Over het invullen van het Aangifte biljet Inkomstenbelasting. NOOTJES BUITENLAND GEMENGD NIEUWS WETENSWAARDIGHEDEN OP ADMINISTRATIEF EN FISCAAL TERREIN. De speciale trein met post en passagiers, in aansluiting op het motorschip „Johan van Oldebarneveldt" zal Woensdagmorgen 11 Fe bruari te 10.20 uur van Genua vertrekken. Aankomst Donderdag 12 Februari te 7.05 uur te Zevenaar, 7.57 uur te Arnhem, 8.48 uur te Utrecht, 9.50 uur te Den Haag (S.S.), 9.36 uur te Amsterdam (W.P.), 9.53 uur te Amsterdam (C.S.) en te 10.01 uur te Rotterdam-Maas. In de gemeente Delft is in 1930 een bedrag van 152.234 uitbetaald aan werkloozsnsteun, dus gemiddeld ƒ3000 per week. Gedurende het jaar 1929 werd uitbetaald 90.093. In Noord-Brabant komt op verschillende plaatsen de griep in hevige mate voor. De ziekte krijgt hier en daar een- kwaadaardig karakter. Buiten de Oranjesluizen te Amsterdam is de Zuiderzee zoover het oog reikt, met drtff- jjs bedekt. De vaart voor zeilschepen zonder motorkracht van Amsterdam naar de Zui derzee is gestremd. De verpachting van staanplaatsen op de kermis te Groningen heeft ongeveer f 50.000 opgebracht. Het hoogste bod was 3000 voor een bergbaan. In de haven te Hamburg zijn in de laatste weken weer veel schepen opgelegd. Naar schatting bedraagt de opgelegde scheeps- ruimte 320.000 bruto ton, hoofdzakelijk Duitsche schepen. Bjj de Cunard Lijn bestaat het plan om haar nieuw reuzenschip van een vijftal schroeven te laten voorzien. Deskundigen be weren, dat het stoomschip daardoor beter zal kunnen manoeuvreeren en het trillen be langrijk verminderen. Op Smyrna en aan de kuststreek van Klein-Azië heeft men een hevige aardbeving waargenomen. De aardbeving schijnt echter geen ongevallen of materieele schade te heb ben veroorzaak];. Zaterdagnacht en Zondag werden opnieuw aardschokken waargenomen te Hastings, Na pier en Wairoa. In laatstgenoemde plaats is wederom een brug ingestort. naakte lichaam, maar ook deze glijdt hem van de schouders. Het Comité verspreidt de plaat1. als groot biljet (85 X 124 cM.) 2. als klein biljet (40 X 60 cM.) en 3. als prentbriefkaart, alle in kleurendruk. De biljetten en platen zijn op schriftelijke aanvrage gratis verkrijgbaar bij het secreta riaat Obrechtstraat 363 te 's-Gravenhage. Comité tegen eenzijdige ontwapening. EEN REDE VAN DEN DUITSCHEN RIJKSKANSELIER. In tegenwoordigheid van den rijkskanse lier, verscheidene ministers en een groot aantal vertegenwoordigers van het rijk, van de staten en voor de gemeenten had gisteren een manifestatie plaats van de Westfaalsch- Lippische handwerkersbonden, waaraan on geveer achtduizend handwerkslieden deelna men. Als eerste spreker trad op de Pruisische minister van financiën, die erop wees, dat de toestand van het rijk niet hopeloos was, als spaarzaamheid tot het uiterste werd be tracht. Nadat nog verchillende sprekers het woord hadden gevoerd over de oorzaken van de malaise en haar bestrijding, werd het slotwoord gesproken door den rijkskanselier dr. Brüning, die stormachtig werd begroet. Spreker gaf toe, dat de regeering graag in sneller tempo het economisch leven wilde hei-stellen, maar de fouten van de laatste twaalf jaar maakten een uiterst voorzichtig beleid noodzakelijk. De regeering kan alleen door wetgevende maatregelen het herstel bevorderen. Maar het volk moet. gelooven in 2ijn kracht. Het volk moet zijn regeering ver trouwen. De tijd van praten en schrijven is voorbij. Wij moeten werken en het parlement moet hierin voorgaan. Wat de herstelbetalingen betreft, niemand gelooft, dat deze op den duur te vervullen zijn. Maar men