NOOTJES SPORT BUITENLAND Het postvliegtuig P.H.-A.F.L. dat op 5 Maart uit Amsterdam is vertrokken is Zater dag op 17.13 te Bandoeng aangekomen. Het heeft dus den afstand AmsterdamBandoeng binnen 10 dagen afgelegd. In de week van 9 tot 14 Maart zijn in ons land uitgesproken 73 faillissementen. Het havengeld voor zeeschepen bracht in de maanden Januari en Februari te Rotter dam op ƒ716.000 tegenover ƒ808.000 in deze maanden over 1930. Hieruit blijkt ten dui delijkste dat in het havenbedrijf groote ma laise heerscht. Door Burg. en Weth. van Delft wordt voor gesteld om het door enkele leden ingediend voorstel tot afschaffing van de zakelijke be lasting op het bedrijf, niet aan te nemen. Men zal zich herinneren, dat onlangs door de directie der Nederi. Spoorwegen is bepaald, dat het personeel der spoorwegen geen insig nes meer-mocht dragen op uniform of in dienst. Thans meldt men dat deze bepaling niet van kracht is voor het Esperanto-insigne. In de haven van Rotterdam is binnenge komen het Engelsche stoomschip „Clan Puchanan" met de gele quarantainevlag in top. Vermoedelijk heeft zich aan boord een geval van pokken voorgedaan. De gemeente-ontvanger der groote Brus- selsche voorstad St. Joost ten Oode heeft zich aan verduisteringen schuldig gemaakt, die gezamenlijk ongeveer 12 millioen francs be- loopen. Uit Oslo wordt gemeld, dat een vierde ge deelte der Noorsche handelsvloot, nl, 310 schepen met 1.80 millioen ton, is opgelegd. m Zaterdag heeft in de omgeving van Car cassonne een ernstige autobot^ng plaats ge had. Een vrachtauto reed in volle vaart in op een juist nederenden autobus. Er werden 14 personen gewond, van wie velen zeer zwaar. In een tramwagen te Buenos Ayres ex plodeerde een bom, tengevolge waarvan 3 personen werden gedood en alle anderen ge wond. De bom was in het bezit van een Italiaan, Pieretti genaamd, en ontplofte op het oogenblik dat deze wilde uitstappen. Ook hij werd gedood. De Ver. Staten willen de vreemdelingen die geen middelen van bestaan hebben, zoo spoedig mogelijk uitbannen. Daarom zullen alle vreemdelingen, die de laatste 3 jaar zon der middelen van bestaan zijn binnengeko men, gratis passage-biljetten naar hun va derland ontvangen. Uit Topeka in Kansas wordt gemeld, dat de gouverneur van den staat Kansas zijn veto heeft uitgesproken tegen het wetsontwerp dat voorziet in de wederinstelling van de doodstraf Het Huis van Afgevaardigden in den staat Mossachussets1 heeft een motie aangenomen om het congres te verzoeken maatregelen te nemen tot wijziging of intrekking van de verbodswet. De bevolking van Engelsch-Indië bedraagt volgens de jongste volkstelling ruim 351 mil lioen zielen. Sedert 1921 beteekent dit een vermeerdering van 35 millioen personen. in den lande, nl. die te Rotterdam, Gorin- chem, Purmerend, 's-Hertogenbosch en Leeuwarden. Dergelijke veezendingen worden voortaan met den grootsten spoed uitgevoerd, zoodat wagens vee, In de namiddag uit de meeste der genoemde plaatsen vertrekkend, reeds den volgenden middag te Ter Neuzen en Hulst aankomen. Ook voor de zendingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar genoemde markten zijn verbeteringen in het leven ge roepen. Faillissement bankier C. T. Roos te Goes. Volgens het weekblad „Handelsbelangen" fcedraagt het passief 541.822 in het faillis sement C. T. Roos, bankier te Goes, waarvan preferent f 462 en wordt betwist 4053. De baten bedragen 63.459, bestaande uitcon