Ruwe en Roode Handen door koude, door schoonmaak of ander werk, BRIPGE-RUBR1EK HET OPENINGSBOD INGEZONDEN STUKKEN moet men vooral 's avonds inwrijven met Purol, dan zijn ze reeds den volgenden morgen weer gaai en zacht. Purol in doozen van 30, 60 en 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. m Laernoes verwachten. Deze had zich zoo krachtig mogelijk te weer gesteld tegen de voorgestelde toeslagen en men kan hem toch niet opdragen deze voorstellen thans te gaan verdedigen in de vergaderzaal in de Abdij. De heer De Me ij vond bijval bij de heeren Harts, Sorel en Van Oorschot, die opkwamen tegen de aantasting van de autonomie der gemeente en allerminst er over te spreken waren dat de gemeente eigenlijk onder cura tele gesteld wordt. De heeren Woltering en Huson wilden een nadere beslissing van den raad aanhouden, omdat de heeren Andriessen en Poppe afwezig waren. De heer Wesseling nam een ander standpunt in. Hij wilde aan het verzoek van Ged. Staten voldoen en geen strijd aanbinden met dit college. De wethouder voor sociale zaken steunde 3"et voorstel van Burg. en Weth. om het ge nomen besluit in te trekken, doch in den loop der discussies verklaarde hij zich bereid Ged. Staten er mede in kennis te stellen dat de meerderheid van den raad de voorkeur er aan gaf het genomen besluit niet in te trekken, doch te trachten Ged. Staten te overreden alsnog goedkeuring aan het genomen besluit te hechten. De heer De Meij kon zich met dit standpunt volkomen vereenigen en zonder stemming werd in dien zin besloten. In een volgende zitting zullen wij dus ver nemen of Ged. Staten hun bezwaren hand haven of dat zij voor de nadere argumenten van ons college zyn gezwicht. Uit de officieele Handelingen kunnen zij precies vernemen wat de opvatting van den raad is over het in de vorige vergadering genomen besluit. Een bijzonder verheugende mededeeling kon de wethouder van openbare werken doen. In dezen tijd van malaise werd in deze zitting zooveel gemeentegrond verkocht als nog nooit in één zitting is voorgekomen. In de bouw vakken heerscht dus volop bedrijvigheid, wat een gunstig teeken is. De voorzitter voegde aan deze mededee ling van den heer M. Laernoes toe, dat hij hoopte dat het recotd dat wij heden bereikt hebben, nog eens verbeterd mag worden. De totale oppervlakte van den verkochten grond bedraagt 2258 M2. voor een bedrag van ruim ƒ30.000. De verdere punten van onze agenda wer den in enkele minuten afgehandeld. Bij de rondvraag informeerde de heer Van Hal of het niet mogelijk was van de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" alsnog toestemming te verkrijgen op haar muren en schuttingen verkiezings-reclame te mogen plakken. Er schiet nu bijna geen geschikte plaats meer over, vulde de heer Rorije aan. Van nader overleg met „de Schelde" ver wachtte de voorzitter niet veel succes, want er had reeds overleg plaats gehad en die had een negatief resultaat opgeleverd. Door den heer Van Oorschot werd nog een punt ter sprake gebracht, dat dadelijk in het middelpunt der belangstelling kwam. Hij drong krachtig aan op verbetering van het rijwielpad Walcheren, omdat dit dringend noodig is. De voorzitter, die tevens voorzitter is van de vereeniging rijwielpad, stelde elke verbetering van het rijwielpad op hoogen prijs. Er zijn echter pecuniaire bezwaren, een verschijnsel dat by meerdere vereenigingen valt waar te nemen. Nu evenwel blijkt dat de raad er veel voor gevoelt het bedoelde rijwielpad te ver beteren en daaraan zijn evenredig deel by te dragen, vroeg hy of er bezwaar tegen was het gedeelte voor onze gemeente, dat onge veer ƒ800 bedraagt, toe te kennen. De wethouder van financiën, die zooveel mogelijk zijn handen op de beurs houdt, voelt veel voor het rijwielpad, doch een subsidie wil hij langs ordeiyken weg behandelen en dit was ook het standpunt van den heer Wes seling. Als er veel haast by is kan desnoods per circulaire een besluit worden genomen. In dien geest werd besloten, doch de ver eeniging rijwielpad weet intusschen dat wij haar een warm hart toedragen en als de andere belanghebbende gemeenten eveneens haar evenredig deel willen betalen, zal dit pad dezen zomer wel in orde komen. Het twintigste Raadslid. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden gisteren de navolgende zaken behandeld F. O. J. M. d. P., 29 jaar, autoverhuurder te Stoppeldijk was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Ter Neuzen, waarbü hy wegens overtreding van de motor-en rijwielwet (als bestuurder van een motorrijtuig op een weg, niet behoor lijk uitwijken bij het nas. links inhalen van een ander voertuig) werd veroordeeld tot een geldboete van 25 of 20 dagen hechtenis. Eischbevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. Wegens overtreding van de Wapenwet (op den openbaren weg een jachtgev ~rr by zich hebben) was zekere F. de M., 27 jaar, land bouwer te Zaamslag door den kantonrechter te Ter Neuzen, veroordeeld tct een geldboete van 10 of 5 dagen hechtenis en bevel tot teruggave van het in beslag genomen geweer, tegen welke beslissing de ambtenaar van het O.M. hooger beroep aanteekende. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van beroep. C. V. J. W„ 33 jaar, Ingenieur, wonende te 'Sluiskil was door den kantonrechter te Ter Neuzen wegens overtreding van de motor- en rywielwet (het als bestuurder van een motor- rytuig daarmede rijden over een weg, terwyi hy verkeert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat hy niet in staat moet worden geacht het motor rijtuig naar behooren te besturen) werd ver oordeeld tot een hechtenisstraf van 3 dagen met ontzegging van de bevoegdheid om mo torrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar, tegen welk vonnis door verdachte hoo ger beroep werd aangeteekend. Eischbevestiging van het vonnis waar van bsrcsj. Uitsgii.^K in alle zaken 27 Maart a.s. Verduistering door een kantoorhouder der posterijen. Voor de rechtbank te Middelburg werd gis teren behandeld de zaak tegen den kantoor houder der posteryen te Zaamslag C. J. v. V. Biykens de ter terechtzitting voorgelezen dagvaarding, zou hy zich in den loop van 1930 hebben schuldig gemaakt aan verduis tering van ongeveer f 700, bestaande in stor tingen op chèques van den girodienst en zou by die gelden wederrechtelijk zich hebben toegeëigend. Verdachte was verschenen en werd rechts kundig by gestaan door mr. J. J. Adriaanse, advocaat te Middelburg. Als eerste getuige werd gehoord. Weisfeit, inspecteur der posteryen te Middelburg, die verklaarde, dat toen hem ter oore was geko men, dat verdachte's administratie niet in orde zou zyn, hu daarnaar een onderzoek is gaan instellen, waarby hy constateerde, dat verdachte een aanzienlek tekort in kas had. Deze gelden zyn door verdachte aangezui verd. Tekorten komen wel eens meer voor en daarom wordt aan den kashouder een toelage verstrekt, om daaruit kleine tekorten aan te zuiveren. Verdachte is ontslagen, doch is van die beslissing in beroep gekomen. Verdachte, door den president ondervraagd, zegt te hebben bemerkt, dat zyn tekorten steeds grooter werden; doch ontkent die gel den zelf te hebben gebruikt. De getuige Ter Haar, ambtenaar by de in spectie der posteryen, zegt op last van hoo- gerhand, een onderzoek te hebben ingesteld. De gelden, welke verdachte voor den giro dienst ontvangt, moeten door hem genum merd achter elkaar worden ingeschreven. Wanneer daarbij stukken worden achterge houden is de controle evenwel zeer moeliyk. Verdachte's administratie bleek op dit punt niet in orde te zyn. De getuige