moet ook niet denken, dat de herstel-betalingen de eenige oorzaak zijn van onze ellende. In ons financiewezen moet orde worden gebracht. De belastingheffing moet worden vereenvoudigd. Als 't parlement de landbouwwetten en de hulp aan het oosten heeft aangenomen, heeft het genoeg gedaan en behoort het rust te gaan nemen. Maar vrijwillig. Dan kan de regeering beginnen, haar hervormingsplan nen uit te werken. Na een aansporing tot eenheid en tot afwij zing1 van alle radicale maatregelen, besloot dr. Brüning zijn rede, die stormachtig werd toegejuicht. DE DUITSCHE RIJKSDAG. Zooals zij hadden aangekondigd, hebben de oppositiepartijen in den Rijksdag Zaterdag al het. mogelijke gedaan om door obstructie de aanneming van het voorstel tot verscher ping van het reglement van orde te verhin deren. Reeds bij het begin der zitting eisch- ten de communisten, nationaal-socialisten en Duitsch-nationalen schrapping van het voorstel van de agenda, aan welk verzoek natuurlijk niet werd voldaan. Toen na verwerping der motie van wan trouwen de begrootingen van den rijkskan selier en den rijkspresident aan de orde kwa men, die gewoonlijk spoedig zijn afgehandeld, deed de oppositie al het mogelijke om de be handeling zooveel mogelijk te vertragen, zoo- dat er vóór 4 uur niets van een stemming zou kunnen komen, hetgeen afdoening der quaestie onmogelijk zou maken, daar de Rijksdagleden van buiten de stad op Zater dag tijdig naar hun woonplaats willen terug- keeren. In dit opzicht bereikte de oppositie haar doel. De talrijke door haar verlangde hoofdelijke stemmingen namen geweldig veel tijd in beslag. Een Centrum-afgevaardigde stelde daar om voor ten opzichte van alle verdere amen dementen tot de orde van den dag over te gaan en de regeeringsbegrooting in haar ge heel aan te nemen. In weerwil van het ver zet en het tumult der uiterste partijen werd dit voorstel aangenomen en omstreeks 4 uur was ook de begrooting afgedaan. Aan de begrooting van den rijkspresident kwam men niet meer toe. De pogingen der oppositie om het voorstel tot verscherping van het reglement ook Maandag niet in be handeling te nemen mislukten. Met deze beide punten zal men dus Maandag beginnen. President Löbe verzocht aan het einde der zitting de afgevaardigden zich voor Maandag op een langdurige zitting vóór te bereiden. EX-KEIZER WILHELM'S VERTREK NAAR NEDERLAND. Rijkspresident von Hindenburg heeft aan de „Kreuzzeitung" verzocht, de volgende ver klaring op te nemen „Volgens berichten in de dagbladen houdt de gewezen majoor Anker op het oogenblik lezingen over de oorzaken van de ineenstor ting in November 1918, waarin hij o.a. ook een onderhoud aanhaalt, dat hij in het jaaf 1922 met mij te Hanncver heeft gehad. In dit onderhoud zou ik gezegd hebben, dat het vertrek van Z.M. den keizer en koning naar het buitenland zonder mijn medeweten heeft plaats gehad en dat ik daarvoor geen verantwoordelijkheid droeg, al zou ik dan later tegenover de publieke opinie een deel der verantwoordelijkheid voor dezen stap van den keizer op mij hebben genomen. Tegenover deze bewering constateer ik het volgende „Het is juist, dat ik majoor Anker, die des tijds een geheel andere politieke opvatting huldigde als thans, als kameraad persoonlijk ontvangen en met hem over de gebeurtenis sen van den 9en November in het hoofd kwartier gesproken heb. Onjuist is echter, dat ik de door hem beweerde mededeellngen heb gedaan." Na een verwijzing naar zijn in de „Kreuz zeitung" van 10 November 1928 verschenen rectificatie, eindigt de verklaring van den rijkspresident met de passage „Ik herhaal, dat