MEDEDEELINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS Timmerman's schcenhandel heeft aan deze zaak verbonden een pedicure-inrichting, waar men, anti-septisch en pijnloos, alle voorko mende voetgebreken (o.a. likdoorns, eelt, in gegroeide- en kalknagels enz.), kan laten be handelen. Daartoe heeft deze firma aangekocht een naar de laatste vindingen samengesteld elec- trisch apparaat en behaalde de heer G. Tim merman een dezer dagen aan het Instituut voor Wetenschappelijke voetbehandeling „Belinfante" te Amsterdam, zijn diploma als pedicure. Hollandsch egoïsme, welk laatste ook een zeer grooten factor in de ontwikkeling van de Vlissingsche haven vormt, wel wat veranderd is. Deze wijziging bleek ook onlangs, toen de pers op haar meerdaagschen tocht door Brabant en Limburg de ex-wingewesten, die doorgangshuizen voor ambtenaren waren, „ontdekte'. Door gemakkelijke en korte verbindingen gaat van Brabant veel per vrachtauto voor verder vervoer naar Antwerpen. Dit is lo gisch. Even vanzelfsprekend is, dat Rotter dam, weer wat laat, thans met alle macht dit vervoer tot zich tracht te trekken en thans doende is voor betere verbindingen met het Zuiden. Die nieuwe verbindingen zijn ook voor onze stad van belang. Immers, naar alle zijden goed en snel verkeer en een gunstige sfeer, is een levensbehoefte voor de haven. Tot die verkeerswegen be- hooren voor ons, als voorhaven, een snelle verbinding met het vlug groeiende Antwer pen als economisch en geografisch juist, vooral waar wij niet wenschen plat gedrukt te worden in den nog-zijnden concurrentie- stijd Antwerpen—Rotterdam. Ook het denk beeld brug- of tunnelverbinding over de Schelde (het antwoord van den minister is bekend, doch het is voor verandering na tuurlijk vatbaar, wanneer men merkt, dat hier voor de eigen belangen met de Zeeuw- sche pers eindelijk één front wordt ge maakt) is met het oog op de moderniseering en renaissance van Gent nog zoo gek niet er. zeker moeten wij niet in ons eigen licht gaan staan. Wij lazen een berichtje van een Zeeuwsche courant over de kesten. Maar kan een vaste verbinding met het Zuiden niet in werkverschaffing worden uit gevoerd En vergelijkt men dat dit bedrag wel eens met de honderden millioenen, die de Zuiderzee-droogmaking kost en waarvan het nut zeer twijfelachtig is, ondanks de groote woorden. En de slordige 15 millioen, die een nieuw stadhuis te Amsterdam het rijk moeten kosten Heusch, Iaat men dan ook voor Zealand's verbindingen maar wat uitgevendie naar Antwerpen had er al moeten zijn. Maar ock daarmee wordt ge traineerd Opgemerkt mag worden, dat Vlissingen zich moet spiegelen aan den vooruitgang der Oostelijke provincies en als haven haar diensten kan bewijzen. Want Vlissingen ligt voor bovengenoemd auto-vervoer in aansluiting met het zee transport niet ongunstiger dan Rotter dam of Antwerpen, en die ligging is een zeer groote factor en dient gepropageerd en uit gebuit te worden. Zal Vlissingen nota nemen van de Bra- bantsche industrie-dagen en is het erop uit om bedoeld vrachtauto-vervoer over onze Scheldestad te leiden VLISSINGER. LUCHTVAART Sportvlieger Van Tijen gehuldigd. Om circa vier uur Zaterdagmiddag arri veerde de heer Van Tijen op Schiphol, ge ëscorteerd door een vijftal Pandertjes. Een groot aantal belangstellenden was op het vliegveld aanwezig, terwijl een groot aan tal meisjes van Van Houten's fabrieken ge kleed in haar witte schorten en mutsen in den vorm van een V en een H waren opge steld. Bij het neerstrijken van den vlieger verwelkomden zij hem met een enthousiast „hoera". Nadat het Wilhelmus, versterkt door tallooze luidsprekers, over het veld had weer