1000 500 300 25 mmmmm DONDERDAG 26 MAART EERSTE BLAD No. 73 69e Jaargang 1931 lilim: lini f. ÏAH K ÏUBl lr„ Vilsliiil SI-N, llissiipi. lilil. ID. talk») (Dili Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieu ws lfteeffl-< tls VL1SS1N0SCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVIissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 7 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regei. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1— f iep els 75 ct., iideie repel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet ol oog. gulden bij verlies van een duim gulden bi| verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen voor net 2e kwartaal 1931 ontvangen de nog in Maart verschijnende nummers der l?l'ssan^sclie'^«eae>eanl GRATIS Abonnementen worden aangenomen door onze administratie te Vlissingen en in de verschillende plaatsen door onze agenten. VLISSINGEN, 26 MAART. Geen brugbouw over de Schelde. Blijkens de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de afdeelingen der Eerste Kamer over het wegenfonds, ligt het niet in het voornemen over te gaan tot den bouw van een brug over de Schelde. Werktijdenbesluit voor kantoren. Met bovengenoemd onderwerp trad giste renavond voor de Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden op de bonds voorzitter, de heer J. Nauta. In een korte inleiding ging spreker het nut en het resultaat na van de organisatie. Ja renlang is er een drang geweest naar eeri wettelijke regeling van den arbeidstijd voor de kantoorbedienden en binnen afzienbaren tijd zal deze er ook zijn, waarbij dan tevens het overwerken onder controle zal komen. Dit is juist van beteekenis voor onze ver- eeniging, want het werk wordt dan binnen bepaalde grenzen teruggebracht. Dit is dan het resultaat van jaren werken en we mogen het zien als een zegen van God op het werk van den bond. Hoewel de werktijd voor fabrieken en werkplaatsen reeds jaren is vastgesteld, is het een gelukkig feit te noemen dat zulks ook binnen afzienbaren tijd voor de kanto ren is te verwachten. De voornaamste bepalingen, die in de wet zullen worden opgenomen zijn de volgende le. Arbeidsdag van 8/2 uur en per week 48 uur2e. gunstige regeling voor jeugdige per sonen 3e. 's Zaterdags na 1 uur zal op kantoren niet meer worden gewerkt4e. be dienden, die 's Zondags meer dan 4 uur wer ken krijgen een vrijen dag in de week5e. behoorlijke nachtrust voor vrouwen. Het zijn de vüf belangrijkste punten uit de wet, maar het valt te betreuren, dat er zoo veel uitzonderingen gemaakt zijn, maar in die uitzonderingen zal ook het werktijdenbe sluit moeten voorzien. Spreker zette uitvoerig uiteen het tot stand komen van zoo'n werktijdenbesluit en met v/elke bezwaren de vakorganisaties te kam pen hebben voor het rapport van de deskun digen, benoemd uit den Hoogen Raad van Arbeid, over het ontwerp van wet aan den minister uitgebracht is. Toch ziet spreker, op de uitzonderingen na, veel goede zijden aan het werktijdenbesluit. "Vooral als hij de overwerk-oontrole nagaat, want daarbij bleek dat 1/3 deel van de be dienden jaarlijks gemiddeld 220 uur over werken, waarvan 70 geen vergoeding ont ving. Uit dit feit blijkt wel dat een regeling noodzakelijk is. Wat de bepaling voor den vrijen Zaterdag middag betreft, zijn daar zooveel uitzonde ringen op dat vele bedienden hiernaast val len. Daarom is het noodig deze nog eens grondig te herzien. Na de goede zijde ging spreker de scha duwzijden van het werktijdenbesluit