werk, :k Nieuws uit Filmland. land- en tuinbouw SAMBO EN JOKKO en Drogisten. bod direct 3 ruiten dan, dat gij op een hebt geopend met lader zoudt worden ok, dat wanneer hij eft, hij dan uw bod vaste slagen heeft, verhoogen. Dat zou gij direct 3 had ge- ijn. Dit is volkomen gij u zelf de kans bieden, en gij hebt tij belet een bod te et omtrent de ver en. >estand wanneer gij k der anderen moet >bd in handen heb- m doen. Het is mo- rschijnlijk, en daar. een bod van de an te openen met één op één ruiten hebt rman neemt uw bod erwül uw partner In rouw van schoppen r nietshij zal dan gy - u 3 ruiten, dan gaan, want hij weet en kunt maken, en alle waarschijnlijk- >eteekenen. geboden, en had uw st, dan mag hij uw hoogstens met één iebod wordt niet ge- dat gij hetzelfde ijl 3 ruiten voldoen- behalen, dan moet iten bieden. vrouw, boer vijfde vrouw, boer (2 sla. cv (1 y2 slag) schop- slag) ruiten, dan agen in handen. Het amengesteld, dat gij iieid kunt verwach- ïderen nog een bod ivoudige reden, dat r zoo weinig poppen bijna allen op één een ander bod dan :Ipt het dus niet om doen, en moet ge tracht laten hooren. t voorbeeld zoo, dat preken welk bod zal ans te bieden. Toch voorkeur geven aan en waarom? hijnlijk, en bij sans irtij zal uitkomen in dan in eigen hand de tegenpartij be its over klaver aas, iet als mogelijke of harten heer en van Dodat als zeker kan meerdere slagen, s renonce of schop- speeld, waardoor het dt. Verondersteld is zit en niets bij den ibod kan natuurlijk er de partner niets hand moet worden ral is de kans dat 3 veel grooter dan dat en wij zouden wel •ten zeker wordt ge- .partij met schoppen etoogen, dat 3 sans die kans moet wor- I meenen van niet, m wordt het 3 sans- >ren, terwijl de kans log zeer groot is. irten dan heeft uw Javeraas of harten- t het manchebod te od mag, ja moet h\J vertrouwen, dat uw >owel klaveraas als voor het manchebod. ndien allen, die zoo- dit rijwielpad, zich Is lid zouden willen venstaande adressen, imissie op den a.s. ïheid te stellen, een den aan het bestuur nelpad „Walcheren" geheel Walcheren zal willen steunen, um-contributie van emand een bezwaar ;d acteur, onzen dank missfe Rijwielpad Walcheren KERINDUSTRIE. cteur plaatsing te verzoe- Ingediend een wets- ling aan de suiker- dit wetsontwerp lig geregeld is, doch alle details voorkomen in de Memorie van Toelichting. Men vraagt zich onwillekeurig af, wat de Re geering bewogen heeft, om dit wetsontwerp in te dienen, daar van het artikel „Suiker" op de geheele wereld overproductie bestaat. Niettegenstaande door de buitenlandschs suikerbelangen pogingen worden aangewend om te geraken tot restrictie van den suiker- oogst waartoe ook de Indische Regeering zal medewerken, gaat deze Regeering nog een bedrag van bijna 7 millioen gulden beschik baar stellen, om de beetwortelteelt op een te hoog niveau te handhaven. Dezer dagen werd nog gepubliceerd een op gaaf van de zichtbare suikervoorraden door de internationaal bekende suikerfirma T. O. Licht te Maagdenburg. Hieruit blijkt, dat de wereldvoorraad bedraagt per I Februari 1931 7.869.316 ton 1930 6.337.572 ton 1929 5.672.342 ton Voor Nederland bedroeg de voorraad 1931 305.938 ton 1930 239.419 ton 1929 260.150 ton Wanneer deze steunverleening zou door gaan, dan zouden wij vermoedelijk in de toe komst nog hoogere cijfèrs te zien krijgen. De pessimisten, die aanvankelijk hebben beweerd, dat na de steunverleening aan de aardappelmeel en tarwe, ook nog wel een reeks andere producten aan de beurt zullen komen, zullen vermoedelijk wel gelijk krijgen. Indien het tegenwoordig prijsniveau