het besluit van ZM. den keizer niet al leen met mijn voorkennis, maar ook op mijn advies en dat van andere heeren is genomen en dat.iedere andere voorstelling van zaken onjuist is." De in de verklaring van den rijkspresident genoemde rectificatie van de bewering, dat de keizer in allerijl, als vluchtte hij, en alleen om zijn persoon denkend, naar Nederland is vertrokken, luidt als volgt„Ik verwijs naar de, in de „Kreuzzeitung" van 27 Juli 1919 ge publiceerde, gemeenschappelijke verklaring van generaal-majoor von Plesser, staats-se- cretaris von Hintze, generaal von Marschall en graaf von der Schulenburg, alsmede van mij. Uit deze verklaring blijkt duidelijk, dat het besluit van den keizer op aandrang yan mij en anderen na rijp beraad genomen en uitgevoerd is, ten einde de voortzetting van den oorlog of een burgeroorlog te vermijden en daardoor het vaderland nood en ellende te besparen." EEN OFFENSIEF TEGEN BRIAND. De Fransche reactionaire groepen, die sinds lang gekant zijn tegen de politiek van internationale verstandhouding, zooals Bri- and die opvat, maken aanstalten om een nieuw offensief in te zetten tegen den minis ter van buitenlandsche zaken. Zoo heeft Franklin bouillon bij de commissies voor buitenlandsche aangelegenheden het feit aangeklaagd, dat een Fransche bankgroep aan de Duitsche spoorwegen een belangrijk crediet heeft toegezegd en dit met de instem ming van de regeering. De commissie ging echter op de klacht niet in, zoodat Franklin Bouillon het besluit nam tot een interpellatie in de Kamer over te gaan. Met het oog op den binnenlandschen toestand, oordeelden de rechtsche groepen de interpellatie in haar vorm ongewenscht en Mandel, de vroegere vertrouweling van Cle- menceau stelde voor de kwestie liever in de financieele commissie te bespreken, waar minister Flandin allicht naderen uitleg kan verstrekken. De zaak zal dus zonder parle mentaire gevolgen verloopen al is het optre den van Franklin-Bouillon kenschetsend voor den argwaan dien sommigen tegen Bri- and koesteren, argwaan die dan in Duitsch- land door de nationalisten wordt uitgespeeld tegen de politiek van West-Europeesche verstandhouding. VREDELIEVENDE TAAL VAN MUSSOLINI. De „Intransigeant" publiceert eenige ver klaringen, die door Mussolini te Rome aan een specialen correspondent van dat blad werden gedaan. Op een vraag betreffende de toespraak, die hij voor de sprekend, film gehouden heeft, antwoordde Mussoliir „Ik heb toch duide lijk gesproken." Daarin herinnerde de Duce aan de woor den, die hij in den herfst van het vorig jaar gesproken heeft„wij zijn bereid, om te strij den, als wij worden aangevallen" en voegde er aan toe „Wij zullen nooit het eerst aan vallen Mussolini verklaarde, dat het Italiaansche volk vredelievend is, daar het geen ander ideaal heeft dan zijn beschaving steeds meer en meer te vervolmaken. Wij moeten werken in een serene atmos feer en in vrijheid des gccstes. Mussolini voegde er aan toe, dat er een eenigszins onbehagelijke stemming heerscht tusschen Frankrijk en Italië. Het ligt echter nie t alleen in mijn macht, zeide hij, om deze te verhelpen. Zij is het gevolg van gebeurte nissen, die het Italiaansche volk in zijn ver trouwen en trots getroffen hebbenhet is een diepe wonde, die men nog kan genezen, maar dan moet men van goeden wil zijn, want elke dag, die voorbij is, is een verloren dag. De hangende kwesties kunnen zeer goed worden opgelost zonder sabelgekletter. Ik ben van mijn kant, zeide Mussolini, ge heel bereid, om ze rustig rond een tafel te bespreken en alles in te zetten, wat essen tieel