1000 500 300 150 100 25 WOENSDAG 25 FEBRUARI EERSTE BLAD ENTE iNo.47' 69e Jaargang 1931 ERSEN VLISSINGEN lilini: Firma F. (41 IE HIDE Ir., Mimi SB-CO, llissinp. Itlil. 10. Fisliitiniii (Uil Verschijnt dsgeüjks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws KiUS pepermunt IE MODEBRIEF ITER Lentetoiletjes. zien we voorname en ook van wil- nder grof geweven. licht en dus juist itedagen. We zagen >ordeauxrood, met worden ook heel igroen genomen en :rd. Een bruine ja- ruine zijde en goud indruk. Het maak- ond liggend kraagje net een smal dasje lijv foor den namiddag. iven de ensembles neemt ze heel veel driekwart langen tel aflegt, komt tuum een fleurige turkooisblauw, in rood, afgezet met lfde kleur. Over het et oogenblik meer dan voor wit. n weer in de mode. mderingen wachten variaties in kleinig- het oogenblik bloe voor avondjapon- emen en bouquetten nirlandes langs de bracht, bloemen om een volant te be- ;n japon heeft soms een wit satijnen ïen. Dit geeft wel vreemds aan een Het babymandje. is een aardig baby een jong moedertje ïen en gemakkelijk mandje is door ms- lende vakjes (^er- bekleed met smalle ;ei is met roze lint ;yden met een vlug- WILHELMINE. hij in de toekomst r voor de radio vreesde, dat dit jn reputatie. Waar- hierin een soort re- m, terwijl de viool- zal hebben gehou- Amerikaansche sta len betalen voor het die beweren niet Ïen spelen. !4 Februari 1931, des 1) ersen. erkoopen. Londen hjn 59.2459.27; Parijs 9.76—9.78 Ponden 12.08 >/2 ,1759.32 Belgi- 34.90 Fransche 5.45 18.20 6.39 19.20 7.48 20.41 9.23 22.15 uto's, Fietsen uigen. ,ri uur 5.59 6.01 6.03 6.04 DA lakelijkheden, teraire avond. Nuts* Dudc Vriendschap" Liefdadigheids- l Britannia, 2.30 uur. ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van I -5 regels 1.25 iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuui enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen var 1- f ret els- 75 ct., iidere re} el meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, Voet ol oog. gulden bi} verlies van een duim gulden bil verlies van een wijsvinger gulden bij verhes van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜINU „DE NEDERLANÜSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen t VLISSINGEN, 25 FEBRUARI. De Prov. Statenverkiezingen. In een. te Middelburg gehouden vergade ring van het prov. comité van anti-rev. kievereenigingen in Ze: land, had een drukke bespreking plaats inzake verbinding der can- didatenlijsten. voor de Prov. Statenverkiezin- zen. Ten slotte werd zonder hoofdelijke stem ming het voorstel aanvaard van het mode- ramen cm met twee groepen uit te komen 1. Hulst2. de overige 6 lijsten te verbin den. Tot gemachtigde werd aangewezen de beer P. G. Laernoes. Een tunnel onder de IVesterschelde Wij hebben eei\ bericht uit de „N.R.Ct." overgenomen, waarin werd gewag gemaakt van een plan om tusschen Zeeuwsch-Vlaan- deren en Zuid-Beveland een vaste verbinding tot stand te brengen door het graven van een tunnel. Na het kort geleden door den hoef ijzer-correspondent van het „Hbld." opgewor pen plan om een brug over de Westerschelde te maken, hebben wij hier duo met een tweede denkbeeld te doen, dat al even radicaal als het brugplan zal heenstappen over de geogra-, phische moeilijkheden, welke het verkeer tus schen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Ne derland steeds op zijn weg heeft gevonden. Naar aanleiding hiervan schrijft men aan „de Tijd" het