stabiel blijft, bedraagt de steunverleening ca. 50 van den verkoopsprijs van het product. Bovendien werd door de Nederlandsche Delegatie bij de behandeling der Handelscon ventie te Genève het optrekken van tarief muren ten zeerste afgekeurd. Niettegenstaan de met het verleenen van premiën ten be hoeve van landbouwvoortbrengselen in het buitenland de onaangenaamste ervaringen zijn opgedaan, ontziet men zich niet, ook thans nog daarvoor een bedrag van circa 7 millioen gulden beschikbaar te stellen. Daarbij komt nog, dat soortgelijke ramin gen altijd tegenvallen, dus is het niet uit gesloten, dat nog grootere eischen aan 's Rijks schatkist zullen worden gesteld. Wan neer hierbij in aanmerking genomen wordt, dat de raming van de Rijksinkomstenbelas ting in totaal per jaar 80 millioen gulden be draagt, dan beteekent deze steunverleening, dat ca. 10 van 's Ryksinkorastenbelasting wordt aangewend tot steunverleening aan de beetwortelcultuur. Indien de regeering een dusdanig bedrag tot leniging der crisis beschikbaar wil stellen, dan ware het rationeeler, dat in de eerste plaats worde overgegaan tot verlaging van den belastingdruk, waarmede niet alleen de landbouw, maar ook de Nijverheid het meest gebaat zal zijn. Hierdoor toch wordt het mogelijk, de pro ductiekosten te verlagen en zullen zoowel landbouw als nijverheid meer tegen de bui- tenlandsche concurrentie opgewassen zijn. De maatregelen, welke werden voorgesteld om steun te verleënen aan den tarwëbouw, zijn slechts met een zeer geringe meerderheid van stemmen in de Tweede en Eerste Kamer der Staten-Generaal aangenomen. Echter waren daar nog niet zulke belangrijke gelde lijke offers uit 's rijks schatkist voor benoo- digd. Het zal Z'-fer zeker gewenscht zijn, om zoo spoedig mogelijk de terugkeer naar normale toestanden te bevorderen, en ware het daar om te hopen, dat ook thans de Staten-Gene raal haar goedkeuring aan de steunverleening van de suikercultuur zullen onthouden. Wanneer de belastingdruk met een gelijk CHARLIE CHAPLIN. .(Vervolg.) City Lights. Over deze laatste film van Charlie, welke wereldberoemde filmspeler pas te Berliln als een koning ontvangen werd, is de pers eens deels vol lof en anderdeels vol reserve, maar eenstemmig in het oordeel, dat City Lights een uiterst onderhoudende film is. Naar aanleiding van de première, die «enigen ttid geleden plaats had te Londen, laten wij hier enkele critieken van verschil lende bekende Londensche bladen volgen. Zeer handig heeft de criticus van de ..Ti mes" vermeden een critisch oordeel te geven, door op zijn manier een overzicht van den inhoud samen te stellen. Hij zegt alleen den geheelen avond den hemel gedankt te heb ben, dat City Lights geen talkie is, maar een terugkeer tot de pantomlne, niet blijkbaar, omdat deze film de superioriteit van de film boven de talkie bewijzen zou. maar omdat het gegeven in een talkie onverdraag lijk zou zijn. Volgens de „Telegraph" rechtvaardigt de film niet geheel en al de drukte, die er over gemaakt is. Hl) mist volgens hem een stevi- gen achtergrond en een sterke gedachte. Deze schrijver vindt hem niet zoo goed. dat hl) hem nog eens zou willen zien, tenminste niet dadelijk. Hl) zegt ook, dat City Lights vol ls van dingen, dieniet kunnen nalaten het groote publiek te doen ontvlammen. Charlie's creatie begint ziel te krijgen en kUkt, of zij ieder oogenblik een intelleotueele amok zou gaan kunnen maken. Een spre kende dialoog heeft hy echter niet gemist. Er ls een geheele wereld van patho's in die episode en patho's is Charlie's werkelijke fort. De jonge dame, die