1000 500 300 150 25 @OMA VRIJDAG 6 MAART EERSTE BLAD LIJNEN 1931 ISTERDAM ïRSEN IICHT Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws smaakt als toom/, v. Newcastle (N, van Belawan [cufcta n. Rott. Maart van Port Lp. 2 Maart Gi- tavia n. Amst. Maart Perim Batavia v. Rott. lïaart te Londen Jvia van oRtt. |art Perim te Port Said ,art Perim |uitr.) 3 Maart van p. 3 Maart Perim lonstantinopel van Marseille te Marseille naar Batavia Batavia van Rott. van Suez Sjanghai ^-No.55 69e Jaargang |t. irt, 3 uur. Idamsche Effecten- te beteekenen en De teleurstellende lerikaansche Unie, iden door tal van Bnaakt het Neder- iets van beteekenis liausse, noch a la geringen omvang ot een koersreactie. Ibberaandeelen was ten. De koersbewe- ig. Amsterdamrub- goed als onver- courante soorten iar wat lager geno- eenigszins bene- M>akken hadden van noteeringen leden lezen. Toen de ver- konden enkele ïtten. In Suiker - lm toe. H.V.A.'s za- ontgaan. Ook de ^Iden eerder lager, jsen trokken Aku's [oteering liep terug, iden 200. De Phi- |en lager, doch ver iet slot. Algemeene B>oden en bewogen Amerikaansche lager. 5 Maart 1931, de» Jrsen. rkoopen. 2.49V8 Londen ijn 59.30—59.32; Parijs 9.7?—9.79 Ponden 12.10— -ƒ 59.38 Belgische Fransche Francs 775.0 te Stensele. 741.1 te Isafjord. tond van 6 Maart telijke tot Noord tot lichtbewolkt. Lichte tot matige lichte dooi. DA zakelijkheden, migde Tooneelisten, 'ront geen nieuws", Groot Volkstooneel, it voor Arbeidsont- ouw, 8 uur. ëe-amusante, revue- Imst naar Kracht", 8 uur. Itvoering „Johannes niging „Looft dea 1.15 uur. stavond, Ned. Reis- shof, 8 uur. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVIissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct liip: Firni f. VAN DE HIDE If., VilsM 58-60, IlissiipUtlil. 10. Pislrtletii! ttiti ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 71.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1— f regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener folis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜINÜ „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 6 MAART. De Johannes-Passion. Zooals men bereids in ons blad heeft gele ien, geeft de gemengde zangvereeni ging „Looft den Heer", onder directie van Theo I Höfelein, Dinsdag 10 Maart a.s. in de Groote Kerk een uitvoering van de Johannes-Pas- I jion van J. S. Bach (16851750). De concertzaal moge in den loop der tijden een taak van de kerk de bijbelsche geschie denis doen doordringen in de menigte, heb ben overgenomen, toe te juichen is het en i zeer goede verdienste moet het genoemd worden, dat Bach's voor den kerkdienst be- mde Passions-musik, thans ook in de kerk I wordt uitgevoerd. De sereene bedoeling van feu grootmeester wordt er ten zeerste door Eeeds in de middeleeuwen erkende men, dat geestelijke schouwspelen het volk leerden stichtten; stof daartoe boden o.a. Jezus5 Hjden en sterven. Deze voorstellingen, die door geestelijken in de kerk en in strenge aansluiting aan den cultus werden gegeven, noemt men meer speciaal liturgische drama's. Ook het volk nam er met liederen aan deel de koralen in de Passions van Bach berus- i klaarblijkelijk op die handeling. Buiten de kerk op bijzondere tooneelen werden door leeken godsdienstige vertooningen, myste- rieën, opgevoerd. Een overblijfsel daarvan is het elké tien jaar to Oberammergau (het laatst in 1930) plaats vindende Passiespel. De mysterieën verloren gaandeweg door invoe ring van 't wereldsche element, hun gods dienstig karakter en voor leering en stichting trad amusement in de plaats. Toen ontston den de godsdienstig-dramatische werken ïïatoriën en passiones. Heinrich Schütz (1585—1672) schreef reeds oratoria en vier passiones, die in den stijl al op Bach wijzen is Schütz te beschouwen als de voor- looper van den grooten Johann Sebastian. Van de vijf passiemuzieken, die