500 300 DINSDAG 13 JANUARI EERSTE BLAD ubriek lrtl1jnen No. lO 69e Jaargang 1931 :richt e vlissingen nd a Uitgave: firma F. VAÜ DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. ïeief. 10. Postrekening 60287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieuws gemeenteraad van breskens. kerk- en schoolnieuws rechtszaken marine en leger liep, waardoor hij een zijn voorhoofd kreeg, van schrik en moeder wat er aan de hand erg verwonderd toen toegetakeld troepje ek, dat Jaap zich ge- d, Fred ook al weer stootei? heen was en is was stuk getrokken, en. Maar ze zei toch, voortaan maar niet tgedost de trap af te sterren moesten hier- Januari. 8.009.50 Gramo- Morgenwijding. 10.30 t. 12.302.00 Concert, ir voor de vrouw. 3.00 -4.30 Cellovoordracht, deruurtje. 5.307.00 -6.15 Onderwijsfonds 0 Concert. 7.00—7.10 Muziekcursus. 8.30— kest. 9.30—10.00 Ka- 0.0010.10 Nieuwsbe- ,jos Bela en zijn or- ofoonplaten. l.O. 8.00—9.15' Gramo- Godsdienstige cause- trio. 1.30—2.00 Gra- 1 Vrouwenuurtje. 3.00 .30 Gramofoonplaten. dskwartiertje. 6.45— ;tering. 7.157.45 Le- 8.15—10.45 Concert, ■richten. 10.45—12.00 -10.35 Morgenwijding, ert, sopraan en tenor, kestconcert. 2.20 Tele- oonplaten. 4.20 Dans- cert. 5.30 Kinderuur- ;richten. 7.00 Viool en 8.05 Concert, kwin- ïg. 8.50 Fragment uit 3erichten. 9.40 Lezing. 0012.20 Dansmuziek. 6.20—7.20 Orkest- 11.30 Gramofoonpla- -5.20 en 7.05 Orkest- laagsche te Dortmund. 11.20—1.20 Orkest- stconcert en declama- rtje. 7.20—9.20 Öpera- Dansmuziek. ,20 Dansmuziek. 6.50 Joncert. 1725 M. 8.05 en 8.20 en 9.05 Gramo- ding van „No, Non, 40—11.40 Lezingen en mofoonplaten. 12.15— 20 Gramofoonplaten. 3.504.50 Orkestcon- en voordrachten, oor en orkest. 8.30 Or- lair concert en dans- an. v. Port Soedan 10 Jan. Ouessant Jan. 9 u. te Rotter- 10 Jan. v. Port Said van Havana 10 Jan. Ouessant '10 Jan. Pantellaria Soerabaya v. Rott. tavia van Rott. (thuisr.) 9 Jan. v. 10 Jan. Galle Jan. Perim Jan. Cape Race Jan. te Barbados nden" (uitr.) 9 Jan. an. van Genua nd 767.1 te Munchen. nd 742.8 te Ingö. avond van 13 Janu- htige Zuid-Westelijke ind. Betrokken tot ater regen- of hagel- 8.24 21.18 9.41 22.28 10.53 23.25 Auto's, Fietsen ■tuigen. ïari 4.40 4.42 4.43 makelijklieden, Tooneelvoorstelling >uw, 8.15 uur. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuui enVerhuut.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van I 5 ref els 75 ct., iedere rei el mee' 15 ct. Pe abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verliet- van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIG1NG „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS' Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 13 JANUARI. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor Vlissingen. Maand December 1930. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den I loop der maand, op spaarbankboekjes inge legd50.553.72 en terugbetaald - 23.862.0i Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald26.691.64 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank- I boekjes bedroeg 40. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal1500.— en afgeschreven nominaal - 5700.— Derhalve minder in- dan afgeschreven4200.— Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld- boekjes bedroeg 3. Openbare vergadering „de Dageraad". De openbare vergadering van ,.de Dage- raad';, waarin de heer J. Hoving als spreker 1 optreden, is nader vastgesteld op Woens- ig 21 Januari, des avonds 8 uur, in „de I Oude Vriendschap". ScheepT,aartberichten. De Nederlandschj motorschoener „Lutger- j olma", van Sheveham naar Gent bestemd, f is hier met machlneschade binnengeloopen, ie zal worden gerepareerd. Een steunregeling gevraagd. De Middelburgsche Bestuurdersbond heeft I zich tot Burg. en Weth. van Middelburg ge wend, met het verroek over te gaan tot in voering van een steunregeling voor de werk- loozen. Na den brrnd te Middelburg. Na ruim 13 maanden is gisteren de Lange Delft te Middelburg aan één zijde vrij geko men van stellingen en schuttingen voor pan den. Die voor den nieuwen winkel van de firma D. de Jager Jr. is verwijderd, als een bewijs, dat de voltooiing van dit pand met rassche schreden nadert. Aan de overzijde is nog maar een klein deel van de vernietigde gebouwen in her bouw, maar toch moet iedere mijlpaal in den V/eg tot volledig herstel van de ramp van 7 December 1929 als een lichtpunt worden ge boekstaafd. Algemeen nut der onteigening. Afgekondigd is Staatsblad no. 560, van den 24en December 19C0, tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van perceelen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rech ten, noodig voor den aanleg en de verbetering van een weg van Westkapelle naar Middel burg, in de gemeenten Westkapelle, Zoute- de, Biggekerke en Koudekerke. Ver min de ring aantal raadsleden. Daar de bevolking der gemeente Tholen is verminderd tot 2910 zielen, zal bij de a.s. ver kiezingen voor den gemeenteraad het aantal raadsleden worden teruggebracht van 11 op 7. Uitbreiding telefoondienst. Net levendige telefoonverkeer tusschen tot en Ter Neuzen heeft de indienststelling van een vierde geleiding noodzakelijk ge maakt. SOUBURG. Aan het hulppostkantoor alhier werd ge durende de maand December 1930 op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 9718.48 en terugbetaald 3369.—. Derhalve meer inge- dan terugbetaald 6349.48. Het aantal hieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 7. KOUDEKERKE. Aan het hulppostkantoor alhier werd ge durende de maand December 1930 op de rijkspostspaarbank ingelegd 664.86 en te rugbetaald 42.71. Derhalve meer ingelegd j&a terugbetaald 622.15. Het aantal nieuw 'htgegeven spaarbankboekjes bedroeg 1, BRESKENS. Aan het hulppostkantoor alhier werd ge durende de maand December 1930 op de Rijkspostspaarbank ingelegd 7644.99 en te rugbetaald 5534.52. Derhalve meer inge legd dan terugbetaald 2110.47. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be- aroeg 7. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes afge schreven nominaal 1500. GROEDE. Aan het hulppostkantoor alhier werd ge durende de maand December 1930 op de Rijkspostspaarbank ingelegd 3829 en terug betaald 1807.38. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 2021.62. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 5. Door den landbouwer P. Martelaere te Groede, werd aangifte gedaan, dat onder zijn vee mond- en klauwzeer is uitgebroken. SCHOQNDIJEE. Aan het hulppostkantoor alhier werd ge durende de maand December 1930 op de Rijkspoststpaarbank ingelegd 3260.50 en terugbetaald 1978.21. Derhalve meer inge legd dan terugbetaald 1282.29. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 5. OOSTBURG. Aan het postkantoor alhier werd geduren de de maand December 1930 op de Rijks postspaarbank ingelegd 5189.51 en terugbe taald 5651.69. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 462.18. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 2. IJZENDIJKE. Gisterenavond hield de voetbalvereniging „Juliana" een algemeene vergadering. Daarin werd de wenschelijkheid besproken om te trachten een nieuw' veld te verkrijgen, daar het tegenwoordige terrein niet meer bespeel baar is. Men achtte het terrein van den heer Van der Stallen bijzonder geschikt, daar dit aan alle eischen voldoet en zal den eigenaar verzocht worden dit terrein tegen een billij ken prijs in huur af te staan. Nog werd besloten om de leden, die drie maanden achter staan met de