Vlissingsche Courant ELZILVER MAGNEET" Liefde laat zich niet dooden! FONGERS RIJWIELEN TWEEDE BLAD IER riVlAN BOVEN GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON Ruwe en Roode Handen door koude, door schoonmaak of ander werk, parage van der Heul I iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiin papier voor ukt. ■■iminiiiiBiiiii» Irani 42 écosse- en cco Kinder- af. kken ij hebben deze ten. Gekleurde rjurken, met <e Lingerie, ie Etalage! ering In t 56 van de Woensdag 1 April 1931. No. 77. koninklijk bezoek aan vlissingen. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat door H.M. de Koningin bij Haar bezoek aan Vlissingen de volgende route zal worden genomen bij Haren rit door de stad op 17 April a.s. Kanaalstraat, Piet Heinstraat, Dijkstraat, Gravenstraat, Zeilmarkt, Walstraat, Betje Wolffplein, Badhuisstraat, Parklaan, Boule vard Evertsen, Kenau Hasselaarstraat, Bad huisstraat, Koudekerksche weg, Bakkers- dorplaan, Koudekerksche weg, Kerkhoflaan en van het Ziekenhuis „Bethesda" naar het station Kerkhoflaan, Singel, Koningsweg, Prins Hendrikweg. Vlissingen, 1 April 1931. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. de maquette van de nieuwe havenwerken. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat vanaf Zaterdag, 4 April a.s. in de voormalige Gereformeerde Kerk, Korte Vrouwestraat, de maquette van de nieuwe havenwerken, waaraan op de wereld tentoonstelling te Antwerpen een grand prix is toegekend, en het diorama van de Schelde- monding, dat door de groote Nederlandsche scheepvaartmaatschappijen aan het gemeen telijk havenbedrijf is ten geschenke gegeven, kosteloos zijn te bezichtigen 's Zaterdags en op Maandag 6 April a.s. van 2 tot 5 uur en van 7 tot 10 uur n.m. en op de overige werk dagen van 6 tot 10 uur n.m. Vlissingen, 1 April 1931. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen maken bekend, dat de op 23 Februari jl. vastgestelde kiezerslijst, zooals deze thans luidt, tot 1 April van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens de wijzigingen daar in ten gevolge van rechterlijke uitspraken, welke wijziging der lijst bevelen, te brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage nederge- legd en in afschrift, tegen betaling der kos ten, verkrijgbaar. Vlissingen, 1 April 1931. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De economische inzinking. In het maandelijksch conjunctuur bericht over Maart, uitgaande van het Centraal Bureau voor Statistiek leest men o.a. het vol gende Hoewel nog niet te zeggen valt of de-°eco- nomische inzinking reeds haar laagste punt heeft bereikt, schijnen toch sommige teeke nen er op te wijzen, dat de scherpe phase van den val haar einde nadert, zoo niet bereikt heeft. Voor een land als Nederland, waarvoor export, voornamelijk van voedingsmiddelen en van fabrikaten van zijn nijverheid, en voorts diensten aan het buitenland onder de hoofdbronnen van bestaan tellen, is 't uiter aard van het grootste belang, hoe de con junctuur zich ontwikkelt in die landen, waar heen het economisch verkeer van Nederland zich in hoofdzaak richt. Daarom is het van beteekenis, dat hoe zorgwekkend de toestand ook in Duitschland en Groot-Brittannië mag zijn men aldaar Uit het Engelsch van L. G. MOBERLY. 