Breng Hoest, Keelpijn INGEZONDEN STUKKEN SPORT Het wit, dat de bruidjes dragen. KERK- EN SCHQOINIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Breda ds. G. van Dijk Azn. te Lisse. Bedankt voor het beroep naar Oostkapelle ds. J. van Veen te Muiderberg. Verkiezingen Ned. Herv. Kerk. Te Breskens werden 38 stemmen uitge bracht voor den kerkeraad en 4 voor het kiescollege te Sluis resp. 58 en 15 te Cad- zand 43 en 1te Aardenburg 56 voor het kiescollege en 3 voor den kerkeraad en te IJzendijke werd met groote meerderheid voor den kerkeraad gestemd. In al deze gemeenten blijft de bestaande toestand gehandhaafd. Afscheid, bevestiging en intrede. Ds. J. B. Netelenbos, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Roermond, is voornemens Zondag 12 April afscheid te nemen van zijn tegenwoordige gemeente, óm 19 April intrede te doen bij de Ned. Herv. gemeente te Groen- lo. Als bevestiger zal optreden ds. E. Reeser, te Winterswijk. Jubileum prof. dr. H. H. Kuyper. Prof. H. H. Kuyper, hoogleeraar in de theologie aan de Vrije Universiteit, herdacht dezer dagen den dag, waarop hij voor 40 jaar het predikambt aanvaardde. De jubilaris, de oudste zoon van wijlen dr. A. Kuyper, werd 22 Juli 1864 te Beesd gebo ren. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij Januari 1891 den doc torstitel behaalde, op een proefschrift geti teld „De opleiding tot den dienst des Woords bij de Gereformeerden". Prof. Kuyper, die als student o.m. de par ticuliere secretaris is geweest van Paul Kru- ger, werd 1 Februari 1891 door zijn vader als predikant bevestigd bij de geref. kerk van Baarn. In 1896 vertrok hij naar Leeuwarden. In Leeuwarden bewoog hij zich op onder scheiden gebied. Evenals in Baarn, waar hij de eerste predikant der geref. kerk was, be werkstelligde prof. Kuyper er de ineensmel ting tusschen de geref. kerken A en B. Van de Staatscommissie inzake de protes- tantsche kerk in Indië, die in 1910 werd be noemd, maakte prof. Kuyper deel uit. Over de rechtspositie van de protesfcantsche kerken in Indië verscheen van zijn hand een afzon derlijke nota. Ook van de in 1911 benoemde Staatscommissie voor de regeling der rechts positie van de kerkgenootschappen maakte hij deel uit. In 1921 vertegenwoordigde prof. Kuyper de Vrije Universiteit bij het eeuwfeest van de protestantsche theologische faculteit te Wee- nen en in 1924 vaardigden de geref. kerken van Nederland hem af naar de synode der geref. kerken te Rustenburg, bij welke gele genheid ook bezoeken werden gebracht aan de Ned. Geref. kerken in Transvaal, Oranje- Vrijstaat en de Kaapkolonie. Zeer veel heeft de jubilaris ook geschreven. Groote werken zoowel als kleinere geschrif ten, alsook uitvoerige rectorale oraties en ar tikelen in weekbladen en tijdschriften. Ger. Gem. Bedankt voor het beroep naar Nieuwerkerk a.d. IJsel ds. M. Hofman te Krabbendijke. Oud Ger. Gem. Beroepen als leerend ouder ling te Oostburg de heer W. H. Blaak te Goudswaard. Na de eerste maand. Het zendingsbureau der samenwerkende rendings-corporatie schrijft ons Reeds is de eerste maand van het jam- weer voorbij en eigenlijk had er dus reeds een twaalfde deel van het voor dit jaar als nood zakelijk geraamde bedrag van f 998.000 moe ten zijn ontvangen. Dat is evenwel bij lange na niet het geval geweest. De ontvangsten zijn niet hooger gestegen dan 28.000, dat is alzoo ongeveer een derde deel van wat zij hadden moeten zijn. Al is dit eenerzijds teleurstellend toch is hst anderzijds in zooverre niet al te verontrus tend, dat het bedrag niet is gebleven