500 300 150 25 VRIJDAG 13 FEBRUARI EERSTE BLAD No. 37 69e Jaargang 1931 Diigaye: Firma F. IIAH DE IfïlDï Jr., V/alstraai 58-BO, Vlissingen. lelef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd cp Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieuws Wonden INGEZONDEN STUKKEN ).35 Morgenwijding, srt, viool en piano. .50 Gramofooripla» :holen. 4.35 Gramo- ïcert. 5.35 Kinder- richten. 7.00 Piano- ezing. 8.05 Vaude- Lezing. 9.45 Con- jariton. 11.20—12.20 .725 M. 8.05 en nofoonplaten. 8.20 •kest en viool. 9.&Q n. .20 en 9.35 en 11.30 )rkestconcert. 3.40 .20 en 7.00 Orkest- •na berichten en tot - 11.20 en 2.20 Or- irtje. 7.00 Liederen- cello en piano. 7.35 espraken. iven 338.2 M. 5.20 concert. 7.20 en 7.50 itzending van het Drkestconcert. 9.50 5.20 Orkestconcert, aten. 8.20 Orkest- Voordrachten. 11.20 srichten. 1.20 Gra in. 3.50 Orkestcon. ;n. 7.50 Koor, orkest nieconcert. 9.40 Be stconcert. OR WERPEN Politie te Vlissingen evonden is gedepo- lband 2 leerboek- rozenkrins in igenshandschoenen ihoud; poësie-album ïtingen te bekomen kinderhandschoen- straat 19kinder- De Valk, Mariniers- ij Bos, Clijverstraat nt, Lammensstraat net inhoud bij Saay, lbelastingplaatje in kertstraat 17; hand- Noordstraat 47 Aagje Dekenstraat dj Van As, Molen- erspeld by De Bree, ien ring bij Loeke- 15 wollen kinder- Lammenstraat 25; inhoud bij Kamer- t 9 en gouden rin- an der Graaf, Anje- *TLIJNEN LI Febr. te Antw. 11 Febr. te South- .1 Febr. Sagres br. van Padang ebr. van Rio de Ja- 10 Febr. Dungeness evelt" (thuisr.) 11 Febr. van Suez 11 Febr. te Dar 0 Febr. Gibraltar 10 Febr. v. Colombo 11 Febr. Suez Febr. te Duinkerken Rott. van Japan Febr. Perim .1 Febr. te Sabang Batavia n. Rott. Febr. te Antw. van Genua :richt nd 773.9 te La Coruna. nd 732.2 te Janmayen. avond van 13 Febr. nde N.-Westelijke tot rlijke wind, half- tot net regen of natte •ring in temperatuur. E VLISSINGEN 10.46 23.24 11.54 0.15 12.41 \uta's, Fietsen tuigen. iari uur 5.36 5.38 5.40 ND A •makelijkheden, gen» enz. Vergadering anti-reV, litair Tehuis, 8 uur. Feestconcert Gemend- Concertgebouw, 8 - Lezing Evanp ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct wl COURANT ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5regels75 ct., itdere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een tiand, voei of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTÊLD DOOR DE VEREENIÜINÜ „DE NEDERLANDSCHE DAGBL.ADPERS,: Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 13 FEBRUARL De havenfeesten. Gisteren vergaderden de bewoners der St. Jacobstraat ter verdere bespreking van de havenfeesten. Aan de orde was de regeling der contributie, die nader vastgesteld moest worden nu de feesten uitgesteld zijn. Beslo ten werd de contributie te verlagen tot 0.60 per maand en dan door te betalen tot en met Augustus 1931. In een bestuursvergadering van de buurt - commissie Verkuijl Quakkelaarstraat, is be sloten onderstaand schrijven aan de bewoners dier straat te zenden Op de vergadering, uitgeschreven door het Centraal comité, werd door den voorzitter aan de dagelijksche besturen der buurtcom- missies mededeeling gedaan, dat het wets ontwerp, betrekking hebbende op de N.V. Haven van Vlissingen, dezen zomer de Eerste Kamer nog niet zal hebben bereikt, en der halve de opening van de haven niet op den vastgestelden tijd kan plaats hebben. De feesten zullen dus eerst veel later moeten worden gehouden en wel in Augustus 1932. In verband met deze beslissing, is door de buurtcommissie besloten den leden te ver zoeken, contributie te willen betalen tot en met Augustus 1931. De gelden worden dan uitgezet op de Boaz Bank. Zijn de leden echter van