a. décharge Serrarens, besteller by den postdienst, zegt te hebben bemerkt, dat verdachte's kassen wel eens door elkaar liepen. Verdachte had het soms zeer druk. Meermalen stonden groepjes menschen te wachten. Verdachte heeft over die drukte op het kantoor wel eens geklaagd. Vaak hielp zyn vrouw mee. Getuige heeft het eens mee gemaakt, dat verdachte 100 te veel had uit betaald, doch dat geld is later weer terug gekomen. Getuige Heyboer, majoor der rijksveld- wacht te Zaamslag, heeft ook herhaaldeiyk gezien, dat verdachte het zeer druk had. Ver dachte leefde gewoon en deed geen byzondere dingen. Hij was altüd zeer hulpvaardig en hielp de menschen zelfs buiten de kantoor uren. Op een vraag van den officier van justitie, merkt getuige op, dat, als verdachte aan de telefoon werd geroepen, het geen kunst was, geld uit de lade te nemen. De derde getuige décharge, de gemeente secretaris van Zaamslag, zegt ook, dat ver dachte een zeer druk kantoor had. Een keer heeft getuige gezien, dat iemand een aan zienlek bedrag aan geld kwam storten en verdachte tegen den brenger zeide, zelf het geld maar uit te tellen, omdat hy er geen tyd voor had. Getuige kent verdachte reeds lang. Deze staat zeer gunstig bekend en leeft zeer eenvoudig. Het is een zeer primitief kantoor, waaruit men zeer gemakkeiyk iets kan weg nemen. Verdachte door den president ondervraagd, zegt reeds 10 jaar kantoorhouder te zyn. Voor korten tyd bemerkte hy, dat hy een kastekort van 800 had. Hoe dat tekort is ontstaan, weet hy niet. Op 1 December was er een tekort van 1300. Verdachte ontkent echter geld te hebben verduisterd. Meermalen was hij van de drukte 's avonds zoo moe, dat hü geen lust meer had om de kas op te ma ken. De officier van justitie meent dat de feiten vast staan, en al geeft verdachte als reden op, dat hy het te druk had, dit verweer gaat niet op. Bovendien had verdachte, toen hy het tekort ontdekte, daarvan aan zijn supe rieuren kennis moeten geven. Zyn admini stratie geeft biyk van slordigheid. Waar het geld gebleven is, staat niet vast. Aangezien \erdachte gunstig bekend staat, de zoekge raakte gelden zyn teruggegeven en verdachte uit den postdienst is ontslagen, eischt de of ficier, rekening houdende met den ernst van de feiten, een gevangenisstraf van 4 maan den. De verdediger van verdachte, vindt rijn taak hier een zeer dankbare. Iedereen voelt, zegt pleiter, dat hier geen vermogensdelict is gepleegd, doch men hoogstens kan zeggen, dat de man slordig is geweest. Hy is geen misdadiger. In particulieren dienst zou deze zaak tusschen patroon en werknemer zonder meer zyn geregeld, doch de Staat is onbarm hartig, ontslaat den man en geeft hem over aan de justitie. Verdachte heeft herhaaldeMjk by zyn chefs geklaagd over de drukte op het kantoor en het resultaat was, dat hy het nog langer moest openhouden. Door de drukte beging verdachte vergissingen. Verdachte was zeer welwillend voor het publiek. De of ficier, zegt pleiter, heeft hopelooze moeite gedaan om getuigen te vinden, die zouden kunnen verklaren, dat de man het geld, dat is zoek geraakt, voor zich zelf heeft gebruikt. Verdachte heeft er evenwel geen cent van genoten en van wederrechteiyke toeëigening is volgens verdediger, dan ook niets gebleken. Wel heeft verdachte fouten gemaakt en heeft hy zyn verantwoordlngsstaten niet bygehou- den. Een zeer aanrieniyk bedrag gaat dezen kantoorhouder jaarlijks door de handen. Ver dachte's vrouw stond meermalen in den dienst ter zyde. Vaak waren zy des avonds dood moe. De Staat heeft verdachte gemeend te moeten schorsen en het zal thans mede van de uitspraak van de rechtbank afhangen, of verdachte zal moeten worden ontslagen- Verdediger acht verdachte niet strafbaar en is van oordeel dat vrijspraak zal moeten volgen. De