Bach zou hebben gecomponeerd is er een, naar het ;elie van Johannes, spoorloos verdwe nen van de passie volgens het evangelie van Marcus kent men enkele fragmenten, maar dat is muziek, die oorspronkelijk was geschre ven voor de „Trauerode" voor koningin Eber- haidine van Saksen, in 1724 overledende Lucas-passie wordt gecontesteerd ze is wel met de hand van Bach opgeschreven, doch is volgens deskundigen een copie van het werk van een ander (Bach copieerde veel ten eigen nutte of ten dienste van zijn on derwijs). Zoo houden we nog twee passies over, een mede naar het evangelie van Jo hannes en de Matthaus-Passion. De Johannes-Passion is de oudste, werd vermoedelijk in 1723 te Köthen gecomponeerd en in 1724 op Goeden Vrijdag voor het eerst t« Leipzig ten gehoore gebracht. Daarna werkte Bach haar om tot den huidigen vorm o welken zij ook bij zijn leven nog eenige aaien is uitgevoerd. Na zijn dood geraakte Ihet werk in vergetelheid, in 1833 bracht de Êerliner Singakademie het weer naar voren. Ook hier dus een herleving als in 1829 van Matthaus-Passion. Over het algemeen I voelt het publiek zich meer tot deze aange trokken, in Frankrijk is echter de Johannes- e meer bekend. De tekst van deze passie ls van Heinrich Brackes Bach bracht er de (ge wijzigingen in aan. De woorden van tot machtige openingskoor „Herr, unser Sorrscher u.s.w.", bijv. zijn niet aan den Bij- ontleend, vermoedelijk is Bach zelf er de auteur van geweest. öat Robert Schumann, en meer toonkun stenaars aan de Johannes-Passion de voor keur geven boven de Matthaus, is volgens fretschman toe te schrijven aan de min of foeer lyrische ontboezemingen van de alt- iTia ..Es 1st volbracht" (no. 58), de tenor-aria "Ach mein Sinn" (no. 19), de bas-solo „Mein teurer Heiland" (no. 60) en andere drama- hche uitingen van zielesmart. Keiler meent de moeilijke vertolking of begeleiding met wane instrumentale middelen, viola de I&mba, viole d'amore en luit, een oorzaak voor mindere bekendheid der Johannes-Pas- ele te zien. I Niettegenstaande de mindere beroemdheid, 5 de Johannes-Passion een meesterlijk werk *n over 't algemeen dramatischer van karak- 5 ^an de Matthaus. De koren van het volk realistischer van uitdrukking, de aria's kier talrijk en de figuur van Jezus blijft J den achtergrond. Het verhaal van het utthaus-evangelie levert meer stof op, dan beknopte relaas van den apostel Johan- es en daardoor is er grooter verscheidenheid van spannende episodes en rijker afwisseling in de Matthaus-passie. „Dege Leipziger cantor is een onbegrijpe lijke verschijning Gods" schrijft Zelta eu Robert Schumann zegt„Bach's werken zijn een kapitaal voor alle tijden". En terecht. Want bij velen bestaat nog steeds de be hoefte het aangrijpende drama van Golgotha te ondergaan .niet plastisch zooals de middeleeuwers deden, maar door de beeld- wekkende suggestie van Bach's Passionsmu- ziek. Met betrekking tot het werk nog enkele toelichtingen. De muziek van orkestvoorspel en ope ningskoor zijn van een zeer bijzonder sym bolisch karakterde zestienden van de vio len symboliseer en den goddelijken geest, die in zich zelf is gekeerd de bassen, die steeds in achtsten voortgaan, zijn de vertegenwoordi gers van de idee der oneindigheid en de flui ten en hobo's drukken het lijden uit. Werkelijke toonschildering vinden we in no. 18 by „und weinete bitterlich", in no. 30 bij „und geisselte ihn", in no. 34 het lachen en spotten van het Joodsche volk (fluiten en hobo's), in no. 54 het schudden van de dob- belsteenen, in no. 61 het scheuren van den voorhang des tempels (twee en dertigste passages) en het beven der aarde (tremolo's) en in no. 62 de storing in de natuur. Behalve de reeds aangehaalde nummers verdienen de aandacht de bas-solo no. 31, de wreed, scherpe „Kreuzige"-koren no. 36 en 41, de dialoog tusschen solobas en driestemmig koor zonder bassen no. 