500 300 100 25 PIQUVIE Schoenen eerste blad ^-No.27 69e Jaargang 1931 MAANDAG lillin: Firma F. VAH DE VELDE fr.. Dfilstrni Sl-tO, Ilissinp.Telif. 10. Postrtkening fSEDl 2 FEBRUARI 'Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Mag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND Stads- en Pro vincienieu ws e in het land komt. weineen De cro- sn grond en met de eerste Lenteboden. ;stdagen in 't voor- hope you have a het vertalen? Ja, maar als ik je t lastig een passend vinden. Houd je zelf dan bloemen- iderwijzeres worden, hooljuffrouw. Er is at ik te zeggen, dat at kun je zeker wel Maar je moet ook >riefje schrijven. Je wn broer, dat je het toped nu weer ge- ,e kinderen hebben trust, hè Wat zal il bij elkaar zijn, met worden. Je ziet aan ruit nooit kunt zeg- 1 het in Middelburg met je beidjes Nu, hebben gepast. Wat net je taschje. Of is d? welkom I Knabbel es en chocolaadjes ;jes, aan papier? Je ingestuurd. Spoedig tsje. Neen hoor, een eer zoo dom zijn om oor Wat schrijf je mnastiek wil zeggen er op ingericht zyn sommige lichaams- aken. Zoo zal jouw en beetje krom zyn wordt het weer zoo Is erg prettig, hoor, op verheugen, en aardig raadseltje ns een plaatsje. Zijn zooveel zieken Alle dat ze maar met een zitten. •at zullen die poppen te zien Kun je echt strijkyzertje, bedoel er eens erg veel jur- ik vast eens by je, :artelijk welkom! en sprong ons Sprin tjes in bed onder de je nu weer als een aar. Neen, ik heb de Sen er ook heelemaal Zal me een leven ze allemaal aan t maar om midden op oos dropjes en balk- arvan ieder snoepen heb je me verrast! zal die mooie teeke- je voortaan ook mee 'k Ben benieuwd of n het raadsels oplos- je naam vergeten! men, hoor neus maar lekker- drink maar zoet je ïaasappellimonade. Je uw je dan weer onze pje zlilt zijn. ndag nu maar kalm- enk, dat je na zoo'n bent. Wat lief van te brengen. Ja, de nnenheuveltjes ken ik echte vriendinnen heelemaal met ze daar in Indië zeker een auto's Zat jü Wat zou je naar zou er natuurlijk open armen op vader oek 1 itst zoo nt d rat je wat zal zusje er lief op de trouwpartij zyn haar nieuwe jurk, ,nig matroosje geleken gehad een griep-kindjeO, >ens als verpleegstertje vriendjes en vriendin- et druk hebben, hoor een beetje opknapt, jk ook aan dat lekkere ■digen dokter. Dat zal beetje hebben vergoed, r uitzien Ze zijn don- omgeslagen randje zit Ze lijken dus wel een we. el je voor, dat de post- ffie kwam brengen, af- Denk je, dat er nog litten Ik niet. Je pop en griep krijgen nu ze gepakt. Neen, dat boek >i Die grootvader is Can best begrijpen, dat was met haar taschje. atuurlyk als een rol vast en zeker parman- vader nu ook weer be- met mevrouw hebt dus maar altijd Kun je ook wel eens >1 bijvoorbeeld ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regei.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1 5 repels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, v.aet of oog. gulden bij veriies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Strenger optreden tegen roekelooze rijders gevraagd. Het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van dè motor- en rijwielwet deelt o.a. mede, dat eenige leden, naar aanleiding van de voor gestelde wijziging van art. 31 er him leedwe zen over hebben geuit, dat de regeering deze gelegenheid niet heeft gebruikt om ook die wijzigingen voor te stellen, welke het Kamer lid Rutgers van Rozenburg door zijn amen dementen er in heeft willen aanbrengen. Ze zijn nl. van oordeel, dat de talrijke on gelukken door roekeloos rijden met automo bielen in den laatsten tijd veroorzaakt, beter met ontneming van rijbewijzen voor langen tijd dan met gevangenisstraf of hechtenis kunnen worden gestraft. Sommige leden, die hier geheel mede in stemmen, voegen daar nog aan toe, dat het h.i. aanbeveling zou verdienen een zeer strenge sanctie te stellen op het misdrijf, be gaan door hen, wion het rijbewijs ontnomen Is en die niettemin een automobiel besturen. Tweede Kamer. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag a.s. te 1 uur. Op de agenda staat de behandeling van het verzoek van den heer De Visser om verlof tot het richten van vra gen tot de regeering in verband met den tuitengewonen noodtoestand, waarin een reeks van werkloozen op het oogenblik ver keert en in verband met de dringende maat regelen, die noodig zijn om aan dien nood tegemoet te treden. De voorzitter ze 1 voorstellen in deze ver gadering een aanvang te maken met de be raadslaging over een aantal onderwerpen, o.a. het ontwerp crediet ten behoeve van de aardappelindustrie in de veenkoloniën, de Surinaamsche begrooting voor 1931, de Indi sche begrooting voer 1931, indien deze wets ontwerpen op 10 Februari voor openbare be handeling gereed zijn. De crisiswerkloosheid. Vrijdag vergaderde het bestuur van het R. Kath. Werkliedenverbond met de bestu ren. der werkloozenkassen van aangesloten vakbonden, ter bespreking van' de bepalingen door den minister van arbeid, handel en nij verheid vastgesteld omtrent extra-subsidie san werkloozenkassen ter verlenging van den reglementairen uitkeeringsduur met hoog stens zes weken. De vergadering gaf in de eerste plaats blijk van haar ontstemming over het feit, dat de regeling in hoofdzaak reeds enkele dagen ge leden in de pers werd gepubliceerd, terwijl de kasbesturen ze eerst later ontvingen. Door deze wijze van behandeling waren enkele bondsbesturen èn tegenover sommige ge meentebesturen èn tegenover uitgetrokken leden reeds in moeilijkheden gekomen. Op de tweede plaats betreurde de vergade ring, dat de regeling zoolang op zich heeft laten wachten, wijl reeds vele leden hun reglementaire uitkeering hebben genoten. Als een eerste tegenvaller werd geconsta teerd, dat niet de geheele kosten der verlen ging voor rekening van de overheid kunnen morden gebracht, doch dat de helft van het °P 31 December 11. voorhanden zijnde geld, hetwelk bijeengebracht is om aan dp regle mentaire verplichtingen te kunnen voldoen, zal moeten worden geofferd voor uitkeering &in crisiswerkloozen Voorts werden nog enkele andere moeilijk heden en wenschen naar voren gebracht. Besloten werd alle pogingen in het werk te stellen om alsnog de gewenschte verbeterin gen te verkregen. Post- en passagiersvliegtuigen naar Indië. Nu de postvluchten naar Indië zulk een succesvol verloop hebben, acht de K.L.M. den tUd gekomen om geleidelijk ook over te gaan tot het vervoer van reizigers op de lijn Am sterdam—Batavia. De tot nu toe opgedane ervaringen hebben bewezen, dat deze lijn, dank zij de verbeterin gen, welke in de organisatie op den grond zijn aangebracht, voldoende gerief biedt aan den steiger. In de meeste plaatsen is behoorlijk °nderdak en goed voedsel te verkrijgen' en het vliegen zelf, zelfs over deze uitgestrekte trajecten, veroorzaakt geen bijzondere ver moeidheid. Bovendien biedt de reis per vliegtuig zoo buitengewoon veel belangwekkends, dat z'.j gerekend moet worden als een ervaring voor het geheele leven. De aankomst op de eindpunten van elk dagtraject is zoo gesteld, dat men nog vol doenden tijd heeft om veel bezienswaardig heden te bezoeken. Voorloopig zal het aantal reizigers, dat meegenomen kan worden, slechts beperkt zijn. Wanneer echter dit najaar de groote vliegtuigen in 'geregeld verkeer worden ge bracht, zal het aantal reizigers per vliegtuig ook grooter kunnen worden. Antwoord op een telegram. Met ingang van 16 Februari a.s. wordt in het binnenlandscfi telegraafverkeer een proef genomen met aflevering van telegrammen, voorzien van de betaalde dienstaanwijzing .A.W.W." (antwoord wachten). De afzender, die antwoord verwacht, zonder vooruit te willen betalen, kan gebruik maken van deze dienstaanwijzing, die alsdan als een woord berekend wordt. Deze aanwijzing kan ook geplaatst worden op telefonisch opgegeven telegrammen. De beteekenis van deze nieuwe aanwijzing is hierin gelegen, dat de besteller van een A.W.W.