tanten 809, vreemd geld en coupons 1121, opbrengst roerend goed 5946, saldo op brengst onroerend goed 15.36, effecten 228, gekweekte rente f 299, geïnde vorderin gen 53.517. SOUBURG. Vrijdagavond werd door de afdeeling kin derkoor van de Chr. zangvereeniging „Soli Deo Gloria",directeur de heer G. de Ru, een uitvoering gegeven in „Rehoboth", welke uit stekend geslaagd mag heeten. Er werd, voor al in aanmerking genomen den leeftijd der kinderen, mooi gezongen. Wat vooral opviel, was de zuiverheid van uitspraak, men had geen tekstboekje noodig, wat nu juist niet van iedere zanguitvoering gezegd kan wor den. De nummers 10 en 11 van het program ma: „Van Jan met de kan", duet en „Slape doe" van J. L. Bol, en gezongen door Mina Baljé en Mimi de Ru, oogstten grooten bijval, zoomede „de Regenboog" en „Zomer avond" van Hendrika van Tusschenbroek, en gezongen door Anna Roose en Maatje David - se, vielen eveneens in den smaak van het publiek, getuige het uitbundig applaus. De voordracht en zang dezer jeugdige zan geresjes, zoomede de pianobegeleiding vie) alleszins te loven. Vermelding verdient eveneens het tableau „Het Angelus" uitgevoerd door grooteren en kleineven, onder leiding van mej. C. van der Harst, wat door zijn eenvoud imponeerde en onder ü&pe stilte werd aangehoord. Het was goed gezien van den voorzitter der vereeni- ging om niet te applaudisseeren, daar veel van het devote van dit schoone tableau daar door snel te loor gaat en alsdan afbreuk doet aan de wijding die er van uitgaat. De zaal was geheel gevuld, terwijl ook Don derdagavond hetzelfde program was uitge voerd, eveneens voor een volle zaal, wat wel een bewijs is, dat de moeite welke de heer De Ru zich getroost om zijn jonge volkje te lei den en onderwijzen op het gebied van den zang, groote waardeering vindt. De uitvoering die met gebed geopend was, werd met dank zegging gesloten. BRESKENS. De algemeene vergadering van de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer werd door vele leden bezocht. Uit het jaarverslag bleek, dat Breskens niettegenstai nde het slechte seizoen, veel bezoek van vreemdelingen heeft gehad. Het aantal badhokjes was niet toereikend zoodat er nog een 10-tal bijgebouwd dienden te worden. In de duinen werden met steun van de vereeniging eenige huisjes gebouwd, die in een ware behoefte bleken te voorzien. Deze konden het geheele jaar door verhuurd worden, terwijl thans nog een dier huisjes bewoond is. Het succes, dat de aannemers met die huisjes hebben gehad, zal voor hen zeer zeker een aansporing zijn om den reeds ingeslagen weg voort te gaan. Zoo zullen er in 1931 nog wel eenige bijgeplaatst worden. De vereeniging organiseerde in het afge- loopen jaar eenige feesten, die vele bezoekers trokken en verleende haar medewerking aan den Schelde-zwemwedstryd, In samenwerking met de gemeente werden in de vischvijvers karpers gepoot, welke door de Nederlandsche Heidemaatschappij geleverd werden. De gemeente hield de vereeniging krach tig mede om Breskens vooruit te brengen. Zco nam zij in studie de mogelijkheid om een marktdag in te stellen en plaatste eenige banken op het Spuiplein, waarschuwings borden voor automobielen bij de scholen en maakte het parkeerterrein aan het einde van den Boulevard in orde. Het aantal leden bleef in 1930 vrijwel sta- tionnair. Tot bestuursleden werden de heeren Adri- aansen, Bootsgezel, Luteijn en Ornée herko zen, terwijl in de vacature