(Bi Agent NOOTJES BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT ADVEK Bij de K.L.M. is bericht ingekomen dat het Bij de K.L.M. is bericht ingekomen dat het 12e retourvliegtuig Zendag niet uit Athene is vertrokken, daar het onmogelijk kon star ten vanwege de dikke sneeuw, die op het vliegveld lag. In de week van 23 tot 28 Maart rijn in ons land 72 faillissementen uitgesproken. De definitieve ontvangsten der Nederiand- sche Spoorwegen hebben in 1930 ƒ5.274.784 minder bedragen dan in 1929. Het goederen vervoer leverde 2 millioen minder op. In het vierde kwartaal van 1930 zijn te 's-Gravenhage 853 verkeersongevallen voor gekomen, waarvan 8 met doodelijken afloop. In het geheel zijn in 1930 3226 verkeers ongevallen voorgekomen met 27 dooden. De oudste inwoonster van Groningen, de weduwe TjadensPostema heeft gisteren haar 102en jaardag gevierd. Zij is merkwaar dig kras en heeft den geheelen winter door haar dagelij ksche wandeling achter haar wa gentje gedaan. Op de drukste punten steekt zij de straat over zonder eenige vrees, ver zorgt alleen haar huishouding en is zeer pien ter. Ook haar gezicht is nog uitstekend. Doof heid is haar eenige gebrek. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is heden morgen vroeg van zijn vlucht naar Boeda pest teruggekeerd en tegen 6 uur vlot te Friedrichshafen geland. De Joodsche bevolking in de Ver. Staten is de laatste 50 jaar toegenomen van 250.000 tot 4.500.000 zielen. Te New-York wonen onge veer 1.250.000 Joden. Te Chicago drongen 7 bandieten een bank gebouw van den Weebolt-onderneming bin nen, forceerden een safe en wisten te ont- enapen met 30.000 dollar. waardoor ook het meeste gevaar van den linkervleugel van Goes kwam. In de voorhoe de was alleen Sinke slecht op dreef en had Van Peene weinig geluk met schieten. Overi gens werd er bij Vlissir.gen behoorlijk gespeeld en stond het spel veel hooger wat kwaliteit aangaat dan dat van Goes, wat alleen kick and rush is en een zuiver afbrekend spel voor de tegenpartij beteekent. De beste speler bij Vlissingen en ongetwijfeld de beste speler van het veld, was Kokelaar. Zijn eerste doel punt voor de rust was een juweeltje en ge durende het gedeelte na de rust, dat hij op de centerhalfplaats speelde, was hij ook van alle tegenstanders weer verre de meerdere. Dat de heer Van der Wijgerd een scheids rechter van klasse is, hebben "wij ook dezen middag weer kunnen aanschouwen. Zooals hierboven reeds aangehaald, was over het geheel genomen Vlissingen in het veld de meerdere van Goes en de gemaakte kansen waren legio, alleen met schieten had Vlis singen geen geluk, anders was een kleine overwinning toch zeker het resultaat geweest. Om 2.30 trapt Vlissingen met wind tegen, af. Het begin levert weinig interessants. Goes zet direct geweldig op en het is te zien, dat Goes van plan is om de huid zoo duur moge lijk te verkoopen. Met harde trappen, hetzij vooruit of in de hoogte, wordt het spel door Goes telkens verplaatst, hetgeen de achter hoede van Vlissingen soms vöbr moeilijke gevallen doet komen te staan. Vader weet goed aan te geven. Een mooie voorzet van Ma- chielse wordt door Kokelaar juist hard naast geschoten. Sinke, die veel werk krijgt heeft met den rechtshalf van Goes veel moeite. Nadat Van Peenen na een gevaarlijken aan val van Vlisshigen de bal juist voor het doel van Goes ontnomen is, heeft Goes met een snelle doorbraak het eerst succes als Ver hulst opzij geduwd wordt en de rechtsbinnen van Goes met een laag, niet onhoudbaar schot Kats weet te passeeren. <01> Door dit onverwachte succes gesteund pakt Goes weer energiek aan en heeft 10 minuten later door den linksbinnen met een scherp schot wederom succes (0—2). Vlissingen komt nu geducht opzetten en het Goes-doel komt geducht in het nauw. Verscheidene corners, goed genomen, worden