volgende Het is, naar wij meenen, voor de eerste maal, dat op ernstige wijze het vraagstuk van een tunnelaanleg onder de Westerschelde wordt in studie genomen. Weliswaar weid in vroegere periodes bij polemieken over het verkeersprobleem in gewestelijke persorganen ook de bouw van een tunnel wel eens terloops ter sprake gebracht, en werd daarbij ook ten volle erkend, dat doordoor ineens alle sta ketsels zouden worden ongeheven, die een rechtstreeksche opname van Zeeuwsch- Vlaanderen in het groote vaderlandsche ver- keersnet belemmeren, maar verder dan tot een bloote opwerping van het denkbeeld is men immer gekomen. Het gold, reeds zonder nader onderzoek, als onbetaalbaar, onuitvoer baar en fantastisch. Intusschen komt thans het, voor de meeste kenners en bestudeerders van het Zeeuwsch- Vlaamsche verkeersvraagstuk stellig verras sende bericht, dat niet alleen een technisch plan door een ter zake kundige voor den bouw van een tunnel voor het verkeer in twee rich tingen onder de Westerschelde is ontworpen, maar óók, dat een financieele basis voor dit plan werd opgezet. Dit laatste is o.i. van het grootste belang, omdat immers, waar vroeger al eens een en kele maal over tunnelaanleg werd gesproken, deze oplossing juist allereerst op financieele motleven steeds werd ter zijde geschoven. De aangelegenheid schijnt nu in een ander licht te mogen worden beschouwd. Blijkens het persbericht toch zouden de kosten van aanleg niet veel meer bedragen dan de gekapitali seerde jaarlijksche tekorten van de exploita tie der stoombootdiensten op de Westerschel de, van welke tekorten het rijk 80 voor zijn rekening neemt en de provincie 20 Blijkt inderdaad, dat deze financieele op- set niet te luchthartig is gezien, en blijven ook technische tegenvallers achterwege, dan mag het tunnelplan zeker een evenement in de geschiedenis van Zeeuwsch-Vlaanderen worden genoemd. Het zou een algeheelen om mekeer teweegbrengen in de verbinding met overig Nederland. In den letterlijken .zin des woords zou een vaste communicatie zijn ver kregen, die onafhankelijk van weersinvloeden steeds zou kunnen worden gehandhaafd. Linea recta zou men vanuit de hartader der knds zich naar Zeeuwsch-Vlaanderen kun nen begeven, en omgekeerd. Het postverkeer zou ten zeerste worden bespoedigd. De zelfs bij een geperfectioneerd bootensysteem toch altild onvermijdelijke en veelal belangrijke V®rkeersvertraging zou worden opgeheven, ^sfc en storm, die, speciaal des winters, de communicatie soms etmalen lang ernstig kun- ne& verstoren, zouden ophouden hun histo rische rol te spelen. Kortomhet meest oxentrisch gelegen deel van Nederland zou in groote algemeene vaderlandsche vefkeers- nct kunnen worden ingeschakeld en er zou, °°k uit nationaal oogpunt, een groote wel daad worden bewezen aan een brok ras-echt Nederlandsch grondgebied en diens nijvere bevolking. *s het tunnelplan ongemotiveerde toe komstmuziek Als leek kunnen wij nóch den technischen, nóch den financieelen kant van het vraagstuk voldoende bsoordeelen.