na. Voor verschillende kantoren is de arbeids tijd van 8i/2 uur te lang. Vooral voor hen, die met moderne kantoormachines werken en in een rumoerige omgeving zitten, zag hij den werktijd gaarne nog meer bekort. Hij ziet dit ook in het belang van het bedrijf, daar de bediende zich beter op het werk kan toeleg gen en niet geheel uitgeput raakt. Spreker ziet het ook als een schaduwzijde dat alle chefs buiten de wet vallen en even eens hen, die boven de 3000 verdienen. Na het voor en tegen nog nr.der te hebben uiteengezet, kwam spreker tot de conclusie dat wij het ontwerp gerust aan kunnen ne men en dat het in den minister gewaardeerd moet worden dat hij zulk een besluit in wil voeren. Wat betreft de vele uitzonderingen zullen alsnog middelen aangewend moeten worden om die te verbeteren. En als deze wettelijke regelmg in werking is getreden, kunnen de georganiseerde be dienden getuigen, hieraan te hebben mede gewerkt en kunnen zij door onderlinge sa menwerking den opbloei van den Bond met alle krachten steunen en vergrooten. Hierna volgde nog een drukke bespreking, waarna de heer Nauta de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. In onze Ttfdinghal. Door de cadetten der Kon. Militaire Aca demie werd te 's-Gravenhage gedefileerd voor H. M. de Koningin voor het Huis ten Bosch. Een foto van het défilé. De officier 2e klasse van de Kon. marine D. P. Wulfers, die Vrijdag op Schiphol is neergestort en daarbij om het leven is geko men, is te Amsterdam met militaire eerbe wijzen ter aarde besteld. Wij gaven een over zicht van den stoet op den Overtcom en het eere-saluut aan de groeve door de mariniers. In den ouderdom van 86 jaar is te Nijme gen overleden de vice-admiraal H. A. Schip pers, wiens portret wij etaleeren. Voorts geven wij het portret van de wedu we Tjaden—Postema te Groningen, die Zon dag haar 102en jaardag hoopt te herdenken. Een mode-show. De eerste verdieping van het nieuwe pand der firma S. Wiener Co. in de Langedelft te Middelburg, is gisteren en legenheid van haar 35ste' eoncert, wat tevens het laatste was in dit müziekseizosn. Een violist met een gxöotén eerbied voor de schoonheid van een werk, met een nobel muzikaal gevoel, maar vooral met een tech niek van buitengewone verfijning en die speelt met rasechte, onbelemmerende over gave. De recital, dien hij gaf, opende met Mo zart's sonate E dur no. 6, die fijnzinnig, emotioneel, jeugdig, 'frisch én spontaan ver tolkt werd. De klank van het instrument von den v/e echter niet altijd even mooi. Lalo's „Symphonie espagnole", uiting van voorna me, aristocratische kunst, vraagt meer nuan ceering en fraaier klankschakeering, al gaf het „Rondo" volop gelegenheid het spel van den violist te'bewonderen. Oo> trof de concertgever door de voor treffelijkheid van Ravel's psychologisch diep zinnig, virtuoos hartstochtelijk „Tzigane", wat technisch hooge eischen stelt evenals de „Polonaise" A dur van den phenomenalen Poolschen violist Wieniawsky, welke tempe ramentvol, met virtuoze bravour en met groote muzikaliteit ten beste werd gegeven. De inleiding van Ravel en „Nigun" van Bloch getuigden van diepe muzikale inzich ten, een „Melodie" van GIück-Kreisler was één tesdere, sterke bekoring vol gratie. De pianist, Earl Fox, stond den kunste naar uitmuntend ter zijde. Inderdaad een brillant begeleider Het talrijke publiek bracht onzen Pool schen landgenoot, die zijn accompagnateur in zijn successen liet deelen aan het slot staande hulde, zocdat hij zich genoopt zag een