509 300 25 MAANDAG EERSTE BLAD 'No.57! 69e Jaargang 1931 JOKKO liSSP'GEN litiave: firma I. Hl SE VftSt lr„ Ililstrul 58-60. Ilissinmn.Telil, 10. Fislriitiini 116211 9 JViAART Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provsncienieuws een aap, \N. Iruk verboden) atuur, jgers, vuur misschien gezien isdag vervolg.) :lf kan de boer lleen is het hem m verlaging van eten te bereiken, an de goedkoope j voorbeeld van hij bijvoorbeeld én H.A. zou ha terbemesting en van ruim 5C0 ,A., zoo zal hem iet laatste geval te brergen, dan ngt zonder een is het ock met en. Indien men wassen moet re- lage prcductie- /rdappels, of per meeste kans op op verlies. 16.14 17.02 i's, Fietsen ;en. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreflende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1— f rebels 75 ct., irdcre rej. el meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 9 MAART. 6.19 6.20 Frank van Wezel's roemruchte jaren. Concertgebouw. Zoo leeg als de groote zaal van het Con certgebouw was, toen „lm Westen niohts neues" werd gegeven, zoo vol was het Zater dagavond, teen bovengenoemd tooneelstuk, dat ontleend is aan het boek van denzelfden naam van A. M. de Jong, voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling ging. Beide stuk ken propageeren dezelfde idee, nl. de anti- oorlogsidee, die aan het slot van het tooneel stuk van De Jong door Frank van Wezel luide wordt uitgebazuind, als de tijd van „afzwaaien" gekomen is. Daarmee is dan ook de gelijkenis tusschen beide stukken ver uit gezegd, want terwijl het eerste tooneelstuk de bittere, schrijnende werkelijkheid van den oorlog weergeeft, schildert bovengenoemd stuk de toestanden, die de schrijver zelf ver klaart meegemaakt te hebben, tijdens de mobilisatie in ons land, toen het oorlogsge vaar rond onze grenzen waarde. Veel is er gelachen tijdens de voorstelling. We zouden haast zeggen te veel, want op sommige oogenblikken kon men daardoor in de zaal niet verstaan, wat op het tooneel gezegd verd. We behoeven slechts den naam van Ben Groeneveld te noemen om te consta- teeren, dat de hoofdrol, die van Frank, in beste handen was. Hij heeft ons den opstan- digen landstormman, die opgekomen was, omdat hy opgeroepen was, maar die het niet van ganscher harte deed, goed, kostelijk getypeerd, hij heeft hem schitterend vertolkt, in zijn aanvankelijke weigering om als ..intel lectueel" opgeleid te worden voor officier; prachtig was zijn spel, als hij een afwachten de houding aanneemt tegenover den kolonel, als deze hem beschuldigt schrijver te zijn van de „notities van een landsfeormman", waarvoor geen „bewijzen" worden bijge bracht. Deze hoofdofficier, vertolkt door Jan Lemaire, heeft getracht den naam van den steller der „compromitteerende" notities te weten te komen en heeft o.a. bot gevangen bij den landstormer, die binnenkort bevor derd zal worden tot luitenant-tandarts en die beweert, dat het „woord" hem gegeven als landstormer ook in die nieuwe kwaliteit zal gehouden worden. Dat tooneeltje was schitterend van spel, evenals het tafereeltje, waarin de landstormers lichting 8 onderricht in den zang krijgen, welk tafereel ten zeerste op de lachspieren der toeschouwers werkte. Dit was trouwens niet 't eerste, want reeds dadelijk als de lichting opkomt, is er gele genheid te over geweest voor hilariteit, die niet het minst wordt opgewekt door den cor- veeër, gespeeld door Herman Bouber, wiens gebaren en spel in hoog© mate komisch wa ren, zonder onnatuurlijk te zijn. De theorie geeft Frank aanleiding tot vragen, die tot het uiterste toegespitst zijn, terwijl hij na derhand menschen- en toestandenkenner als hy is gelegenheid geeft op te treden als pleitbezorger van een militair, die verlof wil hebben voor het bezoeken van zijn vrouw. Ken