1000 500 300 150 100 25 PLOUVIER voor Uw waterdichte Schoenen 30 januari eerste blad VRIJDAG No. 25 39e Jaargang 1931 RICHT VLISSINGEN Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstrsai 58-BO, Vlissingen. lel ei. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Dit nummer bestaat uit 2 bladen Stads- en Pro vincicnicuws Bij gevatte Koude 4" nten afwijken van ier van de boven Ld en regelmatig in PLF geheeten, is telegrafie in be- een goed plaatsje Tevens zijn er ook gebouwd voor te- de verbinding van it wordt in Sama- in op het labora- kten zender van 50 san op afstand in- wordt ook direct Istroomnet gevoed, n dienst in Sema- laar nog niet kon elijk in huur gege- radio-amateur- t regelmatig iede- den, hetzij van het oncordia Sociëteit, )f van gramofoon- el werk gedaan op van beam-anten- op Tjinundi ge- ,r om een horizon- .en opstralingshoek ite resultaat gaf in id. Tevens kan de omgekeerd, zoodat oor in Zuid-ooste- te stralen in plaats er zijn er nog een leams opgesteld en de zenders als voor der heeft dan ook ontvangstation te masten van 60 M. is voor verschillen- >racht. Dan zijn er 3 masten met aller- wijs opgesteld, jn ook regelmatige ontwikkeling van ;erkers voor de kor- practisch mogelijk de schermrooster- cor telefonie en te. d. ding gemaakt wor- nog steeds gaande lie kanalen gelijk- oduleeren. Voorloo- :analen op den PLE ;en zijn zeer bevre- uit nu vier goede >eschikking kunnen nu regelmatig tele- ïet vele plaatsen in este bereikt worden ,n Amsterdam uit )en we ook een di- ig met Australië en en groot toekomst- anden van den Ar- ►nderhng te verbin- heid te openen vau ilijk plaatsen in dfc uitvoering van dit ■orden gewacht op LTLIJNEN Jan. Perim an. van Lissabon van Santos m. te Southampton Jan. te Algoabaai p. 28 Jan. Pantel- ide" (uitr.) 27 Jan. avia naar Rott. Jan. Perim 27 Jan. van Genus ERSEN !9 Januari 1931, des ;rsen. irkoopen. 8%Londen jn 59.09—59.12 Parijs 9.739.76 lier. Ponden 12.06— i—ƒ59.20 Belgische Fransche Francs ld 769.4 te Vardö. I 746.5 te Malinhead. .vond van 30 Jan. anderlij ke wind, la gen, nevelig tot be- ,kt, weinig of geen ingsdienst. ledenmorgen te 9 30 mtiesein neer 9.51 11.05 22.37 23.37 uto's, Fietsen ulgen. VLISS1M0SCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct m ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 11.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetieffendeHuui enVerhuut.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van I 5 repels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIülNü „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" VLISSINGEN, 30 JANUARI. Loop der bevolking;. De bevolking der gemeente bestond op 1 januari 1930 uit 10356 m. en 10777 vr., totaal 21433 zielen. Zij vermeerderde door vestiging van 1445 m. en 835 vr. met 2281 personen en geboorte van 187 m. en 173 vr. met 360 personen, totaal met 1633 m. en 1003 vr. of 2641 zielen. Vermindering had plaats door vertrek van 1302 m. en 898 vr. met 2200 personen en door overlijden van 78 m. en 88 vr. met 166, of totaal 1830 m. en 986 vr. of 2361 zielen. De vermeerdering bedroeg dus 253 m. en 22 vr. of 275 personen en bestond de bevolking op 31 December 1930 uit 10909 m. en 10799 vr. of 21708 zielen. Het aantal geborenen zonder de levenloos aangegevenen bedroeg 23 meer dan in 1929. Als levenloos werden aangegeven 18 kinderen en wel 7 van het mannelijk en 11 van het vrou welijk geslacht. De sterfte bedroeg 96 m. en 97 vr. of te za- men 193 personen of 4 minder dan in 1929. Het getal voltrokken huwelijken bedroeg 187 of 3 meer dan in 1929. Er werden 7 von nissen van echtscheiding ingeschreven. Gedurende 1930 steeg het bevolkingscijfer van 21433 tot 21708 een vermeerdering dus van 375 personen. Hoewel die toename voor het grootste deel veroorzaakt is door vestiging van schepelin gen der marine, is 't toch een gunstig teeken, nat het aantal pe-sonen, dat zich hier ves tigde (2231) dat, hetwelk