echter alle overgekopt. Uit een strafschop voor Vlissingen, schiet Vader op de bovenlat. Eindelijk weet Kokelaar uit "en moolen voor zet van Machielse kort voor de rust ineens met een enorm hard schot in den bovenhoek het eerste tegenpunt voor Vlissingen te sco ren. Een zeldzaam mooi doelpunt. Met Vlis singen iets in de meerderheid breekt de rust aan. Na de hervatting pakt Vlissingen stevig Ban. Goes geeft echter geen krimp en werkt Inet man en macht om haar doel te verdedi gen. Als Kokelaar mooi doorgeeft schiet Van Peenen hard over. Even later stormt dezelfde speler alleen op het doel van Goes aan, de keeper weet door uitloopen nog juist te red den. Een kopbal van Kokelaar gaat juist naast. Een vrije schop buiten het strafschop gebied wordt door Machielse rakelings over de bovenlat geschoten. Na 20 minuten kopt Butz uit- een corner den gelijkmaker in de touwen. ;<2—2). Vlissingen komt nu nog eens extra opzetten en heeft verre het beste van het spel. Ver hulst gaat in de voorhoede en Kokelaar cen- terhalf. Ettelijke kansen worden er voor het Goes-doel geschept. Verhulst geeft Butz een prachtkans, die deze evenwel niet weet te be nutten. Öok eenige schoten van Verhulst zelf gaan nog over, doch hoe Vlissingen ook pro beert, het doel wordt niet meer gevonden, zoo dat, als het einde aanbreekt, Vlissingen het kampioenschap nog niet behaald heeft. INSIDER. Bergen op Zoom Paars-WitAlliance 4—8 Bergen op Z. Nw._Borgvliet—Dosko II 43 Breda H.K.I.- Boeimeer 3—2 i Biljarten. In de sociëteit „de Ver genoeging" te Middelburg had Zaterdag een ontmoeting plaats tusschen vier leden dier sociëteit en vier der beste biljarters uit Ter- neuzen. Voor Middelburg speelden de heeren Bierman, Lambermont, Snethlage en Bos man en voor Terneuzen de heeren De Pauw, Standaert, Spinhof en Krijger. Er werden door iederen speler twee par tijen van 200 caramboles gepseeld, de uitslag was De Pauw—Bierman 119—200 en 200176 StandaertLambermont 136200 en 173 200 Spinhof—Snethlage 200—138 en 200— 169 KrijgerBosman 200140 en 200—194. Terneuzen had totaal 1428 en Middelburg 1412 punten. Na afloop sprak de heer Bierman enkele woorden en wees er o.a. op, dat het voor Mid delburg een overwinning mag worden ge noemd, dat de heer Lambermont tot twee maal toe den als Zeeuwsch kampioen be kend staanden heer Standaert sloeg. Namens het bestuur der sociëteit over handigde spr. als herinnering een zilveren plaquette en hoopte dat dit een voorloopster mag zijn van een beker, die dan geregeld ver dedigd zal moeten worden. De belangstelling voor dezen wedstrijd was groot. EEN REDE VAN BRIAND. De Fransche Senaat heeft Zaterdag een aanvang gemaakt met de bespreking van de begrooting van het ministerie van buiten- landsche zaken. Minister Briand wees allereerst op de Fransch-Russische betrekkingen, waarvan men nog niet bepaald kan zeggen, dat zij goed zijn. Wat Italië betreft, valt in de be trekkingen een zekere ontspanning te con- stateeren. Hij besprak vervolgens de Duitsch- Oostenryksche tolunie en verklaarde dat deze hem een onaangenaam gevoel heeft bezorgd. Daar hij zich echter niets te verwijten heeft, kan hij met een gerust hart de gebeurtenis sen tegemoet treden. Een minister van bui- tenlandsche zaken mag zijn gevoelens niet zijn gezond verstand laten overheerschen. Men negeert de Fransche politiek, als men die bij de eerste de beste gelegenheid aan een incidenteele gebeurtenis ondergeschikt maakt. Eenige jaren geleden zag spreker zich geplaatst tegenover het gevaar van po litieke aansluiting, en hij heeft toen daar over van de tribune van den Volkenbond gesproken. Geleidelijk heeft de atmosfeer daarop een kalmer aspect gekregen. Spreker heeft nimmer geloofd, dat Locarno in staat zou zijn alle problemen op te lossen en men mag de laatste gebeurtenissen dan ook niet een