500 300 150 100 25 WOENSDAG 11 MAART EERSTE BLAD HiriG ■IVo. 59 69e Jaargang1 1931 llilim: Firma F. OUDE ÏELDI Ir., Uslnal 58-60, Vlissingen. Itlil. II. Postrekening HG28T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen, Stads- en Provincienieuws BUITENLAND VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—f regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bi] verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEÜERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 11 MAART. De havenfeesten. Maandagavond vergaderde de buurtveree- niging Groote Markt, Molenstraat en omge ving in een der zalen van „de Oude Vriend schap". Aan de orde was de bespreking van het uitstel der havenfeesten. Na eenige gedach- tenwisseling was het bestuur eenparig van oordeel tot September a.s. door te gaan met het innen der contributie en daarna een al- gemeene vergadering bijeen te roepen om verdere plannen te bespreken. De reeds geïnde contributie is gestort op de Nutsspaarbank alhier, hetgeen natuurlijk ook zal geschieden met de verdere bijdragen. Alle leden worden opgewekt zoo mogelijk onverminderd door te gaan met het storten hunner bijdragen, terwijl de gezinnen die nog niet tot eenige storting hebben besloten, wor den uitgenoodigd ons alsnog te steunen. ZangVereenigïng „Looft den Heer". Johannes-Passion. Groote Kerk. Een monument in de geschiedenis van „Looft den Heer", een monument in heel het muzikale leven van onze stad „Wer aus der Wahrheit ist, der höret meine Stimme". Gedachtig aan dit lichtend voorbeeld voor alle eeuwen, schromen we dan ook niet ajdus te getuigen, daar de vcreeniging door de goede, stijlvolle, ontroerende weergave van Bach's Johannes-Passion onwederlegbaar be wezen heeft een hoog peil bereikt te hebben en hier de vertolking van een van Bach's passie-wpnderwerken vóór dezen een onge kend feit was. Een woord van diepe erkente lijkheid moge alzoo, naast hem, die eens deze gebeurtenissen mogelijk maakte, gebracht worden aan alle uitvoerenden en aan den excellenten leider, Theo Höfelein, in 't bij zonder. De Johannes-Passion moge minder be roemd zijn dan de „Matthaus", niettemin is zij een meesterlijk werk, wat door Robert Schumann en meerdere toonkunstenaars zelfs boven de M. P. gesteld wordt. Het onverkorte Lijdensverhaal van den Evangelist, zooals we dat lezen in Johannes 18 en 19, aangevuld met enkele verzen uit het Evangelie van Mattheus, waar Bach het verhaal van Johannes te weinig dramatisch voorkwam (het berouw van Petrus en de aardbeving, welke op Jezus' dood volgde), wordt omsloten door een machtig beginkoor mengeling van dank en lijdensdroefheid (vroeger introïtus) „Herr, unser Herrscher us.w." en een treffend slotkoor (eertijds gratiarum actio) „Ruht wohl u.s.w.", gevolgd door het koraal „Ach Herr, lass dein' lieb' Engelein". Daartusschen zijn koralen en aria's geplaatst als evenzoovele rustpunten ter medidatie en contemplatie of om een af zonderlijke stem in een lyrische ontboeze ming of uiting van zielesmart, deel te doen nemen aan het heftig dramatisch en heilig gebeuren- Deze afwisseling in den Evangelietekst is Wel ia waar eenvoudiger dan in de M. P., doch de gevoelens en gewaarwordingen, wel ke het lijden van Christus te weeg brengen, worden er evenzeer op aandoenlijke wijze in uitgedrukt. De instrumenten zijn, zooals overal bij Bach, zelfstandig werkende krach ten, die naast en met elkander en ten op zichte van het gezang zich volkomen vrij bewegen. Contrasteeren in de M. P. de sec- corecitatieven van den Evangelist scherp met die van Jezus, met haar welluidende