1000 500 300 25 PLOUViER voor Uw waterdichte Schoenen MAANDAG FEBRUARI EERSTE BLAD Stads- en Provincienieuws igüWo.33—69e .laargarag— 1931 69e Jaargang Uitgave: Firma F. VAK OF VELDE Jr., üfilstnal 58-60, Vlissingen. Telef. Ifl. Postrekening 66287 Verschijn! dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen MARINE EN LEGER INGEZONDEN STUKKEN VLISSINGSCHE COURANT Wat een gelukje, dat maar zeker net op natuurlijk gaande- dik worden, maar geregeld je melk boterhammen opeet. >ens naar de namen hrijfsters te kijken, ouden Dag Gichel- Groeten aan vader kwam, omdat je je ten, net zooals nu. rduurstertje moet er weet je natuurlek ïdacht naar het leu- lier gekeken. nog eens goed op. is i wat zal die broer er zijn matrozenpak! bruidspaar een toe- het wel naar heb- mee mocht, maar hebben getroost. Je lijn voorraad er eens eb van jou niets ge- wel eens met zoo'n len maken Ik wel, Van harte welkom wel voor die mooie dergang is echt fan- ijkt die uit diepzin- •haaltjes en versjes ze zoo graag leest, geloof het wel. Is dat een wedloop in je 5 me dus een heel lat jullie nu weer al en feestdagen achter imer, dat de ooms en Len zijn, maar zoo'n vel prettig. Wat moet naar an 7 Februari jarig? gefeliciteerd, hoor rechte eind Heeft kken? 'k Hoop het immers zoo van. Ik April. „April doet wel Zou ik nu ook •en Goodbye betee- Goodbye, a pretty iar. Gezellig, dat •n Heeft Teekenaar steekend >at is dus 'n naampje, )ring je door de dui- zul je een blozende 'n dagelijksche wan- hij moet nog een ïoor l Hartelijk welkom! at beter bent. Pas je ïsje op word je later ook laast zeggen van wel zoo'n knappen jon- zal de juffrouw wel >1 komtMisschien tweede klas komen, O wat een dom niet? En hoe ging verder zoo'n tweede jaar is, :omst. Alles wat je in hebt, kun je nu nog leusch, je moet niet u maar zoo'n beetje mooi raadselBin- een plaatsje, dat komt? Luister ichebekje zóó lachte, vergat, net als nu is goed en gezond, daarbij niet verge- niet goed te noemen, harte welkomEen lief van Je om onze zoeken. Je hebt zeker ar plaats lag, zou ik wanneer iemand me niet? Dat was een en Middelburgschen het spelletje al? en Huismoedertje, ik doen om niet ziek te verkouden geweest nog een beetje ver- gelukkig niet zóó erg, briefjes moet laten nu met jou Geluk- n orde is en nu jou aan toe, ben jij er van harte welkom, goed en krijgt op een Op 't oogenblik is '6 wel koud en het maar dat is iets wat ren dan een regenbui, was wel goed, maar nog wel een beden* rettige bezigheid, hè, Len hoe knap je bent, ijkerij een griezeligheden! toor 'k Denk, dat je toe te gaan nu wel ^tebben. Ja, dat is een oemt, maar zoo lang" >ch tijd, dat je hierin Want je hebt er een noodig, die dadelijk invangt. Dat raadsel- want er zijn heusch ;ns, die niet rookeiw ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 1 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct M ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van I fi regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eenet Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bi) verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLIC1TEITSWAARDE. INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 9 FEBRUARI. Verkiezing Prov. Staten. in de vergadering der centrale anti-rev. kiesvereeniging Statenkieskring Hulst werden als candidaten voor de Prov. Staten van Zeeland op de lijst geplaatst als no. 2, 3, 4 en 5 de heeren D. Scheele Azn., Terneuzen S. van Hoeve, Zaamslag J. M. Oggel, Axel. De candidatenlljst van de Liberale Staats partij de Vrijheidsbond in den kieskring Goes luidt1. J. M. van Bommel van Vloten, Goes2. D. W. Llndenbergh, 's Heer Arends- kerke 3. A. van de Have, Kapelle 4. P. J. J. Dekker, Wemeldinge 5. J. W. van Gorsel, Rilland 