500 300 25 EERSTE BLAD No. 21 69e Jaargang 1931 MAANDAG Uitgave: firma F. VAN DE VELDE ]r., Walstraat 58-60, Vlissingen. ïelei. 10. Postrekening 66287 36 JANUARI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads-en Pro vincienicuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER SPORT Brievenhoekje heb op 't oogenblik week of vier ge. al een week of zes Hoesben en niezen hoofd en een akelig ben ik alweer zoo maar. 'k Heb het zijn. Ja, dat versje je ook niet voorstel- kereltje, bü het zien dat het regent? ja, moet het maar met dan geniet je er het ik r een zeker wel ra ar nu ukkig c te l je lein ïkt e. Je te 2 nse. Je bent hartelijk dat je een trouw en ge wordt. Maar een Lache- Lach je zoo vaak en zoo hoor lachen is gezond, voorbeeld van Juffertje Wat kun je al mooi en wat heb je me verrast! 'k Heb de mooie teeke- tan den wand gegeven, aar ik haar in een por- rdt ze te stoffig en te lang houden. Hoe zoo mooi omheen ge» jullie een kleine klas onderonsje, hè orzoover ik weet, behoef zijn, maar.... je weet tje nog eens rolt. Laten nog eens te zien, dus De Javastraat Die is buurt. Ik woon name- smeer, dat is een buiten- Dag Zonneschijntje welkom :eb je soms met Katrijn- ivond buiten ruzie staan dan wel je verkoudheid open. 'k Hoop, dat de er gauw tot een flinken dan kom ik van den tien, hoor Hou je veel heb je soms een eigen Sou een wonder zijn als en Maar het meisje et. Wat een domoortje, natuurlijk niets kwaads alleen maar spelen met voetjes van haar. met zulke feesten mist rlijk dubbel. Wat zal ze de bloemen Zoo setje of vader bij jullie i eens in Vlissingen ge- verder dan het station, i ld en stapte zoo vanuit ot. In een Vlissingsclif 1 issingschen weg- heb 5 j gezet. Met de Kern ijd, die hebben we 'ijkt al heel ver vooruit, 1 cjes, afgeleid van sokjes heb ze ook. Lekker Welke kleur hebben de rtelijk welkom Voorzichtig zijn, hoor! je naar buiten gaat. Je at je die voorzorgen niet naar ook ter wille van neemt. il een zieke Blijf maar is onder de dekens, hoor boven uit als je dikke opeten en je bekertjes Pijn, dat de Sint broer heeft bedeeld. Die ko- pas. Je briefje van de vorige engekomen. Had je het daan Jammer, 'k Ben trokje voor zus al klaar dgenlijk 'eel plezier aanstaande die rateltjes van jou liever dan de rateltjes Die maken me 'smor- ant in de buurt, waar omstreeks half acht. Je de dekens nog wel eens Hoe weet jü al die zoo goed Neen, ik 'atergraafsmeer. Vroeger .ndelijk, maar nu gaat teer op een stad lijken, ik nog zóó buiten, dat in het land kan hooren iertje Langbeen" heb ik boek zelf. 'k Heb het stuk gezien. Prachtig het dan ook Nou, noet je dan maar wèl den schrijver of de >rAls er iemand bij je prettig bezig houdt, ag haar of zijn naam met een schrijver of >udt je óók prettig bezig geschreven boek. Dag mijn rateltje Ja, ik hoor, dat ben ik niet. een gramafoon ge* >o'n instrument Zeker dg is dat. Tc Hoop, dat emaal flink voelt. - Hartelijk welkom l bij je? Huishoudstertje heb- je wat, als je nu erg houdt, kun je je ®°k kernen. Wat zeg Je da&r een beetje te moeilijk* 1 zelf bedacht! ABONNEMENTSPRIJSVoorVIissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per3 maanden. Franco door het geheële rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad /4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreflendeHuur enVerhuui.