de gemeente ver liet (2200) met 81 overtrof. Deze gunstige verhouding heeft zich in het laatste tiental jaren niet voorgedaan, daar in genoemd ijdsverloop het aantal vertrokkenen dat der ingekomenen steeds verre overtrof. Voorts was het aantal geboorten 23 hooger en het aantal overledenen 13 lager dan het vorig jaar het overschot tusschen geboorten en overlijden bedroeg 194. In het afgeloopen jaar werden 547 perso nen ingeschreven, gehuisvest op de oorlogs bodems, daarentegen werden daarvan 343 af geschreven, een vermeerdering dus van 204 personen. Het aantal gezinnen der alhier wonende personen, deel uitmakende van de Konink lijke marine, dat voortdurend door overplaat sing aan groote wisseling onderhevig is, be staat thans uit 196 gezinnen, tellende 581 personen. Het aantal personen betrokken bij het Bel gisch loodswezen, onderging vrijwel geen ver andering. Voorts vestigden zich in de dit jaar gereed gekomen woningen van de Vereeniging tot verbetering der volkshuisvesting 95 personen, komende uit een andere gemeente. De werkloosheid en werkloozenzorg te Vlissingen. In „de Metaalbewerker", orgaan van den Christ. Me taalbew erkersbondgeeft de heer H. C. V. Sorel, voorzitter van de afdeeling Vlissingen van den Christ. Metaalbewerkers hond een uiteenzetting van de in October ge houden besprekingen met het dagelijksch be stuur der gemeente. Hij schrijft over de werkloosheid en de ge- Volgen daarvan voor de bona fide werkloozen en vervolgt dan Dat onze gemeentelijke overheid een taak heeft in dezen blijkt duidelijk uit het feit, dat zjj reeds bij het begin der thans heerschende werkloosheid de vier verschillende metaalbe- werkersorganisaties in een vergadering bij eenriep om de dreigende werkloosheid te be spreken. Ook het dagelijksch bestuur onzer afdeeling Was daarbij tegenwoordig. Na eenige bespre king bleek ons, dat de wethouder van sociale zaken een voorstel had en dit aan de bestu ren en leden der organisaties in overweging Wilde geven, en ook wij hebben toegezegd dat voorstel in bestuurs- en ledenvergadering te hespreken. Het voorstel, was nl. om te komen tot het Vormen van een crisisfonds, hetwelk gevormd zou worden door het storten van een bijdrage der thans nog werkzaam zijnde leden, bijv. n uurloon per week, daarna te trachten vrij- V'illige bijdragen te verkrijgen van het andere deel der burgerij en dan zoomede een bedrag te storten door de gemeente zelve. Hieruit zou dan aan de zgn. uitgetrokken werklooze leden een steun worden verleend om in hun nood- onderhoud te kunnen voorzien. Wij hebben deze zaak in bestuurs- en le denvergadering besproken en hebben ge meend op dit voorstel niet in te kunnen gaan. Waar reeds door onze leden al aan ver schillende verzekeringen, zooalg verzekering tegen brandschade, geldelijke gevolgen van werkloosheid, van ziekte, ziekenhuisfonds, pensioenverzekeringen, begrafenisfonds etc. wordt bijgedragen om den moeilijken omstan digheden zoo goed mogeljjk het hoofd te bieden en het bovendien verkeerd geacht wordt om naast een, op goede basis berus tend werkloosheidsverzekeringsfonds een fonds voor dergelijke omstandigheden te vormen. Dat moeilijke omstandigheden door crisis als deze ontstaan, door de geheele gemeen schap dienen gedragen te worden. Een ge dachte die ook door den wetgever wordt ge vormd, waardoor het mogelijk wordt, om in verband met het nieuwe belastingstelsel, voor crisisuitgaven een bijzondere post van uitga ven te voteeren, waardoor dus bovendien wij voor het feit komen te staan, dat het vormen van een fonds als hierboven bedoeld, een bij zonder offer zou vragen naast datgene wat wordt bijgedragen in den vorm van belasting om de opbrengst mogelijk te maken van dat gene wat door andere gemeenten in zulke omstandigheden wordt gegeven. Deze gedachtengang was de oorzaak van het voorstel door den wethouder van sociale zaken gelanceerd. Hiervan hebben wij in vervolgvergadering kennis