1000 500 300 25 WOENSDAG 18 FEBRUARI EERSTE BLAD Stads- en Provindenieu ws t/al viert. HLIJNEN VLISSINGEN IDA Uilgave: Firma F. VA! OF VELDE Ir., Walstraat 53-60, Vlissingen. Tetaf. iO. PoslreteningESFBI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen DE OPENING VAN DE HAVEN WERKEN TE VLISSINGEN. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin om op Vrijdag 17 April a.s. de havenwerken te Vlissingen te komen openen. IE MODEBRIEF van voren met een Het derde plaatje he voor. De stralen 'ranjes die van een gaan dat op zijn an een hoofdtooi, m ijzerdraad. „Vingerhoedje", hillende carnavals- een 'n badpakje nog gelukkig zijn er ook lig en gracieus zijn peculatie op minder medemensch. Een n we bijv. het „vin- n zachtgroene zijde, iet aansluitend lijfje No. 41 Jaargang i 1931 Onder op den rok ïgerhoedjes aange- ran ijzerdraad, over. De gaatjes werden borduurseltjes van hoedje, eventjes it, was in den vorm takt. Om het middel entuur van zwarte mg, tot bijna op den van vingerhoeden en zeer groot en dan iaat. Om beide pol- .dje met als hanger- Ierdrachten uit oude ;er gewild. Maar, wil eet bereiken, zoo is :ij kostbaar. WILHELMINE. er zij hoog aan den ook in veel mindere eten. dere onderzoekingen f en in hoeverre de ïleerde juist zijn. Fremantle v. Rott. for. te Genua Febr. Lizard 18 Febr. te Amster- ;br. van Colombo Febr. Perim velt" (thuisr.) p. 14 'ebr. van Port Sudan te Soerabaya 14 Febr. Perim Febr. Ouessant :br. te Paramaribo 15 Febr. v.Halifax Febr. v. Wei-ha-Wei Febr. Ouessant uenos-Ayres v. Acst. te Batavia van Rott. ir. van Batavia naar ir. 12 u. te Marseille ,e Cadix, New-York Febr. van Sabang Febr. te Londen 15 Febr. Dungeness 'ebr .te Mombassa 2.04 14.28 2.32 14.56 3.02 15.24 luto's, Fietsen tuigen. ari uur 5.45 5.47 5.49 makelükheden, ;en, enz. - Lezing over dieren-» Oude Vriendschap"» r Concert, A.G.O* uur, - Tooneelgezelschap ;bouw, 8 uur. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landenbijwekelijksd^ 3.80, met Zondagsblad f 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1-5 regels 7 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuur enVerhuui.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 repels 75 ct., iedere repel meer 15 ct. 0e abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikte heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bi] verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGINO „DE NEDERLANÜSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat u5t 2 bladen VLISSINGEN, 18 FEBRUARI. Verkiezingen Prov. Staten. De uitslag van de-gehouden stemming in den Statenkieskring Goes voor de R.t-Kath. candidatenlijst voor de Prov. Staten, is als volgt 1. Mr. J. H. M. Stieger te Goes (aftr.) 2. A. van Hootegem te Kruiningen 3 mr. A. J. J. M. Mes te Heinkenszand 4. P. Raas te 's Heerenhoek 5. J. F. Brooijmans te St. An- naland 6. A. M. Simons te Goes 7. A. Men- heere te 's-Heerenhoek8. C. Stokx te 's-Heerenbroek 9. A. Simonse Bz. te Hein kenszand. De havenfeesten. In de gehouden vergadering van de buurt- commlssie Kasteelstraat is met algemeene stemmen besloten om met de inning van de contributie voort te gaan, zooals in begin sel is besloten, nl. tot en met Juli 1931. In het voorjaar van 1932 zal deze commissie haar houding nader bepalen. De verbetering van de haven. Op Woensdag 25 Maart zal door of van wege den hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat in de directie Zeeland, aan het gebouw van het provinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg, worden aanbesteed: het maken van kei- en klinkerbestratingen op terreinen bij de vergroote buitenhaven te Vlissingen, met bijkomende werken, behoo- rende tot de werken tot verbetering van de haven te Vlissingen, ingevolge de wet van 21 Juli 1919. Raming 11.150. Gemeentelijke arbeidsbeurs. Bij den Gemeentelijken Dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven2 letterzetters, 1 boekdrukker, 