NOOTJES AANBESTEDINGEN BUITENLAND UIT DRAAD EN LUCHT dan bespaart U [meer op Uw [stroomreke- Jning, dan U voor Uw lamp betaalt. Te Apeldoorn heeft zich een comité ge vormd om door het oprichten van een ge- denkteeken in het Wilhelminapark de nage dachtenis te eeren van wijlen den heer H. P. J. Tutein Nolthenius, oud-burgemeester dier gemeente. In de woning van wijlen den heer P. te Zwaagwesteinde zcu de inventaris worden geveild. Toen het beddegoed aan de beurt kwam, werd daaronder een bundeltje met bankpapier, tot een bedrag van 800, ge vonden. Gisterenmiddag is boven het vliegveld Oberwiesenfeld een klein vliegtuig bij het landen afgegleden en neergestort. De beide inzittenden, de vlieger Gode en zijn passagier vonden daarbij den dood. Het aantal werkloozen in Engeland be droeg op 12 Januari 2.636.168, d.i. 18.398 meer dan in de vorige week en 1.159.907 meer dan in het vorige jaar. De Fransche Kamer nam een wetsontwerp aan, waarbij aan de weduwe van maarschalk Foch boven haar gewone 'pensioen levenslang een extra pensioen van 100.000 francs wordt toegekend. 4 Generaal Ludendorf heeft in de 297 inwo ners tellende gemeente Seelenfeld bij Min den een klein kerkhof laten bouwen tusschen hunnebedden in de heide. Het is bestemd voor hemzelf, zijn echtgenoote en de ge meente Seelenfeld, die bijna geheel uit leden van de door Ludendorf bestuurden Tannen- bergbond bestaat. De griep heerscht te Madrid in ontzettende mate. Er zijn in de Spaansche hoofdstad niet rr-jftler dan 300.000 personen door deze ziekte a «getast, dit is ongeveer een vierde der be volking. Op de Zwarte Zee woedt een hevige storm. Drie stoomschepen, een Grieksch, een Ne- derlandsch en een Turksch, alsmede onge veer dertig kleinere vaartuigen, zijn gezon ken, terwijl ettelijke andere schepen in nood verkeeren. In een dichtbezette rechtzaal te Dewitt in Arkansas heeft een zeventienjarig meisje een man doodgeschoten, die terechtstond, ver dacht van moord op haar vader. In Engelsch-ïndië is een vliegtuig veronge lukt doordat het in botsing kwam met een reusachtigen adelaar. De twee inzittenden zijn om het leven gekomen. De majoor-torpedomaker A. J. Steendam wordt op datum terugkeer in Nederland ge plaatst aan boord Schorpioen. 19 Januari sergeant-kok L. B. van Beek hoven van wachtschip Willemsoord'naar ma rinekazerne Amsterdam. 16 Januarisergeant-monteur J. H. Isbnj- ker en S. G. Kustcr van radiodienst Amster dam naar onderzeedienstkazerne. Door de architecten ir. A, Rothuizen te Middelburg en F. G. C. Rüthuijzen te Goes werd hedenmiddag in het café Vermeesch aanbesteed den opbouw (zonder de beton werken en de installaties) van een openbaar slachthuis en stalgebouw te Vlissingen. Inschrijvers de heeren W. Huson WLzn. en F. van der Peijl 67.865, J. M. en J. Schrijver en Zonen. Goes 63.750, J. G. Steensma, De Lemmer 62.300, A. de Bruijn en J. M. van Riet, Goes 60.800, H. A. Cla- rijs, 's-Gravenhage 60.385, Gebr. Wierix, Breda 56.000, P. van der School, Tilburg 55.300, H. Moerenburg, Oosterwijk 55.000, W. Zegers, Nijmegen 54.773, A. N. Blomme, Vlissingen, 54.330, N.V. voorheen P. A. van Wijnen, Dordrecht 54.000, firma W. Anker ér Zoon, Vlissingen 52.774, firma J. G. de Muijnck, Vlissingen 51.900, L. Raaij makers, Wouw 51.600, G. Hollema, Middelburg 50.850. N.V. Mabuwat, Willemstad 48.987, j. J. Jansen, Middelburg en M. Jansen, Nlsse 46.300. Door den hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat te Middelburg zijn heden morgen de volgende