klonken en de heer Van Tijen voorloopig was welkom geheeten, ging men naar de versier de reizigers-hal, waar de vlieger het eerst werd toegesptoken door den heer ir. J. F. Vogel, namens de Kon. Vereeniging voor Luchtvaart. Gij hebt een daad gesteld, aldus spreker, waar wij allen trotsch op kunnen zijn en deze daad dient thans erkend en geëerd te worden. De waardeering daarvoor moet dan ook thans openlijk worden uitgesproken. Deze tocht is in het belang van de lucht vaart geweest. Namens het bestuur bood de heer Vogel den heer Van Tijen vervolgens de gouden medaille van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart aan, onder drie krachtige „hoera's" van de aanwezigen. Vervolgens werd nog door verschillende andere sprekers het woord gevoerd. In zijn dankwoord aan de verschillende sprekers wees de heer Van Tijen er op, dat hij er trotsch op was de eerste te zijn geweest die in een sportvliegtuig van Nederlandsch fabrikaat zulk een tocht heeft gemaakt. En dit, aldus de heer Van Tijen, stel ik op groo ten prijs, omdat deze tocht mij toonde, dat de „Adelaar" na al die duizenden kilometers nog in dezelfde goede conditie was als bij den start te Amsterdam. Op Schiphol waren nog ter begroeting aan wezig de overste Wallaerdt Sacré, secretaris van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, da heer Prinsen Geerlings van de K. L. M., en vice-admiraal L. J. Quant. FAILLISSEMENTEN Door de rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard P. Dekker Pzn., landbou wer te Axel. Rechtercommissaris mr. Tr. Portheine, rechter. Curator mr. H. van der Beke Callenfels, advocaat te Middelburg. Opgeheven wegens gebrek aan baten het faillissement van J. Keukelaar, koopman te Breskens. GEMENGD NiEUW De nog onopgehelderde kindermoord. Aan het bureau Rfjswijksche weg te 's-Gravenhage is aange bracht de 29-jarige stoker A. H. Th. W., die op het Huygenspark aan den 59-jarigen A. H. W., wonende in het Tehuis voor Onbe- huisden, en aan P. H. zou hebben verklaard, den moord in den Blij dorppolder te Rotter dam te hebben gepleegd. Tegenover de politie ontkende de man ech ter zulks te hebben gezegd. W. is op transport gesteld naar Rotterdam, bureau Groote Pau- wensteeg. Daar verklaarde de stoker, zoo weet „Het Volk" mee te deelen, dat het slechts een grapje van hem was geweest. Hij had met twee oude mannen op een bank in het Huygenspark gezeten en hun gevraagd „Wil jullie graag geld verdienen?" Op het bevestigende antwoord had W. hun toege voegd „Zeg dan maar, dat ik den moord in Blijdorp heb gepleegd, dan kunnen jullie een belooning krijgen." Verder deelde hij mede, dat hij op den datum van den moord niet in het land was geweest en toonde enkele scheepspapieren, waaruit dit moest blijken. De rivierpolitie heeft de zaak verder ge controleerd en toen is gebleken, dat het alibi van den stoker goed was. Hij is daarop weer op vrije voeten gesteld en naar Den Haag vertrokken. Een snuggere r y w i e 1- handelaar. Bij een rijwielherstel ler aan de Gedempte Glashaven te Rotter dam kwam iemand vragen, of men een rij wiel wilde koopen. Het antwoord was beves tigend, waarop de man verzocht of hij „even zijn jas in de werkplaats mocht ophangen". Hij zou dan zóó terugkomen met het kar retje. De rijwielhersteller, die het zaakje niet ver trouwde en meende, dat de man vermoedelijk zijn overjas had laten hangen om wat vrijer in zijn bewegingen te zijn bij een eventueel te plegen rijwieldiefstal, belde de politie op. Twee rechercheurs waren spoedig ter plaatse en zij begonnen om de identiteit van den on bekende vast te stellen, zijn jas alvast maar aan een inspeel.» te onderwerpen, waarbij zy