500 PL0UVIER voor Uw waterdichte Schoenen 19 januari eerste blad MAANDAG r No. 15 69e Jaargang 1931 Uitgave: Firma F. VAM DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads-en Pro vincienieuws SPORT ssingsche Couraint te elkaar, ieder woord 'ddeksel, een meisjes- elk huis vindt, een ters moeten, van bo rn, den naam van een Lieven Minderhoud.) nnetje een woord en n spreuk, geduld, h niet. ed gemaakt, wagen, een medeklin- :hip en een keukenge- men een bontsoort, nd gedeelte in de zee. de letter S voor en ik /iel. door Sophie Bieker.) >f. nond. fetsing van een geluid. |mt de naam van een m door Gretha Post.) rievenhoekje gezellig briefje Als zou ik me best kun- Rateitje als schuil- bben vader en Gichel- rieven gekregen Wat Ji. Zou je mij wel eens zien Maar ik jou heb je wel eens een !ou kunnen sturen. Ja, tdagen beleefd. Neen, i. Ik had twee logé's n huis. it klinkt prettiger dan hè Wil je me komen on heelemaal in Am- |ien kom je daar nog dan maar gerust een zijn. Er zijn al eens die dat gedaan heb- |te Truus riepen a En ik zei natuur» K>sje of „Ben jij nu at je weer beter bent. unieuw kou vat, hoor ed in, ook als je om een, ik ken dat boek t van. |Ja, ik heb ook in dat je de verhaaltjes en |iet vooreerst wel niet moeder verwent jou |Vat zal je kindje een zoo in al dat wol is |>est eens willen zien. Gicheltje van daj haar weer eens een 13 moeder hartelijk be- je 'k Vind het heer zoo prachtig vooruit wel voor die verre |der het nogal stellen meisjes Je kunt je Dinsdagavond bezor- troensdags brengt, hoe et niet meer op tijd, waarom heb je de ingestuurd Ik denk, door dien jongen, die |seuw duikelde. Heb jij gehad krijgt ons Gicheltje zal ze dat vinden, goed als we merken, |enken. Ja, wat zeg je Ik denk, dat als ze ;n stukje van de deur omdat ze er anders Jiwjaar achter den rug niet te zeggen, dat voorbij zijn. Wat zal E ebben Luister maar .len. Je kunt er heel theelde je Zeker ver- maar op, na zoo'n altijd nog een tijdje is een heerlijke sport. kleine AntonMaar tje is, zal hij wel weer them wel eens gezel* d, kind, wat een ge- beelderig postpapier goed gebruik van je |oop maar, dat ik die week van je te zien Jn kopje koffie bij je feen molentje hebt ge- ooit meer je naam in. |>or Je nieuwe raad- op een keer eens een doe dat'k Wil dol- lening van je hebben, parmee hij je blij kon ichool weer heelemaal lal een verkouden kip- Lekelooze kinderen om |>f mantel weg te hol- ;entijds de schuld van |>rd de spaarpot al dife /lelietje, Waterlelietje» plukken Wat zou je btallen drijf bak je 1 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25 iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betrefiendeHuui enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜINO „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 19 JANUARI. De Havenfeesten. Britannia. Zaterdag 17 Januari. De inzet. Dichtbevolkte kurzaal van ons mooie bad hotel. Podiumuitgebreid orkest. Sfeerrumoerig en bedrijvig (symbolisch voorteeken van het aspect, wat eens de zee haven Vlissingen bieden zal Geestopgewekt blijmoedig. Even acht uur sprak de wethouder, de heer M. Laernoes, een openingswoord, waarin hij mededeelde dat de burgemeester, die er een eer in had gesteld dezen avond te mogen bijwonen, door ongesteldheid verhinderd was aanwezig te zijn. Ook een dér leiders van een programma-deel, de heer L. van der Steen, werd vermoedelijk door griep, die weer rond waart, aan zijn legerstede gekluisterd mej. F. Verhoeff was bereid gevonden in de lei ding te voorzien. Spreker constateerde met verheugenis de massale opkomst. De strijd van jaren, om het bezit van een flinke Vlissingsche haven, rechtvaardigt, trots de malaise, de feestelijk heden, die te gebeuren staan. Dank bracht de heer Laernoes aan allen, die aan deze eer ste feestelijke bijesnkomst medewerken, in