*De po sitieve vorm van het persbericht echter en de daaraan toegevoegde mededeeling, dat, naar de verwachting spoedig een comité zal in het leven geroepen worden om te trachten het plan te verwezenlijken, schijnen eenige opti misme te rechtvaardigen. Tot nu toe ligt de geheele lijn van het zich ontwikkelende Zeeuwsch-Vlaamsche Schelde- verkeer in de richting van een verdere vervol making van het bootwezen. De motor'/eeiboot „Koningin Wilhelmina", sinds drie jaren in de vaart, was de eerste stap op den weg der ferrybooten. Meerdere stappen volgen. Nog dezer dagen werd bericht, dat volgend jaar de tweede motorveerboot, de „Prinses Julia na" in dienst zal kunnen worden gesteld, ter wijl ook op het traject Walsoorden-Hansweert een veerboot komt. De verdere toekomstige ontwikkelingslijn hiervan schijnt op den duur te zullen liggen in een sterk geperfectioneerd systeem dezer booten, een systeem, dat de treinen in den romp der schepen opneemt, zooals op het zeetraject Warneminde- -Ojed- ser (lijn Kopenhagen—Berlijn) reeds het ge val is. Thans komt, als een zeer verrassend nieuws, het tunnelplan. Het recente brugplan-Elout heeft weinig bijval ondervonden, niet omdut hst onnocdig of overbodig werd geoordeeld, maar omdat het veel te duur en dus onbe reikbaar zou zijn en slechts vertraging zou kunnen brengen in de (bereikbare) geleide lijks ontwikkeling van het bootsysteem. Dit plan zal meer sympathie ontmoeten, wanneer inderdaar de thans opgezette financieele basis blijkt juist te zijn. Met groote belangstelling en tevens met de beste wenschen zal men niet alleen in Zeeuwsch-Vlaanderen, maar alom in den lande den afloop dezer zaak volgen. Op het oogenblik kijken we er uiteraard nog een beetje vreemd tegen aan. Een tunnel, die den reiziger der toekomst in de .-treek van Hoede- kenskerke in zich opneemt en hem te Ter Neuzen weer den blauwen hemel laat zien. .ja, dat klinkt inderdaad wat onwennig.... Gedurende héél lange tijdsbestékken heb ben de booten der provincie het reizend pu bliek gevaren van den éénen oever der Wes terschelde naar den anderen kant over het water, zullen ooit de moderne bovengrondsche verkeersmiddelen hun weg eenvoudig onder het Scheldewater nemen Gemeentelijke arbeidsbeurs. Bfj den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling lhier staan als werkzoekenden ingeschreven 2 letterzetters, 1 boekdrukker, 1 mastieker, 9 grondwerkers, 4 metselaars, 10 opperlieden, 8 schilders, 1 steenzetter, 1 stu- cadoor, 24 timmerlieden, 1 verver, 1 voeger, 1 waterbouwkundig opzichter, 3 meubelma kers, 1 kleermaker, 1 schoenmaker, 1 leerling schoenmaker, 1 teekenaar bekend met werk tuig- en bouwkunde, 172 metaalbewerkers, 1 boekbinder, 2 broodbakkers, 1 banketbakker, 1 tuinman, 2 magazijnbedienden, 3 kruide niersbedienden, 2 kellners, 1 chauffeur, 15 transportarbeiders, 8 varensgezellen, 11 kan toorbedienden (w.o. 5 vrouwelijke), 3 portiers enz. en 60 losse arbeiders. Totaal 353 ingeschrevenen, vorige week 376 personen. Alzoo een vermindering van 23 werkzoekenden. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Wij verwijzen de lezers naar achterstaande advertentie van genoemde vereeniging be treffende den filmavond en -middag op Don derdag 26 Februari. De film „Wij bouwen" trekt overal in den lande waar ze vertoont wordt groote belangstelling, welke ze dan ook ten volle verdient. Zeer zeker Is het een in drukwekkende film, die haar hoogtepunt be reikt in de vertooning van het grootsche en machtige gebeuren, de droogmaking van de Zuiderzee. Geen film op dit gebied heeft dit werk van Joris Ivens kunnen evenaren. „Een symphonie van den arbeid" werd deze film genoemd en door alle bladen in Nederland uitbundig geprezen. Ze werd den vorigen winter vertoond in 95 plaatsen voor 45.000 bezoekers. Door de lofwaardige medewerking der directie der Alhambra-bioscoop is het mogelfjk geworden