1000 500 300 150 100 25 PLOUVIFR opruiming warme pantoffels 9 januari Ierste blad VRIJDAG 69e Jaargang Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telel. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniüing „de nederlandsche dagbladpers* Stads- cn Pro vincienieu ws GEMEENTERAAD No.7i 1931 VUS8INGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 5 regels 75 et., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener olis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 9 JANUARI. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Concertgebouw. Voor een zeer matig aantal toehoorders hield de heer Zandijk uit Middelburg giste ravond zijn aangekondigde lezing over „de 'rouw en de literatuur". Spreker begon met een kijkje te geven van de verschillende on derwerpen, die in zijn titel verscholen liggen, -jj Wees er op, dat dit bevatte o.a. hoe wordt ce vrouw er in voorgesteld, welke vrouwen ebben er aan gedaan, welken invloed heeft ij uitgeoefend op de letterkundigen en hun roducten, hoe vaak spelen de vrouwen hier- n haar rol, waarbij 3 groepen daarvoor in aanmerking komenle. de moeder van den schrijver, 2e. de vrouwen in zijn omgeving en 3e. zijn eigen vrouw. Maar omgekeerd heeft de literatuur invloed uitgeoefend op de vrouw doordat zij trachtte de romanheldinnen na te bootsen, wat een algemeen heerschende kwaal is, daar, wat frappeert, steeds wordt nagedaan. Waar zijn onderwerp zoo'n groo- ten omvang heeft, waarbij nog komt, dat de verhouding van man en vrouw als sexueele wezens een teer punt is, zal spreker zich be ien tot de voorstelling der vrouw in de literatuur. Deze is zeer omvattend en zeer cud en als eerste product daarvan dient ge noemd te worden de bijbel, dat een der merk', waardigste, moot te boeken is, die er zijn, ook al beziet men hem uit neutraal, dus niet uit godsdienstig oogpunt. Hij geeft oude ver halen en de geschiedenis van het oude Jood- sche volk. Daarin kernen een macht van vrouwenfiguren voor, waarvan spreker de voornaamste zal opnoemen. Reeds dadelijk bij den aanvang z'.en wij de vrouw actief óp- treden, de man daarentegen is passief, door haar is een einde gekomen aan het leven in het paradijs, aan haar moet oorspronkelijk alle kwaad toegeschreven worden, vandaar dat vaak in de literatuur, vooral in de oude, de vrouw aan de kaak wordt gesteld. In de Middeleeuwen krijgen wij de twee slachtige opvatting van „zonde en verderf" en „Koningin des hemels", die zich weerspie gelt in de liederen op de Maagd Maria. Daarnaast vinden we in dip middeleeuwen Trouwen als echtgenooten en moeder, de troost en steun van den man in Wolfram van Eschenbach, in de moeder van Parsifal, in de geschiedenis van den armen Hendrik, welke laatste geschiedenis voortleeft in de bewerking van Longfellow. Tot nog toe komen de vrouwen voor in literatuur geschreven door mannen, maar spreker noemt eenige namen van vrouwen een non van Hildesheim, mevrouw Aba en Clara Hadzadin, welke echter geen specifieke vrouwelijkheid vertoonen, In de middeleeuwen krijgen we de naboot sing der klassieken (oa. Weduwe van Efasus) en ten slotte aan het einde van dat tijdperk groote sterren Dante, die door de hemeï- sche jonkvrouw Beatrice door 't vagevuur tot in den kristalijnen hemel wordt geleidPe- trarca, wiens liederen gewijd zijn aan Laura en Bocacio, die zijn schitterende Decamerone heeft geproduceerd. Ook treden in de literatuur op de typen van virago, welke de physieke kracht van i man paart aan vrouwelijke eigenschap pen. Spreker