500 300 100 25 DINSDAG IO FEBRUARI EERSTE BLAD DENTIE BRIEK TLIJNEN ICHT VLISSINGEN A No. 34 69e Jaargang 1931 Walstrsat 58-60, Vlissingen. Itlef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniüing „de nederlandsche dagbladpers" BINNENLAND PUROL nen wij niet opne- ons blad thuis be- Red. oruari. 5.009.50 Gramo- |.15 Morgenwijding, et. 12.30—2.00 Con- vrouw. 3.004.00 mofconplaten. 4.30 -6.00 Gramofoon- jsfonds voor de amofoonplaten. 7.00 ■8.30 Lezing. 8.30— :ert. 9.009.20 Le- oncert, 10.00 Vaz nuziek. 11.0012.00 .O. 8.00—9.15 Mor- ►dsdienstig halfuur- io. 1.30—2.00 Gra- 'rouwenuurtje. 3.00 30 Gramofoonpla- artiertje. 6.45—7.15 7.15—8.15 Voor- ing van oratorium andel, koor en or- Dias. 11.0012 00 ).35 Morgenwijding, ncert. 1.20 Concert, Uitzending voor t. 5.35 Kinderuur- ïten. 7.00 Piano-re- 8.05 Concert. 8.20 irt. 9.20 Berichten. :drijf van de opera 4012.20 Dansmu. 725 M. 8.05 en mofoonplaten. 8.20 05 Causerie en or- .20—7.20 en 9.35— ïplaten. 12.25—1.50 Gramofoonplaten. kest, bariton en or- 11.20—1.20 Orkest- meert en zang. 7.50 en, 338.2 M. 5.20 concert. 7.20 en 1 Orkestconcert. .50 Gramofoonpla- 11.50 Voordrachten. ;en. 12.15—1.20 Be. 'oonplaten. 2.20— 50 Orkestconcert. l lessen. 6.50 Dans- Berlchten. Daarna ).2011,20 Populair Febr. Gibraltar te Suez, r. te Marseille avia n. Rott. ^ebr. Dakar atavia van Roti Febr. v. Singapore t" (thuisr.) 7 Febr. br. van Colombo Febr. v. Belawan 7 Febr. Kaap Bon van Port Said 7 Febr. van Bou-, van Port Soedan 775.8 te Weenen. d 715.1 te Reijk- >nd van 10 Febr. elijke tot Z.-Wes- t zwaarbewolkt, af iuw, lichte tot ma- in het Oosten om >oi. 6.35 7.46 19.20 20.41 to's, Fietsen igen. uur 5.30 5.32 H kei ijkh eden, enz. vergade- Oude Vriend- Openbare ,de ezing Doopsgezinde 12 Februari. C.K.W.O, Con- mg stconcert Gemen?- Concertgebouw, 8 - Lezing Evang. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 12.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct m ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's >'n 't bezit eener Polis, zijn O RAT IS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen Crisishulpverïeening aan werkloozen. Door den heer Boon zijn aan den minister van financiën de volgende vragen gesteld 1. Is de regeering niet van oordeel, dat de volksvertegenwoordiging gekend moet wor den in den nieuwen vorm van extra Rijks- hulpverleening, aan de gemeentebesturen ver leend, ten einde hen in staat te stellen crisis hulp te verleenen aan werkloozen in bepaalde bedrijven, en acht de regeering het juist, dat een dergelijke steunverleening aan gemeente besturen in het leven wordt geroepen bij mi- nisterieele circulaire 2. Zoo op de rijksbegrooting gelden voor dezen nieuwen vorm van steunverleening zijn uitgetrokken of geacht moeten worden te zijn uitgetrokken, voor hoe lang strekt dan dit crediet 3. Ligt het in de bedoeling der regeering op dit punt te komen met nieuwe voorstellen Lou de Visser en de Volkscultuur. Het Tweede Kamerlid De Visser heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld Is het juist, dat de Radio Vereeniging voor Volks-cultuur, gevestigd te Amsterdam, reeds ir. Januari 1930 op haar statuten de Konink lijke goedkeuring heeft aangevraagd en deze tot nu toe nog steeds niet is verleend Zoo ja, is de minister dan bereid mede te deelen, wat de ooi-zaak is; dat deze goedkeu ring tot nog toe niet is verleend Wil de minister bevorderen, dat deze goed keuring nu binnen den kortst mogelijken tijd wordt verstrekt Jhr. mr. Rh. Feith benoemd tot vice-president van den Hoogen Raad. Benoemd is tot vice-president van den Hoo gen Raad jhr. mr. Rh. Feith, thans raads heer in gemeld college. De nieuwe vice-president van den Hoogen Raad werd te Amsterdam geboren 14 Decem ber 