-telegram desgewenscht tot ten hoog ste vijf minuten op antwoord van den ge adresseerde blijft wachten. De geadresseerde is dus in de gelegenheid, het antwoord on middellijk aan den besteller mede te geven, zonder verhooging van kosten. Een Tutein Noltheniusfontein te Apeldoorn. Men heeft te Apeldoorn besloten tot stich ting van een monument ter nagedachtenis van wijlen oud-burgemeester H. P. J. Tutein Nolthenius. Dit monument zal een fontein worden en worden geplaatst in het Wilhel- als volgt vastgesteld 1. W. van ,'t Hoff, St. Laurens (aftr.), 2. J. Bosselaar (aftr.), 3. mr. L. van Andel, Middelburg, 4. W. A. den Hol lander, Middelburg, 5. J. F. Heemskerk, Mid delburg, 6. dr. K. Huizinga, Middelburg, 7. A. D. Littooy, Middelburg, 8. C. Louwerse, Grijpskerke, 9. L. J. van Voorthuijsen, Dom burg, 10. H. Dronkers, Veere. De lijst van den Vrijheidsbond van de Prov. Staten in het district Tholen luidt als volgt 1. W. Moelker, Tholen (aftr.), 2. H. Haring man, Colijnsplaat, 3. C. G. Hage, St. Maar tensdijk, 4. J. L. van Gorsel, Oud-Vossemeer, 5. L. J. van Nieuwenhuyzen, Sa. Philipsland, 6. W. L. Klompe, Tholen, 7. J. W. H. F. Buyze, Stavenisse. De uitslag voor de stemming voor christ.- hist. candidaten der Prov. Staten van Zee land, zooals die in den Statenkring Zierikzee voorloopig is vastgesteld, luidt als volgt: 1. W. J. van Schelven. Zierikzee 2. dr. J. H. Eldik, Noordgouwe, 3. G. van Duin, Zierikzee, 4. W. Wandel, Nieuwerkerk, 5. A. J. Padmos, Renesse, 6. B. C. de Mul, Zierikzee, 7. M. den Boer, Haamstede, 8. M. Krijger, Bruinisse, 9. C. J. Boogerd, Zierikzee. 10. I. de Broekert, Zierikzee. Uitvoering van het kinderkoor van de gemeengde zangvereeniging „de Volksstem". Zaterdagavond gaf bovengenoemd kinder koor een uitvoering voor ouders en genoodig- den, waarmede de groote zaal van het Con certgebouw geheel gevuld was, onder leiding van den heer J. F. J. Machgeels. Nadat de voorzitter bij den aanvang het doel van dezen avond, namelijk de viering van een éénjarig bestaan, had bekend ge- trekken en wordt Zaterdag 14 Februari de technische proeftocht op de Noordzee ge houden. De bezichtiging van de „Dempo". De toegangskaarten voor het bezichtigen van het motorschip „Dempo" op morgen avond, zijn reeds morgenochtend van 10 uur af bij den portier aan de poort Dokkade ver krijgbaar. Kinderen beneden 12 jaar wor den niet toegelaten. De motorveerboot „Koningin Wilhelmina". De motorveerboo*^ „Koningin Wilhelmina" wordt van heden of tot nadere aankondiging, wegens periodiek onderhoud uit de vaart ge nomen. Een militaire taptoe. Ter gelegenheid van de Van Speijk-her- denking op Donderdag 5 Februari a.s., des avonds 8 uur in het Bellamypark een taptoe worden gehouden door de marinekapel van Hr. Ms. „Noord-Brabant" en de tamboers en pijpers. Een afscheid. Zaterdagmiddag, na beëindiging der werk zaamheden werd door de werklieden der af- deeling koperslagerij der Kon. Maatsch. „de Schelde" afscheid genomen van hun collega A. J. Eiff, die na een 42-jarigen dienst de maatschappij met pensioen gaat verlaten. Nadat allen bijeen waren gekomen, nam baas Harting het woord en sprak den ver trekkende in hartelijke bewoordingen tce, wijzende op den velen arbeid door hem ver richt, die het meeste indruk zal maken op minapark, tegenover de villa welke vroeger door den heer Tutein Nolthenius is bewoond. De beeldhouwer P. Puijpe, de architect G. de Zeeuw en de tuinarchitect K. Berendsen, zijn aangezocht en hebben zich