zonderheid aan de heeren Höfelein, den or ganisator, en Soerawijn, die belangeloos de zaal beschikbaar stelde ook aan de leveran ciers van diverse artikelen betuigde spreker zijn erkentelijkheid. De heer Laernoes hoopte, dat deze feest avond, die een groot succes genoemd zal I worden, door meerdere gevolgd moge wor den en dat iedereen zich amuseeren zou. (daverend applaus). Daarna was het woord aan het orkest on der Theo Höfelein, wat aanving met Ignar Brüll's melodieuse ouverture „Het Gouden Kruis", welke met veel souplesse werd ge speeld. Heerlijk smeltend strijkersensemble in evenwichtige bezettingFrappeerende pasa- ges voor fluit (de heer A. S. J. van Keste- ren) en celli. Een artistieke vertolking La ter op den avond hoorden we Grieg's Huldi- gingsmarsch uit Iorsalfar. Verrukkelijke mu ziek, druipend van Noorsche romantiek. Een eminent slagwerker. Een gouden trompet. Als derde orkestnummer vermelden we een deel uit de suite van Moszkckwsky „Aus aller Herren Lander No. 2. Deutsch". Welk een klankenweelde ontwikkelde het snaartuig con-sordino in deze begeesterende, zoetvloei ende muziek. Welk een adel zetelt er toch in het rijk der tonen Er was een zeer afwisselend program. Zoo zong de bariton Adriaan Hollaers enkele lie deren, welke in gestagen climax voerden naar het toppunt„Air d' Hérode" uit de opera Heriodade van J. Massenet. In dit liefdes lied was de solist op z'n best, zoowel muzi kaal als vocaal. „Morgen" en „Zueignung", beide van Richard Strauss getuigden van begrip en innerlijke bewogenheid, terwijl Loots' „In 't woud" straalde van blijheid en geestdrift. Het was een genoegen naar dezen zanger te luisteren, die wederom den indruk vestigde van vele goede eigenschappen, groote toewijding en ernst. In Theo Höfelein vond hU een muzikaal en betrouwbaar begeleider, dien hij terecht in zijn succes liet deelen. Wanneer we ons blijven bepalen tot de muziek, dan vragen we thans aandacht voor het mannenkoor „D.O.U.", wat onder zijn o'irecteur, den heer Adriaan Hollaers, een vijftal liederen k capella zeer verdienstelijk ten gehoore bracht. Schubert, Abt, Wettig Weissenborn en Heinze gaven wel verschei denheid in den koorzang, welke vast van rhythmiek, mooi genuanceerd en teekenend van karakter was. En vanzelf werd het on deugende „Grietje van den mulder" met be grijpelijke vergevensgezindheid en enthousi asme ontvangen. Wellicht hooren we een ander maal de „Jansen-Kantate" tot be sluit. ."Ja? i Goed gezien was, de afwisseling ook nog geven op ander gebied en wel dpor het optreden van de dames-gymnastiekvereeni- Sing .Lichaamsontwikkeling". De leider mo ge persoonlijk niet aanwezig zijn geweest, zijn geest was niettemin over de turnsters vaar dig» Met de „Knotsoefeningen" hebben de £es dames den goeden naam van L. O. wel gehandhaafd en hoog gehouden, het humo ristische half dozijn voldeed zeer, «venals de pastorale Vlooidans. Kracht, sieri' 'cl, los heid, lenigheid en rhythme dwongen weer bewondering af. De viool (Teddy Batten), pianistisch gesecundeerd door Theo Höfe lein, speelde markant en illustratief debege- leidingsmuziek. The topic of the evening vormde Strauss' onsterfelijke wals „An den schonen blauen Donau" voor gemengd koor en orkest. Het koor zong met Schwung en overtrof zich zelf, het orkest deed als steeds trouw zijn plicht. De zaal was dankbaar en geestdriftig en bracht den dirigent Höfelein en zijn execu tanten een lange en alleszins verdiende cvatie. Aan bijvalsbetuigingen heeft het trouwens den ganschen avond niet ontbroken en alle medewerkenden zijn ruimschoots, dikwerf frenetiek, met applaus overladen. Meer stilte gedurende de afwerking van het program, was evenwel wel gewenscht geweest. Een schitterend geslaagde uitvoering met belangelooze mededwerking van verschillen de vereenigingen en personen. Wie volgt Het mag