Vfissiigsohs Courant Liefde laat zich niet dooden! TWEEDE BLAD FEUILLETON BINNENLAND Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. INGEZONDEN STUKKEN van de van Donderdag 26 Maart 1931. No. 72. KAMEROVERZICHT EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. Curagao. Zuiderzeestennwet. De minister van financiën heeft altijd en terecht een wit voetje bij de Eerste Kamer. Men maakt het hem bij zijn. begroo ting niet moeielijk en hij kan bij voorbaat verzekerd zijn van gewonnen spei. Zoo ook gisterenreeds kort na de pauze kon hij het veld ruimen voor zijn opvolger en met opge heven hoofde heengaan zijn begrooting was zonder stemming goedgekeurd. Ben begrotingshoofdstuk met een schrif telijke voorbereiding van slechts een paar kolom levert in de Eerste Kamer als regel geen stcf tot breedvoerige besprekingen. Dat uitzonderingen daarop mogelijk zijn, heeft gisteren de heer prof. Van Embden bewezen bij de begrooting van Curacao. Bij wat hij zeide, had hij het gelijk aan zijn zijde, maar was het nu werkelijk noodig een rede van een half uur te houden om te betoogen, -wat reeds kort in de stukken had gestaan, dat het strijdig was met alle goede beginselen van staatsbestuur, zooals er op Curacao om gesprongen wordt met de aanwijzing der rechterlijke ambtenaren? Een andere, zeker niet minder belangrijke kwestie betreffende het Curagaosche beleid heeft mr, Fock aangestipt, daarin bijgestaan door den heer De Gfjselaar. Curacao heeft gezorgd, dat de Staten- Generaal niet meer gemengd worden in zijn begrooting. Het heeft er een middel op ge vonden deze sluitende te maken, zoodat uit 's lands schatkist geen toelage behoeft gege ven te worden. Maar hoe gaat dat Curacao sluit een leening bij de Nederlandsche schat kist. Of die werkelijk weer zal worden afge lost, is kwestieus, of Curacao rente en aflos sing geregeld zal betalen, moet de tijd lee- ren. Gebeurt dat niet, dan zal het moeder land moeten bijspringen. Ten slotte heeft de Kamer nog haar goed- keurig gehecht aan de wijziging der Zuider- zeesteunwet. Het cenige punt van beteekenis bij de bespreking er over, een punt, dat ook reeds in de Tweede Kamer stof tot beraad slaging heeft gegeven, was de vraag, of een zoo ruime delegatie van macht aan de re geering mag worden gegeven als de nieuwe regeling voorschrijft. Minister Reymer heeft betoogd, dat voor een lenige uitvoering der wet, waarvoor o.a. de heer Smeengc een lans had gebroken, juist noodig is zooveel mogelijk de vrije hand aan de uitvoerende macht te laten. Hij be loofde, dat er ernstig naar gestreefd zou worden aller belangen te behartigen, maar nu het ontwerp nog niet eens tot wet was verheven, achtte hij het inconstitutioneel nu al vast te verklappen wat de maatregel van bestuur zou bevatten. De Kamer heeft daar in berust en het ontwerp, evenals de voor gaande, zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Suikerbietenwetje. De regeering is den suikerbietenbouwers te hulp gekomen met een steunwetje, een ga rantieregeling, welke het rijk voor het loo- pende jaar een kleine 7 millioen kan kosten. Een dozijn sprekers heeft daarover giste ren het woord gevoerd en geen hunner was voldaan. Dat teekent den nood bij de bieten productie. Overzien wij de twaalf redevoeringen, dan loopt door alle dezelfde lijn meer steun is noodig. Eigenlijk beschouwt men het niet eens als „steun". Immers bij de begrenzing der garantie, zooals die in het wetsontwerp Uit het Engelsch van L. G. MOBERLY. 