48. De koralen in deze passion zijn niet ge makkelijk, de behandeling is van grooten rijkdom en kracht. In de wijze van bewerking wordt Bach door geen der grooten na hem overtroffen, alleen Bruckner evenaart hem. Het hoofdkoraal, dat veelvuldig wordt aange wend, is„Jesu Leiden, Pein und Tod". De instrumentatie van het werk is in over eenstemming met het onderwerp sober strijkinstrumenten en enkele houtblazers, geen koper enz. Toch is dit orkest, in de goede verhouding, fijn en veelkleurig. De Johannes-Passion behoort tot het voor treffelijkste, wat Bach geschapen heeft. Wij geven deze kleine uiteenzetting uit lief de tot Bach, en in de hoop den hoorders een dienst te bewijzen. O. Lezing met film. Luxc/r'Theater. Gisterenavond werd vanwege het district Vlissingen van den technischen dienst der telegrafie en telefonie voor een goed bezet huis door den heer A. S. Bal, electro-tech- nisch ambtenaar van bovengenoemden tak van dienst, een lezing gehouden over de tele- foonkabelfabricage en het leggen van den kabel Holland—Engeland. Nadat de spreker was ingeleid door den heer Brouërius van Nidek, ingenieur der te legrafie en telefonie alhier, die het welkom aan allen toeriep en zich verheugde, dat zoo- velen aan den oproep hadden gehoor gegeven, ving de heer Bal zijn lezing aan, die geïllus treerd werd door een film, welke belangeloos was ter beschikking gesteld door de firma Feiten en Guillaume te Keulen—Mülheim, waar kabels gefabriceerd worden. Jammer genoeg is een deel, nl. die der sterkstroomfabricage door een abuis niet meegekomen. Hoewel over electriciteit veel geschreven en gesproken wbrdt, kan niet gezegd worden, dat aan belangstelling ingeboet is en, waar dit zoo is, wenschte spr. reeds dadelijk te wijzen op den oorsprong van het woord, dat afkom stig is van het Grieksche electron, dat zijn vertolking vindt in ons woord barnsteen. Van deze electriciteit wordt in de hedendaagsche maatschappij een ruime toepassing gemaakt en spr. wees er op, dat daardoor in het pro ductieproces een zeer groote verandering heeft plaats gegrepen. In de eerste plaats wees de heer Bal op de electrische kracht overbrenging, die al in heel wat fabrieken toegepast wordt en waarvan gebruik wordt gemaakt op de spoorwegen, waarvan o.a. in Zwitserland reeds 85 geëlectrificeerd is, terwijl thans in aanbouw zijn locomotieven met 7000 P.K. Ten tweede vindt de electri citeit haar toepassing by de verlichting, waarbij, in tegenstelling met de warmtepro ductie de nadruk moet gelegd worden op het voortbrengen van veel licht en weinig warmte, wélk proces veel studie heeft ge- eischt en het nog doet om te kunnen geraken tot het leveren -"an tegen die hooge tempe raturen bestand zijnde draden hoe hooger temperatuur, hoe meer licht en tegen la gere prijzen. Bij de electrische verwarming, waarvan de toename in 6 jaar tijd 550 heeft bedragen, komen eenige omstandig heden in aanmerking, welke er toe leiden de prijzen hoog te houden. Deze zyn nl. afhan kelijk van de productie en van de transport kosten. De meest bekende toepassing is ech ter de telefonie en telegrafie, waarbij de stij ging in 50 jaar ging van 70.000 toèstellén tot 39 millioen, terwijl de telefonische aansluitin gen per dag meer dan 1 millioen bedragen. Waar de electrisch-chemische industrie in 1927 verbruikte 21 milliard K.W.U., mag deze toepassing, waarbij scheikundige producten bereid worden spr. noemde o.a. calcium- carbid, fosfor, waterkoolstof voor de kunst zijdefabrieken niet onvermeld worden ge laten, terwijl ook gewezen werd op de toe passing in wording, nl. op de electro-cultuur, waardoor de wasdom door bestraling beïn vloed kan worden. Het hoofddeel der verdere lezing werd in beslag genomen door de telefonie, waarvan spr. de verschillende gebruiksmogelijkheden opsomde. Hij vermeldde de onderdeelen, die voor een telefoongeleiding noodig