1 mastlekbewerker, 10 grondwerkers, 5 met selaars, 10 opperlieden, 14 schilders, 21 tim merlieden, 1 stucadoor, 1 waterbouwkundig opzichter, 2 stoffeerders, 1 voeger, 1 poiitosr- der, 2 meubelmakers, 1 barbier, 1 kleerma ker, 1 leerling-schoenmaker, 1 teekenaar be kend met werktuigkunde en bouwkunde, 182 metaalbewerkers, 1 boekbinder, 1 banketbak ker, 1 bakker, 1 tuinman, 2 magazijnbedien den, 1 kruideniersbediende, 1 kellner, 1 chauf feur, 17 transportarbeiders, 11 kantoorbedien den (w.o. 5 vrouwelijke), 1 dienstbode, 2 por tiers, 10 varensgezellen en 68 losse arbeiders. Totaal 376 ingeschrevenen, vorige week 361 personen. Alzoo een vermeerdering van 15 werkzoekenden. Borneo-film. Morgenavond wordt in de Nieuwe Kerk aan de Wilhelminastraat een zendingssamen komst gehouden, waarop de nieuwste zen dingsfilm, nl. die betrekking heeft op het eiland Borneo, zal worden vertoond. Deze bijeenkomst zal worden opgeluisterd door zang van mevr. Spaanderman—Taat, alhier. Voor verdere bijzonderheden verwezen wij haar achterstaande advertentie. Uitvoering Vlissingsche Postfanfare. De Vlissingsche Postfanfare, directeur de heer H. B. Woltering, geeft Zaterdag a.s., des avonds 8 uur een muziek- en tooneeluitvoe- rïhg in het Grand Hotel „Britannia". De mondharmonica- en tooneelvereeniglng "E.M.M." uit Middelburg, zal haar medewer- hihg verleenen door de opvoering vfin de revue-operette „Is 't een uitstapje", door Willy van Noordt. De ..Midd. Crt." heeft van een opvoering van deze revue in het Schuttershof aldaar geschreven dat deze zeer goed heeft voldaan. Plump en Plomp hebben het publiek ver scheidene malen smakelijk laten lachen om hun dikwijls leuke en soms rake zetten. Ook onder de oudere medespelenden waren vele leden, die hun rol zeer verdienstelijk ver tolkten. De uitvoering wordt besloten met een bal, onder leiding van de Jesayes Original Jazz- Players. Men zie verder de in dit nummer voorko mende advertentie. Stukken voor den gemeenteraad van Middelburg. In verband met de verhooging van de jaar wedde van den heer A. H. Munnik als ge meente-ontvanger van 4100 tot 4350, en met vroeger genomen besluiten, volgens welke zijn jaarwedden van ontvanger en controleur samen niet meer dan f 4600 zou bedragen zou zijn wedde als controleur direct op 250 moe ten worden gebracht, daar hij anders over de periode 1 Januari 1931 tot 1 Augustus 1932 150 te veel zou verdienen. Burg. en Weth. vertrouwen, dat de raad het met hen eens is, dat het voor den betrokken titularis bijzonder onaangenaam moet zijn, wanneer steeds weder opnieuw een voordeel, dat het zou toevallen door wijziging van de jaarwedde-regeling als ontvanger, wordt te niet gedaan door verandering in de jaarwedde als controleur. Te meer waar onlangs ook de jaarwedden van burgemeester en secretaris zyn verhoogd, stellen Burg. en Weth. voor te bepalen, dat de jaarwedde als controleur van af 1 Januari jl. 4G0 al bedragen. De tegenwoordige huurder van het winkel huis en de woning Korte Delft G 1, hoek Nieuwstraat, F. Sandijck, heeft zich bereid verklaard om de woning met tuin van het vroegere hoofd van school C aan de Lange Delft H 1, in den testand, gelijk die zal wor den na het maken van den nieuwen toegang tot de school voor een tijdvak van 10 jaren te gen betaling van f 500 per jaar van de ge meente te huren. Het ligt in de bedoeling van Sandijck om, nadat het pand voor zijne reke ning zal zijn verbouwd en ingericht tot win kelhuis en woning en ook de nieuwe toegang naar school C volledig zal gereed zijn, het pand Korte Delft te verlaten. Op dit oogen- blik valt nog niet te zeggen, wanneer precies de desbetreffende werkzaamheden zullen vol tooid zijn. Om die reden is in het ontwerp besluit eenige vrijheid voor wat betreft den ingangsdatum der huur voorbehouden. De betrekkelijk lange duur van den huur termijn houdt verband met de omstandigheid, dat Sandijck niet onbelangrijke kosten voor verbouwing