toegift te geven, waarvoor „Rondino" van BeethovenKreisler gekozen werd. De violist entvihg een krans. Een waardig besluit van het seizoen 1930— Nooijer (p.)J. de Roos, allen te Vlissingen J. Boone, W. F. Christiaanse (p.t.), J. Wijk huis, beide te Koudekerke L. Francke, Oost- kapelle, J. Hoogesteger, H. J. Pies, beiden te Souburg G. Janse, P. A. Riemens, beiden te Zoutelande; W. Kleinepier (p.t.), Biggekerke; Jac. Poelman (p.t.), St. Toutenhoofd, C. J. Kuijper, H. Voorhans, L. Verhulst (p.), allen te Middelburg. Niet bevorderd 2 leerlingen. Af deeling meubelmaken W. Becks, L. D. Hertogs, C. Mcntenari, C. A. Polderman, J. Wisse (p.), allen te Middelburg, A. de Potter, Koudekerke, A. Lodder, Vlissingen. Afdeeling huisschilderen P. Adriaanse en J. M. Flipse, Middelburg. D. Davidse, Souburg. Afdeeling behangen en stcffeeren P. de Bilde, Vlissingen J. C. Lafeber, F. W. Niest- hoven, J. Wisse, allen Middelburg, L. de Voogd, Abeele. Afdeeling bankwerken J. Best, J. Bimmel, C. Caljouw, C. Goverse, M. van der Linde (p.), J. C. van Loo (p.), A. Smoordijk (p.), P. de Valk, allen te Middelburg, F. C. J. Cor nel isse, Biggekerke, L. Dorleijn, C. A. Gras huis (p.), J. F. Keim (p.t.), B. Meijers <t.) allen te Souburg. D. Frank, J. Passenier (p.t.), beiden te Domburg, M. Geense, J. van der Meijden (p.), M. Reinigent en J. Weijer- mans, allen te Vlissingen. Niet bevorderd 2. Afdeeling smeden M. van Belzen,St. Laurens, B. Leijnse, Middelburg. Afdeeling electro-techniek T. Duym, J. J. de Rooij, F. Steutel, A. P. Wagenvoorde (p.t.), allen te MiddelburgJ. H. C. Ferrée, G. Herman, L. Keim, allen te Souburg J. den Hollander (p.t.). Aagtekerke L. Kodde (p.t.), Domburg W. Ludikhuijze, Oostkapelle P. M. Meulblok. 's Heer Arendskerke C. J. Mansbergen (t.) en F. Visser, beiden te Vlis singen. Aan 53 leerlingen der derde klasse werd heden veranderd in een gezellige thee- salon. De scheiding tusschen de afdeelingen bedden en confectie is weggenomen en een aantal tafeltjes en vele stoelen nooden de dames, die door de firma speciaal voor deze dagen zijn uitgenoodigd plaats te nemen on der de tonen van goede gramofoonmuziek. Dit alles omdat de firma in verband met haar vernieuwing en met het komende zo merseizoen een voor Middelburg zoo zeld zame mode-show heeft ingericht. Gisterenavond waren wij in de gelegenheid deze show bij te wonen en met de aanwezige dames te genieten van het vele mooie, dat de vier mannequins gedurende ruim twee uur op elegante wijze toonden. Uit het getoonde bleek, dat de mode dit jaar weinig gewijzigd is, al is de taillelijn wel iets hooger, en de heuplijn iets lager dan voorheen. De mode is nog steeds vrij korte rokken, uitgezonderd voor de fraaie avond en deftiger middagjaponnen, die af en toe werden getoond. Een belangrijk onderdeel van hetgeen te zien werd gegeven, vormden wij zouden haast schrijven natuurlijk de com plets, die vooral voor den zomer met het losse jasje of pelerine een gedistingeerde com binatie vormen, wat ook in avond toiletten wordt doorgevoerd. Natuurlijk wisselde niet alleen het model, maar ook de kleur der ja ponnen zeer af en naast fel groene en hel roode middag- en avondtoiletten, zagen 4Wij mooie matte pasteltinten, maar ook zeer ge durfde, maar toch het oog bekorende kleur contrasten als beige met rood, bruin met rose, marine met groen enz. Om maar een naar voren tredend soort van stof te noemen, het crêpe georgette imprimée neemt een zeer voorname plaats voor den zomer in en dit in kleine fijne