enkele aanduiding, dat de weigering, indien ze bekend wordt in de pers, een slech ten indruk zal maken, doet hem het pleit winnen. We zien onzen titelrol-drager nader hand by het „veldleger", waar hy zich en zyn kameraden laat tracteeren door een boer, die het slachtverbod heeft overtreden en treffen hem ook aan als „reddende engel" by het tooneeltje „contra-appèl". De kapi tein, wien aUes „geen fluit" kan schelen, vond een goeden vertolker in G. Dublé, ter- wyi de sergeant, die geen goed kan doen by de manschappen, kranig gespeeld wordt door Ooen Hisslnk. Tal van grappige tooneeltjes speelden zich gedurende deze voorstelling af tusschen de landstormers, die, uit hun da gelyksch leven gerukt om een groot deel van den dag in ledigheid door te brengen of oefeningen, exercities en theoretische lessen by te wonen, welke ze, eenmaal in de burger- maatschappy terug, toch weer oogenblikke- ïyk vergeten, recalcitrant worden, als ze het al niet zyn. Geen wonder dan ook, dat de dolste dingen gedaan worden door die „op- geroepenen", welke alle gezameniyk het stuk gemaakt hebben tot een genoegen van den heelen avond (van 8 tot half 12). Nog een uitzondering, naast degenen, die we reeds noemden, willen we maken voor NeUy Ernst, die de dochter van boer Verduld, den over treder van het slachtverbod, zeer goed ver tolkte. Een daverend applaus, zoowel na elk tafe reel als na de geheele opvoering, was het welverdiende deel voor hun schitterende prestaties. We willen dit verslag eindigen met een eeresaluut aan de artistieke leiding, waar door het verband tusschen de deelen niet verbroken werd en die ervoor gezorgd heeft, dat de aankleeding zoowel van het tooneel als van de acteerenden zeer correct was. Dadeiyk bij de opkomst der lichting 8 viel reeds op, dat men hier te doen had met een „mixed society", wier bestanddeelen dooi- hun spraak als 't ware onmiddeUyk aanga ven, dat ze niet aUen uit dezelfde lagen der maatschappy voorkwamen. Goed getypeerd waren byv. naar we meenen van Wezsp, zoo wel als de stuurman van de groote vaart en de tandarts. „Looft den Heer". Naar wy vernemen, is door plotselinge on gesteldheid de heer H. Klcos verhinderd de Christuspartij in de Johannes-Passion te vervullen. Gelukkig is men er in geslaagd den bekenden passie-zanger, den heer Willem Ravelli voor deze partij te engageeren en zal men dus het volledige HoUandsche vocaal kwartet morgenavond mogen beluisteren. Kunst naar Kracht. Zaterdagavond gaf deze vereeniging een soirée-amusante in „de Oude Vriendschap". Dans en voordracht, waarbij oudergewoonte Kees de Ruijter zich niet onbetuigd liet, wis selden elkander af en schiepen een sfeer van gezellige vroolykheid. De versterkte huiskapel onder leiding van den heer Charles Haaze vervulde op pittige wyze de begeleidingstaak en verlokte steeds weer den dansvloer te be- heerschen. 't Was een leuke avond. Jeugdherbergen-lezing. Zaterdagavond werd in de Vlissingsche Jeugdherberg „de Scheldestroom" een jeugd herberglezing gehouden door het hoofdbe stuurslid van den Nederlandschen Bond van Abstinent Studeerenden, door den heer K. Kramer. O.m. waren aanwezig de heer J. Louwerse, secretaris van het Vlissingsche Jeugdherber gen-comité, leden van den Nederlandschen Bond van. Abstinent Studeerenden, de Jeugdbond voor Onthouding, Jongeren Vre- des Actie en enkelen met het jeugdherber- genwerk sympathiseerenden. De heer Kramer zette op zeer dmdelyke wyze uiteen, hoe de jeugdherbergenbeweging in Duitschland was ontstaan, hoe de bewe ging uitgegroeid is tot een net van 2200 jeugdherbergenwat het doel en streven is en welke groote cultureele waarde er van deze, in ons land nog jonge, frissche beweging uitgaat. In Duitschland, aldus spreker, steunt de overheid de jeugdherbergenbeweging met groote