onvoorziene gebeurtenis noemen. Veel pijnlijker dan het feit zelf is echter de ma nier waarop het zich heeft voltrokken. Deze procedure is verontrustend en is in tegen spraak met alle voorwaarden, die gesteld mogen worden aan Europeesche samenwer king. Het is echter nog niet zeker, of er ook in Frankrijk geen mannen zijn te vinden, die een heimelijke bewondering hebben gevoeld voor deze handelwijze. Spreker verklaarde woordelijk „Een dergelijke handelwijze keur ik niet goed, nadat wij elkaar te Genève en Parijs gevonden hebben om in alle open baarheid t° onderhandelen over de vraag hoe het leven in Europa beter georganiseerd kan worden." Frankrijk werd in ieder geval 48 uren vóór alle andere groote mogendheden ingelicht en het heeft de gezanten te Weenen en Berlijn onmiddellijk opdracht gegeven aan de beide regeeringen kennis te geven van het Fran sche standpunt, in antwoord op de vele aanvallen, als zou Frankrijk niet met vol doende energie hiertegen stelling hebben ge nomen, zeide Briand„Hoe kan men een anderen weg inslaan en door Frankrijk alles laten vernietigen, wat het in tien jaren tijds met noesten arbeid heeft opgebouwd Zoo ja, dan moet men den moed hebben het te zeggen. Ik zal aan dergelijke wenschen een gewillig oor leenen. Geen minuut langer zou :k dan aan mijn tot heden gevolgde politiek vasthouden. Men moet het mij echter zeg gen, want anders zal ik de noodige koelbloe digheid in acht nemen. Duitschland en Oostenrijk hadden niet het recht te doen wat zij gedaan hebben en Frankrijk zal het binnen het kader van de gegeven mogelijkheden verhinderen. Uit den aard der zaak zal hierdoor in de betrekkin gen tusschen Frankrijk en Duitschland eeni ge verandering komen. De gebeurtenis van de Duitsch-Oostenrijksche tolunie heeft ner gens ter wereld sympathiek onthaal gevon den en zij wordt zelfs in Duitschland afge keurd. De bezwaren, die gemaakt zijn, zullen wellicht de beide betrokken landen ertoe brengen het minder geschikt streven op te geven en niet van Europeesche samenwer king af te zien. Inderdaad moeten er veilig heidsmaatregelen getroffen worden. Frank rijk heeft den weg van den vrede niet met gebonden oogen betreden. FRANSCH—DUITSCHE TOENADERING. De leider van het Duitsche Centrum, dr. Kaas, heeft een interview toegéstaan aan een specialen verslaggever van de Parijsche „Excelsior". Daarin zei hij, dat het voor verbetering in den toestand noodig is, dat een verdere da ling van het levensniveau wordt voorkomen. Verder moet men het bolsjewistisch en het nationaal-socialistisch gevaar bestrijden. Om de Fransch-Duitsche verstandhouding te verbeteren, moet men drie kwesties nog eens onder het oog zien, nl. het herstelvraagstuk, het ontwapeningsvraagstuk en de bescher ming der nationale minderheden. Sprekende over de verdragen, verklaaide dr. Kaas, dat men altijd sprak over de „door de verdragen aanvaarde verplichtingen", doch dat men daarbij vergat, dat deze ver dragen, om levend te blijven, ook zekere ver anderingen moeten kunnen ondergaan. BELGISCHE DEFENSIEPLANNEN. De parlementaire commissie voor de lands verdediging heeft, geenszins overtuigd van de degelijkheid van het fortenplan der .regeering, in haai- jongste vergadering besloten zich, binnenkort, naar Luik in het Oostelijke deel der provincies Luik en Luxemburg te bege ven, teneinde ter plaatse het defensievraag- stuk te gaan bestudeeren. De liberale parle mentsleden zijn het, op verrena, niet eens met den Generalen Staf, die van geen ern stige verdediging der grensstreek aldaar wil len weten en, in geval van oorlog, het leger op de Maaslinie wenscht te concentreeren. Naar hun meening mogen de provinciën Luik en Luxemburg niet aan een nieuwen inval worden blootgesteld, temeer daar de Arden-r nen met een minimum van troepen kunnen worden verdedigd en niets belet