beneden dat van de maand Januari van het vorige jaar. Intusschen is bij het verhoogde budget ook deze achterstand van 55.000 reeds weer een moeilijkheid. Wel is het noodig, dat allen, die den Zendingsarbeid dragen er zich nu reeds van overtuigen, dat er in de maand Fe bruari zoo eenigszins mogelijk een beter re sultaat bereikt moet worden, zal niet in Maart de financiering van den Indischen arbeid op zeer groote moeilijkheden stuiten. Een legaat. De heer H. E. Content, te Amsterdam over leden, heeft aan de Ned. Israël, gemeente al daar een legaat vermaakt van 10.000. Een installatie. Maandagmorgen had in de Chr. bewaar school te Koudum de installatie plaats van het nieuwbenoemde hoofd dier school, mej. W. P. Boutens, van Vlissingen. Namens de vereeniging sprak de voorzitter, ds. T. G. van Binsbergen, mej. Boutens toe, naar aanleiding van Ps. 121. Verder voerde het woord de heer Joh. Hoekstra, secretaris der schoolvereeniging. RECHTSZAKEN De moord te Rotterdam. Den 29sten September van het vorig jaé,r ls te Rotterdam een moord bedreven, die in breeden kring grooten afschuw heeft gewekt. Het slachtoffer van dien moord was de echtgenoote van den koopman Maliepaard, wonende in de Willebrordusstraat. Zij werd des middags in haar woning vermoord ge vonden door een twaalfjarig meisje, dat na veel moeite in de woning van haar tante bin nendrong en haar op den grond van de woonkamer vond liggen. Zij waarschuwde haar grootmoeder, die de politie haalde. Deze heeft betreffende den moord in het duister getast, totdat des avonds de koopman Malie paard van Delfshaven, waar hij dien dag gevent had, terugkeerde. Toen bleek niet al leen dat er uit een opengebroken schrijftafel een bedrag van 4300 was was, maar boven dien werd de aandacht van de politie geves tigd op een broer, den 22-jarigen Gerrit, die als blikslager te Oss werkte en ook den dag tevoren in Rotterdam was geweest. Gisteren heeft deze verdachte voor de rechtbank te Rotterdam terecht gestaan. De verdachte zeide bij zijn verhoor, dat hij niet naar Rotterdam was gekomen met de bedoeling om diefstal te plegen. Zijn gezin verkeerde in nood. Hij had willen probeeren om aan geld te komen. Een vast plan had hij zich hierover niet gevormd. Verdachte was goed op de hoogte van den toestand bij zijn broer, omdat hij eenigen tijd bij zijn broer in betrekking is geweest. De vertegenwoordiger van het O. M. begon zijn requisitoir met een woord van deernis voor het slachtoffer, den echtgenoot en vooral het kind. De vrouw is op laaghartige, weerzinwekkende wijze vermoord. Naar het oordeel van het O. M. heeft men hier met een typisch geval van roofmoord te doen. Uitvoerig ging het de verschillende omstandigheden waaronder de moord is ge pleegd na. Verdachte heeft volkomen logische en weloverwogen handelingen gepleegd om tot de uitvoering van zijn besluit te komen. Overal waar men in deze zaak het oog wendt, ziet men laagheid. Het belang van de maat schappij eischt, dat iemand die tot zoo'n lage daad in staat is, niet meer daarin terugkeert. Het O. M. eischte daarom levenslange ge vangenisstraf. Verduistering van poststukken. Voor de rechtbank te Utrecht is gisteren behandeld de zaak tegen een 36-jarigen brie venbesteller, verdacht van verduistering van circa 15.000 poststukken, gedurende drie ach tereenvolgende jaren gepleegd. Verdachte bekende volledig, o.a. dat hij een vulpen uit een brief had gestolen, alsmede eenige zilveren voorwerpen uit kleine post pakketten. Bij het verhoor merkte een der rechters op, dat hij het totaal