bereid ver klaard plannen en teekeningen te ontwerptn. Een eere-comité van 80 leden is gevormd, waarvan mr. W. Rosmale Nepveu, burge meester, het voorzitterschap heeft aanvaard. Scheepvaartbeweging. Gedurende Januari 1931 kwamen den( Nieuwen. Waterweg binnen 1191 schepen, metende 1.989.162 netto reg. ton. Voor Rot terdam waren hiervan bestemd 950 schepen, metende 1.530.412 netto reg. ton. In Januari 1930 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 1318 schepen, metende 2 192.036 netto reg. ton. Voor Rotterdam wa ren hiervan bestemd 1104 schepen, metende 1.832.284 netto reg. ton. VLISSINGEN, 2 FEBRUARI. Prov. Statenverkiezing. Zaterdagmiddag hield de Statenkring Vlis singen van de Christ. Hist. Unie haar verga dering in het gebouw der Chr. Jonge Man- nenvereeniging alhier. Nadat enkele huishoudelijke zaken waren geregeld, werd overgegaan tot het definitief vaststellen der candidatenlijst voor de Prov. Staten. Hoewel bij vorige verkiezingen de Chr. Hist. Unie altijd met één lijst was uit gekomen, is voor deze verkiezing door de verschillende Statenkringen in ons gewest besloten, elk met een afzonderlijke lijst uit te komen. De lijst def Statenkring Vlissingen is als volgt samengetseld 1. W. de Ridder, Vlissingen (aftr.) 2. mr. W. 'J. Woldringh van der Hoop, Westkapelle 3. P. Janse Azn., Biggekerke 4. mr. R. M. van Dusseldorp, Middelburg 5. W. Huson, WLzn., Vlissingen6. B. de Jagèr, Vlissin gen 7. B. J. de Meij, Ritthem 8. J. Stroo, Zoutelande 9. G. A. Teunis, Vlissingen 10. R. Boogaard, Westkapelle. De chrisfc.-historische lijst in den kieskring Middelburg is als volgt samengesteld 1. mr. R. H. van Dusseldorp, Middelburg (aftr.), 2. mr. W. F. E. baron van der Feltz, Middel burg, 3. 3. Abrahamse Sz., St. Laurens, 4. F. J. Castel, Veere, 5. J. F. Vermeulen, Middel burg, 6. P. Janse Zzn., Biggekerke, 7. A. S. Boone, Middelburg, 8. D. de Vries Dz., Mid delburg, P. P. K. van Nieuwenhuizen, 's-Heer Arendskerke en 10. J. Stroo, Zoutelande. De centrale anti-rev. kiesvereeniging in den kieskring Middelburg heeft de candidatenlijst maakt en gewezen had op het niet gemakke lijk werk om een kinderkoor te leiden, werd aan het nog al uitgebreide programma begon nen. Het koor is, zooals dit gewoon is, in drie klassen verdeeld. De eerste klasse, omvatten de de kinderen van 6 tot 9 jaar, bracht een aantal speelliedjes ten gehoore, die zeer cor rect werden uitgevoerd. Vooral het laatste nummer „Varen" van M. B. Warnink oogstte grooten bijval. Hoe aardig werd de ban.?, waarop de kleintjes zaten, als boot voorge steld en het tooneel de zee. Hoe ze het roei- werk met hun riemen nabootsten, alles gelijk matig en voor zulk klein volkje goed op toon. De tweede klasse, van 9 tot 12 jaar, vergast te ons op enkele aardige liederen, canon's en speelliedjes. Het eerdigste hiervan was wel „Sneeuwprinsesje" van E. Jaques-Dalcroze. Reeds de costumeering was aardig. Het sneeuwprinsesje te midden van een achttal hofdametjes en daaromheen de kinderen ge kleed met jas en muts op. Hier bereikten zij het hoogtepunt toen het begon te sneeuwen en zij met sneeuwballen konden gooien, iets wat de jeugd al zeer gaarne doet, al wordt het ook op het tooneel nagebootst. Ook de hoogste klasse heeft zich uitstekend van haar taak gekweten. Een achttal liederen werden zeer correct driestemmig uitgevoerd. Deze klasse gaf het bewijs van ernstige stu die. Dit kwam het beste uit bij „Als d'avond daalt", waarin we een soliste te hooren kre gen. die wel wat belooft voor de toekomst. Dit nummer was werkelijk een lust om te hoören. De solopartij "(verd zeer zuiver gezongen en ook het koor hetwelk met bromstemmen aan vulde, deed dit zeer verdienstelijk en viel op het juiste moment in. Waarlijk een heele prestatie voor een kinderkoor. Dat het geheel in