perceelen aanbesteed 1. Het uitvoeren van baggerwerk in het Nederlandsche gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de West- en Oostbuiten haven te Ter Neuzen. Inschrijvers warenfirma Blankenvoort en Kalis te 's-Gravenhage bij 48-urige werk week 58 ct. per opgebaggerde M3. specie voor het kanaal en 21 ct. voor de havens bij 55-urige werkweek 49.9 en 16.4 ct.N.V. Maatschappij tot uitvoering van waterbouw kundige werken v.h. A. Hofman te Haarlem 55 en 15 ct., 49.9 en 13.8 ct.N.V. Bagger - maatschappij v.h. De Vries en Van den Bosch, Utrecht 45 en 20 ct., 35 en 15.6 ct. N.V. Baggermaatschappij „Holland" te Har dingsveld 42 en 13 ct., 39 en 11.3 ct.E. van Noordenne, Sliedrecht 40 en 12.8 ct., 34-én 11.3 ct.N.V. Aannemersbedrijf v.h. J. Kraaijenveld, Sliedrecht 36 en 13.5 ct., 34 en 11 ct. 2. Het onderhouden der bodemdiepte in de buitenhaven van het kanaal door Wal cheren te Vlissingen gedurende 1931. InschrijversN.V. v.h. Hofman, Haarlem 15 ct. bij 48-urige en 12.8 bij 55-urige werk week Hollandsche Aannemers Maatschap pij, Den Haag 14.5 en 13.5 ct.N.V. v.h. J Kraaijenveld, Sliedrecht 14 et. en 12.5 ct. Bagger-Maatsch. „Holland" Hardingsveld 12 en 10.3 ct. 3. Het onderhouden van het teer- en car- bolinewerk van kunstwerken, aanlegplaatsen en verdere inrichtingen behoorende tot het kanaal van Ter Neuzen en de rijkswaterlei dingen bewesten en beoosten het kanaal ge durende 1931 en 1932, in twee perceelen en in massa, raming perceel I 1200, perceel II 3000, massa 4200 per jaar. Voor de perceelen afzonderlijk was niet ingeschreven voor de massa door Gebr. De Zeeuw, Ter Neuzen 4169 G. A. van der Straaten, Ter Neuzen 3823 per jaar. DE FRANSCHE SENAAT. Gisterenmiddag hield de herkozen presi dent Doumsr in den Senaat de gebruikelijke openingsrede. Na een kort woord van dank te hebben ge sproken voor zijn herkeuze, stond hij stil bij ae plichten, waarvan het Fransche parlement zich in den loop dezer zitting zal hebben te kwyten. Een tijdperk, rijk aan arbeid, begint. Groote financieele kwesties moeten in zij.i verloop worden afgehandeld. Ook de kwestie der landsverdediging zal de aandacht van het parlement vragen. De toe stand in Europa, de eeuwige bedreigingen, die steeds van hetzelfde punt aan den horizont kwamen, gedoogen niet, dat men de veilig heid van het land uit het oog verliest. De vrede is thans verzekerd, vooropgesteld, dat de vredelievende naties machtig genoeg zijn, hem op te dwingen. Onder de schaduw des vredes kan men werken en voor alles zich wij den aan de vereeniging van Europa en met tertijd ook aan de pacificatie der wereld. Dat alles is de geldelijke offers, die den senaat binnenkort ter goedkeuring zullen worden voorgelegd, waard. DE TOESTAND IN HET FRANSCHE VREEMDELINGENLEGIOEN. Prins Aage van Denemarken, de oudste zoon van prins Waldemar, een zoon van ko ning Christiaan X, die indertijd afstand heeft gedaan van zijn aanspraken op den Deenschen troon en op den titel van prins van Denemarken, is kapitein bij het Fran sche vreemdelingenlegioen. Op het oogenblik vertoeft prins Aage met verlof te Parijs en aan een correspondent van de „News Chro nicle" heeft hij verteld dat het leven te velde in Marokko hem opperbest bevalt. Alle cam pagnes tegen Abd el Krim heeft hij meege maakt. Hij verklaarde o.a. c'at hoewel de dis cipline in het vreemdelingenlegioen zeer streng is de verhalen over een onjuiste be handeling onjuist zijn. Van de 32.000 man. die het Fransche vreemdelingenlegioen