ze des middags gratis voor de werkloozen te doen loopen, Een v/oord van dank voor deze houding is zeer zeker op zijn plaats en deze daad zal ook door de betrokkenen worden gewaardeerd. „Luxor"-theater. Eén nacht getrouwd. De genadeslag. Hoe een verstokte vrouwenhater ten slotte toch capituleert en fluks in het huwelijks bootje stapt, om zijn schade nog in te kun nen halen, daarvan verhaalt de eerste hoofd film op hoogst prettige wijze. Vanzelf moet er heel wat gebeuren voor en aleer het zoo ver met hem gekomen is, doch ook zijn le vensgezellin weet over de ups and downs van het liefdeleven wel mede te praten, daar haar zuster scherp concurreerde in de bruidsdagen van haar eerste liefde en mét succes. Een gezellige rolprent met vele complicaties, waarin Marie Prevost en haar medespelenden met succes hun rollen vertolken. De titel van het tweede hoofdnummer wijst er bereids op, dat dit een sensationeel ver haal is, waarin natuurlijk liefde, wraak en zelfopoffering mede een rol spelen. En zooals in alle verhalen uit het Wilde Westen zege viert ook hier het goede over het kwade en vindt het recht, trots den haat, zijn loop. Een sterke film, vol spanning en sentiment, waarin Buck Jones, de geliefde Fox cowboy star de hoofdrol vervult. Bijprogramma en muzikale illustratie ma ken ook dit tweede half-weeksche film-menue tot een smakelijk geheel. Vakexamen bij den postdienst. Aan het te 's-Gravenhage gehouden vak examen voor assistent bij den postdienst heb ben voldaan de schrijver H. ds Boo van Uijen en de besteller J. H. van der Kop, beiden van het post- en telegraafkantoor te Vlissingen. Dc jQodsche Invalide. Bij de trekking voor de Joodsche Invalide te Middelburg is het huis aan den Hooge- weg te Amsterdam gevallen op no. 339. Dit lot bleek het eigendom te zijn van den heer A. van der Leede te Lizze, die reeds 13 jaar ziek is en wegens invaliditeit niet meer in staat te werken. Fortuna heeft dus wel een gelukkige keuze gedaan. De correspondent van „de Tel." te Lisse, de winnaar van den hoofdprijs der „Joodsche Invalide", afdeeling Zeeland, gelukwenschend met zijn huis, vernam nog de volgende bij zonderheden De heer Arie van der Leede, woont te Lisse, Stationsweg 116. Het gezift bestaat uit man, vrouw en negen kinderen, w.aqrvan de oudste 21 jaar is. De man is zelf sedert jaren invalide en asthmalijder, met welke kwaal hij als landstormer met de mobilisatie het leger heeft verlaten. Als zoodanig ontvangt hij dan. ook jaarlijks een klein bedrag van de regee ring volgens de zgn. motie-Staalman, welk bedrag natuurlijk slechts als een kleine tege moetkoming kan beschouwd worden. Kerkelijk- en Burgerlijk Armbestuur zorg den tot nu toe geregeld, dat dit gezin, waar veel geleden is, niet geheel ten onder ging. Men kan begrijpen, dat deze goede menschen geheel overstuur zijn en dat niemand hier ter plaatse hun het ten deel gevallen geluk be nijdt. De hoofdprijs van de afdeeling Zeeland is dan ook gevallen op een lot, waarvan de houder niet alleen tevens invalide is, maar in wiens gezin thans een weinig meer vreugde en genot kan komen. Vele buren en belangstel lenden kwam het gezin gelukwenschen. Zeeuwsche Chr. Zangvereenigingen. Zaterdag vergaderde de ring Zeeland van Christ, zangvereenigingen, aangesloten bij den Bond van Christ. Zangvereenigingen in Nederland te Goes. Besloten werd- om het a.s. concours op Hemelvaartsdag op Bieze- linge te houden. De jury zal dan bestaan uit