meening, dat moet worden doorbetaald tot Augustus 1932 en hun bedrag wenschen te herzien, dan worden zij verzocht zulks kenbaar te maken aan den heer Catsman, die zich met het ophalen der contributie heeft belast. De versiering zal bestaan uit 2 eerepoorten en 10 eerebogen, waarvan 1 poort en 4 bogen worden aangebracht in de straat tusschen Hobeinstraat en Scheldestraat en 1 poort en 6 bogen in de straat gelegen tusschfen de Scheldestraat en Van Dishoeckstraat. Zoo eenigszins mogelijk zullen deze van electrisch licht worden voorzien. Ten slotte worden allen, die nog niet als lid staan ingeschreven, alsnog uitgenoodigd zich bij een der bestuursleden op te geven. Gisterenavond vergaderde de Spuistraat commissie ter bespreking van de plannen der havenfeesten. Besloten werd een circulaire te sturen aan de contribueerende bewoners van de Spuistraat om met de door hen be paalde wekelyksche of maandelyke stortin gen door te gaan volgens het eerst beraamde plan, n.l. eind Juni 1931. De commissie hoopt dat de bewoners hun toegezegde bijdragen zullen handhaven. Gisterenavond vergaderde de buurtcom missie Koningsweg, Dokkade, De Ruyter- straat, Lampsinsstraat en Aagje Dekenstraat, in het gemeentehuis. Na het welkomstwoord door den voorzit ter, den heer L. M. J. Gregory, werden aller eerst de functies als volgt verdeeld voor zitter de heer L. M. J. Gregory, secretaris de heer J. uytterlinde, penningmeester de heer P. J. Bartelse, 2e secretaresse mej. Fros, leden mevr. van Blerkom en de heeren M. J. Hem- mekam, W. Anker Jr. en F. de Bruijn. Na inleiding door den voorzitter omtrent plannen en werkwijze der commissie en de verschillende naar voren gebrachte opmer kingen der leden, werd met algemeene stem men besloten voorloopig een afwachtende houding aan te nemen, zulks in verband met de betrekkelijke onzekerheid betreffende het tijdstip der officieele opening van de haven. Vroegtijdig echter zal het noodige worden verricht. In de vergadering van het buurtcomité Gravestraat en omgeving werd door het be stuur voorgesteld om de kaart vol te betalen en dan een nieuwe vergadering te houden, wat er verder gedaan zal worden. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. De „Dempo". Nadat de wind aanmerkelijk in kracht ver minderd was, is het motorschip „Dempo" door de nieuwe keersluis gepasseerd en naar de reede vertrokken. Sport-feestavond C.K.W.O. Ook gisterenavond was de feest-sportavand Van de C.K.W.O weer zeer goed bezet. Het- zelfde programma van den vorigen avond Werd uitgevoerd en de aanwezigen toonden 2ich ook nu weer zeer voldaan, hetwelk bleek het herhaaldelijk applaus. Door den voorzitter van het sportbestuur, den heer C. de Zwart, werden alle medewer kenden dank gebracht voor het zoo uitne mend slagen van deze feestavonden. Spreker noemde het een voorrecht dat onze jonge menschen nu ook onder eigen banier zich aan de nuttige sport kunnen geven. Hij deelde mede, dat een 22-tal heeren zich hebben op gegeven gedurende deze beide avonden om lid te worden van een heeren-gymnastiek- afdeeling, zoodat de oprichting daarvan ver zekerd is. Bovendien hebben zich 35 dona teurs opgegeven om de sport-afdeelingen fi nancieel te steunen. Spreker dankt voor dit bewijs van mededeleven der leden en hieruit blijkt dat deze feestavonden vrucht hebben afgeworpen. Spreker dankt den leider der gymnastiek- afdeeling, den heer L. J. Jansen, voor zijn tjver en zyn zoo langen tijd geheel belange loos beschikbaar stellen en bood hem namens het sportbestuur een blijvend souvenir aan, De heer Jansen had te voren reeds van zijn leerlingen een mooie bloemenhulde in ont vangst mogen nemen. Ook den heer C. Jansen, sinds