500 25 eerste blad iheid. DINSDAG 20 JANUARI Oroote Opruiming cwaliteit •ie. RTLIJNEN RICHT IDA VlISSINGEN No. 16 69e Jaargang 1931 Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincieoieuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS SPORT KLEINVEETEEIT BUITENLAND ias. 11.2012.00 Gra- 10.35 Morgenwijding, door sopraan en ba- 20 Orkestconcert. 2.20 ig voor scholen. 4.50 ïeruurtje 6.20 Lezing, g. 7.20 en 7.45 Lezing eest. 9.20 Berichten, irmuziek, trio en so- muziek. - 6.20—7.20 en 9.35— onplaten. 12.25—1.50 >n. 4.205.20 Concert, :oncert. 20 Dansmuziek. 6.50 ioncert, orkest en so il.20—1.20 Orkest- kestconcert en voor deruurtje. 7.20—8.30 toespraak. 8.30—9.50 10.10—10.35 Piano- 1725 M. 8.05 en ramofoonplaten. 820 4011.20 Voordracht, laten. 1.50—1.20 Gra. Lezingen. 3.504.30 Voordrachten, be- 7.20 Operette-uit- tje. 10.20—11.20 Corx- EEN HAARDVUUR. de radio-luisteraars, ;r zittend, de beklim- nen meemaken. Deze n Oostenrijk en zal n uitgezonden. Be- berg. Lj de beklim- :rg wordt een draag- iedegenomen. Voor de ender worden mede- ocht gedaan. De kor an den voet van den middel van een ka rn aan den zender te T HERNIEUWD. nde stations van het zulen zijn, zal de ?r te Daventry geheel dit station met een verken. Op deze wijze eraar in Groot-Brit- minste één Engelsch digen ontvanger te Jan. te Bremen an. v. Dar es Salara Jan. van Colombo m. te Genua 15 Jan. v. Singapore 17 Jan. Perim tde" (uitr.) p. 16 Jan. Jan. Ouessant .te Port Said i. te Singapore Jan. te Suez Jan. te Suez n. Dungeness d 770.1 te La Coruna nd 748.0 te Ingü en avond van 20 Janu- iatige Westelijke tot iwaarbewolkt tot be- of regen. Mogelijk zachter, vooral des nakelijkheden, Lezing Doopsgezinde - Openbare vergade- „de Oude Vriend- Lezing Ned. Christ. ,ir Tehuis, 8 uur. Uitvoering „D. O. U." 'ude Vriendschap", 8 Uitvoering Christel. >sanna", Concertge- 2.18 2.54 14.41 15.16 uto's, Fietsen tuigen. irl uur 4.52 4.53 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheeie rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 20 JANUARI. De Statenverkiezingen. In de gehouden vergadering van de cen trale Vlissingen van anti-rev. kiesvereenigin- gen, welke door den voorzitter, den heer G. van de Putte op de gebruikelijke wijze werd geopend, werd besloten namens alle kiesver- eenigingen er bij den heer P. G. Laernoes op aan te dringen dat deze zich zal herkiesbaar stellen als lid van de Prov. Staten. De heer Laernoes, daarop ter vergadering komende, besloot aan dit verzoek te zullen voldoen, en stelt zich alzoo opnieuw verkiesbaar. Van den heer C. Boone te Koudekerke was een schrijven ingekomen, dat deze zich niet nieer op de groslijst wenschtte zien ge plaatst. Scheepsbeslag. Door een deurwaarder uit Middelburg is gisteren gerechtelijk beslag gelegd op het Schotsche stoomschip „Ardgryfe" behooren- de tot de reederij P. Mac Cullum Sons Ltd. te Greenock, Schotland, liggende aan de werf van de Kon. Maatsch. „de Schelde" te Vlis singen, ter verzekering van de aanvarings- kosten, voortvloeiende uit een aanvaring, wel ke genoemd schip heeft gehad met het Ne- derlandsche stoomschip „Gouwe", op de reede van Vlissingen. Doordat door de betrokken reederij een vol doende cautie werd gesteld, is het -gisteren door een deurwaarder op het aan de Kon. Maatsch. „de Schelde" liggende stoomschip „Ardgryfe" gelegde beslag opgeheven en het schip vrij gegeven. De stoomschepen „Ardgryfe" en „Gouwe" zün heden van hier vertrokken. Scheepvaartberichten. Het Noorsche stoomschip „Annau" is bij fort De Nolle omhoog gevaren, terwijl het Italiaansche stoomschip „Alsierdi" bij