noodzakelijk is, om tot overeenstemming te komen, nl. goede trouw, oprechtheid en het loyaal verlangen, om tot overeenstem ming te geraken. Men zij er zich echter van bewust, bespre kingen te voeren met een eensgezinde natie, die zeker is van zich zelf, een natie, die een belangrijke rol speelt en recht heeft op een plaats onder de zon. RUSLAND WAPENT ZICH TEGEN EEN KOMENDEN OORLOG. Naar de „Osservatore" uit Warschau ver neemt, heeft de Russische volkscommissaris van. oorlog, Woroshilof, dezer dagen op een algemeene vergadering der communistische jeugdorganisatie een rede gehouden over de bewapening van sovjet-Rusland en over de ontwikkeling van de wapen-industrie. In deze rede noodigde hij alle leden der communistische jeugdorganisatie uit, om een cursus te volgen aan de krijgsscholen, om zich op militair gebied te bekwamen. De vollcscommissaris verklaarde, dat nog steeds het gevaar dreigde, dat de kapitalisti sche landen een aanval op de Sovjet-unie zullen wagen en om aan zijn woorden meer kracht bij te zetten, citeerde hij het be roemde werk van generaal Ludendorff, waar in deze voorspelt, dat den lsten Maart 1932 een nieuwe wereldoorlog zal uitbreken. Woroshilof zeide verder, dat het roods regel goed getraind is en zich iederen dag steeds meer en meer perfectionneert. Wat de luchtvloot betreft, zeide hij, kan Sevjet-Rusland met alle landen ter wereld wedijveren. De leden der communistische jeugdorgani saties moeten zich daarom niet alleen be kwamen op militair gebied, maar bovendien een ijverige propaganda voeren voor dit doel in alle fabrieken en arbeiderscentra. OVEREENSTEMMING TUSSCHEN DE ENGELSCHEN EN DE JODEN. De „Daily Telegraph" weet te melden, dat de onderhandelingen tusschen de Britsche regeering en het Jewish Agency in Palestina beëindigd zijn. Men zou tot overeenstemming zijn gekomen over den tekst van een ontwerp, waarin de Britsche regeering haar standpunt inzake de verhoudingen in Palestina uiteenzet en dat als Witboek zal verschijnen. In dit stuk zouden belangrijke concessies aan de Zionisten worden gedaan. De wetgevende raad blijft bestaan, terwijl nieuwe wegen voor de ontwikkeling van Palestina worden aangegeven. Ook wat betreft de immigratie komt de Britsche regeering den Zionisten tegemoet. Het desbetreffende stuk zou onder teekend zijn door den minister van buiten landsche zaken Henderson. De „Daily Telegraph" leidt hieruit af. dat men in het kabinet het mandaat aan de be voegdheid van den minister van koloniën heeft onttrokken en buitenlandsche zaken de quastie verder in behandeling heeft gegeven. Al of niet in verband hiermede staat het gerucht, dat de minister van koloniën lord Passfield zal aftreden en vervangen worden door lord Noël Buxton. Tevens verwacht men, dat de hooge commissaris voor Palestina in den loop van de komende maand zijn post zal verlaten. DE ANTWERPSCHE HAVEN EN ZUID-AFRIKA. Volgens de bladen zou de regeering der Zuid-Afrikaansche Unie besloten hebben, Antwerpen als greote basis te nemen voor de verdeeling van haar producten. Deze beslissing werd genomen als gevolg van de reis, welke minister Herzog in den af- geloopen zomer naar Europa ondernam. Ongelukken. Zaterdagmiddag is te 's-Gravenhage een 8-jarige jongen door een motorwagen van lijn 7 overreden. De jongen is tijdens het transport naar het zie kenhuis aan de bekomen verwondingen over leden. Een arbeider te Silvolde, die nog juist voor een tram per fiets de rails wilde oversteken, is door de tram overreden. De man was op slag dood. In de Station straat te Emmen is een voerman, doordat de paarden op hol sloegen, van