500 300 150 100 25 PL0UVIER opruiming WARME PANTOFFELS EERSTE BLAD NO. 3: Jaargang 1^31 MAAMDAÖ llilgai/e: Firma F. VAS BE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen.ïelef. iO. Postrekening0S287 •JANUARI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Stads- en Provincienieuws verdrietig als ik aan vind het verschrik maar het móét..., niet erg? Ande- te bedriegen? Zóó k van hem ben weg doen hij aan 't bok- uit zijn zak. Een je wat ze met me tramrails Gemeen, eed ze het ondoor- te klein om boven ggen. Ik gleed tus- er gebeurde niets, tram niet gekanteld ïestHoeveel men- ïiet hebben bezeerd, van dat meisje t ik door den man, gen, opgediept. Hij de straat op en ik te liggen. Dat was het was knapjes jongen me en raap- at t ik altijd gebleven, laar nooit was hy altyd bevond ik my restten. ide wedstry'den ge- bekers voor knik- zou ik allang met Maar da+ wilde ik ïy cadeautjes sche- omt het aanEn d blijft een eeuwige 'ftigen vriend, het nijn baasje houden. S. ging en al lang s ik nog by hem. zyn zak. Neen, ik ;usschen stompjes ommetje Die doos al niet. Zij stond y boeken, gelegen heb, weet orgen haalde myn >en aardig baasje is hy geworden broek, wat hem at, en ik geloof, dat n hy nam my in peens denken aan lertyd en en weer op zyn riep hy „ik weet weet het niet lang. iryn baasje je, omdat het veel haalde op zyn aar zich toe. Het e-kleurige kriebel- .ar van het deksel otseling nam myn een klein plekje dje en drukte me ïktpot, net op de ïtbrak. myn baasje. „Je ker Nu heb ik je aarby de herinne- nderjaren ren op den grijzen eurige kriebeltjes, jn ouden dag nog noet ga. selhoekje. oekje weerzyn moed en nieuwe dan ook eens op e en stuur de op- Raadselhoekje, Vlissingen". Nieu- .rte welkomDe )insdagavond aan in de keuken ge- n jongensnaam; geitje. lie de Bruyne.) Lees myn naam iets, waarop je iar.... o wee als Vera Schwarz.) derstaande woor- ts wat onmisbaar rietje de Visser.) stand. efte. er. e naam van een cna Lagendyk.) van links naar leneden dezelfde )p de eerste ry e een viervoetig aamop de 4e r Toos Sohier.) VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 1 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25 iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuui enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 f repels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden, bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bi] verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜINÜ „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen VLISSINGEN, 5 JANUARI. Verkiezirg Prov. Staten. De heer W. Kaksbeeke te Goes, die voor den. Vrijheidsbond zitting heeft in de Prov. Staten, stelt zich bij de periodieke verkiezin gen niet meer beschikbaar voor een herkie zing. De heer Kakebeeke is lid van de Prov. Staten geweest van. 1911 tot 1916 voor het district Goes en werd toen niet herkozen. Bij de invoering van de evenredige ver- teegnwoordiging word de heer Kakebeeke in 1919 weder gekozen en sindsdien werd zyn mandaat telkens vernieuwd. Hy heeft in het geheel dus 16 jaren deel uitgemaakt van de Prov. Staten. Thans hebben reeds 7 leden bedankt, waarvan 4 leden van den Vrijheidsbond. De werkloosheid. Aan den gemeenteraad is het volgende adres gezonden Geeft te kennen J. J. Joosse, in deze optre dende vcor en in opdracht van de afdeeling Vlissingen van de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders en van de afdeeling Vlis singen van de Nederlandsche Federatie van Transportarbeiders, domicilie kiezende te zijnen huize, Nieuwstraat 22, Vlissingen dat bovengenoemde organisaties uwen raad hebben te verzoeken wel aandacht te willen schenken aan de toenemende werkloosheid in deze gemeente dat naar het zich laat aanzien in de ko mende maanden steeds grootere