6.1, Groenewegen, Hcedekenskerke 7. P. Bruggeman, Baarland 8. M. Klooster man, Wolphaartsdijk. De Schipbrug. Het verkeer over de Schipbrug blijft tot morgenmiddag gestremd. Het verkeer over de schutsluizen zal mor gen gestremd zijn van ongeveer 5 uur nam. tot 8 uur nam. De „Dempo'.. Wegens den sterken wind zal de „Dempo" heden niet naar buiten worden gebracht, Dat zal nu, indien het weer daartoe geen beletsel vormt, morgen plaats hebben. Lezing Luthersche kerk. Blijkens achterstaande advertentie zal dr Van Bemmel, predikant te Hoorn, Maandag 16 Februari, des avonds te 8.15 uur, in de Evang. Luth. kerk, voor de werkliedenvereni ging „Maarten Luther" een voordracht hou den over „De beteekenis van Augustinus voor ons". Leden en donatuers hebben recht op een gratis toegangsbewijs voor twee per sonen, terwijl tot een beperkt aantal kaarten voor belangstellenden 0.40 per persoon verkrijgbaar zijn bij den heer Landsman. Dr. Van Bemmel hield in de Luthersche kerk indertijd reecis met groot succes twee lezingen en wel over „Het Wereldtheater te Godesberg" en „Onder de zuilen van het Eeuwige Godshuis". P. T. en T. Met Ingang van 1 Maart wordt de adjunct- commies bij den post-, telegraaf- en tele foondienst A. Brik, verplaatst van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Goes naar het bureel van den inspecteur te Middelburg. Met ingang van 16 Februari a.s. is mej. H. J. Beenhakker te Middelburg aangesteld tot leerling telefoniste bij den interlocalen dienst en geplaatst ten. post-, telegraaf- en tele- foonkantore te Goes. Het voormalig burgerweeshuis te Middelburg. In de maandelijksche bijeenkomst van het Zeeuwsch Genootschap der wetenschappen te Middelburg, heeft de heer mr. A. J. van der Weel, secretaris-penningmeester van het "be stuur der Godshuizen, waaronder ook het Burgerweeshuis ressorteert, over dit gesticht, waarin thans de industrie- en huishoudschool ls gevestigd een lezing gehouden. Daaruit bleek, dat dank zij het aanzienlijke ïegaat van Lydia Boreys, die haar vermogen, na aftrek van enkele makingen, beschikbaar stelde voor den bouw van een Burgerweeshuis, het nieuwe gesticht, gebouwd aan het „Waay- gat" aan het Molenwater, op 1 Januari 1720 kon worden geopend met 85 weezen. Het ge sticht werd toen beheerd door diakenen van de Nederduitsche armen. In den loop der 18e eeuw werd het bestuur aan diakenen ontno men en in 1781 was het in vollen omvang overgegaan op een bestuur van president en ïegenten, door Wet en Raad benoemd. Vanaf 1749 waren de financiën goed door de exploitatie van een aan het gesticht ver bonden apotheek, doch later werden de me dicijnen niet betaald en in den Franschen tijd de toestand der geldmiddelen zeer zorg wekkend. In dien tijd werden ook de arme Weezen in dit gesticht ondergebracht §n toen kwamen alle gestichten onder het bestuur der Godshuizen, zooals dit tot heden ten dage nog bet geval is. Dit bestuur wordt door den ge meenteraad benoemd. In 1825 werd weder be taald, dat alleen burgerweezen van Hervorm de ouders in dit gesticht werden opgenomen, Welke toestand duurde tot 1909, toen was het aantal weezen zoo verminderd, dat weder tot Combinatie van arm- en burgerweezen werd besloten. Intusschen hield de achteruitgang van het aantal weezen aan en in 1928 was het aantal zoo gering, dat wederom ingrij pende veranderingen moest plaats hebben. Besloten werd de weinige overblijvende wee zen voortaan in gezinnen te doen verplegen en tot verkoop van het gebouw aan het Mo lenwater over te gaan. In 1930 werd het ver kocht aan het bestuur van de industrie- en huieshoudschool. Dit bestuur heeft het portret van Lydia Boreys en de herdenking aan haar edelmoe dige daad ongerept gelaten ook voor het na geslacht. Inkrimping van werktijd. In de fabriek der