Zoute- lande is omhoog gevaren. Beide schepen kwamen van Antwerpen en zijn later op eigen kracht vlot gekomen. Rectificatie. In het verslag van den Zaterdag In het Grand Hotel Britannia gegeven feestavond voor de havenfeesten is een correctiefout blijven staan, welke noodzakelijk verbeterd dient te worden. Er staat dat de pastorale Vlooidans zeer goed voldeed. De welwillen de lezer zal begrepen hebben dat hiervoor moet gelezen worden „Hooidans". Rijksweg MiddelburgKapelle. De minister van waterstaat heeft, krach tens Koninklijke machtiging, aan de Eerste Kamer bericht gezonden, dat liet door de Tweede Kamer aangenomen ontwerp van wet tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van perceelen enz., noodig voor verbetering van het gedeelte Rijksweg Mid delburgGoesKapelle op den 's Heer Hen- drikskinderendijk, wordt ingetrokken. Een schoorsteenbrand. Hedenmorgen werd de brandweer te Mid delburg weder gealarmeerd. Het bleek dat een schoorsteenbrand was ontstaan in een per ceel op het Seisplcin. Deze brand werd spoe dig gebluscht, zocdat de brandweer niet in actie behoefde te komen. Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw. Door het dagelijksch bestuur der Zeeuw- sche Landbouw Maatschappij werd aan de ministers van binnenlandsche zaken en land ouw en van financiën het navolgende tele- gram verzonden -Dagelijksch bestuur Zeeuwsche Landbouw- Maatschappij in vergadering bijeen, overwe gende dat zaaiplan dringend moet worden vastgesteld en arbeidsovereenkomsten moe ten worden afgesloten, hetwelk onmogelijk Is zonder bekendheid of doelmatige steun aan suikerbietenteelt zal worden verleendv dringt ernstig aan op bekendmaking van' regee- rlngsplannen voor uiterlijk Februari.*- Legaten. Wijlen mej. Ch. g. van den Arend te Dom- jjurg overleden, heeft 2000 vermaakt aan jk afdeeling van den Volksbond, vereeniging ^Ften drankmisbruik, en 500 n<m het inu Igchap „Apollo" te Dei Aangehouden. Door de politie te 's-Heer Arendskerke, is ter beschikking van de justitie gesteld, zeke re De W., arbeider te 's Heer Arendskerke, verdacht van brandstichting, op 16 en 17 dezer in zijn woning. De crisis in de vlasindustrie. Ook van de zijde der Zeeuwsch-Vlaamsche vlasindustrie worden bij de regeering pogin gen aangewend tot het verkrijgen van crisis maatregelen ten behoeve dezer met ender gang bedreigde nijverheid. SOUBURG. De Geref. Jongedochtersvereeniging „Per- sis" hield Vrijdagavond, naar „de Zesuw" meldt, haar jaarfeest in het lokaal „Reho- both". Deze zeer goed bezochte vergadering werd gepresideerd door mej. M. Huson. De secretaresse, mej. W. Kole, bracht verslag uit over het werk der vereeniging, dat van bloei getuigde. Het ledental verminderde met 7, terwijl 11 meisjes als lid toetraden en het aantal nu 20 bedraagt. Om de veertien dagen wordt vergaderd. De arbeid bestaat in hoofd zaak in het vervaardigen van kledingstuk ken ten behoeve van de minder bedeelden, waarvan 86 stuks konden worden overgedra gen aan de diaconie. Een afdeeling voor „Geestelijke Ontwikke ling" werd verleden jaar opgericht, waartoe velen der leden toetraden. De penningmeesteresse mej. W. de Smit, bracht financieel verslag uit over 1929 en 1930. Beide jaren sloten met een klein batig saldo. Vervolgens werd een Bijbelsch onder werp „Tabitha" geleverd, felicitaties uitge bracht, enkele voordrachten geleverd en een voordrachten-wedstrijd gehouden, waarbij 7 deelnemers waren. Door een daartoe gekozen jurry werden 3 prijzen uitgereikt. Verder werden een twee tal tableau's opgevoerd, namelijk „de Jaar getijden" en Psalm 150, welke zeer goed tot hun recht kwamen en een succes kunnen genoemd worden. Alles werd afgewisseld door muziek en zang. NIEUWVLIET. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad te Nieuwvliet is met alge- meene stemmen besloten het gemeentelijk electriciteitsbedrijf met ingang van 1 Januari 1931 over te geven aan de N.V. Pzem voor een bedrag van 9250. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Groenlo door ds. J. B. Netelenbos te Roermond. Emeritaat gevraagd. Ds. J. Ph. F. van de Plassche, sedert 1892 predikant bij de Ned. Herv. gemeente te 's Heer Abts- en Sinoutskerke, zal tegen Juli eervol emeritaat aanvragen. Ger, Kerken. Bedankt voor het beroep naar Oostburg door C. M. van der Loo, cand, te 's-Gravenhage. Beroepen te Rotterdam-Zuid dr. F. D. Kraan te Vlaardingen. De Gereformeerde jeugdbeweging. Dr. Kaajan, predikant bij de Gereformeer de Kerk te Utrecht, is den laatsten tijd in polemiek geweest met de redactie van het Gereformeerd Jongelingsblad over de geeste lijke- en lichamelijke vorming van de Gere formeerde jeugd. Het betrof daarbij de vraag, welke van de twee vormingen als nummer één moest worden gesteld. In verband hier mede heeft de redactie van het Gereformeerd Jongelingsblad aan dr. Kaajan, naar aan leiding van artikelen van diens hand in de Gereformeerde Utrechtsche Kerkbode de uit- noodiging gericht, zich op dit punt positief te willen uitspreken. Hij deed dit in een artikel, waarin de redactie o.m. dezen zin opnam„Wij gun nen aan de spartvereeniging, de padvinderij, de zang- of muziekclub heel gaarne haar plaats, maar daarboven staat de geestelijke vorming als nummer één." Met dezen zin als uitgangspunt antwoordt dr. Kaajan thans in de Gereformeerde Kerkbode het volgende Natuurlijk ben is het daarmede eens. Welk goed-Géreformeerd mensch zou de geestelijke opvoeding van onze jonge men- schen niet het hoogst stellen I Daarom moe ten onze jongens en meisjes allereerst naar de catechisaties. De catechisaties voorop I Den pas komen de vrije Jeugd-vereenigin- gen. En onder die vrije jeugd-vereenigingen hebbe de geestelijke vorming weer de eere plaats. Maar ik ook gun zeer gaarne aan de sportvereeniging, de padvinderij, de zang- of ïhuziekeU'b haar^aats. Ik ga zelfs verder. Ik fgy Op alle andere goederen 10% korting, rj---- I D C Dl/AACT SPECIALE AANBIEDING in AMEUBLEMENTEN I111 Ct U rLtlSfüUO I help gaarne mede ze in 't leven te roepen, waar ze niet gevonden worden. Maar dan op Gereformeerden grondslag. Uit kerkelijk oog punt, als kerkelijk man, ben ik bevreesd voor de gemengde huwelijken, waarvan de ellende niet te overzien is. Maar nu ben ik er nog niet. Vaak heb ik diep medelijden met onze jongens en meisjes op onze onderwijsinrichtingen. Zelf geef ik nu al jaren achtereen les op Gereformeerde Kweekscholen. En nu heb ik den sterken in druk, dat onze kinderen worden overladen. Ook zie ik, dat ze op onze Kweekscholen on der deskundige en deugdelijke leiding les ontvangen in Bijbclkunde, geloofsleer en kerkgeschiedenis. Is dit ook niet geestelijke vorming Wanneer nu zulke bijna-overwerkte leer lingen eens een middag of avond vrijaf heb ben en ze bezoeken getrouw de catechisatie, moeten zij dan ook nog naar een jongelings- of meisjes vereeniging gedreven worden Waar staat dit in Gods Woord Mag een vrije jeugd-vereeniging dien eisch stellen Ik zie zulke jonge menschen liever buiten in de vrije natuur, en dan 't liefst in geordend jeugdverband en onder, goede leiding. Als deze jongens en meisjes hongeren, werkelijk hengeren naar een st.ukje buitenlucht en dat stukje mooi natuurleven, geef het hun dan. Ik gevoel veel voor onze jongelings- en meisjes-vereenigingen op Gereformeerden grondslag. Maar ik voel vooral voor onze jonge men schen. Mijn eigen kinderen, zoodra ze stu- deeren, laat ik vrij. Vroeger deed ik dit niet. Maar ik ben milder geworden en dit bevalt mij best. Ger. Gem. Bedankt voor het beroep naar Aagtekerke ds. M. Heikoop te Utrecht. R.