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜINÜ „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 26 JANUARI. Statenverkiezing:. De anti-rev. kiesvereeniging te Middelburg I koos tot candidates, voor de Prov. Staten de I navolgende heeren 1. J. W. van 't Hoff, 2. I mr. L. van Andel, 3. J. Bosselaar, 4. W. A. I den Hollander, 5 F. J. Heemskerk, 6. A. D. 1 Littooyy, 7. dr. K. Huizinga, 8. A. Bakker, 9. L. J. van Voorthuyzen en 10. P. Meliefste. Ontslag aangezegd. In de af deeling timmerfabriek der N.V. I Kon. Maatscji. „de Schelde" is aan circa 30 (timmerlieden definitief ontslag aangezegd, terwijl in de afdeeling scheepsbouw weder een aantal personen om de maand zullen gaan I werken. Vlissingsch Mannenkoor „D.O.U." Mandoline-Vereeniging Apollo". ,De Oude Vriendschap". Er waait wel een frissche geest in deze I vereenigingen, immers in veertien dagen ga- K zij twee gecombineerde uitvoeringen met 1 nagenoeg geheel verschillende programma's, I terwijl D.O.U. bovendien nog aan een avond ten bate van de havenfeesten medewerking I verleende. Alvorens met de afwerking van het pro- gram begonnen wérd, sprak dé heer J» de IMiter, voorzitter-van het- mannenkoor, een welkomstwoord en overhandigde namens de ftten aan de heeren C. Snoep en A. Lapcrt een souvenir als blijk van waardee- ring voor hun 35-jarige zangersloopbaan in J dienst der vereeniging. De heer Laport hoopte nog vele jaren lid van het koor te mogen I rijn en vertrouwde, dat zijn voorbeeld bij de I jongere krachten navolging zou vinden. De I heer Snoep was zeer erkentelijk voor het ge- I schenk, doch zeide, dat het fraaiste cadeau, wat men hem naast den f inancieelen steun I aan D.O.U. kan geven is, de ruimere toetre- als lid van het mannenkoor, welken v/ensch ook wij gaarne in vervulling zien gaan. Daarna werd een afwisselend vocaal en instrumentaal programma ten gehoore ge bracht. D.O.U. opende met een wonderschoon g van Kothe „Jesus dulcis Memoria", wat met overtuiging werd voorgedragen men bleek zijn partij goed meester, de inzet- waren vast en er werd lofwaardig genu anceerd. Onder den directeur, den heer Adriaan Hollaers, wordt er wel zeer ernstig en nauwgezet gestudeerd, wat tot uiting kwam in toonvorming, afwisselend gebruik van borststem en hoofdstem (falset), het legato-zingen en een mooi messa di voce. Dat ook onze taal zeer expressief is en niet 3eelijk, mits aan voordracht en veredeling van de uitspraak de vereischte aandacht wordt besteed, sprak sterk in „Omhoog" van Heinze (Waar d'arend op de steile spitsen stormen tart en bliksemflitsen). Ook dén moeilijken inzet van dit lied het piano gen „Moede pelgrims waarheen" ge volgd door het dubbel-forte „Steil is 't* pad wedervoer recht. De vloeiende, melo dische liederen van Franz Abt zijn nog steeds r geliefd. Van hem zong het koor „Boven sterren". En een concert zonder Schubert, die meer dan 800 liederen geschreven heeft, haast ondenkbaar. Hij was vertegenwoor digd met „Die Nacht", van welks vertolking bijna geheel pianissimo het koor zich Selukkig kweet. „Geloof" van Wierts werd gevoelvol voorgedragen. En met „Grietje van den mulder" werd weer een flink succes ge bekt. Na dezen oproep ten derden male, w°rdt aan het verlangen van het knappe, grage, domme meisje misschien voldaan We van de heeren Als toegift werd „Haal Kabel" van Wettig Weissenborn frisch en monter gezongen. De verhouding van de Partij-sterkte was nog tamelijk goed, of schoon er enkele eerste tenoren door onge steldheid afwezig waren. Adriaan Hollaers mspireerde zyn koor en leidde met vaste hand. °°k het musiceeren van „Apollo" ken merkt zich door groote vlijt, oprechte toewij ding en accuratesse. In den directeur, den heer p. c. Oorschot, heeft de vereeniging wel een leider, die hét mandolinespel tot de gewenschte hoogte wil opvoeren. De keuze Van zijn nummers is in den regel zeer toe te hhchen en de vertolking van goeden huize. ïïiandolinisten begonnen met den M?.v- Phe Orientate"' van Ritter, welk: c:n gunstigen indruk vestigde door de punctu- eele dynamische verzorging en de evenwich tigheid van den samenklank. Het samen spel van „Apollo" is werkelijk zeer goed, dap pere le mandoliners, bescheiden doch fijne dito 2e, gevoelvolle mandola's, die uitkomen, waar zulks moet en gitaristen, die genoemd mogen worden. Met de zeer .ondergeschikte gestreken-bas wordt een donkere, volle, war