een Vlissingsche behoefte ge noemd worden zoo'n avond met een bal te besluiten. Men moet wel een echte Nurks zijn, als men niet eens met de beentjes van den vloer wil. Wordt inde oudste oorkonden niet gesproken over muziek, zang, snaren spel, muziekinstrumenten, dans Hadden de Grieken niet reeds hun Terpsichore, die den dans, zonder muziek niet denkbaar, op den Olympus vertegenwoordigde En ligt niet in het verleden, het heden en in het nu wat worden zal Alvorens we nog een en ander vermelden over de napret, welke opgeluisterd werd door „The jolly Britannaders", dienen we de „D.O.U." en „Apollo". Het Vlissingsch mannenkoor „D.O.U." en de mandoline-vereeniging „Apollo" geven Zaterdag a.s. een uitvoering in „de Oude Vriendschap". Het programma, dat geheel nieuw is, bevat behalve muziek en zang, ook een blijspel in 2 bedrijven. Op veelvuldig ver zoek zal door het mannenkoor gegeven wor den het „Molenaars Grietje", waarover w\j een zeer gunstige recensie hebben opgenomen. Scheepvaarbericliten. Op de reede heeft gisterennacht een aan varing plaats gehad tusschen het Nederland- sche stoomschip „Gouwe", komende van Ant werpen en bestemd naar Bona en het En- gelsche stoomschip „Ardgryfe", komende van Gent en bestemd naar Midcllesbro. Beide schepen bekwamen averij en kwamen alhier op de haven. Na voorloopige reparatie zullen de schepen de reis naar hun bestemming voortzetten. Het Engelsche stoomschip „Ethelwolf", dat bij Schouwen aan den grond zat, is door de Duitsche sleepboot „Wotan" naar de reede van Vlissingen gesleept en op eigen kracht naar Antwerpen opgestoomd. Het schip is on beschadigd. Zaterdagmorgen is het motor-aakschip „Cornelia", schipper C. Berrevoet, uit Zie rikzee, door den Z.W. storm, bij Moddergat (gemeente Ternaard) aan den grond geloo- pen. De roei-reddingboot uit Moddergaat ver leende hulp en slaagde er in, de vijf opvaren den van boord te halen. Omtrent den toestand van het schip, dat 95 ton meet, is nog niets bekend. Intusschen was de brandweer uitgerukt en vrij spoedig met veel materiaal ter plaatse, o.a. met de beide autospuiten en de beide motorspuiten. De autospuit van het comité uit de burgerij was op eigen kracht ter plaatse gekomen, doch toen men zou gaan spuiten, weigerde de motor spoedig en ook later bleef d'l zoo, zoodat de spuit op sleep touw naar de garage moest worden terugge bracht. Een autospuit en de motorspuit 1 hebben aan het blusschingswerk deelgenomen en spoedig was gevaar voor erger geweken. Het voorloopig onderzoek der politie was aanleiding om den winkelier aan te houden, in afwachting van het verder onderzoek. Verkiezing Prov. Staten. De centrale Schouwen-Duiveland van de Liberale Staatsparij de Vrijheidsbond heeft voor den kieskring Zierikzee voor de Provin ciale Statenverkiezing de volgende lijst van candidaten vastgesteld H. C. van der Zande, Nieuwerkerk P. Kooyman, Zierikzee W. G. Boot Wzn., Burg J. C. A. Bannink, Zierik zee N. W. van Putte, Zonnemaire A. C. van der Have, Oosterland C. Gast, Brou wershaven C. A. Boogerd, Duivendijke A. P. van der Weijde, EllemeetH. J. Doeleman, Zierikzee. Griep te Zierikzee. De rijkskweekschool te Zierikzee is voor loopig voor een week gesloten wegens ziekte van enkele leeraren. Geschat wordt, dat on geveer een zevende deel der bevolking door griep is aangetast, zoodat in verschillende bedrijven met een beperkt personeel moet worden gewerkt. De ziekte draagt gelukkig een goedaardig karakter. aandacht te vestigen op het volgende. De geestelijke vader van dezen avond, die naar we hopen nog door meerdere gevolgd moge worden, is de directeur van Britannia, de heer B. van Dijk Soerewijn. Hij is de man van het initiatief, de motor, de hartslag ader. Hij bewerkstelligde, dat een danspartij met attractiën gegeven kon worden, die wer kelijk geld in het laatje