onbegrijpelijk achtte, dat een dergelijke diefstal niet eerder was ontdekt door de posterijen zelf. De directeur van het postkantoor te Utrecht, de heer Van Mansveldt, als getuige gehoord, antwoordde, dat de verduisteringen over meer dan drie jaar liepen, zoodat het niet zoo eenvoudig was om de fraude te con- stateeren. Bij de controle is nooit iets ge merkt. Het openbaar ministerie achtte de feiten bewezen. Het noemde, wat verdachte deed, „misdadige luiheid" en eischte een gevange nisstraf van een jaar en zes maanden. Verband met de moordzaak-Lans De „N.R.Ct." meldt, dat de politie te Amersfoort iemand heeft aangehouden, die nog een maand gevangenisstraf te goed heeft. Bij het onderzoek van de papieren van den aangehoudene bleek, dat dit dezelfde persoon is, van wien mr. Kokosky in zijn pleidooi in de moordzaak-Lans heeft gesproken als iemand afkomstig uit het Vreemdelingen legioen, die geschreven had, den moord te hebben gepleegd. De aangehoudene is op transport gesteld naar Utrecht. MARINE EN LEGER Bij Kon. besluit van 17 Januari is op grond van de bepalingen van het dienstplichtbe sluit voor Nederlandsch-Indië, met ingang van 16 Januari, benoemd tot officier van den marine-stoomvaartdienst der le klasse bij de Koninklijke marine-reserve de eervol ontsla gen officier van den marine-stoomvaartdienst der le klasse F. K. Küpper en tot officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse bij die reserve de eervol ontslagen officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klas se H. Woudenberg. Hr. Ms. kruiser „Sumatra". In de memorie van antwoord op het af- deelingsverslag van den Indischen Volksraad over de aanvullingsbegrooting voor het dienstjaar 1931 wordt medegedeeld, dat de regeering niet kan zeggen, wanneer het wets ontwerp inzake de kostenverdeeling over Ne derland en Indië kan worden tegemoet ge zien. Verklaard wordt, dat het herstelwerk van Hr. Ms. kruiser „Sumatra" waarvan de kos ten, naar verwacht wordt, niet meer zullen bedragen dan 300.000, eind Februari gereed zal zijn, waarna het schip half Maart weer in dienst kan worden gesteld. De kapitein-luitenant ter zee H. J. van der Stad, afgetreden commandant van Hr. Ms. politievaartuig „Nautilus" wordt overge plaatst als le officier by de marinekazerne te Willemsoord. De kapitein-luitenant ter zee G. J. Ver wijnen wordt binnenkort van zijn plaatsing bü den dienst in Oost-Indië hier te lande terugverwacht. By beschikking van den minister van de fensie, is de officier van den marine-stoom vaartdienst der le klasse G. van Noortwijk den 9en Februari geplaatst bij de Rijkswerf te Willemsoord. Bij Kon. besluit zijn benoemd met 1 Fe bruari bij den grooten staf tot luitenant kolonel de adjudant van H. M. de Koningin majoor jhr. W. C. de Jonge van Ellemeet van dien staf met ingang van 31 Januari by het wapen der cavalerie tot kolonel de luitenant-kolonel H. A. C. Fabius, commandant van het le regiment huzaren en tot luitenant-kolonel by zijn tegenwoordig korps de majoor L. H. A. Oromelin van het le regiment huzaren en met ingang van 1 Februari tot luitenant-ko lonel de majoor H. C. J. C. van Stockum van het wapen, commandant van het Remonte depot Münhardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct. Mijnliardt's Keelpüntabletten, 60 en 30 ct. By Apoth. en Drogisten met ingang van 3 Februari tot kolonel de luitenamt-konolel J. G. Tinbergen, comman dant van het korps luchtdoelartillerie benoemd tot majoor-intendant by de le divisie de kapitein-intendant van de IVe divisie G. J. Potgieser en is de kapitein P. J. H. de Roos van het 5e regiment infanterie in zün rang en ouder dom van rang overgeplaatst by het dienstvak der militaire intendance. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Voor de tweede en laatste maal verzoeken wy U beleefd nogmaals eenige ruimte voor ons beschikbaar te stellen. Den heer De Wolf antwoorden wy dat de bedoelde menschen ons persoonlijk verklaar den steun te trekken. Overigens is het aller minst onze bedoeling, alle werkloozen van arbeidsschuwheid te beschuldigen integen deel weten wy beter en ook de werkloozen van Haarlem by het werk te Castricum be- wyzen dit, doch niettemin erkent U, zooals wy schreven, dat deze er zyn, nietwaar Zulke werkloozen nu troffen wy juist, het het mag dan al toevallig zyn, maar het is de waarheid en deze menschen, wier namen wy voorloopig niet zullen noemen, moeten leeren inzien dat hun houding verkeerd was. Dit, en niets anders is de bedoeling van ons schrijven. Den heer Van Spanning antwoorden wy die stakkers dat zy niet schreven over een uur- noch dagloon en dit ook niet aanbo den, doch wel dat bedoelde persoon 6 heeft ontvangen en 5 uur heeft gewerkt. Zelf ar beider geweest zynde (en dit misschien nog wel eens kunnende worden) ligt het allerminst op onzen weg om te lasteren (tegen wie ook) en stemming te maken, want ook wy zyn net als U, mynheer Van Spanning, al is het dan ook maar gedeeltelyk, van de arbei ders afhankeiyk. Mocht U meer van ons wil len weten, U vindt ons adres by de redactie, welke wy danken voor de plaatsing. Menschen die óók hard moeten werken voor de boterham. (Nu de inzenders ons daartoe machtigen, kan de heer Van Spanning op ons bureau kennis nemen van hun schriftelyke verkla ring om hun adres te noemen. Red.) AANBESTEDINGEN Door den rijkswaterstaat werd heden aan het gebouw van het provinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg, aanbesteed het ma ken van betonkoffers voor de binnenhoofden der dubbele schutsluis van het kanaal door Walcheren te Veere, met by komende werken. Raming 40.000. Minste inschryvers de firma D. Stada Zoon te IJmuiden voor 34.960. Gisteren had te Groede de aanbesteding plaats door de Onderlinge Brandwaarborg- Maatschappy Groede voor een te bouwen schuur van den landbouwer J. B. Becude Hullu te Groede. Ingeleverd werden 26 inschryfbiljetten. Hoogste inschryvers waren de heeren P. J. de Winde en Pleyte te Breskens voor 17365. Het laagste was ingeschreven door den heer J. Kareis te Groede voor 13000, aan wien de bouw werd gegund. VOETBAL. Het laaggelegen Boeimeer-veld moest Zon dag 1.1. worden afgekeurd. Het middenveld stond blank. De wedstryd die Vlissingen te Breda moest spelen ging dus niet door. Alli ance won weer, al was het ook slechts te nauwernood Borgvliet werd in Roosendaal met 4—3 geklopt. H.K.I, won met korfbalcy- fers van de Nac-reserves. Onze stadgenooten spelen Zondag a.s. op het veld aan den Koudekerkschen weg een thuiswedstryd tegen de Dosko-reserve. De rood-witten moeten hier winnen, willen ze Alliance byhouden. 