een rijwielbelastingplaatje in étui aan troffen. Na esnige oogenblikken verscheen de onbe kende en vertelde, „dat er iets tusschen was gekomen" en dat hij zijn fiets voorloopig maar liever niet verkocht. De rechercheurs, die van meening waren, dat dit „iets" wel op hen zou slaan, namen den man mede naar het politiebureau, waar bleek, dat hy de 22-jarige machinist T. J. V. was, die pas eenige maanden geleden uit de gevangenis was ontslagen, waar hij twee jaar had doorgebracht. Toen men gedurende het onderzoek het étui van het belastingmerk eens wat beter bekeek, bleek achter het plaatje een briefje te zün geborgen, waarop de naam en de woonplaats van den eigenaar voorkwamen Spoedig kwam toen uit, dat het plaatje ge stolen was van een rijwiel, staande in den kelder van de woning van L., aan de Ge dempte Glashaven, aldaar. Bosch-en heidebranden. In het laatst van de vorige week hebben op eenzelfden dag in de omgeving van Arn hem een tweetal vrij ernstige bosch- en heidebranden gewoed. De eerste ontstond op een heidevlak naby de Kemperheide, waar door ook een bosch van circa 10-jarige den nen werd aangetast. Omdat er weinig wind in gunstige richting was, is het de bosch brandweer van Schaarsbergen, onder leiding van den brandmeester Van den Brand gelukt door met kracht op te treden het vernielende element te stuiten. Ongeveer een halve H.A. heide en een even groote oppervlakte bosch werd vernield. De oorzaak was een ontoere kenbaar oud mannetje, dat een vuurtje in de droge heide had aangelegd om rijn handen te warmen. Eenige uren na dezen brand geraakte het talud van den hoogen spoordijk, achter de Johannahceve in brand, waarschijniyk door vonken uit een locomotief van een passeeren- den trein. Het vuur breidde zich uit over circa 1800 meter talud, bezet met hooge heide en oude droge brem, tot in de nabijheid van een groot vak jonge dennen, waarvan de vorige week circa 1 H.A. verbrandde. Ook hier slaagde de brandweer van Johannahoeve erin het vuur te blusschen, met behulp van toe geschoten spoorwegarbeiders. Goedkoope visch. Naar aanleiding van het vermelde bericht uit IJmuiden als zou de visch zoo goed als niets waard zijn, vestigt men er de aandacht op, dat '.et hier IJslandsche visch betreft, welke hier te lande vrywel onverkoopbaar is. De andere visch is heusch niet goedkoop, wat trouwens kan biyken uit de prijzen welke aan de afslagen worden besteed. De p s e u d o-k o m m i e s. Het gebeurde dezer dagen op het Friesche platte land, dat een jongeman, die voor de Oost ge- teekend had en die in zyn spiksplinternieuwe uniform zich met eenig gezag bekleed ge voelde, een burger aanhield, die hem op de fiets tegenkwam. Hy commandeerde afstap pen en vroeg naar het fietsolaatje. De man stante af en stalde zirh meteen voor als veldwachter !n bujer nam nu op zijn beurt het woord, vroeg den pseudo-kommies zyn naam en zette hem op de bon. Aldus diende de koloniaal met zijn optreden toch de belangen van 's lands Schatkist, al had hij het eenigszins anders bedoeld. Ongelukken.- Een 16-jarige jongen te Eindhoven, die de vorige week in een metaalfabriek hevige brandwonden op liep, is aan de bekomen verwondingen over leden. Een 7-jarig knaapje te Holland- scheveld, is in een wyk bij huis te water ge raakt en verdronken. Een 24-jarige man te Zegwaard is door het schichtig worden van een paard van een maaimachine gevallen. Zwaar gewond werd de jongeman naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hy is overleden. Een 50-jarige man is in zyn tuin aan de Potgieterslan te Lei'den zoodanig met zijn borst op een staanden stok gevallen, dat hy het borstbeen heeft gebro ken. De man