telt, zijn de meesten Duitschers. Engelschen treft men er bijna niet aan. Ongeveer 40 k 50 pC. der manschappen hebben zich bij het legioen aangesloten wegens liefdes- of familieaange legenheden. De prins zeide voorts dat hij zich zelf bij het ligioen had aangesloten, omdat het Deensche leger, waartoe hij behoorde se dert 1909, in 1922 was verminderd toen was bijv. de helft van de officieren ontslagen. VLAMINGEN EN WALEN. In het Parijsche „Journal" heeft de heer Bossut, de Brusselsche medewerker van ge noemd blad, een artikel doen opnemen, waar in beweerd wordt, dat, indien men verder toe geeft aan de Vlaamsche eischen, de Walen zich zullen verdedigen door desnoods op de aansluiting bij Frankrijk aan te dringen. Naar aanleiding hiervan schrijft het Brus selsche „Laatste Nieuws" het volgende Het is zeer jammer, dat de heer Bossut zijn artikel geschreven heeft alvorens het debat over de Vlaamsche hoogeschooi in de Kamer plaats had. Want tijdens dit debat is het nog maals duidelijk gebleken, hoe Walen en Vla mingen elkaar goed kunnen verstaan, wan neer de franskiljons en hun Brusselsche mee- loopers geen kans krijgen om de verhoudin gen te vertroebelen. De heer Bossut schrijft, dat Wallonië er nooit zal in toestemmen vervlaamscht te wordenalsof de Vlamingen het daarop zou den aanleggen. Die leugen wordt slechts ver spreid door de franskiljons, om de Walen tot bondgenooten te maken voor hun eigen be krompen taal.politiek. Het middel is trouwens zoo grof, dat het zelfs in Wallonië geen ingang meer vindt, terwijl men ook in Frankrijk meer en meer leert inzien, dat die misleidende drogredenen niet opgaan. Men leze slechts dienaangaan de het artikel van den heer Gillouin in de „Europa Nouvelle", die het streven van de Vlamingen begrijpt en hen ook in het gelijk stelt wanneer zij ertegen opkomen, dat de Gentsche„Ecole des Hautes Etudes" als strijd middel zou gebruikt worden tegen de Vlaam sche hoogeschooi. EEN OUD-MINISTER PLEEGT ZELFMOORD. De gewezen minister van binnenlandsche zaken van Hongarije, Oedoen von Beniczky, heeft zich gisteren in Ofen een kogel door het hoofd gejaagd, aldus wordt uit Boedapest aan „het Vad." gemeld. De politie vond op den doode alleen een visitekaartje. Daar hij echter niet onmiddellijk kon worden geïden tificeerd, werd hy naar Calvariënberg ge bracht, waar journalisten hem herkenden. Beniczky speelde in de eerste jaren na den oorlog in het openbare leven van Hongarije een zeer gewichtige rol. Met het regime Friedrich aan het bewind gekomen na den val van het bolsjewisme, zorgde hy ervoor dat de sporen daarvan zoo snel en zoo radi caal mogelijk werden weggeruimd. De voorbeeldige reorganisatie van politie en gendarmerie is zijn verdienste. Anderzijds duldde hij niet, dat de herstelde rechtszeker heid opnieuw door gewelddadige politiek var nationalisten in gevaar werd gebracht. Na den moord op de beide redacteuren van de j Nepszawa spande hij al zijn krachten in om als minister van binnenlandsche zaken de schuldigen te vinden en hen te bestraffen. Toen men hem daarbij moeiiykheden maakte, j trok hy de consequenties en trad af. Een en ander, waarbü ook zyn legitimistische ge zindheid, bracht hem in conflict met de re geering en deed hem overgaan tot de oppo sitie. Daar hy in het parlement geen man daat bezat, sprak hij tot het volk uit de bla den. In Az Ujsag ondernam hij ook zijn laat- sten aanval. Met sensationeele onthullingen kwam hy op den moord der beide redacteu ren terug. Hy deed