de heeren Leo Mens uit Leiden, Pense uit Rotterdam en Caro uit Middelburg. Gezon gen zal worden in 3 afdeelingen. Verplichte nummers zijn reeds gesteld. Ook werd besloten een zangersfeest te or- ganiseeren voor kinderkoren en wel op 2en Pinksterdag in het Schuttershof te Goes. N.V. Insulaire Hypotheekbank, Naar wij vernemen zullen commissarissen van de N.V. Insulaire hypotheekbank te Zie- rikzee aan de algemeene vergadering van aandeelhouders voorstellen over 1930 20 (onv.) dividend uit te keeren. De netto-winst bedraagt ƒ12.861.87. Na verdeeling hiervan zullen de gezamenlijke reserves bedragen ƒ438.092.95 (ƒ395.913.14). SOUBURG Gemengde zangvereeniging „Uitspanning door Inspanning" De uitvoering gisterenavond door deze ver eeniging in „de Zwaan" gegeven, bood veel en velerlei. Na een hartelijk welkom van den voorzit ter, de heer P. Wisse, inzonderheid tot den eere-voorzitter, burgemeester jhr. H. A. van Doorn en mevrouw W. van Doorn—van Lokeren Campagne, waaraan gepaard een woord van dank tot de donateurs, werd be gonnen met Flipse's „Bondslied", wat krach tig en met gloed gezongen werd. Daarna hoorden we êen drietal echt oud-Hollandsche liederen„Wilt heden nu treden" (uit de „Nederlandsche Gedenckclanck" van Vale rius, bewerkt door P. Zijderlaan), „Gelukkig is het land" en „Die winter is verganghen"van Frieso Moolenaar. Liederen, waarin de Hol- landsche geest overheerscht en waarin men heerlijk uit kan zingen over een tijd die ging, met al zijn eigenaardigheid, eenvoud en naïviteit, doch die tevens het stempel droeg van de stoerheid der geslachten. Trof in Moolenaar's op. 16 no. 1 de uitbeelding van de echo, in no. 2 „Eerste wandeling" werd de cantilene van alten, en tenoren zeer mooi en muzikaal gedekt door sopranen en bassen. Twee vrocllijke liederen „Margriet" van Sam Vlessing en ,,'t Liedje van den veer man" van F. J. Rceske kregen een goede beurt, al kunnen ?/e ens de climax in het eerste krachtiger denken ('t slot vraagtfff). „Trauen" van W. F. Kools is een extra moei lijk nummer. Het stelt aan voordracht en samenklank zware eischen. Doch men sloeg er zich wel doorheen, trots dissonanten, af wisseling van klein, groot en vrouwenkoor, bouche fermée, polyphonie en voornamen tekst (gedicht van Hugo Verriert)Die tekst komt 'wel eens op het tweede plan. Ten on rechte. De tekst van een zangstuk is het voornaamste bestanddeel (trouwens zonder tekst geen compositie), de muzikale verklan king is het uitvloeisel van de woorden en woord en toon zijn nnig verbonden. Uit de muziek spreekt de stemming, die het gedicht ademt en daarom is het goed, neen noodza kelijk, eerst de woerden in zich op te nemen. Spreekt men die goed uit, zooals het geval was gisterenavond, dan geldt voorwaar „Goed gesproken, is half gszengen" en is het luis teren een waar genot. Onder de a-cappella liederen was ook nog een geestig, de „Marcia funèbre" van O. Koop (woorden van Pol de Mont), wat het koor prijzenswaardig heeft voorgedragen. Gaf het koor in dit deel van het program ma zuiveren a cappslla zang, in „De Wilgen" van C. Dopper en „Een Zondag op de berg wei" van Th. Koschat bleek het ook met piano-begeiPiding tot goede dingen in staat. Adama van Scheltema's gedicht „De Wilgen" is van het grappige genre, de componist legde in zijn muziek het juiste karakter. In hst tweede couplet kwamen debassen goed uit evenals de verschillende stenimcngangen (ty pisch glissando voor harp), het vierde sug gereert