groepen van arbeiders werkloos zullen worden, hetgeen te erger moet worden geacht, nu we het moei lijkste jaargetijde, nl. den winter tegemoet gaan dat intusschen deze werkloosheid moet worden gezien, als een noodwendig gevolg en uitvloeisel van de huidige maatschappij-or dening, waaruit naar de meening van onder- geteekende en de door hem vertegenwoordi gende organisaties voor de gemeenschap de plicht volgt, om door het intyds treffen van doelmatige maatregelen, de werklooze arbei ders te vrywaren voor de jammerlyke gevol gen van de werkloosheid dat deze maatregelen bovendien behooren te worden losgemaakt van het karakter van gewone armenzorg, wyi valide werklooze ar. beiders niet mogen worden gelijkgesteld met zgn. armlastigen dat derhalve een zelfstandig orgaan in het leven dient te worden geroepen (indien dit er nog niet is) voor de uitvoering van de maatregelen ter voorziening in den nood der werkloozen dat hy verder opdracht heeft uwen raad te verzoeken onderste ande steunregeling voor de werkloozen in toepassing te willen brengen 1. voor uitgetrolikenen uit de werkloozen- kas a. voor gehuwde en ongehuwde kostwin ners 13 per weck, benevens 1.50 toeslag per gezinslid boven de twee personen tot een maximum van 6 personen. b. voor kostgangers 10 per week. 2. voor reglementair nog niet rechthebbende en dubbel uitgetrokkene, of daarmede geiyk te stellen personen a. voor gehuwde en ongehuwde kostwin ners 13 per week, benevens 1.50 toeslag per gezinslid boven de twee personen tot een maximum van 6 personen b. voor kostgangers 10 per week. 3. voor ongeorganiseerden a. voor gehuwde en ongehuwde kostwinners 10 per week, benevens f 1 toeslag per ge zinslid boven de twee personen tot een ma ximum van 6 personen b- voor kostwinners 7 per week. Van de inkomsten van dien ondersteunde, of van zyn gezinsleden wordt de eerste vyf gulden niet in mindering gebracht van het overige 2/3 van het bedrag. Aan ondersteunden, welke meer dan f 2.50 buur per week verwonen wordt het meerdere by den steun toegepast. Gedurende de v/intermaanden wordt aan de ondersteunden 2.50 per week voor brand stoffen, of voldoende brandstoffen in natura verstrekt. Aan die gewinnen, waar zulks biykt noodig zijn, worde in ruime mate kleeding, dek king en schoeisel verstrekt. Be uitvoering van deze steunregeling worde opgedragen aan een commissie, waarin ook vertegenwoordigers van de arbeidersorgani- zitting hebben. Luchtvaartstation "Vhssiiigen. Volgens een bericht aan luchtvarenden is het westelyke der drie landingsïichten op hit luchtvaartterrein Vlissingen tot nadere aan kondiging buiten werking. Stremming verkeer. Het verkeer over de schutsluizen van het kanaal door Walcheren zal morgen gestremd zyn van des middags ongeveer 1 uur tot 3 uur. De rykswaterstaat zal gedurende dezen tijd voor een kosteloos roeibootveer zorgen. Voorts zal het verkeer met rij- en voertui gen over het Marinedok morgen gestremd zijn van ongeveer 12.30 tot 5 uur. V. H. C. Grand Hotel Britannia. Ey het binnentreden in de gezellige zaal van Britannia werd ons een programma overhandigd, dat in zyn uitvoering en sa menstelling een geheel anderen indruk maakte dan dat van vorige jaren. De uitvoe ring was modern en de samenstelling vorm de een tegenstelling met die van vorige ja ren toen dikwijls te overladen, nu op het eerste gezicht wel wat schraal lijkend. En toch heeft de jrarfeestvierende vereeniging kans gezien een drietal uurtjes vol te maken zonder veel open gaten te laten. Dat dit ge lukt is, moet in de eerste plaats toegeschre ven worden aan den yver, waarmee het strijkje der V.H.C., onder de beproefde lei ding van den heer J. de Wilde, welluidende tonen in de zaal lanceerde. Nadat dit strijkje een openingsmarsch ten gehoore had ge bracht, sprak