500 300 25 DONDERDAG 5 FEBRUARI VELDE Jr. KORTING delburgsche spij v. Stoomvaart Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zendag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladfers,; EERSTE BLAD Stads- en Froviacienieuws SPORT BUITENLAND NO.30; 69e Jaargang 1931 'ELEFOONDIENST N DIENST BIJ DE JADIO-HOLLAND" ENDE DRUK an, die op de Neder- ït bijzonder die, welke idio-Holland" op de stukken stukken ËN stukken eningen IJS F 4.50 bij de Uitgeefster issingen erdag 24 Jan. 1931: e hebben dit, bij de up to date gemaakt, van de verouderde daarvan worden de van Nederlandsche olgens Marconi. Dit itie, welke overeen- ïg is, wordt uitvoerig verschillende typen iel van Marconi, de Zendt ons Uwe goederen voor een proefwasch en wij zijn overtuigd U als klant te behouden 1 ■NSTBODE en 1 Maart a.s. w aanwezig. Adres: ,ER, Walstraat 21. Haart een flinke de Huishouding or dag of dag en nacht, inwezig. Wasch bui- ijdinghal „Vliss. Crt." Haarden, Kachels, izen met 10°/0 korting. Heerenrijwielen vanaf jaar garantie. Paul Krugerstraat 12.. Aiddelburg-Kotterdam •ngelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, EREN EN VEE. „.Midd. v.Koft. bruari ".m.uui vm.uur 5-8 9 10 12 13 16 atlfin te oekomen: N. V. Transport- en EXP« Erven fl. VOS. Telefo"» i. EKNHUOKN, lelel. OOSTERHOUT. Telet. :brs. BUITENI1EK. Tel. I"1 ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 12.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct Uitjjive: Firma F. VAN Dï VElöF ir„ Walstraat 51-60, Vlissingen. ÏM10, Psstreieaing 00281 mü COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huui enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLI3SINGEN, 5 FEBRUARI, De bezichtiging van de „Dempo". De belangstelling voor de bezichtiging van het motor-mailschip „Dempo" was gisteren 7,00 groot, dat maatregelen genomen moesten worden, dat geen te groot gedrang zou ont staan. Daarom werden, de bezoekers in groe pen toegelaten en deze groepen werden over het schip geleid. Op deze wijze konden alle belangstellenden in de gelegenheid worden gesteld een kijkje op het schip te nemen. Het totaal aantal bezoekers beliep voor Dinsdag en Woensdag tusschen de 5000 en 5500, welk aantal zeker wel grooter is geweest dan ver wacht werd. Intusschen heeft de directie van de N.V. Kon. Maatsch. „c.e Schelde" daaruit het be wijs kunnen putten, dat de geboden gelegen heid om het schip te bezichtigen, op buiten gewoon hoogen prijs is gesteld. Motorboot voor het Belgisch loodswezen. Een tweede nieuwe motorboot voor het Bei- gisch loodswezen is van Antwerpen naar hier vertrokken, om hier in dienst te worden ge steld. Herdenking van Speijk. In ons nummer van Dinsdag hebben we reeds gemeld, dat in plaats van Donderdag avond, de taptoe in het Bellamypark op Woensdagavond zou geblazen worden door de marinekapel, alhier. Toen dan ook deze kapel omeven over half acht langs ons bureau kwam, was ze reeds omstuwd door een dichte haag menschen, die met de muziek naar het Bellamypark trokken. Daar werd plaats genomen op het open gedeelte tusschen de muziektent en de Beursstraat. Precies om acht uur werd de roffel geslagen, waarna tamboers en hoornblazers de taptoe deden hooren, gevolgd door de Russische taptoe met gebed. En vooral bij de uitvoering van deze laatste hebben we verbaasd gestaan, hoe stil - ondanks den grooten kring toehoorders het was, zóó stil, dat duidelijk en klaar, zelfs op betrekkelijk verren afstand, de tonen der twee pijpers goed waarneembaar waren. Na dat het Wien Neerlandsch Bloed en het Wil helmus waren gespeeld, werd nog een marsch uitgevoerd, waarna werd afgemarcheerd door Spuistraat en Walstraat naar buiten. De herdenking, ter eere van Van Speyk's opoffering 100 jaar geleden was daarmee geëindigd. Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders. De af deeling Vlissingen van de Landelijke Federatie van bouwvakarbeiders in Neder land, houdt morgenavond half acht in het gebouw Nieuwstraat 22, een openbare verga dering. Als spreker zal optreden de heer C. A. de Klerk te Amsterdam, voorzitter van de Landelijke Federatie. Wij verwijzen verder naar de in dit num ber voorkomende advertentie. Scheepsbeslag. Door een deurwaarder is beslag gelegd op het in de binnenhaven alhier liggende stoomschip „Hedwig Fischer" van de Duitsche N.V. Schröder en Fischer, gevestigd te Ham burg. Het eerste beslag door de S.H.V. op het schip gelegd was opgeheven, waarna een tweede beslag is gevolgd. Voorstel aan den gemeenteraad te Middelburg. Burg. en Weth. van Middelburg stellen den gemeenteraad voor tot onbewoonbaar-verkla ag van verschillende woningen. In de be hoefte aan woningen, die door deze onbe- ^oonbaarverklaring zal ontstaan, zal vanwe- ge de gemeente kunnen worden voorzien door houw van een aantal eenvoudige woningen, wier weekhuur, gelet op den maatschappelij- ken welstand van hen, die de oude woningen verlaten aan den lagen kant dienen te zijn. Zeer zeker blijven Burg. en Weth. aan den voorzichtigen kant, wanneer zij den raad den houw van een 10-tal ééngezinswoningen voor stellen. Immers dient in aanmerking te wor- don genomen, dat in de naaste toekomst nog ^el meer woningen ernstig voor onbewoon- haarverklaring in aanmerking zullen komen. BU een en ander kan worden gebruik gemaakt Van de gelegenheid, die telkenjare door het jw geboden wordt om hiervoor bijdrage in Jjet exploitatietekort te verkrijgen. De des betreffende, ook nu nog geldende bepalingen zijn vervat in de circulaire dd. 17 Maart 1926 van den minister van arbeid, handel en nij verheid. In verband met een en ander hebben Burg. en Weth. den directeur van gemeentewerken een plan te dezer zake doen ontwerpen. Dien overeenkomstig namen Burg. en Weth. als woningtype aan, een éénverdiepingshuis, waarboven zolder, met beschoten kap, voor slaapgelegenheid. De woonruimte is zoo een voudig en sober mogelijk gehouden, zij be staat uit een zoogenaamde woonkeuken en een kleine ruimte voor spoelen en wasschen. Aansluitende met de woonkeuken is een kleine klaapkamer met plat dak ontworpen, waardoor het mogelijk is bij ziekte van een lid van het gezin de verpleging te verge makkelijken,''terwijl bij ziekte van de moeder of ander vrouwelijk hoofd van het gezin toch aldus ook nog eenige leiding van, of toezicht op de huishouding kan uitgeoefend worden. Op den zolder is nog een klein gedeelte voor bergruimte afgeschoten. Voor zoover het be wonende gezin meer kinderen van beiderlei kunne mocht tellen, zal die bergruimte ook als slaapplaats moeten worden ingericht. De beide hoekwoningen zijn iets ruimer van af metingen dan de 8 andere en dus het best voor greotere gezinnen te bestemmen. Verder zal elke woning over een tamelijk ruim achtertuintje kunnen beschikken. Als terrein voor den bouw denken Burg. en Weth. zich gemeentegrond aan de Kareis- gang, thans als weiland in gebruik bij den reinigingsdienst, die nog voldoende terrein zal overhouden. En wat betreft ctand en wat be treft ligging lijkt de bouw aldaar zeer ge schikt. Aldaar ligt een