bedragendit is in ons land nog nies het geval, we staan in dit opzicht nog in de kinderschoenen. Het is echter een verblydend verschijnsel, dat er een begin is. Noord-HoHand en ver- schiUende stadsbesturen verleenen reeds door subsidies hun krachtdadigen steun aan het jeugdherbergenwerk.Die overheidssteun heeft de jeugdherbergen-beweging beslist noodig eerst dan zal het mogelyk kunnen zyn de overnachtingstarieven zoo gering te steHeri, dat deze prijs voor niemand een bezwaar zal opleveren. Verder verklaarde spreker op bevattéiyke wyze de inrichting van 'n jeugdherberg en aan welke regels men zich heeft te houden. Hierna werden eenige reidansen uitgevoerd. De heer Louwerse nam hierna het woord en spoorde de aanwezigen aan, de handen uit de mouwen te slaan om gezamenlijk meer bekendheid te geven, en dus sympathie te verwerven voor onze Vlissingsche Jeugdher berg. Tot slot maakten wy met den heer L. van Wagtendonk op het witte doek een reis langs de 25 Nederlandsche Jeugdherber gen. 't Was jammer, dat voor dezen avond de regels van het huis moesten worden nage leefd, hierdoor moest het einde een weinig overhaast plaats vinden Alles by elkaar genomen, was de avond een uitstekend stuk propaganda voor de Jeugd herbergen-gedachte. R.-Kath, Ziekenfonds. De gisteren gehouden receptie ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan en het jubi- leerend dagelyksch bestuur werd goed be zocht. Na het openingswoord van den heer E Andriesstn, werden door enkele andere perso nen woorden van hulde gesproken. Namens het fonds werd een feesttoespraak gehouden door den heer F. Schets, die de stichters van het ziekenfonds herdacht en vervolgens met waardeering getuigde van het feit, dat het dagelyksch bestuur met grooten yver en toe wijding de belangen van het fonds heeft be hartigd. Hy bracht daarvoor warme woorden •van hulde en dank. De zaal was in feestdos gestoken en de stemming werd verhoogd door een mando line-gezelschap. Aan het einde werd namens het bestuur door den voorzitter den heer J. C. Lenaerts, dank gebracht aan den heer Schets, die als voorzitter van het receptie-comité alles in het werk heeft gesteld deze bijeenkomst te doen slagen. Hij dankte verder alle medewer kers en alle belangstellende. Telegrafische en schriftelijke gelukwen- schen werden ontvangen, o.a. van Z.D.H. den Bisschop van Haarlem. Nutsspaarbank. In de Nuts-spaarbank aan de Coosje Bus- kenstraat alhier werden in de maand Febru ari 1273 inlagen gedaan tot een bedrag van 113,647.32 en 38S terugbetalingen tot een bedrag van 75.569.51. Ei* werden in die maand 84 nieuwe boekjes uitgegeven, waar door het aantal spaarders steeg, tot 6696 en hun tegced tot 2.344.080.19. Ter lediging werden 62 spaarbusjes aangeboden, inhou dende 942.22 en met 4491 spaarzegels werd bespaard f 224.37, welke bedragen op de spaarboekjes werden bygeschreven. Inonze TydinghaL In de Amsterdamsche haven is aangeko men het jacht „Alva" van den Amerikaan- schen multi-millionair Vanderbilt. Wy geven een foto van dit reusachtige jacht. De Amerikaansche wolkenkrabber op het Daniel Willinkplein te Amsterdam is nu tot de elfde verdieping genaderd. Een aanzicht van het gebouw met de zeer hooge masten en het storten van beton op de elfde verdieping. Provinciale Zeeuwsche Schoonheids- en Archaeologische vereeniging. Aan het door bovengenoemde vereeniging aan Ged. Staten uitgebracht verslag over 1930 is het volgende ontleend In de samenstelling der commissie kwam geen verandering, wel verloor zy door ver trek de correspondenten mr. J. Loeff te Koudekerke W. J. Lindonk te Hoedekens- kerkeN. Berkhout te Brouwershaven en door overlyden den heer J. L. Richel te Borsssle. In deze vacatures is nog niet voor zien. Aan Ged. Staten bracht de commissie ad vies uit op een tweetal