begeleiding van strijkinstrumenten (recita- tivo accompagnato), in deze passion gebruikt Bach voor beide den trant van den Evange list (tenor). De orgelbegeleiding gaf echter aan de Christus-partij toch een bijzonder warme kleur, in tegenstelling met de „droge" accoorden van den vleugel, Höfelein beschikte over een mooi koor, Prima orkest en solisten van beproefde erva ring. Onze Sint Jacobskerk heeft een prach tige acoustiek. Zangers en spelers waren in contact met de imposante kerkgewelven, zoo dat onder suggestieve directie, in deze aparte omgeving de wijding van Bach's hartroeren de lijdensmuziek ten volle werd ondergaan door een auditorium van circa elf honderd Personen (de Zeeuwsche metropolis was voor enkele uren eenige kilometers naar het Zui den verlegd, wat bleek uit de bezoekers uit Goes, Domburg, Middelburg, Veere, die per autobus enz. naar deze kerkuitvoering waren getogen). Bij de wedergave van Bach is eenvoud het kenmerk der ware schoonheid. En deze op rechtheid is in de vertolking van het groote. schokkende drama van het lijden en sterven van den Heiland wel betracht. De geestelijke sfeer was den ganschen avond vaardig over executanten en hoorders en werd in enkele rustpunten (na no. 52 en aan het slot) in drukwekkend gestipuleerd. Het koor heeft knap gezongen. In de moei lijke koralen was het klankgehalte zeer schoon no. 52 boeide geest en gemoed en drong in het harte. Het koor „Jesu, der du warest todt" in de bas-solo „Mein temer Heiland" (no. 60) voldeed eveneens uitste kend. Een slagvaardig vocaal-ensemble was hier ongetwijfeld aan 't woord smart, dank, vertrouwen, sarcasme, spot, fanatisme, alle geestesgesteldheden en gemoedstoestanden wist het afdoende te suggereeren. In dit verband wijzen we nog op de beide „Kreu- zige"-koren no. 36 en 44, vol wreede scherpte, benevens op het begin- en eindkoor. Het correct zingen der lyrische meiismen bewees mede den ernst en de nauwgezetheid, welke bij de studie aan den dag waren gelegd. No. 48 is toegewezen aan den bas-solist met koor. Dit werd uitgevoerd door de solisten van het Hollandsch vocaal kwartet. We vermoe den, dat bij den dirigent de overtuiging ge golden heeft, om tegenover de felle keren van het Joodsche volk „die Tochter Zions" (de personificatie van de geheele Christelijke gemeente) en de ..Glaubigen" te stellen, solo en koor dus gesymboliseerd in het kwartet. In ieder geval was deze scène de steeds in de hoogste spanning geuite korte vraag „Wohin beantwoord met het geniaal voorgedragen „Nach Golgatha", van groote dramatische werking en gebiedende realiteit Van de solisten gaat de partij van den Evangelist (tenor) voorop. Zij stelt aan den zanger de hoogste eischen. In Louis van Tulder vond zij wel een idealen vertolker zijn reciet was zuiver, expressief en intelli gent verklarend. Het voorbeeldig gedecla meerd Adagio „und weinete bitterlich" (no. 18) met de lastige orkestbegeleiding moeten we nog even memoreeren, evenals de tenor aria „Ach mein Sinn" (no. 19), welke zich tevens kenmerkte door een heerlijke violen- glans. Willem Ravelli (Max Kloos vervan gende) was de nobel rustige Jezus-figuur. Aan een zeer sterk sprekende declamatie paarde hij een stem, vol sonoriteit en diepte. Schitterend zong hij zijn solibehalve de reeds genoemde verdient ook no. 31 „Be trachte, meine Seel' mede vanwege de bij zondere klankkleur van het begeleidend ele ment, speciale vermelding. Een meer beschei den party hadden Jo Vincent en Suzc Luger. Haar soli wanen glanspunten van solozang. De sopraan-aria's no. 13 „Ich folge Dir gleichsfalls' (fraaie