de voorzitter der club eenige hartelyke woorden van welkom tot de aan wezigen, in het by zonder tot de leeraren en bracht aan de leeraren, welke hun welwillen de medewerking hadden verleend tot het slagen van dezen avond, wenschte de voor zitter aan het officieele slot een blyk van waardeering voor die hulp te schenken door aan de dames dier heeren een bloemenhulde aan te bieden in den vorm van een garf van witte seringen. Na dit officieele gedeelte bleven de aan wezigen nog eenige uurtjes byeen om op den veerenden dansvloer nog eenige pasjes te maken. Nora. Concertgebouw. Spel van menschelijken strijd. Inderdaad. Louis van Doorn, een intelligent jong- mensch en harde werker, werd verliefd op een zigeunermeisje, Nora, en trouwde met haar. Zy schenkt hem een zoon en wordt in de eer ste huwelyksjaren vreeselyk verwend. Nora is wispelturig en twistziek, haar zigeunernatuur verloochent zich niet, en schimpend en sar castisch geeft zy aan haar hart lucht. Op zekeren dag stort zy de fiolen van gramschap weder over Louis uit, omdat deze een schil derstuk heeft gekocht en dit in het salon een plaatsje wil geven. Louis biyft aanvankelyk kalm, maar ten sloite begint -ok hy hevig uit te varen. Hevige ruzie. Emmy Vermeer, Nora's vriendin, een verstandige, bezadigde oude jongejuffrouw komt binnen, vindt het schil derij een juweel en tracht de partijen te ver zoenen. Niets helpt. Louis gaat naar rijn kantoor en dan vertelt Nora dat haar man haar be driegt. Emmy beproeft alles om Nora tot an dere gedachten te brengen, maar deze is niet te kalmeeren. Louis keert terug en de twist loopt steeds hooger. Nora komt tot het kook- allerdolste tafereelen. Resultaateen ge temde feeks. En schoonpapa triumphator. Beide stukken oogstten zeer veel succes. Het tweede werd beter begrepen dan het eerste. De heer Charles Haaze verzorgde op toe passelijke wyze 'e entracte. Een afscheid. Zaterdag na beëindiging der werkzaamhe den, verzamelde zich het personeel der af deeling ketelmakerij van de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" om afscheid te nemen van twes werknemers, nl. A. Verschoor de la Houssaye en J. J. Elich, die den dienst met pensioen gingen verlaten. By afwezigheid van baas Van den Berg werd het woord ge voerd door baas J. Stroo. Hij zeide ongeveer het volgende Bij afwezigheid van baas Van den Berg rust op mij de taak een woord van afscheid te spreken. Ik doe dit zeer gaarne, terugdenkende aan de prettige samenwer king en nauwe plichtsbetrachting, welke u beiden steeds aan den dag heeft gelegd. Ik wensch u beiden dan namens bazen en werk lieden een gezonden en gezeïligen ouden dag toe en dat het u gegeven mag zijn nog vele jaren daarvan te genieten. V/ij hebben ge meend aan dezen dag nog een blijvende her innering te verbinden, en kan ik u namens ons allen dit souvenir aanbieden, waarna hy aan den heer A. Verschoor de la Houssaye een schoorsteengarnituur aanbood en aan den heer J. J. Elich een mooi gouden horloge met inscriptie, hierbij voegende dat zy nog vele jaren aan dezen dag mogen terugden ken. De heeren Verschoor en Elich dankten voor de mooie verrassingen en namen daar na afscheid van alle aanwezigen. de besturen der zusterverenigingen uit Mid delburg en Ter Neuzen en bracht dank aan de heeren J. de Wilde, D. Caljouw en L. van der Steen voor hun welwillende hulp. Daar na ging het nummertje „een vroolyk acht tal", dat door bevallige, sierlijke bewegingen een gracieuse opening van den avond vormde. Het tweede nummer bracht ons in verbeel ding naar de M-enang Kabaners, de bewoners der Padangsche bovenlanden, waarvan een tweetal vertegenwoordigers in hun schilder achtige kleedij een staaltje gaven van de lenigheid zoow-sl van het geheele lichaam als afzonderlijk van hun men neme dit niet op