mevr. Bregman. mevr. Boom benoemd werd. Vervolgens kwam ter sprake het zeer be langrijke onderwerp, de eerste Zeeuwsch- Vlaamsche jaarbeurs, die alhier in de maand Juli gehouden zal worden. De animo, welke in de kringen van handel en industrie hier voor bestaat, is zeer groot. Bijna alle beschik bare standruimte (plm. 500 M2.) is reeds verhuurd, hoofdzakelijk aan in Zeeuwsch- Vlaanderen gevestigde ondernemingen Het bestuur neemt thans in studie er nog eenige gebouwen bij te huren, daar nog steeds aan vragen om standruimte binnenkomen Ven- zelfsprekend kan het werk van het bestuur de algemeene instemming van de vergadering wegdragen. Een warm applaus had het dan ook in ont vangst te nemen, toen de burgemeester, de heer Van Zeijen, het bestuur dank zeide, voor het vele goede, dat het reeds in het be lang der gemeente had verricht en het met opsomming van eenige onderwerpen, waar aan het aandacht zou kunnen wijden, aan moedigde. op den ingeslagen weg te blijven voortgaan. Door Burg. en Weth. werd Zaterdag aanbe steed de verbouwing van het gemeentehuis. Inschrijvers waren de heeren J. Diering 5658, M. Meeusen 5578, P. de Winde 5236, P. J. van de Sande f 5234, A. Leen- houts 4950, P. Catsman 4907, W. de Vlie ger 4898, Gebr. Maas f 4885, L. Maas 4879, A. Visser 4781, W. Jacobse 4750. C. L. Daansen f 4713, Jac. Cruson 4599, G. Fieret 4563 en I. Vergouwe 4342. SCHOONDIJKE. Inekomen W. de Blaeij van IJzendijke P. Lielemon van Paul (Fr.) E. M. van den Bossche van Philippine Vertrokken W. de Wever naar IJzendij ke C. Zegei-s naar NijkerkC. Willemsen naar Groede J. J. van de VeldeM. Zegers naar Nijkerk M. S. Butler naar DelftJ. M. den Hollander naar IJzendijke. WATERLANDKERKJE. Ingekomen C. Sturm van Hoofdplaat M. L. Hamelinck van Biervliet. Vertrokken E. Meesen naar Zaamslag. VOETBAL. Het Zuiden. Ie klasse, 's-Bosch B. V. V.—Wilhelmina MaastrichtM.V.V.—N.O-A.D. Eindhoven P.S.V.—Willem II BredaN.A.C.—Eindhoven. 5—2 0—3 3—5 3—1 2e klasse A. Aan „de Maandagmorgen' ontleenen wij de volgende verslagen Dosko—Middelburg 04. Op den Raayberg ontvingen de rood-gelen Middelburg dat haar laatsten wedstrijd kwam spelen. Om be-irten zijn voor de thee beide ploegen in den aahval. Middelburg was echter iets gevaarlijker voor doel. De Dosko-voorhocde talmde tel kens iets te lang, waardoor kansen uitbleven. Wanneer Lauret een goede kans heeft ge mist, ging de bal naar de*> vrijstaanden Mid delburg linksbuiten die goed voorzette. De rechtbinnen kopte mooi in. Er is dan een half uur gespeeld. De strijd verstreek zonder dat nog gedoelpunt werd, zoodat de rust in ging met 0-1 voor de gasten. Na de thee pakt Dosko wat harder aan, maar de voorhoede miste alles. Middelburg had meer geluk en kon uit een snellen uitval den stand op 0—2 brengen. Dosko gooide er een schopje op en Middel burg werd geheel ingesloten. De Middelburgers kwamen niet over de helft, ze wisten echter door stug verdedigen doelpunten te voorkomen. Wanneer na 35 minuten uit 'n plotselingen uitval Middelburg een freekick kreeg te nemen, werd deze in eens in een doelpunt omgezet. (03). Dosko gaf het op en ofschoon ze wel een tegenpunt verdiend hadden, kwam dit er niet. Middel burg voerde zelfs den stand op tot 04, waar mede het einde kwam. BredaDongen 39. Breda heeft tegen Dongen een grootere nederlaag gekregen, dan het wel verdiende. Vooral vóór de rust gingen de partijen vrij goed tegen elkaar op. In de Breda-verdedi- ging