eenigen tijd leider der korfbal-afdeeling, viel een bloe menhulde van leerlingen en bestuur ten deel, terwijl mej. De Hondt een fraaie vaas met witte seringen en roode tulpen als bewijs van waardeering voor haar onvermoeide mede werking door het bestuur werd aangeboden. Dit alles werd vergezeld met bewijzen van instemming door het publiek. De „Reienzang" door de dames-gymnasten werd op veelvuldig verzoek herhaald. De heer W. Schmidt eindigde met gebed. Een gift aan het Burgerlijk Armbestuur. Door een oud-ingezetene van Vlissingen, wonende te Brussel, is ter gelegenheid van een 25-jarig jubileum aan het Burgerlijk Armbestuur alhier een som van 200 ge schonken, ten einde het bestuur in de gele genheid te stellen een extra-bedeeling van steenkolen onder de bedeelden te doen plaats hebben. Collecte Kinderzorg. De hier ter stede gehouden collecte voor Kinderzorg te Middelburg heeft opgebracht 347.20. Dit bedrag is bestemd als een feest gave ter gelegenheid van het 25-jarig be staan dezer stichting, dat op 23 Februari zal werden herdacht. Motorschip „Oost-Vlaanderen". Gisteren heeft op de Eems de geslaagde proefvaart plaats gehad van het nieuwge bouwde motorschip „Oost-Vlaanderen". Het schip is na de proefvaart door de reederij, de firma G. van der Peyl te Ter Neuzen over genomen. Het is gebouwd op de werf van de firma J. Smit Zoon te Foxhol, onder klasse Bureau Veritas. Het heeft een draagvermo gen van circa 640 ton en is voorzien van 2/250 P.K. Deutz Dieselmotoren. SOUBURG. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een Vulpenhouder by Roelse, Nieuwstraat B 103. ZOUTELANDE. Woensdagavond is een openbare vergadering gehouden van belanghebbenden by en be langstellenden in de verharding van den Duinweg alhier. De commissie tot verharding van den Duinweg had deze vergadering belegd. De heer J. F. Vermeulen uit Middelburg was voorzitter. In zijn inleidend woord zette de voorzitter de bezwaren van den tegenwoordi- gen toestand uiteen en de noodzakelijk van de verharding van dezen weg. De bedoeling is van dezen weg een klinkerweg te maken van pl.m. 800 M. lengte met een verharding breedte van 3 M. De kosten zijn geraamd op 8000. Van deze ƒ8000 moest nog pijn, ƒ1300 bijeengebracht worden door de aangelanden en andere belanghebbenden. Op deze vergadering werd in totaal pl.m. ƒ800 toegezegd, zoodat nog ƒ500 moet wor den bijeengebracht om met den aanleg te kunnen beginnen. Daar lang niet alle belanghebbenden op deze vergadering tegenwoordig waren, lijkt het niet onwaarschijnlijk dat de ontbrekende ƒ500 nog worden bijeengebracht. OOSTBURG. Door den Commissaris der Koningin ls be noemd tot lid der gezondheidscommissie, ze tel Oostburg, voor het tijdvak van heden tot 1 Juli 1934, de heer J. A. H. Hermans, arts te IJzendijke. KERK- EN SCHÖOLNIEUWS Giften en legaten. De kerkeraad der Ned.; Herv. gemeente te Ellewoutsdijk ontving het bericht dat ir. F. W. D. C. A. van Hattum van Ellewoutsdijk, zoon van de Ambachtsvrouwe, mevrouw A. A. van Hattum van Ellewoutsdijk—Dekker, het plan heeft opgevat, het kerkgebouw van elec trisch licht te voorzien door een groote kroon voor het middenschip en kleinere verlichtin gen voor de zijbeuken. Een vastenweek ten bate der werkloozen. Door den kerkeraad der Evangelisch-Lu- thersche gemeente te Schiedam is op voor stel van ds. V. W. T. B. Schmidt besloten de Goede Week in haar gemeente als Vasten week fee bepalen. De gemeenteleden worden opgewekt, zich in bedoelde week van alle overdadigs te onthouden, geen vleesch of visch te eten, geen sigaren te roeken enz. Het bespaarde geld zou in een bepaalde kas worden gestort, onder beheer van de diakenen en ten goede komen