rioleering van vol doende capaciteit om de woningen er op te kunnen aansluiten. Mede is een hoofdbuis van de waterleiding aanwezig, zoodat ook die aansluiting geen bijzondere kosten zal mee brengen. Met het oog op gasvoorziening zou het hoofdbuizennet met 145 M. moeten wor den uitgebreid in de Karelsgang is ten slotte een eleetrische kabel aanwezig, dié Intusschen voor aansluiting der-perceelen met 80 M. zou verlengd moeten worden. Een begrooting van kosten tot een eindbe drag van 22327.45 voegen Burg. en Weth. aan het voorstel toe, alsook het ontwerp eener exploitatierekening. Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Middelburg. Deze vereeniging heeft aan den gemeente raad te Middelburg een uitvoerig adres ge zonden, waarin verzocht wordt het bedrag van het toegekende jaarlijksche subsidie te verhoogen tot het totaal bedrag van de con- tributiën der vereeniging, zoo mogelijk hoo- ger. Deze contributiën bedragen 1245, wat voor een gemeente met ruim 18000 inwoners vol gens adressante geen kwaad figuur maakt. Op de aan Burg. en Weth. van Middelburg ingezonden begroot'ng voor 1931 zijn voor reclame-middelen o.m. genoemdnieuwe gidsen in drie talen f 800, reclamekaarten 1000, reclameplaat 400, carillonconcerten f 50, verlichting raadhuis 500, bijdrage ge- meenschappelijken folder Zeeland 250, De medewerking der ingezetenen is aan zienlijk gestegende gemeente subsidieerde het werk der vereeniging in de jaren 1892 tot en met 1925 in het geheel niet, van 1906 tot en met 1920 met 300 en daarna met 450 per jaar. In verhouding tot de opbrengst der contri butiën is deze steun gering. Elders vat men de zaak anders op, zooals blijkt uit een over gelegd lijstje. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomenen /of vermogens (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te St. Maartensdijk 146.80 den inspecteur der directe belas tingen te Middelburg 500, 495.63, 71.95, 13.17, 11.77 en 9.78. Besmettelijke ziekten. In de week van 25 tot en met 31 Januari zijn in onze provincie voorgekomen 3 gevallen van roodvonk, nl. 1 in ieder der gemeenten Kruiningen, Oost- en West-Souburg en Vlis singen 3 gevallen van diphterie, nl. 1 te Heinkenszand, 1 te Hontenisse en 1 te Sluis en 1 geval van febris typhoïdea te St. Maar tensdijk. Psychopaat aangehouden. De rijksveldwachter te Oostkapelle heeft gisteren onder die gemeente aangehouden een uit het R.-Kath. Psychopathen gesticht te Heiloo ontvluchte patiënt, die sedert 2 Janu ari jl. werd vermist. Hij bleek reeds een 10- tal dagen op een logement te Middelburg te hebben vertoefd. Automobielen onbeheerd laten staan. De commissaris van politie te Goes maakt automobielbezitters er op attent, dat in ver band met het veelvuldig overtreden van de bepaling volgens welke het verboden is „automobielen onbeheerd op openbare gron den te laten staan", de ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij hst kantongerecht Goes, tot nu toe deze overtreding afdeed met een schikking van 0.50, maar dat deze van af heden $al bedragen 2. Het is daarom in het belang van automo bielbezitters, daarmede rekening te houden, aangezien op de overtreding door de politie nauwlettend zal worden toegezien. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat het ook verboden is andere voorwerpen onbe heerd op openbare gronde^ te laten staan of liggen en dat dit niet alleèn geldt voor mo torrijtuigen. Een vischotter. Toen Maandagmorgen de' heer B. te Hein kenszand met zijn hond den Nieuwekamer- scheweg passeerde, snuffelde laatstgenoemde onder een hoop hout, die daar lag en begon een gevecht met een of ander dier. De heer B. ging er heen en kwam tót zijn niet gerin ge verbazing tot de ontdekking, dat onder het hout een vischotter verscholen zat. Met behulp van den hond, die het hard te verdu ren had, slaagde de heer B. er in het dier te dooden. Het had een lengte van 1.28 M. Het zal wel zelden gebeuren dat een otter in zoo'n dichte nabijheid van het dorp huist. Verzending van oesters. In Januari werden uifc Ierseke de navol gende hoeveelheden oesters verzonden Ne derland 338.545 stuks België 2.094.172 stuks Duitschland 477:335 stuksEngeland 2.357.520 stuks Frankrijk 195.880 stuks an dere landen 17.400 stuks. Totaal 5.480.852 stuks. In Januari" 1930 werden 4.076.899 stuks verzonden. Een bijzondere koe. - Als een bijzonderheid deelt de „Goesche Ct." mede dat bij den heer H. P. Ganseman te Kapelle een koe in den tijd van 11 maan den en 20 dagen vijf kalveren ter wereld bracht. Wel een zeldzaam verschijnsel. Alle dieren, ook de moederkoe, zijn kerngezond. 11 Februari 1930 werden 2 ter wereld ge bracht en thans, 2 Februari 1931, drie. Een lijk gevonden. Gisteren is ónder de gemeente Axel in het veld aangetroffen het lijk van een man, dat later bleek te zijn van een bewoner van een Belgische grensgemeente. De plaatselijke geneesheer heeft geen ken- teekenen van geweldpleging kunnen vaststel len, zoodat moet worden aangenomen dat de man een natuurlijken dood is gestorven. DiefstaL Ten nadeele van een te Koewacht woon achtigen caféhouder werd'een dezer dagen een geldsbedrag van 100 ontvreemd. De po litie heeft in verband daarmede aangehouden een persoon van Belgische nationaliteit. OOSTBURG. Als een bijzonderheid deelt men ons mede dat hier, door de geboorte van een zoon op 4 Februari, de vierde naamdrager uit den zelfden stam, hét levenslicht aanschouwde. De vader is 28 jaar, de grootvader 57 en de overgrootvader 88 jaar. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Stemming Ned. Herv. Kerk. Bij de gisteren te Middelburg onder de lid maten der Ned. Herv. gemeente gehouden stemming over de vraag of in de eerst vol gende tien jaar het beroepings- en benoe- mingswerk moet worden opgedragen aan een kiescollege of aan den kerkeraad, waren 374 stemmen uitgebracht voor kiescollege en 89 voor kerkeraad, terwijl 6 stemmen van on waarde waren. De bestaande toestand blijft dus gehandhaafd. Te Ter Neuzen werden 120 stemmen uitge bracht, waarvan 17 van onwaarde. Voor den kerkeraad werden uitgebracht 52 stemmen en voor een kiescollege 51. Emeritaat verleend. Hèt provinciaal kerkbestuur van Zuid-Hol land verleende aan ds. A. Landstra, Ned. Herv. predikant te Haastecht, benoemd tot voorganger der vrijzinnig-hervormden te Middelburg, op diens verzoek, eervol ontslag, met het recht van emeritus, met ingang van 1 Maart 1931. Nieuws van het Zendingsveld. Het Zendingsbureau te Oegstgeest schrijft ons Wij hebben den laatsten tijd eenige malen goed nieuws van de Schouteneilanden, gele gen voor de Noordkust van Nieuw- Guinea, wereldkundig gemaakt. Onder de eertijds zoo gevreesde Biakkers is een sterke beweging naar het Christendom ontstaan. De tot dusver gepubliceerde berichten had den betrekking op het noordelijk deel dier eilanden, het ressort van Zendeling Hartweg. Maar ook aan de Zuidkust, waar de heer Agter werkt, dringt de beweging door. Op zijn laatste reis door het ressort kon hij weer 500 menschen doopen en het geheele getal dergenen, die in 1930 