Charlie voor het bloemenmeisje gebruikt heeft, -de vrouwelijke hoofdrol, oogst van dezen schrijver grooten lof, evenals Myers, die den mlllionnair speelt. Een meer delicate llefdesromance ls nooit geënsceneerd. Het slot brengt ons heel dicht b(j de tranen. De tooneelcriticus van de .News Chro nicle" moet juist van de romance niet vee! hebben. In de kluchtige passages is Charlie bedrag als voor dezen steun is uitgetrokken, zal worden verlaagd, dan zal men meer doen ter bevordering der volkswelvaart, dan door dergelijke steunverleening. Met dank voor de plaatsing. W. VAN MANEN. 's-Gravenhage, Van Slingelandtstraat 12. VEEVOEDING. Wat zijn mlneraalstoffen 1 Wanneer we even stilstaan bij de veevoe ding, dan zal men terecht kunnen opmerken, dat deze voeding zeer veel ln zich opsluit. Er zijn een massa factoren, die bil de vee voeding een groote rol spelen, en bij den veehouder nog totaal onbekend zijn. De voe dingsleer wordt ln den regel zoo weinig be grepen, en het is bovendien zoo ingewik- kel, dat velen zich niet de moeite getroosten, hiervan ook maar eenige studie te maken, maken. Deze weinige aandacht nu kan tot gevolg hebben, dat voor onze huisdieren verschillende voederrantsoenen met schadelijke gevolgen Slechts zeer weinigen schenken hun aan dacht aan de mineraalvoeding. De meeste veehouders zijn van meening dat, behalve kalk, phosforzuur en keukenzout, de voe dingsrantsoenen voldoende mlneraalstoffen bevatten. Daar de studie der mlneraalstof fen ver gevorderd ls, is het te meer noodig dat elke veehouder aandacht gaat schenken aan deze zoutvoeding. Het dagelljkseh voeder van onze huisdieren bestaat uit organische en anorganische be- standdeelen. De anorganische of minerale bestanddee- len zijn oa. kalk, phosforzuur, magnesium, mangaan, zwavel, Ijzer, chloor, natricum, kali, enz. Bij de berekeningen voor het samenstel len van het voederrantsoen wordt hoofdza kelijk acht geslagen op de gehalten aan eiwit, zetmeel en vet. Zeer zeker zijn deze de meest noodzake lijke bestanddeelen, maar ook niet minder gewichtig zijn de mlneraalstoffen. zij moeten in het voeder aanwezig zijn om de mineraal behoefte van het dier te dekken. Hoewel de gebruikelijke voedermiddelen ongetwijfeld alle genoemde stoffen bevatten, ls het juist de groote vraag, komen ze er in voldoende hoeveelheid in voor. Men dient zich dus rekenschap te geven dat evenals men in het voederrantsoen afzonderlijk re kening houdt met de aanwezigheid van eiwit, zetmeel en vet, men evengoed de mineraal- zouten ook afzonderlijk moet onderschelden. Alle reeds genoemde stoffen komen ln het beender- en spierenstelsel, het bloed, de ze nuwweefsels enz. voor, maar indien de aan wezigheid er van niet in voldoende mate voorkomt, zal deze voor het dier schadelijke gevolgen met zich mee brengen. Want door het tekort aan zouten kunnen zich ernstige ziekten en gebreken voordoen, waarvan men de oorzaak niet zou toeschrij ven aan onvolledige voeding evenwel is men in de voedingsleer der verschillende dieren zoo ver gevorderd, dat de vraag „bevatten onze gebruikelijke voederrantsoenen voldoen de mlneraalstoffen" onder het oog mag wor den gezien. Een waagstuk waar we een volgende maal onze aandacht nog eens by zullen bepalen. volgens hem nog altyd „een koning", maar hy ls geen groot acteur, zoodat, wanneer rechtstreeks acteeren wordt geëischt, hy wonderlijk uitdrukkingsloos wordt. De ro mance geeft deze beoordeelaar een oordeel van er by te zyn gesleept en niet de natuur lijke vrucht van Charlie's gewone gedrags- exentriciteit. De filmcriticus van de „Mail" vindt daar