en inrichting zal moeten maken. De beide raadscommissies vereenigen zich met het desbetreffend voorstel. Als gevolg van de sterke stijging in het wa terverbruik gedurende 1930 slonk de reserve, waarmede bij den bouw van de pompinstalla- toe voor den watertoren rekening was gehou den, zoodanig, dat er bij het maximale uur- verbruilc te weinig capaciteit overbleef. In vergelijking met 1929 vertoonde het maximale uurverbruik in 1930 een stijging van 20 waardoor alleen in 1930 de beschikbare reser ve afnam met rond 15 van het geïnstal leerde vermogen. Bij normaal bedrijf kan thans maximaal 230 M3. per uur worden op gepompt en afgegeven worden in bijzondere omstandigheden is nog opvoering van die hoeveelheid tot 250 M3. mogelijk. De daling der beschikbare reserve maakt het bovendien bezwaarlik om aan de pompinstallatie de noodige onderhouds- en herstellingswerk zaamheden te verrichten zonder den regel- matigen gang van het bedrijf te onderbre ken. De tegenwoordige pompinstallatie is ver der nauwelijks toereikend, wanneer onver hoopt, tijdens de uren van de grootste water- afgifte, voor een of ander doel, bijv. brand, nog een extra hoeveelheid water gedurende langeren tijd zou worden onttrokken. Op al deze gronden achten Burg. en Weth. het noodzakelijk een derde pomp-aggregaat met bijbehoorende electrische besturingsinstalla- tie bij te plaatsen. Met een en ander werd bij den bouw van het pompstation onder den watertoren reeds rekening gehouden. De kos ten zijn geraamd op 3426. Er is gerekend op uitvoering der montage in eigen beheer, en vragen Burg. en Weth. een crediet daarvoor van 3500. De commissie voor financiën ver- eenigt zich hiermede en ook die van fabricage. Een der leden van laatstgenoemde commis sie merkt echter op, dat hij in de vergade ring van 15 October 1930 gevraagd heeft naar de capaciteit der pompen en betoogd heeft dat een installatie die tenminste 100 safe was bij geval van brand e.a. zeer gewenscht ware. Ofschoon toen niet is gezegd, dat het onnoodig was, meende dit lid toch te moeten concludeeren, dat het minder noodzakelijk werd geacht. Uit deze toelichting blijkt echter, dat het waterverbruik op bepaalde uren veel van de pompen vergt en hij heeft zich afgevraagd of Burg. en Weth. daarvan in October niets wisten. Nu echter vroegere data's zijn ge noemd, meent hij te moeten opmerken, dat hij het voorstel van 15 October tevens in uitzicht had kunnen worden gesteld een vermeerde ring van het aantal pompen. Burg. en Weth. leggen aan den raad over een adres van het bestuur van den M.B.B., waarbij het verzocht verschillende maatrege len te nemen in verband met de nog steeds omvangrijke werkloosheid, en een advies Ier zake van de commissie voor steunverleenjng aan werkloozen en stellen zij voor in den zin van de door de commissie gehuldigde opvat tingen op het adres te beschikken. Zij merken nog op, dat het geven van een toeslag aan hen, die in werkverschaffing arbeiden, verlies van de rijksbijdrage zou meebrengen, dat ver der het eventueel geven van een toeslag van 20 op de kasuitkeeringen zoodanig zal be perkt worden, dat uitkeering plus toeslag niet meer dan 19 per week beloopen, en dat de bedoeling is om, bij verlenging van den uit- keeringsduur der kassen, alleen dan 20 toe slag te geven, wanneer de betrokkenen geen emplooi bij de werkverschaffing of op andere wijze kunnen vinden. Zangvereenigïng „Tot Oefening en Uitspanning" te Dliddelburg. Concert- en Gehoorzaal. Jo Vincent. „Buitengewoon Concert" luidde de aan kondiging. En dat is het geweest. Een zeld zame avond Een concert gelijk zoovele van deze ver- eeniging uitnemend door verzorging en dit maal naast voortreffelijk ook veelzijdig, wat het programma betreft. Het gemengd koor gaf nobele zangkunst van stonden aan in het met gedempte stem gezongen onvergankelijk schoone „Ave Ve- rum Corpus" van Mozart, wat gevolgd werd door het sublieme „Laudate Dominum" (voor