zijn van de microfoon af, die de trillingen der stem over brengt op den draad, welke de electrische trillingen geleidt, waarvoor de gemakkelijk ste voortplanting het koperdraad is tot het ontvangapparaat. Niet alleen dat voor nor maal verkeer in de draadtelefonie voor de toekomst is voorzien, maar bij den razenden vooruitgang van het gebruik der telefoon is een andere regeling getroffen, nl. het auto- matiseeren van het telefoonverkeer waar bij de beambte wordt uitgeschakeld en de concentratie ervan, van welke beide, maatre gelen een economiseering van het bedrijf het gevolg zal zijn. Spr. wees op de moeilijkhe den, o.a. van dit laatste, waarbij als voor beeld werd gesteld het district Zeeland, dat heel wat meer op te lossen geeft dan bijv. een district als Arnhem. Waar de telefoon meer en meer beschouwd dient te worden als een noodzakelijk iets, gaat men hoe langer hoe meer over tot het gebruik maken van de ra diolamp en de pupin-spoelen, noodig om de demping, d.w.z. de afneming van "geluidsterk te, te verminderen, welke laatste noodig is, omdat op groote afstanden het geluid ver zwakt. Na deze inleiding begon de film der kabel industrie te loopen, die onS, na een overzicht der fabrieken, een kijkje gaf in het maken van het hart der kabels, ffaartoe blokken koper eerst tot een dikte van 6y2 mM. en vervolgens tot een van 1/20 mM. worden om gevormd. Nadat deze met de tordeermachine in elkaar worden gedraaid worden ze omwik keld met linnen band, extra gedroogd en ver volgens omperst met een loodmantel, waarna alles 24 uur onder water gekoeld wordt. Ver der zagen wy na de verdere prepareering den opbouw van een 37-parigen kabel, d.w.z. een kabel bestaande uit 37 paar koperdraden. Deze was een telefoonkabel voor overbrug ging van afstanden, waarbij een schema ge geven werd van zijn ontstaan, waarbij afwis selend koper, boomwol, loodmantel, com pound, loodmantel, jutecompound.ijjferdraad- beveiliging en geasphalteerde jutelaag elkan der afwisselen' om een buigzame verbinding te vormen, welke niet te zwaar is en die het bodemniveau kan volgen. We zagen verder den kabel tusschen Domburg en Engeland leggen door het kabelschip „Neptun", nadat deze eerst overgebracht was van de fabriek naar den mond van den Wezer. Dit schip heeft voor en chter een trommel, resp. voor het ophalen en neerlaten van den kabel. Bij dit neerlaten, waarvoor eerst de weg wordt uitgestippeld door boeien, heeft men met twee moeilijkheden te kampen nl. den mist en met ruw weer. Van beide moeilijkheden, waarbij vaak de kabel moet worden afgekapt, de einden gesoldeerd en daarna het eene deel weer wordt neergelaten om later te worden opgevischt, zagen we de projecties, die schit terend demonstreerden, wat de spr. vertelde. Deze moeilijkheden van constructie zijn ech ter nog veel grooter bij het leggen van trans atlantische kabels, waarvoor de beste weg is Lissabon, Azoren, Nieuw Foundland, in welke route op de Azoren een versterkingsstation moet worden ingeschakeld. Van de verschil lende proefnemingen in dit opzicht, gaf spr. als eindresultaatrond het inwendige wordt een buitenband gelegd, waaromheen een cy linder komt bestaande uit 8 alluminiumban- den met wiggen, daaromheen de normale loodmantel en dan de bewapening. Spreker wees er nog op, dat de kabels uit wendig op elkaar lijkend, inwendig een groot verschil toonen naar gelang hunne bestem ming en eindigde de demonstratie met eenige kabels te noemen tusschen verschillende plaatsen. Hij besloot met te wijzen op het ernstig ideaal om steeds grootere afstanden in korten tijd te overbruggen, waarbij hij o.a. wees op de verbinding tot stand gebracht tusschen Bandoeg en het ministerieel bureau te Londen. „Tante Pos is dood". Geen wonder, dat, na vertooning der film, welke ons alles, maar ook letterlijk alles van den kabel van het beein der fabricage tot het leggen