tegenover weer de vruchtbaarheid van Char ley ongeloofiyk en noemt City Lights zyn grootste film. Het is volgens hem het grap pigste, wat Londen ln jaren heeft gezien, maar het ls nog meer, het is namelijk ook het grappigste, dat Charlie ooit heeft ge schapen. De criticus van de „Daily Express" erkent, dat hy meer gelachen heeft dan hy in jaren ln schouwburgen heeft gedaan. Hy ziet het ontbreken van oorspronkeiykheid door de vingers, is zelfs dankbaar voor de middel matige muziek en geeft toe, dat hy somtyds tranen naby was. Deze film is geheel het werk van Charley. Hy schreef het scenario, hy speelt er natuur lijk zelf de hoofdrol in, hy regelde elk tafe reel en componeerde zelf de begeleidende muziek. De intrige te eenvoudig en ondanks de potsen, die het publiek haast onafgebroken doen gieren van pret, treffend van tragiek de liefde van een blind meisje voor haar ongezlenen aanbidder, die als zy haar ge zicht herkrygt, zioh voor haar ontpopt als een grotesk, klein ventje. Dat te de werkelyke Charlie, de belache- lyke Charlie, die van de eene moellyke positie Ir. de andere komt. Charlie in het boksperk, Charlie's houding by massage, honderd gekke gebeurtenissen ln den tyd van één uur en twintig minuten. Tafereelen zy'n opgenomen, weer opgeno men, nog eens opgenomen, afgekeurd, door geknipt, verfatsoeneerd en eindelijk aaneen- geplakt tot een lengte van 150.000 meter celluloid was opgebruikt. Dertig maanden ls er aan de film gewerkt, een heele stad van karton ls er voor gebouwd, tienduizend men- Edhen hebben hun dagloon verdiend met een voudig door de straten van die stad te loo- pen om af en toe een oploop of een samen scholing te vormen. En alles te samen moet het tot stand komen van de film een slordige VAN ONZE BOEKENTAFEL „De Fransche tijd", door J. H. van der Veen. Uitgave van J. Schaaf stal te Hilversum. „De Fransche tijd" is een gids voor hen. die zich voor de hoofdacte bekwamen. Het doel van den schrijver is een min of meer uitvoerig overzicht te geven van de lotgeval len van ons land in dien tyd. Voordat de schrijver echter de geschiedenis van ons land beschryft, behandelt hij eerst de Fransche geschiedenis, wy treffen in het boek ook een vergeiykend overzicht der voornaamste gebeurtenissen aan. Dit zal den gebruiker een uitstekend hulpmiddel zyn, om het geleerde te herhalen. Het werkje kunnen wy aanbevelen, het is voor hoofdacte-candi- daten naast hun handboeken een uitstekend repititieboek. „Mijn antwoord aan Opperrabbijn 1. Maarsen", door L. Fles. Uitgave N.V. Hollandia-Drukkerij te Baarn. De heer Fles heeft een werkje geschreven, de heer I. Maarsen heeft daar tegen geschre ven, en nu ligt voor ons het antwoord van den heer Fles aan den heer Maarsen. De eerste twee werkjes hebben we niet ontvan gen, hebben dus geen overzicht van het ge val en is het voor ons onmogeiyk er over te schrijven. Uit het voorbericht blykt, dat de heer Fles een oproep doet aan allen, die bereid zijn mede te werken in den strijd tegen de kerk, onverschillig welke. „Wrakhout"door L. S. Snoek. Uit gave N.V. Hollandia-Drukkerij te Baarn. „Wrakhout" beschrijft het leven en de eigenaardigheden van de bewoners van een pension. Het is een niet veel om het ïyf heb bend verhaal, dat wij korten tyd na het lezen wel vergeten zyn. „De noodkreet van een jonge vrouw", door Corns. Benima. Uitgave van Van Holkema en Warendorf's uitg. Mij. te Amsterdam. Met steeds klimmende belangstelling heb ben wij dit boek gelezen. Als roman wordt het ons geboden, maar in werkeiykheid is het een felle aanklacht tegen bestaande toe standen op sexueel