11) Den volgenden morgen kwam Rupert Dane, die geen flauw vermoeden had van de verhouding tusschen Nigel Bannister en het meisje dat een toevlucht in zijn atelier had gezocht, zijn ouden medeminnaar onver wacht tegen. Rupert was naar Transfield gegaan, naar de bank, en toen hij door de High Street, de hoofdstraat van het stadje wandelde, botste hy haast tegen iemand aan, die een zijstraat uitkwam. En tot zijn niet geringe ontsteltenis bevond hij zich van aan gezicht tot aangezicht met den man, die hem zoo schandelijk had behandeld en wiens leven hij enkele dagen geleden gered bad. Bannister zag er nog bleek en slap uit, er la gen scherpe lijnen om zijn mond en er was een uitdrukking van ellende in jfljn oogen, die Dane trof. Hij had geen zin "om een ge sprek met Bannister aan te knoopen en wil de hem met een korten knik voorbij loopen, maar de ander hield hem staande. „Zeg, Dane, rakel die oude geschiedenis nu niet meer op, ik beken dat ik niet eerlijk ben geweest tegenover Violet en ook dat ik jou niet behoorlijk heb behandeld, maar wat yoorbij is, is voorbij zooals ik het zie, zou is opgenomen, kan er van een loonend bedrijf geen sprake zijn. Het wetsontwerp is dus niet meer dan een soort werkverschaffing om groote werkloosheid in de akkerbouwbe drijven te voorkomen. Pleitten eenige spre kers voor verhooging van de 80 tot 90 niet allen waren overtuigd, dat zelfs de 80 zou worden gehaald, wijl de animo om onder het vooruitzicht van geen winst te zullen maken uit te zaaien, niet groot zal zijn. Hoofdvraag is wel, of er redelijke kans bestaat om deze cultuur in stand te houden. De regeering vertrouwt op stijging van den prijs in een niet te ver verwijderde toskomst en de Kamer hoopt het met haar. Verschillende andere punten, o.a. betref fende de te verstrekken garantiebewijzen warden door de heeren Bierema en Ebels ter sprake gebracht. Maar de belangstelling ging toch vooral uit naar de vraag, of de regee ring bereid zal zijn de garantiegrens en het minimum voor de afvalprijzen-verrekening te verhoogen. De heer Braat kwam, reeds vóór de minis ter aan het woord was geweest, met een slecht gestelde motie voor verhooging van de garantie-grens, welke motie echter niet vol doende ondersteund werd en dus niet in be handeling komt. Aan de behandeling van het suikerwetje is de afdoening van eenig kleingoed voorafge gaan. Een belangwekkende interpellatie, aan mr. Kortenhorst toegestaan, wacht ons over „het standpunt van de regeering t.a.v. het niet in werking treden der handelsconventie en van de te verwachten wijzigingen in de internationale economische politiek en om trent de gevolgen daarvan voor de Neder landsche belangen." Rijkskeuring van autobussen. De Ned. Bond van Autobusdienstonder- nemers heeft zich met een adres tot den mi nister van waterstaat gewend, waarin Rijks keuring wordt bepleit. Indien in dezen tijd van bezuiniging kostelooze keuring, evenals bij spoor en tram niet mogelijk is, willen de autobusdienstondernemers de keuringskosten gaarne blijven betalen, indien slechts de reorganisatie tot centrale Rijkskeuring worde ingevoerd. Tevens heeft de bond den minister ver zocht bij deze reorganisatie geen keurings deskundigen weer te benoemen, die betrok ken zijn bij den automobielhandel, omdat dit tot ongewenschte toestanden aanleiding geeft. Tevens werd verzocht de maximumbreedte van autobussen op eerste Idas wagens te brengen van 2.35 M. op 2.50 M., omdat by een breedte van 2.35 M. geen comfortabele bus kan worden gebouwd. De bond wijst erop, dat in Duitschland de maximum breedte reeds op 2.50 M. is gesteld en dat dus straks in het internationale busverkeer deze bussen toch ook over onze eerste klas wegen zullen rijden. Uit oogpunt van uniformiteit en nu de ver betering der wegen flink vordert, kan tegen een dergelijke breedte geen bezwaar meer bestaan. Besmettelijke ziekten. In de week van 15 tot en met 21 Maart zijn in ons land aangegeven 4 gevallen van buik- typhus en 1 van paratyphus, 194 van rood vonk (Rotterdam 16, Amsterdam 40), 121 van dyphtherie (Rotterdam 18), 8 van nekkramp, 1 geval van poliomyelitis anterior acuta, 1 geval van encephalitis lethargica, 7 van dy- senteria bacillaris en 3 van dysenteria amoe- bica. In dezelfde week is afgeleverd door, de entstofinrichting te Amsterdam voor 388 per sonen en te Groningen voor 205 personen, totaal voor 3175 personen. In de week van 15 tot en met 21 Maart zijn geen gevallen van encephalitis na inenting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid gebracht. Uit de metaalnijverheid. In aansluiting op het in ons vorig nummer opgenomen bericht betreffende het opzeggen van de collectieve arbeidsovereenkomst in de metaal-industrie, verneemt het „Hbld." van de zijde van den Metaalbond, dat inderdaad ik van het wereldtooneel verdwenen zijn, als Jy er niet geweest was." De gewone cynische trek op Bannister's gezicht scheen uitgewiseht, er was een klank van oprechtheid in zijn stem en de lijdende trekken om zijn oogen en mond wekten een gevoel van medelijden op by Rupert. „Er zat niet veel anders voor mij op", ant woordde hij opzettelijk kortaf, „maar om je de waarheid te zeggen had ik eerst grooten lust om je van het wereldtooneel te laten verdwijnen, zooals jij 't zoo sierlijk uitdrukt." „Niemand zou het ooit te weten zijn geko men zei Nigel peinzend. „Drommels, Dane, het was prachtig van je." „Och, onzin", weerde Dane af, „ik hoop, dat Je weer in orde bent." „Ik ga morgen weg", vertelde Bannister, „ik heb een geduchten klap gehad.... juf frouw Hartwood je weet wel, de jonge dame die verongelukt is was mijn ver loofde. We zouden binnenkort trouwen." De trilling in zijn stem, het leed in zijn oogen, deden by Rupert de vraag rijzen, of hy dezen man toch wellicht verkeerd beoor deeld had en of zyn gevoelens voor dit meisje écht en biyvend waren geweest.... minder vluchtig dan voor Violet, die hij wel heel gauw vergeten scheen. „Dat is vreeseiyk voor je" ze! hij, terwyi zyn medeiyden van straks terugkwam. „Wat moet dat je een schok gegeven hebben. „Ontzettend.... Wij" hier loog Bannis ter met buitengewoon gemak „wy zouden een bezoek bij vrienden brengen en nu de opzegging voornamelijk een formeel ka rakter draagt. Aan de werklieden-organisa ties is medegedeeld, dat de onderhandelingen over een herziening van het contract dadelijk kunnen beginnen. In hoeverre de leden van den Metaalbond ook het loon in de herziening willen betrek ken, valt thans nog niet te zeggen. De Me taalbond houdt in Mei een vergadering en dan zal dit punt ter sprake komen. Een belangrijk legaat. Wijlen de heer Jb. Kaspers te Arnhem heeft een belangryk deel van zyn vermogen tot een bedrag van ongeveer ƒ40.000 gele gateerd aan de Geref. kerk aldaar. Van dat bedrag is ƒ20.000 bestemd voor de diaconie en 20.000 voor de kerk. In de laatste som is begrepen het perceel Eusebius Buitensingel 32. Verder legateerde hij ƒ100.000 aan zyn personeel, waarvan de huishoudster ƒ60.000 ontving vrij van successierechten. Belastingverhooging te Amsterdam. Naar thans bekend wordt, heeft de commis sie van bystand vcor de gemeente-financiën een concept-voorstel van Burg. en Weth. ont vangen, bedoelend het aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting voor 19311932 te verhoogen van 30 tot 44. Deze belastingver hooging wordt gemotiveerd met verwyzing naar de afschaffing van de zakelyke bedrijfs belasting en de verhoogde uitgaven in ver band met de crisis. Ter dekking zouden Burg. en Weth. bovendien vier millioen gulden aan het reservefonds willen ontleenen. De omstandigheden zyn voorts van dien aard, dat het aantal opcenten het volgend jaar wellicht de 80 zal hebben bereikt. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Drietal te Breda ds. L. M. J. F. Herfkens te Delfzijl, ds. C. D. van Nop pen te Zwolle en ds. Jac. Poort te BeverwUk. Aangenomen het beroep naar Ouwerkerk ds. P. van Dam, emeritus-predikant te 's-Gravenhage. Zeeuwsche diaconale conferentie. De elfde conferentie van de Zeeuwsche ge reformeerde diakenen zal op Vrydag 12 Juni in de nieuwe geref. kerk te Goes worden ge houden. RECHTSZAKEN Dood door schuld. Betreffende de behandeling voor het ge rechtshof te 's-Gravenhage van de zaak tegen den 30-jarigen journalist A. M. D. v. d. B. te Goes, wordt ons nog nader het volgende ge meld Verdachte zou op Zondag 24 Augustus 1930, als bestuurder van een Chevrolet-auto op den openbaren weg, tusschen 's Heer Arendskerke en Goes, gaande in de richting Middelburg, Herwijl hy onder den invloed