fluitbegeleiding) en no. 63 „Zerfliesse, mein Herze" (fluiten en oboe da caccia waren onberispelijk. De sublieme alt-aria no. 58 met viola de gamba en orgel- accompagnement „Es ist volbracht" de schoonste van het geheele werk getuigde van reine psychologische opvatting, ook no. 11, de „Stricken-aria" (hobo's) voldeed alles zins. Onze stadgenoot, de heer Adriaan Hol- laers, vestigde met de meer episodische par tijen goede indrukken. Beteekenisvol dat „Sehet, welch ein Mensch Het orkest deed als steeds getrouw en dapper zijn plicht, de partijen stellen aan de strijkers flinke eischen, doch die zijn hun wèl toevertrouwd. Mej. Annie Meyer volbracht haar clavecimbel-partjj naar wensch, terwijl de heer Th. C. Ferwerda eminent de orgel partij vervulde (in het koor was speciaal voor deze gelegenheid een pijporgel geplaatst). Van de instrumentale soli releveeren wij nog de heeren A. S. J. van Kesteren en Van der Laar (fluit), G. Blanchard (hobo en oboe da caccia), A. Vente (hobo) en B. Vleugels (viola da gamba). Was de uitvoering door ds. Hartjes met een zeer toepasselijk gebed geopend, de sluitsteen werd gelegd met het sublieme slotkoraal „Ach Herr, lass dein' lieb' Engelein", wat door de gansche luisterschare staande werd aangehoord. Innig dankbaar en ingetogen verliet men het bedehuis. Het was een weldaad op dezen witten Dinsdag te hebben mogen luisteren naar Bach's witte muziek in deze witte omgeving. O. Gemeentelijke arbeidsbeurs. BU den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 2 letterzetters, 1 boekdrukker, 2 mastlekers, 12 grondwerkers, 10 metselaars, 19 opperlieden, 11 schilders, 1 steenzetter, 3 stucadoors, 22 timmerlieden, 1 verver, 2 voe gers, 1 waterbouwkundig opzichter, 1 ijzer* betonvlechter, 3 meubelmakers, I kapper, 1 kleermaker, 1 schoenmaker, 1 leerling- schoenui?,ker, 1 werktuig bouwkundig teeke naar, 157 metaalbewerkers, 1 boekbinder, 1 banketbakker, 3 bakkers (bezergers), 2 maga zijnbedienden, 1 winkelbediende, 1 loopjon gen, 1 chauffeur, 2 kellners, 18 transportar beiders, 12 kantoorbedienden (w.o. 5 vrouwe lijke), 13 varensgezellen, 4 loopers (concier ges enz.) en 57 losse arbeiders. Totaal 369 ingeschrevenen, vorige week 369 personen. „Luxor"-theater. De roovers van Santa Fé. Zijn hartekind. Een P.D.C. film, waarin de onlangs over leden groote acteur Rudolph Schildkraut de hoofdrol vervult van den pandhuisman Isaac Abrahams. Gehaat en veracht door zijn omgeving spoedt zijn leven voort. Eén vriendin heeft deze in den grond van zijn hart goedaardige man slechts, nl. juffrouw Shannop, wier zoontje in Ierland is achterge bleven. Abrahams trekt zich het lot van den kleinen Timmy aan de jongen zal overko men, doch vóór hij in New-York arriveert, is zijn moeder gestorven. De oude Isaac neemt Timmy nu tot zich, hij verzorgt hem als een vader en zijn liefde voor het kind is prach tig. Door een intrige wordt hem het kind af genomen en in een weeshuis gestopt. Timmy loopt uit deze inrichlng, komt bij Abrahams terug en door bemiddeling van Nora Banke en dr. Müller wordt bewerkstelligd, dat de voogdijraad toestaat, dat Abrahams het kind adapteert. Nora en dr. Müller worden een paar, de intrigante verzoent zich met Abra hams. De rol van Timmy is in handen van Coghlan Jr. Hij en zijn pleegvader laten dik werf aangrijpend spel zien. Neen, dat is geen spel meer, dat is pure werkelijkheid, waartoe alleen een celebriteit als Schildkraut in staat is. Een film met een kerngezond gegeven. Als tweede hoofdfilm van dit half-wekelijks program loopt een Paramount, geregisseerd door Clifford Smith, van breeden