1868. Hij promoveerde te Leiden 16 Mei 1892 op het proefschrift„De decisoire eed". Achtereenvolgens was jhr. Feith ambtenaar van het O.M. te 's-Hertogenbosch, rechter in de rechtbanken te Breda en 's-Gravenhage, raadsheer in het gerechtshof in de residentie en werd in 1914 benoemd tot raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden. De nieuwbenoemde heeft o.m. zitting gehad in de Staatscommissie tot herziening van het wetboek van strafvordering en was sedert 1917 curator van de rijksuniversiteit teLeiden. In 1919 bracht hij voor de Nederlandsche Ju ristenvereniging prae-advies uit over „Het bewijs in strafzaken". Jhr. Feith is ridder in de orde van den Nederl. Leeuw. Locomotieven-order naar Duitschland. „Het Volk" meldt, dat bij inschrijving voor de levering van twaalf locomotieven ten be hoeve van de Ned. Spoorwegen, Werkspoor vrij belangrijk bedrag hooger was het blad hoorde 10 dan een Duitsche com binatie. Veel is toen gedaan om althans zes machines hier te houden. Talrijke besprekin gen zijn de afgeloopen weken gehouden en bet is bekend geworden, dat de regeering heel ver wilde gaan, ook de arbeiders en ver der eveneens de Ned. Spoorwegen, die iets wilden doen. Toch is alles afgesprongen, om dat naar verluidt, de directie van Werkspoor ender geer. beding wilde, dat de regeering fi- nancieele medewerking verleende. Tot zoover het bericht in „het Volk". Blijkens inlichtingen aan het „Hbld." na dert het bedrag van deze order het millioen zeer dicht. Boter en margarine voor leger en vloot. Door de Vereeniging van Margarinefabri kanten in Nederland is aan den minister van defensie een schrijven gezonden, in verband met het adres van den Alg. Nederl. Zuivel- bwid aan den minister, waarin wordt aange drongen op den aankoop voor leger en vloot Van boter, in plaats van margarine. Adressant weerspreekt de in laatstgenoemd adres gegeven argumenten dat boter het ge zondste en smakelijkste vetvoedsel zou zijn fin dat het hier betreft het economisch belang Jan het Nederlandsche volk, resp. de vee boeren. Volgens adressant is komen vast te staan, dat zoowel de voedingswaarde als verteer baarheid van margarine minstens gelijk staat aan die van boter, terwijl bij het tweede ar gument volmaakt genegeerd wordt het feit, dat zoo lang boter nog kan worden geëxpor teerd tot een prijs boven dien van margarine, de* handelsbalans, en derhalve de volkswel vaart verbeterd wordt door elke kilo marga rine, die hier wordt geconsumeerd en een equivaleerend kwantum boter vrijmaakt voor export. Door het verzoek van 'den Alg. Ned. Zuivel- bond wordt naar adressant's meening niet slechts gevraagd een bevoordeeling van zijn leden ten koste van andere groepen der be volking, doch bovendien benadeeling van het Nederlandsche volk in zijn geheel. Indien werkelijk de Nederlandsche boter- producent steun mocht verlangen ten koste van andere takken van landbouw, handel en nijverheid, of zelfs ten koste van het geheele belastingbetalende Nederlandsche volk, be hoort een dergelijke steun slechts verleend te worden op een wijze, die niet tegelijkertijd de handelsbalans van ons land aantast. Adressant geeft dan ook den minister in overweging met bovenstaande opmerkingen wel rekening te willen houden. De inwijding van de spoorwegen. Hieronder volgt een opgave wanneer in de verschillende landen van Europa de eerste spoorwegen werden ingewij1 België Mei 1835 Duitschland Dec. 1835 Engeland Sept. 1825 Frankrijk Oct. 1833 Italië Sept. 1839 Oostenrijk Sept. 1838 Nederland Dec. 1839 Noorwegen Juli 1853 Portugal Juli 1854 Rusland April 1838 Spanje Oct. 1848 Zweden Mei 1851 Zwitserland Juli 1844 Conflict bij de vakschool voor de typografie Naar wij vernemen, hebben vijf van de zeven leden van het