noemde ook Michel Angelo, die naast schilder en beeldhouwer geschriften heeft gepubliceerd aan Victoria Polonna, Tulia de Racona met gedachten van luchte den aard en Pietro van Arezzo, die den Ma- ehiavelli der bordeelen werd genoemd en als 5te Renaissance-dichter Tasso, die de zoetelijke herdersdichten vervaardigde. Enke le Spanjaarden en Franschen werden ge noemd, waarbij gewezen werd op het ont staan der literaire salons als tegenhanger der ruwe gezelschappen ten tijde van Hendrik IV. Een nieuw vrouwentype werd geschapen door J. j. Rousseau in La Novelle Héloïse, dat echter niet consequent werd doorge voerd, waartegenover Goethe de mannelijke ijguur van Werthcr plaatste en de Gretchen- ïïguur, welke een pendant vond in La dame aux Camélias van Dumas en de figuur uit De Zonde in het deftige dorp van de Meester. Be romantiek schiep een nieuw vrouwen figuur, belichaamd in „Die Würde der Erauen" van Schiller, waarop Schlegel een parodie maakte. Na dien tijd even wees spreker nog op de hoogere idealen o.a. be lichaamd in het werk van Schleiermacher, den theoloog, die onder meer gaf tien ge boden der „anstandige" Frau zijn geen nieuwe vrouwentypen geschapen. De waarnemende voorzitter van het In stituut dankte den spreker voor het gebodene. De Nutsspaarbank te Middelburg. Op 1 Januari 1930 stond bij de Nutsspaar bank te Middelburg aan spaargelden uit 1.695.302.33, en dit steeg tot 31 December tot 1.840.236.88. Er werd ingelegd 71G.269.65 en terugbetaald f 628.522.83. Het overige werd aan rente bijgeschreven. Bij den aanvang van het jaar was het aantal boekjes 4396. Er kwa men 384 spaarders bij en 253 rekeningen werden afgesloten, zoodat op 31 December 4507 boekjes in omloop waren. Wedstrijd van kanarievogels. Op den laatst gehouden onderlingen zang- wedstrijd van kanarievogels te Middelburg op 1011 December 1930, behaalde de heer J. J. Tromp alhier de volgende klasse-, eere en wisselprijzen In klasse I, 4 vogels, le prijs, wisselprijs en eereprijs voor meesterzanger in genoemde klas. In klasse II, 2 vogels, 4e en 8e prijs. In klasse III, 1 vogel, 2e en 6e prijs. In klasse VI le en 2e prijs. De wisselbeker voor het hoogst aantal pun ten van vogels boven de 60 punten lauwer tak als eereprijs voor het meest behaalde aantal punten in klassen I, II en III. Eereprijs voor den meesterzanger van den geheelen wedstrijd. Eereprijs voor mooiste holrol en eereprijs mooiste holklinkel en eereprijs voor de mooiste schokkel. P. T. en T. Met ingang van 16 Januari a.s. is van bet post- en telegraafkantoor te Ter Neuzen naar dat te Goes verplaatst de adjunct-commies L. J. Adriaansen. Een auto-ongeluk bij Ter Neuzen. Even voorbij de buurtschap Driewegen (ge meente Terneuzen) is gisterenmiddag een auto-ongeluk gebeurd. De aardappelhande laar De Ridder uit Ter Neuzen kwam met zijn auto, waarschijnlijk door een defect aan de stuurinrichting, tegen een boom terecht, waardoor de auto omsloeg en vrijwel geheel vernield werd. De heer De Ridder en twee dames, die zich in den auto bevonden, liepen zware verwondingen op, een der dames zelfs levensgevaarlijk. Met een paseeerenden auto zijn deze drie personen naar Ter Neuzen overgebracht. SOUBURG. Naar men ons van betrouwbare zijde me dedeelde, stelt de heer A. Melis, wethouder der gemeente, zich bjj de a.s. gemeenteraads verkiezing, niet meer beschikbaar als candi- caat voor een raadszetel. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrenteen portemonnaie met inhoud, bij Meerman, Rit- themsche straat A 152. BRESKENS. De Vereeniging voor Vreemdelingenver keer te Breskens organiseert een tentoonstel ling voor handel en nijverheid, welke zich zei aandienen als Eerste Zeeuwsch-Vlaamsche veroordeeld tot een geldboete van ƒ40 of 10 d. h. met verbeurdverklaring van het in be slag genomen geweer. Eischbevestiging vonnis waarvan beroep. Uitspraak in alle zaken 19 Januari a.s. Ontzegging bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen. Bij vonnis van de rechtbank te Middelburg is aan H. Wauters, handelaar te Sas van Gent, de bevoegdheid motorrijtuigen te be sturen ontzegd voor een termijn van drie maanden, ingegaan op 31 December. Een woeste rijder. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft gis teren terecht gestaan een 32_jarige chauffeur, wien ten laste was gelegd dat het aan zijn schuld te wijten was geweest dat op 1 Octo ber op den Waalhavendijk de fietser H. J. Ra demaker die op het rijwielpad reed door zijn auto was aangereden tengevolge waarvan deze op 4 October was overleden. Uit het verhoor bleek, dat verdachte, die 6 glazen bier en 3 glazen kinawijn had gedronken on der den invloed van alcohol was, toen hij achter het stuur plaats nam. Verdachte beweerde niet gemerkt te hebben dat hij den fietser aanreed. Na de botsing met den lantaarnpaal was zijn wagen in mul zand terechtgekomen, zooda hy groote moeite had weer op den weg te geraken. Ket O.M. meende, dat de wijze waarop ver dachte gereden heeft allerschandelijkst is en het eischte nu de maximumstraf van 9 maanden gevangenisstraf en ontzetting van de bevoegdheid cm motorrijtuigen te be sturen voor den tijd van 1 jaar, volkomen wettig. Vereeniging Volkstuinen ,,K\veeklust" te Middelburg. Onder voorzitterschap van den heer J. F. Vermeulen hield gisterenavond bovenge noemde vereeniging haar jaarvergadering op de bovenzaal van „de Eendracht". Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de toestand der vereeniging nor maal is, wel bedankten enkele leden, doch andere traden toe en hun aantal bedraagt thans 147. Aan de terreinen werd een extrabeurt ge geven. De secretaris betreurde het dat de vereeniging nog niet is toegetreden tot den Bond van Volkstuinen in Nederland, en men nog te weinig voelt, dat men door samenwer king het doel moet bereiken. Vervolgens bracht de penningmeester zijn \erslag uit, waaruit bleek, dat gepacht is 60.446 M2. van de gemeente voor 1043.09 en 6800 M2. van den heer Urchard voor 136.20, totaal voor 1179.29, terwijl deze grond voor 1354.07 verhuurd is aan de leden. De pachtkas geeft een voordeelig saldo van 117.731/2, de vereenigingskas by een ontvang van 216.91 en een uitgaaf van 170.03 een goed slot van 46.88, samen 164.61*4, waarbij nog komt 1092.82 voor reeds betaalde contributie en pacht over het jaar, dat 1 December 1930 is aangevangen. De begrooting der pachtkas geeft in ont vang en uitgaaf aan 1454.84 met een post onvoorzien van 135.51, voor de vereeni gingskas in ontvang en uitgaaf van ƒ241.85 met een post onvoorzien ad 78.55, Diefstal te Middelburg. Woensdagnacht deed een caféhouder bij de politie te Middelburg aangifte van diefstal van potjes mosselen door marinematrozen, terwijl even later aangifte werd gedaan van het vermissen van een rijwiel, dat voor de sociëteit op de Markt had gestaan. Een on middellijk ingesteld onderzoek leidde tot de aanhouding van twee matrozen op den Tram singel, een zat op het rijwiel, terwijl de an dere plan scheen te hebben op den bagage drager naar Vlissingen terug te keeren. Van een en