sopraan-solo en koor) van dit onsterfelijk genie. Was deze Mozart-muziek bedoeld als een dankbare herinnering aan den 175sten geboortedag van den Salzburger meester, dan heeft „T. O. en U." het Zonnekind wel op treffehde wijze herdacht, temeer waar mevr. Jo Vincent de solo vertolkte. Bepalen we ons eerst bij de koorwerkers, dan maken we ver volgens melding van Gounod's „Prés du fleuve étranger", het gezang der Joden in de Babylonische gevangenschap, wat een para phrase is van het oude kerklied „Super Flu- mina". Met dit werk werd een knap staaltje van koorcultuur geleverd krachtig en ex pressief is deze compositie, prachtig van klank en boeiend werd ze door de uiterst nauwkeurige en smaakvolle vertolking. De geweldige uitroep „Malheur a toi" (fff) miste zijn uitwerking niet, terwijl het canonisch gedeelte vast werd ingezet. Nog zong het koor „Schön Ellen", een bal lade van E. Geibel met sopraan- en bariton- sol'o, getoonzet door Max Bruch. Gaaf en hel der is dit gedicht verklankt en het uitnemen de begin van den avond heeft zich ook in den sluitsteen gehandhaafd. Jo Vincent was „Schön Ellen". Zij trof door dictie, glans en prachtige beheersching. Dr. H. van der Kamp gaf als „Lord Edward" een uitstekende voor dracht zijner partij en heeft muzikaal en vo caal zijn taak keurig vervuld. Een vrouwenkoor bracht voorts het lieve „Oben die Sterne" uit Rheinberger's „Chris- toforus" en een „Passionshymne" van Max Bruch zeer verdienstelijk ten gehoore. Dat verschillende alten wegens ongesteldheid haar krachten niet aan dit concert konden geven, werd als een gemis gevoeld. In een dergelijk force majeure valt slechts te be rusten. De Vereeniging voor Instrumentale mu ziek gaf afwisseling door een uitvoering van Gustav Jensen's „Landliche Serenade" Op. 37, een opus wat veel schoons en origineels bevat en in zijn verschillende deelen stemmingen en geluiden brengt van een eigenaardige beko ring. De executanten gaven zich geheel, met vreugde en animode celli verdienen voor het „Poco allegretto" afzonderlijk vermelding. Brillant heeft de heer Joh. H. Caro zijn leiderstaak, als steeds, vervuld. De begelei ding van den zang was toevertrouwd aan mevr. S. NonhebeiFaro (klavier) of „de Instrumentale", wien hiervoor beiden een woord van groote waardeering toekomt. Thans vragen we extra aandacht voor de eigenlijke soliste van den avond, de sopraan mevr. Jo Vincent. Het mag een feit van groote beteekenis en een niet te definieeren voorrecht genoemd worden, dat we thans voor de tweede maal in betrekkelijk korten tijd deze ideale sopraan in onze peripherie hebben" mogen ontmoeten. Ons mooie eiland moge, wat communicatie met het centrum aangaapt stiefmoederlijk bedeeld zijn, op het gebied van kunst, krijgen we gelukkig wel ons part. Daarvan was het concert van gis ter wederom een klinkend bewijs. Jo Vincent, zeldzaam mooie stem, imponeerend door wel luidendheid en klankvolume tot in de hoogste „regionen", die alle woorden van den tekst op de juiste wijze belicht, we betuigen U onze veneratie voor deze onvergelijkelijke, on vergetelijke, majestueuse ure, welke ons is bereid. Twee groepen zijn ons gebrachteen viertal I' ^che liederen en een trits van Seli'i'.Ivi hierin is ons een rijkdom van schoonheid geboden, welke zijn wedergade niet vindt. Noemt Buononcini, Caldara, Han del's „Care Selve" of Lotti's „Pur Dicesti". 't was alles prachtig. En Schubert Zóó voortreffelijk hebben we zijn „Litanei" nim mermeer gehoordEn dan „Du bist die Ruh'" en „Seligkeit"'t Was één klank- betoovering Esn waarlijke ontroering Het opgetogen auditorium, waaronder verschei dene Vlissingsche melomanen, klapte frene tiek en zóó lang tot de zangeres een toegift Brahms' „Wiegenlied" schonk. Zeer in nemend liet de soliste haar begeleidster, me vrouw S. NonhebeiFaro, die deze kunst speciaal verstaat, in hare successen deelen. Beide dames kregen bloemen, Jo Vincent een fraai bouquet paarse orchideeën. 