gebied, die de laatste jaren in steeds grooter getale voorkomen. Het is een boek, dat jongelieden in handen ge geven moet worden, opdat zy weten, welk leed zy elkaar kunnen berokkenen, wanneer de plichten door het huwelijk opgelegd, niet hoog worden gehouden. ,JSerste tien wandelingen in Rome", door Huïb. Luns. Uitgave van W. L. en J. Brusse's UitgMij. te Rotter dam. Een prachtig geschreven werk over Rome. Zy, die de Italiaansche hoofdstad" Villen be-- zoeken, moeten eerst dit werk bestudeeren, hun reis zal hun nog meer gen jt verschaffen. Schitterend zyn de teekeningen van den schrijver, als ook de 71 fotografische repro ducties. „Vogels vliegen over Limburg", door E. Frahquinet. Uitgave van de Uitg. Mij. v.h. Cl. Goffin te Maas tricht. Dit is een propagandawerkje voor de lucht vaart. Verschillende vliegtochten over Lim burg zijn gemaakt en het schoons, dat deze drie en een half millioen gulden hebben ge kost. Maar dat is goed belegd geld FILMCRITICI TE PARIJS VERVAARDIGEN EEN FILM De .Association professionelle de la presse cinematografique", de Parysche vakvereeni- ging van filmjournalisten, heeft besloten voor eigen rekening en onder leiding van baar leden een film te vervaardigen. WELKE FILMSTERREN GENIETEN BIJ HET PUBLIEK DE GROOTSTE POPULARITEIT Een der belangrijkste Noordyltaliaansche bladen heeft een rondvraag uitgeschreven, teneinde na te gaan, welke filmsterren by het publiek de grootste populariteit genieten. Het resultaat van deze vrywillige stemming was, dat van de 12.367 uitgebrachte stemmen er 7209 op Greta Garbo werden uitgebracht. Onder de verdere vrouweiyke artisten, in deze rondvraag tot de populairste gerekend, treffen wij Marion Daves, Norma Shearer, Anita Page, Joan Crawford én Renee Adoree. Van de manneiyke auteurs nam John Gil bert met 3117 stemmen de eerste plaats in, op den voet gevolgd door Ramon Novarro met 2582, Lon Chaney met 1522 stemmen, terwyi ook Nils Asther onder de tien populairste acteurs gerangschikt werd. LIEN DETERS. Lien Deyers is door de Paramount geën gageerd voor de vrouweiyke hoofdrol ln een film „Lachen", die in Maart te Parijs wordt opgenomen. FILMALBUM „VAN HET WESTELIJK FRONT GEEN NIEUWS". Van de fotos uit de Universalfilm „lm Westen nichts Neues" hebben dezelfde uit gevers, die ook de Nederlandsche vertaling van Remarque's boek uitgaven, een album samengesteld, dat een kostbaar bezit zal zyn voor iederen bewonderaar van Milestone's prachtige film, niet zoozeer door de uitvoe ring van het boekje, die wat druk en papier betreft voor een geïllustreerde uitgaaf wel te wenschen overlaat, maar om den schat van herinneringen aan de diepe impressies door de film gewekt, die men hier in een köH bestek bijeen vindt. provincie ons biedt, gezien vanuit een vlieg machine, wordt op onderhoudende wyze be schreven. Tal van luchtfoto's van de mooiste gedeelten van bovengenoemde provincie ko men in het boekje voor. Wij bevelen het ter lezing a:,n. AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Dinsdag 17 Maart. Feestvergadering van de S.DA.P., Concertgebouw. 8 uur. Dinsdag 17 Maart. Uitvoering Transport- colonne Roode Kruis, Grand Hotel Bri tannia, 8 uur. Woensdag 18 Maart. Frits Bouwmeester ensemble, A.G.O., Concertgebouw, 8.15 uur. Zaterdag 21 Maart. Uitvoering kinderkoor „de Kleine Stem", Concertgebouw, 8 uur. NUTTIGE WENKEN Wanneer door een warm bord een kring is gemaakt op een gepolitoerde tafel, dan ver dient het aanbeveling die plek dadelyk met parafine in te wrijven de kring zal dan verdwynen. RADIO-RUBRIEK Maandag 16 Maart. Hilversum, 1875 M. 8.00 Avro. Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Con cert, kwintet. 12.15 Orgelspel. 1.2.45 Gramo- fooplaten. 2.30 Loetafoon-programma. 3.00 Kamermuziek. 3.40 Voorlezing. 4.00 Gramo- foonplaten. 4.30 Kinderuurtje. 5.30 Lezing. 6.00 Concert, orkest. 7.00 Boekenhalfuurtje. 7.45 Concert en koor. 8.15 Concert, orkest. 9.15 Voordracht. 9.45 Zangspel. 10.25 Vaz Dias. 10.35 Vervolg concert, 11.00—12.00 Gramo- foonplaten. Huizen, 298 M. 8.00 N.C.R.V. Schrift lezing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Zieken- dienst. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelconcert. 1.45 Gramofoonplaten. 2.00 Uitzending voor scho len. 2.35 Lezing. 3.15 Knipcursus. 4.00 Zieken- uurtje. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.45 Concert, viool, cello en piano. 7.00 Lezing. 7.30 Lezing. 8.00 K.R.O. Concert, or kest. 9.00 Vaz Dias. 9.10 Lezing. 9.30 Vervolg concert 11.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwyding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel en alt. 1.35 Or kestconcert. 2.25 Uitzending voor scholen. 3.40 Dansmuziek. 4.05 Concert, viool en piano. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 7.00 Orgelspel. 7.20 en 7.45 Le zing. 8.05 Cabaret. 9.20 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Kamermuziek. 11.05 Lezing. 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50 en 1.25 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 en 9.05 Tooneeluitzending. 9.50 Kamermu ziek. Langenberg, 473 M. 6.20 en 9.35 en 11.30 Gramofoonplaten. 7.05 Concert, koor en so listen. 8.20 Declamatie en concert. Daarna berichten en tot 11.20 Orkestconcert. Kaluudborg, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Orkestconcert en declamatie. 7.20 Or kestconcert. 8.50 Solistenconcert. 9.30 Mando- lineconcerfc. Brussel, 508.5 en 338.2 M. 5.20 en 7.20 en 7.50 en8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Dansmu- De tekst, door Simon B. Stokvis naar een Engelsch origineel bewerkt, geeft belangwek kende by zonderheden in den kleurloozen, onpersooniyken styl, dien wy van den schrij ver uit zijn filmtekstvertalingen kennen. Het zyn byzonderheden van zeer uiteenloopenden aard, over de geschiedenis van het boek, den persoon van Remarque, den inhoud van de film, maar ook over Carl Laemmle, den Uni- versal-magnaat, over de heeren Max Bozman en J. S. Croese, eigenaars van het Universal- agentschap en over H zekeren Carl Laemm le Jr. general manager van de studio's der Universal Pictures, algemeen leider van de monumentale „Van het Westehjk front geen nieuws"-film, zooals zyn Egyptische konings- naam in het onvervalscht advertentiejargon van Simon B. luidt. Zoo lezen wy over het ontstaan van de film het volgende proza „Het was onvermydelyk, dat zulk een sen sationeel succes de belangstelling moest trekken der film-magnaten. Doch slechts één hunner had geloof in Remarque's boek. Al de anderen hebben minachtend de schouders opgehaald. De Amerikaansche experts op het gebied van ssenario's en hun vertegen woordigers te Berlyn hadden éénstemmig een vernietigend veto uitgesproken. Toen Carl Laemmle de rechten aankocht, werd hij met een smadeiyk gegrinnik door zyn col lega's begroet. De leiders van alle groote stu- die's voorspelden deze onderneming een on gekend wan-succes, tenzy er een radicale omwerking van het scenario zou plaats heb ben, welke niets van den draad in het oor spronkelijke verhaal zou overlaten. Carl Laemlle wist van geen transigeeren. Integendeel, hy voelde intuïtief, dat de film juist haar grootste kracht ontleende aan een sober en ootmoedig