verzoeken om ont heffing van de bepalingen der verordening tot het weren van inbreuken op het natuur schoon door reclame-middelen, en wel onder de gemeenten Oosterland en Vrouwenpolder. Ten einde het ontwerpen van bouwplan nen in de provincie in betere banen te leiden, stelde een der leden een stel „wenken op het bouwen" op, met het verzoek, die via de ge meentebesturen aan bouwkundigen en an dere belanghebbenden by het bouwbedryf te ooen toezenden. Ged. Staten stelden dit schryven in handen van den inspecteur der volksgezondhteid, die naar aanleiding daar van eenige opmerkingen maakte, die ten deele konden worden overgenomen. Op an dere punten meende de commissie van de meening van genoemden inspecteur te moe ten afwyken „Bauberatung" ligt niet op haar wegzoo hiertoe zou moeten worden over gegaan, zou een ingrijpende reorganisatie der commissie, die niet onbelangryke verhoo ring van kosten mee zou brengen, niet kun nen uitblyven, en voorshands vindt zy geen vfyheid te adviseeren daartoe over te gaan. Ernstige ongesteldheid van den inspecteur maakte, dat de zaak voorshands nog niet tot een beslissing kon worden gebracht. Advies bracht de commissie uit aan Ged. Staten op de verzoeken om subsidie uit de provinciale kas voor de restauratie van den dakruiter op de Maria Magdalenakerk te Goes, van dé uit de 16e eeuw dateerende kerk te Haamstede en voor de verplaatsing van den gevel van het ,3eeldenhuis" te Vlissin gen. In al deze gevallen vond de commissie termen te adviseeren een bijdrage uit de provinciale middelen beschikbaar te stellen. Wat de bemoeiingen der commissie op aesthetisch gebied met de gemeentebesturen betreft, meldt het verslag, dat aan het ge meentebestuur van Biervliet geadviseerd werd over de verbouwing van het raadhuis, dat vergroot moest worden. De raad der ge meente Burgh was huiverig voor de hoogere kosten, die ondergrondsche electrische gelei ding mee zou brengen. Daar het dorpsschoon door bovengrondsche geleiding ongetwijfeld zou worden geschaad, requestreerde de com missie hierover by het gemeentebestuur, maar meer afdoende was de hulp van den burgemeester, die de meerdere kosten aan de gemeente vergoedde. Van 36 bouwplannen, toegezonden door het gemeentebestuur van Breskens, konden er 18 direct, 15 na wyziging worden goedgekeurd, op 3 moest de commissie afwijzend advisee ren. Het gemeentebestuur van Goes zond 57 verzoeken om bouwvergunning in, 30 tot ver- beuwen en 37 voor nieuwbouw. Van de laat ste konden 33 direct worden goedgekeurd, 3 na aanbrenging van gewenschte verbeterin gen en 1 als de voorgenomen bebouwing van slechts zeer tydelyken aard zou zijn. Tegen 17 verbouwingsplannen bestond geen be zwaar, ten aanzien van 2 werden verbeterin gen aan de hand gedaan, terwyl ten aanzien van één plan afwijzend werd geadviseerd, indien niet tot het aanbrengen van de aan gegeven verbeteringen zou worden overge gaan. Het groote aantal der in de eerste instantie goedgekeurde ontwerpen is der commissie een reden tot verheugenis. De burgemesster van Heinkenszand vroeg en verkreeg inlichtingen over de commissie by beoordeeling van bouwplannen. Dit onder aanbeveling, alvorens verdere stappen te doen, de zgn. welstandsbepaling in de bouw verordening te doen opnemen. Daar nog te weinig gemeentebesturen hiertoe zijn over gegaan, ondanks aanschrijving van Ged. Staten, meent ae commissie van de gelegen heid gebruik te moeten maken, op het nut en, voor verdere beoordeeling, van de onmis baarheid dezer aanvulling van de gemeente lijke bouwverordeningen te wyzen. Het gemeentebestuur van Vlissingen riep het oordeel der commissie zulks voor het eerst in ten aanzien van de voorgenomen bebouwing van den hoek Singelweg—Paul Krugesrstraat, waarvoor de gemeente den benoodigden grond in handen