't Is de voorlaatste thuis wedstryd van Vlissingen in deze competitie alleen Goes komt nog op bezoek over 14 da gen de derde Zondag in Februari is vry. Alsdan zal volgens het clubblad „de Middel burger", waarschynlijk op het terrein in Mid delburg een wedstrijd Middelburg—Vlissin gen worden gehouden. Goes speelt thuis tegen Paars Witde Zeeuwen kunnen hier winnenBoeimeer speelt thuis tegen Borgvliet en Alliance gaat by de Nac-reserves op bezoek. Thuis won Alliance van deze tegenstanders met 20. In de derde klasse A worden gespeeld de wedstrijden Walcheren—Terneuzen, Zierik- zeeVlissingen H, HulstMiddelburg n en de ZeeuwenAxel. De Zeeuwen wisten Zon dag 1.1., spelend in Zierikzee tegen Sinoto, een gelyk spel te behalen (2—2). In de tweede klasse A worden gespeeld de wedstryden BredaDosko, MevoDe Baro nie en RB.C—Middelburg. Middelburg won Zondag 1.1. met flinke cijfers van Breda de plaatselijke ontmoeting in Bergen-op-Zoom eindigde ditmaal in het voordeel van de oud ste club, die thuis op den Raayberg met 4—2 van Mevo won. T.S.C. klopte de Baronie. INSIDER. PARIJSCHE MODEBR1EF -o— Een raze voor fluweel. HET KAN VAN DEN MORGEN TOT DEN AVOND GEDRAGEN WORDEN. Er zullen weinig vrouwen zyn die niet van fluweel houden. Ik geloof zelfs dat fluweel in het oog van haast alle menschen iets moois en fyns is. Waarom zouden we anders spre ken van 'fluweelen oogen en een fluweelen huid, van fluweelige grasvelden en rozen blaadjes Fluwëel bekoort ons door z'n mooi- en glans, de zachtheid en warmte van de stof, z'n sierlyke wijze van plooien en vallen. Fluweel maakt dezen winter byzonder vee? opgang. Indien men wil, kan men byna z'n geheele garderobe van fluweel kiezen. Een fluweelen mantel, japon en hoed. fluweelen schoen tjes en handschoe nen. Zoodra we uit bed stappen des morgens kunnen we ons in fluweel steken, in een aardige fluweelen pyama of och tendjapon en een paar fluweelen pantoffeltjes. Kleedt men zich aan, zoo heeft mpn lieve, eenvoudige japonnetjes voor in huis, byv. van tabaksbruin geribd fluweel met een smal fluweelen band om het mid del, van voren dichtgestrikt. Van hetzelfde fluweel kan men ook een tailleur-costuum kiezen om in de ochtenduren mee uit te gaan Hiertay behoort dan een fantasie-zyden blouse. Het meest komt fluweel echter te pas in de ■namiddag- en avonduren. Dan zien we het in beeldige kleuren, koningsblauw, myrthe- groen, krenten-rood. Dan bewonderen we fyne zwart fluweelen japonnen met niet an ders dan Venetiaansche kant opgemaakt. Voor visitetoiletten zagen we ook fluweel met heel kleine motiefjes bedrukt, erwtjes, smalle staafjes, fyne streepjes, kleur op kleur, bijv. een lichtgroene fluweelen japon met donkergroene staafjes bedrukt, hetgeen iets heel fijns en wazigs geeft. Een japon van effen hazelnootbruin fluweel is met een fichu van effen zyden mousseline in dezelfde tint afgewerkt. FLUWEELE HANDSCHOENEN. Dat voor avondmantels en -capes veel flu weel wordt genomen, vertelden wy reeds een ander maal. Minder om de warmte dan om het schoone uiterlyk kiest men het. En dan draagt men er een sierlyk avondhoedje by, een tulband tan sterkgekleurde fluweel byv., met een of ander bij jou versierd en met een pluim op zij, die op den schouder afhangt. Zeer chic zijn ook lange, zwart flu weelen handschoe nen met wit flu weelen ribbetjes. DITO BLOEMEN. Behalve de stof fen diu geheel en al van fluweel zyn., vinden we ook tee- re, gazige weefsels, waarop fluweelen bloemen of noppen en relief voorkomen. Deze stoffen zyn dik- wyis prachtig van kleur en buitengewoon soepel, juist omdat ze slechts gedeeltelyk van fluweel zyn. DE GARNEERING. Onder de kleinere kleedingstukken zien we korte fluweelen jasjes, fluweelen vesten, fijne wit fluweelen en lange Russische blouses en, natuurlyk, ook tuniekjes en sjaals. En verder vinden we fluweel als garneering, Wanneer we niet goed weten, waarmee we een blouse of japon zullen afwerken zoo kiezen we fluweel. Dat staat altyd goed en is byzonder modieus. Een fluweelen ceintuur om het middel, glad of