-Kath. Kerk. Door Z.D.H. den bisschop van Haarlem is benoemd tot pastoor te Zie- rikzee de weleerw. heer J. van den Bergh, thans kapelaan te 's-Gravenhage. De Bijbel in het Afrikaansch. De vertaling van den Bijbel in het Afri kaansch is thans zoo goed als voltooid. De vertalers hebben midden December hun laat ste zitting te Bloemfontein gehouden en het is de bedoeling, dat de secretaris van het Britsche en buitenlandsche Bijbelgenoot schap voor Zuid-Afrika, ds. H. P. M. Steyn, in Mei naar Europa zal vertrekken om het manuscript aan het Genootschap aan te bie den, zoodat men kan verwachten, dat aan het einde van dit jaar de Afrikaansche Bij bel verschijnen zal. In den loop van 1929 werden de vier Evan geliën en de Psalmen reeds uitgegeven. Het Nieuwe Testament ligt persklaar. Wat het Oude Testament betreft, zijn prof. Du Toit en prof. Van Rooyen thans bezig met de laatste herziening van de laatste boeken, nl. de twaalf Profeten, de eerste helft van Je- saja, Ezechiël en het boek Job. Men vermoedt, dat de commissie ongeveer vier weken in Bloemfontein bezig zal zijn met het aan brengen van eventueele verbeteringen, ook in de vier Evangeliën en Psalmen, welke wor den noodig geacht, hetwelk haar tot Mei zal bezig houden. De eerste proef zal ds. Steyn in Engeland nazien en een verbeterde proef zal naar Afrika worden gezonden ter beoor deeling van de vertalers. De commissie houdt thans voeling met den vertaler van het woordenboek, prof. J. J. Smith, en de academie in verband met de spelling van eigennamen. De uitgave zal ge heel op kosten van het Britsche en buiten landsche Bijbelgenootschap komen, dat geen winst beoogt en trouwens aan elk pond druk werk twaalf shilling aan drukwerk terug ont vangt. Aangezien het genootschap in staat is den Bybel zoo goedkoop mogelijk uit te ge ven, behoeft het geen vrees voor het copie- recht te hebben, want geen uitgeversfirma zou met het genootschap kunnen concurree- ren. Dat de Afrikaansche Bijbel van een warme ontvangst door het Afrikaansche volk verze kerd is, blijkt uit den opgang welken de ver taling van de vier Evangeliën en de Psalmen heeft gehad. De eerste vertaling daarvan uit een Statenbijbel, omstreeks 1916 uitge geven, werd in korten tijd met een oplaag van 70.000 uitverkocht. Ook de nieuwe uitgave van 1928, als voorlooper van den geheelefi PÜ.&eï, vond groeten afzet, Biljarten. Er hebben momen teel zes deelnemers definitief ingeschreven voor de Europeesche biljartkampioenschap pen, welke op 5 Februari a.s. te 's-Graven hage aanvangen en georganiseerd worden door de 's-Gravenhaagsche Biljartclub in de zalen van den Dierentuin aldaar. Deze zes deelnemers zijn Dommering (Nederland), Van Belle (Bel gië), Gabriels (België), dr. Meyer (Duitsch land), Corty (Frankrijk) en Jenny (Zwitser land). Voorts heeft de Portugeesche Biljart Bond doen weten, dat hij zijn kampioen zal zenden. Van den Egyptenaar Soussa heeft men niets vernomen en daar het heden de laatste dag is van inschrijving zal Soussa vermoedelijk niet uitkomen in dit tournool. De mogelijkheid bestaat nog, dat Spanje zich zal doen vertegenwoordigen. Mocht een van deze niet naar Den Haag komen, dan zal voor Nederland als tweede speler van Vliet (Den Haag) deelnemen. Wiemers (Neder land) was hiervoor aangezocht, doch