toe vertoonde, en de lezing van den heer Bal een hartelijk applaus tot dank oplaaide. Ver. tot bevordering der belangen van S. H. De bijéénkomst van gisteravond was we derom èen echt gezellige. Mej. Slachter was zoo welwillend geweest zich dien avond be schikbaar te stellen om met haar leerlingen voor de af de; ling eenige liederen te zingen. Dat deze avond door de leden der afdeeling werd gewaardeerd, bleek uit het warme ap plaus. De voorzitster bedankte met eenige harte lijke woorden mej. Slachter voor het geno- tene. Verder werd de avond met gezelschaps spelen beëindigd. Frank van Wezel's roemruchte jaren. Het bestuur van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling verzocht ons mee te deelen, dat zoowel de kaarten voor de voorstelling op Zaterdag a.s. hier ter plaatse als op Zondag te Middelburg zijn uitverkocht. Zooals reeds per advertentie is bericht zal voor de plaatsbespreking op Zaterdagmiddag in het Concertgebouw gelegenheid worden gegeven tegen 5 cent per persoon. Van half 3 tot 3 uur is het inschrijving, terwijl om 3 uur geloot zal worden. Daar de opvoering van dit tooneelspel lan ger duurt dan gewoonlijk, zal er naar ge streeft worden met de voorstelling precies om 8 uur te beginnen. Alle bezoekers worden der halve dringend verzocht vóór 8 uur in het Concertgebouw aanwezig te willen zijn. De geheel bezette zaal laat niet toe, dat tijdens het spel in de zaal wordt geloopen om zijn plaats in te nemen, zoodat gedurende het spelen niemand wordt toegelaten. Een ieder houde zich daarom aan boven staand verzoek. Winkelnieuws. Morgenmiddag, 4 uur, zal de heropening plaats vinden van de zaak in haarden, kachels en rijwielen van de firma A. Jansens en Zoon, welke verplaatst is van de Paling straat naar de Coosje Buskenstraat 66. De begane grond van het bestaande woon huis aan de Coosje Buskenstraat is daartoe geheel omgebouwd, echter is niet volstaan met in den ouden gevel een nieuwe winkelpui te plaatsen, doch is het een goede gedachte geweest, den geheelen voorgevel te vernieu wen, waardoor één samenhangend geheel is verkregen, iets wat bij zooveel verbouwingen tot winkelhuis ontbreekt. Het geheel is uitwendig in modernen stijl opgetrokken van een mooien gelen baksteen, met een plint van dofzwarte tegels, waar- tusschen en waarboven de teakhouten win kelpui met bovenlichten, geflankeerd door twee lichtbakken, goed uitkomt. Inwendig is een flinke winkelruimte ver kregen, sober van lijn, met enkele sprekende kleuren in het glas in lood en hier en daar afgezette lijsten. De vloer is belegd met dubbel hardgebakken tegels in rood, zwart en grijs, terwijl de wanden in lichte kleuren met mineraal verf zijn behandeld. Een zachte, diffuse kunstverlichting is ver kregen met Giso-armaturen. Architekt van de verbouwing was de heer ir. A. Rothuizen te Middelburg, terwijl het werk zeer verzorgd is uitgevoerd door den aannemer, den heer H. Cal jé, het schilder werk berustte bij den heer W. de Nooijer, ter wijl de verlichting geïnstalleerd is door den heer J. H. Casteleijn, allen alhier. Blijkens achterstaande advertentie wordt morgen in het perceel Walstraat 97 door het maison Bets van Dalen een zaak geopend in dames- en kinderhoeden. De winkel is netjes en smaakvol ingericht en ruim voorzien van de nieuwste nouveauté's in alle soorten da mes en kinderhoeden. Ambtenaarsbond. In de gehouden jaarvergadering van den Ambtenaarsbond alhier werden de heeren A. König als voorzitter en F. Theune als pen ningmeester gekozen, meldt „het Volk". De jaarverslagen alsmede het beleid van het be stuur werden goedgekeurd. Het aantal leden steeg netto met 31 en bedroeg per 1 Januari '203. Het tramverkeer over de Langevielcbrug* hervat. De werkzaamheden voor het maken van nieuwe duikers bij de Langevielebuitenbrug te Middelburg hebben veel langer geduurd dan vernacht was. Daarom was nog