't Was een buitengewoon concert, waarop de vele aanwezigen ook aan dirigent, koor, orkest en den bariton-solist, hun welver diende hulde hebben betuigd. O. Industrie- en Huishoudschool te Middelburg Gisterenavond hield de Vereeniniging „In dustrie- en Huishoudschool" in het school gebouw aan het Molenwater haar algemeene vergadering onder voorzitterschap van mevr. W. A. Dumon Takvan Trigt. Bij afwezigheid van de secretatesse, mevr. HartmanWisse, bracht de vice-voorzitter, de heer H. J. G. Hartman, het jaarverslag over 1930 uit. Hieruit blijkt, dat op 1 Januari 1930 de school bezocht werd door 128 dagleer lingen, 15 op de cursussen voor meergegoe- den en 259 op de avondcursussen, totaal 402 tegen 375 op 1 Januari 1929. In het voorjaar 1930 namen 6 leerlingen deel aan de cursussen aan meergegoeden, resp. 22 en 73 aan vervolg avondcursussen in lingerie en costuumnaaien en 11, alle le den van de afdeeling Middelburg van den Ned. Chr. Vrouwenbond aan een kookcursus. Totaal is dus gedurende het schooljaar 1929 1930 onderricht gegeven aan 513 leerlingen tegen 476 in het vorige schooljaar. Aan het einde van het schooljaar ontvingen 6 leerlin gen een diploma vcor huishoudster, 5 een voor hulp in de huishouding, 10 voor cos- tuumnaaister, 6 het A diploma costuum naaien. Van deze geslaagden bleven 8 leer lingen op school. Eén slaagde voor het staats, examen nuttige handwerken, de beide can- didaten voor de acte fraaie handwerken be haalden deze akte niet. Met financieelen steun van de afdeeling Middelburg van Tes- selschade werd een cursus gegeven voor de opleiding „Hulp der moeder". Van de 10 leer lingen behaalden 6 het diploma. Op advies van de inspectrice van het M. O en met goedkeuring van den minister van onderwijs, werd de voorbereidende cursus verlengd tot 2 jaar, na afloop daarvan kun nen de leerlingen een één jarigen cursus vol gen tot opleiding voor de gezinstaak of een twee- of driejarigen cursus tot opleiding voor huis- of costuumnaaister. De opleiding voor hulp in de huishouding werd teruggebracht tot twee jaar, doch van de leerlingen wordt geëischt tenminste twee jaar ULO. Geheel nieuw is de opleiding tot huishoudkundige A, welke opleiding twee jaar duurt en waarvoor MULO-diploma of overgangsbewijs van de derde naar de vierde klasse H.B.S. of Gym nasium geëischt wordt. De duur der avond lessen werd gebracht van twee maal 5 maan den op 2 maal een half jaar. Bij het begin van den curus 1930/1931 wa ren 135 leerlingen voor volledig onderwijs ingeschreven, van wie 49 van buiten Middel burg, nl. Vlissingen 19, Souburg 4, Koude- kerke 12, Serooskerke 3, Veere en St. Lau rens ieder 2, Westkapelle, Arnemuiden, Dom burg, Meliskerke, Aagtekerke.'s Heer Arends- kerke en Nieuwdorp ieder 1. Vier leerlingen waren kosteloos toegelaten en vier tegen ver minderd schoolgeld. Aan de cursussen voor meergegoeden namen toen deel 25 leerlingen; voor de avondcursussen meldden zich 220 leerlingen aan. In vorige jaren had het de aandacht ge trokken, dat voor de avondcursussen in ko ken zich personen aanmeldden, die meer be hoorden bij de cursussen voor meergegoeden; daarom werd het betrokken schoolgeld ver hoogd, wat het aantal leerlingen deed dalen; ook voor de avondcursussen in handwerken meldden zich minder leerlingen aan, en een kookcursus voor Kinderzorg had niet plaats. Door een en ander was het aantal 39 min der dan in het voorafgaande schooljaar. Het getal leerlingen in costuumnaaien was onge veer even groot. Gebrek aan ruimte was oor zaak, dat ongeveer een 30-tal gegadigden moest worden afgewezen. In het nieuwe gebouw, aldus het verslag, zal dit hopelijk niet meer kunnen voorkomen. Vóór 31 December hebben 5 leerlingen de school verlaten, en bedroeg het aantal toen nog 375 tegen 400 op 31 December 1929. Mejuffrouw A. J. Nieuhuis, tijdelijk leera- res, werd 1 September vast aangesteld en 1 Augustus werd tijdelijk voor één jaar be noemd