door drukke werkzaamheden zag de laatste zich genoodzaakt de uitnoodiging niet te accep teeren. De wedstrijden, die over 400 punten gaan, duren tot en met 8 Februari. Schaatsenrijden. Te Engel berg in Zwitserland zijn internationale schaatswedstrijden gehouden, waaraan ook door een aantal Nederlandsche rijders werd deelgenomen. De totaal-uitslag luidt1. Thurnberg (Fin land), als 2, 3 en 4 de Nederlanders Keet man, Van der Ruit en Koops. Op de wedstrijden te Hamar bij Oslo na men in het totaal-klassement onze landge- nooten Van der Scheer en Heiden resp. de 6e en 7e plaats in. Van der Scheer werd derde (8 min. 59.3 sec.) op de 5000 M. achter de Noren Bal- langrud (8 min. 48.3 sec.) en Christensen (8 min. 57.3 sec.) In de juniores-nummers over de 500 M. en 1500 M. werd onze landgenoot Sonderman (afkomstig uit Drachten) in beide gevallen tweede. De grondslag van iedere fokmethode. Er bestaat een heel groot verschil tusschen fokken en vermeerderen. Dit verschil wordt niet steeds goed begrepen en daarom wil ik het eens zoo duidelijk mogelijk naar voren brengen. Wanneer ik een toom kippen heb en die toom wil ik uitbreiden of wil er een gedeelte van vernieuwen, of ik wil een aantal kuikens gaan verkoopen, dan behoef ik slechts een of anderen haan bij dien toom te plaatsen er broedeieren van te rapen, deze te laten uit broeden en mijn doel is in meerdere of min dere mate bereikt. Degeen die zich daarmede bezig houdt noemt zich dan een fokker en dat is hij heelemaal niet, hij is Slechts een vermeerderaar. Fokken is immers heel iets anders. Het is meer dan vermeerderen. Een fokker gaat doelbewust zijn foktoo- men samenstellen, d.w.z. hij stelt zijn fok- toom zoodanig samen, dat hij van de nako melingen daarvan een beter of een minstens gelijk resultaat mag verwachten dan de ouderdieren te zien hebben gegeven. Hij kan en mag geen risico loopen van achteruit te gaan, steeds vooruit is zijn parool. Doet hij dit niet, dan raakt hij ten achter en komt er ten slotte uit te liggen. Hij kan dan ook alleen fokken, wanneer hij de prestaties tfer ouderdieren tot in de finessen kent, dus niet alleen wat de hennen, doch ook wat den haan betreft. Hij kan dit bereiken, door de hennen op valnesten te controleeren, waar door hij de productie kan nagaan, niet alleen wat het aantal eieren doch ook wat het niet minder van belang zijnde gewicht daarvan betreft. Voor sommi ge rassen de kleur der eieren, de mate van broedschheid, het weerstandsvermogen tegen ziekten, het vlot door de rui komen, enz. Hij kan den haan alleen controleeren, door eerst de resultaten van zijn nakomelingen, verkre gen uit proefparingen, na te gaan. Dit laatste geschiedt door zeer enkele fokkers, daar het een heel veel tijd vragend werk is. De mees ten volstaan er dan ook mede, door de hanen te nemen van hennen, die als fokdier en als legsters hebben uitgemunt en als echtge noot een haan hadden, welke eveneens uit een prima moeder is geboren. Deze korte uiteenzetting zal ongetwr reeds duidelijk hebben gemaakt, dat er on eindig veel meer vermeerderaars dan werke lijke fokkers zijn. Het laatste wordt veroor zaakt door de omstandigheid dat het fokkers- werk in ons land niet naar behooren wordt betaald en men sputtert wanneer men voor een kuiken een dubbeltje of nog iets meer heeft te betalen als voor een kuiken van een vermeerderaar. Hier gaan we thans niet ver der op in, daarvoor is het al te dikwijls be toogd. Die fokkers houden er verschillende fokmethodes op na, waarop ik ook niet ver der inga, omdat dit het vorige jaar reeds uit voerig werd behandeld. Waar ik wel de