in den slechten zin des woords lange vingers. Dit tweetal gaf frappante staaltjes van behendigheid in draaiingen en wendin gen van het lichaam, van vlugheid in het aannemen van sierlyke houdingen by het weergeven van den volksdans, welke eindig de in hst demonstreren van e«en gevecht met het wapen dier bewoners, een rechten, vlijmscherpen dolk. Griezelig voor sommigen om aan te zien was deze uitvoering iets, dat ons een kykje gaf van de manier van feest vieren onzer „bruine, gekleurde broeders". Na de pauze ging „het slachtoffer van het noodlot", dat ons de gebeurtenissen verhaal de van graaf Rauffen, een man, die zich door het noodlot achtervolgd waant. Hij vergist zich, by zyn poging om galant te zyn, in een reiskoffer van een dame, die met hem naar dezelfde plaats reist en geeft haar den zyne. Deze vergissing wordt te laat bemerkt en geeft aanleiding tot een reeks verwikkelingen, die er tenslotte op uitdraaien, dat de eige naars der reiskoffers tot elkaar komen. In het hotel toch logeert ook, zonder dat men van elkaar afweet, een nichtje van den „noodlotman", die in een portret, dat zich in den verkeerden koffer bevindt, een vriendin van haar herkent, welke by een zwager in de buurt logeert, welke zwager hoe kunnen de omstandigheden vaak samenloopen een vriend blijkt te zyn van den door het nood lot achtervolgde. En bij het-bezoek aan dien jeugdvriend komt alles in orde. Te begrijpen is, dat door die opeenvolging van toevalligheden situaties ontstaan, die aanleiding geven tot groote hilariteit, vooral, wanneer de vertolking wordt gegeven In aanmerking genomen, dat de uitvoerders jeugdige amateurs zijn door jongelui, die vlot spelen, hun rol vry goed kennen en na tuurlijk trachten te acteeren. We hebben van hun spel om boven aangegeven rede nen zullen we geen enkele rol afzonderlyk vermelden, hoewel we toch even de vertol kers van de rollen van den noodlot-man en van die der betrokken dame met haar nicht je, de „wildzang", de „hartedief" even willen noemen, als zynde de hoofdpersonen een aangename herinnering overgehouden. Door die vertolking hebben ze ons een prettigen avond gegeven, terwijl de regie er een aardig geheel van had gemaakt. Waar in het begin van den avond hu'de werd ge punt en eclipseert. Als Louis zijn nood aan Emmy klaagt, trekt deze party voor Nora. Plots.»., een bons. Nora viel in zwijm. Ze is overspannen en gaat voor enkele dagen naar familie logeeren om op verhaal te komen. Louis heeft het nu rustig en kalm en gaat met Emmy naar een soirée. Na afloop sou peer en zij by Emmy thuis. Telefoon Nora Louis laat den hcorn naast het toestel lig gen. Na het souper vertelt Emmy haar lief des- en lijdensgeschiedenis. Ze was er is ver liefd op Louis. Doch hij is de man van haar vriendin en als Louis zich beklaagt over zyn ongelukkig leven, zegt zij dat het tijd is om heen te gaan. Driftig klinkt de huisbel. Nora verschijnt, ziet smalend lachend naar haar man en doet Emmy de bitterste verwijten, zy slingert de diepste beleedigingen naar haar hoofd. Den volgenden dag is Emmy zeer bedrukt. Louis komt excuus maken over het gedrag van zijn vrouw. Thans heeft ook hy bigrepen, dat Emmy meer dan achting voor hem koes tert. Doch zy ontkent en pijnigt zich zelf, stoot hem van zich af. Dan komt Nora, de zigeunermeid, haar nogmaals beleedigen in de meest grove termen. Doch Emmy heeft zich niets te verwijten, leest Nora geducht de les en vertelt haar daarna dat Louis alleen van Nora houdt, zy raadt Nora aan spoedig naar huis te gaan, waar Louis vol liefde wacht. Nora gaat heen onder mededeeling, dat Em my haar het leven heeft teruggegeven. En Emmy, voelende dat ook de vriendschap nu verbroken is, zakt inéén, zeggende „Ik gaf jou het leven weermaar je begreep niet, dat het mijn eigen leven