N.V. The Vitrite Works te Middelburg was Zaterdag aangeplakt, dat wegens de slapte ingaande 20 Februari niet meer 48 uur doch 37'/2 uur zal worden ge werkt, en wel de eerste 5 dagen der week telkens 7'/2 uur. Des Zaterdags zal de fabriek stil staan. Als deze maatregel niet getroffen was, zou weer een belangrijk aantal men- schen ontslagen moeten zijn. Christ. Besturenbonden in Zeeland. Zaterdagmiddag had te Middelburg een vergadering plaats van de Christ. Besturen bonden in Zeeland. Aanwezig waren afge vaardigden van de Christ. Besturenbonden te Middelburg, Vlissingen, Goes, Souburg en Terneuzen. De voorzitter der vergadering, de heer Me- liefste te Middelburg, sprak zijn blijdschap uit over het feit, dat thans ook in Zeeuwsch- Vlaanderen twee Christ. Besturenbonden zijn opgericht, nl. te Terneuzen en Axel. Breedvoerig werd daarna besproken de groote noodzakelijkheid om te komen tot hoeveel belang een commissie voor werkver ruiming is, zooals die b.v. bestaat in Zeeuwsch-Vlaanderen en Westelijk Noord- Brabant. Bij de hierna gevolgde bespreking achtte men een commissie voor werkverruiming voor het heden als voor de toekomst noodig. Tot de stichting werd dan ook besloten. De samenstelling der commissie zal als volgt zijn twee leden, aan te wijzen door de Vereeniging van burgemeesters en secretaris sen, drie werkgevers, aan te wijzen door de landbcuw-organisaties, drie werknemers, aan te wijzen door de beide middenstandsorgani saties. Verdacht van moord. Naar wij vernemen is de koster B., wonende te Ovezande, die er van verdacht wordt een aanslag op het leven van zijn vrouw te heb ben gepleegd, door een schot op haar te los sen uit een geweer, Zaterdag jl. ter beschik king van de justitie te Middelburg gesteld. Wegen en wegenzorg in Zeeland. De artikelen, onlangs in het maandblad „De Zeeuwsche Polder" verschenen onder den titel „Wegen en Wegenzorg in Zeeland" zijn in een herdruk bijeengevoegd. De brochure is samengesteld door den heer J. F. Magendans, chef van de tweede afdee- ling ter provinciale griffie van Zeeland en wordt uitgegeven door den heer D. H. Lit- tooij Azn. te Ter Neuzen. De samensteller deelt mede dat de bro chure niets anders is dan de samenvatting van eenige kortgehouden aanteekeningen, omtrent hetgeen momenteel op het terrein van wegen en wegenzorg in onze provincie omgaat. ZOUTELANDE. Vertrokken personen. J. W. van Sighem, naar Bergen op Zoom. Vrijdag hield de vereeniging „School met den Bijbel" te Zoutelande haar jaarvergade ring. Ds. Van Evert opende met gebed en las voor 1 Corinthe 3 en sprak daarna een ope ningswoord, waarin hij erop wees, dat de Heere Jezus Christus ook het eenig funda ment is voor het schoolonderwijs. Uit het jaarverslag van den secretaris de heer J. Wisse, bleek, dat het afgeloopen jaar voor het schoolbestuur een druk jaar is ge weest door de verandering van schoolhoofd en het zorgen voor een nieuwe onderwijzers- woning. In het algemeen hebben de zaken der ver eeniging een goed verloop gehad. De heer K. de Witte bracht als penning meester vei slag uit over de financiën der vereeniging in 1930. De balans per 31 December 1930 gaf, ver geleken met die van 31 December 1929, een achteruitgang aan van 365:81. In de plaats van den heer P. Leijnse, die zich niet herkiesbaar stelde werd als be stuurslid gekozen de heer S. van Sluis. De heer H. Maas werd als bestuurslid her kozen. De heeren L. de Voogd. J. Pleijte en P. Cyvat werden aangewezen om de administra tie van den penningmeester over 1931 na te zien. BRESKENS. Door de firma Van Melle was Vrijdagavond in het „Jeugdgebcuw" een familieavond voor haar personeel georganiseerd. Nadat de directeur de genoodigden had meerdere ontplooiing der Christ, vakorgani satie ten plattenlande. Verschillende mededeelingen werden ge daan, waaruit de urgentie bleek van een vrij gestelde voor Zeeland. De Christ. Landar beiders verricht veel en vruchtbaar werk, maar het terrein is te omvangrijk. Besloten werd o.m. in een resolutie het C.N.V. voor zooveel noodig nogmaals te wij zen op de noodzakelijkheid om die bijzondere maatregelen te treffen, die noodig zijn. Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Sedert de vorige opgave heeft het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middel burg voor zijn museum ontvangen scherven van omstreeks de 16e eeuw en beenderen van huisdieren, gevonden in Biezelingschen Ham, geschonken door den heer J. Jongepier te Hosdekenskerke en een militair zakboekje, af komstig van Isaac Boes, geschonken door den heer F. W. Boes. Verpachting staanplaatsen op de kermis te Middelburg. Bij de gehouden verpachting van plaatsen op de in Augustus te Middelburg te houden kermis werd o.a. ingeschreven voor een stoomcaroussel, een lunapark, een champion- palace, een luchtschommel, een dierentent, schiettenten, beignetskraam van De Haan en twee draaimolens, waarvan één op den Dam. Een rijwiel gestolen. Dezer dagen nam een onbevoegde uit de vestibule van een hotel te Middelburg een rijwiel weg. De man is te Bergen op Zoom aangehouden, toen hij trachtte het rijwiel te verkoopen. De aangehoudene is naar Mid delburg overgebracht en ter beschikking der politie aldaar gesteld, die den man aan de justitie voorleidde. Werkloosheidbestrjjdlng op Zuid- en Noord-Beveland. Zooals wij reeds hebben gemeld, heeft en kele weken geleden te Goes een vergadering plaats gehad van vertegenwoordigers van middenstands- en landarbeiders-organisaties, teneinde de vraag te bespreken, of er niet meer dan tot heden kan worden gedaan, ter bestrijding van de op Zuid- en Noord-Beve land toenemende werkloosheid. Als gevolg van die bijeenkomst werd in het gebouw der Rijks Landbouw Wintersohool te Goes een vergadering gehouden van ver tegenwoordigers van de Vereeniging van burgemeesters en secretarissen op genoemde eilanden, van de aldaar bestaande landbouw organisaties, van de beide middenstandsver- eenigingen en van de drie landarbeiders-or ganisaties. Als voorzitter had zich bereid ver klaard te fungeeren de heer ir. C. Stevens, adj. inspecteur der Werkverschaffing in Zee land. Deze wees er in zijn openingswoord op, van Wanneer zoo spoedig als doenlijk is aan Zeeland de wegen gegeven worden die het noodig heeft, is het doel dezer uitgave be reikt. Een samenstelling van de op het onderwerp betrekking hebbende wetten en verordeningen is in de brochure opgenomen. Werkloosheidsbesluit. De minister van arbeid, handel en nijver heid maakt bekend dat de gemeente St. An- naland is toegetreden tot de regeling, vervat in het Werkloosheldbesluit 1917. Kwakzalverij. Voor een paar weken verscheen bij een landbouwer te Hontenisse een persoon, die het deed voorkomen, dat hij op de hoogte was met de behandeling van ziek vee en een mid del wist tegen mond- en klauwzeer, doch het middel niet wilde bekend maken voor aleer een zeker geldsbedrag aan hem was betaald. Hü vertoonde verschillende verklaringen van andere landbouwers, die echter valsch waren, waaruit bleek, dat zijn middel inderdaad had geholpen. De landbouwer stelde voor een ge deelte van het geld te betalen en indien het middel inderdaad hielp zou de betaling van de rest volgen. Als middel werd door den persoon genoemd, roet uit den schoorsteen vermengd met urine, wat de beesten in den bek moest worden gesmeerd. De landbouwer heeft evenwel dit middel niet toegepast. Bij andere landbouwers verscheen de kwakzalver eveneens en deelde mede, dat hij gestudeerd had op een veeartsenijkundige school, doch bij het uitbreken