16) HOOFDSTUK IX. In het atelier. „Het begint er al aardig op te lijken, juf frouw Campbell, en ik kan niet dankbaar genoeg zijn, dat u zich in dien trein bevond. Anders zou ik nooit mijn ideale Eva gevon den hebben Eva schrok. Zij zat op een klein podium, ïn gedachten verzonken, terwijl Rupert tel kens kleine penseelstreken aanbracht op het doek, dat voor hem op een ezel stond. Zij had maar vaag geluisterd naar wat hij zei, totdat zij plotseling opgeschrikt werd door zijn woorden„mijn ideale Eva". Zij bloosde hevig. „Mijn ideale Eva Natuurlijk kon hij héér daar niet mede bedoelen, hij kende immers haar werkelijken naam niet. Zijn woorden hadden op niets anders betrekking dan op haar beeltenis, waaraan hij met zooveel in spanning en toewijding werkte. „Mijn ideale Eva". Zij voelde haar hart sneller kloppen. Hij had het met zooveel vuur gezegd, dat zij voor een oogenblik vergat, dat zij voor hem niets meer beteekende dan een moet men vooral 's avonds inwrijven met Purol, dan zijn ze reeds den volgenden morgen weer gaaf en zacht. Purol in doozen Van 30, 60 en 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. den toestand iets gunstiger begint te beoor- deelen dan enkele maanden geleden. Wel zijn de aanduidingen, waarop dat oordeel berust, nog vaag, en is de iets gunstiger wending voor een groot deel toe te schrijven aan de seizoenbeweging in het economisch leven, maar in de huidige phase der conjunctuur is elke beweging, die verlichting kan brengen, reeds van belang. Men zou dan thans de periode van kente ring zijn ingetreden, die als karakteristiek verschijnsel dan hier, dan daar, korte vleugjes van opleving brengt, welke echter niet door zetten, maar gaandeweg veelvuldiger en stel liger worden, om ton slotte 'n hausse periode in te leiden. Deze periode van kentering kan echter geruimen tijd duren. 1 Wat Nederland betreft, wordt in dit ver band gewezen op de koersverbetering, die ver schillende fondsen na Nieuwjaar vertoond hebben, en die tot dusver de belangrijkste re actie op den koersval is, die sinds twee jaren is voorgekomen. Ook heeft de daling der groothandelsprijzen in den laatsten tijd een langzamer tempo aangenomen. De werkloosheid is in Februari niet verder toegenomen het aantal bij de arbeidsbeur zen aangemelde werkloozen was op het eind van die maand iets geringer dan op 31 Janu ari. De overige aanwijzingen van den econo- mischen toestand wijzen nog meest in neer- waartsche richting. De afgifte van gouden tientjes gestaakt. Nadat de goudvoorraad van de Nederland sche Bank in 1925 aanzienlijk was gestegen, was de directie in November van dat jaar bij wijze van proef overgegaan tot de afgifte van gouden tien gulden stukken voor de bin- nenlandsche circulatie. Toen het na weinige maanden duidelijk was, dat de binnenland- sche circulatie spoedig verzadigd was, en de handel zich van de gouden tien gulden-stuk ken trachtte meester te maken voor export naar landen, waar een premie voor deze munten werd betaald, is de afgifte beperkt tot 250 gulden per dag en per persoon. Een verdere beperking, en wel tot 50 gulden per persoon en per dag, leek op deze zelfde prin- cipieele gronden noodig in het jaar 1927. Op deze wijze liet de bank voor hen, die voor redelijke doeleinden over gouden munten wenschten te beschikken, de mogelijkheid open, zich het begeerde zonder al te veel moeite te verschaffen. Het is echter gebleken, dat de door de Bank niet gewenschte handel bij de vraag naar gouden munten, een overheerschende rol is bly'ven spelen in verhouding tot de aanvragen van ander karakter. Nog steeds worden tien gulden-stukken met een door de wisselkoersen niet gewettigde premie opge kocht en houdt een voortdurende afvloeiing van het door de Bank verstrekte goud naar hét buitenland aan. Weliswaar gaat liet hier cm betrekkelijk onbelangrijke bedragen, ten gevolge van de bovengenoemde beperking der afgifte en is de geheele voorraad goud van de Bank thans slechts weinig geringer dan toen met de proef een aanvang werd ge maakt de voorraad gouden tien gulden stukken is zelfs nog gestegen maar toch acht de directie het onder de gegeven om standigheden juister, de regelmatige afgifte van gouden munten voor het binnenlandsch gebruik met het einde van dit boekjaar (31 Maart 1931) geheel te beëindigen. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau A. J. van Braband en P. G. J. Alberti, beiden referen daris en is verleend de eere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud aan W. G. ter Morshuizen, concierge, en in zilver aan J. Starreveld, bode, allen ter directie van de rijkspostspaarbank. Een modern hotel te Rotterdam. Aan den Coolsingel, op den hoek van de Aert van Nesstraat te Rotterdam is een nieuw modern hotel verrezen, genaamd „At lanta". Beneden bevindt zich een groot café-res taurant met tea-room. De ingang van het hotel ligt aan de Aert van Nesstraat. Van bijzonder geschikt model voor een werk, waarvan hij groote verwachtingen had. Zij herstelde zich spoedig en zei een weinig aarzelend „Ik ben blij, dat ik u van dienst kan zijn nu ik dan toch eenmaal in dien ongeluks trien moest zitten, mag ik nog blij zijn, dat ik ergens terecht gekomen ben, waar ik mij nog nuttig kan maken." „Nuttig Alsof dat het goede woord is Het resultaat dat ik nu bereikt heb, heb ik alleen aan u te danken. Ik beschouw dit schilderij als het beste, dat ik tot nu toe ge maakt heb. Natuurlijk is het heel goed mo gelijk, dat ik mij vergis", ging hij voort, ter wijl hij een paar passen achteruit liep en het doek met een critischen blik bekeek, „een kunstenaar heeft nooit een onpersoonlijk oordeel over zijn eigen werk, maar toch heb ik het sterke gevoel, dat ik nog nooit zoo iets goeds geschilderd heb. Neen, u mag het nog niet zien", voegde hij er snel aan toe, toen hij zag, dat zij aanstalten maakte om op te staan. „U mag het niet zien, voor het heele- maal af is, voordat ik alle ruwe kantjes er van heb afgesleten, zooals mijn zuster het afwerken van een schilderij noemt." „Een zuster ik wist niet, dat u een zus ter had." „Waarom zou ik géén zuster hebben antwoordde hij lachend.:,Ik heb een gc trouwde zuster en twee broers. Mijn ec broer is in Nie rv Zeel'i j. de andere io Britsch Columbia. Maar mijn zuster is Iii hieruit geven een geheel in marmer uitge voerd trappenhuis en drie liften verbinding met de acht verdiepingen, waarvan er vijf het eigenlijke hotel vormen. Bü de inrichting van het hotel is er naar gestreefd, zooveel mogelijk comfort voor gas ten en personeel te bereiken. Zeer belangrijk is voor een hotel, dat er de noodige rust in kamrs en gangen heerscht. Daarom is hier aan de geluidsisolatie alle zorg besteed. Tus- schen de wanden van de kamers bevinden zich dubbele wanden van geluidwerend mate riaal, terwijl ook de vloeren zoodanig zijn samengesteld, dat er geen geluid door kan worden voortgeplant. De keurig ingerichte kamers zijn aange sloten op een radio-distributienetmen heeft de keuze uit twee programma's. De instal latie is zoo, dat, wanneer er geen radio-mu- ziek is, gramofoonplaten worden gedraaid. Het hotel beschikt over ruim 100 kamers. Vermelding verdient nog, dat terzijde van het tea-room-balcon, tusschen de eerste ver dieping en het beganegrondsche, zich een keurige dinerzaal bevindt, daaronder treft men de bodega aan. Met „Atlanta" is Rotterdam een hotel café-restaurant van den eersten rang rijker geworden. De kosten van het