officier van justitie repliceerende, is van oordeel, dat wanneer men gelden, die daarvoor niet bestemd zyn, gebruikt om an dere uitgaven te dekken, men zich schuldig maakt aan verduistering en dat het hierom in deze zaak gaat. Uitspraak 27 Maart a.s. De moordzaak—Lans. In een buitengewone zitting van het ge rechtshof te Den Bosch, gisterenmiddag vier uur gehouden, werd uitspraak gedaan inzake de moordzaak-Lans, tegen G. J. van O., voor malig procuratiehouder van den heer Lans, tegen wien wegens doodslag en gepleegde malversaties een gevangenisstraf van vijftien jaar was geëischt. Het hof veroordeelde verdachte Van O. wegens gepleegde malversaties tot een ge vangenisstraf van twee jaar en zes maanden, met aftrek van het voorarrest tot den dag van heden, en sprak verdachte vry van den ten laste gelegden doodslag. Er was buitengewoon veel publieke belang stelling. De verdediger mr. Kokosky was in de zaal by de uitspraak aanwezig. De uitspraak werd door luid applaus van de publieke tribune, die overvol was, begroet. Van O. hoorde het arrest in zenuwachtige spanning aan. De verdediger van Van O., mr. Kokosky, werd na afloop van alle kanten ge- lukgewenscht. Het arrest van het Hof wyst er op, dat ver dachte was veroordeeld tot een gevangenis straf van vyftien jaren ter zake van doodslag en valschheid in geschrifte, meermalen ge pleegd en verduisteringen gepleegd door hem, die het goed uit hoofde van zyn persoonlyke dienstbetrekking onder zich heeft, eveneens meermalen gepleegd. Verder werd overwogen, dat op 29 Novem ber 1928 met het oogmerk om den heer Lans van het leven te berooven genoemde heer Lans met een hard voorwerp met kracht op het hoofd is geslagen en met een scherp voorwerp aan den hals is verwond, tengevolge van welke verwondingen Lans spoedig daarop is overleden. Nog werd overwegen dat Van O. op ver schillende tijdstippen gedurende de jaren 1925, 1926, 1927 en 1928 zich wederrechteiyk heeft toegeëigend een aantal geldbedragen tot een totaal van ƒ800, toebehoorende aan de N.V. A. de Haas Jr. Handels Maatschappij en op verschillende tijdstippen gedurende de jaren 1926, 1927 en 1928 zich wederrechtelijk heeft toegeëigend een aantal geldbedragen, tot een totaal van ƒ7400 van genoemde Maatschappy, welke bedragen verdachte als procuratiehouder van de firma R. Mees en Zn, had ontvangen. Verder wordt in het arrest overwogen, dat niet wettig en overtuigend is bewezen de aan verdachte ten laste gelegde doodslag, zoodat hy daarvan moet worden vrijgesproken. Hem moet worden tenlaste gelegd valsch heid in geschrifte, meermalen gepleegd, om dat het geheel geldt een samenloop van meerdere feiten, die als op zich zelf staande handelingen moeten worden beschouwd en meerdere misdrijven opleveren. Verder is geen omstandigheid gebleken, die strafbaar heid zou kunnen uitsluiten. Ten aanzien van de op te leggen straf overwoog het Hof eenerzyds den aard der misdrijven en de omstandigheid, waaronder zy zyn gepleegd, anderzijds het feit, dat ver dachte reeds geruimen tyd in voorloopige hechtenis heeft doorgebracht, in verband waarmede het Hof van oordeel is, dat recht doende in hooger beroep krachtens verwyzing door den Hoogen Raad, verdachte terzake van voormelde bewezen en gekwalificeerde feiten wordt veroordeeld tot een gevangenis straf van twee jaar en zes maanden en het Hof bepaalt verder, dat de tyd, door ver dachte in voorloopige hechtenis doorgebracht, geheel in mindering zal worden gebracht en gelast zyn gevangenhouding op dezelfde gron den, als die welke tot zyn gevangenneming hebben geleid. Van O. zal dus nog drie maanden gevan genisstraf moeten ondergaan. verantwoordelijkheid der redactie De cople wordt niet teruggegeven VEREENIGING RIJWIELPAD „WALCHEREN." 