gedrapeerd, een fluwee len stuk aan den schouder of aan den rok, fluweelen biesjes langs volants, een fluweelen kraagje en manchetten zulke kleinigheden knappen het eenvoudigste japonnetje op. WIT FLUWEEL EN VEEL BLOEMEN. HET BRUIDJE IN DEN WINTER. Ook in den winter vinden huwelijken plaats, al is het dan niet het uitgezochte jaargetyde. Behalve natuurlyk voor degenen die fortuinlyk genoeg zijn om in het warme Zuiden van de lente te gaan genieten of voor eenigen tyd in de bergen aan winter sport te doen. Daar lange mouwen, sleepen en lange rok ken niets ongewoons meer zijn, kunnen de bruidstoiletten geheel volgens de heerschen. de mode gemaakt worden. Men kiest er dik wijls heel fyn, soepel wit fluweel voor dat geheel zonder garneering gebruikt wordt. Het kapsel van de bruid is een kunststuk op zichzelf en er wordt buitengewoon veel zorg aan besteed. Het moet in harmonie zijn met den stijl van het toilet en ook met het gezicht en de gelaatsuitdrukking van het bruidje. Vandaar dat er oneindig veel varia ties voorkomen op dit gebied. Bloemen krygen weer meer beteekenis bN het huidige bruidstoilet. Niet alleen worden ze op de japon gehecht, maar sommige bruid jes dragen in plaats van bijouterieën een breeden armband van bloemen, met een M vastgestrikt. WILHELMINE, Onze lezeressen, die uitvoerig wenschen ingelicht te worden over de laatste mode, zoowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad". Dit uiterst practische Nederlandsche mo- detydschrift, hetwelk ook een schat van ge gevens biedt over handwerken in alle genres, is by de uitgevers dezer courant tegen sterk gereduceerden prys verkrygbaar. De abonnementsprijs van „Het Nieuwe Mo deblad", 2 maal per maand verschynende in 16 bladzijden met telkenmale 2 gratis knip- patronenbladen, bedraagt slechts f 0.95 per kwartaal, franco per post 1.25. Watersport. Hoewel het feit dat in 1931 wederom een rondvaart door Neder land gehouden zal worden, een gevolg van het succes van voorgaande jaren, reeds vol doende bekendheid mag hebben, heeft het comité, dat uit afgevaardigden bestaat van den Ned. Roeibond, Amst. Roeibond, Kon. Verbonden, Nederlandsche Watersportvereni gingen, de A.N.W.B., Noord Nederl. Water sportbond, Westelyke Roeibond en Roeibond voor Rotterdam en omstreken, een besluit genomen, dat de propaganda voor de water sport ten goede zal komen. Er werd hl. be sloten om de Rondvaart 1981 open te stellen voor alle watertoeristendus ook voor hen, die niet zyn aangesloten by één der bon den of vereenigingen welke de rondvaart or- ganiseeren. De deelnemers met zeil- en mo torjachten zullen even welkom zyn als zy, die onze schilderachtige wateren bevaren in roeivaartuigen, cano's inbegrepen. Het secretariaat der Rondvaart 1931 is voor. dit jaar gevestigd in het bureau van den A.N.W3., Keizersgracht 590 te Amsterdam. LUCHTVAART De tocht van de Do X. Bij de poging om te starten naar de Kaap- Verdische Eilanden werd de Do X licht be schadigd. In verband met noodzakeiyke re paraties moest de vlucht weer worden uitge steld. Volgens een nader bericht is by startproe- ven te Las Palmas een spant licht beschadigd. Daar voor de reparatie materiaal uit Frie- drichshafen noodig is, is de voortzetting van de vlucht naar Zuid-Amerika twee weken uit gesteld. Een tweede eskadervlucht over den Oceaan. Volgens 'n telegram uit Rio de Janeiro heeft generaal Balbo, de Italiaansche minister van luchtvaart, onder wiens commando 't Italiaan sche eskader over den Oceaan vloog, de be richten bevestigd, volgens welke Italië van plan zou