betaling van hun contributie te schorsen. Vervolgens werd overgegaan tot het op richten van een mondharmonicavereeniging. Staande de vergadering gaven zich 13 wer kende en 6 steunende leden op. Tot voorloopige bestuursleden werden ge kozen de heeren G. Neijssen, A. Neijssen, A. de Ruijscher, J. de Rooker, G. de Poorter en P. Versnick. Gisterenavond kwam de gemeenteraad in voltallige vergadering bijeen. Na opening door den voorzitter en na het uitspreken van den nieuwjaarswensch kwam het eenige punt der agenda aan de orde het raadsbesluit der vorige vergadering om zoo spoedig mogelijk weer bijeen te komen ten einde te trachten de heerschende werkloos heid te verminderen. Burg. en Weth. staan ook thans nog afzij dig tegen het voorstel van den heer Note- baart om een steunregeling in het leven te roepen. Het voorstel van den heer Carels om de werkloozen bij wijze van werkverschaffing te werk te stellen, hebben zij overgenomen en stellen derhalve voor dat wat in 1931 uit gevoerd zou moeten worden te bespoedigen en hebben daarbij op het oog a. verharding van den weg Vogelenzang b. idem Haven- fortstraat c. egilasieeren der vuilnisbelt d. het graven van een watergang nabij den Steenoven. Wat de punten a en b betreft, kan nog niet dadelijk begonnen worden, daar hiervoor nog eenige formaliteiten te vervullen zijn, doch deze zullen zeer zeker deze week nog hun beslag krijgen. Tevens zullen Burg. en Weth. nu reeds met het rijk en de provincie onder handelingen aanknoopen over werkverschaf fing, voor het geval dat blijken mocht, dat door het uitvoeren van bovengenoemde wer ken de werkloosheid niet vernrittderen zou. Vervolgens worden de voorwaarden voor gelezen, die Burg. en Weth. voor de werk verschaffing noodig achten en welke hieron der met de discussies volgen Om in aanmerking voor de werkverschaf fing te kunnen komen, moet mena. ge zinshoofd of kostwinner zijn. Geen bezwaar, hoewel de heer Notebaart gaarne had gezien, dat alle werkloozen direct te werk gesteld konden worden t>. uitgetrokken of niet verzekerd zijn. De heer De Kruijter betoogt, dat dan de niet-verzekerden in gunstiger positie komen te staan dan de niet-uitgetrokkenen. c. Voor de eerste maal (dus bij aanvang van het werk) minstens 14 dagen als werk loos ingeschreven staan. De heer Notebaart stelt voorzoodra iemand werkloos is hem te, werk te stellen. Na toslichting door den voorzitter trekt hij zijn voorstel in. d. Geschikt zijn voor het v/erk. Geen bezwaar. e. Loon van f 2.50 per dag, met een ar beidsdag van 8 en een week van 48 uur. De heer Notebaart stelt voor het dagloon op 3 te bepalen en voor de georganiseerde arbeiders hun verplichte contributie, zijnde 0.50 per week, als toeslag uit te betalen. Wat zijn eersten voorslag betreft, wijst hij op den aard van het werk. Mocht het aanbe steed worden, dan zou de aannemer meer dan 3 aan dagloon moeten betalen zoodat de gemeente bij een loon van 2 een voor deeltje ten koste van de werkloozen krijgen zou. Onbillijk zou het zijn de georganiseerde arbeiders hun verplichte contributie niet te vergoeden, daar zij anders tegenover de niet- georganiseerden benadeeld worden. De heer Cappon voelt wel iets voor het 2s voorstel en vindt het goed, dat de arbeiders zich verzekeren. De heer Lijk gaat met het voorstel van den heer Notebaart om het dagloon op ƒ3 bepalen, mee, en is van meening, dat hier voor meer gepresteerd zal worden. De heer Carels is er tegen en wijst er op dat het werkverschaffing is. Hier is het een noodmaatregel. Wordt het werk aanbesteed, dan weet men, dat het goed verricht wordt. De voorzitter acht een loon van 2.50 voor werkverschaffing voldoende en wyst op de loonen bij de landbouwers, die circa 2 be dragen. De voorstellen worden