aan de werk loozen. Het plan is een navolging, de eerste in Nederland, van een door de protestantsche gemeenten te Dresden gegeven voorbeeld. Openbare gebeden tijdens de vasten. „Sancta Maria" meldt: Om den zeer slech ten economischen toestand, waaronder allen gedrukt gaan, acht het Doorluchtig Episco paat het noodig Gods barmhartigheid en ontferming door bizondere openbare gebeden af te smeeken ten einde uitkomst te ver krijgen. Examens. Aan de landbouwhoogeschool to Wagenin- gen is bevorderd tot doctor in de landbouw kunde (met lof) de heer ir. E. de Vries, ge boren te Grijpskerke, opproefschrift met stellingen, getiteld „Landbouw en welvaart in het regentschap Pasaroean. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgesproken DiefstalC. M. B., 23 jaar, zeeman te Li verpool J. N. H., 18 jaar, zeeman te Huil. beiden in voorarrest, ieder 7 weken gevange nisstraf met aftrek van voorarrest en bevel tot invrijheidstelling. J. v. K., 22 jaar, chauffeur te Middelburg, 6 maanden gevangenisstraf. Overtreding motor- en rijwielwetW. J. A., 43 jaar, reiziger te Koudekerke, vernietiging vonnis waarvan beroep en vrijgesproken. Mr. S. A. v. O. B., 41 jaar, afdeelingschef Prov. griffie te Arnhem, bevestiging vonnis waarvan beroep f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Openbare schennis der eerbaarheid M. N., 37 jaar, metaaldraaier te Vlissingen, 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk en 40 boete subs. 10 dagen hechtenis. OplichtingA. P. S., 23 jaar, tuinknecht te Haamstede, in voorarrest, 4 maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest. Verduistering van 200.000. Voor de rechtbank te Rotterdam is gisteren behandeld de zaak van de malversaties bij dè Rotterdamsche Melkinrichting en de Ver- eenigde Zuivelarbeiders. Hiervoor zijn destijds aangehouden de 46- jarige kantoorbediende H. D. J. W. en de 25- jarige kantoorbediende B. L. Aan W. wordt ten laste gelegd, dat hij een aantal kwitanties valsch heeft onderteekend Lexmond, Deze kwitanties heeft hij als echt gebruikt en ter uitbetaling voorgelegd aan den kassier. Voorts heeft W., in samenwer king met een ander een aantal kwitanties vervalscht ten name van C. Huyzer. Deze kwitanties waren eveneens aan den kassier aangeboden. Verdachte verklaarde het geld verloren te hebben in speculaties en verschillende onder nemingen, die hij is begonnen en die verlies opleverden. Toen hij eenmaal begonnen was, kon hij niet meer ophouden. Het O.M. eischte tegen W. 3 y2 jaar gevan genisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Vervolgens heeft terecht gestaan de 25-ja rige kantoorbediende B. L., die de betrokken kwitanties had geteekend en een gedeelte van de opbrengst, 12.000 ongeveer, had ge kregen. Verdachte wilde niet rechtuit bekennen en bleef er omheen draaien. Dit was de reden, dat het O.M. tegen hem eveneens een gevan genisstraf van Z/2 jaar, met aftrek van pre ventief, eischte. Moord op zijn dochtertje. Zondagavond 26 October, omstreeks half tien, van een uitstapje naar IJmuiden thuis komende, vond de bewoonster van een.' per- huiduitslag, springen- de handen, kloven, win- terteenen, dadelijk ver- I zachten en verzorgen met I AKKER's KLOOSTERBALSEM bijt niet! ^7Geen goud zoo goed." ceel aan den Nieuweg te Hilversum, op de bovenverdieping haar man bewusteloos op den grond liggen, terwijl het zesjarig doch tertje dood in het ledikantje lag. Er hing een sterke gaslucht en, zooals de lijkschouwing uitwees, was het aan gasvergiftiging over leden. De man werd naar het Diaconessenhuis gebracht en bekende, toen hij tot bewustzijn was gekomen, dat hij, zwaarmoedig gewor den, het plan had opgevat zelfmoord