zyn het volgende jaar 'n nieuwe for- matievlucht over den Atlantischen Oceaan te ondernemen, ditmaal naar de Vereenigde Staten. Het bericht over deze nieuwe onder neming komt niet onverwacht. In zyn geluk- wensch heeft Mussolini melding gemaakt van „de nog grootere ondernemingen op lucht vaartgebied, welke het tiende jaar van de revolutie zou brengen." Bovendien heeft ge neraal Balbo in zyn slotrapport aan den Duce de verwachting uitgesproken, dat de jongste transatlantische vlucht zou worden overtroffen, „misschien door ons zelf, over routes, die nog moeilyker zijn, zooals b.v. het traject over den Oceaan in het Noorden tus schen Europa en de Vereenigde Staten." Uit officieele bronnen kunnen voor het oogenblik geen verdere byzonderheden over de vlucht worden verkregen. In zekere wel ingelichte kringen wordt het waarschijnlijk geacht, dat de voorgenomen vlucht zal wor den gemaakt in Savoia-Marchetti machines van een geheel metalen type, dat naar ver nomen wordt, thans in Italië wordt gebouwd. Naar verhouding zouden deze geheel metalen vliegtuigen lichter zyn dan de thans ge* bruikte, waardoor het mogelyk wordt een grootere hoeveelheid benzine in te nemen. DE AARDBEVING IN NIEUW-ZEELAND. Over de verschrikkeiyke aardbeving °P Nieuw Zeeland zyn nog de volgende berichten binnengekomen. Om half tien (11.20 uur 's avonds M.E.T* werd in de 19.000 zielen tellende havensta Napier op Noord-Eiland, een zware schok Se" voeld, waarop byna terstond een tweede volg* de, die nagenoeg even zwaar was. Meer dan honderd menschen vonden den dood, bedo* ven onder ingestorte h honderden anderen ticulier ziekenhuis tiënten en ziekenzuste pen. Ook een deel va huis zakte in elkaar pleegsters, die in het tehuis sliepen, worden De bevolking nam gtrand, waar het geb middelen en drinkwat De commandant vai schip „Veronica", dat ker lag, liet zyn mansc 2eif nam hy de leid werk in de stad op Auckland. „Ik ben j een tocht door Napier in oogenschouw heb De steenen huizen verwoest en ook hon zijn vernield. Versch' 5tad staan in lichter brandweer wegens wa leiding werkt niet me 6taat. Om een verdi brand te voorkomen, gebouwen, welke toch ingestort, met dynam duister is ingevallen, c de electrische verlichti voel.en. Vele menst zijn, hoeveel valt n menschen hier zyn he overigens kalm. Ik heb levensmiddel en laat de straten doe waken; verder heb inrichten. Daklooze vr< ik aan boord van myn Volgens de laatste gen berichten, moeten menschen gewond zyn den dood gevonden, beide huizen ryen teg bielen en voetgangers Het zakenkwartier is Huizenhoog laaiden d< tanks. Napier heeft ni Btad, die door een vy nomen. Het Masonichc van geheel Nieuw-Zee grenzende gebouwen De bevelvoerder var 6che vlooteskader sein< te Londen, dat de „Dlomedes" met dokte neesmiddelen aan b< Auckland naar Napie auto's worden verder c naar het geteisterde g een heelen tyd duren te Napier, waaronder begraven, zullen zijn o Door de vloedgolv schudding volgden, we haven uiteen gedrevei wisten zee te kiezen. I heel ander aanzien ge pen geheel of gedeelte is de Bluffheuvel, wel heerschte, in de baai Allerwegen haddei plaats. Ook in de stad Haf Zuiden van Napier, verwoesting. Ook Geboren JAN. Zoon van W. U. VAN DE M. VAN DER Vlissingen, 3 Febru; Singelweg 12. Eenige en alg kennisgev Heden overie St. loseph Zieken singen, mijn gel JOHANNESVAN in den ouderdom Zijn liefhebben A. J. VAN DEI Haarlem, 4 Febn Overtonweg 15 Ik wil dien zoo spoed ik weet, ..Vlissingsc kring ste< hulpmiddel

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 6