gebouw en in richting hebben drie millioen gulden bedra gen. Scheepvaartbeweging. Gedurende Maart kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 1113 schepen, metende 1.894.843 netto reg. ton. Voor Rotterdam wa ren hiervan bestemd 912 schepen, metende 1.504.237 netto reg. ton. In Maart 1930 kwamen den Nieuwen Wa terweg binnen 1245 schepen, met. 2.045.461 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hier van bestemd 1016 schepen, met. 1.680.596 netto reg. ton. Sedert 1 Januari zijn aangekomen Schepen N. R. T. N. Waterweg 1§31 3288 5.489.504 1930 3711 6.155.524 Rotterdam1931 2658 4.233.836 1930 3082 5 099.920 VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. een gemeentelijk slachthuis. Burg. en Weth. van Middelburg herinneren er den raad aan, dat in de vergadering van 4 Februari 1925 besloten werd een centrale slachtplaats op te richten. Na onderhandeling met Vlissingen werd 27 JiUi 1927 besloten tot een gezamenlijke centrale slachtplaats tegenover de Melkfabriek aan den Nieuwen Vlissingschen weg en ook de raad van Vlis singen besloot daartoe in zijn vergadering van 26 Augustus 1927, doch trok 25 Mei 1928 dat besluit weer in en een poging om dit laatste besluit van Vlissingen door de Kroon te doen vernietigen mislukte. Toen dit in Januari 1929 vast kwam te staan, deelden Burg. en Weth. mede, dat zij nu definitief plannen zouden doen opmaken en namen zij daarop de noodige maatregelen. Allereerst brachten het hoofd van den vee- en vleesch- keuringsdienst en de directeur van gemeen- tewrken, meermalen samen met den wethou der van fabricage een bezoek aan verschil lende centrale slachtplaatsen in andere ge meenten. Intusschen werd naar een geschikt terrein uitgekeken. Een terrein aan den Nieuwen Vlissingschen weg is en blijft het meest gewenscht, dat waarop thans de volks tuintjes zijn, zal voor den aanleg van een onontbeerlijke rioleering, zeer belangrijke kosten meebrengen, en daarom geven Burg. en Weth. de voorkeur aan gemeentegronden aan den Poelendalesingel, gelegen achter de melkfabriek en tusschen genoemden Singel en het kanaal. Dit terrein zal zonder hoogs kosten van rioleering kunnen worden voor zien en is ook zeer gunstig gelegen voor aan voer per tram, boot en spoor, terwijl gas, wa ter en electriciteit er gemakkelijk kunnen worden betrokken. De Poeledalesingel zelve ligt in haar geheel Engeland gebleven zij woont in een dorpje in Cornwall." Eva zweeg. Rupert's mededeeling omtrent zijn zuster had haar onaangenaam getrof fen. Zij had altijd gedacht, dat hij alleen stond, omdat hij zoo volkomen geïsoleerd leefde. En ze voelde bij intuïtie, dat het de moeilijkheid om haar geheim te bewaren, zou vergrooten, wanneer zij met zijn familie in contact kwam. „Maar het geeft toch niets cm daarover te piekeren", dacht ze en ze vroeg „Uw zuster komt u zeker wel eens opzoe ken, nietwaar „Zoo nu en dan. Haar man is dominee en zij kan thuis en in de parochie zoo slecht ge mist worden. Zij is zoo iets als de assistente van haar man en altijd aan het werk, voor zieken en armen. O, ze is een schat, eenig in haar- soort. Ik hoop dat u haar eens zult ontmoetenze heet Hewetson, Nelly He- wetson." Het vooruitzicht van een dergelijke ont moeting trok Eva niet bijster aan. „Een vrouw", dacht ze, „merkt veel vlugger dan een man dat er iets onnatuurlijks in een bepaalde situatie is.en vrouwen trachten jc altijd uit te hooren Het gesprek met Rupert had haar angstig "•smaakt en ze voelde weer een heftig ver- n gen bij zich opkomen om den schilder lies te bekennen. Maar telkens liet