bracht. Allerlei voor werpen, die in klinkende munt omgezet kon den worden, heeft hij bijeengegaard, waar voor ook den milden gevers een woord van dank niet onthouden mag worden. En met alle oorbare middelen zijn door zijn assisten ten, dien evenzeer lof gebracht moet worden, de meest uiteenloopende objecten aan den man gebracht en verzilverd. De heer C. J. van der Eijk had hierin wel een zeer groot aandeel en liet zich ook als balletmeester niet onbetuigd. En alles is geschied in de meest trouwhartige vroolijkheid, onder een gezelligen, jovialen geest. Blijve deze geest onder Vlissingsch burgerij als een teeken van echten burgerzin, opdat de Havenfeesten een ware bekoring van de voorbereidende werkzaamheden mogen wezen Le plaisir est en route I Rien ne 1' arrêtera O. De „Dempo". Het motor mailschip „Dempo", op de werf der N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" in aan bouw voor den Rotterdamschen Lloyd, zal Maandag 2 Februari door de nieuwe keersluis naar buiten worden gebracht. Dan zullen de proeftochten worden gehouden en de „Dem po" Zaterdag 7 Februari naar Rotterdam vertrekken. Rotterdamsche Lloyd. Het bij de Kon. Maatsch. „de Schelde" voor den Rotterdamschen Lloyd in aanbouw zijn de motorvrachtschip zal den naam „Benga len" ontvangen. De storm. Door den storm zijn planken geslagen uit de brug rond den Gevangentoren. Waar dez toestand gevaar kon opleveren, is de brug pfgesloten geworden, waardoor de verbinding tusschen de boulevards De Ruyter en Ban- kert tijdelijk is verbroken geweest. Tijdens den storm heeft de politie Zater dagmiddag nog een schoorsteenbrand ge- bluscht in een perceel in de Marinestraat. Verstekelingen. Van het Duitsche stoomschip „Thissen" op weg van Antwerpen naar Bilbao, zijn hier gisteren op de reede 2 verstekelingen van Loord gehaald en naar den wal gebracht. Het varen 2 Spanjaarden, die in handen der po litie zijn gesteld, die hen heden over de gren zen des rijles heeft geleid. Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden. De Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden houdt haar eerste ver gadering in dit jaar op Vrijdag 23 Januari, des avonds te 8 uur in de raadszaal te Mid delburg. Ingekomen is een verzoek van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, inza ke wenschelijk geachte wijzigingen van de wegenbelastingwet. Het bureau stelt voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De agenda bevat verder de verkiezing van een voorzittervan de voorzitters der afdee- lingen en van de leden der vaste commissies. Ten slotte een wijziging van de begrooting voor 1930. De wijziging omvat in inkomsten en uitgaven een bedrag van 10.331.94 ver hooging. De meerdere inkomsten zijn aan nieuwe inschrijvingen meer 275 dan geraamd was verhaal pensioensbijdragen meer 97.63, zijnde het bedrag dat gedurende 15 jaar moet worden ingehouden van den secretaris ten behoeve van de gemeente Middelburg voor inkoop pensioenandere inkomsten meer ontvangen dan geraamd 61.30 goed slot 1929 (nieuw) 898.01 en uitgeloot# obligatiën 9000. Van de uitgaven kunnen de posten reis- en verblijfkosten en onvoorzien met 236.30 en 844.15 worden verlaagd, doch moeten worden verhoogd de volgende posten pen sioenstorting voor den secretaris 97.63 kantoorbehoeften 66.98 tijdschriften en boekwerken 18.80 subsidies en contributies o.a. in verband met genomen besluiten 430.10kleine huishoudelijke uitgaven 22.60 werkzaamheden der Kamer (en quête in verband met «de invoering van het gesprekkentarief bij de telefoon) 423.78 vermoedelijk batig saldo 1088.12f2 en .an- koop effecten 9264.37 f2 Een ernstige binnenbrand te Middelburg. Zondagavond omsteeks 7 uur namen voor bijgangers brandlucht waar in het begin van de Noordpoortstraat bij het Noordpoortplein te Middelburg. Een onderzoek wees uit, dat brand