vervolgens in stem ming gebracht, met hef resultaat, dat het "eerste (loon van 2.50op f 3) verworpen wordt met de stemmen van de heeren Note baart, De Kruijter en Lijk vóór, en het tweede (betalen van de verschuldigde con tributies) aangenomen wordt met de stem men van genoemde heeren en van den heer Cappon vóór. Langdurig werd van gedachten gewisseld over het voorstel van Burg. en Weth. om van de werkverschaffing uit te sluiten diegenen, die een gezinsinkomen hebben van meer dan 18 per week en hen slechts te werk te stel len gedurende 3 dagen per week, bij een ge zinsinkomen van 1518 4 dagen bij idem van 10—15 en 5 dagen bij idem van 5-/ 10. Met 4 tegen 3 stemmen (die van de heeren Woittiez, Luteijn en Carels) werd tenslotte op voorstel van wethouder Cappon de vol gende regeling vastgesteld 6 dagen per week bij een gezinsinkomen van min. 10 5 da gen bü 10—12 4 dagen bij 12—14 3 dagen bij 14—16; 2 dagen bij 1618. De werkloozen zullen om de andere week te werk getseld worden. Een andere regeling, met name om alle weken te kunnen werken, achtten Burg. en Weth. onaanvaardbaar, daar het te diep in de financiën der ge meente zou grijpen. Voor de uit te voeren werken wordt ver volgens Burg. en Weth. een crediet verleend van 4000. De heer Noteboom zou gaarne zien, dat bij de regeling van het werk vertegenwoordigers der vakorganisaties betrokken werden. De voorzitter acht dit verkeerd, alle macht dient via den gemeenteopzichter bij Burg. en Weth. te blijven. Het staat den heer No tebaart evenwel vrij een voorstel daartoe in te dienen. Persoonijk zou spreker het prettig vinden van den last ontslagen te zijn, daar critiek in deze wel niet achterwege zal blij ven. Hij raadt het evenwel den heer Note baart af en hoopt, dat de raad het aan den gemeente-opzichter over zal laten. Ook de heeren Luteijn en Carels achten een commissie overbodig. De verantwoorde lijke persoon is de gemeente-opzichter. Aan hem dient het opgedragen te worden. Bij de rondvraag vraagt de heer Carels, hoever het met het adres van de bewoners van de Nieuwe Sluis, i.z. electrificatie van die buurt, staat. De voorzitter geeft inlichtingen. Op het oogenblik is het adres nog bij de PZEM. Tot slot deelt de voorzitter mede, dat de besprekingen tusschen de verschillende par tijen in het havenbedrijf tot zijn spijt geen succes hebben gehad. Burg. en Weth. blijven in dezen actief en wachten de gelegenheid of, om in dezen bemiddelend te kunnen op treden. Eervol emeritaat verleend. Het prov. kerkbestuur van Zeeland heeft aan ds. J. E. B. Meloen, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente verzoek na 40-jarigen dienst, eervol emeri taat verleend, ingaande 8 Maart. Vacatures in de Ned. Herv. kerk. Het aantal predikantsvacatures in de Ned Herv. kerk was op 1 Januari 328. Ds. J. Groeneweg, redacteur van het „Doe- tinchemsch Weekblad", voegt een beschou wing aan dit cijfer toe, waaraan het volgende ontleend is Wij hadden gehoopt en gedacht, dat de vermindering, die er in het eerste halfjaar van 1930 was ingetreden van 340 op 327 zou zijn voortgegaan, maar dat is blijkbaar niet het geval geweest En intusschen is het aantal theologische studenten aan onze drie rijksuniversiteiten, dat in den vorigen cursus verblijdend was toegenomen (van 253 in 1928-29 tot 315), in dezen cursus weer teruggeloopen. Tegen 101 novieten in het vorige jaar zijn er nu waar schijnlijk nog geen 70. Dat is wel een merkwaardig verschijnsel met de toestanden m de Geref. kerken. Kort geleden konden wij toch in een harer orga nen lezen, dat er thans niet minder dan 400 theologische studenten aan de Theologische school te Kampen en de vrije universiteit zijn. De schrijver berekende daarbij, dat er dus elk jaar een 60 