werden echter een paar fouten ge- maakt, waarvan Dongen profiteerde, zoodat de gasten een 30 leiding veroverden. Na een strafschop maakte Breda dan 3—1, terwijl, voor rust de stand nog op 3—2 werd gebracht. Na rust gaf Breda wederom goed partij. Toch wist Dongen eerst 4—2 en daarna 5—2 te maken. Als Breda dan een goed doelpunt niet werd toegekend, scheen dit dermate te ontmoedigen, dat Dengen vóór het einde den voorsprong gemakkelijk kon vergrooten tot 93. Breda speelde met twee invallers. Breda De BaronieR.B.C. 6—5 3e klasse A. Walcheren WalcherenVlissingen II 12 HulstHulst—Zierikzee 1—0 Axel AxelMiddelburg II 40 Middelburg De Zeeuwen—Sinoto 10 Ter Neuzen Ter Neuzen—Zeelandia II 6—0 3e klasse B. Breda Boeimeer—Goes 2—6 Bergen op Zoom Paars-Wit—H.K.I. 4—3 Athletiek. De Middelburgsche Athletiekvereenlging „E. M. M." hield Zater dagmiddag een wegwedstrijd voor cracks en voor nieuwelingen, resp. over 4800 en over 3500 M. De cracks. 7 in getal, hadden vanaf de Noordbrug te loopen naar den Noordweg en langs dezen, den Schotelweg en den Seisweg terug naar den Singel met eindpunt bij Roos en Doorn. De nieuwelingen gingen het Brig- damsche padje om met begin- en eindpunt bij de Noordbrug. Dank zij de goede maatregelen van bestuur, jury en politie had deze wedstrijd, die te half vier aanving, een vlug verloop en kon nog vóór 5 uur in den melksalon „de Nieuwe Landbouw" de prijsuitdeeling plaats hebben. De uitslag luidde voor de cracks, waarvan het aantal deelnemers 7 was, dat no. 1 werd C. van Sorgen van „Marathon" te Vlissingen in 16 m. 16 3/5 sec.2. C. J. Aerssens, even eens van „Marathon" in 16 m. 43 1/5 sec.; 3. J. de Jager van „Udi", Wolphaartsdijk. Van de nieuwelingen, wier aantal 16 was, kwam no. 1 aan J. W. Sandifort van „Mara thon" in 12 m. 47 4/5 sec.2. P. Dingemanse niet bij een vereeniging aangesloten, in 12 m. 59 sec. 3. H. A. Enklaar van „E. M. M.rt, in 13 m. 13 sec. 4. D. van Maris van „Ma rathon" 5. Jy van Dijke van „E. M. M.". De leden van „Marathon hadden dus een schitterend figuur gemaakt. De heer J. van de Plasse, voorzitter van „E. M. M.", bracht allereerst dank aan dr. Verheijden, aan den heer Van Graafeiland, aan mr. J. AdrJaanse, aan de juryleden, aan Burg. en Weth. van Middelburg en St. Lau rens voor hunne medewerking en niet het minst aan de loopers, zonder wie geen wed strijden zou zijn te houden Spr. hoopt ech ter dat het volgend jaar hun aantal verdub beld zal zijn. Een zeer bijzonder woord van dank brengt spr. aan de politie, die een medewerking verleent, die volgens Holland- sche deelnemers van verleden jaar, haar weerga nergens vindt. Aan den heer Van Sorgen reikte spr. ten tweede male den wisselbeker uit. die nu zijn eigendom blijft en ook bij de andere prijzen sprak de voorzitter woorden van waardeering en aanmoediging. Spr. deelde mede, dat de heer Hoogesteger weder een wisselbeker heeft beschikbaar ge steld, doch nu voor een veldloop. Spr. zeide, dat „E. M. M." geregeld Zondags om half tien wandeltochten onderneemt en dat op het laatst van Mei een wandelwedstrijd over 30 tot 35 meter zal worden gehouden. De heer R. van Roo, sprak als voorzitter der t. c, van den Zeeuwschen athletiekbond woorden van gelukwensch tot de winners en woorden van dank tot „E. M. M." voor de wijze, waarop zij dezen wedstrijd organiseerde en voor haar nieuwe plannen. Dit alles zal medewerken om Zeeland vooraan te doen ko men op het gebied der athletiek. De