal" maakt een vergelijking tus- schen de rede van den Duitschen en denEn- gelschen minister van buitenlandsche zaken, die beiden de hoofdzaak met opzet buiten be schouwing hebben gelaten, n.l. de politieke manoeuvre en de middelen, waarmede tegen een dergelijke manoeuvre moet worden opge treden. Men vergeet, dat Duitschland openly k op een aansluiting met Oostenrijk aanstuurt. De „Petit Parisien" constateert, dat dr. Curtius door een verandering van het voor naamste punt een strategischen terugtocht heeft kunnen maskeeren, waarvan, of hy eer- lyk of niet wordt ondernomen, nota genomen dient te worden. De wijziging in de houding der Duitsche regeering wordt in de eerste plaats veroorzaakt door de overeenstemming tusschen Parijs en Londen, waaruit wederom blykt hoe doelmatig deze overeenstemming werkt. De „Oeuvre" acht de door dr. Curtius aan-» gehaalde vergelyking tusschen de Duitsch— Oostenryksche en de BelgischLuxemburg- scire overeenkomst niet ter zake doende, want; de verhouding tusschen de by deze verdra gen betrokken landen is geheel anders. Hij had moeten spreken van de Fransch—Belgi sche overeenkomst, waar Frankrijk in 1830 naar streefde, doch die op zoo grooten tegen stand van Engeland stuitte, dat men er ten slotte maar van heeft afgezien. Het is te ho pen, dat dr. Curtius in het belang van den vrede van de tolunie eveneens zal afzien. De socialistische „Populaire" houdt zich niet direct met de verklaringen van Curtius bezig. Léon Blum schrijft echter in zyn hoofdartikel, dat het niet voldoende zal zyn tegen Duitschland te zegen, dat deze oplos sing in strijd met de verdragen, gevaarlijk en niet doeltreffend is. In plaats hiervan zal men Duitschland moeten helpen een ande ren uitweg uit zijn economische moeilijkhe den te vinden, waardoor de vrede niet in ge-< vaar gebracht zal kunnen worden. In de „Matin" dringt Sauerwein op een krachtigen gemeenschappelyken stap van Frankrijk, Engeland en zoo mogelyk ook van Italië aan, om de overeenkomst te verhinde ren. Frankrijk moet de zaak niet op de lange baan laten schuiven. Het is niet om overwe gingen van prestige, dat Frankrijk tegen de overeenkomst is, doch het moet opkomen te gen alles, wat slechts op een aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland gelykt. Duitsch land toont duidelyk, dat het eenige doel het herstel van het Midden-Europeesche blok is. Het bewys daarvoor ligt in de propaganda voor een herziening van de vredesverdragen en voor de aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland. DE DUITSCHE RIJKS- EN GEMEENTE- SCHULDEN. In de Berlijnsche „Tag" had de nationa listische leider Quaatz geschreven, dat het gezamenlijke tekort van Rijk en gemeenten, sociale verzekering en spoorwegen niet min der dan 4 milliard mark bedraagt en dat te vens de ryksschuld nog met eenige milliarden mark was gestegen. Van officieuse zyde wordt naar aanleiding hiervan geschreven, dat dei cyfers van Quaatz overdreven en onjuist zyn en een benadeeling van het Duitsche crediet beteekenen. De schuld van het ryk is niet met milliarden gestegen, doch slechts met een tekort van 1050 millioen mark over het jaar 1930, waarvan afgetrokken moeten wor den de dekkingsbedragen van 465 millioen, zoodat er in plaats van 4 milliard, slechts 585, millioen mark schuld bykomt. In de verhoo ging dei' schulden is begrepen de 1400 milli oen van de Young-leening, die echter niet ala een verhooging der schulden mag worden be schouwd, daar zy voor 2/3 een kapitalisatie der lasten ten behoeve van het herstel be- teekent en voor de rest een leening voor de posterijen en spoorwegen en voor productieve werken omvat. Ook voor de tekorten der ge meenten is een schatting van 4 milliard mark veel te hoog. Het aantal gemeenten is wel buitengewoon groot, maar zelfs by een on gunstige schatting komt men tot een totaal tekort van tezamen niet meer dan 500 mil-» lioen mark. ACTIE DER KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ IN ITALIË. De „Lavaro Fascista", het orgaan der fas cistische vakorganisaties, maakt zich eeniger„ mate bezorgd over de toenemende actie der Popolari, de destijds door het fascisme ont bonden Katholieke Volksparty, die „kaders" zou vormen om, wanneer het oogenblik daar is. de leidende kringen van het fascisme te vervangen, zy zouden aangemoedigd worden, door het Vaticaan, dat hun bij hun Azione Catholica steunt. Vóór de opkomst van het fascisme vormden de Popolari naast de sociaal-democraten de machtigste party in Italië. Doch hun partij werd te zamen met die der soc.-democraten, democraten en communisten „geschrapt". De plotselinge beduchtheid der fascisten voor de hernieuwde actie der Popolari spruit voort uit het feit, dat deze laatsten het be sluit hebben genomen zich speciaal te wyden aan de vorming van intellectueele leiders. Niemand minder dan mgr. Pizzardo, onder staatssecretaris bij het Vaticaan, nam aan de besprekingen deel en stelde het program van actie der nieuwe actie vast. Reeds zouden in de diocesen van Rome, Milaan, Bologna, Tu rijn en Genua organisaties onder intellectu eele katholieke jeugdleiders tot stand zyn ge komen. EEN POGING OM DE WERELD-MALAISE TE OVERWINNEN. In de financieole kringen te Bazel wordt op het oogenblik een interessant probleem besproken, dat door den president van de

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1