klaar zullen zijn In de geref. kringen dus over eenige jaren een te veel en in onze Herv. kerk vooreerst zeker nog een belangrijk tekort. Waaraan dat toch kan liggen Is de men taliteit, de begeerte om in Gods Koninkrijk te werken en dus te dienen, bij de gerefor meerden dan zoo anders dan in onze krin gen Bij het christelijk onderwijs hetzelfde ver schijnsel. Met groote moeite kan menig schoolbestuur een hervormd onderwijzer krij gen, vooral voor de mulo-klassen, en bij de gereformeerden zijn er over het algemeen nog wel aardig wat sollicitanten. Wij gunnen onzen geref. broeders gaarne den betrekkelijken overvloed voor den arbeid, dien zü verrichten in hun kerken en scholen 't gaat ten slotte bij hen en bij ons om hetzelfde Koninkrijk maar wij zien toch met leede oogen aan, dat er in onze kerk vooral, reeds sedert jaren een te groot tekort is aan jonge krachten. Een Gezangenkvrestie. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Woudrichem, antwoordde op het verzoek van verschillende lidmaten, om tijdens de gods dienstoefening een gezang te laten zingen, het volgende „We lezen in Rom. 3 2, laatste gedeelte, dat hun de woorden Gods zijn toebetrouwd, hetwelk van het Verbondsvolk is overgegaan op de Kerk des Heeren. Volgens het formulier ter bevestiging van ouderlingen en diakenen hebben wij te waken tegen vreemde leeringen. Nu is gebleken, dat het niet gewenscht is, den gezangenbundel, etc., in te voeren, hebbende voldoende stof uit onzen psalmenbundel om de prediking met psalmgezang te begeleiden. Daar de kerkeraad zich verantwoordelijk gevoelt in deze ernstige zaak en daarbij het Gerefor meerd standpunt inneemt, heeft hij geen vrijmoedigheid om uw verzoek in te willigen." Pastoor J. J. Mes t Zondag is te HazerswoudeRijndijk over leden de zeereerw. heer J. J. Mes, pastoor aldaar. De overledene werd geboren te Zierikzee 15 December 1868 en priester gewijd 15 Augustus 1894. Hij was o.a. kapelaan te Oude Tonge, Heemstede, Hoorn en Alkmaar. Hij werd achtereenvolgens tot pastoor benoemd te Muiden 15 Februari 1910, te Hillegom 16 Februari 1920 en te Rijndijk 18 Juni 1921. Examens. Voor het to Rotterdam gehouden examen der L.I.T.E.H. slaagde voor Engelsche han delscorrespondentie de heer W. L. Pelle al hier, leerling van den heer S. P. Reijne. Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den heden de navolgende uitspraken gedaan J. P., 43 jaar, werkman te Ierseke, verdacht van beleediging van een veldwachter te Ier seke op 3 November 11., 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. J. v. t. L., 30 jaar, arbeider te Ovezande, verdacht van bedreiging van J. Moerman te Ovezande op 13 November 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. v. L., wagenmaker te Middelburg (B verdacht van beleediging van een veldwach ter te Sluis op 25 November 11., f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. R. J. v. P., 48 jaar, landbouwer te Koe wacht, verdacht van mishandeling van J. de Rechter e.a. te Koewacht op 22 November 11., 20 boete subs 20 dagen hechtenis, n. jv M Jfvrr, ivrbeider te Cadzand, ver dacht van mishandeling van J. v. d. Walle te Cadzand op 26 November 11., f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. P. de K., 36 jaar, huisvrouw A. K., te Se- rooskerke (Sch.), verdacht van bedreiging van D. Verboom te Serooskerke (Sch.) op 27 November 11., vrijgesproken. M. B., 22 jaar, huisvr. H. T. te Nieuw Na men, verdacht van huisvredebreuk in de wo ning van F. Schuddings te Nieuw Namen op 1 December 11., 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. P. J. d. C., 36 jaar, arbeider te Biervliet, verdacht van diefstal van stroo te Biervliet op 8 December 11., ten nadeele van W. Ver- planke, 