aan dacht op wil vestigen, dat is op den grond slag welke voor iedere fokkerij en voor iedere vermeerderij geldt, namelijk deze, dat vóór alles de ouderdieren door kracht moeten uit munten. Van een slap dier kan men nooit iets goeds verwachten. Ze hebben niet voldoenden weer stand tegenover de huidige intensieve ei-fa- bricages. Zij zijn niet voldoende tegen ziekte- aanvallen bestand het worden dure en ge vaarlijke beesten in een bedrijf. Staar U toch niet blind op een schitterende productie, doch kijk eerst eens naar de uiterlijke gedraging der dieren, of die wel fut en een levendig temperament verraden. Schakel een hen die 260 eieren van 62 gram heeft gelegd, doch die te sloom en te licht van gewicht is uit en neem daar voor in de plaats liever een hen van 195 eieren, die cok eieren van 62 gram legde, en daar naast het eerst bij de voerbak komt, het verst de wei intrekt, steeds in de weer is, die praat en kakelt en fleurig is. Zoo'n hen staat voor de fokkerij veel hooger. Temperamentvolle, sterke dieren moeten we hebben en geen sufferds, ondanks hun mooie of misschien juist door hun mooie)leg- prestaties. Dat behoort de grondslag van iede re fokmethode te zijn. DE RONDE-TAFEL-CONFERENTIE GESLOTEN. Mac Donald heeft gisteren zijn aangekon digde groote slotrede voor de Britsch-Indi- sche conferentie gehouden. Hij stelde daarin vast, dat de conferentie haar taak, voor zoover mogeüjk heeft vol bracht en dat alle sprekers üch voor een fe deratie hebben verklaard. Thans moeten de Indische gedelegeerden de voorstellen ter aanneming aan hun landgenooten aanbeve len, waarna de openbare meening in Enge land gelegenheid zal hebben haar oordeel uit te spreken. Mac Donald betreurde het, dat de Indische nationalisten op de conferentie niet verte genwoordigd zijn geweest. Wie wantrouwen koestert en niet door den geest van samen werking is bezield, handelt niet in het belang van de vrijheid van Indië. Mac Donald deed de toezegging, dat hij de afkondiging van een amnestie zal overwegen, zoodra de campagne tot het weigeren van gehoorzaamheid gestaakt zal worden. De minderheden zijn door de conferentie nader tot elkaar gebracht. De Engelsche re geering wil van de in Britsch-Indië bestaande meeningsverschillen tusschen Mohammeda nen en Hindoes, Sikhs, paria's en andere minderheden geen gebruik maken. Zij wenscht eenheid in Indië. Mocht men over het vraagstuk der min derheden niet tot overeenstemming geraken, dan zal de Engelsche regeering in de> grond wet de noodige beschermende maatregelen voor de minderheden moeten nemen. Verder kondigde Mac Donald aan, dat de nieuwe onderkoning binnen enkele dagen naar Engeland zal komen ter bespreking van deze vraagstukken. Mac Donald las daarop een verklaring van de regeering voor. De verantwoordelijkheid voor het bestuur in Indië zal opgedragen wor den aan de wetgevende vergaderingen, onder voorbehoud van enkele waarborgen tijdens het overgangstijdperk. De taak der Engelsche regeering zal zijn voor de afschaffing van de „reservations" te zorgen in zulk een vorm, dat een rustige ont wikkeling van de constitutioneele verant woordelijkheid verzekerd wordt. De conferentie zond een telegram van hul de aan den koning, waarop deze antwoordde met een telegram, waarin hij de hoop uit spreekt, dat het werk der conferentie ten spoedigste orde en rust aan Indië moge bren gen, de europeesche conferentie. De Europeesche conferentie te Genève heeft het debat over de economische kwes ties vGort gezet. De Noorsche minister van l.ivi«che zaken, Mohwinckel, sprak ia

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1