gegeven. Bovendien, en dit willen wij er nu nog aan toevoegen, dat in de allereerste plaats gezocht moet worden naar middelen om het mogelijk te maken dat werkverruiming of werkver schaffing tot stand komen. Daarmede wordt tweëerlei doel bereikt, nl. niet geestelijk en niet materieel ten onder gaan. sprookje, wordt ons de les meegegeven, dat het geluk voor iedereen machtig of zwak vaak dichter bij is dan hij meent. Wie zijn avond heeft willen doorbrengen met vroolij- ker, luchtiger „kost", wie het komische boven alles verkiest, heeft niet vergeefs gesnakt, want ook hem is toebedeeld, wat hij ver langde door de voordracht van „het laster praatje", waarin het telkens herhalen van het thema, de geschiedenis in de keuken beschrijvend, van werkelijk komische strek king was. Dit alles ging na de pauze, het deel er voor was gewijd aan het diep-ernstige, het dra matische. En in dat gedeelte liet de heer Kommer Kleijn zich kennen als iemand, die in korte woorden den inhoud van een werk van machtigen omyang vermag weer te ge ven, zoodat we daarmee „ingeleefd" worden in den geest van het werk. Toen toch ging St. Joanna van B. Shaw, de geschiedenis van Jeanne d'Arc, die, in 1412 geboren, le vend verbrand werd in 1431 onder beschul diging van ketterij. In korte trekken, die de hoofdpunten harer geschiedenis zoo juist belichtten, vertelt de voordrager de geschie denis van haar, die zonderlinge tegen stelling eerst door de kerkelijke overheid wegens ketterij aan de wereldlijke wordt overgeleverd en eeuwen later door diezelfde overheid heilig verklaard wordt. En onwil lekeurig stelt men zich de volgende twee vragen wat is het geheim der macht van een eenvoudig boerenmeisje en wat waren de motieven tot haar veroordeeling? Van die geschiedkundige gebeurtenis heeft Shaw het bovenvermelde dramatische werk gemaakt, dat zich, door den eerbied, welken de „scep ticus", die Shaw is, voor de hoofdpersoon gevoelde, onderscheidt door de mildheid van hebben aan het verzoek om te spreken te vol doen, omdat hij voor 7 jaar medegewerkt heeft aan een actie tegen de grenswijziging, zooals die toen door Middelburg aan Ged. Staten was voorgesteld. Toch besloot hij na rijp beraad dit wel te doen, omdat hij meen de, dat de inwoners van Koudekerke dienen na te gaan wat van de toen door Koudekerke gedane beloften is terecht gekomen. Spreker kan nu reeds zeggen, dat de andere partijen niet op steun tegen het ontwerp van de S.D.A.P. zullen kunnen rekenen, temeer waar Ged. Staten nu zelf met een voorstel komen. Spreker hoopt te kunnen aantoonen, dat daartoe alle aanleiding is en dat als iemand van een ander gevoelen is, hij er mede voor het front zal komen en aantoonen zal, dat de S.D.A.P. het verkeerd ziet en het ver keerd zegt. Van Ged. Staten, die zelf het voorstel doen, zullen de tegenstanders geen steun krijgen en alleen als men groote kracht in Den Haag zal kunnen ontwikkelen, zal men daar succes kunnen hebben. Spr. voelt volkomen, dat van een vergadering als deze geen beslissende invloed zal uitgaan. Maar ook gelooft hij, dat als deze zaak niet vrij safe was, Ged. Staten er niet mede zouden komen, zij zullen wel verzekerd zijn van steun in Den Kaag. Zeven jaar geleden heeft zich in Koude kerke een geweldige actie ontketend en dit met 100 procent succes. Toen ging er van Burg. en Weth. een stuwende kracht uit en men had bijna allen achter zich. Maar toen zijn ook in den dubbelen raad de wenschen van 't Zand besproken en heeft de S.D.A.P. alleen steun aan de actie toegezegd, als de economische achterstand van 't Zand zou worden weggenomen. Dit betrof vooral be strating, verlichting en rioleering, wat men toen nog alles miste. Een waterleiding en De heer Sorel eindigt zijn schrijven in „de Metaalbewe^ej?" met het verzoek dat onze redactie da&rvan kennis zal nemen. Dit heb ben wij natuunijk gedaan en daarom nemen wij een groot gedeelte van zijn schrijven over. Wij vragen slechts