voorzitter sloot de bijeenkomst en riep allen op tot medewerking bij den volgenden keer. KORFBAL. Volharding—'Vlissingsche Combinatie 0—17. Dat de Vlissingsche Combinatie een ernstig candidaat wil zijn voor hét kampioenschap bewezen ze weer door een der zwakkere zus ters een gevoelige nederlaag toe te bengen.. Onder prachtig weer werd begonnen en reeds dadelijk was de Vlissingsche Combina tie meester van het terrein, hetwelk ze na ongeveer 10 minuten in een doelpunt wist uit te drukken, om daarna met geregelde tusschenpoozen den stand tot 010 op te voeren, waarna de rust intrad. Na de rust werd er van de zijde der Vlis singsche Combinatie wat. lauwer gespeeld, doch niettegenstaande dat wisten zij den stand tot 017 op te voeren, waartegen „Vol harding" (Ierseke) geen enkele maal wist te scoren. REORGANISATIE VAN HET BELGISCHE KABINET. Naar de „Soir" meldt, zullen waarschijnlijk heden eenige veranderingen in het Belgische kabinet-Jaspar bekend worden gemaakt. De ministers Lippens verkeerswezen), Houtart ministers Lippens (verkeerswezen), Houtart schoone kunsten) zouden hun functie neer leggen, terwijl Baels (binnenlandsche zaken en landbouw) slechts de portefeuille van landbouw zou behouden. Het departement van verkeerswezen zou, aldus het blad, worden gecombineerd met dat van posterijen en telegrafie, maar het beheer der maritieme kwesties zou voortaan onder een afzonderlijk departement vallen, waar van de leiding aan Dens, liberaal Senator voor Antwerpen, zou worden toevertrouwd. De portefeuille van financiën moet zijn aan geboden aan Louis Franck, den gouverneur der Nationale Bank, maar deze moet haar tot dusver hebben geweigerd Niettemin schijnt men de hoop niet te hebben opgegeven hem op zijn besluit te doen terugkomen. De pre mier Jaspar, die thans koloniën heeft, zou deze portefeuille verruilen voor die van bin nenlandsche zaken. DE TOESTAND VAN POINCARé. De Parysche correspondent van „de Maas bode" schrijft Omtrent den toestand van Poinoaré zijn den laatsten tijd tegenstrijdige geruchten in cmloop geweest. Zooveel is zeker, dat wan neer er op het oogenblik geen reden schijnt te zijn tot alarmistische geruchten, de toe stand van den lijder toch van dien aard is. dat een terugkeer in het parlementaire leven niet moer verwacht wordt. In bedekte termen werd dit eerst gezegd, doch thans beginnen bladen, die doorgaans omtrent den oud-president van de republiek goed ingelicht blijken te zijn, het openlijk te verklaren. In de Senaatskringen verzekerde men reeds lang dat Poincaré niet alleen nog niet van zijn zware ziekte hersteld is, doch dat het herstel veel langzamer vorderde, dan men aanvankelijk deed gelooven en dat de ge- neesheeren reeds meermalen door instortin gen verrast zijn geweest. Wel blijft men nog hoop op herstel koes teren maar men geeft toe, dat het zeer lang zou duren en dat het al weinig waarschijnlijk zou zijn, dat Poincaré nog bereid zou zjjn een actieve rol in het parlement te spelen. Wel moet het de zoo lang geliefkoosde be geerte van den heer Poincaré zijn, het staf- houderschap van de Parysche orde van ad vocaten te bereiken, waarvoor hij in aanmer king komt in dit najaar bij de hervatting der werkzaamheden van het paleis van ju- stutie van welke zeer eervolle en als de kroon op een juridische werkzaamheid be schouwde onderscheiding hij reeds jaren lang werd teruggehouden door zijn politieke loop baan. Maar een terugkeer in het