ander is proces verbaal opgemaakt. Ernstige aanrijding. Woensdagnacht bevond zich een twee tal rijksveldwachters onder de gemeente Koudekerke, toen aldaar een motorrijder kwam aangereden. Toen laatstgenoemde, die een flinke vaart had, op ongeveer 20 meters de politiemannen was genaderd, werd hem verzocht te stoken. Hieraan werd gevolg gegeven, doch vermoedelijk door het harde remmen, veranderde de motor van richting met het gevolg dat de rijksveldwachter De M. uit Biggekerke werd aangereden. Deze kwam te vallen en werd nogal ernstig gewond. De mototrrijder kwam eveneens te vallen, doch deze kwam er behoudens eenige schrammen, goed van af- Jaarbeurs en gehouden wordt van Donder dag 2 tot en met Maandag 13 Juli van dit jaar. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende zaken behandeld W. W. W. V., 23 jaar, zonder beroep, wo nende te Schaerbeek, thans in voorarrest, verdacht van diefstal van een geldsbedrag van ƒ30 ten nadeele van J. de Hamer te Koudekerke op 22 November 1930 en bedrei ging van zekeren L. Weeland, door dezen vast te pakken en tot hem te zeggen „heb je veel geld bij je, geef op of ik maak je kapot", waarop W. het geld aan verdachte heeft ge geven. Eisch zes maanden gevangenisstraf. I. A. P., 41 jaar, leurder, zonder vaste woonplaats, thans in voorarrest, verdacht van diefstal van een stuk toiletzeep, ten nadeele van V. Boutens te Overslag op 12 December 1.1. Eischzes weken gevangenisstraf. C. H., 38 jaar, lichtwachter te Vlissingen, verdacht van diefstal van een bankbiljet van 10 ten nadeele van J. S. de Klerk te Vlis singen op 5 October 11. Eisch 25 b. s. 25 d.h. W. C. V., 39 jaar, arts te Middelburg, was door den kantonrechter te Middelburg, we gens overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet, veroordeeld tot een geldboete van 15 of 15 d. h., tegen welke beslissing verdachte cassatie aanteekende. De Hooge Raad ver wees de zaak ter afdoening naar de recht bank te Middelburg. Eisch 5 b. s. 5 d. h. Door G. B., 57 jaar, kunstschilder te Zoute- Iande, was hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Mid delburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rij wiel wet (als bestuurder van een rijwiel de linieer zij de van den weg hou den) werd veroordeeld tot een geldboete van /5 b. 5. 5 d. h. Eisch schuldig verklaard doch geen straf opgelegd. L. J. B., 28 jaar, landbouwer te Ritthem, was in hooger beroep gekomen tegen een vonni§ van den kantonrechter te .Middelburg, waarbij hij jvpgens overtreding van de Motor en RijwielTy^t (met een auto rijden zonder een aangebracht nummer met letter) werd veroord'eeld tot een geldboete van 5 of 5 d. h. Eischbevestiging vonnis waarvan be- berosp. E. V., 40 jaar, landbouwer te Nieuw- en St. Joosland, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet (met een auto rijden waarvan de lichten verblindend zijn) werd veroordeeld tot een geldboete van 3 of 3 d. h. Eisch bevestiging vonnis waarvan beroep. L. van C., 46 jaar, jager te Axel, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens overtr. van de Jachtwet (javen zon der acte en tewijs van vergunning) werd Zitting van Vrijdag 9 Januari, des middags 2 uur. Voorzitter de heer C. A. van Woelderen. Tegenwoordig 18 leden. Afwezig de heer Rorije wegens uitstedigheid. De notulen van het verhandelde in de vo rige vergadering werden goedgekeurd. Het was den voorzitter bijzonder aange naam den heer Huson na zijn ernstige ziekte welkom te heeten. Hij wenscht den heer Huson geluk met zijn herstel