opzet. Ter wijl in het stadje Marco feest gevierd wordt, beraadslaagt de bandiet Tom Hardman met den Indiaan Zwarte Wolf om, gebruik ma kende van de afwezigheid van het personeel, 't vee van verschillende boerderijen te stelen. Inmiddels neemt de pachtersdochter Lucy deel aan een cowboy-tournooi, waarbij haar paarden op hol slaan. De moedige cowboy Texas Smith vliegt haar achterna om onge lukken te voorkomen, doch de schijnheilige Hardman ziet hierin een welkome gelegen heid om Texas van veediefstal te betichten. De onmisbare Sheriff met z'n mannen ko men in actie, Hardman hitst de Indianen te gen de dorpsbewoners op en een hevig ge vecht ontwikkelt zich. Per saldo krijgen Te xas en Hardman hun welverdiende loon, ieder in gerechtvaardigden, verschillenden vorm. Een door en door spannende rolprent. Met het aardige bijwerk alzoo wederom een bioscoop-program wat er wezen mag. De mu zikale illustratie is als steeds te prijzen. Het Bouwmeester-ensemble. Het bestuur van A.G.O. meldt ons Als laatste avond van ons seizoen bieden wij Woensdag 18 Maart onzen leden de opvoe ring van een blijspel aan, waarvan de charme en humor, de delicate en amusante karak- ter-teekening en de uitstekend gevonden en ingewikkelde intrige aan dit stuk in Amerika en Engeland een doorslaand en langdurig lachsucces hebben bezorgd. Plaatsbespreking op Zaterdag 14 Maart. Verkiezing gemeenteraad. De voorloopige lijst der S.D.A.P. voor de verkiezing van den gemeenteraad te Middel burg is als volgt vastgesteld J. Onderdijk, W. P. Comelisse, Ph. Ph. Paul, J. Mondee!, J. Wondergem, C. Bank, L. Geers, A. Bou- man, L. Sulkers en E. de Priester. De heer C. van der Weel (aftr.) wenscht niet meer voor een herbenoeming in aan merking te komen. Winkelnieuws. Hedenmiddag werd het nieuwe pand der firma S. Wiener Co. in de Langedelft te Middelburg geopend. De architect is er volkomen in geslaagd een modern winkelpand te stichten, wat zeker nog beter zal kunnen worden beoordeeld, als aan beide zijden de nu nog open plaatsen eens zullen zijn bebouwd en men alleen den voorgevel kan beoordeelen zonder door de zijgevels of de open plekken te worden afge leid. Voor iedere zaak en zeker voor een als die der firma Wiener is een flinke étalage ruimte om de koopers, en in casu speciaal de koopsters, te trekkeneen eerste vereischte en men kon dit hier te beter doen, nu men over de breedte van twee vroegere panden te beschikken had, nl. dat van de firma zelve en dat van de eerste lunchroom Oosterhuis. Men heeft in het midden een geheel vrij staande kast gemaakt, zoodat de kijksters er rond kunnen loopen en dan tevens rustig de andere ruime étalages langs de zij leant en en achter tusschen de beide deuren in oogen- schouw kunnen nemen. Laten wij onze lezeressen, want deze zaak is toch het meest voor haar bestemd, nu in gedachten den winkel inleiden en dan zullen zij daar met ons een indeeling aantreffen, die haar even zal doen vragen of zij werke lijk in Middelburg zijn. De winkel is practisch verdeeld in vakken voor de verschillende on- derdeelen der ten verkoop voorhanden arti kelen. Al deze afdeelingen, voor zoover zij langs de zijwanden zijn aangebracht, zijn door muurtjes gescheiden, in ieder waarvan zich weer een klein étalagekastje bevindt. Een goede ruimte is alom voor het publiek behouden, ook bij de afdeelingen. die midden in den winkel zijn aangebracht. De verlich ting van den beneaenwinkel is. evenals overal elders ook van de modernste vinding Aan het einde van den winkel voert tegen over een mooie uitstalruimte, een flinke breede trap naar de eerste