bestuur van de „School voor de Grafische Vakken" te Utrecht, de heeren J. H. Th. O. Kettlitz, mr. A. B. Adri an, mr. G. P. van Tienhoven, L. van Essen en L. Levisson, hun bestuurslidmaatschap, wegens een meeningsverschil met den minis ter van onderwijs, neergelegd. Genoemde heeren kunnen zich niet vereenigen met het optreden van den minister in zake het onder wijs in de Nederlandsche taal. Het „U. D." publiceert een schrijven van den voorzitter van het bestuur, den heer Kettlitz, waarin deze mededeelt, dat de mi nister verlangt, dat het bestuur, tegen zijn overtuiging in, de lesrooster zal veranderen, ten einde onderwijs in de Nederlandsche taal te laten geven op uren en onder omstandig heden, die, zooals de ondervinding heeft ge leerd, zeer nadeelig zijn voor de resultaten van het onderwijs. En dat nog wel in een vak, dat van de grootste beteekenis is voor de aanstaande typografen. Het bestuur heeft op aandringen van een vertegenwoordiger van den minister, den inspecteur-generaal voor het nijverheidsonderwijs, de lesrooster zoodanig gewijzigd, dat met het geven van onderricht in de Nederlandsche taal betere resultaten konden worden bereikt. Thans verlangt diezelfde minister, dat het bestuur die daad ongedaan zal maken, en dreigt, indien het bestuur zich niet naar zijn bevelen wil schikken, met intrekking van het subsidie aan deze school. De heer Kettlitz, die ook liberaal lid van Ged. Staten is, zegt ten slotte in zyn brief, dat hfj als bestuurder van een school voor het onderwijs een zelfstandige verantwoor delijkheid heeft en niet bereid is zich te stel len onder de bevelen van een minister met wisselende inzichten. De scheepsbouwwerven in 1929. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt het volgende mede omtrent de statistiek der scheepsbouwwerven over 1929, welke bin nenkort in het Maandschrift zal worden ge publiceerd. Zij heeft betrekking op de onder nemingen, die 25 of meer werklieden gelijk tijdig in dienst hadden. In deze statistiek worden, in het overzicht der gereed gekomen vaartuigen, dat over een elftal hoofdgroepen verdeeld is, voor het eerst afzonderlijke gegevens opgenomen no pens tankschepen (zoowel zeeschepen als bin nenvaartuigen), tanklichters en zeesleepboo ten, terwijl nopens baggermaterieel meer ge gevens gepubliceerd worden dan in vooraf gaande jaren. De gereed gekomen tonnage aan zeegaande handelsschepen bleef in 1929 ruim 35.000 reg. ton (bruto) bij 1928 ten achter, de productie van baggermaterieel nam daarentegen be langrijk toe. Ook het aantal en de tonnen- maat der gereed gekomen binnenvaartuigen (vracht- en passagiersschepen, sleepschepen en tanklichters) is blijkens de statistiek aan merkelijk hooger dan in 1928. Voor meer gegevens bijv. nopens de ver schillende verbruikte materialen en brand stoffen, het aantal, den inhoud, het laadver mogen en de voortstuwingsinstallaties der gereed gekomen vaartuigen, de machine-in stallatie der werven en den verkoop van oud ijzer moge verwezen worden naar de in het Maandschrift op te nemén statistiek. Ten slotte zij nog medegedeeld, dat aan de statistiek is toegevoegd een afzonderlijk overzicht nopens het verbruik en de produc tie der scheeps- en machineslooperijen even eens over 1929. De „Tribune". In de Maandag gehouden vergadering heeft de meerderheid van Burg. en Weth. van Haarlem besloten het vroegere besluit te handhaven en de „Tribune" niet meer in de openbare leeszaal ter lezing te leggen, niet tegenstaande het verzoek van den gemeente raad om geen maatregelen ten opzichte van deze ter lezing legging te willen nemen. VLISSINGEN, 10 FEBRUARI. De „Dempo". Ook heden was de felle wind oorzaak, dat de „Dempo" nog niet naar buiten kon wor den gebracht. Als de