dit op een zoo niets en niemand ontziende wyze, dat hy voor de rechtbank werd gebracht en veroordeeld. La ter werd hem het grootste gedeelte zyner straf kwijtgescholden. Daarna trok Beniczky zich terug en meed politieke kringen, daar de weg daartoe hem was afgesloten en hij voor geen compromis te vinden was. In de journalistiek kon hy ook niet meer terug, zoodat het waarschijnlijk is, dat ook finan cieele moeilijkheden aan zyn wanhoopsdaad niet vreemd zijn. Beniczky hield reeds 20 jaar een dagboek, waarin hij zijn ervaringen sinds zyn intrede in het politieke leven opteekende. Dit dag boek wilde hy gebruiken als grondslag voor een werk ever de politieke ontwikkeling van Hongarije in de laatste jaren. Men ver wachtte van dit werk zeer veel, doeh onlangs verklaarde Beniczky van plan te zijn het manuscript te verbranden. Tot op heden is het echter onzeker of hy daartoe werkelyk is overgegaan. HET AMERIKAANSCHE VLOOTBOUW- PROGRAM. Het door de regeering voorgestelde wets ontwerp op den vlootbouw ten beloope van 90 millioen dollar is Maandag door de vloot - commissie van den Senaat goedgekeurd, met inbegrip van een kruiser met een kanon van zes inch, dien de vlootcommissie van het Re- presentenhuis had verworpen. De commissie hechtte eveneens haar goedkeuring aan een door het departement van marine aanbevolen amendement tot het voteeren van drie mil lioen dollar voor het doen van proefnemingen met Dieselmotoren. Het wetsontwerp omvat, behalve vorenvermelden kruiser, een moeder schip voor vliegtuigen, een kruiser met vlie gend dek, en vier duikbooten. GEMENGD NIEUWS Diefstal van 13.000. De po litie van het bureau-Raampoort te Amster dam heeft een rywielhandelaar gearresteerd, by wien op 6 October 1930 een 15-jarige kan- toorlooper zijn rijwiel en tasch met J 13.000 er in, neergezet had, by welke gelegenheid het bedrag gestolen werd. Er zijn nu enkele aanwyzingen, dat de rywielhandelaar den diefstal zou hebben gepleegd. Een spion veroordeeld. Het rijksgerechtshof te Leipzig heeft gis teren een 25-jarigen soldaat van de Rijks- weerbaarheid uit Paderborn veroordeeld we gens het verraden van militaire geheimen tot 15 jaar gevangenisstraf. De veroordeelde wordt uit het leger verwijderd en zal na zijn ontslag uit de gevangenis onder toezicht van de politie worden geplaatst. Een bedrag van 8000 mark, 10 Fransche en 370 Belgische franks, die in zyn bezit waren gevonden, werden verbeurd verklaard, ten bate van het rijk. Het proces vond plaats met gesloten deuren. Uit de motiveering van het vonnis blijkt, dat de beklaagde zich aan spionnage ten gunste van Frankrijk zou hebben schul dig gemaakt. Ongelukken. In haar woning te Nijmegen probeerde mevr. S. gisteren de kachel met petroleum aan te steken. Haar kleeren vatten hierby vlam, waarna zy bran dend de straat opliep. Toen door voorbygan- gers de brandende kleeren waren gedoofd, bleek mevr. S. zoodanige ernstige brandwon den te hebben bekomen, dat zy naar een zie kenhuis moest worden overgebracht. Op het terrein van de in aanbouw zijnde electri- sche centrale te IJmuiden heeft een doodelyk ongeluk plaats gehad. Een 17-jarige jongen is van een hoogen steiger gevallen en spoedig daarna overleden. Van een gisteren te IJmuiden binnengekomen stoomtreiler is een 27-jarige matroos overboord geslagen en ver dronken. Te Enschede is een 54-jarige man door een auto overreden. Ernstig gewond werd hy naar een ziekenhuis vervoerd, waar hij is overleden. Te Beverwijk is een 6- jarig