te ple gen en tevens het besluit had genomen het kind door middel van gasvergiftiging te dooden. Terzake van moord heeft de man zich voor de Vijfde Kamer der Amsterdamsche Recht bank te verantwoorden gehad. Hij bekende ook thans. Na het kind om half zeven te bed gelegd te hebben, had hij van de gasslang, die hij tevoren had klaargelegd, de kraan open gezet vervolgens was hij zelf, toen het kind wakker was geworden, aan het hoofdeinde op een stoel gaan zitten. Vervolgens de zenuwartsen, die in opdracht van den rechter-commissaris een onderzoek naar verdachtes geestvermogens instelden, is verdachte lijdende aan melancholie en han delde hij onder den invloed van een depres sie. De daad kan hem volgens de psychiaters niet worden toegerekend. Het O. M. stelde in zyn requisitoir voorop, dat hij geen wantrouwen koestert tegen de deskundigen. Hij acht niettemin het oordeel van eenige andere deskundigen gewenscht en stelt daarom voor de zaak terug te wijzen naar den rechter-commissaris en verdachte tijdelijk te plaatsen in het psychopathen- gesticht, waar hij dan aan een psychiatrisch onderzoek kan worden onderworpen. Uitspraak 26 Februari a.s. De misdaad te Bilthoven. Dezer dagen is de dader van den moord op mevrouw Soeparwi en haar beide kinderen .van de psychiatrisch-neurologische kliniek te Utrecht, waarin h'j na zijn mislukte zelf moordpoging was opgenomen, overgebracht naar het huis van bewaring aldaar. Zijn zaak zal spoedig voor rechtbank te Utrecht worden behandeld, vermoedelijk op 10 Maart a.s. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat de zitting veertien dagen wordt uitgesteld, omdat de rapporten der deskundigen betreffende het sectieonderzoek nog niet bij het parket zijn 'ngediend. Intusschen blijven de motieven voor deze moord ook in dekringen van ingewijden duister. De inlandsche bediende is zeer zwijg zaam en volhardt by zijn reeds eerder gepu bliceerde verklaring. Daar bij deze misdaad geen enkel zedenkwetsend element moet zijn geconstateerd, is het zoo goed als uitgesloten, dat de zaak met gesloten deuren zal worden behandeld. Totnogtoe is nog geen verdediger aangewezen. Wel vernam het „Hbld.", dat de dader aan een psychiatrisch onderzoek is onderworpen, hetgeen uitsluitend als een formaliteit op gevat moet worden, daar hij als volkomen normaal wordt beschouwd. Een ontrouw postambtenaar. Voor de rechtbank te Breda heeft terecht gestaan een kantoorhouder der posterijen te Wouw. Hem was ten laste gelegd, dat hij in de jaren 19241930 zich geld had toege- eigend, dat aan den Staat behoorde. Op een vraag van den president bekende verdachte alles hij heeft dit geld weggeno men om dit te besteden aan sport, bioscoop en andere vermakelijkheden. De officier van justitie achtte het ten lasts gelegde bewezen. Mede met het oog er cp, dat voor verdachte al reeds werk is gevonden, vroeg het O.M. een voorwaardelijke straf van een jaar en zes maanden met een proeftijd van drie jaar. MARINE EN LEGER Brievenmalen voor Hr. Ms. „Van Galen". Volledig gefrankeerde en van de daarvoor gestelde aanwijzingen voorziene correspon dentie voor de opvarenden van Hr. Ms. tor- pedobootjager „Van Galen", welke op 21 Fe bruari van Curasao naar Batavia vertrekt. zal in afzonderlijke brievenmalen worden op genomen, welke worden verzonden naar Ango_Ango op 5 en 6 Maart (6 Maart alleen brieven en briefkaarten), naar Kaapstad 12, 19 en 26 Maart, naar Mombasa op 2 April, naar Colombo op 16, 23 en 30 April en naar Sabang op 7 Mei. Correspondentie, welke na de verzending op 7 Mei nog wordt ontvangen, zal naar Batavia worden gezonden. By beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende mutatiën gelast