patronen, maar ook in groote grillige dessins. Maar het bleef niet bij talrijke japonnen, ook in mantelcostumes en mantels werd heel wat te zien gegeven en wat deze laatste be treft vooral in zwart en marine met meestal half lange mouwen, met garneering meer malen in eigen tint. Verder dient naast de vlugge sportkleeding nog genoemd te worden de steeds makkelijk zittende ruime tailleur voor reiskleeding met betrekkelijk korte rok. Dat ook aardige happy coats en ochtendjurken niet ontbreken, vol maakte de schitterende collectie. Het was zeker een goed idee onder de vele mooie ook een echt hermelijnen mantel te doen zien, een artikel, dat men nu niet precies dagelijks kan bewonderen. De firma Wiener heeft zeker vele dames ten zeerste-verplicht met het organiseeren van deze show. Concert-Vereeniging te Middelburg. Henri Temianka. Concert- en Gehoorzaal. De Jonge, talentvolle violist Henri Te mianka was gisterenavond de gast van de Middelburgsche Concert-Vereeniging ter ge 1931 van de met veel beleid en kunstsmaak geleide Middelburgsche Concert-Vereeniging, welke zich ook, gezien de uitgebreide toelich tingen in de spelwijzers, van haar taak als paedagogisch instituut eminent gekweten heeft. Deze maal constateerden we een ver gissing bij den Zwitser Ernest Bloch, die in Amerika verblijft. Hij werd niet te Gent doch te Genève geboren. Voor het volgende concertseizoen heeft het bestuur grootsche plannen Gerard Hekking (cello), Carl Flesch (viool), Robert Casadesus (piano) en het Budapester Strijkkwartet. We twijfelen niet of de oprechte muziekliefheb bers van beiderlei kunne zullen voor de ver wezenlijking zorg dragenO. Ambachtsschool te Middelburg. Hedenmorgen heeft in de groote zaal van het Schuttershof de mededeeling der bevor dering der leerlingen der Ambachtsschool plaats gehad, en tevens de uitreiking van de prijzen voor theorie (t), praktijk (p), en vlijt en gedrag (v.). Bevorderd zijn van de eerste naar de tweede klasse Afd. timmeren J. van Aartsen (p. t.)J. P. van Dijke, W. Jaccbse (p), J. Joosse (t), J. van Maldeghem, G. Overtveld, M. Wal raven (p), allen te Middelburg L. C. Boste laar, J. C. Nijssen, J. Rutgers, P. Schmelzer (p. t.)allen te Vlissingen Brasser (p.) Westkapelle, H. Davidse, Souburg J. Geert- se, Vrouwenpolder; J. Geschiere (p.), Se- rooskerke W. C. Oreel (p.t.)Arnemuiden J. Passenier (p.)St. Laurens J. Provoost (t.), Domburg. Afgewezen 3 leerlingen. Afd. meubelmaken 2 G. Dijkstra, Middel burg J. J. Geensen, J. Koelman, beide te VeereL. de Koning (p.t.)P. Poppe, beide te Vlissingen W. Sinke, Souburg. Afd. huïsschilderen: J. Kabboord(p.t.), Alb. J. v. d. Pas (p.), beide te Middelburg D. Polderman (p.), Vlissingen. Niet bevorderd 1 leerling. Afd. electro-teehniekA. Bosschaert, C. L. Bosschaert, beide te SouburgH. Bus, J. Laernoes (p.t.)beide te Vlissingen C. Hul- staert, J. L. Lagendijk, beide te Middelburg J. Rottier, C. Schout, beide te 's-Heer Arends kerke J. Houterman, Serooskerke. Niet bevorderd 4 leerlingen. Afd. bankwerkenJ. Adriaanse (p.), West kapelle L. Akkerdaas, H. Bostelaar (p.t.) Ph. J. KokelaarChr. Lems, J. J. Lipjes (p.t.), J. F. L. Plouvier, allen te Vlissingen C. Broodman (t.), A. Bouwense, P. Geerse (p.), J. de Koning (p.), W. Lefèvre (t.), Adr. Lindenberg (p.t.), A. Pluijmers, allen te Mid delburg S. van Eenennaam, SouburgP. N. Hoebe, Veere; P. de Kuijper (p.t.), Koude kerke; J. Marijs (p.), A. de Ruijter, Thijs Waij, allen te Vlissingen M. Nieuwenhuise (p.), SouburgW. de Nood (p.t.), J. West hof, beide te Veere W. Provoost, Domburg K. Siera (p.t.), Koudekerke. Van de tweede naar de derde klasse Afd. timmeren C. v. d. Berg (p.), Jch. de een diploma uitgereikt, dat zij met vrucht den 3-jarigen cursus hebben doorloopen en wel aan Afd. timmeren C. Adriaanse, M. G. Bak, J. I. de Klerk (p.) en P. Suurland, allen te Middelburg P. Beenhakker, Souburg R. van Bsveren, Veere J. Boogaard (p.), Grijps- kerke J. Brasser (p.), J. Kaland, beide te Westkapelle L. van Eenennaam, J. Oreel, beide te Arnemuiden J. Huijsman (p.t.), J. van Keulen (p.). A. van Noppen, allen te Koudekerke L. Labruyère, 's-Heer Arends kerke J. Pieterse, Vlissingen J. Poelman (p.), RitthemJ. M. simonse (p.t.), Bigge kerke. Afdeeling meubelmaken N. van Antwer pen, 's Heer Arendskerke P. de Bilde, Vlis singen J. van Eenennaam en P. Faassen, beiden te Souburg M. de Hooge, J. C. La feber (p.v.) en J. P. van Wijk, Middelburg. Afdeeling electro-techniekP. Boone, GrijpskerkeB. Brasser, J. Roelse, W. de Vries (p.t.), allen te Vlissingen P. C. van Osveren, Ierse.^e L. Sturm (t.), Aagtekerke, G. v. d. Ven. Middelburg. Afdeeling huisschilderen A. de Baare (p.), J. P. Heygelaar, C. L. P. Homburg (p.), allen te Middelburg P. H. Brosse (p.), Seroos kerke, C. Dellebeke. N. en St. Joosland. Afd. bankwerken J. C. Andriessen, H. A. Bals, M. A. H. P. Bliek. P. Gillissen (p.), J. A. A. Maes, L. v. d. Steen (p.t.), allen te Vlissingen L. Geldof (p.t.), Biggekerke A. J. F. W. Geijp, Souburg A. de Bakker (p.t.), J. Heuseveldt, D. Janse, L. Kerkhove, D. Midavaine, J. Steenderen, J. Verschiere, J. Westerveld, allen te Middelburg J. Maas, Domburg, A. J. Thomassen, Koudekerke. Afd. smeden: P.VJ. Hillebrand (p.), St. Laurens. Aan de volgende 13 leerlingen van den machinistencursus werd een diploma uitge reikt dat zij de vierde klasse met vrucht hebben doorlocpen G. J. Burkink, HansweertG. van Damme, 's-Gravenpolder K. J. Hoogerheide, Brou wershaven L. F. Kaijser, TerneuzenJ. Ploegaert en J. A. de Bakker, Middelburg E. Plouvier en Ch. Viaene, Vlissingen L. van Sluijs, ZoutelandeA. Vreeke, Koudekerke St. de Vos, Nieuwland M. M. v. d. Werff, en B. W. Kooten, Hilligersberg. Zeeuwsche Landbouw Maatschappij. Aan hefcwerslag der laatste vergadering van het dagelijksch bestuur van de Zeeuwsche Landbouwm-uitschappij is het volgende ont leend Met ontstemming en teleurstelling werd kennis genomen van het wetsontwerp inzake steun aan de suikerbietenteelt, dat in geenen deele voldeed aan de verwachtingen en, naar het oordeel van de vergadering, blijk gaf, dat de regeering den landbouw niet wenscht te steunen, doch alleen de bietenteelt ge» handhaafd wenscht te zien als werkverschaf fing. In meerderheid was het dagelijksch be stuur van oordeel, dat wanneer het wetsont werp niet gewijzigd werd op aanneming geen prijs wordt gesteld. Besloten werd, deze vraag aan het hoofdbestuur voor te leggen. De secretaris gaf verslag van de vergade ring op het departement over de uitvoering van de tarwewet. Besloten werd, aan het hoofdbestuur voor te stellen, mede te werken tot oprichting van een Zeeuwsche vereeniging van tarweverbouwers. De vergadering vereenigde zich met voor stellen om aan den benzine-aankoop meer aandacht te schenken. Besloten werd, spoedig een vergadering van de kring-secretarissen te houden, alsmede van de commissie voor het belastingwezen en de commissie voor het landbouwhuishoud- onderwijs. Met belangstelling werd kennis genomen van het adres der dris centrale