door staccatissimo heerlijk de regen* bui cn 't slotcouplet verhaalt kostelijk en markant van de knippende schaar (afwis selend y4 noot en rust). De voor- en tus- schenspelen voor piano zijn bijzonder -ex pressief en van een realistische schildering o.a. de wervelwind. Thomas Koschat (1845—1914) benutte volksliederen in zijn toonwerk, waardoor deze compositie een aardigen kijk geeft op het geestes- en gemoedsleven van de bewoners van Karinthië. Het zestal walsen werd met veel Schwung gezongen, de inleiding klonk zeer wijdingsvol. De -sopraansolo uit de derde wals, het vrouwenkoor en de bescheiden be geleidende stemmen uit de „Ode aan de maan" verdienen vermelding. Het koor heeft wel blijk gegeven beschaafd en welluidend te kunnen zingen. Van borst en falsettonen wordt thans een oordeelkundig gebruik gemaakt. En daarbij wordt er zeer vêel animo en toewijding aan den dag ge legd. U. d. I. heeft in den directeur, den heer B. Vleugels een leider, die zijn taak zeer ern stig opvat en er in slaagt het peil van den koorzang op te voeren. Afwisseling in den zang werd bereikt door enkele cello-soli met piano-begeleiding. Se dert jaren kennen we den heer Vleugels als een cellist van goeden huize, die door zijn beheerscht, muzikaal van innerlijk leven doorgloeid spel den hoorder gevangen neemt en houdt. In Schumann's „Traümerei" toonde hij zich van zijn beste zijde, de Nocturne" van Chopin werd een maanlicht-sprookje, terwijl Popper's „Gavotte" gaaf en goed door dacht ten gehoore werd gebracht. Mevrouw A. GorterFlentrop, die zich op eminente wijze van het accompagnement der beide laatste koorwerken heeft gekweten, stond ook den solist uitmuntend terzijde. Men kreeg samenspel wat .niets te wenschen overliet 't was een klankgeheel van warmte en fijn heid. Een beter instrument hebben we haar echter van harte toegewenschtdat zij nog pracht-resultaten wist te boeken, was wel een bewijs voor haar groote pianistische kwali teiten. De solist had warme bijvalsbetuigingen te incasseeren, welke hij terecht deelde met zijn getrouwe begeleidster. Ook het koor heeft het niet aan handgeklap ontbroken het tal rijke publiek was gul, hoogst ingenomen en vol waardeering. Het concert werd besloten met de opvoering van het komisch zangspel in drie bedrijven „De ontevreden waschvrouw", waaraan tien dames medewerkten. De vereeniging bleek over goede tooneelkrachten te beschikken en gaarne vernoemen we de hoofdfiguur Kee, de waschvrouw van een blsekerij, die van haar ontevredenheid op hoogst origineele wijze ge nezen werd, omdat zij haar rol zoo buiten gewoon knap heeft vertolkt. Talrijke hoogst vermakelijke tafereelen, waarvan de Souburg- sche Annie van Ees het middel- en mikpunt was, hebben steeds maar lachsalvo's doen los barsten. Men amuseerde zich terdeeg en be loonde de uitvoerenden met spontaan applaus. O. De scheikundige ano/yseert. —*het publiek proeft de aparte kwaliteit van BIERVLIET. Zaterdag 21, Zondag 22 en Maandag 23 Fe bruari jl, hield de konijnen- en pluimvee- fokkersvereeniging „Vooruitgang zij ons streven" haar eerste kringtentoonstelling m de oude school. De inzendingen waren prach tig en het bestuur kon dan ook met welgeval len op deze tentoonstelling terugzien. De prijzen werden gewonnen als volgt Afdeeling konijnen A. J. Bertou, Oostburg le pr.J. Cauwels, Oostburg le en 3e pr. Leon Brakke, Biervliet e.v.Ed. Bracke, Bier vliet e.v.I. Lonse, Ocstburg 2e pr.Mr. v. Gijs, Biervliet