den smaak der aanwezi gen vlei, bewees wel het langdurig applaus na elk nummer. De heer Machgeels en het bestuur zullen dan ook met genoegen op de zen goed geslaagden avond kunnen terugzien en dat vooral het werk van den heer Mach geels door de kinderen gewaardeerd wordt, bleek aan het einde van den avond, toen alle 140 kinderen op het tooneel aanwezig waren voor den samenzang, en enkele der oudste leerlingen hem daarvoor dank brachten on der aanbieding van eenge nuttige geschenken. De heer Machgeels dankte de kinderen en ook de ouders voor de spontane hulde hem zoo onverwachts gebracht en hoopte nog lang de leiding van het koor in handen te kunnen houden. Na het zingen van den „Jeugdmarsch" be hoorde ook deze avond weer tot het verleden. de oude garde, doch ook wel op de jongere generatie. Men zou U de 68 jaren nog niet aanzien, zeide spreker, en hij hoopte dat de heer Eiff de rest van zijn levensdagen in vrede en gezondheid met zijn echtgenoote mocht doorbrengen. Ontvangt ook den dank van myn collega's Groenenberg en Abra hamse, administratief personeel en ten slotte van mij, die het genoegen had 30 jaar uw baas te zijn en van al uw kameraden. Ook bracht spreker dank aan den bedrijfschef, den heer ir. Snoep, die door zijn tegenwoor digheid blijk gaf van zijn belangstelling. Hierna sprak de oudste collega in dienst jaren, de heer N. Groenenberg, den vertrek kende in hartelijke bewoordingen toe en overhandigde den heer Eiff als aandenken namens allen een fraaien stoel en een ta bakspijp in étui. Nadat de heer Eiff geroerd dank had ge bracht voor de vele goede woorden en de mooie souvenirs, werd hij per auto naar zijn woonplaats te Souburg gebracht. Leringen Christ. Besturenbond. Voor den Christ. Besturenbond alhier zal door ds. H. A. Wiersinga een drietal lezingen worden gehouden over het onderwerp „De arbeidende Jeugd", ongetwijfeld voor dezen tijd een brandend vraagstuk. De eerste van deze lezingen zal blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie, gehouden worden op Donderdag 5 Februari a.s., in het Militair Tehuis. De Dempo. Hét dubbelschroef motormailschip .Dem po" zal Maandag 9 Februari van de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier naar bui ten worden gebracht. Na de voorloopige proeftochten zal het schip Vrijdag 13 Februari, des Vrijdags onge veer half acht van de ponton alhier ver- Een P.A.S. opgericht. Na daartoe in een gecombineerde leden vergadering gemachtigd te zijn is door de afdeelingsbesturen der bij het N.A.S. aange sloten Federaties van de bouwvakarbeiders en transportarbeiders een plaatselijk arbeids secretariaat opgericht. De statuten en regle menten, die ontworpen zijn, zullen ter nadere goedkeuring aan de eerstvolgende gecombi neerde ledenvergadering worden voorgelegd. Daarna zal daarop de Koninklijke goedkeu ring aangevraagd worden. Een voorloopig bestuur, bestaande uit vijf personen, is gevormd en zal eveneens aan de ledenvergadering worden voorgedragen. Botsing tusschen tram en vrachtauto. Hedenmorgen heeft op den Koningsweg een botsing plaats gehad tusschen 'n vracht auto en de tram. De auto kwam van den Singel en de tram reed in de richting van de Keersluis. De botsing was zeer hevig en de auto botste met zulk een vaart tegen de tram dat deze ontspoorde. De auto reed nog een eind door en kwam tegen den berm van het kanaal terecht, juist tegenover den Singel. De materieele schade is vrij groot. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Bij Griep en Gevatte koude Sanapirin-tabletten, Buisje 75 en 40 ct. Bij Hoesten en Bronchitis Anga-siroop. Flacons van 1.75 en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. Losgelaten. De beide personen die dezer dagen door de politie te Vlissingen voor den officier van justitie werden geleid, omdat zij zich zouden hebben schuldig gemaakt aan oplichting van geld, ten nadeeïe van een ingezetene aldaar, zijn na verhoor, onmiddellijk in vrijheid ge steld. Een jongensdag. Zaterdag hield de commissie voor het jeugdwerk op Walcheren van het Neder- landsch Jongelingsverbond een jongensdag in de Bogardzaal te Middelburg. Wegens ongesteldheid van den voorzitter opende de heer J. J. Dekker de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en sprak daarop woorden van welkom tot de 216 aanwezigen en in het bijzonder tot den heer H. Gordeau, algemeen secretaris van het jongenswerk m het N.J.V. De leden van verschillende afdeelingen gaven daarna opstellen, voordrachten en sa menspraken ten bv.ste. Speciale vermelding verdient de samen spraak van de leden van de Jongensclub te Serooskerke, getiteld „Het verkeerde num mer" en vertolkt in Zeeuwsch dialect. De heer Gordeau hield een toespraak over „Eén jongen is duizend mannen te erg." De goedgeslaagde bijeenkomst werd met dankgebed gesloten. In vryheid gesteld. De rechtbank te Middelburg heeft Zaterdag jl. de invrijheidstelling bevolen van A. W. D., winkelier te Middelburg, die onlange aldaar werd gearresteerd als verdacht van brand stichting in zijn woning, en an H. M., tyman te Ter Neuzen, die destijds werd aangehouden als verdacht van poging tot doodslag in het jachtveld op een majoor van de rijksveld- wacht onder de gemeente Zaamslag. Door een fiets overreden. Zaterdagmiddag liep een 7-jarig meisje wo nende in de Zusterstraat te Middelburg, hard die straat uit en de Gravenstraat in. Door laatstgenoemde straat kwam een 14-jarige jongen per rijwiel. De jongen gaf signalen, die het meisje blijkbaar niet hoorde. De kleine kwam te vallen en kreeg de fiets over haar voetje, welk lichaamsdeel hierdoor werd ge broken. Op medisch advies werd het kind naar het gasthuis overgebracht. Den jongen treft geen schuld aan het gebeurde. De gasvoorziening van Zuid-Beveland. Op initiatief van Ged. Staten is te Middel burg Vrijdagmiddag een vergadering gehou den met de colleges van Burg. en Weth. der gemeenten in Zuid-Beveland, die hetzij al leen hetzij in combinatie een gasbedrijf ex- ploiteeren, ter bespreking van het vraagstuk der centrale gasvoorziening voor dit eiland, aldus wordt aan de „N.R.Ct." gemeld. Nadat een aanbod van Goes tot levering van gas aan „Oosteinde" geen resultaat had opgeleverd, werd thans de vraag gesteld of men van beide zijden tot nadere onderhandeling bereid was. Dit bleek het geval te zijn. Op voorstel van den Commissaris der Koningin is een com missie in het leven geroepen, die in den ruim ten zin de kwestie van samenwerking zal heb ben onder het oog te zien. Voor Goes namen hierin zitting de heeren G. A. Hajenius, bur gemeester van Goes, A. L. van Melle, voor zitter der Goessche gascommisie en K. K. Brink, directeur van het Goessche gasbedrijf. Van den kant van „Oosteinde" zijn aangewe zen de heeren mr. P. A. Schwartz, voorzitter der commissie van toezicht op de gascentrale „Oosteinde", J. N. Elenbaas, vice-voorzitter van die commissie en J. D. A. Sneep, directeur der gascentrale „Oosteinde". Als adviseur der commissie treedt op de heer J. Bruinwold Riedel, directeur van het adviesbureau der vereeniging van Nederlandsche gemeenten, die reeds eerder een rapport omtrent deze aangelegenheid heeft uitgebracht. Een autobus van den dijk gereden. Een autobus van den dienst Ovezande Goes is nabij Hoedekenskerke van den weg gereden en langs den dijk naar beneden ge vallen. Het voertuig werd grootendeels ver nield. De 8 passagiers liepen lichte verwon dingen op. De chauffeur kreeg een ernstige hoofdwonde. SOUBURG. Naar wij /ernemen is door de Pzem de stroomprijs voor Souburg bepaald op 37 ct. per K.W.U.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1