1926 15 Februari 1931. Mijnheer de Redacteur, In verband met het eerste lustrum van bovenstaande vereeniging, is er uit de leden een feestcommissie gevormd, bestaande uit de navolgende leden: J. P. van Krieken, Koudekerkscheweg 42, voorzitterP. Eiff Jr., Wilhelminasfcraat 19, secretarisA. R Mül- ler, Walstraat 94, penningmeesterJ. L. Bui sing, Brouwenaarstraafc 4, O. J. van der Eyk, Singel 103, A. C. Hildernisse, Badhuisstraat 93 en A. C. Jansens, Paardenstraat 39. Over het rijwielpad zelf en het doel van de jubileerende vereeniging behoeven we hier niet meer uit te weiden, aangezien de heer J. Louwerse, secretaris-penningmeester van de vereeniging rijwielpad „Walcheren" dit in de „Vlisa. Oourant" van Zaterdag 14 Febru ari 1.1. klaar en duideiyk uiteengezet heeft. Wat wy echter wel naar voren willen bren gen, is de zeer slechte kaspositie dezer ver eeniging en het bedroevend weinig aantal leden dat by haar is aangesloten, en dan te moeten constateeren, dat Walcheren plus minus 14.000 fietsende fietsers en fletsters herbergt. Waar het hier een algemeen belang be treft, niet alleen voor wielrijders (stère), want in den zomer kan men ook steeds een groot aantal wandelaars op dit fietspad aantreffen, is het doel van bovengenoemde feestcommis- Slot. De verschillende mogelykheden bij het openingsbod hebben wy nu behandeld, d.w.z. wij hebben het systeem aangegeven waarnaar het openen ons inziens dient te geschieden. Echter moet nu nog een enkel vraagstuk worden behandeld, waarom biykens de litte ratuur de meeningen nog al verdeeld zijn. De vraag isMoet in het openingsbod direct alle kracht wc den gelegd wy meenen deze vraag als volgt te moeten beantwoorden. Indien gy direct het manchebod kunt doen, en nog iets sterker geldt dat, wanneer gij direct het robberbod kunt doen, zoo moet dit geschieden, vooral wanneer gy niets of zeer laag in de manche (robber) staat. Staat gij nameiyk hoog in de manche dan is een één of tweevraag dikwyis reeds vol doende, en zal het vanzelf noodzakeiyk zijn om het manchebod te doen. Staat gy echter laag of blanco in de man che en kunt gij direct het manchebod doen, dan moet dit gebeuren om de volgende rede nen. Kimt gy byv. rekenen op 10 slagen, en zoudt gy dan met 1 openen, in de hoop tot een schlembod te kunnen komen, dan zou dit fout zyn, want de kans dat uw partner niet genoeg heeft om voldoende te steunen of zelf een ander bod te doen is te groot, dat men het niet behalen van de manche mag riskee- ren. Eveneens moet direct de volle kracht in het openingsbod worden gelegd, wanneer uw spel zoodanig is samengesteld, dat niet verwacht kan worden, dat gy iets van de anderen te hooren krygt. Uw spel toch kan zoodanig uit poppen zijn samengesteld, dat nagenoeg met zekerheid is te zeggen, dat gy de anderen niet veel zult hooren. In de andere gevallen zyn wy sterk ge neigd niet hoog te openen, doch eerst eens na te gaan of men van de anderen iets hoort, dat eenigszins kan inlichten over de verdee ling van de andere kaarten. Men komt dan gemakkelijker tot een schlembod. Onze mee ning is nameiyk, dat de verhouding tusschen het aantal malen, dat schlem wordt gemaakt, en het aantal, dat schlem wordt geboden, zoo ongelyk is, dat dit wyst op niet voldoende scherp bieden. Wy willen trachten een en ander met enkele voorbeelden duidelyker te maken. De gever heeft in handen aas, heer, vrouw, boer zevende van ruitenvrouw, boer, 10, 9 van klaveren, kleintje schoppen, kleintje har ten. Het is duidelyk dat dit spel 9 slagen waard is, en toch zouden wy op dit spel ope nen op éen ralten en niet op 3 ruiten. Waar om Buiten uw spel beschikken de 3 andere spelers nog over alle poppen van schoppen, alle poppen van harten, benevens klaveren aas en heer. Hoe groot is niet de kans, dat een der andere spelers een zoodanig spel heeft, dat