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. H. K., 23 jaar, werkman te Kruiningen, verdacht van mishandeling van een veld wachter te Hansweert op 6 December 11., 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. J. J. d. K., 19 jaar, schippersknecht te Kruiningen, verdacht van beleediging van een veldwachter te Hansweert op 6 Decem ber 11., 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. J. F. d. P., 24 jaar, stoker, te Terhole, ver dacht van diefstal van een jekker te Axel op 9 December 11., ten nadeele van F. Her man, 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. D. P. v. H., 29 jaar, werkman te Goes, ver dacht van vesduistering van een portemon- naie mej; geld te Goes op 14 November 11., ten nadeele van M. Jeremiasse, een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens Fietsen zonder lichtA. d. V. te Oostka- pelle en A. M. te Vlissingen, ieder 5 b. s. 5 d. h.als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering der ambtenaren het rijbewijs vertoonen J. P. A. v. B. de J. te Leiden f 10 b. s. 10 d. h. rumoer verwek ken waardoor de nachtrust kan worden ver stoord A. L. te Vlissingen 15 b. s. 15 d. h. dronkenschap A. M. S., te Middelburg f 5 b. s. 5 d. h.D. S. te Vlissingen 10 b. s. 10 d. h.idem bij herhaling gepleegd H. B. J. v. G. te Middelburg, 3 d. h.idem na ge daan verzetA. C. te Middelburg 40 b. s. 10 d. h.zonder vergunning langs en op den spoorweg loopen P. M. te Zoutelande 0.50 b. s. 1 d.h.uit een (tram) rijtuig gaan ter wijl de trein in beweging is C. S. te Oost en West-Souburg 2 b. s. 2 d. h.in de ge meente Vlissingen zonder vergunning van Burg. en Weth. voorwerpen, andere dan ge drukte stukken, langs de huizen te koop aan bieden A. v. R. te Hcornsterzwaag 10 b. s. 10 d. h.in de gemeente Vlissingen zich als bezoeker tusschen den tijd van sluiting en opening in een café bevinden H. J. S. en M. J. S., ieder 15 b. s. 10 d. h. Bij Kon. besluit is, met ingang van 16 Ja nuari 1931 I. aan den officier van den ma rinestoomvaartdienst der le klasse F. K. Klipper en den officier van den marine stoomvaartdienst 2e klasse H. Woudenberg, op hun verzoek, in Nederlandsch-Indië eervol ontslag uit den zeedienst verleend 2. be vorderd tot officier van den marinestoom vaartdienst le klasse de officier van den ma rinestoomvaartdienst der 2e klasse J. H. Kra mer, De luitenants ter zee le klasse J. van Leeu wen en P. Kronenberg, wien vergund is te repatrieeren, keeren terug met het stoom schip „Prins der Nederlanden", dat 7 dezer Batavia verliet. De luitenant ter zee le klasse P. Rouwen- horst, geplaatst bij den dienst in Oost-Indië, zal naar Nederland fcerugkeeren. De nieuwbenoemde officier van gezondheid 2e klasse P. van den Bach wordt 15 dezer op het wachtschip te Willemsoord geplaatst. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine 12 Januarisergeant-konstabel J. Kocks van wachtschip Willemsoord naar afbouw van Nes te Rotterdam. 19 Januarisergeant-konstabel L. Popp van afbouw „Van Nes" naar wachtschip Wil lemsoord. Met ontslag uit den zeedienst Kwartiermeester N. A. F. de Lange, mari nier le klasse L. J. Seeger, opperziekenver- pleger J. Vreeken, korporaal der mariniers J. Tebbes, korporaal-machinist J. Bakker, sto ker 2e klasse A. G. Kramer, matroos le klas se G. J. Jongman, stoker le klasse S. Veld man, marinier le klasse J. Jans, korporaal konstabel B. J. Gravers, stoker le klasse J. Voorthuijzen, korporaal-machinist W. Han sen, stoker le klasse J. Dekker. Een transport van 5 officieren en 21 min dere schepelingen der zeemacht wordt 21 de zer met het stoomschip „Insulinde" uit Rot terdam naar Oost-Indië uitgezonden, met be stemming voor den dienst aldaar.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1