tot assistent-huishoudster mej. K. de Ruiter. Inzake de localiteit meldt het verslag, dat op 20 November 1930 het nieuwe gebouw zou kunnen worden overgenomen. Afwerking van meubelen en inrichting van het gebouw ver oorzaakten evenwel eenig oponthoud, zoodat het nieuwe gebouw in den loop van 1930 nog niet in gebruik kon worden genomen. Een schooltentoonstelling is dit jaar niet gehouden, wel een van het Museum voor ouders en opvoeders te Rotterdam en een demonstratie met de „Kolma" stoompan. De leerlingen der huishoudklassen brachten een bszosk aan van Melle's fabrieken te Bres- kens en aan de nieuwe keukeninrichting van het gasthuis, terwijl aan het einde van den cursus met alle leerlingen een zeer goed ge slaagd schoolreisje naar de wereldtentoon stelling te Antwerpen werd gemaakt. Wederom werden dit jaar cursussen in de buitengemeente Vlissingen gehouden. Zij werden gegeven van half Februari tot Juli en van September tot half Februari en werden bezocht door te samen 131 leerlingen. Het verslag werd goedgekeurd en eveneens de rekening en verantwoording, die zal wor den opgezonden naar rijk en gemeente. Als bestuurslid herkoos de vergadering mevr. AlbertsSalberg, de afdeeling van den Volksbond tegen drankmisbruik wees mej. L. Backer weder aan, terwijl in de vacaturen, ontstaan door het bedanken van mevrouw en den heer Hartman, wegens hun vertrek uit Middelburg, gekozen werden mevr. A. van der Veur—van Wijk en de heer mr. J. H. C. Heijse. De presidente stelde onder instemming der vergadering voor mevrouw en den heer Hart man, die zooveel voor de school hebben ge-; daan, tot eere-lid te benoemen. De heer Hartman dankte, mede namens zijn echtgenoote voor deze onderscheiding en verzekerde, dat beiden steeds gaarne voor de school hebben gewerkt en dit te meer omdat er in het bestuur een prettige samenwerking was. Executoriale verkoop. Ter openbare civiele terechtzitting der rechtbank te Middelburg werd heden in het openbaar verkocht het inbeslag genomen mo torvrachtschip „Mawi", groot 120 ton, en toe- behoorende aan de N.V. Scheepvaart Maat schappij „Cornelis Gysbertha" gevestigd te Dordrecht, thans liggende in de kade te Goes. Het schip werd gekocht voor f 16000 door de N.V. Rotterdamsche Scheepvaarthypo theekbank gevestigd te Rotterdam. Geen diners meer op poldervergaderingen. De jaarlijksche vergaderingen van ingelan den der polders in onze provincie, plegen ge woonlijk vergezeld te gaan van diners, welke maaltijden door de aanzittenden steeds ten hoogste worden geapprecieerd. Thans heeft een der polders, de „Vergaert", besloten we gens de malaise het diner te laten vervallen en het bedrag, dat hierdoor wordt bezuinigd, te bestemmen voor vermindering der polder- lasten. De vlasindustrie. Van de zijde der Oostelijk Zeeuwsch- Vlaamsche vlassers wordt een krachtige actie tot redding dezer industrie gevoerd. ERESKENS. Vrijdagavond vierde de afdeeling Breskens van den Christ. Nat. Werkmansbond alhier haar 25-jarig jubileum. Tegenwoordig waren afgevaardigden van de af deelingen Ter Neuzen en Zaamslag. Door den voorzitter ds. A. Keers werd deze feesavond geopend, welke verder werd afge wisseld door zang en voordrachten. Zaterdag werd alhier op initiatief van den heer I. van Melle een bijeenkomst gehouden van vogelliefhebbers, ten einde te komen tot het stichten van een vereeniging van lief hebbers van zang- en siervogels. De heer Van Melle hield een inleidende rede, waarin hij het doel uitqen zette. Door onderlinge besprekingen en het laten eircu- leeren van tijdschriften als „De gevleugelde zangers" kon meer eenheid worden verkre gen in de wijze van kweeken. Ook kan wor den getracht door een tentoonstelling of wel via den groothandel de overcomplete vogels af te zetten. Maar daartoe is samenwerking noodig. Besloten werd dan ook een vereeniigng te stichten. In het bestuur werden gekozen de

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1