organisaties aan den minister van financiën, waarin aan dacht gevraagd werd voor dsn belangrijken invoer van Deensch vleesch in verband met den ernstigen toestand, waarin onze veehou derij dreigt te geraken. De kring Walcheren heeft als plaatsvervan gend hoofdbestuurslid aangewezen den heer P. Meilis Wz. te Serooskerke (W.) In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer L. Th. Vogelaar te Nieuw- en St. Joosland, werd in de arbitragecommissie voor den aardappelhardel aangewezen de heer J. Lange be eke te Arnemuiden. De Tarwewet. De heer ir. J. Siebenga, secretaris der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, heeft te Goes een lezing gehouden over de tarwewet en haar uitvoering. Hij deel e o.m. mee, dat Zeeland een afzonderlijke vereeniging krijgt en wordt verdeeld in de volgende zeven kringen Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen, West- Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beveland,Noord - Beveland, Walcheren, Schouwen en Duive- land en Tholen en Philipsland. Waarvoor 'onderscheidenlijk aangewezen zijn als verte genwoordigers de heeren A. N. van Langen- horst, A. H. de Milliano, C. P. Vogelaar, P. van de Weele, C. Franse, J. C. van Langeraad en W. L. Klompe. Als tijd van uitvoering noemde de heer Sie benga half Mei, mogelijk iets vroeger. In vrijheid gesteld. Naar wij vernemen heeft het gerechtshof te 's-Gravenhage gisteren tegen geldelijke borgstelling, de invrijheidstelling bevolen van den procuratiehouder bij de Kanter en Hor- dijksbank te Goes, J .v. B., die in hooger be roep was gekomen van een door de rechtbank te Middelburg tegen hem gegeven bevel tot zijn gevangenhouding, als verdacht van ver duistering en valschheid in geschrifte. N.V. Bank voor Zeeland te Goes. In het verslag over het afgeloopen jaar van de N.V. Bank voor Zeeland te Goes wordt er met voldoening op gewezen, dat de ven nootschap gedurende 1930 geen verlies, van welken aard ook, heeft geleden, terwijl de positie steeds zoodanig liquide werd gehou den, dat eventueel bij eerste aanvraag aan al de direct opeischbare verplichtingen, kon wor den voldaan. Het voordeelig saldo bedraagt 24.039. Voorgesteld wordt als dividend op de preferente aandeelen 4 en op de gewone aandeelen 6i/2 betaalbaar te stellen. De re serves bedragen thans 20.000. Brand. Gisterennacht omstreeks half twaalf werd de brandweer te Wolf aartsdijk gealarmeerd voor een brand die woedde in de bakkerij van J. van de Linde, hoek Dorpstraat aldaar. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, be streed den brand met een slang op de wa terleiding en de motorspuit, doch er kon niet worden voorkomen dat het geheele perceel, zijnde woonhuis, winkel en bakkerij, totaal uitbrandde. Er ken niets worden gered. De bewoners moesten half gekleed op straat vluchten. Besmettelijke ziekten. In de week van 15 -tot en met 21 Maart zijn in onze provincie voorgekomen 3 gevallen van roodvonk en wel 1 in ieder der gemeenten Haamstede, Kruiningen en Zaamslag en 1 geval van meningitis cerebrospinalis epide- mica te Krabbendijke. SCHOONDIJKE. Tot tijdelijk opzichter bij den dienst der gemeentewerken te Ter Neuzen is benoemd, de heer J. Bruinooge te Schoondijke. AARDENBURG. De gemeenteraad te Aardenburg heeft met 4 tegen 2 stemmen besloten weder op Zon dag kermis te houden. Vóór dit besluit stem den 2 katholieken, 1 vrijheidsbonder en 1 arbsiderscandidaat. Tegen stemden 1 katholiek en 1 anti-revo-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1