me ondergrond verkregen. De hooge zaal- temperatuur veroorzaakte eenige detonatie, voornamelijk van de bassnaren dér instru menten. Florian Julian's „Kermesse Champêtre" genoot weer een fijnzinnige weergave in de diverse stemmingen het breede koor van de boeren, de landelijke verliefdheid en de wie gende Provengaalsche dans. De suite „Ballet dés Fées" van Eug. Boucheron behoort ook tot de werken, die door mandoline-ensemble uitgevoerd, van een groote bekoring zijn, vooral het gedeelte „Pizzicati". Echte lichte, subtiele muziek, welke echter sterk aan De- libes herinnert. Voorts bevatte het program een marsch van Machiocchi „Aux Arènes", de fantasie van Bert „Demone e Angelo", een „Ungarische Rhapsodie" van Ritter en Alet- ter's intermezzo „Rococo", 't welk met' juist effect werd gespeeld. Dikwerf wordt beweerd, dat de gitaar uit sluitend begeleidingsinstrument is. Niets is minder waar aan dat. 't Is zelfs een schoon melodie-instrument, mits goed bespeeld. We hebben dit kunnen ervaren in de solo met orkest-begeleiding van Ritter „Marionnet- tes", waarin de soliste blijk gaf wel met haar speeltuig vertrouwd te wezen. Ook het ac compagnement was te loven. Waarom kwam de gitariste zelfs eens niet voor 't front? Bescheidenheid siert den mensch. Doch het huis aan het Molenwater, zal Maandag 2 Fe bruari officieel worden geopend. Door dé opening Van deze school komt een einde aan den voor het onderwijs zoo nadee- - ligen toestand, welkonderwijs gegeven werd in twee op vrij groóten afstand van elkander gelegen perceelen, wélke geen van beiden ge schikt zijn als inrichting voor nijverheids onderwijs. Uitbreiding leden van den gemeenteraad. Daar het aantal inwoners van de gemeente Axel boven de 6000 Is gestegen, zal. bij de a.s. periodieke verkiezingen voor den gemeente raad dit aantal moeten worden gebracht van II op 13. Dè vischsoörten op de Ooster-Schelde. De „Thoolsche Courant" meldt, dat toeval lig onder haar oog kwam een opsomming van de visschen, die op de Ooster-Schelde voor komen, welk lijstje was verstrekt door wijlen den hoofdopziener van de visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen, den heer C. J. Botte- manne, aan de Commissie voor hst Zoölo gisch Station. Daaruit zal menigeen zeggen, daarvan heb ik nog nooit gehoord, al wonen wij ook in de onmiddellijke nabijheid van de Zeeuwsche stroomen of een hunner zij takken. Wij zullen de moeite sparen de La- tijnsche namen van deze visschen op te som men, daar dit voor den leek weinig beduidt, maar voor de wetenschappelijke menschen, die onderzoekingen doen op visscherijgebied noodzakelijk is, omdat zoo vaak de plaatselij ke namen afwijkingen geven in verschillende deelen van ons vaderland, wat dan aanlei ding kan geven tot misverstand. Welnu, tot de meer algemeen voorkomende op de Ooster-Schelde worden gemeldde geboden worden om na het sluiten van de conferentie eenige dagen in Engeland te blij ven, om verschillende belangrijke plaatsen te bezoeken en op vergaderingen, die door den Wereldbond zullen worden beleged, te spre ken. Giften en Legaten. Te Leeuwarden zijn door mevr. de wed. S Bolman, onlangs overleden, de volgende legaten besproken de Geref. Kerk te Leeu warden voor haar diaconie 6000 voor de Zendingskas der gezamenlijke Geref. Kerken in Friesland 5000 voor de Vereen, voor Chr. Hollandsch Onderwijs ten behoeve van de inlandsche bevolking op hst Zendingster rein van Friesland's Gereformeerde Kerken in de residentie Kedoe 1000; voor de Stads evangelisatie 2000 voor de Evangelisatie in de classis Leeuwarden 1000 voor het Rusthuis voor ouden van dagen 1000 als stamkapitaal voor aankoop cf bouw van een Christelijke leeszaal en tot inrichting van vergaderruimte ter behartiging van Christe lijke belangen 8000. Voorts de vereeniging tot opvoeding en verpleging van idiote en achterlijke kinderen ,,'s Heerenloo" 4000 de vereeniging voor Bijbelverspreiding te Amsterdam 4000 da Vereeniging tot bevordering der Chr. opvoe ding en onderwij? aan blinde kinderen en jongelieden „Bartimeus" 2000 de Bond tegen het schenden door het vlosken van Gods Heiligen Naam 2000 de Veresnigmg voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag (Vrije Universiteit) 5000; de Vereen, ter bevordering van Christ, opvoeding en onder wijs van doofstomme kinderen „Effatha" 2000 de Vereen, tot bescherming van on wettige en verwaarloosde kinderen 2000. applaus mocht zij gerust grootendeels incas- seeren 't was wèl verdiend. Apollo's dirigent heeft weer bewezen orkest en partituur te beheerschen. Er was zeer veel belangstelling voor deze uitvoering. Beiden concerteerenden vereeni- gingen werd ruime, spontane bijval ge schonken. Het muzikale gedeelte werd besloten met de opvoering van het blijspel..Liefde zoekt list". Daarna volgde een bal, waarbij het trio HaazeSteinhouwer—de Ruijter de dans muziek verzorgde. O. Alhambra-Theater. Waar de matineé's in „Alhambra" met de avontuur-film „Tarzan de Tijger" jong en oud trekken, zijn wij er zelf ook eens heenge gaan. Het romantische boeit steeds. Dit ver haal van avonturen in de wildernis, van moedige jagers, van vreemde godsdiensten met fanatieke belijders, van wilde dieren en slaven is een ongemeen spannend geheel. Zooiets als de boeken uit onze jeugd, waarin wij geheel opgingen, en zooals wij thans nog het liefst lezen in ontspanningsuren na het dagelijksch werk, al doen wij er vaak van wege het oordeel van anderen wel uit de hoogte tegen. Tarzan dan is een verarmde Engelsche lord, die met zijn vrouw door zucht naar het onbekende naar de wildernis wordt gedreven. In een tempel van zonaanbidders willen zij een verborgen schat rooven. Een renegaat dringt zich aan hen op en verraadt het echt paar aan een rondzwervenden troep Arabie ren. De Engelsche wordt gevangen genomen en men overweegt haar naar een 'slaven markt te vervoeren. Inmiddels dringt de jager door tot in den tempel, doch wordt daar ontdekt. Zijn vrouw weet te ontsnap pen, doch in het oerwoud, overvalt haar Faglat, de aap. Nu volgt ontsnapping, ge vangenneming op vlucht en weer-gevangen- schap. Er is strijd met de .elementen, met de roovers, met de wilde dieren en met een ontrouwen vriend, geheel in het genre van onze jeugd-bekenden, die wij met ingehouden adem tot het einde lazen. Natuurlijk eindigt de eerste episode, als de moedige, onoverwinlijke jager op den grond ligt en hem een vreeselijk lot in de handen van zijn vijanden wacht. Maar zijn meer dan natuurlijke kracht en verstand zal wel alle lagen te boven komen en met vertrouwen, doch tegelijk met ongeduld zien jonge en oudere bezoekers de tweede en derde afdee ling tegemoet, waarin alles schijnt samen te spannen om het echtpaar den dood te doen vinden. Interessant en leerzaam is het milieu van wildernis, wilde dieren en vreemde zeden. De nieuwe industrie, en huishoudschool te Middelburg. D: nieuwe industrie- en huishoudschool te Jddelfcurg, gevestigd in het voormalig weës- herder, dé pieterman, de zeedonderpad, de .zeestekelbaars, dé kleine grondel, de smelt, de spiering; de harifig, de sprot, de ansjovis, de geep, de schol, dé bot, de tong, de rog. VeeT geringer in aantal, hoewel in sommige jaren minder schaarsch dan in andere zijn de poon, hét harnasmannetje, de makreel, de slakdolf, de snotdolf, de puitaal, de wijting, de perser, de schar, de griet, de zeenaald, de .pijlstaartrog, de prik. Zeer zieldzaam, sommige slechts een enkele maal waargenomen zijn de hors, de zonne- visch, de koornaarvisch, de zeebaars, de zee wolf, de s'chelvisch, de kabeljauw, de meun, de zalm, de höntïng, de steur, de zeeëngel en de vleet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Colijnsplaat ds. G. Barger Ezn., evangelisatie-predikant te Hoorn. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Ierseke ds. H. Brink te Onderderdam. Wereldbond van Kerken. De achtste intern, conferentie van den We reldbond van Kerken zal van 15 September 1931 gehouden worden in de universiteit van Cambridge. Afgevaardigden uit 33 landen zullen er aan deelnemen, die in Trinity Col lege en Westminster College worden onderge bracht. Trinity College, dat in 1546 door Hendrik .VIII werd gesticht, is het grootste en be roemdste college van Cambridge. De hoofd gebouwen dateeren uit de 16e en 17e eeuw Tot die alumni Van dit college, die een we reldnaam verkregen hebben, behooren o.a. lord Bacon, Isaac Newton en lord Byron. Het Westminster College, dat in 1899 van Londen naar "Cambridge verlegd werd, is het theologische college der Presbyteriaansche kerk in Engeland. Behalve de gewone zakelijke onderwerpen, zal het volgende hoofdthema behandeld wor den „De christelijke houding tegenover den wereldvrede". Daarbij zal in het bijzonder de aandacht gewijd worden aan lo. de nationale veiligheid 2o. vrijheid en grondrechten (in begrepen het recht der minderheden) en 3o. het conflict tusschen nationale en internatio nale verplichtingen. Elk dezer drie groepen zal door een gezaghebbenden spreker worden ingeleid. Een nieuwe en gewichtige factor de zer conferentie ral zijn de deelneming voor jonge menschen, die in de kerken der ver schillende landen als jeugdleiders fungeeren. De Britsche afdeeling van den Wereldbond stelt' voor, dat de jonge gedelegeerden vóór dé opening van de conferentie naar Engeland zullen komen en zich in internationale „va- cantiehuizen" of elders zullen ophouden, waar zij gelegenheid hebben de afgevaardig den van alle landen te ontmoeten. Aan som- Wige 'gedelegeerden zal ook. de gelegenheid Tot tijdelijk onderwijzeres, aan de open* bare school te Groede is benoemd, mej. J. M. Leenhouts te Schoondijke. Bond van Ned. Onderwijzers en het hoofdschap. In verband met een oproep voor sollicitan ten voof de betrekking van hoofd eener school te Amsterdam voor een achttiental vacatures hield de Bond van Ned. Onderwijzers een door ongeveer 500 personen bezochte verga dering. Na uitvoerige toelichting en eenige discussies werd met op een na algemeene stemmen aangenomen een voorstel van hoofd en afaeelingsbestuur van den Bond, luidende De Afdeeling Amsterdam van den Bond van Ned. Onderwijzers, in huishoudelijke ver gadering bijeen op 23 Januari, gehoord de uiteenzetting van den stand der Ancinni- teisactie, van oordeel, dat deze actie met kracht moet worden voortgezet en dat de onthouding van sollicitatie daarbij een onmis bare factor is, besluitdat het verbod van sollicitatie, In 1929 uitgevaardigd, zal worden gehandhaafd, dat dus geen van haar leden gehoor mag ge ven aan den thans loopenden oproep voor sollicitanten, bij het B. O., het G. L. O. en het U. L. O. en draagt het bestuur op een krach tig mogelijke actie te beginnen, opdat ook dé tot sollicitaite bevoegde leden van het onder wijzerscorps te Amsterdam, die geen lid der bondsafdeeling zijn, zich bij dezen oproep., van sollicitatie zullen onthouden. v Vice-admiraal A. ten Broecke Hoekstra, adjudant in buitengewonen dienst der Ko ningin en afgetreden als commandant der zeemacht in Oost-Indië, is 21 dezer aan boord van het motorschip „Johan van Oldebarne- velt" naar Nederland teruggekeerd. Blijkens een by het departement van de fensie ingekomen telegram bevond Hr. Ms. torpedoboot jager „Witte de With", met mi nister Deckers aan boord, zich Zaterdagoch tend 7 uur vóór het kanaal van Tunis. Alles was wel aan boord. Kapitein ter zee D. Vreede is. van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië, hier te lande teruggekeerd. Eerste-luitenant W. K. de Feijter, van het 14e reg.