haar moed haar op het beslissende oogenblik in ,'ien sleet binnen de gemeente Middelburg, het terrein echter in de gemeente Koudekerke, althans zoolang de ontworpen grenswijziging tusschen beide gemeenten nog geen feit is geworden. Dit behoeft volgens Burg. en Weth. geen be zwaar te zijn om de centrale slachtplaats al daar te bouwen, omdat er rekening mede is gehouden, dat het abattoir niet anders kan worden bereikt en verlaten dan over grond, die binnen Middelburg ligt, althans wat den er heen leidenden weg betreft. "Voor een behoorlijk ingerichte centrale slachtplaats zijn, in verband met wettelijke slacht-technische en koel*technische eischen de volgende ruimten noodig a. Bedrijfsruimten een slachthal voor groot en kleinvee een idem voor varkens een darmwasscherij met perslokaal een gangruimte voor het geslachte vee een re- serce-noodslachtplaatseen voorkoelhuis een koelhuisstallingen voor groot en klein vee stallingen voor varkens. b. Ruimten vaar machineriën een ma chinekamer een ketelruimte met kolenberg plaats een luchtkoeler-ruimte. c. Dienstgebouwen een kantoor voor het hoofd van den diensteen laboratorium voor den diensteen kantoor voor de hulp keurmeesters idem voor ambtenaren van de accijns een verkooplokaal voor voorwaarde lijk goedgekeurd vleesch een dienstwoning voor den stokeri-machinedrijver en een voor een hulpkeurmeester. d. Lokalen een voor de slagers-patroons en een voor het slachtend personeel. Van belang zijn vooral ook de groepeering en de afmetingen van de verschillende ruim ten. De groepeering is zoo gekozen, dat een zoo groot mogelijk overzicht kan worden ge houden door een zoo klein mogelijk perso neel. Rekening is gehouden met de mogelijk heid van een uitbreiding van alle ruimten en ook is de bouw zoo ontworpen, dat de verschillende bedrijfsruimten zooveel moge lijk één aangesloten blok vormen. De groe peering maakt orde en rust gedurende het bedrijf. Met de gekozen groepeering kon ook een op verzoek van Burg. en Weth. aange wezen commissie uit de Slagerspatroonsver- eeniging zich vereenigen. De gekozen afme tingen van de ruimten hangen samen met het te verwachten aantal slachtingen, met de techniek van het slachten en met wettelijk aan slacht- en andere ruimten gestelde eischen. De ruimten voor de machinerieën houden verband met de afmetingen der ma chines en hunne opstellingen. De afmetingen der dienstgebouwen en lokalen zijn beschei den gehouden. Voor bepaling van het te verwachten aan-, tal slachtingen, komen o.a. in aanmerking een eventueel® toename der bevolking, die voor Middelburg niet wordt verwacht, de vleeschconsumptie te Middelburg, het aantal slachtingen in Middelburg en de invoer van geslacht vieesch van elders en ook het even tueel slachten door buiten Middelburg ge vestigde slagers en grossiers in het slachthuis voor consumptie buiten Middelburg. De vleeschconsumptie blijkt uit de beken de gegevens rond 800.000 K.G. per jaar te bedragen, waarvan de invoer van geslacht vleesch een nog aanzienlijke deel bedraagt, doch aan te nemen is, dat even als overal elders deze invoer voor het grootste gedeel te zal vervallen als er een slachthuis met koelhuis wordt opgericht. Gerekend kan wor den op een jaarlijksche slachting van 1600 stuks groot vee (runderen en paarden), 1200 stuks klein vee (kalveren, schapen en geiten) en 4000 stuks varkens. De commissie uit de patroonsvereeniging was ten opzichte van deze cijfers nog optimistischer, doch kon zich toch met de voorgestelde ruimten vereenigen. Er is geen rekening gehouden met de moge lijkheid, dat