van den oorlog daarvan te zijn afgeraakt. Men vond ten slotte in een en ander aanleiding de politie te waarschuwen, die den man, zekere A. V., van beroep leurder en gedomicilieerd te Hulst aan een verhoor onderwierp, waarby vast kwam te staan dat alles leugen en Bedrog was. Bij V. werd te vens een tasch in beslag genomen bevattende allerlei fleschjes, inhoudende „middelen" voor diverse ziekten. V. is Zaterdag U. ter beschik king van de justitie gesteld. Scheepvaartberichten. Gisterenmorgen omstreeks half elf liep op den Oostelijken havendam te Ter Neuzen de Hollandsche sleepboot „Trio" van de fir ma Verschuren en Hompus te Dordrecht op den steenen havendam. Er gaat hier een sterke stroom, zoodat de boot weldra onwrik baar vast zat. Daar er in het begin gevaar bestond voor omslaan, ging de bemanning van boord. Later heeft men de boot stevig in de draden gelegd, 's Middags omstreeks 4 uur is het bij hoog water een particuliere boot uit Dordt gelukt de sleepboot vlot te sleepen en binnen te brengen. Er wordt verondersteld dat er wel lekken zullen zijn, daar de boot op zeer scherpe steenen gezeten heeft. verwelkomd, gaf de athletiek-club, gevormd uit leden van het personeel, enkele nummers ten beste. Hoewel de club slechts enkele maanden geleden werd opgericht gaven de executanten blijk van een ernstig oefenen en van den wil om het accuraat te doen. Na een gemeenschappelijken maaltijd werd de avond verder gevuld met voordrachten, zang en muzieknummers, die blijkens de toe juichingen zeer in den smaak vielen. De heer Van Melle bracht na afloop dar.k aan allen, die zich voor het welslagen had den ingespannen. Hij voegde er den wensch aan toe, dat hü nog veel van dergelijke avonden met zijn j>ersoneel zou mogen hou den. Daarna werd een tombola gehouden, waar van de opbrengst gebruikt zal worden om noodlijdenden te steunen. GROEDE. Gisteren vierde het echtpaar W. Ie Cocq en M. van der Lijcke alhier, zijn 60-jarig huwe lijksfeest. Het heeft hun aan belangstelling dien dag niet ontbroken. De muziekvereeniging „E.M.M." bracht het feestvierende echtpaar een serenade, dat vele gemeentenaren op de been bracht. De vrouw is 81 jaar en de man 83 jaar. Bei den mogen zich steeds nog in een goede ge zondheid verheugen. SCHOONDIJKE. Vertrokken: S. M. du Burck, naar Oostburg A. A. Clarisse, naar Weltevreden E. Mussche, naar IJzendijke G. J. Leneeuw, naar Vlissingen P. J. Pladdet, naar Bier vliet. WATERLANDKERKJE. Ingekomen: P. Goebert, van IJzen dijke. Vertrokken: E. J. Hermans, naar Stoppeldijk A. Descamps, naar Sluis. Blijkens bij het departement van defensie ontvangen bericht is Hr. Ms. „Witte de With" Vrijdag te Port Said aangekomen, op weg naar Ned.-Indië. Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende mutatiën gelast Met 20 Februari is de officier van den ma rinestoomvaartdienst 3e klasse P. Loeke- meijer geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord met 21 Februari is de officier van den ma rinestoomvaartdienst le klasse W. N. Bart, dienende bij de Rijkswerf te Willemsoord, ter beschikking gesteld Met 23 Februari zijn de officieren van den marinestoomvaartdienst 2e klasse J. B. P. Haanappel en G. A. W. Grimberg geplaatst resp. bij de onderzeedienstkazerne te Wil lemsoord en aan boord Hr. Ms. „Z. 8" en is de officier van den marinestoomvaartdienst 3e klasse J. M. Hiller.ius, dienende aan boord Hr. Ms. „Z. 8", ter beschikking gesteld is de luitenant ter zee 2e klasse R. E. 