werd naar het Diaeonessenhuis vervoerd. In het Tesselschade-ziekenhuis te Amsterdam is opgenomen een 48-jarige wielrijdster, die op de Nassaukade by den Overtoom door een personenauto was aan gereden, waardoor zij was gevallen en een lichte hersenschudding had bekomen. Op de brug tusschen de Wittekade en de 2de Nassaustraat te Amsterdam is een jongetje van 6 jaar door een vluchtauto aangereden. De chauffeur, die uit alle macht remde, kon niet verhinderen, dat een van de wielen van den auto over het lichaam van den jongen ging. Met inwendige kwetsuren, is het kind naar het Wilhelminagasthuis' vervoerd. In een gebouw aan de Vyzelstraat te Amster dam is- een arbeider die daar herstelwerk zaamheden meest uitvoeren in een liftkoker gevallen. Zwaar gewond werd de man naar het Binnengasthuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Kolendampvergiftiging. Zaterdagmorgen kwam een 15-jarige knecht van een wagenmaker te Purmerend aan de werkplaats van zijn patroon, dcch vond deze gesloten. Hij dacht dat de wagen maker nog sliep en ging een straatje om. De buren bemerkten eveneens, dat de wagen makerij gesloten bleef. Een onderzoek werd ingesteld, waaruit bleek dat het gehesle huis gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, bewusteloos op bed lag. De slaap kamer van de ouders stond vol kolendamp, terwijl in de slaapkamer van de kinderen, die door een deur gescheiden was van het ver trek, waarin zich de kolendampverspreidende haard bevond, minder kolendamp was bin nengedrongen. De kinderen, die vergiftigings verschijnselen vertoonen, waren spoedig tot het bewustzijn teruggekeerd, de ouders waren eerst des middags tegen vier uur weer by kennis. Een familiedrama. - Voor het assizenhof aan de Seine tè Parijs heeft Jeanne Samson terechtgestaan,; die op het oogenblik verpleegd wordt in het Lavibrisière hospitaal; Zij werd er van beschuldigd haar man gedood te hebben,-door, terwyl hij'sliep, kokend water over zijn hoofd en borst te gieten. Haar werd eén gevangenisstraf van twee jaren opgelegd met aftrek van preven tief, wat practisch neerkomt op een vrij spraak. De jury was- zeer bewogen, toen zij de dryfveer tot deze daad vernam. Mevrouw Samson had nu niet bepaald een hoogen prijs getrokken uit de huwelïjkslotery. Haar man, aldus de getuigen, was een dronkaard, een ruwe kerel, die zyn vrouw dag en nacht mis handelde. Tydens haar 20-jarig huwelyks- leven ontving zy meer slaag dan liefkoozin- gen. Den dag, v/aarop zy haar afschuwelijke daad beging, 11 October 1930, kwam haar man des middags thuis. Hy had weer meer gebruikt dan hy verdragen kon en eischte 20 francs van haar. Zij weigerde hem het geld te geven. Daarop mishandelde hy haar ern stig, zoodat zij vluchtte en veiligheid zocht by den concierge. Toen zij in haar woning terugkeerde, be merkte zij, dat een kast was opengebroken. Vyf honderd francs en een gouden horloge waren verdwenen. Des a -nds keerde Samson zwaar beschon ken terug. Hy legde ziph te ruste, na eerst zyn vrouw een flink pak slaag gegeven te hebben. Toen hij sliep, nam zij een ketel wa ter van het vuur en overgoot hem met het kokende nat. Ik wilde hem niet dooden, verklaarde zij. alleen maar straffen. Twee dagen later stierf de man. Zij had geen spijt van haar daad. In Ba- yonne, waar zij geboren werd, slaan de man nen hun vrouwen niet, dat doen zij alleen maar in Parijs en Engeland, meende zy. Nelly Gaston Bloch, die haar verdedigde, bepleitte vrijspraak vpor haar cliënt, die zwaar tuberculeus is en niet lang meer zal leven. Wat zij bereikte, is er niet ver van af Arrestatie op een stoom schip. Op het stoomschip „Crijnssen" is een 23-jarige man