FOHGERS RIJWIELEN tweede blad BINNENLAND FEUILLETON FAMILIETROTS Van vreemde plaatsen, voor Nederland van belang, garage van de* Mvul van de Woensdag 21 Januari 1331. No. 17. Verslag: StaatscommissieRutgers. Herziening Lager Onderwijswet 1920. Verschenen is het verslag van de Staats commissie, ingesteld bij Kon. besluit van 2 juli 1926, inzake herziening van de Lager Onderwij wet 1920. Aan de commissie werd opgedragen te overwegen of in de L. O.-wet 1920 wijziging behoorde te worden aangebracht, waardoor met volkomen eerbiediging van het beginsel der financieele gelijkstelling tegenover de openbare kassen van het openbaar en bijzon der lager onderwijs en zonder schade te doen aan de vitale belangen van het onderwijs, aan dat beginsel een minder kostbare toepas- ging wordt gegeven en tevens of, en zoo ja in hoeverre, lean worden tegemoet gekomen aam de klachten, die zoowel door gemeente als door schoolbesturen worden geuit ten aanzien van hun inziens niet noodzakelijke beperkingen van de vrijheid van het onder wijs. De commissie verdeelde haar arbeid over twee subcommissies. Door de eerste, die on der leiding van den onder-voorzitter werk zaam was, werd in hoofdzaak de behandeling voorbereid van de onderwerpenorganisatie van het lager onderwijs en interne inrichting van de openbare school, alsmede van de op leiding van onderwijzers. De tweede sub commissie, onder leiding van den voorzitter, behandelde in hoofdzaak de pi&iten alge- meene inrichting van de wet, algemeene beschouwing van de waarborgen der Grond wet en van de verdeeling van den geldelijken last tusschen het rijk, gemeenten en veree- nigingen, rijksvergoedingen aan de gemeen ten, titel IV der wet (algemeen), stichting enz. van gebouwen voor bijzondere lagere scholen, rijksvergoeding aan de schoolbestu ren, gemeentelijke vergoeding aan de school besturen. De commissie komt tot de conclusie, dat tie in de wet van 1920 neergelegde opleiding niet behoort te worden ingevoerd, doch dat het thans, overeenkomstig de overgangsbe palingen der wet en daarop steunende Kon. besluiten bestaande stelsel, dat in de practijk goede resultaten heeft gegeven, als wettelijk stelsel vervat worden aanvaard. Vergeleken bjj den bestaanden toestand is in het daar toe strekkende voorstel een bezuiniging niet gelegen, doch een belangrijke stijging van kosten in de naaste toekomst wordt daardoor vermeden. Indien als resultaat van het onderzoek der fcommissie belangrijker bezuiniging was ver wacht, dan wijst zij erop, dat zoolang de Grondwet openbare scholen vordert, die vol ledig uit de openbare kassen worden bekos tigd, terwijl naar denzelfden maatstaf ook de bijzondere scholen uit die kassen moeten worden bekostigd, ingrijpende ontlasting van die kassen niet mogelijk is. In de opdracht der commissie werd behal ve op bezuiniging, ook in het bijzonder haar aandacht gevestigd op het wegnemen van niet noodzakelijke beperkingen van de vrij heid van onderwijs. Ook op dit punt heeft de commissie bij voortduring haar aandacht ge vestigd gehouden. Verschillende wettelijke bepalingen die de vrijheid van openbare en bijzondere scholen beperken, stelt zij voor te verzachten of te schrappen. Zoo wensehfc zy aan de gemeentebesturen de vrijheid te her geven aan het hoofd der school al of niet het onderwijs in een klasse op te dragen. Zij wil, in overeenstemming met het bij de Tweede Kamer aanhangige wetsontwerp, bij de