een wagen ge vallen. Met zware hersenschudding werd hij opgenomen. Op het stations-emplacement te Alkmaar is een rijtuigpoetser van een in beweging zijnden trein gevallen en tusschen den trein en het perron bekneld geraakt. Hij werd inwendig ernstig gekneusd. Gisteren is te Nijmegen een 20-jarige jongeling door het üs gezakt en verdronken. Een 32-jarlge man te Oudkarspel is aan de gevolgen van gasvergiftiging overleden. Te Amersfoort bracht gisterenavond omstreekt 11 uur een 52-jarige man een auto in de garage. Bij zijn lang wegblijven, ging de zoon kijken en vond zijn vader overleden. Het onderzoek zal nog moeten uitmaken of wellicht de afgewerkte gassen in deze kleine ruimte de doodsoorzaak hebben kunnen vormen. Een jeugdige dievegge. Zaterdagavond deed iemand uit de Hobbe- mastraat te Amsterdam aangifte van diefstal van 330 en een gouden ring. Zondagmorgen vroeg hield de recherche, als verdacht van dezen diefstal aan het 16-jarige dienstmeisje, meldt „de Courant". Zij ontkende aanvanke lijk iets te hebben weggenomen. Later even wel, toen bleek, dat ze den ring bij zich had, moest ze wel bekennen dien te hebben weg- Wat zijn op zichzelf staande werkzaamheden? Wat niet tot het inkomen behoort. In ons vorig artikel somden wij op wat de wet tot inkomen rekent. Daarnaast noemt de wet nog opbrengst van op zich zelf staande werkzaamheden (Artikel 18 Wet Inkomstenbelasting). Wat dat zijn „op zich zelf staande werk zaamheden", de uitdrukking zelve zegt het reeds. „Op zich zelf staande werkzaamheden" zijn werkzaamheden, die telkens voor eens worden verricht. De werkzaamheden van den executeur- testementair vallen er onderook het ver vaardigen van een werk van letterkunde, we tenschap of kunst, kan er onder vallen. Echter niet alleen de werkzaamheden, die men zelf verricht, ook die, welke met doet verrichten, vallen er onder. Een onzer cliënten, een bakker, kocht eeni ge barakken, deed deze sloopen en door een ander verkoopen. Cliënt werd naar de opbrengst van deze transactie aangeslagen. In beroep werd door ons aangevoerd, dat de opbrengst niet belastbaar was, omdat het een speculatieve winst is. De Raad van Beroep besliste, dat de op brengst van op zich zelf staande werkzaam heden is. Wij zijn in cassatie gegaan. De Hooge Raad verklaarde het beroep in cassatie ongegrond en besliste, dat het koo- pen van eenige barakken, die men doet sloo pen en daarna weder verkoopt, indien een en ander niet geschiedt in een bedrijf van den belastingplichtige, tot op zich zelf staande werkzaamheden moet worden gerekend (Arr. HJR. 13 October 1926 A.B. 1927 bladz. 67). In dit en in het vorige artikel zagen wij wat tot inkomen moet worden gerekend. Gaan wij thans na, wat er niet onder ge rekend behoeft te worden. Artikel 9 somt op, wat niet als inkomen of deel van inkomen wordt beschouwd. Dit artikel luidt als volgt „Als inkomen of deel van het inkomen wordt niet beschouwd a. ten aanzien van minderjarigen, hetgeen zij van hunne ouders voor onderhoud en op voeding genieten of hetgeen hun in den vorm van een lijfrente of andere periodieke ult- keering door hunne ouders is toegekend b. het aandeel in de winst van coöperatieve vereenigingen, dat door de leden naar den maatstaf van de door hen bestede som wordt genoten, mits het doel der veneeniging niet met het bedrijf of beroep harer leden m ver band staat c. het aandeel in de winst van verzeke ringmaatschappijen, dat door de verzekerden als zoodanig wordt genoten d. winst ontstaan enkel door speculatie in fondsen of goederen, anders dan in de uit oefening van een bedrijf e. voordeel