dieper in het land nog andere defensielinies in het leven te roepen. Een groote boerderij af gebrand. Giserehavond te omstreeks acht uur is op Zévenbergschen Hoek door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de ka pitale boerderij van den heer J. Kabelaar. Veel vee en eenige paarden kwamen in de vlammen om. Het huis kon behouden worden. Het vuur werd met drie stralen op de water leiding gebluscht. Door brandweer uit den omtrek werd assistentie verleend. Een viervoudige moord. Zaterdag is te Engelsbrand by Neuenbrug een viervoudige moord ontdekt, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag gepleegd moet zijn. Het gezin van den goudsmid Karl Zoll is in den slaap overvallen en vier per sonen zijn met bijlslagen gedood, nl. de 60- jarige Zoll, diens 58-jarige vrouw, zijn 30- jarige gehuwde dochter, benevens haar 8jarig zoontje. Haar andere kind, dat 4 weken oud was, is gespaard gebleven. Als de vermoede- Hike dader is de schoonzoon van Zoll in hechtenis genomen, die met zijn vrouw in onmin leefde, zoodat een echtscheiding aan hangig was. De vrouw had dientengevolge bij haar ouders haar intrek genomen. De macvt van de waar zegster. Eerst thans wordt bekend, waarom op 21 Maart jl. meer dan 200 mijn werkers niet de mijn Eschweiler-reserve bij Aken wenschten af te dalen. Er waren ge ruchten verspreid, dat op 21 Maart wederom in de mijn, evenals op 21 Februari, een zwaar ongeluk zou plaats hebben. Hoe groot de vrees was, voornamelijk onder de mijnwer kersvrouwen, moge nog hieruit blijken, dat ze do klokken en wekkers hadden verzet, om heur werkwillige mannen te beletten te gaan werken. Een waagster, die druk door mijn werkers en hun vrouwen geconsulteerd wordt, moet de nieuwe ramp op 21 Maart voorspeld hebben. Er is dien dag in de mijn niets bij zonders voorgevallen. Vyf kinderen doodgevro ren.—- Vijf schoolgaande kinderen van acht tot veertien jaren vonden tengevolge van be vriezing den dood in een school-omnibus, die in een hevigen sneeuwstorm strandde te Holly in Colorado. Achttien anderen in ern- stigen toestand verkeerende kinderen wer den gered. Sneeuwhoopen van 3 a Sy2 meter hoogte rondom de gestrande autobus be moeilijkten het reddingswerk aanzienlijk. Nieuw land ontdekt In het Zuidpoolgebied. De Noor- sche ontdekkingsreiziger Larsen, die uit het Zuidpoolgebied is teruggekeerd, heeft mede gedeeld nieuw land ontdekt te hebben ten Z.-Oosten van Kaapstad. Hij heeft 300 mijl van de kustlijn in kaart gebracht. Met twee watervliegtuigen heeft hij van 't kleine Noor- sche schip ^.Norvegia" uit een vijftal vluch ten gemaakt, welker start en dalingen met groote moeite gepaard gingen, daar men ge vaar liep op ondergedompelde ijsbergen te pletter te loopen. Het nieuwe land ligt los van het Queen Maud-land, dat hij verleden jaar ontdekte. Hij heeft het land reeds vernoemd naar de oudste dochter van de Noorsche kroonprinses: Prinses Ragnhild-land. In totaal heeft Lansen 900 mijl kustlijnen van nieuw ontdekte Zuidpool-gebieden in kaart gebracht. Een fortuin gewonnen. De Italiaansche caféhouder Emilio Scala te Londen heeft met de „sweepstake" voor den „Grand National" het bagatel van rond 190.000 of ruim 2/z millioen gulden gewon nen. Men liep Vrijdagavond voor zijn café in Battersea te hoop om hem geluk te wen schen, zoodat de politie er aan te pas moest komen. Scala gaat terug naar zijn geboorte plaats in Italië en zou er misschien weer naar school gaan om wat meer te leeren, zoo heeft hij verteld, Sneeuwstorm. Een voorjaars sneeuwstorm heeft de middenstaten ten Wes ten van Chicago, vanaf de Rockey Moun tains tot Panhandle, in Texas, en tot in Cen- traal-Illinois met een sneeuwkleed bedekt. Op vele plaatsen is het verkeer verbroken en de storm, die uit het Noord-Oosten komt en zich ook in de vallei van den Mississippi