politieke le ven is vlakweg onwaarschijnlijk. BRIANDS ZILVEREN MINISTER- JUBILEUM. Aristide Briand heeft Zaterdag het jubi leum gevierd van zijn 25-jarige werkzaam heid als minister. Op 14 Maart 1906 is Briand die toen 43 jaar oud was, voor het eerst lid geworden van een regeering. Sedert dit tijd stip heeft hy deel uitgemaakt van 25 regee ringen en is 11 maal minister-president ge weest. Zesmaal is hy minister van buiten- landsche zaken geweest. Briand heeft zijn jubileum in intiemen kring gevierd op zijn buiten te Cocherel. DE OVERWINNING DER FRANSCHE REGEERING IN DE KAMER. Omtrent de overwinning, welke de regee ring in het parlement heeft weten te behalen wordt in politieke kringen verklaard, dat sedert de dagen van Poincaré een meerder heid van 125 stemmen bij de behandeling van een binnenlandsche kwestie nimmer be reikt werd. Dit succes moet ongetwijfeld mede worden toegeschreven aan het feit, dat de minister van financiën Flandin een tame lijk ondubbelzinnigen aanval heeft onderno men op de parlementaire commissie van on derzoek. In parlementaire kringen staat men vijandig tegenover deze commissie, aangezien verscheidene personen aanleiding hebben gehad uitbreiding van het onderzoek te om zeilen. De atmosfeer van verdachtmakingen begint het buitenlandsch-politieke leven te vergiftigen en de vrijheid van beweging der parlementsleden te bedreigen. Over het alge meen heeft de stemming gisteren, een gepro nonceerde nederlaag der socialisten opgele verd, waaraan de uitlatingen van Flandin aan het adres van hun leiders niet vreemd zijn. HET VLOOTACCOORD. Staatssecretaris Stimson deelde mede, dat de Britsche rageering hem gevraagd heeft, om de opinie der Amerikaansche regeering omtrent den aan het nieuwe vloot accoord te geven vorm. Hij heeft daarom senator Morrow, die zich op het oogenblik op een vacantiereis naar Europa bevindt en die als gedelegeerde ter vlootconferentie van het vorig jaar nauwkeu rig met deze kwestie op de hoogte !s en met wien hij voor zijn vertrek hiervan uitvoerig gesproken heeft, verzocht, om zijn reis in Engeland gedurende drie dagen te onderbre ken en de Britsche regeering het Amerikaan sche standpunt mondeling uiteen te zetten. Stimson is nog steeds van meening, dat het beter zijn zou, aan het nieuwe verdrag den vorm van een driemogendhedenverdrag te ge ven dan Japan en de Vereenigde Staten nog maals formeel te binden, hetgeen door den Amerikaanschen Senaat als een wijziging van het vïootverdrag van Washington en van Londen zou kunnen worden geïnterpreteerd. Hij hoopt daarom, dat een nieuw vijfmogend- hedenverdrag zal kunnen worden vermeden. DE A.S. PRESIDENTSVERKIEZING IN DE VEREENIGDE STATEN. Na een conferentie werd door de leiders van democraten en oppositioneele republi keinen verklaard, dat zy in de presidentscam pagne in 1932 zullen samengaan. Senator Norris, de leider van de opposan ten in het congres, bevestigde deze berichten, waarbij hij mededeelde, dat hij zich tegen een herkiezing van president Hoover zal ver zetten. Tegelijkertijd heeft senator Cordell Huil het denkbeeld van samenwerking tusschen democraten en oppositioneele republikeinen ondersteund. Gemeld wordt, dat senator Norris de can- öidatuur van gouverneur Franklin Roosevelt voor het presidentschap zal steunen. Ernstig ongeluk bij m. o i- torwedstrijden. Zondagmorgen, heeft op den Spaarnwouderweg tusschen den Aalsmeerderweg en den Sloterweg in de ge meente