in de Christelijke kerk zijn opgenomen bedraagt nu alleen in dit ressort reeds ongeveer 2000. Men begrijpt, dat dit groote eischen stelt aan de zendelingen, vooral omdat, wanneer een dergelijk verlangen zich eenmaal van een dergelijke bevolking meester maakt, de bewe ging het karakter van een lawine gaat aan nemen. Van steeds meer zijden komen dan de verzoeken om onderwezen te worden en dus om een goeroe te mogen ontvangen. En juist dit laatste brengt moeilijkheden met zich, want zulke goeroes staan niet in grooten getale ter beschikking. Er wordt dus aan de menschen gezegd, dat zij zóó lang met het bouwen van een school en een goe roewoning moeten wachten tot zij van den zendeling bericht krijgen. Maar in de haast van hun verlangen wachten zij daarop nu al niet meer. Zij storen zich niet aan de waarschuwing, gaan uit zichzelf een huis bouwen en als het klaar is komen zij bij den Zendeling en vragen om een goeroe. Wanneer dan het antwoord moet luiden, dat er helaas geen is, is het wederwoord gewoonlijk „Geef ons dan maar een Christen, die reeds langer het Evangelie gehoord heeft, opdat die ons kan onderwijzen". Er zijn nl. in andere res sorten vele van dergelijke eenvoudige Evan gelisten werkzaam, die het stichten van een school en van een Christelijke gemeente voorbereiden. Maar het spreekt vanzelf, dat op een terrein als de Schouten-eilanden ook dergelijke Evangelisten niet voor het grijpen zijn en dat men niet den eerste den beste daarvoor kan gebruiken, om hem voor voor bereidend werk in een dorp te plaatsen. Zoo is het eind dan dikwijls, dat de men schen voorloopig toch teleurgesteld moeten worden. Maar vroeg .of laat moet er aan hun verlangen worden voldaan, want deze sterke beweging naar het Christendom legt een groote verantwoordelijkheid op en men mag haar tot geen prijs laten verloopen, omdat dat voor de toekomst onberekenbare schade zou doen. Ger. Kerken. Beroepen te Oostburg cand. Th. F. Potma te Naaldwijk. Ger. Gem. Bedankt voor het beroep naar Vlaardingen door ds. J. Vreugdenhil te Brui- nisse. RECHTSZAKEN Oneerlijke postbeambte. Het gerechthof te 's-Bosch veroordeelde in hooger beroep J. K., brievenbesteller te St. Philipsland, tot 4 maanden gevangenisstraf, wegens verduistering van bedragen in geld, hem uit hoofde van zijn dienstbetrekking aan de posterijen toevertrouwd. MARINE EN LEGER Bevorderingen bü de marine. Korporaal-konstabel J. G. C. Rammers tot sergeant-konstabel, majoors-machinist J.War- ries en A. J. Opmeer tot adjudant-onderoffi cier-machinist, sergeant-machinist W. van der Wal tot majoor-machinist, majoor-zie kenverpleger M. H. Smelt tot opperziekenver- pleger, sergeant-ziekenverpleger C. de Vries tot majoor-ziekenverpleger, korporaal-zieken verpleger J. N. van der Bijl tot sergeant ziekenverpleger, sergeant der mariniers J. F. Franken tot sergeant-majoor der mariniers, kwartiermeester D. Prins tot bootsman. Het departement van defensie heeft tele grafisch bericht ontvangen, dat Hr. Ms. „Heemskerck" gisteren te Palermo is aan gekomen. De luitenant ter zee le klasse H. van Schreven, die wordt overgeplaatst van Hr. Ms. torpedo-instructieschip „Schorpioen" naar 's Rijkswerf te Willemsoord, is bestemd tot officier van politie by die werf. Onderstaande schepelingen zijn per motor schip „Baloeran" naar Oost-Indië uitgezon den Majoors-vliegtuigmaker J. A. Giezen en D. Schraa, sergeant-schrijver J. A. Gitz, ser geant-majoor der mariniers W. F. J. van Genderen, sergeant dsr mariniers W. Rijken, korporaals-konstabel