woedde in 't perceel M 1, waarin be neden een kruidenierszaak is gevestigd, ter wijl het perceel boven ook is bewoond. Er was niemand thuis. Vanuit het gasthuis werd de politie opgebeld, doch daar liet men het niet bij en de dienstdoende portier legde direct ook de brandslangen aan, die in de gang op de waterleiding gekoppeld zitten uit. Door het aan elkaar koppelen van 4 slangen kon men door de voordeur en over het plein het perceel, waarin de brand woedde, bereiken. Ook door een raam op de eerste verdieping legde men een slang en bespoot het huis M 1. Het vuur bleek aangekomen te zijn ln een bergplaatsje achter den winkel en dit is dan ook geheel uitgebrand, evenals de keuken, terwijl ook in de woonkamer schade door het _vuur is aangericht, Waterschapsbesturen. Bij Kon. besluit is benoemd met ingang van 4 Maart a.s. tot- voorzitter van het bestuur der waterkeering van het calami- teuze waterschap Tienhonderd- en -Zwarte I. Erasmus te Cadzand. SOUBURG. Is het in onzen tijd mogelijk in God te gelooven. Over bovenstaande vraag sprak Zaterdag avond te Souburg dr. Norel uit Leeuwarden. Spreker begon met te zeggen, dat deze vraag veronderstelt, dat het geloof in God niet ge makkelijk is. Er zijn algemeene moeilijkhe den, die met den aard van het geestelijk le ven samenhangen, maar er zijn ook bijzon dere moeilijkheden, die samenhangen met het tijdelijke, waarin de mensch verwikkeld is, en in den tegenwoordigen tijd zijn er nieuwe en groote bezwaren, waarvan men vroeger geen weet had. Over de algemeene moeilijk heden sprekend, wijst spreker op de „ontoe gankelijkheid" Gods Hij is de Verhevene, de Heilige. Er is een afstand tusschen God en menschen en het besef van dien afstand, dat noodzakelijk is, kan tegelijk verbijsterend zijn. In het tijdelijke liggen soortgelijke moeilijkheden. Een woord als in den Bijbel staatbedenk de dingen die boven zijn, niet die op de aarde zijn stuit veelal op verzet. En waar het tijdelijke bijzondere moeiten met zich brengt, wordt veelal de moeilijkheid voor 't geloof in dezelfde mate verzwaard. Onze tijd speciaal stelt moeilijkheden. Met „onzen tijd" wordt de na-oorlogsche tijd bedoeld. We zien onzen tijd vaak geteekend als meer „wereldsch", minder nauwgezet in het zede lijke, en van een eigenaardige ontwrichting. Bij alle hedonisme staat de mensch in het centrum en gaat men in tegen de lijn van het geloof. Minder nauwgezet in het zede lijke kan men niet worden zonder dat de blik op God verdonkerd wordt. En de ontwrich ting van onzen tijd, malaise en werkloosheid, brengt zoo licht een innerlijke ontwrichting. Daar komt bij, dat in onzen tijd van tech niek, het leven vermechaniseerd wordt, het levenstempo is zóó, dat er voor een bedenken van de dingen die boven zijn geen aandacht blijft. En de openbare vijandschap tegen ge loof openbaart zich niet enkel in Rusland. Zou er door dat alles geen moeilijkheid voor het geloof ontstaan En toch, wij zien het, dat ook in onzen tijd en ook bij jonge men schen het geloof mogelijk is. Niet omdat men met zijn denken opklimt tot God, niet dat men door deugdzaamheid den muur tusschen zich zelf en God laat vallen. Maar omdat er een openbaring van God is. God heeft zich meegedeeld op velerlei wijze, bovenal in Christus. Gelooven is een persoonlijke rela tie tot God hebben, deze persoonlijke relatie tot God wordt geboren, waar men Christus waarlijk ontmoet en zich vertrouwend en ge hoorzaam aan Hem overgeeft. De lijn loopt dwars door onze moeilijkheden heen, waar .wy denken, dat alles het geloof in den w;a staat, daar kan het geboren worden, waar wij denken, dat alles naar het geloof henen leidt, kan het uitblijven. Maar de weg is altijci van boven naar beneden. Wij kunnen de vraag van dezen avond ook omkeeren en zeg gen Is het mogelijk in onzen tijd te leven zonder