was Een spel met zuiver psychologischen on dergrond. Willy Veltman en Gonda Gyswijt waren de echtgenooten. Beiden waren in hun rol volmaakt, gaven rustig overtuigd en fel- bewogen spel te zien en wisten by elke wis seling van humeur de dictie scherp te ac- centueeren. Den grooten karaktertegenstel lingen wedervoer recht. Mary Veltman was de sympathieke vrien din, die haar innigste vrouwelyke verlangens en illusies verdringt en zich opoffert. Zij gaf in deze rol blyk van een natuurlyke fynheid, van warmte en kracht, en maakte de moeilyk uit te beelden persoonlykheid, tot een figuur met een eigen hart en een eigen ziel. Een enkel zwak moment daargelaten, was het samenspel zeer te loven. Een lapsus in het décor in II (de bewuste schildery) was in III hersteld. Nora (de zigeunermeid) is niet, wat de ondertitel dee l vermoeden, een volksstuk van den zooveelsten rang, doch een tooneel- stuk, waarmede de auteur, H. Hesni, zeer veel eer inlegt, omdat het van diepe mensche- lykheid getuigt en de karakters in fyne, rake, scherpe trekken geteekend zyn. en greep uit het waarachtige, volle leven. Tot besluit gaf het „Met zijn schoonzoon op stap". Thema wel bekend. Een pantoffelheld, die tot verzet komt, doordat zijn schoonzoon den moed heeft aan de tyrannie van vrouw en schoon moeder het hoofd te bieden. Lachstorm. De Ensemble Kees Pruis. Vrydag a.s. zal in het Concertgebouw op treden Kees Pruis met zijn ensemble. Hij maakt thans een tournée door ons land en treedt overal met groot succes op. Wij zullen enkele persbeoordeelingen aan halen, waaruit voldoende blykt dat Kees Pruis er slag van heeft het publiek op aange name wyze bezig te houden. De „Haagsche Post" schryft o.a.Tot de weinige artisten, die ten onzent er in slaagden met blijvende resultaten werkzaam te zijn, behoort Kees Pruis. Hij zoekt het niet in overdreven sentimentaliteit, noch in een boertigheid die grof wordt of speculeert op grollen van dubieus allooi. Het „Handelsblad" Kees Pruis is een fi guur van beteekenis en hy behoort tot de beste chansionniers, die wij in jaren gehad hebben. „N. R. Ct." Met Kees Pruis, die met zyn grappen en liedjes het hart van zijn gehoor verovert. „De Maasbode" De humorist Kees Pruis heeft het jeugdige lachgrage pubhek op on derhoudende wijze bezig gehouden met tal van liedjes en grapjes. Zijn optreden werd op hartelijke wyze gewaardeerd. Met deze aanhalingen kunnen wy volstaan. Zij leveren het afdoende bewys dat van het optreden van het ensemble Kees Pruis gezegd kan worden dat goede wyn geen krans be hoeft. Voor bijzonderheden omtrent de voorstel ling op a.s. Vrydag verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. 35-jarig bestaan Vlissingsch Mannenkoor D. O. U. Zaterdag 10 Januari wordt ter herdenking van het -jarig bestaan van Vlissingsch Mannenkoor D.O.U., directeur de heer Adri- aan Hcllaers een f eestuitvoering gegeven, waaraan welwillend medewerken de mando- linervereeniging „Apollo", directeur de heer P. C. Oorschot en de gemengde zangvereeni- ging „Zang Veredelt" te Koudekerke, di recteur de heer Adriaan Hollaers. Er wordt voor een afwisselend programma zorg gedragen, zoodat wel verwacht mag wor den, dat deze feestuitvoering een druk be zoek zal ten deel vallen. Schoorsteenbranden. De politie werd heden driemaal gealar meerd voor schoorsteenbranden in de Paui Krugerstraat, Nyverheidstraat en Oranje straat. De politie wist deze branden te blusschen. Internist in het gasthuis te Middelburg. Door het bestuur der Godshuizen te Mid delburg is benoemd tot internist in het gast huis aldaar de heer L. J. H. Brongers, thans gemeente-geneesheer alhier, uit welke be trekking hij tegen 1 Maart a.s. eervol ont slag heeft aangevraagd, Scheepvaartberichten. Heden is alhier aangekomen het Ameri- kaansche