door Vlissingsche slagers van het slachthuis te Middelburg zou worden ge bruik gemaakt. Waar volgens de wet in een zelfde lokaal geen varkens en andere slacht dieren gelijktijdig mogen worden geslacht en de slachttechniek voor beide verschillend is, moesten twee slachthallen worden ontworpen, en tevens een kleine reserveslachtplaats voor uit nood geslachte dieren. Ook schrijft de wet voor en gebiedt de zindelijkheid, te voor zien in een afzonderlijk lokaal, waarheen de magen en darmen kunnen worden getrans porteerd om daar te worden schoongemaakt. Ook overeenkomstig de wet moet om onge- Ze kon voor zich zelf niet uitmaken of ze tegen de bekentenis opzag, omdat ze haar schaamte niet kon overwinnen, of om de onzekerheid hoe de schilder het verhaal van haar bedrog zou opnemen. Deze gedachte kwelde haar, toen zij op een zonnigen mid dag over de heide tusschen Marchmere en Transfield zwierf. Zij was zoo door haar cvqrpeinzingen in beslag genomen, dat zij voortliep totdat zij na een heelen tijd tot haar grooten schrik bemerkte, dat zij zich bevond op de helling, die zich in Transfield als High street voortzette. Het was den eersten keer, sinds zij er in haar kinderjaren geweest was, dat zij in het stadje kwam en haar gedachten werden steeds onweerstaanbaar getrokken naar het verschrikkelijk ongeluk, dat nog zoo kort ge leden hier in de nabijheid had plaats gehad. En als van zelf rees het beeld van haar on gelukkige reisgenoote voor haar op. het meisje, dat onder haar naam begraven lag. Zij stond stil en keek om zich heen een heftig verlangen maakte zich van haar meester om te weten, in welke richting het kleine kerkhof lag. Vanwaar zij stond kon zij tusschen de takken van een groep boomen den kerktoren onderscheiden. Bijna werktui gelijk ging ze dien kpnt uit en bereikte wel dra het oude, schilderachtige kerkje. Bij het hek, dat toegang gaf tot het kerkhof, bleef zij even staan. Toen opende zij het hek met bevende vingers en liep langzaam het breede pad langs de rijen van wei-onderhouden wenschte opeenhoopingen te voorkomen, een zgn. hangruimte worden gemaakt, waar het vleesch behoorlijk kan afkoelen en besterven voor het naar de slagerswinkels kan worden overgebracht. De wenschelijkheid van een koelinrichting behoeft volgens Burg. en Weth. niet nader uiteen te worden gezet, temeer waar genoemde commissie een slachthuis zonder koelhuis een onding vindt en opmerk te, dat dit onder de slagers zeer zeker groote teleurstelling zou verwekken. Het is vanzelfsprekend, dat stallingsgele genheid voor vee, bestemd voor korter of langer verblijf der slechtdieren, niet zal kun nen ontbreken. Waar het gemeentelijk slacht huis naar gevoelen dei commissie een cen trum van den vleeschhandel zal worden, dient een afzonderlijk vertrek aanwezig te zijn, waar slagerspatroons, grossiers en ande ren hunne zaken kunnen bespreken buiten het rumoer der bedrijfsruimten, terwijl de aanwezigheid Van een schaftlokaal voor het slachtend personeel, waar tevens gelegenheid is voor het bergen van kleeding e.d. evenzoo noodzakelijk is. Het is logisch, dat het be staande kantoor er laboratorium van het hoofd van dienst en het kantoor van de hulp keurmeesters naar het slachthuis worden verplaatst. Een verkoopplaats voor voor waardelijk goedgekeurd vleesch is wettelijk voorgeschreven. Ook is er rekening mede ge houden dat 't vee in 't belang van de slagers aan het slachthuis zal kunnen worden ge verifieerd en daarom een klein vertrek voor de belastingambtenaren ontworpen, zooals aan vrijwel elk abattoir door het rijk