welk verschil er bestaat tusschen het antwoord van den heer Sorel en de quintessens van de door ons gemaakte opmerkingen, nl. dat de vakbonden er niets voor gevoelden een crisisfonds te vormen en het niet op den weg van het particulier initia tief lag de werkloozen te helpen, doch de ge volgen van de crisis door de geheele gemeen schap (wij schreven rijk, provincie en ge meente) dienen te worden gedragen. Ten slotte nog een andere opmerking. De heer Sorel schrijft dat wij toen wij een antwoord gaven op het eerste ingezonden stuk van den heer J. A. Pieterse van Wijck, natuurlijk inlichtingen hebben ingewonnen bij den betrokken wethouder. Daaruit is het ant woord van de redactie voortgekomen. Wij ontkennen dit beslist. Toen wij dit ant woord schreven was de heer P. G. Laernoes uitstedig. Hij vertoefde in het Land van Schouwen voor een vergadering van den Vrij- willigen Landstorm en nam eerst een dag la ter van ons antwoord kennis. Het had wel den schijn dat wij den heer Laemoes om inlichtingen gevraagd hebben, doch wij deden dit niet, en gingen alleen af op hetgeen over de betreffende quaestie bij de behandeling der gemeentebegrooting was ge zegd. Een NutsavoncL De Oude Vriendschap. Ondanks het feit, dat er veel zieken in de stad zijn, was er gisterenavond voor den heer Kommer Kleijn uit Amsterdam, die een voordracht-avond zou geven voor het depar tement Vlissingen van het Nut vrij groote belangstelling. En we mogen reeds dadelijk constateeren, dat deze belangstelling beloond is, door wat geboden werd. De voordrager heeft „elck wat wils" gegeven. De liefhebbers van dialectische voordrachten hebben hun hart kunnen ophalen aan de drie gedichtjes van B. van Meurs, waarvan de voordracht luchtig was en waarin de heer Kommer Kleijn de verschillende intonaties goed weer gaf. Wie zich tot sprookjes aangetrokken gevoelt, zal genoten hebben van „de nachte gaal", het werk van den sprookjes-schrijver bij uitnemendheid, den grooten H. C, Ander sen, die zijn heele gevoelige ziel heeft ge legd in voortbrengselen zijner hand, in elk waarvan de een of andere les verborgen ligt. In dat, waarvan de voordracht ons heeft doen genieten, worden tegenover elkaar ge plaatst het ware en het valschehet echte en het gemaaktehet eenvoudige en het door kunst gefabriceerde, dat nochtans de vergelijking er mee niet kan doorstaan in dat, met zooveel gevoel, juiste intonatie en verschillende stembuiging voorgedragen toon vergeleken bij dien van de rest zijner andere werken. Jeanne d'Arc is in de klem tusschen de kerk, daar zij zich beroept op haar innerlijke stem en den adel, die het haar kwalijk neemt, omdat zij zich tot den koning heeft gewend zonder den adel te ken nen. En deze twee machtige groepen, wier vertegenwoordigers elkaar niet kunnen luch ten noch zien, spannen samen tot het berei ken van hetzelfde doel, nl. de vernietiging van Jeanne d'Arc. Na ons aldus een prachtig inzicht te heb ben gegeven in den inhoud van het drama, vertolkte de voordrager het zesde bedrijf, waarin de rechtzitting behandeld word. Met sobere, maar correcte gebaren werden de gemoedsbewegingen der daarin optredende persoonlijkheden o.a. de vertegenwoordi ger van den Engelschen adel, de bisschop van Beauvais en de inquisiteur, weergegeven op een manier, welke die persoonlijkheden voor ons deden leven. Schitterend was de vertol king der twee, elkaar ten doode hatende ver tegenwoordigers van kerkelijke en wereldijke macht. Hoe frappant was de weergave van het protest tegen het verminderen der 62 punten van aanklacht tot een 12-tal. Het gold toch immers slechts het veroordeelen der aangeklaagde wegens ketterij. We hebben gisterenavond genoten van die sublieme vertolking en met ons alle aanwezi gen, waarvan men voelde, dat ze in innig contact waren met den voordrager. Een heer lijke avond van kunst is ons gisteren door Kommer Kleijn geschonken. Aangehoudenen. Als verdacht zich te hebben schuldig