regeling van het schoolgeld aan de ge meenten meer vrijheid van beweging laten. Zij acht het voldoende 20 uren per week on derwijs in de verplichte vakken te eischen haar het Engelsch van CARL SWERDNA, 4) „Gaat u zitten, mr. GilbertMaar doet u eerst die natte jas uitU gaat toch niet door haar.... hoe heet het ook weer, waar mr. Farnham woont.... naar Setchington ,»Ik kom er juist vandaan, want ik heb er een paar dagen gelogeerd. Hoe komt het zoo stil hier is dat door het weer „Deels door het weer, sir, dat zal ik niet ontkennenmaar om dezen tijd van het jaar gaat er toch nooit veel om in de „Wel kome Rustplaats". Zooals vandaag zijn u en die dame in de kamer achter de eenige be zoekers. „Kijk", riep mrs. Dumford, in de handen klappende, „daar bedenk ik mij opeens wat «en geluk, dat u hier net gekomen isDie dame daar beweert, dat zij heel den weg ever de vlakte nog wil loopen en ze ztet er nu al uit, of ze is om neer te vallen Maar nu kunt u haar meenemen „Hèik zou een dame meenemen Wie is zy dan en waar moet zij heen „Naar kasteel Wold, sir. Zij is de nieuwe gezelschapsdame van haar ladyschap uit Londen." „Goed Als ze toch niet een nacht wil pverblyven, mrs. Dumford, dan wil ik haar inplaats van 22 uur. Zij wil toegelaten zien, dat scholen' voor uitgebreid lager onderwijs zich niet beperken tot drie of meer leerjaren volgende op het zesde leerjaar eener lagere school, dcch ook de lagere leerjaren omvat ten. Zij wil het onderwijs in vreemde talen niet volstrekt uitgesloten zien in het vijfde en zesde leerjaar Afzonderlijke nota's zijn aan het rapport toegevoegd van de heeren A. H. Gerhard, Th. M. Ketelaar, dr. W. W. van der MeUlen, Erï. Polak, H. W. Tilanus en mej. J. Wester- man, o.a. de Jeerlingenschaai betreffende. Aan het rapport is verder toegevoegd een wetsontwerp van 114 artikelen, vergezeld van een uitvoerige memorie van toelichting, ge volgd door een vergelijkend overzicht van de artikelen zooals deze volgens het ontwerp zullen luiden, met de daarmede correspon- deerende artikelen der huidige wet en eenige andere bijlagen. De verhooging van den accijns. Naar aanleiding van het schriftelijk overleg tusschen minister De Geer en de Eerste Ka mer inzake den drankaccijns schrijft „de Ho telhouder" o.m. Uit het betoog van minister De Geer blijkt voldoende, dat hij niet tct red© te brengen is geweest en dat de ontstemming, welke zijn houding in de Tweede Kamer heeft verwekt, hem niets heeft geleerd. De minister schijnt nog steeds niet in te zien, dat de Kamer van oordeel was, dat het dreigement van zijn af treden niet in verhouding stond tot de betee- kenis van het ontwerp, waarover de minister met de Kamer van meening verschilde. De heer De Geer zegt, dat hij „naar eigen in zicht" moet kunnen handelen. Jawel, maar een minister mag in geen geval in overdry- ving vervallen. I iemand kan in allen ernst aannemen, dat de paar millioen, welke de minister denkt in dit ontwerp te vinden, door hem nergens anders kunnen worden ge vonden. Dat kan de minister zelf ook onmo gelijk verklaren. Hij is op belastinggebied knap genoeg om het aan hem over te laten, hoe die paar millioen dan wel te vinden. Om ze met alle geweld uit den accijns te willen halen, tegen den zin van de groote Kamermeerderheid in, dat is onverstandig geweest en heeft de positie van den minis ter zeer geschaad. Misschien wil de Eerste Kamer ook in het mondeling debat nog eens trachten den minister te overtuigen van zijn onredelijk standpunt, dat veel op een dwinge landij tegenover de Kamer lykt. Brandgevaar in archieven. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan de gemeentebesturen een aanschrijving doen toekomen betreffende brandgevaar in archieven, waarop de Veree- niging 'van Nederiandsche Gemeenten 's mi nisters aandacht had gevestigd, o.m. in de volgende bewoordingen Het is dikwijls gebleken, dat niet altijd bekend is, welke maatregelen noodig of van belang kunnen zijn ter bescherming van ar chieven tegen brand en brandgevaar. Daar om zou het publiceeren van dergelijke maat regelen naar de meening der vereeniging van belang kunnen zijn, terwijl het aangeven van wenken en aanwijzingen er mede toe kan leiden, dat bestaande voorschriften en maatregelen worden aangevuld. De minister, zijn instemming met de ad viezen van de vereeniging betuigend, heeft aan de gemeentebesturen verzocht, bij voor komende gevallen voor zooveel mogelijk daarmede rekening te houdenvoorts heeft de minister de Ged. Staten der onderschei dene provincies daarvan in kennis gesteld, onder opmerking, dat de inhoud van het schrijven eveneens is bestemd voor de be waarplaatsen van de niet naar de rijks archieven overgebrachte provinciale archie ven. Besmettelijke veeziekten. In de maand December 1930 werden er in Nederland geconstateerd 1074 gevallen van mond- en klauwzeer, waarvan er 342 in de provincie Gelderland, 157 in Friesland, 151 in Noord-Brabant, 107 in Utrecht en 70 in Zuid- Holland. Voorts waren er 1716 vroeger waar genomen gevallen begin December nog niet Van miltvuur bij vee kwamen vervolgens wel meenemen, 't Is my niet veel meer dan tien minuten omLady Algy zou het haar zeker niet goed afnemen, als zy eerst mor genochtend kwam, wanneer de afspraak was voor vanavond. Hoe heet zij ook weer Ik heb 't wel gehoord, maar het is mij weer ont gaan. „Ze heeft haar naam niet gezegd, sir." „Nu, 't komt er ook niets op aan. Ze zal wel van het gewone type zijnvan middel baren leeftyd met een bleek, ontevreden ge zicht, en...." „Ze is nog jong, sir", viel de waard in, „eh naar het my voorkomt is ze zelfs heel mooi „Jongens, dat is een buitenkansje Weet Je wat, Dumford?.... Stel jy haar het heele geval vast eens voorzeg haar dat het mij een waar genoegen zal zyn dat ik toch vlak daar in de buurt moet wezen, en zoo voort." Twee minuten later kwam Dumford terug met de boodschap „De dame zegt, dat zy u zeer verplicht isals ze u waarlyk geen last aan doet. Ze zal zoo dadelyk klaar zyn." Tegeiyk hield hij, uitnoodigend, de tus- schendeur even open eh Gilbert stapte bin nen. „Ik ben u zeer dankbaar, sir. Ik ben ver moeider dan ik gedacht had en, zonder uw vriendelyk aanbod, zou ik zeker niet in staat zyn kasteel Wold vanavond nog te bereiken." Terwyl ze dat zei, hield zy zich met één hand aan de tafel vast en Gilbert was als betooverd door haar schoonheid. Maar toen hy weer macht had over zijn woorden, sprak hij ridderlijk als altijd 81 gevallen voor, benevens 58 van schurft by eenhoevige dieren en schapen en 10 van rot- kreupel by schapen. Van deze ziekten waren resp. 6, 66 en 595 geconstateerde gevallen be gin vorige maand nog niet geëindigd. Deze gegevens zyn ontleend aan de in de Staatscourant van 20 Januari opgenomen staat van besmettelyke veeziekten. Onze bestuursvoering in Oost-Indië. De totale bevolking van Nederlandsch Oost-Indië beliep