verdieping, waar twee belangrijke verkoopafdelingen zijn ge vestigd en men het eerst komt aan de afdee- ling bedden en aanverwante zaken als de kens enz. Dit is een groote ruimte, wat voor deze afdeeling zeker niet ongewenscht is. Maar het is ook het geval met het voorste deel der eerste verdieping, waar de confectie- afdeeling gevestigd is en waar de dames in een zeer keurige omgeving rustig keuze kun nen doen in japonnen, mantels en dergelijke, terwijl een viertal flinke paskamers ten dien ste staan. De firma, de architect, de aannemer van den bouw, de uitvoerders van alle onderdee- len van het werk, allen kunnen met voldoe ning terug zien op hetgeen hier is gewrocht. GOES. Voor de te houden stemming van leden van de Provinciale Staten zijn alhier 7 can- didatenlijsten ingeleverd, nl. van Chr.-Hist., V. D., A. R., V. B., S. G. S., R. K. en S.D.A.P. De vastgestelde kiezerslijst voor 1931/1932 bevat 4866 kiezers voor de Kamer, 4768 voor de Staten en 4651 voor den gemeenteraad. Door den heer L. H. van Berk, conservator van het Museum voor Zuid- en Noord-Beve land werden over de maanden November en December voor genoemd museum de volgen de schenkingen ontvangen1 kruitmeter, een oud werktuigje om de kracht van ont brandend kruit te meten 1 stuk van een walvischkaak, die vroeger als schuurpaal in de Poel heeft gestaan 3 collecties munten 1 oud bordje (Chineesch blauw) 1 collectie oude tegels 1 verzameling pijlpunten uit het steenen tijdperk. CADZAND. De 79-jarige A. de Hullu te Cadzand, die op 26 Februari te Zuidzande door de stoom tram werd aangereden, is in het ziekenhuis te Oostburg aan de gevolgen van de beko men verwondingen overleden. AANBESTEDINGEN De hoofdingenieur-directeur van den rijks waterstaat te Middelburg heeft heden aan besteed het leveren en inhangen van zes ijze ren deuren voor de groote sluis van het ka naal door Walcheren te Veere. Raming 145.000. InschrijversN.V. Rotterdamsche Machi nefabriek „Braat" Rotterdam 154.660 Vereinigte Stahlwerke A. G., Dortmund 144.900 en 142.800 Louis Eilerts, Han nover 143.900 N.V. Hollandsche construc tiewerkplaatsen te Leiden 141.605 G. den Braber, Den Haag 134.000 N.V. v.h. G. S. Sanders en Zoon, Enschedé 132.823 Dort- munder Brückenbau, Dortmund 130.300 Penn en Bauduin, Dordrecht 127.440 De Nederlandsche Staalindustrie, Rotterdam 126.500 N.V. C. Swartouw's Constructie- werkplaatsen, Schiedam 125.400 N.V. v.h. de Groot en Van Vliet, Slikkerveer 125 900 Burgerhout's Machinefabriek en Scheepswerf, Rotterdam 117.000 N.V. Werkspoor, Am sterdam 114.800 N.V. „de Maas", Slikker veer 109.350Nederl. Dokmaatschappij, Amsterdam 106.800 N.V. Kloos Zonen's werkplaatsen, Kinderdijk 102.819 en N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" te Vlissingen 91.170. Een biljet van een Dortmunder Maatschappij was van onwaarde wegens het stellen van voorwaarden, het was een in schrijving voor 119.400 DE ONTWAPENINGS-KWESTIE. De Engelsche staatssecretaris voor lands verdediging, diende gisteren de voorstellen betreffende het leger in en zette bij de moti- veering daarvan de lichtlijnen van de politiek De scheikundige analyseert. het publiek proeft de aparte kwaliteit van pepermunt der regeering in de ontwapeningskwestie uit een. De regeering, zeide hij, is van plan ook in het vervolg de Britsche strijdkrachten te la ten, zooals zij thans zijn. Het is een feit, dat de reusachtige vermindering der bewapening, die in Engeland werd doorgevoerd, door an dere landen niet is nagevolgd. Onder deze omstandigheden, zeide hij, is het mij onmogelijk, de regeering aan te ra den, om de