en hoopte dat hij nog vele jaren gespaard moge blijven voor zijn gezin. (Applaus). De heer Huson dankte den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en hoopte nog veel jaren in het belang der gemeente werkzaam te mogen zijn. De voorzitter opent de eerste vergadering in dit jaar met de volgende toespraak Geachte Raadsleden, Wie dezer dagen de sterk in mineur ge stemde beschouwingen over het jaar 1930 leest, kan er gemakkelijk toe komen bij het eigen overzicht mede een klaaglied aan te heffen. Ik zal dit niet doen, omdat ik het voor de gemeente Vlissingen zeer ondankbaar zou achten. Al staan wij nu nog pas aan het begin der eb, toch meen ik, dat de omstan digheden hier sedert de na-oorlogsche moei lijke jaren sterk veranderd zijn in die jaren heeft zelfs het behoud van onze meest be langrijke instellingen voor Vlissingen gevaar geloopen, thans is veel gereorganiseerd, her nieuwd, gezond geworden, hoewel er in de laatste maanden nieuwe zware zorgen ont staan door de dreigende ernstige werkloos heid bij de Koninklijke maatschappij „de Schelde". De Vlissingsche havenuitbreiding loopt thans geen gevaar meer en juist in malaise- tijden kunnen bij den opbouw soliede en voor zichtige fundamenten worden gelegd zoo doende kunnen wij te Vlissingen gereed zijn, als straks de wereldhandel weer herleeft. Zelfs voor de aangekondigde uitbreidingen der Koninklijke maatschappij „de Schelde" kan het van nut zijn, dat zij thans des te sterker in den malaisetijd zullen worden gegrond vest. Hoewel de tijden ernstig zijn, somber voor de geheele wereld, meen ik toch uit de Vlis singsche gegevens de conclusie te moeten trekken, dat 1930 tot de goede jaren voor Vlis singen zal blijven worden gerekend. Gedurende 1930 steeg het bevolkingscijfer van 21433 tot 21708 op 1 Januari jl., een ver meerdering van 275 personen, eindelijk dus weer groei. In het laatste tiental jaren over treft voor het eerst het aantal personen, dat zich hier vestigt weer het aantal dat de ge meente verliet, n.l. resp. 2281 en 2200. Het aantal geboorten was 23 hooger en het aan tal overledenen 13 lager dan het vorige jaar, n.l. resp. 349 en 167.Het aantal betalende foren-* sen bedroeg 1252 tegen 1375 in het vorige be lastingjaar. De gezondheidstoestand was gunstig in 1930, epidemieën kwamen niet voor. De gewone dienst van het jaar 1929 sluit met een batig slot van 23.000.80, dat aan den gewonen dienst van 1931 ten goede komt. Op de vaste leeningen werd in 1930 afgelost 85.500, zoodat afgezien van de oude stede lijk gevestigde schuld de gemeenteschuld op 1 Januari j.l. bedroeg 1.902.00G. Bij besluit van Uwen raad van 30 Mei j.l. werd het gemeentelijk belastingstelsel gere organiseerd noodig door de 1 Mei a.s. ingaan de herziening van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, waardoor de ge meente o.a. 80 opcenten op alle aanslagen op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting zal heffen en gerangschikt is in de 2de klasse. Wij hebben er steeds op gewezen dat in te genstelling met de belastingbetalers de ge meente Vlissingen zelve niet wèl vaart bij de nieuwe regeling, zoodat de gemeentefinanciën zorg baren. Wat de werkloosheid betreft is thans hoogstwaarschijnlijk een bijzonder gunstig tijdperk afgesloten. Door de vele groote wer ken en de bedrijvigheid in Vlissingen bedroeg het gemiddelde werkloosheidscijfer over «ie jaren 1927 tot en met 1929 resp. 2.31.7 eu 1.6 over de eerste 8 maanden van het loo- pende jaar zelfs slechts 1.3 daarna is het echter