A. Bak, J. F. Kasteelen en A. G. Christiaans, korporaal-monteur C« H. F. van Halen, korporaal-ziekenverpleger C. Magielsen, korporaals-kok W. B. Roman en M. Moleman, schoenmaker C. F. L'Istelle, matroos le klasse W. H. Jansen, korporaals* torpedomaker J. C. de Jong, P. T. van Blerck en N. Janssen, korporaals der mariniers P. D. van Zeist, C. F. Brinkman en W. B. Schlosser, mariniers 3e klasse P. Spiekman, T. Salm, L. B. van der Nol, J. J. van Hengst, J. Tuithof, H. Hazelhof, A. Keur, E. J. Meijer en J. M. van Horen, korporaal der marinierg J. Kuiper. De sergeant-ziekenverpleger K. J. Schmalé is overgeplaatst van het wachtschip te Wil lemsoord naar de afdeeling mariniers te Rotterdam. Zwemmen. De Nederlandsche zwem sters hebben haar eersten wedstrijd in hef» Oostelijk gedeelte van Zuid-Afrika gewonnen* Mej. Braun won gemakkelijk de 50 yards (45y2 meter) vrije slag in 31 sec. Tweede was mej. Oversloot, derde de Zuid-Afrikaansche mej. Coppen. De laatste kreeg 8 seconden voorgift. Op de 100 yards vrije slag werd mej. Brauii eerste in 70 sec., mej. Oversloot tweede en mej. Peters derde. De beide Zuid-Afrikaan sche zwemsters, die meedongen, kregen 13 sec. voorgift. Mej. Huykèrs won de 100 yards borstslag van mej. Peters, die vrijen slag zwom. De tijd van mej. Huykers was 85 sec. In de estafette over 4 maal 50 yards sloe gen de Nederlandsche zwemsters een ploeg zwemsters uit Frankfort. LUCHTVAART Watervliegtuig verongelukt. Een groot watervliegtuig, dat van de reedei van Plymouth vertrok, verongelukte in de start en zonk binnen enkele minuten. Een officier en zeven andere opvarenden worden vermistvier leden der bemanning werden gered. Het daalde bij een spiegelgladde zee, om t% landen. Waarschijnlijk heeft de bestuurder zich vergist in de hoogte, boven de opper vlakte. Met vreeselijk geweld sloeg de machine op het watervlak. Een kolossale ontploffing volgde, de machine zonk daarna en ver scheen eenigen tijd later weer aan de opper vlakte met de drijvers omhoog. Niet vier, maar vijf inzittenden werden gered. Een de zer is later overleden, zoodat het aantal doo den thans negen bedraagt. De reddingspogingen zijn tot in den nachfj voortgezet, tot de lijken van alle acht ver misten waren gevonden. Het watervliegtuig, genaamd „Iris III", was verleden jaar gebouwd. Het was een geheel metalen drie-motorige machine van 2000 p.k., gewicht 15 ton, met een normale equipage van» negen man. Het kon 28 personen vervoeren. DE HUWELIJKSPLANNEN VAN PRINS LENNART. Een bijzondere correspondent van de „Dai ly Mail" heeft gisteren een telefoongesprek gevoerd met prins Lennart van Zweden, te gen wiens huwelijksplannen zooals men weet de koning zijn veto heeft uitgesproken. De prins is voornemens zijn studie aan de landbouwhoogeschool af te maken, waarmee hij in een jaar hoopt klaar te zijn. Vervolgens wil hij in het huwelijk treden en zal hij zich op zijn eiland in het Boden- meer aan den landbouw gaan wijden. Zijn verloofde studeert op het oogenblik Duitsch. HERDENKING VAN EBERT. Friedrich Ebert zou gisteren 60 jaar oud zijn geworden. In opdracht van de Rijksre- geering is een krans met zwart-rood-gouden linten op het graf van den eersten Rijkspre- sident te Heidelberg neergelegd. Rijkskanse lier dr. Brüning heeft voorts in een schrijven aan mevrouw Ebert hulde gebracht aan de nagedachtenis van haar man. De senaat van Hamburg heeft een telegram in denzelfden geest aan mevr. Ebert gezonden en voorge-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1