aangehouden, die als passagier de reis had meegemaakt en ter hoogte van Madeira uit een hut een porte- monnaie met ruim 100 gulden had ontvreemd. Ne de ontdekking van den diefstal ging de man, een wegens wangedrag uit de West weg gezonden militair, zoo te keer, dat men hem op zijn bed heeft moeten v -tbinden. Ineen aanval van koorts. In Benetutte kreeg een landeigenaar een zware longontsteking. Op een nacht kreeg hy er hooge koorts by en liep vrywel naakt de straat op, zonder dat zyn gezinsleden hem dit konden beletten. Het dorp werd gealar meerd en onder leiding van carabinieri be gon een drijfjacht op den zieke, die echter spoorloos verdwenen was. Eerst den volgen den nacht werd de vluchteling in het 15 KM verwyderde station Ossidi totacuitgeput ge vonden door eenige arbeiders, die hem per auto thuis brachten. De zieke had in zijn koortsaanval in gewe* igen storm en regen de drie uur loooen afgelegd, was tweemaal 'de Tirso trots het hooge water overgezwommen, over muren geklauterd en had alle hinder nissen overwonnen. Het merkwaardige was, dat na deze bovenmenschelyke prestatie zijn gezondheidstoestand zoo snel beterde, dat hy na drie dagen weer aan het werk kon gaan. Verkeersongevallen te Londen. In het laatste kwartaal van 1930 werden in de straten van Londen eiken dag gemiddeld vier personen gedood. In to taal verloren in deze drie maanden 377 per sonen het leven, waartegenover in 1929 een aantal doodelyke verkeersongelukken van 407 staat. In het geheele jaar 1930 gebeurden er in het geheel 128.695 verkeersongelukken, waardoor 55.961 personen meer of minder ernstig werden gewend en 1398 personen ge dood. Van de 377 personen, die in October, November en December om het leven kwa men, werden er 130 overreden door auto's, 119 door vracht- en transportauto's, 47 door motorfietsen en 43 door bussen. Twee lieten het leven tengevolge van een aan- of over- ryding door andere voertuigen en een be zweek aan verwondingen, die hy opliep by aanrijding door een handwagen. Onder de slachtoffers bevinden zich zeven kinderen onder de vyf jaar en 55 kinderen tusschen vijf en vyftien jaar. Een buitengewone rob benvangst. Dezer dagen is het kustgebied van de Witte Zee in de buurt van de plaats Jokanga in rep en roer gebracht door de mededeeling van eenige dorpelingen, dat een groot ijsveld, met honderden robben bedekt, de kust naderde. Onmiddellijk togen talryke jagers er op uit, ten einde zich van de juistheid van deze boodschap te vergewis sen. Inderdaad bleek een ijsveld door den krachtigen wind in de Witte Zee te zijn bin nengestuwd en duidelijk waren de talrijke dieren te onderscheiden, die Groenlandsche robben bleken te zyn. Op het hooren van dit nieuws snelden nog meer mannen, aldus de „Krasnaja Gazeta", in de richting van den buit en weldra ving een massa-slachting aan, waaraan geen enkel dier ontkwam. Het ijsveld was dermate sterk, dat de gedoode robben met behulp van talryke met rendieren be spannen sleden naar het strand konden wor den vervoerd. Een dergelijke vangst was sinds 1925 niet meer voorgekomen. Hevige aardschokken. Te Miglarina in de provincie Ferrara zyn gisterenmorgen hevige aardschokken waarge nomen, welke verscheidene seconden duurden. De bevolking vluchtte in paniek uit de hui zen. Vele schoorsteenen vielen van de huizen. Talryke huizen vertoonen groote scheuren. Een opzienbarende dief stal opgehelderd. Naar de „Montag" meldt, is de opzienbarende diefstal, die in hst najaar van 1930 werd gepleegd, en waarby de grondwetsoorkonde van 1848, be nevens verschillende andere boeken en docu menten werden gestolen, thans door de po litie van Berlyn opgehelderd. Een