stoomschip „Trimoultain",, komen de van Tampico (Mexico) met een lading olie. Een kalender van de Pzem. Wy ontvingen nog een kalender welke een. bijzondere bespreking vraagt. Hy is uitge geven door de Pzem en zeer smaakvol. De kalender heeft natuurlijk een reclamedoel eind, doch deze reclame is prachtig gecamou fleerd en bevindt zich op de achterzyde van de maandbladen. De kalender geeft ons een kykje op de Zuiderzee-werken. Op elk maandblad een mooie plaat en daarop wordt aangetoond welke belangrijke plaats de electriciteit in neemt bij de grootsche Zuiderzeewerken. De Pzem heeft door de uitgave van dezen kalender het kunstzinnige met het practische op uitnemende wijze met elkaar weten te vereenigen. Een reclame-vloeïblad. Door den steenkolenhandel Willem Nijzink is een reclame-vloeiblad uitgegeven met ka lender voor 1931. Er komt een foto op voor van de steenkolenmijnen Nord de Gilly, waarvan de heer Nyzink vertegenwoordi ger is. SOUBURG Statistiek van het hulppost- en telegraaf kantoor over het jaar 1930. Ontvangen werden 131 expresse brieven. Verzonden aangeteekende brieven 399 en ontvangen 934, waarvan 30 met een aange geven waarde van 15.664.60 en 158 met verrekening tot 451.68 en 19 berichten van ontvangst. Gestorte postwissels 3076, ontvangen 4629 en 2913 girostortingen. Ontvangen uitbetaalde postwissels en chèques 4629. Uitbetaalde postbewyzen 2. Aangenomen borderellen voor quitanties 26. Ter inning ontvangen quitanties 6304, waarvan 511 giroquitanties. Verzonden pakketten 2379 en ontvangen 3315. Inlagen spaarbank 957 en terugbetalingen 400. Rentestortingen in de Ryksverzekerings- bank 70. Aan 3298 ouderdom- en invalidi- teis-rentetrekkers werd 42.279.40 uitbe taald- Voor slachten werden aangegeven 464 koeien, waaronder 9 noodslachtingen, 78 ge wone en 6 nuchtere kalveren, waarvoor ac- cyns werd betaald 7294.70. Voor deze slachtingen werden 981 geleidebiljetten af gegeven. Behandelde binnen- en buitenlandsche telegrammen 942. Behandelde telefoonge sprekken 3131. Aan frankeerzegels werd verkocht voor 6247.73 f2. Aan rentezegels en rijwielmer- ken 5897.57i/2 Er werden 25.840 drukwerken en 1300 mon sters huis aan huis besteld. De geldelijke omzet bedroeg 1.035.269.02. GOES. De gemeenteraad te Goes houdt morgen middag een vergadering, uitgeschreven inge volge het bepaalde in art. 40 der Gemeente wet. Dit artikel bepaalt, dat de gemeenteraad vergadert indien het in gemeenten beneden de 20.000 zielen, door 3 leden, met opgave van redenen, wordt gevraagd. Door 3 leden is nl. het volgende voorstel ge daan inzake de werkverschaffing De raad der gemeente Goes draagt Burg. en Weth. op, de productieve werken der ge meente als aanleggen van wegen en alle wer ken, die als productief zyn te beschouwen en waarvoor diverse posten op de gemeentebe- grooting 1931 voorkomen, en eventueel by suppletoire begrooting zullen worden ge bracht, zelfstandig als werkgeefster door de gemeente te doen uitvoeren, en by voorkeur daarby werkloozen te werk te stellen en ver zoekt Burg. en Weth. daarvoor een commissie in samenstelling als vorige jaren, te benoe men. Tevens draagt de raad aan Burg. en Weth. op in overleg met het Burgeriyk Armbestuur op te stellen een verdeeling van de kosten der uit te voeren werken tusschen gemeente en dit armbestuur, waarby de meerdere kosten tengevolge van mogelyke inproductieve uit voering voor rekem'ng van het armbestuur komen, en dienaangaande een voorstel aan den raad te doen. BRESKENS. Zaterdagavond zyn by het binnenkomen der tram BreskensMaldeghem drie wagens ontspoord. Door het flink optreden van het tramweg personeel waren de wagens spoedig op hun plaats en kon de tram weer op tyd vertrek ken. De passagiers kwamen met den schrik vrij.

Vlissingse Courant | 1931 | | pagina 1