met 16 Februari 1931 de luitenants ter zee der 2e klasse G. A. Boeghorn en W. van Haaften, geplaatst respectievelijk bij de ma rinekazerne te Willemsoord en aan boord Hr. Ms. wachtschip aldaar met 23 Februari 1931 de luitenants ter zee der 2e klasse C. A. Lagaay en M. J. M. de Gorter, aan boord Hr. Ms. „Schorpioen" met 2 Maart 1931 de luitenant ter zee der 2e klasse jhr. H. A. N. A. van Adrichem Boogaert, geplaatst aan boord Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord de luitenant ter zee der le klasse J. J. A. van Staveren, geplaatst bij het vliegkamp De Kooy. De luitenant ter zee 2e klasse J. A. Vink, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt na expiratie van het hem verleende verlof geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantser boot „Brinió" te Vlissingen. Een transport van 2 onderofficieren en 22 minderen in rang van het korps mariniers vertrok heden met het stoomschip „Columbia" naar West-Indië. De zeemiliciens van de lichting 1930 II zullen op 25 April met groot verlof gaan. Luitenant-kolonel J. J. Quadekkerf Gisterennacht is te Bergen op Zoom plot seling overleden luitenant-kolonel J. J. Qua- dekker, commandant van het 3 e regiment in fanterie. Hij had zich Woensdagavond gezond ter ruste begeven en gisterenmorgen werd hij in zyn pension dood op zyn bed gevonden. Ver moedelijk heeft een hartverlamming een eind aan zijn leven gemaakt. Luitenant-kolonel Quadekker werd geboren 14 November 1878, op 27 Juli 1900 benoemd tot 2e luitenant27 Juli 1902 tot le luite nant op 24 Maart 1914 werd hij bevorderd tot kapitein 2 Mei 1927 tot majoor en 1 No vember 1930 tot luitenant-kolonel. Hij was begiftigd met de orde-teekenen van ridder in de Leopoldorde van België. De eerste luitenant der infanterie J. M. C. van den Bergen, gedetacheerd bij 'de afdee- ling van het korps mariniers te Rotterdam, uordt 16 dezer geplaatst bij de marinekazer ne te Willemsoord. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven ALS JE ZOO HARD VOOR JE BOTERHAM MOET WERKEN. Mijnheer de Redacteur, In uw blad van Zaterdag 31 Januari jl. heeft een geacht inzender, die zoo hard voor zijn boterham moet werken, zich de vrijheid veroorloofd een groot aantal nijvere arbei ders in een ongunstig licht te plaatsen. De beweringen van dien mijnheer waren, dat hij als werkgever aan vier verschillende werklooze arbeiders vijf uur arbeid aange boden had voor een loon van 6. Viermaal stootte hij op onwil om te werken, omdat de menschen steun genoten. De vijfde maal was hij gelukkiger. Hij liep tegen iemand aan, die geen steun genoot en die was natuurlijk direct bereid om in 5 uur 6 te verdienen. Wij hebben dit als laster bestempeld en ge sommeerd voor den dag te komen ten einde deze bewering te bewijzen. Inplaats hiervan kreeg de heer De Wolf de mededeeling, dat mijnheer geen namen wenschte te noemen, doch de heer Van Span ning kon desgewenscht nadere inlichtingen krijgen. Wij hebben ons tot de redactie gewend en die heeft ons, daartoe door de inzenders ge machtigd, naam en adres van die harde werkers voor de boterham ter hand gesteld. Het bleken te zyn de heeren W. Francke Co., expediteurs, Aagje Dekenstraat 45, al hier. Daarop hebben wij ons per brief tot deze heeren gewend en een antwoord van den heer Francke hebben wij ontvangen. Naar aanleiding hiervan kunnen wij mede- deelen, dat de heeren niet bereid zijn ons de namen te noemen van de menschen, die wei- gerden voor f 6 vijf uur te werken. Vervolgens willen wij iets mededeelen over dien vijfden man, die wel bereid was om in 5 uur tijd 6 te verdienen, omdat hij geen steun genoot.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1