der daders, een gewezen winkelbediende Wather Wohle- mut, is heden in zyn woning in Charlotten- burg gearresteerd. De oorkonde is gevonden in een koffer in een huis, waar Wohlemut kamers had gehuurd. De gearresteerde was reeds in bespreking met buitenlandsche ver zamelaars om de oorkonde te verkoopen. De politie tracht thans de medeplichtigen op te sporen. Gevecht met smokke laars. Op het ys van de Finsche Golf heeft zich een verbitterd gevecht tegen smokkelaars afgespeeld. Een vliegtuig had een groote smokkelkaravaan ontdekt, welke uit de richting van Estland de Finsche kust naderde. De smokkelaars openden direct ge weervuur op het vliegtuig, dat door drie ko gels werd geraakt. Een sterke patrouille werd direct in de richting van de smokkelaars uit gezonden en alle douanestations aan de Fin sche kust werden gewaarschuwd. Na groote moeite slaagde men er in de smokkelaars in handen te krijgen. Zestien span paarden en zesduizend liter spiritus werden in beslag ge nomen. Bijna alle smokkelaars, meerendeels Estlanders, werden gearresteerd. Een zwarte panter ge schoten. De heer W. heeft onlangs het buitenkansje gehad, om een prachtigen zwarten panter op de onderneming Kasso- malang neer te leggen. Het beest had 's mor gens in de vroegte een jongen karbouw neer- geslager. 's Avonds, by het invallen van de duisternis, kwam do panter tydens een zwar regenbui by zyn prooi terug en werd toen door den heer W., die zich in een boompje verdekt had opgesteld, met een schot naar de eeuwige jachtvelden gezonden. Het bleek een in deze streken vry zeldzaam vorkomende zwarte panter te zijn. De lengte van het mooie beest bedroeg 1.80 Meter van kop tot staart. Lang gezocht misdadiger gearresteerd. De politie te Keulen is erin geslaagd, in een restaurant op het Domplein, een lang gezochten misdadiger uit Hamburg te arresteeren. Het is de zeeman Adolf Schacht, die op 6 Maart jl. te Altona met drie medeplichtigen een roofoverval op een banklooper pleegde, waarby de aanval lers 16000 mark buit maakten. Schacht was door zyn arrestatie zoo verrast, dat hy niet aan tegenweer dacht. Men vond by hem een bedrag van 540 mark en een revolver met een 20-tal scherpe pa tronen. Drie kinderen ln een koffer gestikt. Er heeft zich in een plaatsje naby Boedajest een droevig on geluk afgespeeld, waaTbij drie kleine kinderen het lever hebben verloien. 'tijdens de af wezigheid van hun ouders kropen de drie kleintjes in een grooten ouderwe^schen kof fer, welken de ouders open hadden laten staan. Plotseling viel het zware deksel in het slot, zoodat de kinderen gevangen waren. Toen de ouders een paar uur later thuis kwamen, ontdekten zij tot hun ontzetting de ontzielde lichaampjes van hun kinderen, die ellendig "'aren g'-stikt. RADIO-RUBRIEK Dinsdag 31 Maart. Hilversum, 1875 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Con cert, kwintet. 12.15 Gramofoonplaten. 1.00 Orgelconcert. 1.30 Gramofoonplaten. 2.20 Voordracht. 3.00 Gramofoonplaten. 3.15 Ka merconcert. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 Pia- no-studiemuziek. '5.00 Kinderkoorzang. 5.30 Viool-recital. 6.00 Concert, orkest. 7.10 Le zing. 7.45 Lezing. 8.15 Concert, orkest en pia no. 9.15 Voorlezing. 9.45 Populair concert. 10.15 Vaz Dias. 10.25 Maryke van Tooren en Hans Snel. 11.00—12.00 Gramofoonplaten. Kuizen, 298 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gra mofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Concert, trio. 1.30 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Knipcursus. 4.00 Gramo foonplaten. 6.40 Verbondskwartiertje. 6.45 Cursus schriftverbetering. 7.15 Lezing. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 Ly densmeditatie. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Tweede en derde bedryf van het passiedrama „Christus verworpen". 11.00 —12.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwydlng. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel. 1.20 Orkestcon cert. 2.15 Televisie. 2.25 Gramofoonplaten. 4.20 Concert, viool en piano. 4.50 Orkestcon cert. 5.35 Kinderuurtje. 8.20 Lezing. 6.35 Be richten. 7.00 Pianospel. 7.20 en 7.45 Lezing. 8.05 Concert, orkest, bas en viool. 9.20 Berich ten. 9.40 Lezing. 10.00 Dansmuziek en variété. 11.0012,20 Dansmuziek. Parys, „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50 en 1.25 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert en solisten. Langenberg, 473 M. 6.20 en 9.35 en 10.35 en 11.35 Gramofoonplaten. 12.25 Orkestcon cert. 4.20 Orkestconcert en solisten. 7.30 Or kestconcert. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Dansmuziek. 2.20 Orkestconcert en solist. 7.20 Familie Hansen. 7.35 Orkestconcert en solisten, koor zang. 8.35 Zang en voordracht. 10.10 Viool en piano. Brussel, 508.5 M. 5.20 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Orgelconcert. 9.20 Concert. 338.2 M.5.20 Kamermuziek. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestconcert en zang. Zeesen, 1635 M. 5.40 Lezingen. 11.20 Gra mofoonplaten. 12.15 Berichten. 1.20 Gramo foonplaten. 1.50 Voordrachten. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Militair concert. 9.40 Le zing en berichten. Daarna tot 11.20 Cabaret. MEDISCH ADVIES DOOR OMROEP. STATIONS. Het omroepstation te Turijn stelt de luiste raars in de gelegenheid hunne kleinere onge steldheden op schrijft te stellen en in te dienen. De daarop volgende Woensdagavond worden dan door een arts deze ziekten en de middelen hiertegen voor de microfoon be sproken. Verder geeft de medicus op dezen avond nog talryke hygiënische aanwyzingen. ALLEEN MANNELIJKE OMROEPERS IN ITALIË. Uit Italië vernemen wy, dat het plan be staat in de toekomst uitsluitend manneiyk personeel voor den omroep te kiezen, zoodat de luisteraars waarschynlyk spoedig het sympathieke stemgeluid der Italiaansche om- roepsters zullen moeten missen. WEERBERICHT Hoogste Barometerstand 776.4 te Sarna. Laagste Barometerstand 756.1 te Isafjorö. Verwachting tot den avond van 31 Maart Zwakke tot matige Oostelyke tot Zuideiyke wind, gedeeltelyk bewolkt, weinig of geen re gen, iets zachter. STOOMVAARTLIJNEN „Abbekerk" (uitr.) 28 Maart van Suez „Flandria" (uitr.) p. 27 Maart Ouessant „Dempo" (uitr.) 27 Maart van Marseille „Grijpskerk" (thuisr.) 28 Maart te Tanga „Insulinde" (thuisr.) 28 Maart te Suez „Jacatra" 28 Maart van Bathavia n. Rott. „Kota Tjandi" (thuirs.) p. 27 Maart Gihralt* „Klipfontein" (thuisr.) 28 Maart v. Marseille „Kedoe" (thuisr.) 28 Maart te Suez „Merauke" uitr.) p. 27 Maart Kaap del Armi „Nijkerk" (uitr.) 28 Maart te Beira „Oostkerk" (uitr.) 26 Maart v. Hongkong „Ouderkerk" (uitr.) 28 Maart van Suez „Prins der Nederlanden" 28 Maart te Bata via van Amst. „Rietfontein" (thuisr.) 27 Maart te Kaapstad „Rotterdam" 28 Maart te Napels v. Messina „Slamat" (uitr.) 28 Maart van Colombo „Schiekerk" (uitr.) p. 26 Maart Perim „Tanimbar" (uitr.) 27 Maart van Bombay AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Woensdag 1 April. Lezing C. K. W O., Nieuwe kerk, Wilhelminastraat, 8.15 uur. Zondag 5 en Maandag 6 April. Cabaret- en tooneel-uitvoeringen „Kunst naar Kracht", „de Oude Vriendschap", 8 uur. HOOGWATER TE VLISSNGEN Maart Dinsdag 31 11.39 23.57 Licht op voor Auto's, Fietsen en Voertuigen. Maart uur Dinsdag 31 7.—

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 6