knaapje bij het oversteken van den weg door een auto overreden. Het knaapje werd in hoogst zorgelijken toestand naar een zieken huis te Velzen gebracht. Drama in de financieele wereld fce Brussel. Gisteren middag heeft zich te Brussel een verschrik kelijk drama afgespeeld, meldt „de Tel." In het gebouw, waar de S.A. des Produits Cfcl- miques de Floresse is gevestigd, vergaderde de raad van beheer der maatschappy. Er had een discussie plaats over de eventueele ver vanging van den administrateur-directeur, den heer B. Lauby, 55 jaar oud, van Roe- meensche nationaliteit en genaturaliseerd Franschman. Aan deze vergadering nam ook de heer Bruinings deel, die als plaatsvervan gend directeur werd voorgesteld door den heer Delobbe. Plotseling kwam het tot een heftigs woordenwisseling, waarby de heer Lauby een stoel nam en in stukken brak, zijn revolver trok en hiermede op den heer Delobbe schoot, die op slag werd gedood. Hierna richtte hy het wapen op den heer Bruinings, die slechts licht gewond werd, om vervolgens het wapen tegen zichzelf te keeren. Hy joeg zich een kogel door het hoofd en werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. De gebeur- .enis wekte groote opschudding, en onmiddel- jk werd de politie van de zaak verwittigd. Iet parket was spoedig ter plaatse. Een ontvoerd meisje be- 7 r y d. De politie te Newark In New •Tcrsey heeft een inval gedaan in een huis. dat door Chineezen werd bewoond, die zich met handel in blanke slavinnen bezig hiel den. De politie had haar voorbereidingen zorgvuldig genomende geheele omgeving werd bewaakt en het huis zelf werd met traangas bestookt. Daarna hakte de politie de deuren stuk en drong het hol binnen. Op dat mement trachtte een Oosterling te ont snappen en een meisje aan haar polsen mee te sleuren. De man werd echter gearresteerd en het meisje was gered. Het bleek, dat men op het punt stond haar naar Zuid-Amerika te transporteeren. Sedert November werd zij uit de ouderlijke woning te Springfield in Massachusetts vermist. Door de wreede be handeling, die de Chineezen haar hadden doen ondergaan was zij zoo van streek, dat zij nog geen verklaringen heeft kunnen af leggen over haar ontvoering en de plegers daarvan. Een mislukte roofover val. Te Petit-Doische bij Dinant kwa men twee kloosterzusters in een hoeve, be woond door een weduwe en haar zoon, onder dak vragen. De zoon bemerkte het zonderling gedrag van de zusters, die de beenen kruisten en zeer ruwe handen hadden. Toen ze op de hun toegewezen kamer waren ging hij door het sleutelgat kijken en had weldra de zeker heid, dat beide zusters mannen waren. De gendarmerie werd telefonisch op de hoogte gesteld en kon de kerels grijpen, tegelijk met drie andere bandieten, die voor de hoeve met een auto stonden te wachten. Aldus werd wellicht een bloedige misdaad verhinderd. Overdrijving schaadt.— Een rechtbank in de Calvados (Frankrijk) heeft een boerin veroordeeld tot een zware geldboete en een maand hechtenis wegens het „wasschen van melk". Zindelijkheid is goed, maar men kan ze ook overdrijven en dat deed deze boerin. Zij was namelijk aangeklaagd, wegens melkver- dunning door een handelaar, die in de gele verde melk eenlevenden visch had ge vonden. Die was natuurlijk niet uit de pomp of de waterleidingkraan gekomen. De politie werd gewaarschuwd en legde zich in hinderlaag. Den eersten dag den bes ten betrapte men de vrouw op heeterdaad, toen zy met den melkwagen naar den sloot kant reed en daar op werkelijk