hij bieden zal Zou byv. de tweede hand passen en uw partner één sans bieden, kan kunt gy gemakkeiyk kiezen uit de twee volgende mogelykhedendrie sans of vyf ruiten. Welke van de twee gy moet kiezen, hangt geheel af van het feit, of de 4e hand na één sans nog een bod heeft, en zoo niet of uw partner een pessimist of een optimist is. Is hy een optimist, dan weet gy dat gy eenigszins voorzichtig moet zijn en is 3 sans het aangewezen bod. Is hij een pessimist, die nog al wat kracht in handen moet hebben vóór hy biedt, dan kunt gy na zyn één sans gemakkeiyk naar vyf ruiten gaan, en mis schien zelfs direct naar klein schlem, indien gy hem te pessimistisch acht om na uw vyf bod zelf naar klein schlem te gaan. Zou na uw ruitenbod de tweede hand pas sen en uw partner één harten of één schop pen bieden, dan weet gy, dat- hy uw bod niet uit zwakte heeft overgenomen en dus een goede kaart heeft in één van de kleuren waarin gy een singleton hebt met hoogsfc- waarschynlijk een of meer topkaarten in de andere kleur, waarvan gij singleton hebt of in uw klaveren. In beide gevallen kunt gy vrij veilig 5 ruiten bieden, zyt gy wat bang uit gevallen, dan kunt ge na het éénbod van uw partner in ieder geval 4 ruiten bieden en het moet dan al heel raar loopen, wil hy niet naar 5 gaan. Biedt daarentegen uw partner niet, doch wel één of twee van uw tegenstanders, dan sie op 11 April as. in hotel ,3ritannla" een feestavond te organiseeren, waaraan diverse attracties verbonden zullen zyn en waarvan de opbrengst geheel ten bate zal komen van deze sympathieke vereeniging. De heer Soe- rewyn stelde reeds zyn zaal beschikbaar, terwyi de heer Höfelein met rijn orkest, ge heel belangeloos, zyn medewerking toezegde. Ook van 'andere zyden werden vele toezeg gingen gedaan, dezen avond tot een feest avond te maken. Tevens bestaat het plan, behoudens goed keuring van Burg. en Weth, een loterij te organiseeren, eveneens ten bate van de ver eeniging rijwielpad „Walcheren". Als hoofd prijs zal hiervoor beschikbaar worden gesteld een dames- of heerenrywiel, naar keuze van de(n) winnares of winnaar. Deze prachtige prijs is gratis aangeboden door de firma Gebr. Kaan, fabrikante van de Transvalia- rywielen te Middelburg. Voor dit edele gebaar komt deze firma zeer zeker een harteiyk woord van dank toe. Verder toonden vele winkeliers hun sympathie voor ons doel, door vele waardevolle prijzen te onzer beschikking te stellen. Op al deze plannen hopen wy nog nader terug te komen. Aangezien wy nu reeds zooveel medewer king mochten ondervinden, zouden wy het kunt gy altijd na hun bod direct 3 ruiten bieden. Uw partner weet dan, dat gy op een sterk, doch eenzydig spel hebt geopend met één in de hoop, dat gij nader zoudt worden ingelicht. Hy weet dan ook, dat wanneer hij slechts één vaste slag heeft, hij dan uw bod tot 4 en wanneer hy twee vaste slagen heeft, dat hy uw bod tot 5 kan verhoogen. Dat zou hy ook kunnen, wanneer gij direct 3 had ge boden, zal uw antwoord zijn. Dit is volkomen juist, doch daarmee hebt gy u zelf de kans benomen om schlem te bieden, en gij hebt vermoedelyk de tegenparty belet een bod te doen, zoodat gy niets weet omtrent de ver deeling van hunne kaarten. Want hoe wordt de toestand wanneer gy direct een 3 bod doet Elk der anderen moet dan zelfstandig een driebod in handen heb ben om een bod te kunnen doen. Het is mo gelijk, doch niet zeer waarschynlijk, en daar om achten wij het beter een bod van de an deren uit te lokken door te openen met één ruiten. Stel byv. dat gy op één ruiten hebt geopend, en uw linkerbuurman neemt uw bod over met één schoppen, terwijl uw partner In handen heeft aas en vrouw van schoppen met klaver heer en verder nietshy zal dan natuuriyk passen. Biedt gy U 3 ruiten, dan mag en moet hy naar 5 