tien jaar geleden ruim 49 millioen. Thans is het cijfer gestegen tot in de 60 millioen. Houd dit cyfer even vast, zegt „het Kolo niaal Weekblad" en bedenk daarby, dat meer dan 41 millioen zich op Java bevinden, dat welhaast het dichtsbevolkte land ter wereld is geworden. Men constateert dan, dat dit Indië met zijn 60 millioen bewoners bewo ners, minder werkloozen heeft dan eenig an der land ter wereld minder ordeverstorin gen minder groote epidemies minder voed- selschaarschte minder honger en ellende, als gevolg van crisis of oorlog, dan vrijwel eenig land in geheel Azië en géén revoluties, géén burgerkrijg, géén dictaturen, géén politieke financieele rampen, géén verontrustende toe neming van criminaliteit. En dan mag men, erkennend het vele dat nog te doen valt, nochtans zonder zelfverheffing deze bestuurs voering over Oostersche volken van tezamen 60 millioen menschen tot voorbeeld stellen aan d.e wereld. Het landbouwonderwijs in 1930. Aan het verslag van het landbouwonderwijs in 1930 is het volgende ontleend Wel nam het getal scholen, waar gelegen heid tot het ontvangen van middelbaar en lager onderwijs in land- en tuinbouw wordt gegeven, toe, maar er viel een vermindering van het aantal cursussen te constateeren. Het laat zich wel aanzien, dat er verband bestaat tusschen dien achteruitgang en do heerschende malaise. Het aantal nieuwe leerlingen der middel bare koloniale landbouwschool te Deventer bleef niet onbelangrijk beneden dat van 1929. Aan de land- en tuinbouwwinterscholen bleef het aantal nieuw ingeschrevenen vrijwel con stant. Het aantal lagere landbouwscholen nam toe met 9, dat der lagere tuinbouwscholen met i, zoodat het gevestigde aantal dier instituten steeg tot resp. 48 en 8, totaal 56. Met betrekking tot het aantal wlntercur- sussen van algemeenen1 aard viel eenige te ruggang te constateeren';het aantal voor volwassenen en dat der speciale nam in ge ringe mate toe. De Rotterdamsche Diergaarde in beeld. De directie der Rotterdamsche Diergaarde heeft een fotowedstrijd uitgeschreven, die niet uitsluitend beoogt het verkrijgen van fraaie dierenfoto's, maar ook van de planten- verzameling, het landschap, kortom alles wat tot deze oud-Rotterdamsche instelling be hoort. De wedstrijd is nl. gesplitst in verschillende klassen vakfotografen, seniores- en junio res, terwyi een speciale klasse wordt ge vormd voor kinderen van diergaarde-leden. Ook zal er een afzonderiyke afdeeling zyn voor transparante beelden (lantaarn-kleuren platen). Na afloop van den wedstryd-termyn, welke 31 Augustus 1931 gesloten wordt, worden de ingezonden foto's beoordeeld (en bekroond eventueel) door een jury waarin eenige auto riteiten op fotografisch gebied, benevens een bekend dierenschilder en de directeur der Diergaarde zitting hebben. Het beste werk zal daarna in het sociëteitsgebouw der diergaar- ne tentoongèsteld worden. Een uiteenzetting bevattende nadere by- zonderheden is binnenkort bij den fotohandel en elders verkrygbaar. „Op mijn woord, u heeft mij niet te be danken Ik ben veel te blij, dat ik nog juist op tyd verscheen, ©m u van eenigen dienst te kunnen zyn. Het huis ligt niet veel meer dan een halve myl van kasteel Wold, dus slechts tien minuten verder. Maar Dumford zal u dat al verteld hebben." „De waard Ja u is, geloof ik, mrik ben den naam vergeten." „Gilbert Scudamore, om u te dienen. Mijn vader is generaal Scudamore." zy had zich nu omgewend