was van sterken drank, hoogst roekeloos, onhandig, onacht zaam en onoplettend met een snelheid van 60 K.M. hebben gereden, tengevolge van welk ryden de autobus-chauffeur Marinus Westdorp, die met een gevulde benzinebus rechts van den weg liep, is aangereden. Verd. zou voorts na de aanryding zyn doorgereden, zich niet om het slachtoffer be kommerend. W. werd per autobus naar Mid delburg vervoerd, waar hy spoedig na aan komst in het gasthuis aan de bekomen ve- wondingen is overleden. De procureur-generaal had 9 getuigen, on der wie drie deskundigen, gedagvaard. Van de zyde van den verdediger, mr. E. G. S. Bourlier, werden 4 getuigen, onder wie drie deskundigen, gehoord. Uit het getuigenverhoor bleek, dat ver dachte met groote snelheid heeft gereden. De kracht waarmede de wagen tegen het slachtoffer is aangereden blijkt uit het feit, dat o.a. de richtingwyzer door het hoofd van W. ongeveer 45° is omgezet. Een gevulde bus, inhoudende 10 liter benzine, is geheel inge drukt. Als eerste getuige h décharge werd gehoord de hoofdredacteur van de „Middelburgsche Courant", de Leer Smeding, die verdachte on geveer zes jaar kent, en o.a. zegt, dat deze moet ik alleen terug.' Rupert twyfelde nu niet meer of deze smart oprecht was de schilder had er geen flauw vermoeden van dat het verhaal over die reis naar vrienden puur verzinsel was. „Gisteren is zy begraven", ging Bannister met gesmoorde stem voort„haar familie is over gekomen en die vonden 't het beste dat de begrafenis hier zou zyn. Ze zijn by my geweest, maar de dokter wilde volstrekt niet hebben, dat ik naar de begrafenis ging." „Dat is te begrypen, Je ziet er nu nog uit alsof je beter in je bed kon liggen." „Ik kan geen rust vinden. Ik kan niet in bed blijven liggen Ik heb ze in het zieken huis aan het verstand gebracht, dat ik gek werd als ze me niet laten gaan. Als het ook maar eenigszins mogeiyk is, ga ik morgen weg, ik wil Transfield nooit meer zien, ik ga vér weg „Dat kan ik me voorstellen", verkaarde Dane. „jy houdt me natuurlyk nog altyd voor een grooten schurk, misschien heb je geiyk. Misschien denk je wel, dat ik myn verdiende loon heb, om de manier waarop ik jou heb behandeld. En je zult ook wel vinden dat ik Violet gauw vergeten ben...." Er kwam even een vreemde glinstering In Rupert's oogen, die echter dadelijk weer ver dween. Hy sprak bedaard, ofschoon het hem moeite kostte. „Laten we niet meer praten over wat gebeurd is", zei hy, „wy zullen elk aar misschien nooit meer ontmoeten, Ban nister, en ik wil liever niet lots zeggen waar regelmatig sterken drank gebuikt. Get. heeft dikwijls met verd. samen gereden en kent hem als betrouwbaar rijder. De deskundige a décharge Limburg, is het niet eens met het rapport van den deskundige décharge vygenboom, dat een gevulde ben zinebus eerder ingedrukt wordt dan een le dige. Verder geeft deze deskundige eenige inlichtingen omtrent de lampen. Nadat alle getuigen waren gehoord, nam de procureur-generaal het woord. Sp. deelt niet de meening van de recht bank te Middelburg dat het drankmisbruik bij dezen verdachte geen invloed zou hebben uitgeoefend. Hy stelt daartegenover, dat iemand na het gebruik van 4 borrels en l'/2 flesch wyn niet in een toestand verkeert om een auto te besturen. De verdediger heeft tijdens het getuigen verhoor willen aantoonen, dat het slachtoffer niet is geschept en slechts de benzinebus is geraakt, doch spr. meent dat zelfs in dit ge val verd. aansprakelyk voor de aanrijding is. Van verblindend licht is niets gebleken, het tegendeel is uitdukkelijk verklaard. Spr. acht de schuld van verd. aan den dood van W. bewezen. Het feit is hoogst ernstig en het vonnis der Middelburgsche rechtbank acht hij volkomen juist gewezen, weshalve hij bevestiging verzoekt. Mr. Bourlier constateerde, dat het gevaar van drankgebruik slechts relatief is, temeer daar er flink gedineerd was. Pleiter weidt uit over de lichtkwestie. Het doorryden van ver dachte wordt verkeerd uitgelegd, evenals zyn terugkeeien op