uit het boschbedrijf, hieronder niet begrepen de exploitatie van hakhout". Over dit artikel enkele opmerkingen. Nu hetgeen aan minderjarigen in den vorm van een lijfrente of andere periodieke uitkee- ring door hun ouders is toegekend, niet als inkomen of deel van het inkomen wordt be. schouwd, mag de vader ter bepaling van zijn zuiver inkomen niets aftrekken ter zake van de aan zijn minderjarige kinderen toegekende lijfrente en andere periodieke uitkeering. Niet als inkomen of deel van het inkomen wordt bescht jwd het aandeel in de winst van coöperatieve vereenigingen, mits deze winst naar de maatstaf van de bestede som wordt genoten en het doel der vereeniging niet met het bedrijf of beroep harer leden in verband staat. Wij denken hier in de eerste plaats aan de coöperatieve inkoop- en verbruiksvereenigin- gen. Een kruidenier echter, die lid is van een coöperatieve inkoopvereenïging en een aan deel in de winst geniet, moet over dit aandeel wel belasting betalen. Immers deze coöpera tie houdt verband met het beroep van het lid. Het aandeel in de winst van verzekering maatschappijen, dat door de verzekerden als zoodanig (dus als verzekerden) wordt geno ten, wordt ook niet als inkomen of deel van het inkomen beschouwd. Wanneer dus een levensverzekeringsmaat schappij winst uitkeert aan de verzekerden, behoeft deze winst niet als inkomen te wor den opgegeven. (Woensdag vervolg). genomen. Van het geld beweerde ze niets te weten, hoewel het op dezelfde plaats wegge sloten was als de ring. Het geld bestond uit drie bankbiljetten van honderd gulden, twee van tien en een gouden tientje. In den loop van den middag evenwel kwam uit, dat het meisje ook dat geld had wegge nomen. Een broertje, aan wien ze onder ge heimhouding alles verteld had, kon niet lan ger zwijgen en eindelijk bekende het meisje ook den diefstal van het geld. Ze had het in de ouderlijke woning tusschen een stapel kranten verborgen, waar de recherche het dan ook vond. Ten slotte bleek nog, dat de on trouwe dienstbode reeds eerder een bedrag van bijna dertig gulden had ontvreemd. Ze mocht naar huis terug, maar moet ter be- schikking van de politie blijven. Bomaanslag te IJmuiden? Zaterdagmiddag omstreeks vier werden de bewoners van de Kennemerlaan en omgeving opgeschrikt door een paar ontzettende knal len, meldt „de Courant". Verschrikt snelden de menschen uit hun woning. Men dacht eerst aan een gasontploffing, doch spoedig bleek, dat dit niet het geval was. Omwonen den van het perceel Kennemerlaan 40, be woond door de familie K., hadden in den tuin achter bedoeld perceel een paar felle vuurstralen zien opstijgen, zoodat men daar de oorzaak der explosie zocht. Dit bleek in derdaad juist te zijn, want toen men een on derzoek ging instellen kwam men tot de ont dekking, dat in den tuin achter deze woning een groot gat in den grond was geslagen. Bovendien waren eenige schuttingen gedeel telijk vernield in den achtergevel van de woning van de familie K. waren acht ruiten verbrijzeld. De politie, welker hulp werd in geroepen, vond in den tuin een stukje van een lont, waaraan nog was bevestigd een koperen bus en een stukje koperdraad. Ver der vond men nog een geleiachtige, gele massa en her- en derwaarts stukken metaal. Tot nu toe kon met worden vastgesteld wat de oorzaak der ontploffing geweest is, maar naar de hevigheid daarvan te oordeelen wordt gedacht aan een bom met een grooten inhoud explosie-materiaal. Vermoedelijk is kwaadwilligheid in het spel. Een arrestatie vond tot op heden echter nog niet plaats. Het mag een wonder worden genoemd, dat niemand