zeer onbe scheiden wijze het tekort der bussen aan vulde. Noodweer in Palestina. Een zware storm heeft gisterennacht Pa lestina geteisterd, vergezeld van geweldige regens en hagel. Te Haifa is ernstige schade aangericht aan de havenwerken. De voor naamste havendam is beschadigd. Een bag gerschip en vier lichters zijn op het strand geworpen. Bij Romani in de woestijn Binai is gisteren de trein van Haifa naar Kantara tien uur opgehouden door een zandstorm, die op som mige plaatsen de rails tot een hoogte van 3 voet bedolven had. Een gevecht in de lucht. Boven Hollywood is een gevecht in de lucht geleverd, dat filmregisseurs in verruk king zou hebben gebracht. Alleen was het in dit geval „maar" werkelykheid. In de luchthaven Vail was een eendekker aangekomen, die drie onbekenden had aan gebracht. Het drietal rende naar een gereed- staanden auto en verdween. Nauwelyks waren ze weg of het vliegtuig steeg weer op. Ambtenaren van het departement van han del, die smokkelarij vermoedden, gelastten een tweedekker het andere vliegtuig te ver volgen. Plotseling werd er uit den eendekker met een machinegeweer op den vervolger ge schoten, doch geen der schoten trof doel. De eendekker verdween in een mistbankde tweedekker kruiste nog eenigen tyd rond en gaf de jacht toen maar op. Het is bekend dat een vloot vliegtuigen drank en verdoovende middelen smokkelt over de Mexicaansche grens, terwyl andere vliegtuigen voor veel geld vreemdelingen in de Vereenigde Staten binnensmokkelen. Door een lawine bedol ven. Gisterenmiddag tegen drie uur heeft op den Benedikterwand bij Benediktbeuern in de Beiersche Alpen een lawine negen man van de Beiersche veldwacht, die op ski's een tocht ondernamen, bedolven. Een dadelijk uitgerukte reddingsploeg heeft een hunner bewusteloos geborgen, doch ue andere acht zyn vermoedelijk omgekomen. De veldwachters, 14 man onder commando van luitenant Renold, die bedolven zyn, hielden een oefening in het ski-loopen, toen plotseling een zware lawine negen hunner in de diepte meesleurden. Het reddingswerk duurde gisterenavond by kunstlicht nog voort. Naar verluidt is de eenige geredde de eerste luitena: Renald. De schatten vanNamaqua- land. Indertijd zijn in Namaqualand in de Kaapkolonie groote alluviale diamantvel den ontdekt. Deze rijke diamanthoudende grond is toen door de Unie-regeering als sfcaatsdelvery geproclameerd, die de ontgin ning zelf ter hivnd genomen heeft. De daar uit ontvangen gelden zijn aangewend voor kapitaaluitgaven van de Unie. Biykens ae gegevens in de Staatscourant hebben die staatsdelveryen in 19291930 2.100.000 pond opgeleverd. Deze som is niet alleen winst. De uitgaven aan de delveryen ten kosten gelegd waren 178.000 pond, terwyl een som van 186.000 pond, naar de inkomstenberekening werd overgeschreven in overeenstemming met de inkomstenbelasting. Schoone winst le verde het bedrijf derhalve op van 1.634.00) pond. Deze belangrijke som kon worden over geboekt op de leeningrekening. Het blykt, dat in de geheele Unie de staatsdelveryen in 19291930 toch ongeveer 300.000 pond min der opbrachten dan het jaar te voren, dat het cijfer van 3.467.000 pond aanwees, een res pectabele som, die met het oog op den onze- keren toestand waarin de diamantmarkt ver- kéerde, toch als zeer bevredigend, moet wor den beschouwd. Werkloozenrelletje te N e w-Y o r k. By een botsing tusschen de politie en een groep werkloozen werden verscheidene personen gewond en een aantal gearresteerd. De politie