weersgesteldheid gunstig is zal dit morgen gebeuren. Gemeentelijke arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 2 letterzetters, 1 boekdrukker, 1 mastieker, 10 grondwerkers, 1 loodgieter, 8 metselaars, 16 opperlieden, 7 schilders, 1 steenzetter, 19 timmerlieden, 1 verver, 1 wa terbouwkundig-opzichter, 1 teekenaar bekend met werktuigkunde en bouwkunde, 1 leerling stoffeerder, 3 meubelmakers, 1 kapper, 1 kleermaker, 175 metaalbewerkers, 1 bakker (broodbezorger), 1 tuinman, 2 magazijnbe dienden, 2 kruideniersbedienden, 2 kellners, 1 chauffeur, 13 transportarbeiders, 11 kantoor bedienden (w.o. 5 vrouwelijke), 1 dagdienst bode, 2 portiers, loopers enz., 8 varensgezellen en 67 losse arbeiders. Totaal ingeschrevenen 361, vorige week 371 personen. Alzoo een vermindering van 10 werkzoekenden. P. T. en T. Verplaatst met ingang van 1 Maart a.s. de kantoorbediende bij den post-, telegraaf- en telefoondienst I. P. de Bert van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te IJzendijke naar dat te Vlissingen. Een aanvaring in de buitenhaven. De marineschepen „Douwe Aukes" en „Bri- nio" zijn hedenmorgen in de buitenhaven alhier met elkaar in aanvaring gekomen. Beide schepen liepen eenige schade op. De „Brinio" bekwam een ingedeukten kop en verspeelde zijn anker, terwijl het andere schip schade bekwam aan den achtersteven. Een mooi heerschap. Wij lezen in de „Th. Crt." Zooals men weet is al herhaaldelijk ge waarschuwd door den commissaris van politie tegen zekeren J. B. B. uit Bergen op Zoom, die zelf naar het schijnt, onder gebruikmaking van valsche namen, als reiziger van de firma D. te Tholen, tevens kans gezien heeft het eiland Tholen eens grondig te leeren kennen. Te Poortvliet is de politie er ook in ge slaagd een fraai staaltje van 's mans oplich- terspractijken te achterhalen. Zoo vervoegde hij zich in den voormiddag van Zaterdag 10 Januari bij M. Geuze te Poortvliet met de vraag of G. een bril moest hebben, daarna liep hij naar binnen, G. ver telde B. dat hij een goede bril had, doch B. wist te vertellen dat die bril niet deugde. Hij gaf zich voor als te zijn de oogarts uit Vlis singen, die zooeven per auto van dr. Taze- laar uit St. Maartensdijk was komen meerij den, die hem had gezegd Geuze's oogen te moeten onderzoeken. Hij verwijderde zich even en kwam toen met een koffertje, waar uit hij zwarte staven en brillen te voorschijn haalde, waarna hij met die staven Geuze boven zijn oogen bestreek en vertelde dat, indien hij de oude bril bleef dragen, Geuze binnen drie maanden stekeblind zou zijn, omdat G. aan een sterke oogverkalking leed De man is toen bang geworden, geloofde B., omdat die dr. Tazelaar noemde en wilde wel overgaan tot koopen van een bril, die hem binnen drie maanden zou genezen. Daarna zou B. terugkomen, en aan Geuze dan de betaalde som van 34 teruggeven G. die niet meer dan 22 beschikbaar had, gaf dit te kennen, waarop B. een bonboek uit zijn zak nam en een kwitantie van 22 afgaf, die kwitantie vergetende van zegel te voorzien. Hij deelde mede, dat Geuze alleen 22 behoefde te betalen, het restant ad 12 zou de gemeente Poortvliet betalen, die zulks verplicht was te doen voor bejaarde men- schen. En de arme man, die met moeite dat geld bijeen gekregen had, stond zijn pennin gen af aan B. voor een bril die hoogstens 7 kost in den gewonen handel en voor G. niet eens geschikt is. Ook te Tholen schijnt B. slachtoffers te hebben gemaakt. Hij zit thans te Breda in voorloopige hechtenis. Vandalisme. Vandalen hebben cnder de gemeente Bier vliet dezer dagen een 60-tal jonge popu lieren, staande op den dijk van den Pau line- en Beukelspolder, ernstig beschadigd, door die boomen met een hakmes op twee en meer plaatsen 3 tot 4 cM. diep te