werd gekwetst. Het gebeurde ver oorzaakte een groote consternatie in de om geving van de plaats waar het onheil ge schiedde. Hoog water. Al is de derde „werk"-periode van den Beerschen Overlaat slechts van korten duur geweest en al heeft, door de ingetreden vorst, het algemeen beeld van den watertoestand in Oostelijk Noord- Brabant op verschillende punten een noe menswaardige verbetering ondergaan, op tal van andere plaatsen is de hinder voor de be volking nog zeer beduidend. Er staan nog zeer groote oppervlakten blank. Langs den Maaskant zijn verschillende uiterwaarden nog totaal geïnundeerd, terwijl meerdere we gen wegens den overstroomingstoestand in het geheel niet te gebruiken zijn. In vele ge vallen is het onderling verkeer tusschen de dorpen en de wijd en zijd verspreide buurt schappen en boerderijen verbroken. Ook de regelmatige veerverbinding over de Maas met de Limburgsche overzijde is hier en daar nog verstoord. Heeft de ingetreden val der Maas en van de kleinere Oost-Brabantsche rivieren als de Aa en de Dommel verlichting gebracht, daar tegenover staat, dat het binnenwater de laatste dagen nog verder is gestegen. In stal len en schuren van boerderijen drong het water opnieuw binnen. De ingetreden vorstperiode heeft het wa teroppervlak in de overstroomde streken met een dunne ijslaag bedekt. Bij aanhoudend vriezend weer zal spoedig het onderling ver keer in de betreffende gebieden weer kunnen worden hersteld, echter.over het ijs Reintje de vos. In de Meierij laten de bekende viervoeters, die naar den romantischen naam van „Reintje de Vos" luisteren, dezen winter danig van zich spre ken. De kippenhouders ondervinden zeer vaak tot hun groote schade, dat het ras der vossen allesbehalve aan het uitsterven is. Vooral nu de buit elders blijkbaar minder groot is, on dernemen de sluwe dieven strooptochten naar de hoenderhokken en niet zelden worden on der het rustig slapende pluimvee ware slach tingen aangericht. Intusschen laten de nimrods niet na op de Rerntjes jacht te maken. Dat dit wel eens met groot succes wordt bekroond, bleek dezer dagen te Olland, alwaar twee jagers erin slaagden niet minder dan drie vossen neer te leggen. Onder de Ollandsche kippen en in niet mindere mate onder dezer eigenaren is het dien dag feest geweest -—De gladde straten. De geneeskundige dienst te Amsterdam heeft hedenmorgen als gevolg van de spiegelgladde straten met een 4 man sterker ploeg moeten werken dan op gewone dagen. Onder de vele aanvragen waren er een 4-tal van ernstigen aard. Het betrof hier personen, die door den val een been hadden gebroken óf een hersen schudding hadden bekomen. Hedenmorgen is mede door de gladheid van den weg een groote gemeentelijke auto bus uit de garage in de Prinsengracht gere den. De bus zal vermoedelijk door een drij vende bok moeten worden gelicht. Onveiligheid in het grensgebied. In de afgeloopen week is in de Achterhoek door Duitsche in brekers op verschillende plaatsen, o.a. te 's-Heerenberg, Stokkum en Silvolde gepoogd om in te breken. De inbrekers slaagden er niet in grooten buit te behalen, want telkens werden zij verrast door bewoners. Ook in het meer noordelijk grensgebied in de omgeving van Nijmegen zwalken veel verdachte Duitsche individuen rond. Nog pas werden aan de oostelijke grens twee verdachten aangehouden, die in het be zit waren van geladen revolvers en volledige inbreekwerktuigen. Ook in het Duitsche grensgebied blijkt het niet veilig, meer dan eens komen er aanran dingen voor en krijgen de boeren op de een-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2