't Sas, 9 Maart geplaatst te 's-Gravenhage bij het departement van defensie is de officier van gezondheid le klasse O. Uffen, 4 Maart geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord is de officier van gezond heid le klasse J. A. van Huizen 30 Maart ge plaatst te Rotterdam. Ondervolgende schepelingen worden den 21en April a.s. per stoomschip „Marnix van St. Aldegonde" naar Oost-Indië uitgezonden Opper-telegrafist A. W. V/eekhout, ser geanten-torpedomaker T. van Arkel en A. H. Vonk, majoor-machinist J. M. Ober, sergean ten-machinist C. Bus, S. Bergman, L. W. F. Kasteelen, W. A. Merkx, H. M. Burgers, ma joors-monteur A. van der Boon, G. de Vries, J. Ruigentuin, sergeant-monteur J. Oudhui zen, korporaal ziekenverpleging J. Haasbroek, korporaals-schrijver M. Tavenier, M. Har tigs, korporaal-machinist H. Goor, korporaal der mariniers J. D. de Goede, mariniers le klasse C. J. Blessing, S. Raar, mariniers 3e klasse P. M. Sjardijn, W. de Wolf, matroos 3e klasse R. G. Willemsen, matrozen 2e klasse P. Pals, J. E. W. ten Have, J. Frankfoort, kwartiermeester J. Baartscheer, mariniers 3e klasse J. Schouten, J. Spetter, H. van Ooste, B. Woering, L. J. Peeks, A. J. van Haaren, H. P. Metscher, H. G. Voerman, C. van Lange- raad, G. Verweij, matroos 2e klasse B. J. Dui- venstein. Ondervolgende schepelingen worden den 13en Mei a.s. per stoomschip „Patria" naar Oost-Indië uitgezonden Oppervliegtuigmaker G. P. Koens, majoor- vliegtuigmaker C. P. Tromp, sergeant-vlieg tuigmaker J. Huigen, sergeant-torpedomaker J. Boonstra, majoor-torpedomaker J. C. Ver meulen, sergeant-monteur H. H. Zweers, ser geant-hofmeester M. C. de Kieviet, korpo raal-schrijver A. Michielse, kwartiermeester W. P. van Bruinesse en M. van Dijk, matrozen 2e en 3e klasse A. C. Schilthuizen, W. K. Flenterie, C. L. den Hoed, H. Wasser, J. Köll- ner, A. Oppenhuizen, G. Rozendal, G. A. N. Bak, D. P. Keizer, J. T. Furer, M. H. J. Smit, G. Amelsbeek, P. Peereboom, H. A. W. van Waardenberg, R. Koopal, J. P. Lupgens, W. Versteeg, J. C. Wielard, P. Bindenga, N. Le- maise, J. M. van der Spek en P. Eiff. De officier van administratie 2e klasse der zeemacht N. B. Spoor is overgeplaatst van het Koninklijk instituut voor de marine naar Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. De officier van den marinestoomvaartdienst 2e klasse N. A. Gons, thans ter beschikking, is bestemd voor den dienst in Oost-Indië. De sergeant-torpedomaker J. Boonstra is geslaagd voor hoogeren rang. Het officiersboekje. Bij de firma J. Noorduijn en Zoon te Go- rinchem verscheen de 100ste jaargang van het bekende boekje bevattende de naam- en ranglijst der officieren van het Nederlandsche leger, thans ook aangevuld met die van de officieren van het leger in Ned.-Indië. Bij ge legenheid der verschijning van dezen hon derdsten jaargang wijdt de oud-opperbevel hebber van land- en zeemacht, generaal b.d. C. J. Snijders een zeer waardeerend woord aan de uitgevers en den redacteur, die zich door het veelomvattende en moeilijke werk bizon der verdienstelijk maken voor de zeer velen voor wie het „officierenboekje" een betrouw bare vraagbaak is. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven TEGEN EENZIJDIGE ONTWAPENING. Is redeloos, maakt reddeloos. Deze spreuk is gesteld op een sprekende plaat, door mejuffrouw D. Rudeman getee- kend voor het Centraal Comité tot Waar schuwing tegen Eenzijdige Ontwapening. In deze plaat is de volgende gedachte ver werkt. Toegevende aan de propaganda voor een zijdige ontwapening heeft Nederland zich weerloos gemaakt. In West-Europa breekt een oorlog uit. De strijdende partijen haasten zich, ons land te bezetten om gebruik te kunnen maken van onze havens, onze indus trieën en onze voorraden en langs den weg van den minsten weerstand in de richting van hun doel op te rukken. De hoofdfiguur symboliseert de wanhoop, de angst en het zelfverwijt van den van have en goed beroofden ingezetene. Slechts de nationale vlag bedekt nog gedeeltelijk zijn

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1