strijdkrachten nog meer te ver minderen. De vergelijkende getallen, de ervaring en ook de uitzichten op vrede, ontwapening enz. pleiten hiertegen. De regeering zal echter,- zooals zij dit bij de vlootkwestie gedaan heeft, ook wat de ontwapening te land betreft een leidende rol nemen. Op het oogenblik is het evenwel absoluut onmogelijk, een verminde- ring der strijdkrachten voor te stellen en om deze reden zijn de getallen dit jaar ongeveer dezelfde als verleden jaar. DUITSCHLAND EN HET ONTWAPENINGSVRAAGSTUK. De „Lavoro Fascista" publiceert een inter view van zijn Berlijnschen correspondent met generaal von Seeckt, waarin deze zegt, dat Duitschland in zijn buitenlandsche poli tiek het oog op twee dingen gevestigd moet- houden, in de eerste plaats, moet het .streven naar een redelijke herziening van de oorlogs vergoedingen en vervolgens trachten een we zenlijke en geen schijnbare ontwapening der volken te verkrijgen. Als de andere Europee- sche landen hun wapeningen niet verminde ren, zal Duitschland zich gedwongen zien voor zichzelf eveneens het recht van wape ning op te eischen. Wat de betrekkingen tusschen Duitschland en Italië betreft, zoo ging do generaal voort, is ten aanzien van de ontwapeningsconferen tie een samengaan niet alleen mogelijk, m'aar ook gewenscht. Beide landen hebben meer dan gemeenschappelijke belangen te beharti gen. Een nauwe samenwerking zou daarom voor beide landen nuttig zijn. INCIDENT IN DE FRANSCHE KAMER. In de Fransche Kamer is gisterenmiddag een uitvoerig debat gevoerd over een amen dement, dat abbé Desgranges indiende, nadat de Kamer besloten had, dat met ingang van October a.s het onderwijs in de vijfde klasse der middelbare school kosteloos zal worden gegeven. Het amendement stelt voor, dat ouders, die hun kinderen het onderwijs op de katholieke particuliere scholen laten volgen en van geen hooger inkomen dan van 50.000 francs be lasting betalen, voor de kosten van het on derwijs in de vijfde klasse een evenredige verlaging van de belasting zullen genieten. De minister wees er op. dat de regeering niet bevoegd is, om de particuliere scholen te subsidieeren. Daarop werd het amendement met 355 tegen 225 stemmen verworpen. Tijdens het debat deed zich een incident voor, doordien kolonel Callies, een afgevaar digde van de groep-Marin, een beleedigende interruptie deed hooren, toen de radicale af gevaardigde Frangois Albert aan het woord was. Daar CalUes zijn woorden niet wilde in- trekken, verlieten de linksche partijen de zaal, zoodat de zitting geschorst moest wor den. Ook na de hervatting der zitting wei gerde Callies zijn woorden in te trekken. HET FRANSCHITALIAANSCII VLOOTACCOORD. De Japansche regeering heeft de vlootover- eenkomst tusschen Frankrijk, Engeland en Italië goedgekeurd. Zij heeft geen uitdrukke lijke reserves gemaakt, doch in een memo randum de bedenkingen medegedeeld, door het Japansche marinebestuur opgeworpen. Deze bedenkingen hebben vooral betrekking op de Scheepsruimte, aan Frankrijk voor zijn duikbooten toegestaan, en verder op de machtiging aan Frankrijk om twee zijner oude linieschepen in dienst te houden. Verder wordt uitdrukking gegeven aan de meening, dat de door Frankrijk en Italië be raamde bouw van twee groote slagschepen niet vereenigbaar is met de bepalingen van het vlootverdrag van Londen en derhalve on der bepaalde omstandigheden een wijziging van het vlootverdrag noodig maakt. De Japansche regeering behoudt zich voor, in de aanstaande ontwapeningsconferentie op al deze quaesties terug te komen.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1