had. De weinig fraaie oplossing der overigens moeilijke op gave kon de goedkeuring der commissie niet wegdragen. Aan het gemeentbestuur werd dan ook geadviseerd, de oplossing hiervan te leggen in handen van een bevoegd architect. Van 7 door Zoutelande ingezonden bouw- aanvragen ondervonden 5 geen bezwaar, een aUeen onder voorwaarde, dat verbeteringen werden aangebracht, terwijl op één plan af wijzend moest worden geadviseerd. Ten aanzien van de oudheidkundige be moeiingen der commissie deelt zy mede, dat ook in het afgeloopen jaar in het hand exemplaar der voorloopige lijsten van Prin's Gedenkwaardigheden aanteekening werd ge houden van de veranderingen, die te harer kennisse kwamen. Zoo werd de grafzerk van den Middelburgschen burgemeester C. Elfs- dyk, overleden 27 Mei 1654. die als stoep steen bij de firma De Jager aan de Lange Delft te Middelburg in gebruik was en die door den brand van dit perceel was bescha digd, beschreven. Ook werden de zerken in de Gereformeerde kerk op het Hofplein vóór de afbraak van dit gebouw opgenomen. Al deze zerken waren afkomstig uit de voorma lige Oude Kerk. De commissie herinnert vervolgens aan haar adres aan den gemeenteraad van Mid delburg inzake het uitgeven van de voorma lige vleeschhal als raadskelder, welke kwes tie momenteel haar belang heeft verloren door het zich terugtrekken van de aanvraag ster. Het ware te wenschen. dat spoedig een be stemming voor de hal kon worden gevon den, die met haar oorsprong en bouw meer in harmonie is. Ten aanzien van de Zeeuwsche molens meldt het verslag ten slotte, dat de steenen molen te Lamswaarde, gemeente Hontenisse, die reeds in 1929 van zyn wieken was ont daan, is aangekocht door den eigenaar van den anderen molen ter plaatse en spoedig zal worden gesloopt. Van den molen „de Verwachting" te Tholen zyn de kap, de stel ling en de wieken verwijderd ook hiervan is de verwachting het einde. Zeer te betreu ren is het verlies, door brand, van den hou ten molen te Vrouwenpolder, die door zijn ligging een belangryk deel van het land- schapsschoon uitmaakte pogingen, om den molenaar te bewegen, aldaar een nieuwen molen te doen bouwen, faalden. Ook de mo len te IJzendyke, die in het najaar door storm werd beschadigd, schynt gevaar te loo- pen. Gunstiger echter is hetgeen omtrent den standaardmolen te Kruiningen valt te ver melden dank zy geldelyke hulp van velen en met krachtige medewerking van de vcree- niging „De Hollandsche Molen" is deze her steld en zal hy vermoedelyk nog langen tyd kunnen draaien. Een begin van brand. Zaterdagavond is vermoedelyk door vuur uit de locomotief van een der mailtreinen het gras langs den spoorweg ter hoogte van het begin van den Nieuwlandschen weg te Middelburg in brand geraakt. Het vuur, aan gewakkerd door den hevigen wind deelde zich ook mede aan de voor afscheiding daar staande palen. Aanvankelijk trachtte men de vlammen en het smeulende hout met emmers water te blusschen. Dit schoot echter niet voldoende op en om verdere uitbreiding te voorkomen, reed men er met een autospuit heen. Ook toen deze in werking was gebracht, duurde het nog eenigen tijd voor het vuur geheel gebluscht was. Fraude bij de Kanter en Horsdyk's Bank. In verband met de vermoedelyk gepleegde fraude bij bovengenoemde bankinstelling,' heeft de justitie te Middelburg Zaterdag doen aanhouden den procuratiehouder bij die bank J. W. te Goes. Na verhoor door en rechter-commissaris is hij naar het huis van bewaring *e Middelburg overgebracht. Dalende pachtprijzen. Bij een op Zuid-Beveland gehouden land- verpachting werd 35 per gemet geboden en geaccepteerd (een gemet is 44 A. 56 c.A.) Dezelfde grond bracht in 1902 op 32, in 1909 60, in 1916 120 en in 1923 132 per gemet. Doodelijk ongeval. Bij het hedenmorgen aan boord rijden