z.e.v. en e.v.J. de Vries, Bier vliet e.v.W. de Jonge-Naeije, Biervliet twee le en twee 2e pr.M. de Hamer, Zuidzands 2e pr.J. Simpelaar, Oostburg 3e pr.W. de Kramer, Zuidzande le pr.J. de Vos, Bier vliet le pr.K. de Visser, Biervliet le pr.Iz. Jansen, Biervliet lq en 2e pr.Cam. Wijffels, Biervliet twee le pr.K. de Visser, Biervliet; twee 2e pr.B. van Waes, Hoofdplaat le pr. J. Cambier, Zuüirande 3e pr. W. Dhondt, Biervliet 2e pr.M. v. d. Vijver, Zuidzande 3e pr. F. Gijssels, Zuidzande le. pr. F. Gijs, Zuidzande le pr.P. J. Hubregtse, IJzendijke le pr.B. Lippens, Biervliet 3e pr. I. J._ Leenhoudts, Schoondijke 3e pr.A. Aal- bregtse, Zuidzande le pr.P. Boeije, Biervliet z.e.v.J. den Hamer, Biervliet e.v.Cam. Wijffels, Biervliet 2e pr. Em. de Boever," Biervliet, 3e pr.R. Boeije, Waterlandkerkje le pr.W. Leenhouts, Oostburg drie 3e pr. A. Dieleman, Biervliet, 2e pr.iJ. Bliek, Nieuwvliet 3e pr. J. de Smit, Oostburg le pr.J. Lanse, Oostburg, 2e pr.F. Gfjssels drie le, 2e en 3e pr.Adr. Faas, Biervliet twee le, 2e, twee 3e pr. en z.e.v.P. F. Barra, Oostburg, 3e pr..J. M. de Voogd, Oostburg le en 2e pr.P. Lutijn, Zuidzande, le pr.Iz. de Roije, Oostburg, le pr. J. van Lare, Schoondijke 2e en 3e pr.A. Cornells, Bier vliet twee 2e pr.A. Dathy'n, Zuidzande le pr.J. de Roos, Biervliet, twee le pr.J. de Vos, Biervliet 2e pr.Abr. Faas, Biervliet drie le en 2e pr.H. van Reenen, Zuid - zande le pr.L. Haers, Hoofdplaat le pr.K. de Visser, Biervliet, 2e pr.P. J. Hubregtsen, Driewegen le pr.C. van Aart, Hoofdplaat 2e pr.J. A. Anthonisse, Biervliet 2e en 3e pr.J. Timmerman, Hoofdplaat twee 2e pr. F. de Smit, Schoondijke 2e pr. D. Louwerse, IJzendijke le pr.J. W. Dirks, Biervliet 2e pr.A. v. d- Ameele, Hoofdplaat le pr.A. v. d. Luster, Zuidzande 2e pr.P. J. van Ha!, Oostburg le pr. en z.e.v.A. v. d. Ameele, le pr.J. Versprille, Oostburg le en 2e pr. A. Veraart, Driewegen le pr.J. Bliek, Nieuw vliet 3e pr.Cam. de Kezel le, twee 3e pr. en z.e.v. De wisselbeker werd gewonnen door J. de Jonge-Naeije met Wit Vlaamsche Reus, voed ster. Afdeeling pluimvee W. de Jonge-Naeije twee 2e- pr.E. v. d. Hemel, Biervliet, le en 2e pr. C. de Puij, IJzendijke twee 2e en 3e pr. J. Dhondt, Biervliet 2e pr.G. Wijffels le en 2e pr.J. Timmerman, 2e pr.J. Rite- co, Biervliet 2e pr.Abr. Faas 2e pr.Wed. Hoornick, Hoofdplaat le pr.E. Broeke, Bier vliet 3e pr.B. Martens, Hoofdplaat 3e pr. J. Mollet, Hoofdplaat 2e pr.P. de Schepper, Hoofdplaat le pr.A. de Geringel, Hoofdplaat twee le pr.A. Weeda 2e en 3e pr.W» Dhondt 2e pr.A. Faas le pr. OOSTBURG. Door den minister van arbeid is goedge keurd een wijziging in het reglement van de werkloozenkas „Volksbelang" alhier, volgens welke de uitkeering aan rechthebbende leden tot hoogstens 72 dagen kan worden verlengd in verband met de crisis-werkloosheid onder de landarbeiders. IJZENDIJKE. Van 28 Februari tot en met 2 Maart wordt in het Patronaatsgebouw alhier het T.B.C.- museum ter bezichtiging gesteld. De burge meester, tevens voorzitter der plaatselijke tuberculose-commissie, zal de tentoonsteling openen. Het ligt in de bedoeling een lezing te houden, waarin het doel van het tentoon stellen van het zeer interessante museum nader zal worden toegelicht. Aan de tentoonstelling is een verloting verbonden, teneinde de kosten eenigszins te dekken. De leerlingen der verschillende scholen zul len Maandagmorgen 't museum bezichtigen.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1