om haar man tel te nemen, maar moest zich by die gele genheid aan den stoel vasthouden, zoo dui- 2?elig werd zy op eens. „Gaat u even zitten", drong hy. „Zal ik mrs. Dumford roepen „Neen, neen Als u maar even wacht, dan is het weer in orde." „Ik vrees, dat u toch niet goed genoeg is om te gaan. Al dat loopen in regen en wind zal u zoo vreeselijk vermoeid hebben. Waar om blijft u hier niet liever den nacht over mrs. Dumford is een goede ziel. Ze zal uit stekend voor u zorgen. Dan zal ik als u wilt even voor u aanryden' by lady Algy en haar uw uitstel verklaren, dan kom ik u morgen met het rytuig halen, als ik mag Nu was de „Cherubyn" voor verreweg de meeste vrouwen onweerstaanbaar en een dergelyk aanbod van hem, zouden ze dus met beide handen aangegrepen hebben, maar de ze hier scheen een uitzondering te maken althans ze schudde het hoofd, en stond op, terwyl ze vastberaden sprak Wcrkloozenrelletjes te Leiden. Gisterenmiddag is het te Leiden by de werkloozenrelletjes tot botsingen gekomen. Aan de S.D.A.P. en den Leidschen Bestuur- dersbond was toestemming verleend tot het houden van een optocht, waaraan door een 400-tal personen werd deelgenomen. De com munisten trachtten den optocht te verstoren, waardoor de politie enkele keeren moest in grijpen en verschillende charges met de blanke sabel moest uitvoeren. In de Korenaarstraat werd de communist v. d. L. gearresteerd, wegens het plegen van een strafbaar feit. By zijn arrestatie verzette hij zich, terwyl ook de mede-demonstranten zich tegen de politie keerden. Daardoor moest deze laatste hardhandig optreden. Inmiddels trachtte een andere groep op het Levendaal de keien uit de straat te halen om daarmee een aanval te doen op het gebouw van den dienst voor sociale zaken. Een nieuwe afdeeling politie greep hier echter onverwijld in, zoodat erger werd voorkomen, doch niet zonder dat rake klappen waren uitgedeeld. Hier werden vier personen gearresteerd, ter wijl mede naar het bureau werd overge bracht een persoon, die zonder vergunning collecteerde voor de werkloozen. Werkloozen verstoren een raadsvergadering. Gedurende de laatste dagen hebben in Leeuwarden herhaaldelijk demonstraties plaats gehad van werkloozen, zonder dat dit tot incidenten van be teekenis leidde. Giste renmiddag hadden de werkloozen zich op de openbare tribune van de raadzaal genesteld, waar zy overigens tydens besprekingen van een niet ter zake doende kwestie, nl. of de gemeente al dan niet aan de Friesche Orkesc- vereeniging huur moest berekenen voor het gebruik van een lokaal der Stedelyke muziek school zooveel herrie maakten, dat de voorzitter order moest geven de tribune te ontruimen. De werkloozen noemden den raad een openbare bioscoopvoorstelling en een apenkooi. De raadsvergadering werd, na eeni gen tyd geschorst te zyn, voortgezet. Ernstige aanvaring op den Nieuwen Waterweg. Gisterenavond omstreeks tien uur heeft op den Nieuwen Waterweg tusschen Vlaardin- gen en Pernis, bij de nieuwe haven aldaar, een aanvaring plaats gehad tusschen het van zee komende Noorsche motorschip „Tan- cred" en het uitgaande Engelsche stoomschip „Lindisfarne". Laatstgenoemd schip is in zinkenden toestand daar ter plaatse aan den grond gezet. De „Tancred" heeft de reis naar Schiedam vervolgd en daar in de Wilhel- minahaven ligplaats gekozen. Direct na de aanvaring maakte de „Lin disfarne" veel water, waarop zij by den Zuidwal aan den grond