Haarlemmermeer een ernstig onge val plaats gehad. Op dezen weg werden door motorrijders wedstrijden, of althans oefenwedstrijden, ge houden. Op zeker moment, toen drie motor rijders met zeer groote snelheid over den weg reden, komende uit de richting Schiphol, raakte de voorste motorrijder, doordat iemand uit het vrij talrijke publiek langs den weg plotseling den weg overstak, zijn stuur kwijt. Hij kwam te vallen en werd ernstig gewond. De tweede motorrijder kwam over hem heen en sloeg in zijn val tegen een motorrijder met duo, die langs den weg stilstond. Ook deze motorrijder werd gewond, evenals de man, die met zijn motorrijwiel langs den weg stond en de jongen, die op de duo zat. De derde motorrijder kon niet tijdig genoeg zijn vaart inhouden en kwam op zijn beurt te vallen over de verongelukte motorrijwielen heen. Ook deze derde motorrijder werd ern stig gewond. Een van de gewonden, die naar het Tessel- schadeziekenhuis waren overgebracht, de 24- jarige J. Fransen, is na geholpen te zijn, naar huis vervoerd. De 23-jarige A. Philips is ter verpleging in het Tesselschade-ziekenhuis opgenomen. Ook de gewonde die naar het Wilhelininagasthuis overgebracht is, de 26- jarige A. v. d. Werken, moest worden opge- uomen. Een bioscoop-conflict.— Naar de „Daily Tel." meldt is Vrijdag een conflict uitgebroken tusschen Charlie Chap lin en de Britsche filmindustrie. Toen heeft nl. de Gaumont-British Pictures Corporation verklaard, dat zij besloten had City Lights niet te vertoonen in een van haar theaters. Dit wil zeggen dat de film wordt verbannen uit ongeveer 320 theaters, die in handen zijn van de Corporation, waaronder zich de voor naamste Londensche bioscopen bevinden en vele in de provincie. Het financieele nadeel, dat hieruit voor Chaplin voortvloeit, wordt geschat op onge veer 1.200.000 gulden. Men gelooft, dat dit het begin beteekent van een algemeenen aanval op de prijzen van Amerikaansche films en men verwacht er een sterke daling van de filmhuur in het alge meen van. Gaat Chaplin B e r 1 ?j n ont vluchten? Charley Chaplin schijnt er ernstig aan te denken Duitschland weder te verlaten, daar hij hier wat al te geest driftig wordt ontvangen. Hij vindt geen oogenblik rust. Hij wordt bestormd met uit- noodigingen. Zoodra hij den voet op straat zet, wordt hij omsingeld door de menigte, overal wordt hij vervolgd door fotografen. Door middel van de pers heeft hij thans tot het Berlijnsch publiek het verzoek laten richten, hem te beschouwen als een particu lier, die niets anders wenscht, dan dat men zijn verlangen naar rust eerbiedigt. Dr. Wirth, rijksminister van binnenland sche zaken, heeft Chaplin Zaterdagmiddag ontvangen. Het zwaarste vergift ontdekt. Men meldt, dat het meest doodelijke vergift, adenis geheeten, ontdekt is door dr. Green, deskundige aan het labo ratorium te Onderstepoort (Zuid-Afrika)Het vergift wordt gehaald uit een grassoort, welke in Transvaal inheemsch is. Het laat geen enkel spoor na in de organen der slachtoffers van het gift. Men verklaart, dat een deel van een grein van het vergift vol doende is om een volwassene te dooden. Het is 5000 maal sterker werkend dan strychnine. De waarde van ons voed sel. De wetenschap openbaart ons veel wonderlijke dingen. Zou het anders bij ons opgekomen zijn dat een haring veel meer voedsel aan eiwit bevat dan een ei Aanne mende, dat een ei zonder schaal een ons weegt, dan zit er slechts 12 gram eiwit in en 12 