in de laatste maanden gestegen tot resp. 2.9 5.4 5.9 en ongeveer 5.8, terwijl 't ge middeld aantal ingeschrevenen bij de ge meentelijke arbeidsbeurs van gemiddeld 70 in 1929 in de vier laatste maanden is gestegen tot gemiddeld 237 personen. Door de sterke toename van werkloosheid van arbeiders der Koninklijke Maatschappij „de .'Schelde" zijn thans reeds ongeveer 240 personen aangewe zen op hun uitkeering uit de werkloozenkas- sen. Er nadert dan ook stellig voor het eerst in den ambtstijd van uwen Raad een ge-* meentelijke werkverschaffing. Ik spreek hier bij den uitdrukkelijken wensch uit, dat wij het zullen kufinen financieren productief werk, dus geen steun, te verschaffen om den nood te lenigen, want op ons programma staan nog verschillende belangrijke werken, die in werkverschaffing kunnen worden uit gevoerd. Het aantal aanvragen om arbeidskrachten bij de gemeentelijke arbeidsbeurs steeg in 1930 tot boven 1100 tegen 900 in het voorafgaande jaar. Het aantal tegen werkloosheid verze kerde arbeiders steeg in 1930 tot ongeveer 2400, verdeeld over 40 werkloosheidskassen, waaraan de jaarlijksche gemeentelijke subsi die ongeveer 13.000 bedraagt. In het afgeloopen jaar werden, afgezien van eenige dienst- en fabrieksgebouwen, 15J woningen voltooid, waarvan 90 voor de Ver eeniging tot Verbetering van de Volkshuis vesting. Nog in aanbouw zijn 30 woningen voor rekening van particulieren, terwijl onge veer 70 woningen aan de woningmarkt werden onttrokken. Plannen voor den bouw van woningen, wel ke tegen een matigen prijs zullen worden verhuurd en die onder meer ter beschikking van het marinepersoneel kunnen komen, zijn in voorbereiding. Het bekende „Beeldenhuis" is voor de Ko ninklijke Maatschappij „de Schelde" ontei gend en afgebroken. De fraaie gevel is door deze Maatschappij aan de gemeente ten ge schenke gegeven en met steun van rijk, pro vincie en particulieren weggenomen en opge borgen, met het doel om dezen voor een nieuw pand te herbouwen. De verbetering der wegen is krachtig voortgezet, gedeelten van den Prins Hendrik- weg en den Koudekerkschen straatweg zijn geasphalteerd, binnenkort zal o.a. de Kerk hoflaan, herdoopt in Koudekerkschestraatweg volgen. De Singel is nu als dubbele asphalt- weg tusschen Badhuisstraat en Van Dis- hoeckstraat geheel voltooid en van een trot toir voorzienin het middengedeelte tus- sshen Badhuisstraat en Scheldestraat is een plantsoen aangelegd. Ook de Bakkersdorp- laan in het Villapark, de Lampsinsstraat voor de halve breedte en het nog ontbrekende ge deelte der Paul Krugerstraat zijn geasphal teerd, terwijl de Nolledijk tot aan de tweede caponnière werd verhard. In verband met de onteigening van de Ko ninklijke Maatschappij „de Schelde" werd het riool in het Droogdok, Steenenbeer, Groe- newoud en Vlamingstraat geheel gewijzigd. Het riool op het zoogenaamde Eiland, dat niet aan redelijke eischen voldeed, werd ge heel vernieuwd, waarmede tevens werd be reikt, dat de rioolstoffen niet langer het Ka naalwater verontreinigen, maar naar zee worden afgevoerd. Door gemeentewerken is verder o.a. de uit breiding der Oranjeschool in eigen beheer uitgevoerd. De minimaal bezette plantsoendienst heeft veel werk verricht, niet alleen zijn alle oude plantsoenen ververscht en uitgebreid, maar vooral aan de nieuwe bebossching op en nabij het voormalig Fort de Nolle is veel aandacht besteed, meer dan 150.000 zelfgekweekte nieuwe boompjes en heesters zijn ingeplant.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1