gaan, want hy weet dat gy dan zelf 9 slagen kunt maken, en dat zijn aas vrouw naar alle waarschijnlijk heid twee vaste slagen beteekenen. Had gy direct 3 ruiten geboden, en had uw linkerbuurman dan gepast, dan mag hy uw partner op schoppenaas hoogstens met één verhoogen, en het manchebod wordt niet ge daan. Veronderstel nu echter, dat gij hetzelfde spel in handen had, terwyi 3 ruiten voldoen de was om de manche te behalen, dan moet gy natuuriyk direct 3 ruiten bieden. Hebt gy in handen aas, vrouw, boer vyfde (4 slagen) harten, heer, vrouw, boer (2 sla gen) klaveren, aas, vrouw (.V/2 slag) schop pen en aas, boer, 10 (lf2 slag) ruiten, dan hebt gy dus normaal 9 slagen in handen. Het spel is echter zoodanig samengesteld, dat gy vrijwel met geen mogelykheid kunt verwach ten, dat geen van de anderen nog een bod zal doen, om de doodeenvoudige reden, dat de anderen te zamen over zoo weinig poppen beschikken, dat ze wel byna allen op één hand moeten zitten om een ander bod dan het uwe te krijgen. Nu helpt het dus niet om een uitnoodigingsbod te doen, en moet ge daarom direct uw volle kracht laten hooren. Met opzet kozen we dit voorbeeld zoo, dat we nog even kunnen bespreken welk bod zal moeten worden gedaan. Men zal geneigd zijn sans te bieden. Toch zouden wy op dit spel de voorkeur geven aan 3 harten boven 3 sans en waarom? Het is niet onwaarschynlijk, en by sans zeker niet, dat de tegenparty zal uitkomen in schoppen. Gy behaalt dan in eigen hand daarmee 2 slagen, doch de tegenparty be schikt als zekere rentrants over klaver aas, heer of vrouw ruiten, met als mogelijke of vermoedelyke rentrants harten heer en van ruiten vrouw of heer, zoodat als zeker kan worden aangenomen, dat meerdere slagen, waarop was gerekend, als renonce of schop pen moeten worden bygespeeld, waardoor het 3 sansbod verloren wordt. Verondersteld is natuurlijk, dat alles tegen zit en niets by den partner. Ook het 3 hartenbod kan natuuriyk worden verloren, wanneer de partner niets heeft en alles uit eigen hand moet worden gespeeld, doch in elk geval is de kans dat 3 harten wordt gewonnen veel grooter dan dat 3 sans wordt gewonnen, en wy zouden wel durven zeggen, dat 3 harten zeker wordt ge maakt, wanneer de 'tegenparty met schoppen uitkomt. Men zou nog kunnen betoogen, dat S sans het manchebod is, en dat die kans moet wor den waargenomen, wy meenen van niet. Heeft uw blinde niets, dan wordt het 3 sans bod nagenoeg zeker verloren, terwijl de kans op winnen van 3 harten nog zeer groot is. Biedt gy echter 3 harten dan heeft uw partner slechts noodig klaveraas of harten heer om uw driebod tot het manchebod te verhoogen, en op uw 3 bod mag, ja moet hy dat doen, want hy mag vertrouwen, dat uw 3 bod juist is, zoodat zoowel klaveraas als troefheer voldoende zijn voor het manchebod, zoo zeer op prys stellen indien allen, die zoo veel genot hebben van dit rijwielpad, zich zoo spoedig mogelijk als lid zouden willen opgeven aan een der bovenstaande adressen, teneinde deze feestcommissie op den a.s» feestavond in de gelegenheid te stellen, een lange lyst van nieuwe leden aan het bestuur van de vereeniging rywielpad „Walcheren" te kunnen overhandgen. Wij vertrouwen, dat geheel Walcheren spontaan ons streven zal willen steunen, aangezien een minimum-contributie van 0.50 per jaar voor niemand een bezwaar kan zyn. Aan U, Mynheer de Redacteur, onzen dank voor de plaatsing. Feestcommissie Rijwielpad Walcheren STEUN AAN DE SUIKERINDUSTRIE. Mijnheer de Redacteur Het zy my vergund U plaatsing te verzoe ken voor het volgende. Door de Regeering is Ingediend een wets ontwerp tot steunverleening aan de suiker cultuur. Het eigenaardige van dit wetsontwerp dat in de wet zelve weinig geregeld is, doch

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 6