doet gevoelen, heeft op vele plaatsen groote schade aangericht. De gevaarlijkste man ter wereld. Uit New-York wordt gemeld, dat „Killer" Fred Burke, de voornaamste „gunman" van Chicago, die gezocht werd we gens het dooden van zeven bendeleden in 1929, van zijn bed is gelicht in een eenzame boerderij by Milan in Missouri en veilig ach ter slot en grendel is gezet. Voor zijn arres tatie en veroordeeling waren premies uitge loofd tot een totaal van bijna 250.000 gld. Nie mand weet met juistheid hoeveel moorden Burke op zijn geweten heeft, maar men schat ze op tenminste twintig. De buit dien hij wist te behalen, moet een totale waarde van 2/2 millioen gulden ver tegenwoordigen. De aanwijzing van zijn schuilplaats werd gegeven door een boer, wiens achterdocht was gewekt door den eenzamen bewoner eener naburige boerderij. De politie overviel hem toen hij te bed lag en hield een machine geweer op hem gericht voor hy zijn revolver kon grijpen, die onder zijn bereik hing. Burke hoorde tot zijn verlichting dat de genen die hem gevangen namen politieman nen waren en geen concurreerende „gunmen", die van plan waren hem mee uit rijden te nemen, de technische term naar men weet voor ontvoering in een auto met doodelijken afloop. Een verhoogde auto straat.'Te New-York is men ter ont lasting vnn het verkeer bezig met het aan leggen van de eerste verhoogde straat voor auto-verkeer in de wereld. De „Highway" begint bij de Canalstreet, loopt langs den Hudson en gaat tot Spuyten Devil, een af stand van 14 mijl. Het stuk tot de 71e Straat komt 1.20 M. boven het straatniveau te lig gen vandaar gaat de weg verder over de rails van de New-York Central. Toegangs wegen bevinden zich bij de 22e, 42e en 57e straat en op 9 andere punten. De weg is 18 M. breed en bestaat uit 6 aparte rij paden. De rij-snelheid werd op 40 mijl per uur be paald. Men heeft op een 5000 voertuigen per uur gerekend. Het stuk van de Canal Street tot de 22e Straat werd reeds voor het verkeer opengesteld. Mislukte bankoverval te Ne w-Y o r k. Vier roovers, die trachtten een bijkantoor van de National City Bank te New-York te berooven, zagen hun poging verijdeld door het actieve optre den van de employés en de cliënten. Er be vond zich een aantal deposanten in het kan toor toen enkele bandieten binnendrongen en onder bedreiging met revolvers den aanwezi gen bevel gaven, de handen omhoog te ste ken. Een der employés bracht onmiddellijk het signaalstelsel in werking, dat al het per soneel der andere afdeeiingen waarschuwde en tegelijkertijd buiten een sirene deed loeien. Bovendien pakte een der cliënten een grooten zak met nikkelen munten op en sloeg daar mede een der bandieten neer, die door de toegesnelde politie kon worden gearresteerd. De andere roovers slaagden er echter in, te ontkomen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. WEMELDINGE. (V. D.) Het Rijnschip „Francois", dat te Hansweert met erge lek kage was binnengekomen, is door Smit's Bergings Mij. door pompbooten naar Ruis broek (België) gesleept. NED. JOURNALISTENKRING. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) De Ned. Jour nalistenkring hield Zaterdag te 's-Graven- hage zijn algemeene jaarvergadering. By ac clamatie werd herkozen als voorzitter de heer D. Hans. Op een vraag naar den stand der voorbe reiding van het universitair onderwijs in journalistiek, antwoordde de voorzitter dat het overleg van het Kringbestuur met de Senaten van verschillende universiteiten ge leid heeft tot het eerste positieve resultaat, dat nl. te beginnen met het a.s. najaar ge durende 2 academiejaren aan de Leidsche universiteit een reeks voordrachten over on derwerpen, de journalistiek rakend, zullen worden gegeven. Met de leiding van dit onderwijs, dat waar schijnlijk zal worden ondergebracht onder de rechtskundige