-infanterie te Middelburg, wordt van 2 tot en met 21 Februari gedetacheerd bij de artillerie-inrichtingen aan de Hembrug tot het volge.n van een wapencursus. De voorgeoefenden le ploeg lichting 1931 (manschappenopleiding) worden bij het 3e, 6e en 14e regiment infanterie op 2 Februari ingelijfd. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine 31 Januariopperschipper P. Vader van DRAISftlA-vAN-VALKEMBURQ S-' e A --iLEVERTRA wachtschip Willemsoord naar marine-kazer ne Amsterdam. 10 Februarischipper P. A. Wilckens van wachtschip Willemsoord naar marine-kazer ne Willemsoord en bestêmd voor Hr. Ms. „Euffel". 2 Februarimajoor-torpedist W. Zootjes van wachtschip Willemsoord naar „Van Speijk" en bestemd bij indienststelling ge plaatst te worden aan boord van Hr. Ms. „Gruno". 13 Februarisergeant-bottelier P. van Sinderen van marinekazerne Willemsoord naar „Van Speijk". 26 Januarisergeant-konstabel O. C. Wa genaar van de Kooij naar wachtschip Wil lemsoord. Ondervolgende onderofficieren worden den 13en Februari a.s. geplaatst bij de marine kazerne te Willemsoord Bootsman P. C. Gitz, sergeant-konsta bel A. de Wolf, sergeant-machinist F. Claus, sergeant-machinist J. C. de Ligt. VOETBAL. Het Zuiden. le klasse. Tilburg Noad—De Valk 2—3 Eindhoven EindhovenLonga 4—3 's-Bosch Wilhelmina—Willem II 4—1 Maastricht: M.v.v.—B.v.V. 1—2 2e klasse A. Aan „de Maandagmorgen" ontleenen wil nog de volgende verslagen DongenMevo 23. Nadat Mevo den kampioenen onder toepas selijke gelukwenschen bloemen heeft aange boden stellen beide ploegen zich op, Mevo valt direct vinnig aan en als eenmaal den Dongenkeeper de bal uit de handen wordt geloopen, schiet Mevo in, doch er is juist voer off-side gefloten. Dan pakken ook de Donge- naren aan, en als bij een harer aanvallen een der Bergsche backs den bal met de hand mee wil nemen benut Peeters den toegestanen strafschop en schiet onhoudbaar in. (1—0). Direct na de rust neemt Dongen het spel iti handen en zit telkens voor het Mevo-doel. Al spoedig is het 20, wanneer Oerlemans een schot inzendt, dat de keeper laat glippen. Mevo klemt dan de tanden opeen, en wanneer Peeters een strafschop veroorzaakt, benut Mevo deze kans, ofschoon Sprangers den recht op hem toegeschoten bal had kunnen houden. (21). Dan is Dongen weer aan het woord. Als nog 10 minuten is te speten, breekt Mevo door, haar centervoor krijgt den bal vrij voor doel toegespeeld en met een mooi schot is het 22. Het spel krygt dan een al te forsch karak ter, totdat Mevo's rechtsbuiten uit het veld wordt gezonden, t- de laatste minuten doel punt de Mevo-spil weer. (2—3)Bij het einde was Dongen's eerste nederlaag een feit. ZeelandiaBreda 12. Breda trapt af en reeds van het begin af zitten zij voor het Zeelandia-doel, waar het trio Pluijmers, Vermaaren en Seijbel er alles op moeten zetten om hun doel voor door boring te vrijwaren. Na circa een half uur spelen, weet Gelens uit een corner aan Breda de leiding te geven. (0—1). Direct daarop ge volgd door een doelpunt van den Bredaschen midvoor. (0—2). Bij Zeelandia komt de spil in botsing en wordt vervangen door Rykse. Met 0—2 wordt gedraaid. Na de thee heeft Breda w*er het beste van het spel. Aan weerszijden ontkomen de doelen op het nippertje aan doorboring. Als er nog 20 minuten zijn te spelen krijgt Zeelandia een penalty te nemen, die door Vos wordt benut. (12). Vele aanvallen der gasten stranden daarna nog op buitenspel. Scheidsrechter Hoek, die zeer zwak leidde, fluit dan spoe dig af. 3e klasse A. Zierilczee Sinoto—Axel 23 3 e klasse B. Vlissingen—Alliance 3—3. Zelden zal een voetbalwedstrijd op het veld aan den Koudekerkscheweg door zulk een groot aantal toeschouwers zijn bijgewoond als gisteren. Alle rangen waren, mede dank zij het fraaie weer, dicht bezet. Scheidsrechter was de heer P. Koster uit Middelburg. Van Peenen won den toss, zoodat Vlissin-

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1