volgen, zonder eenige af- wyking naar den geest, van het illustere voorbeeld, door Remarque's roman gegeven. Hy alleen heeft beseft van meet af aan, wat zoowel de uitgevers, als de filmexperts had den voorby gezien, te weten den brandenden gloed, die in het onopgesmukte en eeriyke verhaal van dezen grooten Duitschen schrij ver besloten ligt, zoodat zich hier een geval voordeed, dat terzy destelling van alle gel dende regels bij het uitgeven van een boek of het maken van een film gebood. Derhalve beloofde de heer Laommle Remaroue plech- Van een leeuw en een aap, door G. Th. ROTMAN. (Nadruk verboden) Na een kwartier geduldig peuren Heeft Jan een lekker bliekje beet Maar achter hem zit onze Sambo AI met zyn open bek gereed En, of 't een aardig' spelletj' is, Hap zegt de leeuwweg is de visch Jan zoekt en zoekt aan alle kanten, Doch van de visch vindt hij geen spoor Wantrouwig kykt hij naar zyn makker, Maar die ligt rustig op één oor, Waarop vriend Jan, ten einde raad, Maar wèer opnieuw aan 't heiiglèn gaat. (Dinsdag vervolg.) ziek. 338.2 M. i 5.20 Orkestconcert. 6.20 en 7.20 en 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 Trio-con cert. 8.50 Orkestconcert en solo. Zecsen, 1635 M. 5.40 Lezingen. 11.50 Gra mofoonplaten. 12.15 Berichten. 1.20 Gramo foonplaten. 2.20 Voordrachten. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 „Nuernberger Patrizier- hochzeit". 8.25 Concert. 9.35 Berichten, daar na tot 11.50 dansmuziek. tig, dat de te vervaardigen film in elk op zicht en volkomen zou overeenstemmen met den vorm, den inhouden het sentiment van zyn roman. En Laemmle heeft zyn belofte gehouden. Allen, die iets te maken hebben gehad met het scheppen van de film „Van het Westeiyk Front geen Nieuws".... Carl Laemmle Jr., wiens geloof dat van zyn vader evenaarde Lewis Milestone, de schrandere regisseur Maxuell Anderson, die het film-scenario uit het boek trok George Abbot, die het eigenlyke film-verhaal ontwierp de ac teurs en actrices, die erin speelden de opname operateurs en de byna zes dui zend leden van het Hollywoodsche Vreemde lingenlegioen, soldaten, die in alle legers van het Westelijke front hadden gediendde technische staf, de geluid-expertsde ma kers van de montage, kortom het geheele hoogere en lagere personeel van de Univer sal.... zy hebben allen geploeterd en ge zwoegd, niet alsof het het belang betrof van deze groote fiim-maatschappy, maar alsof hun eigen, persoonlyke belangen op het spel stonden. Zij hebben allen gearbeid onder de hoogste inspiratie. Het kon niet anders, of zooveel vastbera denheid en zooveel toewijding, zooveel inspi ratie en zooveel geduld, moest bekroond worden door een grootsch resultaat. Velen, die deze film hebben gezien, noemen haar de grootste rolprent, welke de wereld ooit heeft aanschouwd. In elk geval lydt het geen twyfel, dat er alle aanleiding bestaat het verhaal van haar ontstaan eenigszins om standig te doen, begeleid door een groot aantal fotografieën, alle aan de oorspronke- ïyke opnamen ontleend." Om het actueele vermelden wy nog, dat de veel besproken film thans o.a gaat te Vaals, Heerlen. Maastricht en Venlo, waarheen stroomen Duitsche bezoekers in auto's en extra-treinen, ondanks het vele ad ver teeren in Duitsche bladen der grensge meenten. Terreur en filmcensuur kunnen dien rij zenden stroom echter niet keeren. Integendeel. Gewoonlijk is het tegengestelde der bedoeling van een verbod een logisch gevolg. In Venlo alleen bijv. werden in korten tyd 21.000 plaatskaarten afgegeven en gaat men prolongeeren.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 7