van een auto op een boot van den provincialen stoombootdienst aan het Wolphaartsdijksche Veer, is dit voertuig over de boot heen gere den, door de reeling gebroken en aan de an dere zijde te water i -eden, waarbij de chauf feur het leven heeft verloren door verdrin king. De justitie te Middelburg, vergezeld van den keurings-deskundige, den heer A. Vijge- boom, is hedenmiddag naar Wolfaartsdijk verirokken, tot het instellen van een onder zoek. De sluis te Ter Neuzen. De Antwerpsche correspondent van „de Maasbode" schrijft De heer Van der Stegen, burgemeester van Gent, heeft zich in de perspolemiek over het vraagstuk der sluis van Temeuzen gemengd door een schrijven te richten tot de Antwerp sche „Metropole", waarin hy het Gentsche standpunt verdedigt. Na eerst gezegd te heb ben, dat het geheele Nederlandsch-Belgische vraagstuk kan wachten, verklaart de burge meester dat de bouw van de sluis een drin gende noodzakelykheid is voor beide landen. Waarom moet daarmee gedraald worden we gens al die ingewikkelde moeilijkheden De eerste stap, welken men zou doen naar een entente zou de overeenkomst in de andere aangelegenheden vergemakkelyken. Men verwijt óns, aldus de burgemeester, dat wij een troef uit onze handen zouden geven. Zeker Nederland zal pogen voor de haven van - Temeuzen de voorkeur-tarieven te krygen en zoodoende een staat van zaken te scheppen, welke voor den oorlog reeds bestond, en die in het verdrag van 1926 reeds was voorzien. Deze concessie aan Terneeuzen is van dien aard, dat zij vooral de belangen van Gent zou kunnen schaden, maar indien deze wordt ge steld dan behoeven wij die nog niet te aan vaarden zonder compensatie. Wy zyn het eens met de regeering dat het een ruilmiddel moet zyn, maar wij moeten de tegenparty toch niet gaan zoeken in vraag stukken, welke niets met het kanaal van Ter- neuzen te maken hebben en die van een ge heel anderen aard zijn. Wy zouden dit kunnen gebruiken wanneer er sprake is van de verdeeling der kosten want de groote sluis en de differentieele ta rieven zouden de ontwikkeling van Temeu zen zeker ten goede komen. Van den anderen kant zouden wy ook moeten vragen, dat, wan neer wy de haven van Temeuzen dezelfde spoorwegtarieven gever als de Belgische, Ter- neuzen geer vrystelling zou geven van haven of kade-gelden. Dat zou dumping zyn. Men ziet, dat er heel wat te doen is met het „ruil-middel" maar tevens, dat heel deze kwestie onafhankelyk staat van de vraagstuk ken, welke de haven van Antwerpen of het Albert-kanaal betreffen. Het Antwerpsche blad teekent daarbij aan dat de Gentsche burgemeester de zaken juist heeft geschetst. De regeering is in geweten verplicht te onderzoeken of de wettige en dringende behoeften van Gent, dat al jaren en jaren klaagt, niet rechtvaardigen de af scheiding van de Gentsche kwestie te meer waar Den Haag bereid is daarover te praten. Men vreest in Brussel dat de afzonderlyke regeling er toe zou bydragen de oplossing der andere vraagstukken ad kalendas gxaecas te verdagen, maar zou het niet kunnen gebeu ren, dat een vriendschappelijke regeling op een punt gunstig zou zyn voor een hervatting ■"an het algemeen contract over heel de lyn De verklaringen van minister Beelaerts van Blokland wettigen de hoop op een entente, maar hoeveel punten zyn er niet, waarover langdurige besprekingen dreigen te ontstaan. In verband hiermee meent het blad dat het moeilijk is de kracht der Gentsche argumen tatie niet te erkennen. Scheepvaartberichten. Gisterenmiddag lagen op den Oostelyken kanaalarm naby de zgn. Vluchthaven te Ter .Neuzen twee Belgische houten spitsen ge meerd. Door den sterken Zuid-Oostelijken wind botsten deze schepen herhaaldelyk 'tegen elkaar, met het gevolg dat een der

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1