geloof. Verschillende vragen aan dr. Norel gesteld, werden door spreker beantwoord, waarna hij met gebed eindigde. AARDENBURG. Tijdens den hevigen storm, die Vrijdag avond woedde, brak door onbekende oorzaak brand uit in 2 vlasmij ten, eigendom van den landbouwer P. Lannoye, die op een afgelegen perceel in den Isabelle-polder stonden. Tele fonisch aangeboden hulp der eerst sedert kort sangeschafte motorbrandspuit bleek overbo dig, daar door den wind alles reeds in lichte laaie stond, en in de omgeving geen schade kon aangericht worden. De plm. 25.000 K.G. vlas gingen totaal verloren, doch de schade wordt door verzekering gedekt. BRESKENS. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek ontving het hoofdbestuur der Schip- persvereeniging „Schuttevaer" bericht van den rijkswaterstaat, dat de klacht over on voldoende verlichting van het haventerrein te Breskens is onderzocht. Door versterking van eenige lampen zal daaraan vermoedelijk tegemoet gekomen kunnen worden. IJZENDIJKE. Zaterdag had de heer De L. uit Middelburg het ongeluk door het uitglijden met zijn auto in een sloot terecht te komen. De bestuurder 9 kwam met den schrik vrij. Van den auto bleek een as te zijn gebroken. VOETBAL. Het Zuiden. le klasse. Eindhoven P.S.V.N.A.C. 5—3 Dongen kawpkZls Alasse A. Dongen heeft door haar overw^dng op de Baronie op schitterende wijze het kampioen schap der Zuidelijke 2e klasse A veroverd. In de 13 gespeelde competitiewedstrijden geen enkel punt te verliezen, het is waarlijk schit terend, schrijft „de Maandagmorgen". Hieruit blijkt wel, dat de voortdurende trai ning onder leiding van den heer Klein Wen- tink het spel en den goeden geest der Don- genaren zeer ten goede is gekomen, temeer daar ook de drie lagere elftallen een leidende positie innemen in hunne afdeeling. Er resten het eerste elftal nog drie wedstrijden, waar van de uitslagen op het feit niet meer van invloed kunnen zijn. Ofschoon Dongen slechts één punt meer noodig had voor den begeerden titel, hebben de zwart-witten zich hiermede niet tevreden gesteld, doch door een sprekende overwin ning hun ongeslagen record gehandhaafd. Onmiddellijk na den afloop van den wed strijd ging de kampioensvlag in top, waarna het elftal door de supportersvereniging en door de Baronie werd gehuldigd. Hierna ging het in optocht per auto naar het clublokaal, waar verschillenden het woord voerden om de jubileerende vereeniging te complimenteeren. Voorafgegaan door de Koninklijke harmonie „Musis Sacrum" ging het daarop naar het stadhuis, waar de officieele ontvangst door het gemeentebestuur plaats had en het be stuur en spelers onder toepasselijke huldi gingswoorden de eerewijn werd aangeboden. Ook de harmonie „Aurora" liet zich niet onbetuigd en onder de lustige tonen der mu ziek ging het daarna wederom in optocht naar het clublokaal terug, waar inmiddels de zangvereeniging „Wilhelmina" zich had opge steld om de kampioenen voor haar herhaald succes een schitterende aubade te brengen. Door verschillende afgevaardigden van an dere vereenigingen werden de Dongenaren nog gecomplimenteerd, waarmede de offici eele plechtigheden waren beëindigd, en waar na de avond verder in meer intiemen kring in feestelijke stemming werd doorgebracht. 2e klasse A. Aan „de Maandagmorgen" ohtleenen wij nog de volgende verslagen MiddelburgT.S.C. 1L Beide ploegen verschenen met twee inval lers. Er stond een straffe wind dwars over het veld. In de eerste speelhelft was het een ma tige vertooning en ging de strijd gelijk op. Kansen werden aan weerszijden gemist en als men reeds denkt dat de rust met blanken stand zal ingaan, weet de invaller Rab den groen-witten de leiding te bezorgen. (1—0). Na de thee wordt de thuisclub gedurende een kwartier geheel ingesloten. In die periode

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1