wilde den werkloozen beletten redevoeringen te houden, waarop een vechtpartij ontstond, waarbij de politie agenten van hun vuisten gebruik maakten en de werkloozen hun emmers water in het gezicht gooiden. Verscheidene voorbijgan gers werden mishandeld, o.a. een journalist, aan wie een politieagent kaakslagen toe diende. Wie was de doode? In Juni 1926 kreeg een spoorwegman uit Pasewalk en zijn vrouw bericht van de politie in Mains, dat hun 21-jarige zoon Heinrich vermoord was gevonden. Toen ze in Mainz kwamen was de jongeman, dien men op grond van de bij hem gevonden papieren geïdentificeerd had, al begraven. Men kon den ouders slechts een foto voorleggen, welke van den doode was gemaakt. Niettegenstaande daarop het ge zicht door slagwonden vry mismaakt was, meende de moeder toch dat 't de laatste al- beelding van haar zoon was. Sindsdien treur de ze om dezen. Men kan zich de ontsteltenis voorstellen waarin ze raakte, toen ze desr dagen een 'brief van haar doodgewaande zoon uit Bochum ontving, waarin deze ver zocht geld te sturen. De ouders dachten natuurlyk eerst aan een poging tot afpersing of een misplaatste grap, maar de vader spoorde toch naar Bochum, waar hij inderdaad zijn sinds 5 jaar doodge- waanden zoon levend en in beste gezondheid vond. De jongeman had begin 1925 zyn ouder lijk huis onder niet prec'es prettige omstan digheden verlaten, 't Was tot een scène tus schen hem en zijn vader gekomen en hy had de voordeur achter zich dichtgeslagen met de woordenDe eerste zes jaar hoor je geen woord meer van me En die verklaring heeft hij bijna waar gemaakt. Het vreemde doods bericht was alles wat zijn ouders in heel dien tijd van hem vernamen. Door heel. Duitsch- land had hij gezworven, geen staat waar hij niet geweest was. In Hamburg werden hem in 1926 zijn papieren ontstolen en dat is tot dusver de eenige relatie met den raadselech- tigen doode van Mainz, die voor hem door ging. Gek genoeg was de jongeman, in de dagen, dat in Mainz de vermoorde begraven werd, eveneens in die stad, zonder intusschen ook maar iets te weten van „zijn begrafenis", Het is nu de vraagwie was de doode Pa, wat zou u zeggen tegen iemand, die op uw nieuwen hoed was gaan zitten —Nu, ik zou zeggen EzelKyk toch uit je oogen, daar heb je waarachtig m'n hoed bedorven. Sta dan maar gauw op, pa. Daar komt ma aan en u zit op haar hoed ËEGRAFENIS BARON VAN VOORST TOT VOORST. ARNHEM. (V. D.) Heden had de uitvaart dienst plaats voor wijlen baron J. G. G. baron van Voorst tot Voorst, luitenant-ge neraal en oud-voorzitter van de Eerste Ka mer. Na de uitvaartdienst werd het stoffelijk overschot overgebracht naar Vilsteren. In alle stite reed de lykstoet de stad uit. De kransen die de lykbaar dekten, wareö van H. M. de Koningin en H. M. de Konin gin-Moeder. Voorts was er een krans van d« kleinkinderen van den overledene, bloemstuk van dr. Van Doren, die den over ledene tijdens zijn ziekte behandelde en een bloemstuk van den tuinman. Uit alle deelen van het land waren vele belangstellenden naar Vilsteren gekomen onl bij de plechtige teraardebestelling tegen* woordig te zijn. Onder hen bevonden rich Z.K.H. Prins Hendrik, luitenant-generaal jhr. Wittert, namens H. M. de Koninginmgr- Evers, vertegenwoordiger van den nuntius Schioppa en eere-kapelaan van de souvereine orde van Malta de deken Stockmann, ver tegenwoordiger van den aartsbisschop; Jhr' Ruys de Beerenbrouck, minister-president;

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 2