tot 29 Maart ontheffing verleend tot afsluiting van deze brug. De laatste weken is het werk even wel wat vlugger opgeschoten en zoo kon gisteren de tram weder over de brug rijden. Het verkeer voor ry- en voertuigen blijft nog afgesloten, omdat een nieuw trottoir ge maakt moet worden, daar de brug veel ver breed wordt. Het verkeer voor de tram was gestoord se dert 22 September, dus bijna een half jaar. Het Marek Weber-ensemble te Middelburg. Zooals bekend geeft het bekende Marek Weber-ensemble thans een reeks concerten in verschillende plaatsen van ons land, daar toe uitgenoodigd door de A.V.R.O. Gisterenavond heeft het ensemble een uit voering gegeven in de Concert- en Gehoor zaal te Middelburg. Deze drie woorden „smaakt als room", geven precies weer, hoe fijn de smaak wel is var» de bekende ROM A- PUDDING! Daarom moet ook uw pudding, PUDDINÜFABR^J^CZ^ÜRONINGEN De belangstelling was ook hier buitenge* woon groot en tot den laatsten stoel was be* zet. Zelfs op het podium, dat keurig met! planten was versierd, hadden nog velen plaats genomen. Ongeveer kwart over acht kondigde de po* pulaire omroeper van de A.V.R.O. de heet» Weitzel het eerst nummer aan. Na het einda weerklonk een hartelyk en spontaan applaus. Het eerste gedeelte van het programma werd door de radio uitgezonden. Het zeer talrijke1 publiek, waaronder velen uit Vlissingen, heefö wel kunnen genieten van het rijk gevarieerde programma van walsen, tango's enz. Vooral het bekende nummer „An der schonen blauen Donau" werd luide toegejuicht. Na de pauze betrad de voorzitter van heft A.V.R.O.-actie comité, de heer Moolenburgh» het podium om een woord van dank te rich* ten tot den dirigent Marek Weber. In dal Duitsche taal huldigde hij de groote verdien* sten van het orkest en overhandigde daarna; Marek Weber een fraaie lauwerkrans. Daar na werd nog het woord gevoerd tot den om roeper Guur Weitzel, wien een souvenir wercl aangeboden. Te ruim elf uur was het concert geëindigd, Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg. Bovengenoemd genootschap ontving in Fe* bruari voor zijn museum ten geschenke twee beenen voorwerpen, gevonden in den vlucht- berg op de hofstede Berglust te Ritthem en een doorgezaagde nautiliusschelp. Aange* kocht zijn eenige onderdeelen van Zeeuw* sche boerinnenkleedng. Werkloosheid tc Middelburg. Het aantal werkloozen te Middelburg is weer eenigermate gestegen, meldt „het Volk Het totaal bij de arbeidsbeurs ingeschreve nen bedraagt 561 - bij de werkverschaffing der gemeente 110. By de door het rijk gesub sidieerde werken 80 arbeiders. In Drenthe zullen de volgende week zoo mogelijk 40 ar* beiders worden geplaatst met een rouleer systeem van 6 weken. Onderscheiding. Bij Kon. besluit van 20 Februari is de bron zen eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend aan W. Ludikhui- ze, boscharbeider, in dienst van de familie Lantsheer op Zeeduin, te Oostkapelle. Een ongeluk Hedenmorgen is te Axel aan den kant van het kanaal Axel-Sassing een fiets met een actetasch gevonden. Men ging aan het dreg gen en vond het lijk van P. G„ verzekerings agent, wonende te Axel. Men denkt aan een ongeluk. Vrachtvervoer naar Zeeuwscli-Vlaanderen. Naar aanleiding van veelvuldige verzoeken door verschillende zakenmenschen te Middel burg heeft de directie van de N.V. Expeditie Onderneming Van Gend en Loos besloten, met ingang van Maandag jl. een dienst te openen voor het vervoer van goederen tot elk gewicht van Middelburg naar alle plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Daar tot heden de verbinding met Zeeuwsch-Vlaanderen door vele schakels voor den tegenwoordigen tijd veel te lang duurde, zal deze dienst zeker in een behoefte voorzien en met een billijk uniform-tarief voor alle plaatsen den handel met deze streek ten zeerste bevorderen.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1