ge maakt aan zedenmisdrijven, is door de politie een 36-jarige vrouw te dezer stede gearres-- teerd, die na beëindiging van het tegen haar ingestelde onderzoek, gisteren naar Middel burg is overgebracht en ter beschikking der justitie is gesteld. Nog werden hedenmorgen mede ter be schikking van de justitie gesteld 2 mannen, als verdacht van oplichting, daar zij bij een kerkgenootschap alhier, onder valsche voor- gevens zich geld hadden weten af te geven. Schoorsteenbrand. Gisterenmiddag bluschte de politie een schoorsteenbrand in een perceel in de Piet Heinstraat. Grenswijziging tusschen Middelburg en Koudekerke. Tegen gisterenavond had de afdeeling Kou dekerke der SD.A.P, een vergadering belegd in den Buitentuin aan den Tramsingel te Middelburg ter bespreking van het wetsont werp tot wijziging van een grens tusschen Middelburg en Koudekerke, dat door Ged. Staten aan de besturen van deze beide ge meenten is toegezonden. De heer Sandere zeide wel geaarzeld te electrisch licht waren utopieën. Van 't mees te werd gezegd Het komt in orde. Men stichtte het anti-annexatie comité en na het feest, toen de annexatie niet door ging, dacht ieder, dat nu de economische achterstand zou worden opgeheven. De verlichting is thans in behoorlijke richting opgelost, maar alleen dank zij Middelburg en spr. brengt speciaal dank aan het gemeentebestuur van Middel burg, dat den electrischen stroom voor het zelfde geld geeft, als in Middelburg. In den breede zette spr. uiteen, dat het in het belang van de bewoners van 't Zand is als dit bij Middelburg gevoegd werd. Daarnaast mag men ook niet blind zijn voor het feit, dat het overgroote deel der Zande- naars te Middelburg werkzaam zijn en dat ook de gegoede burgers, die er zich vestigen voor een groot deel uit Middelburg komen, waar zij hun geld verdiend hebben. Men is m werkelijkheid reeds een deel van Middelburg in levenswijze, in omgang enz. Het aantal in woners van 't Zand heeft zich in de 7 jaar aanmerkelijk uitgebreid. De conclusie van spr. is dan ook, dat men te Koudekerke niet kan rekenen op steun van de S.D.A.P. bij verzet tegen het wetsont werp. Spr. legt ten slotte de verklaring af, dat men deze vergadering heeft uitgeschreven, omdat men verwacht, dat zeker Koudekerke de kwestie niet in het openbaar zal behande len en de dubbele raden zijn afgeschaft, als spr. het bij het rechte einde heeft. Nog vraagt de heer Sanderse te waarschu wen als men soms komt vragen om handtee- keningen tegen de grenswijziging of als men hoort van pogingen om een comité op te richten. De vergadering gaf blijken van instemming met de uiteenzetting van den heer Sanderse. Aangehouden. Door de justitie te Middelburg is aange houden W. I., landbouwer te Kortgene, die er van verdacht wordt in een civielprocedure betreffende boedelscheiding, een valsche ver klaring onder eede te hebben afgelegd. In verband daarmede vertoefde de justitie he den te Kortgene tot het instellen van een plaatselijk onderzoek. In vrijheid gesteld. Naar wij vernemen is zekere Van de V. te Middelburg, die er van verdacht werd een bosje kachelhout, waarin zich een patroon bevond, bij de woning van eenige Middel- burgsche ingezetenen te hebben neergelegd, tengevolge waarvan bij het gebruik een ont ploffing zou kunnen zijn ontstaan, en die op grond daarvan destijds door de politie werd gearresteerd, thans weder op vrije voeten gesteld. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont- in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aan- gezichtspijn en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardi's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogens (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Brouwershaven 94.50 den inspecteur der directe belastin gen te Middelburg 25.07 en 17.95. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Het indienen van een voorstel betreffende een speciale regeling voor ondersteuning van valide werkloozen was aanleiding dat de voorzitter den gemeenteraad tegen Woens dagavond een ongewoon tijdstip had bijeengeroepen. Hij opende de vergadering met een toespraak, waarin hü de beste wen schen uitte voor het welzijn der gemeente en wees met erkentelijkheid op verschillende besluiten die in hét afgeloopen jaar zijn ge nomen, met betrekking tot havenuitbreiding, voortgezette verbetering van woningtoestan den, het doorzetten van het waterleidings plan, die met betrekking tot verdere verbe tering van straten, welke reeds voor een be langrijk deel is tot stand gebracht. Tot gemeente-geneesheer voor de kom der gemeente werd benoemd de heer W. W. Ste vens, arts te Ter Neuzen, met 7 stemmen op den heer P. C. Pols, eveneens arts aldaar werden 5 stemmen uitgebracht. Ten slotte kwam in behandeling een voor stel van Burg. en Weth., naar aanleiding van het advies der daartoe benoemde raadscom missie, om in verband met den crisis-toestand een afzonderlijke commissie in te stellen voor het ondersteunen van valide uitgetrokken werkloozen. Burg. en Weth. hebben een voorstel inge diend, dat men hoopt dat de goedkeuring van den Minister van Binnenlandsche zaken en Landbouw zal verwerven en waarbij er dan ook op gehoopt wordt voor de steunuit- keeringen een rijksbijdrage te zullen ont vangen. De steun is bepaald op 10 per week voor gehuwden en ongehuwde kostwinners bene vens 1 per gezinslid voor kostgangers 8 per week. Hierbij valt echter in aanmerking te nemen, dat het steunbedrag nimmer hoo ger mag zijn dan 65 van het grondloon dat zij bij 48-urige arbeidsweek zouden kunnen verdienen, dat voor transportarbeiders is vastgesteld op 19, voor bouwvak- en fa brieksarbeiders op 18 en voor landarbeiders op 15 per week. Van de inkomsten, zoo van den uitgetrokkene zelf als van de leden van zijn gezin wordt twee derde in mindering ge bracht op zijn steunbedrag. De steunregeling zal eindigen 1 Juli 1931. Het voorstel gaf aanleiding tot breedvoe rige besprekingen. Het werd bestreden door den heer Bedet, die het onnoodig vindt. De tegenwoordige regeling voldoet z.i. opperbest de door het Burgerlijk Armbestuur ingevoer de regeling is in sommige opzichten beter dan de thans voorgestelde indien de normen niet voldoende geacht worden, dat men dit dan te kennen geve. Hij acht het niet fair. het Burgerlijk Armbestuur, dat nu sinds 4 jaar dat werk doet, het nu te ontnemen om het aan een ander cp te dragen. Van de door den hee*4 Hamelink voorge stelde amendementen werden enkele door Burg. en Weth. overgenomen, o.m. om de uitkeering voor gezinsleden te stellen op 1 in plaats van 75 cent. Verworpen werden zijn voorstellen om de eerste 3 inkomsten niet voor aftrek in aanmerking te nemen en die tot verhooging van de loon-normen. Ten slotte werd bepaald dat de commissie zal bestaan uit 2 leden benoemd door den raad, 1 door Burg. en Weth., 1 door den mi nister van binnenlandsche zaken en land-- bouw, 1 door den Ter Neuzenschen Besturen bond. 1 door den R.K. er 1 door den Christ. Besturenbond, terwijl de directeur der Ar beidsbeurs er als adviseerend lid deel van zal uitmaken. In afwijking met het oorspronke lijk voorstel van Burg. en Weth. zullen de vertegenwoordigers der organisaties volledig de vergaderingen van het college kunnen bij wonen en zich over de te behandelen zaken kunnen uitspreken. De straatverlichting te Overslag. Te Overslag, een kleine grensgemeente in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, waar het met de electrificatie maar niet wil vlotten aangezien men met de Prov. Zeeuwsche Electriciteits- maatschappij niet tot overeenstemming kan geraken, heeft men het volgende bedacht om tenminste straatverlichting te verkrijgen. De eigenaardige ligging der gemeente is oorzaak dat de grenslijn juist door de hoofd straat in de kom loopt van Oost naar West. De huizen aan de Noordzijde staan op Neder-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1