klooven. Eenige jaren geleden pleegde men aldaar een zelfde feit. Naar de(n) dader (s) wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Door een paard getrapt. Hedenmorgen vond een landbouwer onder de gemeente Overslag in zijn schuur, liggende tegen de hooischelf, een man met zware ver wondingen aan het hoofd, waaruit hij veel bloed verloor. De dokter achtte zijn over brenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Nader is gebleken, dat de verwonde een zwerverstype is, die zich in den voorafgaan- den nacht op de hooischelf had te slapen gelegd. Vermoedelijk was de man toen dron ken en is hij gedurende den nacht van de hooischelf gegleden en bij de paarden terecht gekomen, door een van welke dieren hij tegen het hoofd is getrapt. De man bleek een paar dagen tevoren uit het huis van bewaring te Middelburg te zijn ontslagen. SOUBURG. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 13 Februari 1931, des nam. 2 uur. Onderwerp van behandelingLoon- en steunregeling werkverschaffing. Toelichting: In verband met de buitengewone werk loosheid tengevolge van de huidige crisis, wordt verhooging van het loon van hen, die bij de werkverschaffing te werk worden ge steld, door het college van Burg. en Weth. noodzakelijk geacht. Evenwel was er in het college van Burg. en Weth. geen overeen stemming te bereiken, waardoor het niet mogelijk bleek een bepaald voorstel aan den raad te kunnen doen. Een meerderheid van het college wenscht de bestaande regeling voor de gewone werkloozen te handhaven, doch voor de nieuwe crisiswerkloozen een nieuwe regeling, waaromtrent echter ook geen overeenstemming bereikt kon worden. Een minderheid van het college wenscht een regeling voor alle werkloozen. Ia. De burgemeester wenscht de bestaande regeling voor de gewone werkloozen te hand haven, echter verhoogd met een brandstoffen- toeslag gedurende de maanden Januari, Fe bruari en Maart (dit jaarFebruari, Maart en April) ten bedrage van 1.50 per week. b. Voor de crisis-werkloozen, komende uit den scheepsbouw e.a. wenscht de burgemees ter het loon bepaald te zien op 70 van de loonnormen, verhoogd met den brandstoffen- toeslag als bovengenoemd. c. Aan alle leden trekkende uit de kassen hunner organisatie wordt de bovenbedoelde fcrandstoffentoeslag verleend benevens een toeslag op de huishuur van ten hoogste 1.50 per week, voor wat zij aan huishuur meer moeten opbrengen dan 2.50 per week, welke uitkeering ten gemeentehuize zal geschieden. d. Voor het geval geen werk door de werk loozen onder b bedoeld uit te voeren is, wordt een steun verleend tot een bedrag, dat 1/3 gedeelte lager is dan het loon hetwelk zij by de werkverschaffing zouden kunnen verdie nen. e. Aan ongeorganiseerden wordt in mini mum en maximum 1 per week minder uit gekeerd. II. aDe heer Melis wenscht de bestaande regeling te handhaven voor de gewone werk loozen. b. Het loon by de werkverschaffing van de crisiswerkloozen uit den scheepsbouw e.a. wenscht hy bepaald te zien op 70 voor de loonnormen, verhoogd met een kindertoeslag van 0.50 voor elk kind. c. De heer Melis is tegen een steunregeling. III. a. Daar alle werkloozen productief werk verrichten en dit zooveel mogeiyk moe ten biyven doen, acht de heer De Priester een loon van 20 per week gewenscht. b. Krachtens een in te voeren steunrege ling dient aan georganiseerden f 13 per week te worden uitgekeerd, plus ƒ1.50 per gezinslid tot een maximum van 20. Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent Aan ongeorganiseerden wordt in minimum en maximum 2 per week minder uitge keerd. Aan alle gehuwden en kostwinners wordt een brandstoffentoeslag verleend van 1.50 per week, terwyi een toeslag op de huur ver leend wordt van 1.50 per week boven 3. c. Aan alle trekkende georganiseerden wor den via de organisaties de toeslagen uitge keerd bedoeld onder b. d. Bepaald dient te worden, dat de eerste 5 van gezinsinkomsteen niet voor aftrek: in aanmerking komen. Wel zün de leden van het college van Burg. en Weth. het eenparig eens, dat voor een. nieuw in te voeren regeling het de gemeente aan de daarvoor benoodigde gelden ont breekt en daarom de steun van het rijk moet worden ingeroepen, teneinde een bydrage te verkrijgen in de kosten. De meerderheid van het college is van meening dat eerst een nieuwe regeling moet worden ontworpen en dan de hulp van het ruk moet worden ingeroepen. Een minderheid staat op het standpunt dat eerst den minister om steun moet wor den gevraagd alvorens een nieuwe regeling wordt vastgesteld. De loonnormen waarvan hierboven sprake is zu'n als volgt vastgesteld Schilders 26.40, timmerlieden 26.40, metselaars 26.40, fabrieksarbeiders 21, landarbeiders 15, losse arbeiders 20, me-- taaibewerkers geschoolden 30.24, geoefen- den 26.40, ongeschoolden 22.56 opper lieden 21.60. De Vlissingsche Bestuurdersbond heeft be treffende deze aangelegenheid het volgende schrijven tot Burg. en Weth. gericht Namens den Vlissingschen Bestuurders- bond hebben wij de eer U beleefd mede té deelen, dat volgens onze opvattingen de ver zorging van de werkloozen ter plaatse drin gend verbetering behoeft. Beleefd verzoeken wij U onze vertegen woordigers een onderhoud te willen toestaan ten einde uw medewerking te verkrügen voor het tot stand komen van een huns inziens biliyken grondslag van ondersteuning of uit keering. Onze wenschen of verzoeken, waarvan wij ten uwent uitvoering mogelijk achten, zün 1. Er kome een werkverschaffing waarbij zooveel mogelijk arbeiders te werk gesteld kunnen worden. Het loon zal ten minste 21 per week zyn. Bij gedeelteiyk werken, of wisseling der arbeiders zal dit geschieden, in overleg met de organisaties van de werk lieden. 2. Voor de arbeiders, die niet te werk ge steld kunnen worden, wordt een steunrege ling ingevoerd. De steun bedraagt Voor uitgetrokken leden van werkloozen- kassen en daarmede geiyk te stellen werk loozen a. Voor gehuwden en ongehuwde kostwin ners 13 per week benevens 1.50 per ge zinslid boven de 2 personen, tot een maxi mum van 20 per week. b. Voor kostgangers 10 per week. Voor niet rechthebbende en daarmede ge lijk te stellen werkloozen a. Voor gehuwden en daarmede gehjk te stellen werkloozen 10 per week benevens 1 per gezinslid boven de 2 personen tot een maximum van 15 per week. b. Voor kostgangers 7 per week. De steun mag nimmer meer bedragen dan 70 van het loon, dat by een werkweek van 48 uur, in het bedrüf waarbij de werkloozen behooren, zou kunnen worden verdiend; Van het gezinsinkomen wordt de helft in mindering gebracht op de steunbedragen. De samenstelling van een volledig regle ment tot steunverleening zal geschieden in overleg met de organisaties van de werk lieden. 3. De controle, dageiyksche leiding en uit betaling der steunbedragen der tegen werk loosheid verzekerde arbeiders zal worden op gedragen aan de organisaties. Deze zyn aansprakeiyk voor een goeden gang van zaken en voor de aan hen ver strekte gelden voor de uitkeeringen. 4. Aan de werkloozen, die gehuwd of kost winner zyn, en uitkeering ontvangen van de werkloozenkassen of commissie voor steun verleening, wordt gedurende de maanden Januari, Februari en Maart een brandstof fen toeslag verstrekt ten bedrage van 1.50 per week. Aan de werkloozen, die gehuwd of kostjvin- ner zün en uitkeering ontvangen van de werkloozenkassen of commissie voor steun verleening, wordt een huurtoeslag verleent van ten hoogste, j 1.50 per week voor wat zü

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1