gram vet, terwijl de rest water is. In een haring echter van een ons zit 19 gram eiwit en 17 gram vet. Met melk gaat het al iets beter, want in .100 gram melk, d.i. dus onge veer een theekopje, zitten 4 gram eiwit, 3 gram vet en 4 gram koolhydraten. Het rijkst aan eiwit is wel stokvischin één ons stok- visch zit 79 gram eiwit, 1 gram vet en 20 gram water, terwijl in een ons versche visch slechts 17 gram eiwit en 1 gram vet zitten. Behalve boter, waarin wel een 85 gram vet aanwezig is, is spek de vetrijkste stof, n.l. 75 gram op een ons, terwijl er verder 10 gram eiwit in aanwezig is. Zeer voedzaam is ook rookworstin een ons zit 27 gram eiwit en 40 gram vet. In gewoon rundvleesch zitten slechts 20 deelen eiwit, 6 deelen vet en 74 deelen water (en zouten.) Aardappelen zijn voedzaam, omdat er op 100 gr. 21 gr. kool hydraten Jn zitten, doch slechts 2 gr. eiwit zijn erin aanwezig. Bij groenten, die over het algemeen als veel voedzamer en nuttiger dan lc TOB N( ONS Wat hij toch Er kunnen ons worden aangebode boel geld zullen v leend en geacht, m worden. Soms moeten we ook al lijkt ze ons jegens hen, voor w dan licht dat doei in de toekomst he van anderen, het zal maken. Maar als ge gee neem 'dan nooit tegenstaat. Ge mo eigen ambities vooi U onverschillig maken. We winnen dan zooveel andere, bei Ondanks de welv zullen we ons levi Elke vooruitgang, schillige zaak laat tig om veel geld te ten van ons zijn U afgestompt, dat welke manier do werkkring, die uw vreugde kennen var uitgang. En ook in ons pi de stem van ons we in waarheid lév Vraag eerst iets voor mij, zal h En ons geweten anl lijk ook, als wij onze onrust, aan on tevredenheid en ook heusch wel als zijn gekomen, af zi als onze bestemmii Volg uw abtities mogelijk. Doe geen gen. Wat komt het op aan, als we inni verliezen, wat we Leef naar eigen h uw leven. En doe lijk" buiten U ligge ander zult ge U En de levensvreu K sl aardappelen beschot bij eenzelfde hoeve* hydraten aanwezig terwijl de rest watei vorm vormt een omdat op een ons i wezig is, naast 20 i gr. koolhydraten, Handel ln Sedert eenigen huis van bewaring dieven uit Keulen, enkele jaren in het Deze dief drong me Februari in een gai van beroep smid is, drietal kunstsloten. nauwkeurig gesloten den gestolen auto zie men zijn duren wage vorens de auto uit voorzagen de dieven landsche herkennir meegebracht door d< den heler, die verd* papieren had zorg g* makkelijker over de land te brengen. Dit de Duitsche, noch d hebben zich de moei ren of het motornum klopte. De autoaieve van den Maastrichts weken vier in Keulei grens naar Holland auto's zijn nu alle op wien men den laatst voor 1200 te koop king en verwittigde Een gestolen Opel-v verkocht. De Maastri in den zak. De dievt trichtsche gevangenii hun straf in ons lan aan do justitie in Di overgegeven. Een cor Keulen heeft verschi een onderzoek ingest de dieven als het g] wat ze met den best konden loochenen. D nog, dat de gestolen of in België konden De gestolen wagen! ons land, dank zij d< Het N e w - p i e, Men herinn- do vermoorde Vivia Yorksch park was 3n een auto zijn het is zy in dien auto Politie, dank zij mede chauffeurs, de hand auto en zijn bestuur- «On rol hebben ges] knappe wijze onhc chauffeur is tien vraagd. Hy schijnt te hebben gedaan. Een tweede feit ïs de aankomst te van Vivian. Deze het geschrijf in slachtoffer haar ur bc in i N m

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2