faculteit, zal zijn belast de heer A. J. Lievegoed, oud-hoofdredacteur van „de Locomotief", redacteur van de „N.R.Ct", die waarschijnlijk den titel krijgt van bijzon der lector. DR. MENGELBERG ZESTIG JAAR. AMSTERDAM. (V. D.) Na de uitvoering in het Concertgebouw van de Matth&us-Pas- sion hield de heer Willem Mengelberg giste renavond ter gelegenheid van zijn zestigsten verjaardag in de foyer een receptie. Een groot aantal vrienden en vereerders van den grooten dirigent maalden daarvan gebruik. Ongeveer een half uur duurde de stroom, die hem de hand kwam drukken. Daarna nam de heer H. G. Oyens het woord, die den jubilaris dankte voor hetgeen hij voor de kunst in Nederland in het algemeen en voor Amsterdam in het bijzonder heeft gedaan, en zich daardoor een kring van vrienden om zich verzameld had. De heer Mengelberg had wel eens vrees gekoesterd, dat met het klim men van de jaren die vriendenschaar hem zou ontvallen. Spreker kan dat tegenspre ken, want toen de dames Delprat, Heemskerk en Rahusen het denkbeeld opvatten om aan den jubilaris ter gelegenheid van zijn zestig sten verjaardag een cadeau aan te bieden, was de toevloed van deelnemers dadelijk zeer groot geweest. Namens een 120-tal goede vrienden bood spreker den heer Mengelberg een auto aan, waermede hy, zoo voegde spreker er aan toe, gemakkelijk na afloop van vermoeiende con certen huiswaarts kan keeren. Een foto van den wagen werd overhandigd, waarbij ge voegd was een album, bevattende de namen van de deelnemers. Na afloop van deze receptie ging de heer Mengelberg naar het Amstel Hotel, waar hem door het bestuur van het Concertgebouw een diner werd aangeboden. Ook aan dit diner zaten vele persoonlijke vrienden van den heer Mengelberg aan. EEN TRAGISCH ONGEVAL. AMSTERDAM. (VD.) Een tragisch ongeval waarvan een 65-jarige gehuwde vrouw het slachtoffer is geworden heeft Zaterdag plaats gehad in perceel le Oosterparkstraat 48. In dit perceel, waar een aannemingskantoor voor het verhuren van woningen is gevestigd, vervoegde deze vrouw zich in den loop van den morgen om naar een woning te informee- ren. Toen zij het kantoor weer wilde verlaten heeft zij in een donkere gang een verkeerde deur geopend, welke in plaats van tot de straat toegang te geven, naar den kelder van het huis leidde. De vrouw viel de trappen af en is op den betonnen vloer van den kelder terecht gekomen, zonder dat dit door iemand is gehoord. Het staat niet vast of zy dadelyk dood is geweest. In elk geval toen hedenmor gen een by genoemd kantoor in dienst zijnde jongen naar den kelder afdaalde om kolen te halen trof hy liet ontzielde lichaam van de vrouw aan. De politie die reeds door den echtgenoot van de vrouw ervan in kennis was gestéld, dat zij niet was thuisgekomen en derhalve een verzoek tot opsporing had bekend ge maakt, heeft toen haar de ontdekking van het lijk in den kelder werd medegedeeld, het lijk naar het Binnengasthuis doen overbren gen. OPLICHTING. LAREN. (V.D.) De kunstschilder R. te La ren heeft bij de politie aangifte gedaan van oplichting van een belangrijk bedrag aan schilderijen, door zekeren O. Genoemde O., die voorgaf lijstenmaker te zijn en voorzien was van tal van betrouwbare referentiën, wist den kunstschilder over te halen hem een 14-tal schilderyen en 2 aquarellen mee te ge ven. Tot op heden liet O. niets meer van zich hooren. De politie, die een onderzoek in stelde, bleek het dat O. zeer ongunstig be kend staat. Zij heeft per politie-omroep en per politie-blad de aanhouding van O. ver zocht, als verdacht van diefstal of van ver duistering. BRAND. HEUSDEN. (V. D.) Hedenvoormiddag 11 uur brandden de boerderij en schuur van A. Kuypers te Heesbeen bij Heusden, alsmede het woonhuis van den timmerman G. Nieuw koop af. Van den heer Kuypers werd de in boedel een prooi der vlammen. Paard en vee konden worden gered. De timmermanswerk plaats van Nieuwkoop bleef behouden. De spuit van Heesbeen was direct ter plaatse om water te geven. De gealarmeerde brand spuit van Heusden behoefde geen dienst te doen. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. DE DUITSCH-OOSTENRIJKSCHE TOLUNIE. PARIJS. (V.D.) De verklaringen van Briand in den Senaat culmineerden in zijn met grooten bijval begroete vërklaring, dat hij vastbesloten is te verhinderen, dat Duitsch land en Oostenrijk vasthouden aan hun voor nemen om de plechtig aanvaarde verdrags verplichtingen te schenden. Welke middelen de minister hierbij op het oog heeft wordt voorloopig nog verzwegen. Evenzoo heeft hij niet verklaard in welk op zicht hij meent, dat Duitschland en Oosten rijk zich aan schending der verdragen zouden schuldig maken. In politieke kringen wordt de rede van Briand intusschen zeer verschil lend geïnterpreteerd. Terwijl in bepaalde kringen thans drastische maatregelen tegen Duitschland en Oostenrijk worden vernacht, wordt er anderzijds op gewezen, dat de mi nister van buitenlandsche zaken slechts den wensch heeft gekoesterd zich tegen zyn par lementaire tegenstanders te dekken en den storm te laten uitwoeden. Deze opvatting is voornamelijk gebaseerd op de verklaring van Briand, dat hij niet voornemens is den con structleven arbeid van tien jaren te laten vernietigen en dat Frankrijk slechts binnen het kader van de gegeven mogelijkheden kan handelen. HET PROCES INZAKE DE „GAZETTE DU FRANC". PARIJS. CV. D.) De strafkamer heeft vonnis gewezen in het proces inzake de „Gazette du Franc", waarin als beklaagden terecht stonden madame Hanau, haar ge scheiden echtgenoot Lazare Bloch en drie beursmakelaars. Madame Hanau werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en 5000 francs boete. De preventieve hechtenis wordt in mindering gebracht, zoodat er voor haar nog 7 maan den gevangenisstraf overblijven. De eischers ontvangen bovendien de door hen gevraagde schadeloosstellingen. Lazare Block werd veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf en 3000 francs boete. Een der beklaagde makelaars werd tot 3000 francs boete veroordeeld, terwijl de ove rige beklaagden werden vrijgesproken. DE REDE VAN BRIAND. WEENEN. (V. D.) De „Wiener Sonn- und Montag Zeitung" publiceert een onderhoud met den Duitschen rijksminister van buiten landsche zaken over zijn meening omtrent de rede van Briand. Dr, Curtius deelt mede dat hij Dinsdag a.s. zijn standpunt in een rede uitvoerig zal uiteen zetten en op de rede van Briand zal antwoorden. Hij verklaarde o.a.Niets was zoo ver van ons als de gedachte om met verrassingen te komen of een brandende fakkel te zwaaien en onrust te veroorzaken. Wij hebben van onze bedoelingen absoluut geen geheim ge maakt en zijn nooit als verstoorders van den vrede opgetreden, doch hebben integendeel er naar gestreefd de vredspolitiek ook met deze economische middelen voort te zetten. Overigens is het duidelijk, dat wij slechts met den economischen kant van het probleem te maken hebbei zuiver economie schending van dragen kan ge< vreemder dan om den econon zelfs maar te werk ligt daarl clan ook dat i dat wy verstoo wil dan ook ir geen verstoorde] DE VLO( LONDEN. (V tusschen de Fr gelsche vlootdes ring van de n tijdelijk onderbi besprekingen ve EEN P PARIJS. V. D ming, die de rt flict met de Fr ties heeft berei] my nwer kersbonc waarin alle mij] om heden voor gaan. Men geloo oproep door vee geven worden. V den grooten mij) sloten eveneens kondigen. EEN LONDEN. (V. boot, die den 18 Op 6 Apri' geliefde Ou en Grootouc JOHAN CAT HELENA VA| hunne 25-jar ging te herdi Dat zij no mogen blijvc van hun dar Behuwd- en Vlissingen, Palings tra, Gelegenheic van 2J •a##******* ADVERTEER 782.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2