wordt gehuurd. De woningen vcor stoker-machine- drijver en hulpkeurmeester zijn in het belang van den dienst en voor toezicht op de inrich ting opgenomen in het plan. Een kleine berg plaats voor den sjochet leek Burg. en Weth. terwille van de slachtingen volgens Israëliti- schen ritus gewenscht. Er is volgens dit plan volgens de meening van Burg. n Weth. noch te veel, noch te weinig aanwezig om een goeden gang van het bedrijf te verzekeren. Hierna komen Burg. en Weth. tot dè afme tingen van de verschillende lokalen. Bij die voor de runderslachthal is gerekend op een niet te verwachten maximum slachtingen van 40 runderen of paarden per dag, waarbij rekening is gehouden met de belangen der slagers, welke niet toelaten dat in continu wordt geslacht. Ook bij de andere bedrijfs- lokalen is rekening gehouden met den ver wachten maximum omvang van het bedrijf. De afmetingen van de dienstgebouwen zijn zeer bescheiden gehouden. De gevels en op gaande muren zullen opgetrokken worden van metselsteen in gele kleur. Alle ramen en voorzoover mogelijk de deuren zijn van ijzer gedacht, die door een zgn. chopeering of be spuiting met een fijne laag zink voor alle roestvorming worden gevrijwaard. Voor vloe- reh en daken is beton gedacht. De wanden, vloeren en daken van het voorkoelhuis en de koelruimte zelf zijn alle met dubbele muren geprojecteerd, waartusschen een dubbele laag kurk, ook voor een zoo ver mogelijk doorge voerde isolatie. De architectuur is zakelijk gehouden, zoodat de buitenvorm en aanzich ten absoluut gevolg en uitvloeisel zijn van de groepeering van de verschillende ruimten en hun bestemming. De gedane grondboringen op het terrein hebben aangetoond, dat zich van 1 tot 2 M. beneden het maaiveld een laag veen bevindt, van 2 tot 6 M. slappe klei en van 6 tot 12 M. fijn zand, vermengd met leem. Met het oog op deze gesteldheid komt een geheide paal- fundeering in groepen het meest betrouwbaar en economisch voor. Voor de toekomst is ook gedacht aan. een eventueele tram-aanslui ting de weg naar de gebuwen loopt van den Poelendalesingel af tot aan den Kanaaldijk, terwijl langs dien dijk in de richting van de Winterstraat, een rioleering is geprojecteerd. AUTO-VERHUUR-INRICHTING TELEFOON 133 graven, in. Ze ontdekte een ouden man, die bezig was het onkruid tusschen de graven te wieden. Zenuwachtig liep zij op hem toe. „Kunt u mij zeggen, waarwaar de jongedame begraven ligt, die hier bij het spoorwegongeluk is omgekomen vroeg zij. „Ze is toch hier begraven, nietwaar „Ja zeker", antwoordde de man, terwij] hij zich langzaam oprichtte en haar een oogen blik nieuwsgierig aankeek. „Ja, die ligt hier begraven. Arm kind, zoo in den bloei van haar levenHet is precies, zooals de psalmdichter zet, juffrouw „afgesneden ge lijk een bloem en verwelkt als het gras"." „Mag ik haar graf eens zien vroeg Eva weer, zonder op zijn woorden in te gaan. „Zeker juffrouw, gaat u maar mee. 't Is een van de mooiste plekjes van het kerkhof." Hij strompelde langzaam voort en Eva volgde hem zwijgend. „Dit is het graf", zei hij eindelijk, toen ze een poosje voortgeloopen hadden, „dit, met dien rozenstruik. De heer die bij haar begra fenis was, zei nog dat hij hoopte, dat het witte rozen waren, omdat zij daarvan zoo veel hield-" Eva voelde een brok in de keel, toen de doodgraver dit zei. Zij zag haar oom Tom daar staan, bij de geopende groeve. Eva en '-.ij hadden het samen altijd zoo goed kunnen vindenZij dacht er aan dat hij ook zoo veel van witte rozen hield (Wordl vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 5