den weg. Het is onaannemelijk dat de bumpers het slachtoffer hebben ge schept, omdat er geen enkel spoor van aan wezig is, zooals het sectieblad uitwijst. Pleiter demonstreert op welke wyze het slachtoffer de bus zou hebben gedragen en becritiseert de rapporten van de deskundigen a charge, waartegenover de andere rappor ten staan. De getuigen zijn met hun verkla ringen volgens pleiter tegenstrydig. De straf, voor een feit waarvan de by zonderheden niet bekend zyn, is bijzonder zwaar. Hier is naar spr.'s meening geen voldoende bewys, zoodat hy vrijspraak verzocht. Arrest 5 April a.s. Bevestiging van een vonnis. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft be vestigd het vonnis van de rechtbank te Mid delburg, waarby J. I. C., zonder beroep, wo nende te Serooskerke, is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf wegens openbare schennis van de eerbaarheid, gepleegd op den Zoekweg onder Serooskerke. MARINE EN LEGER De luitenant ter zee 3e klasse H. A. W. Goossens, van Hr. Ms. torpedobootjager Z 8 te Nieuwediep, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 15 April met de „Indra- poera" uit Rotterdam derwaarts vertrekken. De officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse H. de Roode wordt binnen kort uit Oost-Indië hier te lande terugver wacht. Overste Waltheer aangereden. Gisteren is de luitenant-kolonel Waltheer. commandant van het 8ste regiment infante rie, toen hy in de Leeuwedikstraat te Arn hem op een rywiel reed, door een vrachtauto mobiel, waarvan de bestuurder niet behooriyk uithaalde, aangereden. De overste werd naar het naastbij gelegen hospitaal overgebracht, waar inwendige kneuzingen werden geconsta teerd. Na aanvankeiyk naar zijn woning te zijn vervoerd, is de patiënt later naar het militaire hospitaal te Utrecht overgebracht voor verder onderzoek. Nat. Chr. Onderofficierenvereeniging. In verband met het 25-jarig jubileum der Nat. Christen Onderofficierenvereeniging, dat 6 en 7 Mei a.s. in het gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te 's-Gravenhage zal worden gevierd, heeft zich een eere-comité gevormd. ik later spyt van zou hebben. Ik hoop dat je gauw in staat zult zyn om op reis te gaan, dat zal je goed doen." „O, dat komt wel in orde" wéér kwam dat korte, scherpe lachje „de goden heb ben me met overvloed van wereldsche goe deren gezegend, daarover heb ik geen kla gen. Maar ik had myn vrouw willen meene men. Nu moet ik alleen gaan...." zyn stem klonk oprecht smartelijk en weer welde me- delyden in Rupert op. Onwillekeurig, on danks zichzelf eigeniyk stak hy Bannister de hand toe. „Het beste met Je", zei hy vriendelijk. „En sterkte En terwyi hij verder wandelde, verbaasde hy zich over hetgeen hy gedaan had. Een uur geleden zou hij nog hebben durven zwe ren, dat hij den man, die Violet van hem had afgetroggeld en haar zoo spoedig weer vergeten had, nooit meer een hand zou ge ven, den man dien hy als zijn bittersten vy- and beschouwde. En nu „D i t Is echt bij hem", mompelde hy als om zichzelf te verontschuldigen „je kunt iemand die verslagen is, toch geen trap ge ven op den koop toe en verslagen is Nigel Bannister, daar gaat niets van af...." HOOFDSTUK VI. i Olive. .„Heeft Eva mij haar geld nagelaten? O, paps, maar ik zou Eva's geld niet kunnen aanraken. Alsof het zonder dat al niet erg genoeg is dat ze dood is Op den avond van 6 Mei zal eveneens in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen een feestavond worden gehouden, waar in als sprekers zullen optreden, de oud-mi nister van oorlog en lid der Tweede Kamer de heer J. J. C. van Dijk en het Tweede Ka merlid H. W. Tilanus. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De cople wordt niet teruggegeven FEESTAVOND VOLKSONDERWIJS. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke voor onderstaande een plaatsje in uw blad. Op Vrijdag 27 Maart a.s. houdt de afdeeling Vlissingen van Volksonderwys in het Con certgebouw een feestavond. De vereeniging Volksonderwys verheugt zich in de laatste jaren in een ongekenden bloei. Zij telt reeds 60.000 leden. Ook de af- deeling Vlissingen is het laatste jaar niet onaanzienlijk in ledental gestegen. Hoewel dit tot tevredenheid mag stemmen, zijn we niet voldaan. Ieder ouder die de openbare school een goed hart toedraagt, dient lid te zyn van deze vereeniging. Het „onbekend maakt onbemind", is ook hier wel de reden, dat niet nog meerderen zich bij de afdeeling hebben aangesloten. Ons bestuur heeft den heer W. Bijmolt uit Am sterdam bereid gevonden, om doel en streven van Volksonderwys nader uiteen te zetten. Wij wekken u op dezen begaafden spreker te komen hooren. Naast het nuttige wordt ook het aangena me niet vergeten. Door eenige leden zal opge voerd worden een tooneelstukje, terwyl ook eenige muziek- en zangnummers ten gehoore zullen worden gebracht. De toegang tot deze vergadering is vry. U, mijnheer de Redacteur onzen dank. Namens het Bestuur, J. A. STURM. LUCHTVAART Het vliegveld te Haamstede. Het vliegveld te Haamstede zal 4 Mei offi cieel worden geopend. ïntusschen heeft de K.L.M. besloten dit jaar nog geen geregelden dienst Rotterdam—Schouwen in te stellen, maar te wachten op aanvrage tot vervoer. Overwogen wordt of een dienst Rotterdam SchouwenWalcheren ook mogelijk is in de toekomst. Het vermiste Australische verkeersvliegtuig. Het vermiste Australische verkeersvliegtuig heeft men nog steeds niet gevonden. Men heeft daarom alle hoop opgegeven de acht inzittenden van het vliegtuig nog levend te vinden. In het gebied, waar men vermoedt, dat het vliegtuig naar beneden is gekomen, moet hevige koude hesrschen. Het gebied is met 25 vliegtuigen afgezoch^. De inzittenden van één der vliegtuigen hebben verklaard, dat zij gisterenavond bij het vallen van de duisternis in een bergravijn iets hebben ont dekt, dat op draagvlakken van een vliegtuig geleek. Het onderzoek wordt op deze plaats voortgezet. VERK00PINGEN Notaris J. L. van der Harst heeft gisteren op de bovenzaal der sociëteit „de Vergenoe ging" te Middelburg 28 perceelen wei- en bouwland publiek verkochtkoopers werden: Perceel 1 en 2, 1.67.90 H.A. (4 gem. 83i/2r.) weiland te Serooskerke aan den Zoekweg III, de heer Andr. de Visser q.q., landbouwer te St. Laurens, voor ƒ2750. Perceelen 3 tot en met 8, samen 4.61 H.A. (11 gem. 2241A r.) bouwland te Serooskerke aan den Zoekweg III en naby de hofstede Driewegen, de heer K. Melis Pzn., particulier te Serooskerke, voor ƒ7072. Perceelen 9 tot en met 13, samen 2.48 H.A. (6 gemet, 96 r.) bouwland achter de hofstede Driewegen te Serooskerke, de heer mr. L. van Andel, particulier te Middelburg, voor 6220. Perceelen 14 tot en met 17, samen 4.48.32 H.A. (11 gem, 125 f2 r.), aan en bij het Olive opgewonden en met betraande oogen staarde haar vader aan. Ze stond by hem in kleine kamertje, zyn „studeerka mer", het eenige vertrek in huis, waarin zyn vrouw hem veroorloofd had te rooken. Hij zat aan de schrijftafel met een officieel uit ziend document voor zich. „Ik begrijp je gevoelens volkomen, kindje" meneer Davidson sprak tegen Olive nooit zoo aarzelend als tegen de rest van de fami lie „je vindt het natuurlyk geen prettig Idee om Eva's geld te gebruiken. Maar ze heeft het jou nu eenmaal nagelaten; het was dus haar wensch dat jij het kreeg en je zult haar wenschen toch zeker wel eerbie digen „Haar wenschen eerbiedigen Natuurlyk Ik wil alles doen wat Eva gewenscht heeft. Er was toch niemand zooals zy." „Ze was een lief meisje, een heel lief meisjeik kan me soms nog heelemaai niet indenken, dat ze al zoo vroeg van ons weg genomen is. Maar we moeten ons in het on- vermydelyke schikken wy menschen kun nen het waarom van de dingen niet door gronden." „Paps, jy bent een groote schat en ik ben dol op je omdat je alle moeilykheden in het leven zoo wysgeerig opneemt". Olive kwam dichter naar haar vader toe en legde haar arm om zyn hals. „Ik mis Eva zoo verschrik- kelyk", barstte ze plotseling uit. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 5