werd gezet. Het schip steekt een flink eind boven het water uit. De bemanning is aan boord gebleven. Voor zoover bekend, hebben zich geen ern stige ongevallen voorgedaan alleen heeft een der opvarenden een arm gebroken. Bergingsbooten van L. Smit Co. zijn in de nabijheid van het vaartuig. KERK- EN SCHQOLNIEUWS Een vrijzinnig predikant bevestigd door ecu rechtszinnig ambtgenoot. Ds. M. C. van Wyhe, vrijzinnig predikant, lid van de S.D.A.P. zal op Zondag 8 Februari zijn intrede doen in de Ned. Herv. gemeente te Purmerend. Hij zal in zijn dienstwerk be vestigd worden door zyn rechtszinnigen ambtgenoot ds. E. H. Wieringa. Samenwerkende zendingscorporaties. Waren in het vorige jaar onder den druk van financieele zorgen de vooruitzichten nog al somber, gelukkig is het totaal der inkom sten toch zoo geweest, dat de besturen der samenwerkende zendingscorporaties dankbaar gestemd zyn. V7el zal er een tekort blijven, welks omvang pas kan worden aangegeven als de rekeningen uit Indië zijn ontvangen, maar dat tekort kan niet zoo groot zyn, dat het den arbeid in zijn normale ontwikkeling schaadt. Als tenminste in 1931 de inkomsten bïyven vloeien overeenkomstig de behoeften van dat jaar. Een achterstand reeds in de eerste „Dank u zeer. Maar ik ga liever vanavond I En als u zoo goed wilt zijn, er my heen te ryden, mr. Scudamore, dan zal ik u zeer ver plicht zyn." Eenige minuten later stapte zy in, heel galant door hem geholpen, terwyl hy toen nog met veel zorg den reisdeken om haar heen sloeg. Eerst nadat de lichten van de „Welkome Rustplaats" geheel onzichtbaar waren ge worden, begon zij. „Kunt u my ook zeggen, of sir Peregrine Fleetwood op kasteel Wold is „Sir Peregrine?.... Ja, zeker. Hy is er meest altyd. In Mei is hij nog een paar we ken naar Londen geweest, maar hy is te oud om nog veel te reizen." „Dank u. Dit is al wat ik weten wilde." Nuzy mocht dan al by zonder mooi zyn by zonder vriendelyk was zy niet Zelfs toen hy haar na een tydje aankondig de, dat ze ,4e Vlakte" al byna achter den rug hadden, en dat ze nu weldra voor kasteel Wold zouden staan, antwoordde zy sleohts met een ongeduldigen hoofdknik. Er was dus geen woord meer tusschen hen gewisseld, toen de dogcart stilhield voor de groote hall-deur. Onmiddellijk verscheen er een bediende, die zoo lang zorgde voor het paard, terwyl Gilbert de treden van het bordes opvloog. Een jong meisje trad hem al tegemoet met den juichkreet „O, ben jij daar GilIk dacht, dat je in Setchingham was. Dat heeft Georgie ge maand van het jaar veroorzaakt ernstige moeilijkheden en doet weer dadeiyk de fi nancieele zorgen herleven. Elke maand vraagt ongeveer 95.000, maar het ziet er nog niet naar uit, dat de inkomsten van Januari in de behoeften zullen voorzien. Daarom brengen de besturen dit ter kennis van allen, die in de Zending belangstellen, opdat hun niet het verwijt treffe, dat zij daarop niet terstond de aandacht hebben ge vestigd. Ger. Kerken. Beroepen te Haarlem ds. L. Hoorweg te Voorthuizen. Afscheid. Ds. C. Göote, predikant bij de Ger. kerk te Oud-Beierland, hoopt Zondag 8 Maart af scheid te nemen van zijn gemeente, wegens verkregen emeritaat. Ger. Gem. Beroepen te Werkendam ds. A. Verhagen te Middelburg. Tot onderwyzeres aan de openbare school te St. Annaland is benoemd mej. Beun te Vlissingen. Tot hoofd der te openen Herv. school te Serooskerke (W.) is benoemd de heer L. A. de Vos, hoofd der Herv. school van den Boom- pjesdyk te Dinteloord. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de open bare school te Leerdam is benoemd mej. S. Versprille te Aardenburg. WALDECK, HET LAND VAN KONINGIN EMMA. Wanneer men in Cassel, dat zooveel moois op elk gebied heeft te bieden, vertoeft, wordt men door Cassel en de Wilhelmshöhe zoo zeer in beslag genomen, dat men nauwelijks bedenkt hoe dicht men is bij een plaats en een land, die voor Nederland een zekere be- teekenis hebben. Men is nauwelijks een uur sporens verwijderd van Arolsen, de hoofd stad van het vroegere vorstendom Waldeck— Pyrmont, dat uit twee, van elkander ge scheiden deelen bestond, en thans bij twee verschillende provinciën van Pruisen is in gelijfd. Dat Waldeck-Pyrmont heeft aan Nederland gegeven de moeder van onze Ko ningin, en hoezeer deze bemind en geëerd wordt in het geheele land, is in 1928 en 1929 wel duidelyk komen vast te staan. Arolsen is een plaatsje van weinig betee- kenis. De vreemdeling, die het doortrekt, zou er waarschijnlijk slechts vluchtig aandacht aan wijden, ware het niet, dat daar sedert den aanvang der achttiende eeuw een paleis staat, dat zich onderscheidt door voornamen eenvoud en mooi evenwicht. Dit paleis is door Friedrich Anton Ulrich van Waldeck gebouwd van 1710 tot 1728 het is opgericht in renaissance-stijl met herinneringen hier en daar aan het rococo. Arolsen was toen nauwelijks een stadje, maar om het paleis heen verrees Arolsen zooals het langzamer hand geworden is. Dit was ook wat de vorstelijke bouwer wenschte. Vandaar zyn edict van 20 Septem ber 1717, waarby hy voorschriften gaf voor het bouwen der huizen. Die moesten naar het uiterlyk alle zich bij het paleis aanpassen vandaar dan ook, dat zy, met uitzondering van later bijgebouwde, denzelfden styl ver raden. terwyl met groote regelmatigheid hui zen met vijf venstersfront en met drie ven stersfront elkander afwisselen. Met de ruimte behoefde men niet karig te zijnvandaar, dat Arolsen ruim uiteen gebouwd is, over breede straten en pleinen beschikt en in al zyn eenvoud den indruk maakt van een ty pisch deftige residentiestad. AUTO-VERHUUR-INRICHTING TELEFOON 133 zegd „Ik ben ook pas terug, Ethelwyn", zei hij, het jonge ding hartelijk de hand drukkend. „Hoor eens, waar is lady Algy „Ze rust wat, want ze heeft hoofdpyn.... Maar waarom ben je door zoo'n slag-regen gekomen Je bent druip- en druipnat „Dat zal je zoo dadelijk hooren. Je hebt zeker geen lust om lady Algy te wekken „Neen en waarom ook „Omdat ik een gast voor haar breng." „O, Gil, je komt toch ook niet met een katje aandragen „Ik hoop niet, dat ze een „kat" is, Ethel wyn I Ze is de nieuwe gezelschapsdame." „Miss Sutton?" „Heet ze zoo?..,. Nu, ze zit, in een reis deken gepakt, in het wagentje. Ik heb haar gevonden in de „Welkome Rustplaats", waar zij eindeiyk was aangeland, nadat ze einde loos gedwaald had. Maar als ik haar niet had meegenomen, zou ze zeker heel het eind geloopen zyn „Och, die stakkerIk zal haar maar da delyk by my op de kamer nemen. Lady Algy hoeft niet gestoord te worden." Scudamore yide terug en zei veelbelovend, terwijl hy den reisdeken wegsloeg „wy zyn er. Het spyt my, dat ik u even moest laten wachten, want ik wilde miss Ludlow op de hoogte brengen. Mag lk er u uit helpen Er volgde geen antwoord en tot zijn groote ontsteltenis zag hy, dat zy flauwgevallen was. L(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 5